Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152601) De4d


De4d
őstag

[link]

A Netflixnek lehet animációs filmeket kéne készítsen. Nagyon jó volt a Tengeri fenevad, végre egy olyan animációs film a tökéletesen megtalálta a határt. Se nem túl gyerekes se nem túl kemény hogy csak egy korosztálynak tetszen. Noha azért hozza azért a szoksásos dolgokat, de nincs benne annyi bugyutaság, látványos, kiváló zenei anyaggal, a tengeren játszódó helyszín külön tetszett. 8/10

Minden jó, ha a vége jó!

(#152602) perempe


perempe
addikt

The Bucket List (A bakancslista, 2007)
Édesanyám sógornője ajánlotta, mint egyik kedvenc filmje, de nekem csalódás.
Ha osztályoznom kéne, akkor vagy rossz (2) vagy átlagos (3).

Egyet tudok érteni az itt olvasható kritikákkal:
Gyenge film. M. Freeman és J. Nicholson nélkül nézhetetlen lenne. Csupa erőltetett jelenet, olyan "megmondom a tutit" tipusú, bután filozofikus fajta. Nem érdemes időt szánni rá.

Jack Nicholson leggyengyébb filmje. Pedig még így is csak ő miatta nézhető.

Lassú, unalmas, cselekmény nélküli, sablonos, nem vicces, kiszámítható, hatásvadász. Rossz.
---
Egy nappal előtte láttam a magyar Külön falka c. filmet, az egészen biztosan jobb ettől (4),
bár ez talán az utóbbi 2-3 év legismertebb magyar filmje.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#152603) mephi666 válasza perempe (#152602) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem nem jókor nézted... egy másnapos vasárnap estéjére ideális :) persze, hogy sablon sztori és a 2 főszereplő viszi, de annyira azért nem rossz... mondjuk ha már roadmovie-t kellene ajánlanom, akkor a Straight story nálam mindent üt magasan... nem szoktam filmeken elérzékenyülni, de kb már akkor könnybe lábad a szemem, ha ennek a címe eszembe jut :B láttam már pár(ezer) filmet, de ha a "legszebb filmet" kellene kiválasztanom, egyértelmű, hogy ezt mondanám :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#152604) perempe válasza mephi666 (#152603) üzenetére


perempe
addikt

Ezt persze láttam, biztosan jobb film.

Az a probléma, hogy pl. listázva egy korszakot alig találok olyan filmet, amit még nem láttam. A Kőbunkót nem akarom megnézni, de pl. az Az arc nélküli embert még lehet, hogy nem láttam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#152605) KISDUCK válasza mephi666 (#152603) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ilyen másnapos filmnek az Úttalan út is jó. :DDD

(#152606) #48613632 válasza k-adi (#152600) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem hát. Vannak az MCU-nak mélypontja, ezek meg pont azok.

más:
Azért T.W. Star Wars filmjére viszont beülnék. Érdekes koncepció lenne a sagat elvinni a paródia irányába. Már ha ez az irány, vagy ez lenne az irány. Azt nem mondom, hogy ez így van jól, de ott, ahonnan a SW jelenleg tart a filmes érában, ez az út is felfelé vezet.

(#152607) Ispy válasza #48613632 (#152599) üzenetére


Ispy
veterán

Én a sorikat alapból skippelem, annyira nem érdekel. A stranget megnéztem, semmi extra, egynek jó volt, thorból az 1-2 alapból szar volt, a 3 viszont király. Én szeretem TW humorát szóval inkább az 2 órán keresztül, mint a szerelemi szál, mint az első két részben. Nem remegek egy marvel filmért sem, de ha jön megnézem, ha más nem tékából. Gondolom a képregényeknél sem az volt, hogy minden sorozat minden része egy masterpiece, hanem ott is voltak gagyibbak. Hát itt is így van. :D

A sang csi például tetszett.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#152608) #48613632


#48613632
törölt tag

Egyébként, én sokat gondolkodtam az MCU jövőjén. Szerintem a 6. fázis környékén erős hanyatlásnak fog indulni, egészen egyszerűen azért, mert kihalnak az ismert karakterek. Sőt, az is elképzelhető, hogy nem lesz 6. fázis, így az évtized végére rebootolni fogják az egész Marvel univerzumot, mert Vasember pótolhatatlan, ahogyan Pókember is. Bár ez utóbbi még elég fiatal, úgy néz ki, az MCU-n belül a szinész kiöregedésével dobják a karaktert is.

Csakhogy nincs annyi első vonalbeli karakter a Marvel szineiben, aki 7 és 77 év között annyi embert bevonzana a mozikba, mint az első 3 fázis karakterei, akikből már csak Thor van fent, vagy Póki, ha ide vesszük a Sony birodalmát is.

Strange szerintem nem, lesz olyan erős karakter, mint Vasember volt. Elvisz saját filmeket ugyan, de köré építeni az egész MCU-t nem lehet, mint ahogyan Vasember köré viszont lehetett, az Avengerssel. Ugyanez Amcsikapcsi. Az új AK közel sem olyan erős karakter, mint Steve Rogers volt. (nekem most a neve sem ugrik be)

Az 5. fázis még döntögethet nézőcsúcsokat, bár fogadni már erre sem mernék, és ez is csak akkor történik meg, ha sikeresen integrálják az X-meneket, ahol megintcsak alap probléma, hogy többen kiöregedtek, vagy a történet szerint meghaltak. Az új karakterekkel is óvatosan bánnék, az hogy valami MCU, nem jelent feltétlen sikert.

Szóval szerintem valahol most vagyunk csúcson MCU tekintetében, vagy már elindultunk szépen lassan lefelé, az 5. fázisra pedig, hacsak az Xmenek nem dobnak be még egy hurkot, erős zuhanórepülés kezdődik, ami a 6. fázisra elkerülhetetlen lesz.

(#152609) Di Natale válasza perempe (#152602) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Nem vagyunk egyformák, nekem annak idején ütött nagyon.

(#152610) #48613632 válasza Ispy (#152607) üzenetére


#48613632
törölt tag

Anno a Pókis képregényeket gyűjtöttem, amik megjelentek magyarul, az 1. számtól a 100.-ig mind megvolt (lehet anyáméknál még meg is van) de teli volt érdektelen, gagyi sztorikkal, amikre 2 hét múlva nem emlékeztem. A Homokemberesre pl emlékeztem, az az első füzetek egyikében volt. Bár a filmekben keverték a sztorikat, a Pókinál is az van, hogy van pár ismert főellenség, Green Goblin, Octopus, hasonlók, de a többsége nagyon semmitmondó, és a történet is az körülötte. Ezekre nem lehet MCU-t építeni :N

(#152611) Pitterix


Pitterix
őstag

Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan

Nem rossz, de nekem valahogy túl lassú és hosszú.
Jöhet a többi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#152612) perempe válasza Di Natale (#152609) üzenetére


perempe
addikt

Azért írtam, mert láttam, hogy sok embernek tetszik (a magyar oldalon is).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#152613) perempe válasza KISDUCK (#152605) üzenetére


perempe
addikt

Ez valószínűleg kimaradt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#152615) radi8tor válasza #48613632 (#152614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis gerilla marketing. Nice job!

⭐ Stella

(#152616) #48613632 válasza radi8tor (#152615) üzenetére


#48613632
törölt tag

Még az is lehet. Mondjuk dől belőle a hülyeség, úgyhogy nem kizárt, hogy tényleg kiment a fejéből.

(#152617) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Terminátor: Sötét Végzet

Az eléggé véleményes Genisys után egy befogadhatóbb darabot kaptunk. Most újranézve is végig lekötött, sok és látványos akció van benne, nekem tetszik.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#152618) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a Thor iszonyat fárasztó volt, amit túl lehet tolni egy ilyen filmben azt sikeresen túltolták. Nem mellesleg a film feléből nem lehetett látni semmit, olyan sötét volt minden, nevetséges.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152619) sith7 válasza Bad Pritt (#152618) üzenetére


sith7
nagyúr

Azt hittem a 3. rész után már nincs lejjebb
Fiam Marvel fanatikus, de amikor kijöttünk a moziból, azt kérdezte: "Apa, ez most mi volt ? "
Neki se tetszett :(

(#152620) Bad Pritt válasza sith7 (#152619) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És amúgy az meg kezd nagyon gáz lenni, hogy az MCU előzetesek borderline megtévesztőek, tele vannak olyan jelenetekkel, amik nem kerülnek be a filmbe. Másoknál is megesik, de Marveléknél rendkívül látványos.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152621) j0k3r! válasza Bad Pritt (#152620) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Biztosan be vannak védve jogilag, de nálam ez már a "false advertising" kategória, amit sz*rrá büntetnék, ha rajtam múlna.

some men just wanna watch the world burn...

(#152622) Bad Pritt válasza j0k3r! (#152621) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Volt is balhé nemrég ilyenből, asszem Ana de Armas szerepelt valami film előzetesében, aztán a filmből kivágták és ezért páran elkezdtek pampogni tök jogosan.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152623) radi8tor válasza Bad Pritt (#152622) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ha mondjuk Quasimodo szerepelt volna a trailerben és a filmből kivágják az nem zavart volna senkit. ;]

⭐ Stella

(#152624) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Nappali műszak | Jamie Foxx, Dave Franco és Snoop Dogg | Hivatalos előzetes | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#152625) perempe válasza Bad Pritt (#152618) üzenetére


perempe
addikt

Én is 'imádom' a sötét filmeket.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#152626) #48613632


#48613632
törölt tag

Mondjuk nekem sosem volt problémám a Disney-féle MCU megvalósításának minőségével, szinte semmilyen tekintetben. Szerintem kellő mennyiségű kvalitást adagoltak minden tekintetben, ide értve a szinészi játékot, vagy a kakterfejlődést is, amit sokan hiányosságként tartanak számon.
Amit viszont túltoltak, az szerintem a mennyiség, azt viszont rendesen. Legalábbis, így a Phase4 vége felé közeledbe, ezt biztosan kijelenthetjük.

Míg a Phase1 cirka 4 évet vett igénybe (2008 május - 2012 április), összesen 6 filmmel:
Iron Man
The Incredible Hulk
Iron Man 2
Thor
Captain America: The First Avenger
The Avengers
Ez játékidőben 12.4 órát vett igénybe, ami 4 év alatt még csak nem is számottevő, de ez az MCU kezdeti szárnypróbálgatása volt. Ráadásul a The Incredible Hulk még Edward Nortonnal készült, nem is igazán volt megjerlenéskor az MCU része, csak később lett azzá.

addig a Phase2 ugyanennyi filmhez már egy évvel rövidebb idő alatt végzett. Azaz, 6 film, mindössze 2 év alatt. (2013 április - 2015 július)
Iron Man 3
Thor: The Dark World
Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy
Avengers: Age of Ultron
Ant-Man
De még ez is vállalható mennyiség volt, a maga 12.6 órás játékidejével. (Azonos játékidő, filmmennyiség, de fele idő alatt)

Aztán jött a Phase3, (2016 április - 2019 július) ahol 3 év alatt összesen 11 filmet toltak be az arcunkba. Itt már érezhetően beindult a futószalag, kezdett is kicsit sok lenni, de tudtam elnéző lenni, mert kaptunk sok jó cuccot. Kezdve a Civil Warral (reptéri jelent mai napig epic), aztán megkatuk Pókit, no meg az Infinity War/Endgame kombót, és Thort is sikerült TW-nek feltámasztani. Itt 3 évre katunk 24.9 óra játékidőt.
Captain America: Civil War
Doctor Strange
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Spider-Man: Homecoming
Thor: Ragnarok
Black Panther
Avengers: Infinity War
Ant-Man and the Wasp
Captain Marvel
Avengers: Endgame
Spider-Man: Far From Home

Ami a 4. fázist illeti, itt már kaptunk - sajnos - egy csomó fércmunkát. A minőség erősen hanyatlásnak indult, és még mindig nem a szinészekkel volt a gond. Egész egyszerűen ismeretlen, sok esetben unalmas karaktereket hoztak be, vagy olyanokat, ami egynek elment, de az esetleges folytatások érdektelenek lesznek, mert a karakter egy filmmel ki is merült.
A megjelenéseket tovább tömörítette a járvány, ami miatt a fázis késéssel indult, de úgy néz ki, időben akarják befejezni. Ráadásul megjelentek a sorozatok is, melyekből sok szinte teljesen felejthető lett.

Számszerűen, a fázis 2021-ben startolt, és máig tart.
EDDIG összesen kaptunk 6 filmet, és 7 TV sorit, összesen 49.5 óra játékidővel, és még nincs vége.
A teljes lista itt, ebből láthatjuk, hogy még hátravan 5 film, és 1 sorozat. (Tehát 11 film, és 8 sorozat összesen) Nem tudható még, de a végére kb olyan 70 óra játékidőt saccolok. Ez azt jelenti, hogy a fázis tavalyi startja óta gyakorlatilag nem volt olyan hónap, vagy nap, hogy legalább egy MCU produkció ne lenne éppen aktuális, és ugye a Disney streaming is idén került képbe igazán. Ez már nem sok, hanem kurva sok, és az embernek joggal lesz tőle csömöre.
WandaVision
The Falcon and the Winter Soldier
Loki
Black Widow
What If...?
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Hawkeye
Eternals
Spider-Man: No Way Home
Ms Marvel
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Thor: Love and Thunder
Black Panther: Wakanda Forever
The Marvels
Moon Knight
She-Hulk
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Guardians of the Galaxy Vol 3
Blade

Azt gondolom, hogy az MCU ebben a formában, az 5. fázisra egész egyszerűen összedől. Egyszerűen nincs mire épitkezniük. Strange karaktere túl egydimneziós, Tony Starkkal össze sem lehet hasonlítani. Nincs magánélete, gyakorlatilag remete életet él a szentélyében nincs mire történeteket gyártani, azon túl, hogy köröket rajzol a levegőbe. Ha az MCU vele akarja pótolni Starkot, akkor csúnyán mellélőnek. Az összes érdekes karakternek párhuzamosan bele látunk a magánéletébe, és a kettő közti párhuzam, vagy feszültség képes olyan helyzeteket teremteni, ami nálam ki tudja váltani az érdeklődést.

Strangenél ennek a veszélye nem áll fenn. Van egy totál felejthető ex-barátnője, egy nagyjából lezárt sztorival, feszkót max a saját, más dimenzióbeli énjeivel tud ébreszteni, egyébként totál felejthető, statikus karakter.

Nem tudom, képes e bárki, a jelenlegi karakterek közül életet lehelni az MCU-ba. Talán Pókember, de ott meg jogi problémák vannak/lesznek. Nála, illetve vele lehet filmet gyártani, mert van magánélete, van több érzelmi szál, amit lehet fonni, csavarni, és nem csak MJ-re gondolok, mert ott van a székes csávó, ott a nagynéni, ott van Happy, meg esetleg Strange, bár ebből nem tudom, mi fog kisülni.

forrás:
Google
Marvel's 'Phases' explained

(#152627) Bad Pritt válasza #48613632 (#152626) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

TL;DR, mindig is gyenge-középszerű filmek voltak egy-két kivétellel. A mostani felhozatal nem rosszabb, mint a korábbiak, szimplán érdektelenek (ami végülis rosszabb :D).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152628) #48613632 válasza Bad Pritt (#152627) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezzel nem értek egyet, de nem vagyunk egyformák.
A mostani P4 felhozatal sokkal rosszabb, mint a P3 vagy a korábbiak voltak. Fentebb kicsit jobban kibontottam a Strange és Tony Stark közti különbségeket, de ez igaz a többi régi karakterre is, akiknek volt múltja, és el tudtak vinni a hátukon egy filmet, mert lehetett rájuk több szálon futó cselekményeket építeni.
A mostani karakterekre nem lehet ilyet. Wanda is totál egydimenziós, a Strange fimbéli műbalhéja pedig nevetséges.
Mondjuk Lokit kihagytam, Loki jó alap ilyesmire, de aztán kifújt. Tényleg nincs más a bográcsban, akit ki lehetne emelni.

(#152629) Bad Pritt válasza #48613632 (#152628) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Dehogy rosszabb, ugyanolyan, pont ez a baj velük. A karakterek, történetek, konfliktusok mind ugyanazt járják körbe, mint 10 éve. Stark, Rogers, Thor talán kicsit jobban ki van bontva, de egyáltalán nincs minőségbeli különbség köztük meg mondjuk Wanda meg Shang-Chi közt, a többi karakter meg ugyanolyan gyenge volt régen is, mint most. Azért érzed jobbnak őket, mert frissnek tűnt akkor.
Ha Strange műbalhéja nevetséges, akkor nézd újra a második, harmadik Iron Mant és hülyére fogod röhögni magad, annyira cringy gagyi. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152630) lezso6 válasza Bad Pritt (#152629) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valaki gyorsabban, valaki lassabban növi ki az MCU filmeket. :D

Én annak idején, az elején imádtam. De nem sokáig, mert jött az Iron Man 2, ami nekem már rókabőr volt, hatalmas csalódás, sokkal jobbat vártam tőle. De végül az első Avengers tette be a kaput, ott mondtam magamban, hogy elmentek ti a πcsába. Szóval kb az első Iron man és a Thor volt az, amit nagyon tudtam élvezni. A Hulk meg a Captain America anno kimaradt.

Egyébként a másodiknál a harmadik Iron Man szerintem jobb volt, próbált valami komolyabb témát megütni. De hát a másodikhoz képest nem nehéz... :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#152631) #48613632 válasza Bad Pritt (#152629) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem Strange műbalhéja nevetséges, hanem Wandáé a Strange filmben. Rosszul fogalmaztam, bocsi.
A karakterek kibontásával kapcsolatban pedig pont ez a lényeg. Egy Strangen, Wandán, Sang Chin nincs mit kibontani, mert amit lehetett, azt meg is tették, meg le is zárták. De azért a karakterek mélységét illetően maradjunk a képregények szintjénél, aminek a felső hatérértékét Tony Starkkal, Lokival, vagy Peter Parkerrel lehet belőni.
A 3. Iron Man tényleg gáz, de erről nem Tony Stark tehet.

(#152632) Bad Pritt válasza #48613632 (#152631) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én azt érzem, valamiért túlidealizálod a korábbi filmeket. Nem érzek ennyire nagy minőségbeli különbséget a mostaniak meg a régiek között, bár az igaz, hogy Endgame óta nem tudnék kiemelkedő MCU filmet mondani, de cserébe olyan istentelen foscunamikat se, mint az Iron Man 2 vagy a Thor 2. A fanservice kezd baromi zavaró lenni az utóbbi időszakban.

Unpopular opinion részemről, de Tony Stark egyáltalán nem egy jó karakter sem képregényben, sem rajzfilmen, sem az MCU-ban, RDJ viszont egy piszok jó színész és ez számított igazán.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152633) #48613632 válasza Bad Pritt (#152632) üzenetére


#48613632
törölt tag

Túlidealizálnám? Hhmmm ... ok.
Korabeli Avengers értékelések a topikból.

Jó, voltak köztük gyengébb alkotások, de itt egy kicsit elbeszélünk egymás mellett.
Egyrészt én Tony Stark karakterét állítottam szembe Strangeéval, másrészt a korabeli gyengébb alkotásokat is elviszi az akkori kevés mennyiségű film.

Jó, a Thor 2 tényleg gáz, de egy Iron Man 2 sokkal jobb, mint pl egy Eternals. Meg amúgy is birom Mickey Rourket :DDD
Na jó, akkor tisztázzuk. Ha Tony Stark nem jó karakter, akkor ki a jó karakter? Igen, RDJ jó szinész, de basszus, Cumberbatch is jó szinész.

(#152634) paatrick


paatrick
őstag

És akkor ezek után valaki el tudja képzelni hogy a Penge hirtelen nagyon jó lesz? :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#152635) #48613632 válasza paatrick (#152634) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom, de meglepődnék, ha sikerülne. Szerintem max közepes, az is azért, mert látványos lesz.

más.
Tegnap néztem az Obi-vant, és azon filóztam közben, hogy vajon eszébe jut e a Disneynek valaha rebootolni a full Star Wars sagat? ;]

(#152636) Bad Pritt válasza #48613632 (#152633) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Iron Man 2 ugyanolyan retek szar, mint a Thor 2, cash grab fércmunka.

Abból indultál ki, hogy a régebbi filmek jobbak voltak, a minőség hanyatlásnak indult a te szavaiddal élve, majd hoztad a Stark-Strange példát. Én meg azt mondom, voltak jobb filmek és voltak sokkal rosszabbak, így kihoz egy nagyjából ugyanolyan átlagot, mint a mostani felejthetően átlagosok.

MCU-ban nincs igazán jó karakter, alap archetípusok vannak, akiket jobb-rosszabb színészek keltenek életre. Tony Stark egész személye ugyanúgy felfér egy szalvétára, mint Shang-Chié, annyi előnye van, hogy benne volt 9-10 filmben, ezért több időt tudtak rászánni, de ettől nem lesz jó. Amit látsz belőle és ami miatt jónak tűnik az konkrétan maga RDJ, beépítette a saját karakterét a szerepbe ugyanúgy, mint Ryan Reynolds a Deadpoolnál pl.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152637) #48613632 válasza Bad Pritt (#152636) üzenetére


#48613632
törölt tag

"MCU-ban nincs igazán jó karakter,"
Na itt a baj, ezért nem értjük egymást. MCU-n belül is óriási különbségek vannak a kartakterek között, de külső mércét ne vegyünk most ide, mert az egész vita értelmetlenné válik.
Képregényekről beszélünk, illetve azok filmes megvalósításáról, ami egy erősen limitált téma a karakterek mélységét illetően. Ha tudunk ezen belül maradni, akkor van értelme a beszélgetésnek. De ha Te a Háború és Békét akarod etalonnak mellé tenni, akkor itt hagyjuk abba. :R

(#152638) Bad Pritt válasza #48613632 (#152637) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vannak minőségbeli különbségek köztük, ezt nem is vitattam, de egy igazán mély, jól megírt karaktertől még a legjobb is messze van. Vagy ha a kis MCU mikrokozmoszon belül nézed, akkor persze, hogy vannak jók, de azért ez ne legyen már mérce. :D
Most nem azért, de az MCU legnagyobb erénye a casting, ezt sokszor sok helyen leírták már és Feige maga is bevallotta. Baromi jól választanak megbízható, jó színészeket hozzájuk illő szerepekre és ez sok pontot dob egy szarabbul megírt karakter megítélésére is.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#152639) #48613632 válasza Bad Pritt (#152638) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, ezzel egyetértek. Valóban nincsenek szépirodalmi karakterek az MCU-ban, és igen, az MCU mikorokozmoszon belül nézem, hiszen annak múltjáról, jelenéről, jövőjéről dobtam fel egy szösszenetet, valamint igen, a casting is első osztályú. :K

Most, hogy szent a béke, már csak azt kellene eldönteni, hogy miről is vitatkozunk voltaképp? ;]

(#152640) sith7 válasza Bad Pritt (#152636) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem vagyunk egyformák

Nekem a Thor 2 tetszett a legjobban, az összes Thor film közül

A 3 -ast furcsa szemekkel néztem - főleg a 2 után - , a 4 - est kisírt szemekkel

Kár volt Odin - t meghalasztani, megfáradt atyai tanácsadóként maradhatott volna , szerintem

(#152641) Ispy válasza #48613632 (#152631) üzenetére


Ispy
veterán

Engem spec kifejezetten idegesíti a sok rinyálás, Vasemberből is az első tetszett igazán, a többi szódával elmegy. Én spec egyáltalán nem bánom, hogy nincs több vasember, egyáltalán nem volt szimpi karakter, még a végére sem. Pókember meg egy hülyegyerek, ha nem nővi ki ezt a szintet, akkor ő sem lesz a kedvencem. Lokit kedveltem, érte kár.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#152642) Pro Koryak válasza Ispy (#152641) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Valahogy így.

(#152643) Ispy válasza paatrick (#152634) üzenetére


Ispy
veterán

Pont tegnap ment a tévében a penge 2, ezt a trilógiát már nem tudom hányszor láttam, de a mai napig ott tudok ragadni a tévé előtt, ha megy. Igaz a cgi lába már itt-ott kilóg, de még vállalható kategória.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#152644) spiky03 válasza gyuromoj (#152624) üzenetére


spiky03
veterán

Ez úgy néz ki, hogy jó lesz :D:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#152645) k-adi válasza spiky03 (#152644) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja, van benne lehetőség de félek hogy tipikus slasher lesz

(#152646) Eversmann válasza Ispy (#152643) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nekem is nagy kedvenc, tegnap én is ott ragadtam előtte. De az a film még a régi korszakban született, illetve Guillermo Del Toro -nak köszönhető leginkább. Nézd meg a Szentháromságot. Ilyen mikor az író érez nagy késztetést arra, hogy rendezzen :O

Life is better with a Titan

(#152647) mephi666 válasza Ispy (#152643) üzenetére


mephi666
nagyúr

blade2 szinkronja nálam a legrosszabb szinkronok top3-jában ott van :D "hol barnultál?" :D

ui: blade1-2 nálam is kedvencek közt van... nem a kedvenc stílusom a 2. rész zenéje, de ennek az albumára tettek csomó baromi jót, amit 20éve kívülről fújtunk :K "i against i" pl

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#152648) Mik76 válasza Bad Pritt (#152629) üzenetére


Mik76
senior tag

Egyetertek. Iron Man 2-3, Thor 2, Ed Nortonos Hulk, mind ugy szar ahogy van. Maximum a hosszu eltelt ido, meg a nagyon rossz memoria teheti szebbe, de meg az sem.
:K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#152649) #48613632 válasza Ispy (#152641) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tony Stark izlés dolga, állítólag RDJ szignifikáns mértékben önmagát hozta a karakterbe. Érdekes dolog ez a szimpátia amúgy, mert attól függ, hogy csendes szemlélője vagy e az eseményeknek, vagy egyes szám első személyben éled meg.
RDJ a való világban tudtommal egy jó fej, cimbizik Johnny Deppel, és pl nekem ő is szimpatikus, de nem (csak) az Amberes eset óta, hanem kb mióta ismerem. Amúgy mindetten hobbizenészek is egyben.

Póki meg egy gyerek. Egy totál felpörgött csóka, és amennyire én tudom, meg látom, az életben is ilyen. Szerintem fog komolyodni, de amíg teheti, maradjon csak ilyen kelekóla. Majd 30 felett ráér megkomolyodni.

Egyszer Apexeztek Aceuval, megvan valahol a Youtubon a felvétel, totál vicces fazon magánéletbern is. Nekem abszolute szimpi mindkettő, de nem vagyunk egyformák.

(#152650) Pro Koryak válasza #48613632 (#152649) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az nem lehet, mivel Marvel/DC ... képregényekből készítettek élőszereplős filmeket, ezért az ember kevésbé nézi el a gyerekességet, bugyutaságot ... stb?
Mesében, animációs filmben nem feltűnő annyira ill. elviselhetőbb, inkább odaillő. Számomra legalábbis.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.