Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153701) mephi666 válasza KISDUCK (#153699) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem követtem soha a női mma-t, kicsit keresgéltem, kit lehetne onnan leakasztani... pff ez a Gabi Garcia nem egyszerű felépítésű ...Gina Carano egy törékeny barbibaba hozzá képest :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#153702) KISDUCK válasza mephi666 (#153701) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ú hát kicsit morbid a külseje, ahogy nézem volt eltiltása tiltott teljesítmény fokozó használata miatt. Mondjuk jó a verseny formája.

(#153703) Ispy válasza mephi666 (#153701) üzenetére


Ispy
veterán

Hát a predátor sem egy szépség, de ettől a nősténytől feláll a ször a hátamon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#153704) Grave_444 válasza mephi666 (#153701) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem irigylem a férjét, már ha nem egy 40 kilós csaj a párja. :DDD Egyébként gusztustalan.
Gina Carano nem olyan vékony testalkat és van rajta izom, viszont nőies szvsz. :) Mondhatni szép.

[ Szerkesztve ]

(#153705) j0k3r! válasza Ispy (#153703) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ő játszaná a nőstény Predatort :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#153706) gbors


gbors
nagyúr

Midsommar / Fehér éjszakák (2019)
Egy szavas review: túltolták.
Na jó, kicsit bővebben :D Adott egy rakás irtózatosan idegesítő, primitív (de amúgy egyetemista) karakter, akiket a film kellő alapossággal és jó arányérzékkel (komolyan!) bemutat, majd hirtelen fordulattal elutaznak Svédországba, hogy egy egészen különleges, 90 évenként visszatérő ünnepségen vegyenek részt. Itt egyik kultúrsokkból a másikba esnek, valamint demonstrálják, hogy az amerikaiak (meg a britek) mennyire képtelenek radikálisan más kultúrális értékeket tolerálni, aztán a dolgok egyre furcsábbra fordulnak...
Szóval, a film alapfelvetése (kultúrák közötti különbségek és extremitások) még nem is lenne rossz, de nyilván a készítők úgy gondolták, hogy fehéremberszemmel nézve még realisztikus, bizarr, de relatíve még könnyen hihető szokások (pl. rituális öngyilkosság 72 évesen) bemitatásával a film nem lenne elég érdekes (és amúgy vszleg jól is gondolták). Ezért az élet-halál-újjászületés ciklus kérdéskört rendesen eltolták a falig, meg bele a falba, úgyhogy különösen az utolsó 30 percben a film időnként teljesen a saját paródiájába fordult át. Volt benne sok-sok szép kép, meg jópár kitűnő jelenet, amit szinte kivétel nélkül mind tönkrevágtak olcsó hatásvadászással (a táncverseny erre a legjobb példa, ami szinte végig kitűnően immerzív volt, erre beleb***tak néhány olcsó vizuális effektet a szédülést meg a közel-eszméletvesztést érzékeltetendő - hát, esetemben nem sok sikerrel).
Szóval ez így nem igazán volt élvezhető; ha valami elkezdett a flimben tetszeni, akkor kiszámíthatóan perceken belül rátettek +5 lapáttal, hogy ne legyen má' nekem olyan jó. Túltolták, na. 5/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#153707) abrtom87 válasza gbors (#153706) üzenetére


abrtom87
tag

Nem tudom feltűnt-e valakinek de a film elején amikor elutaznak, a Nagyszőlős út - Budaörsi úton mennek kocsival :) Persze tudom, hogy itt forgatták az egészet valahol.

(#153708) Frod


Frod
addikt

Me Time

Másnap átvészelésére indítottam el hétvégén (kb csak menjen valami alapon), és bár zéró elvárásom volt, de ez azt is alulmúlta. Talán az utolsó negyed órát ki is lőttem, tényleg nem ajánlom senkinek sem. Hart-ot még megértem, mert gondolom neki lehet valami féle szerződése a Netflix-hez (ott mennek a special estjei, szóval gondolom igényt tarthatnak rá, ilyen nullpénzes "komédiákhoz"), Walhberg viszont rejtély miért vállal el ilyeneket - oké, nem egy színészóriás, meg a Pain&Gain se ma volt, de azért plz.

The Northman

Nem akarom lehúzni, mert látom benne a munkát, az alázatot, és tényleg igényes, de nekem nagyon nem talált be. Előzetest talán csak a legelsőt láttam, de rendesen félre volt reklámozva a film, mert ez egy kőegyszerű királydráma, színházi módon előadva.

#értékelés

Do you see the white shadow?

(#153709) diablo1984 válasza Frod (#153708) üzenetére


diablo1984
veterán

MeTime: annyira unalmas volt, olyan semmitmondó, már szinte irritálóan semmi. Megtekintését senkinek sem ajánlom, unalmas, borzasztóan 0.

(#153710) Bad Pritt válasza Frod (#153708) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Wahlberg saját bevallása szerint is bérszínész, ha elég jó pénzt raknak le elé, akkor elvállalja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153711) Yodamest válasza Frod (#153708) üzenetére


Yodamest
addikt

Ez az északi egy igazi fenomenon: itt még senkitől nem olvastam, hogy tetszett volna neki, élőben is mindenki csak azt mondta, hogy unalmas, béna, gyenge stb. mindeközben:

Jó most biztos majd valaki beírja, hogy "hoppláré nekem nagyon tetszett, életem filmje" de ilyenre nemnagyon emlékszem a közelmúltból, hogy egy alapvetően magasra értékelt filmről, úgy egyébként egyének mind csak negatívan nyilatkozzanak. Kik értékelték ezt fel? :U

[ Szerkesztve ]

(#153712) Vikthor válasza Yodamest (#153711) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Megvan a maga hangulata, van benne sok művészi elem, ami sokaknál kiverheti a biztositékot, de nekem nagyon tetszett, abszolút nem egy szokványos film. Nem egy copy paste superhero 534534ik film.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#153713) bagyulajuve válasza Vikthor (#153712) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szerintem is jó film a Northman

Resistencia eterna

(#153714) eeXaa válasza Vikthor (#153712) üzenetére


eeXaa
addikt

:K

(#153715) Farkassacred válasza Vikthor (#153712) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pontosan. Nem egy copy paste szerencsétlenség lett végül, ezért is lett jól értékelve valószínűleg. Szerintem is király film lett, ha a hangulatát veszem alapul, akkor meg életem legjobb filmes élménye.

Remélem az az értékelés azt jeleni, hogy az emberek kezdik megunni az egy kaptafára készült fantasy super hero csodákat..

(#153716) Grave_444 válasza Yodamest (#153711) üzenetére


Grave_444
nagyúr

[link]
Én ezt írtam róla. :)

(#153717) Frod válasza Farkassacred (#153715) üzenetére


Frod
addikt

"Remélem az az értékelés azt jeleni, hogy az emberek kezdik megunni az egy kaptafára készült fantasy super hero csodákat.."

90-et hozott a 70-es büdzsére, szóval valószínűleg nem erről van szó.
Bár ugye Eggers, szóval kb lényegtelen a box office, úgyis szerzői film, és a fanjai kult státuszban tartják - más kérdés, hogy a következő munkájára is fog-e kapni ennyi pénzt.
(ha tippelnem kéne, akkor nem)

Hozzáteszem anno a VVitch-től sem dobtam el az agyam. Tetszett, de amikor net-szerte kezdte el mindenki, hogy "úristenezmennyirejó", akkor forogtam, mint Travolta a gif-en.

Do you see the white shadow?

(#153718) mephi666 válasza Frod (#153717) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ma megnéztük ezt a dc superpet-es animációs valamit: komolyan mondom, ez üti az elmúlt 10év dc-mozijainak 90%át :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#153719) Bad Pritt válasza mephi666 (#153718) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak DC-t, a Marvelt is az Infinity War óta. Kellemes meglepetés volt számomra is, trailerek alapján sokkal gagyibbra számítottam.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153720) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Legenda: Ridley Scott egy korai alkotása a fiatal Tom Cruise főszereplésével. Gyerekként láttam többször is, és lehet a megkapó emlékek miatt, de nekem még mindig tetszik. Van valami bájos fantasy hangulata.

Nemrég megnéztem a Willow-ot is. Az sem rossz de a Legenda jobb.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#153721) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Winnie the Pooh: Blood and Honey - Official Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#153722) Kergeboci válasza Yodamest (#153711) üzenetére


Kergeboci
tag

#152547

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#153723) radi8tor válasza Kergeboci (#153722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#153724) Kergeboci válasza radi8tor (#153723) üzenetére


Kergeboci
tag

thx, mobilon, bkv pótlón nem adta be a linket, még úgy se ha direktbe linkeltem :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#153725) Pitterix válasza diablo1984 (#153709) üzenetére


Pitterix
őstag

Me Time

Hosszú, unalmas, nem igazán vicces, gagyi, stb.......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#153726) Yodamest válasza Frod (#153717) üzenetére


Yodamest
addikt

"Hozzáteszem anno a VVitch-től sem dobtam el az agyam. Tetszett, de amikor net-szerte kezdte el mindenki, hogy "úristenezmennyirejó", akkor forogtam, mint Travolta a gif-en."

Igen ezekben a filmekben én is érzek egy jó nagy lapát ilyen indokolatlan fölérajongást... Ezért bár mindig azt mondom, hogy a metacritics értékelésre adok, de az ilyen filmeknél mégsem érzem reálisnak azokat. Nem azt mondom, hogy hazudnak, de a az ilyen művészfilmek tényleges érdemeit fogják és kb 10X-es szorzóval írják le, annyira felnagyítják, hogy az már ténylegesen nem is reális. A northnál is, rendben van, hogy egyedi látásmód, művészies kameramunka stb. de nem kell ettől azért úgy elájulni, hogy olyanokat olvasok "az évtized legjobb látvánnyal rendelkező filmje" meg "úristen SOHA EDDIG nem látott látványvilág", ezek hatalmas túlzások. Nem tudom miért kell ezekbe akarva-akaratlanul többet belelátni, mint ami van...

Aki meg arra hivatkozva pontozza fel, mert "végre valami ami nem marvel meg dc" - könyörgöm, rengeteg jó film van, na azokból induljunk már ki, az, hogy magunkat szivatjuk aztán jön valami más, még nem indukolja, hogy azt csak a mássága miatt egyből 10-pontra fellőjük.

[ Szerkesztve ]

(#153727) Bad Pritt válasza Yodamest (#153726) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy te tényleg ilyen nehezen fogadod el, ha az embereknek más a véleménye, mint neked? :D
Bármilyen téma van, mindig az a kiindulási alapod, hogy az emberek így, meg az emberek úgy értékelik meg érzékelik a produkciókat hozzád képest, aztán ha te nem látsz értéket valamiben, akkor rögtön jönnek azok a jelzők, amik szerint csakis az emberek szubjektivitása miatt alakul ki egy általános vélemény (fölérajongás, utálat, ilyesmi kifejezések). Arról már ne is beszéljünk, hogy most pl. a Northman esetében azt írod, nem láttál ebben a topikban pozitív véleményt, aztán ha az ember összeszedi a róla szóló kommenteket (megtettem), akkor itt is pozitív a mérleg.
IMDb-n 165 ezer ember értékelte a filmet, kialakult egy 7.1 pontos átlag, ami megfelel a metás 7.2-nek. Ebben benne vannak a túlzó rajongók, a feleslegesen fitymálók meg az az óriási embertömeg, akik csak meg akartak nézni egy szandálos filmet, vagy tetszett nekik a plakát, vagy épp akkor ez ment a moziban.
Ha elfogadod az emberek csoportos értékítéletét a neked tetsző helyzetekben, akkor sajna itt is el kell fogadnod, mert nem egy másik univerzum jámbor internetezői dobálták rá a pontokat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153728) Yodamest válasza Bad Pritt (#153727) üzenetére


Yodamest
addikt

Jogos amúgy, én mint az objektivitás híve, tudom egységes mércén mindent el kéne fogadnom így. Viszont egész biztos vagyok abban, hogy direkbe az ilyen művészfilmeknél van egy extra faktor, ami miatt ezekbe valami plusz értéket "szeretnek" belelátni az emberek, de a kritikusok mindenképp. A sajtó egyértelműen túlpontozza ezeket a műveket, az emberek átlag értékelése meg kicsit ha le is marad attól, valahogy utána-tapad. A Witch (2016) -ra is most ránéztem gyorsba, áh no way hogy az 83 és 74 pontokon álljon, egyszerűen nincs ennyi abban a filmben sem... abszolút nem reális. Konkrétan a kritikusok szerint jobb film, mint a Top Gun Maverick, de milyen alapon? Látványban? Színészi játékban? Történetben? Valószínű egyikben sem jobb, szimplán annyi, hogy "művész".

[ Szerkesztve ]

(#153729) Bad Pritt válasza Yodamest (#153728) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Neked egymagadban nincs benne ennyi, de látod, hogy a tömeg szerint meg van.

A sajtó egyértelműen túlpontozza ezeket a műveket...

Megint jössz egy ilyen dumával, mintha egyetemes igazságot mondanál, mikor csak arról van szó, hogy a te véleményed nem egyezik sok más emberével. Máskor meg azt mondod, hogy nincs részrehajlás, nincs hype, reális a kialakult pontszám (Arcane). :D

Konkrétan a kritikusok szerint jobb film, mint a Top Gun Maverick, de milyen alapon?

Ez meg egy értelmezhetetlen mondat, egy kisköltségvetésű szerzői filmet hasonlítasz egy nyári blockbusterhez. Teljesen más elvek mentén véleményezik az emberek a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153730) Yodamest válasza Bad Pritt (#153729) üzenetére


Yodamest
addikt

"egy kisköltségvetésű szerzői filmet hasonlítasz egy nyári blockbusterhez. Teljesen más elvek mentén véleményezik az emberek a kettőt."

De hát megint ott vagyunk, hogy az egységes mércének, amit te is számonkérsz rajtam, nem ez a feltétele? Hogy tök mind1 mennyi pénzből készült, csak a végső produktum számít, egy skálán mérünk mindent. Most ezzel lényegében te is azt mondod ki, hogy "naná, hogy felpontozzák, mivel számításba kell venni a készítés körülményeit és ez megér mondjuk +1-2 pontot" - most kb ezt mondtad ezzel. Ilyen faktoroknak, filmen kívüli tényezőknek nem szabad számítani, ha pontozás van akkor minden egy skála.

[ Szerkesztve ]

(#153731) eeXaa válasza Yodamest (#153728) üzenetére


eeXaa
addikt

"jobb film, mint a Top Gun Maverick" :K így van .... nem olyan jó film, viszont jobb mint a maverikk. Ez reális. :K

(#153732) Bad Pritt válasza Yodamest (#153730) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rohadtul nem azt mondtam, hogy felpontozzák emiatt, azt mondtam, hogy kisköltségvetésű szerzői filmként ennyi pontot kapott és kész. De a Top Gun értékelésénél szerintem senkinek eszébe sem jutott a Witch, nem is értem, miért ezt hoztad példának. :D
Túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz egyetlen számnak...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153733) Yodamest válasza Bad Pritt (#153732) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem mondtad így, de ez "Teljesen más elvek mentén véleményezik az emberek a kettőt" mit jelent akkor? Milyen elvekről van szó? Nem kötözködésből, (emberek mindig azt hiszik vitázni csak úgy lehet), de tényleg érdekelne milyen elveket kell látni, amik miatt magasabb pontot kaphat a Witch? Milyen szempontokat nem veszek észre?

(#153734) eeXaa válasza Yodamest (#153733) üzenetére


eeXaa
addikt

Pl azt hogy a Witch egy első filmes kisérletezős indie hatalmas kockázattal kis pénzből, ami az élvonalba katapultálta a rendezőt.... a maverik meg egy totál kiszámítható sèmák alapján felépìtett teletolt pénzel készített pénznyerőgép semmi ujdonsággal...ill. a repülőgépekre költött pénz nélkül kb. egy nagy nulla lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#153735) Bad Pritt válasza Yodamest (#153733) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem várnak el például kolosszális és látványos jeleneteket, helyette mondjuk a parafaktor egy fontosabb tényező, vagy mondjuk a színészeket másképp értékelik az emberek, sok a közeli a Witch-ben, viszont aránylag kevés szöveggel, míg a Top Gunban a fontos jelenetek jórészében az arcukat sem látod. Meg tudod, az ilyen nehezen mérhető dolgok, mint hangulat, ami ugyan sok mérhető tényezőből áll össze, de a végén vagy betalál, vagy sem.
De leginkább azt nem veszed észre, hogy óriási embertömegek milliónyi sajátos gondolatából álló halmazát kiadó egyetlen számon lovagolsz állandóan, ahelyett, hogy leszarnád. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153736) Yodamest válasza Bad Pritt (#153735) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát azt lenne a megkönnyebb, sokan sok mindenen lovaglunk, én szeretek az ilyen dolgokon ez van. :) Jó így leírva legalább van valami támpontom, hogy hol foghatják meg ezeknek a számomra nem létező esszenciáját, elfogadom ezt a körülírást. EeXaa-val ellentétben, mert ő megint a nem jó indoklást mondja, amit pont korábban kifogásoltam... A pénz nem lehet szempont egy film-élmény értékelésénél, hiszen ha az lenne, akkor az sehová nem vezetne. Olvashatnánk a kritikákban, hogy "hát a film 10/6, DE mivel kevés pénzből készült így nem annyira rossz, legyen 10/8. Ez milyen hozzáállás lenne már?

Más példával, eszel egy étteremben valamit és borzalmas rossz íze van, mondjuk a marhahúsnak. Szitkozódsz meg minden, majd amikor kapod a számlát, látod, hogy nem is annyiba került mint az étlapon volt, mert "akciós hétvége" van. Erre fel egyből jó szájízzel lapátolod be a táladról a maradékot, mondvn, hát így nézve már nem is olyan rossz az íze.

[ Szerkesztve ]

(#153737) eeXaa válasza Yodamest (#153736) üzenetére


eeXaa
addikt

Tehát szerinted ugyanazok a szempontok alapján kellene értékelni egy filmet ami 5 millából készült 5 szereplővel, meg egy 500 millából készültet sztárparádéval meg CGI orgiával? :U ...mert akkor tényleg a lista alján lenne minden értelmes produkció...

És még azt mondják egyesek hogy a Marvel filmek meg a tőbbi vidámpark filmek nem nyírják ki a filmet mint "művészetet". :U

[ Szerkesztve ]

(#153738) Yodamest válasza eeXaa (#153737) üzenetére


Yodamest
addikt

:K Egyértelműen. És totál nem biztos, hogy ezek alulmaradnának, igen is vannak kiváló filmek alacsony költségvetéssel. Mint látod a Witch 2016 is az, illetve a Northmannak sem volt túl nagy a büdzséje talán.

(#153739) Frod válasza Yodamest (#153738) üzenetére


Frod
addikt

"illetve a Northmannak sem volt túl nagy a büdzséje talán."

Közepes volt (70-90M), manapság ez ritka, mert vagy valami 200+M, vagy tényleg aprópénzből készül. Épp az ilyen kísérletezősebb, "nem költünk rá annyit, de azért valami legyen" típusú filmek koptak ki a mozikból.

Do you see the white shadow?

(#153740) Grave_444 válasza Yodamest (#153738) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most nem azért, de egy pszichopata, őrült, sorozatgyilkos sem tudja magáról, hogy nem normális, amit csinál. Ennyi erővel ha az ő fejével gondolkodnék mindenki más lenne a hülye.
El kell fogadni, hogy lehet Te vagy a 100-ból az 1, akinek teljesen más az ízlése. Ne is akard megérteni a többieket, úgysem fogod.

(#153741) KISDUCK válasza eeXaa (#153737) üzenetére


KISDUCK
addikt

Lehet hogy lefelé ível a marvel mozi, de ahogy Dögös Robi se nyírta ki a zenét mint művészetet úgy az mcu se fogja a filmművészetet.

(#153742) Miklós315


Miklós315
aktív tag

eszpresszó kávé két cukorral, elvitelre, kösz... :DD

"Szerintem."

(#153743) Yodamest válasza Grave_444 (#153740) üzenetére


Yodamest
addikt

Azért ez nem ilyen drasztik, hiszen sokmindenben egyetértünk, sorozatok terén is azért sok van ajánlva, amit láttam és szerintem is baromi jó. Nemrég a Prey kapcsán is eléggé azon volt a többség, hogy igencsak kedvelhető film volt. Ez most kimondottan a művészfilmekről szól, én azokkal szemben nem értem a nagy rajongást, ami ezeket belengi.

[ Szerkesztve ]

(#153744) Bad Pritt válasza Yodamest (#153736) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Még mindig nem jól érted. Az, hogy kevés pénzből készült nem egy kritikai szempont, az csak elhelyezi a filmes térképen és így érdemes olyan filmekkel hasonlítani, amik hasonló büdzsével, hasonló zsánerben, hasonló mentalitás mentén készültek.
De amúgy sem ez a lényege annak, amit írok, hanem az a tény, hogy ha a saját véleményedet validálva érzed a köz véleménye által, akkor ezt felhasználod, ha nem értesz egyet a köz véleményével, akkor ők a hülyék és irreális a pontozás. Amit most mondasz a két Eggers film kapcsán (művészfilmek, ezért felpontozzák őket) azt bármivel kapcsolatban el lehetne játszani, Marvel filmeket úgyis felpontozzák, mert trendik, DC filmeket úgyis lepontozzák, mert nem Marvel, Nolan filmjeit agyondicsérik még akkor is, ha közepesek, Michael Bayt már előre lehúzzák, stb, stb.
Szóval a kérdés, hogy ha elfogadod a többség véleményét a neked tetsző esetekben, akkor miért nehéz elfogadni, ha nem ért veled egyet ugyanez a többség? Most akkor vagy számítson mindig, vagy ne számítson egyiknél se.

És mielőtt jössz az objektivitással, mint varázskifejezéssel: a te objektívnek gondolt véleményed mindenki más számára szubjektív lesz egy művészeti alkotás kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153745) Yodamest válasza Bad Pritt (#153744) üzenetére


Yodamest
addikt

Mint mondottam ez jogos felvetés és úgymond kénytelen is vagyok elfogadni, belátni.
Akkor ezt megfordítva kicsit, szerinted ez a "felpontozós" jelenség abszolúte nem létezik és a művészfilmek minden esetben (nem csak Eggers) ott vannak ahol azoknak lenniük kell? Gondolom igen, de azért érdekelne egy konkrét állásfoglalás, kitérve a nem csak nézői hanem sajtó oldalról jövő értékelésekre is, azok is reálisak?

[ Szerkesztve ]

(#153746) Bad Pritt válasza Yodamest (#153745) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem igen. Ha a pontszámok mögé nézel és elolvasod azokat a kritikákat, amik végül kiadják a végső átlagot, akkor látod, hogy amiket írtak a Northman-ről, azok valid álláspontok. Én Eggers-nél inkább azt érzem így három filmje után, hogy egy tipikus style over substance filmes, ha elkap a filmjeinek a hangulata, akkor nagyon fog tetszeni, ha nem, akkor csak fészkelődsz rajtuk. Eddig úgy fest bejött, mindhárom filmjénél többen voltak az előbbi csoportban.
Azt nem mondom, hogy abszolút nem létezik, mert mindig létezni fog, de nekem inkább a Boyhood jut eszembe, aminél egyszerűen megkerülhetetlen az a filmen kívüli tény, hogy egy évtizeden át készült és egyszerűen senki nem tudta nem achievementként felfogni, hiába nincs közvetlen hatással a végső produktumra. Eggersnél én nem látom azt, hogy kialakult volna egy feltétel nélküli fanbase akár kritikusok, akár nézők között, akik indokolatlanul felmagasztalnák.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153747) Yodamest válasza Bad Pritt (#153746) üzenetére


Yodamest
addikt

Oké ez Eggers, de ott vannak pl. olyan filmek mint az Us, reálisnak látod ennél is pl. a "must-see" 81 pontos kategóriát?

Meg egyébként is, miért van az, hogy ez a művészfilmek kimondott ismertetőjele, hogy a critic score mindig magasabb vagy sokkal magasabb, mint a nézői értékelések? Kivétel nélkül jóformán. Szerintem a jó film ismérve inkább az, hogy a két pontszám majdnem egyformán magas vagy inkább a nézői magasabb, mint a kritikusi.

[ Szerkesztve ]

(#153748) KISDUCK válasza Yodamest (#153747) üzenetére


KISDUCK
addikt

A kritikusok véleményét el kell felejteni, a véleményükre hatással van a pénz vagy a félelem a közösség haragjától vagy egyéb. Nézd a pornép pontszámait és olvass el pár véleményt tőlük. A kritikusok kamugépek.

(#153749) Bad Pritt válasza Yodamest (#153747) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az Us nem művészfilm. Most végig akarsz menni minden neked nem tetsző alkotáson, hogy aztán a végén ugyoda lyukadjunk ki, hogy ez a szám csak 56 ember véleményének egyáltalán nem reprezentatív átlaga? Ez a csoport 81%-ra értékelte ezt a filmet, ezer és egy oka lehet, hogy miért, de azt kijelenteni, hogy minden művészfilmet (bármit is jelentsen ez a kifejezés számodra) elfogultan értékelnek szimplán alaptalan hülyeség.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153750) Bad Pritt válasza KISDUCK (#153748) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hülyeség.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.