Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154801) radi8tor válasza Bad Pritt (#154797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nee, afro csajszi na'vi? Vagy a zöldeket máshogy hívják majd? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#154802) Mik76 válasza Bad Pritt (#154797) üzenetére


Mik76
senior tag

Megneztem.

Vegyesek az erzeseim. A latvany elegge rendben van, bar ez is snittrol snittre valtozo minosegunek tunik. Ami viszont a sztorit illeti, felek tole hogy egy copy paste folytatas jon. Lehet hogy csak a trailert vagtak ugy ossze, de tenyleg az az erzese az embernek mintha ugyanaz jatszodna le csak vizben. Mas valakinek is igy tunik?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#154803) Bad Pritt válasza Mik76 (#154802) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Totálisan az első rész nosztalgiájára épít a trailer zenétől kezdve karaktereken át a szövegekig, de őszintén szólva az elmúlt években ott tartunk, hogy végighazudják az összeset, aztán a fele anyag be se kerül a végső filmbe, szóval sokat a sztoriról nem szűrnék le ez alapján.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154804) PuMbA válasza Mik76 (#154802) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is copy paste story erzesem van a trailer alapján. Várom hogy moziba menjek már és kiderüljön :)

[ Szerkesztve ]

(#154805) Ispy válasza Mik76 (#154802) üzenetére


Ispy
veterán

Mit vártál? :DDD ;]

Persze, hogy az lesz, bevált recepten minek változtatni? Így is zabálni fogják...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#154806) Frod válasza erahurka (#154800) üzenetére


Frod
addikt

Mert az úgy már két szemüveg szára a fülem mögött, és két órán keresztül az nagyon szar tud lenni, eléggé nyomja. Anno kitaláltam ezt a megoldást, nekem teljesen oké.

Do you see the white shadow?

(#154807) Mik76 válasza Ispy (#154805) üzenetére


Mik76
senior tag

Mivel beindult a mas filmek szarozasa Camerontol, biztam benne hogy ezt azert teszi mert valami ujat akar mutatni. De ha csak a mozis bevetel rekordot akarja ujra beallitani ugyanazzal a termekkel, csak atcsomagolva... Akkor en ezt kihagyom. :U
Majd ha kijon a disney+-on akkor megnezem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#154808) cyberkind válasza Mik76 (#154807) üzenetére


cyberkind
félisten

Mint szakember, te milyen új dolgot várnál egy Avatar-tól? Nekem speciel az Imax 3D már eltudná adni ezt a filmet, a többi csak ajándék.

Paranormal Cocktivity

(#154809) spiky03 válasza Mik76 (#154807) üzenetére


spiky03
veterán

Én sem rohanom rá, megvárom én is a Disney+ megjelenést.
Szerintem már nem hoz akkora újdonságot, mint az első rész, amit valjuk be a 3D adott el.
Látvány biztos jó lesz ebben is, mint az elsőben volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154810) Mik76 válasza cyberkind (#154808) üzenetére


Mik76
senior tag

Az en elvarasaimnak a java reszet mar a trailer is teljesiti. Nagyon sokat fejlodott tobb kritikus pont az elso resz ota.
Vizszimulacio (hullamok, fodrok, buborekok, fenytores, caustics effekt, viz es nem viz objektumok interakcioja)
Haj (komplexitas, szimulacio, shaderek)
Navik (szem es bor shaderek, porusok, mozgas reszletesseg, arc animacio, bor es izom mozgasa)
Novenyzet (komplexitas fajtakbol, mozgas szimulacio, tores, szakadas elhajlas, stb)
Viz alatt (viz tomeg mozgasa, tengerfenek novenyzet hullamzas, homok sordodas, planktonok, mikro organizmusok, halak/elolenyek diverzitasa es animacioja)
4K
Stb. A vegtelensegig lehetne sorolni a dolgokat. Ma mar a szint egeszen mas mint az elso film idejen volt.

Viszont a helyi mozik sajnos nincsenek tul jo allapotban, es oszinten szolva elszoktam attol hogy a normalis kozonseg mellett sutyerakokkal osszam meg ezeket az elmenyeket. Persze ez durvan szerencse fuggo is. Inkabb kivarom a fel evet es megnezem az itthoni projektoron csaladi korben. Foleg ha 3 ora. Tuti hogy a fiam minimum egyszer ki akar majd menni a retyora, stb... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#154811) k-adi válasza Ispy (#154805) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Persze, hogy az lesz, bevált recepten minek változtatni? Így is zabálni fogják..."

így van, de ez érthető is :B

(#154812) k-adi válasza Mik76 (#154810) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én is elsősorban a látvány miatt fogok rá menni, nem a story miatt. navik ide-oda, itt a látvány lesz a lényeg. Már csak azt nem tudom 2D vagy 3D legyen :F

(#154813) PuMbA válasza Mik76 (#154810) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a YouTube trailer felbontása nagyon rossz. Kicsit jobb, mint a DVD minőség, gyakorlatilag nem látom a részleteket :) Amúgy nekem CGI-ben csak az 1:49-nél lévő tüzes jelenet ugrik ki nagyon, mintha csak egy mostani, konzumer hardvereken is jól futó PC játék szint lenne. A fények nem jók.

[ Szerkesztve ]

(#154814) erahurka válasza k-adi (#154812) üzenetére


erahurka
félisten

IMAX 3D az az Avatar lényege. 2D-ben nincs értelme moziban megnézni szerintem.

(#154815) PuMbA válasza erahurka (#154814) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de az a baj ugye, hogy a magyar IMAX az 2K (2048x1080) felbontású és azon a hatalmas vásznon elég homály egy kisebb vásznú 4K (4096 × 2160) mozihoz képest a kép. A kontraszt se az igazi már egy új 4K lézer vetítőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#154816) KISDUCK válasza k-adi (#154812) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát attól függ hogy milyen az a 3D, aktív szemüveggel okés, de passzívval már necces lehet. Ahol én meg fogom tudni nézni ott valami gagyi passzív 3D van amitől egyszer igen megszédültem, nem is a szédülés a pontos kifejezés, de nagyon furcsán és zavarodottan éreztem magam tőle amit a látott kép okozott (elmosódott akció jelentek stb.). Másik moziban nem volt gondom a passzív 3D-vel, de a cinema city-s az kikészített. Most ott fogom megnézni a filmet, de az biztos hogy ott csak 2D-ben.

(#154817) Bad Pritt válasza PuMbA (#154815) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért az erős túlzás, hogy homály lenne, ha választani kéne ennél a filmnél, hogy Etele 4K vagy IMAX 3D, akkor nem kérdés, melyik a befutó.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154818) lezso6 válasza KISDUCK (#154816) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aktív 3D szemüveg mióta van moziban? Egyébként pont az aktív az, amitől kb behánysz. :D

Én nem láttam még olyan 3D-t, ahol nem fáradtam volna el a film végére. Habár ez valószínűleg júzer error, mert rejtett kancsal vagyok, s szemüveg nem korrigálja teljesen (nem lehet olyat gyártani).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#154819) KISDUCK válasza lezso6 (#154818) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kanizsán pl.: ha jól tudom az van és az csak egy sima vidéki mozi. Az aktív szemüvegekkel sose volt bajom se itthon, se moziban. A passzív szemüvegekkel eddig a cinema cityben volt csak problémám.

(#154820) lezso6 válasza KISDUCK (#154819) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aktívnál ugye az lenne a lényeg, hogy a szemüvegben van elektronika, ami felváltva letakarja az egyik szemed, emiatt lehet tőle behányni. De én csak otthoni cuccokról tudok, ami így működik.

Szerintem inkább az lehet a gond, hogy egyszerűen szar a projektor. Veszprémben a sima 2D-től is elfáradt a szemem egy film végére, mert remegett a kép.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#154821) KISDUCK válasza lezso6 (#154820) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen az és ott aktív volt, ha jól emlékszek volt olyan hogy kértünk másikat mert nem kapcsolt be.

(#154822) PuMbA válasza Bad Pritt (#154817) üzenetére


PuMbA
titán

Azt a képet, amit most 50cm-en nézek vetítik ki 24m széles vászonra IMAX-ban. Cinema City Allee-ban, amikor utoljára voltam egy kisebb 10m-es vásznon, már ott se éles a 2K, lágy a kép. Az Etele 4K képe 10m-es vászonnal már hasonlítható volt a 24"-os FullHD monitoroméhoz élességben, amit 60-75cm-ről nézek.

[ Szerkesztve ]

(#154823) erahurka


erahurka
félisten

Na most elgondolkodtam mert az Etele azt hiszem egyes terme atom brutál. Majdnem mint az IMAX vászon csak alacsonyabb.

(#154824) Bad Pritt válasza PuMbA (#154822) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az oké, hogy nem tűéles, de a homályostól rohadt messze van. :D Vannak homályos termek Budapesten is, az IMAX nem az.
Az Etele 4K minőségét a legtöbb ember nem is érzékeli, sokan még azt sem veszik észre, hogy szebb lenne a kép.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154825) PuMbA válasza Bad Pritt (#154824) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, talán rosszul fogalmaztam :) Én az Etele 4K-ban, amikor először leültem csak fogtam a fejem, hogy mi ez a részletesség. Azért nem mentem addig, mert nem gondoltam, hogy ennyivel jobb a 4K, de 10m-es vászon esetén szerintem ég és föld a különbség, nem úgy mint otthon a pirinyó 50-60 colos TV-n, ahol majdnem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#154826) Bad Pritt válasza PuMbA (#154825) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem a Maverick nagyobb élmény volt IMAX-ben, mint Etelében, azóta nem is szenvedtem ki magam oda. Talán majd a Wakandát ott nézzük, azt még nem tudom, az Avatar 100% IMAX 3D, másnak én se látom értelmét.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154827) PuMbA válasza Bad Pritt (#154826) üzenetére


PuMbA
titán

A 3D a kép nagysága miatt a leghatásosabb az IMAX-ban, ez biztos. Csak a részletesség az, ami kevesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#154828) k-adi válasza erahurka (#154823) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én is az imax vs. etele 4k dilemmában vagyok. Maverick lett volna az első imax vetítésem, de sose volt hely, se feliratos így skip lett a vége. Remélem avatár lesz feliratos imaxban, nagy élmény lenne elsőre. Ha nincs vagy az összes vetítés tele lesz, akkor marad az etele 4k - ami szintén szuper amúgy és szerencsére sokaknak "kiesik" így a közönség (+staff) is jobb

(#154829) erahurka válasza k-adi (#154828) üzenetére


erahurka
félisten

Biztos lehetsz benne hogy nem lesz feliratos IMAX vetítés. Sőt IMAX 2D se lesz szerintem.

Etele a legjobb pláza mozi Budapesten aki szidja azt nem is kell onnantól komolyan venni. De az IMAX az IMAX.

[ Szerkesztve ]

(#154830) k-adi válasza erahurka (#154829) üzenetére


k-adi
nagyúr

Néha azért szokott feliratos lenni, Avatár van olyan "nagy név", hogy legyen belőle
A Jurassic izéből is volt heti 1 feliratos valamiért (Maverickből nem... :U )

(#154831) proci985 válasza PuMbA (#154822) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lagy kep az a projektor kepalkotasi technikaja miatt van, vetitett kepnel az normalis. a vaszontol meg a kepalkotasi technikatol tud fuggeni, de egy 4Ks mozis vetito jellemzoen olyan helyre kerul, ahol ki is hasznaljak.

nezesi tavolsag az erdekes, ha a vaszon atmerojenek kb 0.7szeresere vagy, ott mar kijon a 4K elonye, de olyan kozelrol meg nem latni at a vasznat. az az 1.0 nezesi arany amit otthon hasznalsz az annyit jelent, hogy 2Kt mar (ha tokeletes a szemed) picit jobbnak fogod latni fHDnel. ilyen 1.2es aranynal (ami meg mindig ok THX szerint) eleg az fHD is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#154832) devil-k válasza erahurka (#154814) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha választani kellene, hogy IMAX 2D vagy 3D én a 2D-t választanám. A 3D már nem bukta az otthoni usereknek. Én pl nem vennék a vetítőmhöz 3D szemüveget csak az Avatar miatt. Mondjuk semmi miatt sem. ;]

- mozi bolondéria -

(#154833) devil-k válasza PuMbA (#154822) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eleve nem szabad a monitort/TV-t a vetített képhez hasonlítani semmilyen formában. Nekem is van oled tvm ami kalibrált és szuper minőség és kép bla bla bla, de mégis olyan steril rajta filmet nézni. Teljesen más a szemnek a vetített kép, természetesebb. Szóval ezért sem jó 24”-t hasonlítani egy vászonnal.

- mozi bolondéria -

(#154834) erahurka válasza devil-k (#154832) üzenetére


erahurka
félisten

Ha amúgy tudja a projektorod akkor miért nem? Én szüleim tévéjén csomó 3D filmet megnéztem és volt aminél elég jól működött.

(#154835) belinho válasza erahurka (#154829) üzenetére


belinho
senior tag

Viszont lesz még sima 24fps és HFR 48fps is, lehet majd választani ebből is.

(#154836) erahurka válasza belinho (#154835) üzenetére


erahurka
félisten

Tényleg ennyire lebontják? Miért nem csak 48 fps lesz 3D-ben? Gemini mannél is működött a HFR.

(#154837) devil-k válasza belinho (#154835) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs már 3D tartalom ami miatt érdemes lenne 2x 45.000 Ft-ért szemüveget venni.

belinho
Inkább ne. A Gemini man-nélkül is teljesen kinyírja a filmet, kb. mintha valami dokumentumfilmet vagy werk filmet néznék.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#154838) belinho


belinho
senior tag

Valakinek bejön a HFR, van akinek nem. Külföldi fórumokon írogatják már, szóval valószínűleg itthon is lesz majd választási lehetőség melyik mozi akarja majd vagy tudja egyáltalán játszani HFR-ben, mint anno a Gemini Man-t.

(#154839) eeXaa válasza Bad Pritt (#154797) üzenetére


eeXaa
addikt

A hang brutál.
...gyanítom, hogy ebben is valami ujat tapasztalunk majd.

(#154840) Major Lion válasza Bad Pritt (#154797) üzenetére


Major Lion
senior tag

disney animacios film :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#154841) Eversmann válasza Mik76 (#154810) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Ez oké, hogy szebb a víz fodrodózása itt már, de szerintem az újabb nagyköltségvetésű filmeknél is van fejlődés a 10-20 évvel előttiekhez képest. Ennyi elég lesz itt?

Life is better with a Titan

(#154842) erahurka válasza Eversmann (#154841) üzenetére


erahurka
félisten

Az a vicc hogy pont hogy hol jó hol közepes lett mára a CGI. Ahhoz képest hogy egy Transformers film a mai napig lemászik a tévéről.

(#154843) Bad Pritt válasza Eversmann (#154841) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van fejlődés, meg közben vannak problémák. The Visual Effects Crisis, 20 perces összefoglaló videó, kivülállóként baromi érdekes anyag, én pl. a Life of Pi Oscar díjátadós sztoriról nem is tudtam eddig.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154844) spiky03 válasza erahurka (#154842) üzenetére


spiky03
veterán

Pontosan.
A TF-ben nagyon eltalálta az ILM a robotokat. Szinte alig lehetett megmondani, hogy CGI.
Már várom, hogy legyen 1 hét nyugalmam és megnézhessem 110".on itthon az összes részt. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154845) erahurka válasza spiky03 (#154844) üzenetére


erahurka
félisten

Hát én idén megnéztem már őket de soha többet :DDD Az kéne hogy az összes részből kivenni az akciót és azt egymás mögé tenni :DDD

(#154846) spiky03 válasza erahurka (#154845) üzenetére


spiky03
veterán

:DDD
Nekem pl az első rész nagy kedvenc, azt már sztem több, mint 10x láttam. :D
A többi már sajnos nem lett olyan jó.
Mondjuk a Bumblebee az jó volt, kíváncsian várom a folytatását.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154847) erahurka válasza spiky03 (#154846) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem a harmadik tetszett legjobban, legalábbis a második felében az a rohadt hosszú akciójelenet :Y

(#154848) PuMbA válasza spiky03 (#154846) üzenetére


PuMbA
titán

Az első rész szerintem is a legjobb. A CGI-t meg bármihez odateheted még ma is, mert ugyanolyan jó :) Az tartja versenyben, hogy teljesen jól vannak beillesztve a robotok világba, mert az árnyékok / fények tökéletesen passzolnak. Ezt anno úgy csinálták meg, hogy a filmezési területet körbefotózták Google Street View módjára és ezt felhasználva a robotokra a helyes környezeti fények vetültek. A következő filmekbe ezt már nem csinálták meg, mert sokkal több és komplexebb CGI volt, az elkészítési idő meg nem növekedett.

[ Szerkesztve ]

(#154849) spiky03 válasza PuMbA (#154848) üzenetére


spiky03
veterán

Igen az volt az első olyan film, ahol mondhatni tátva maradt a szám, hogy milyen jól megcsinálták a CGI-t. :) Még a pop corn és a kóla is megmaradt a film végére. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154850) k-adi


k-adi
nagyúr

Bandit (2022)

Sima heist movie, Josh Duhamel és Mel Gibson duo, a kanadai "The Flying Bandit" feldolgozása.
Izgalom nem sok van, elég hervatag a film, de Josh próbálkozik azért valamennyire. Egy sima közepes ez, se több, se kevesebb

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.