Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66451) tfe válasza dudi6 (#66450) üzenetére


tfe
tag

A timár korrekt hely, nyugodtan rendelj tőlük.

(#66452) generatoros válasza dudi6 (#66450) üzenetére


generatoros
tag

azért dicsérik mert jobb is a metabo. a kék bosch-nak nagyon sokat romlott a minősége és nem egy egy darab, hanem úgy az összes termékük. ugyanaz van mint az auto alkatrészek esetében. seat -ban is egy csomó bosch cimkés alkatrész van elektromos vonalon, de közük nincs a régi minőséghez.

(#66453) AeSDé Team válasza varsam (#66442) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi szépen! Ráadásul itt korrekten össze van szedve hogy mi kell: katalógus, szerelési útmutató linkelve, stb. Ez sokat segített. Nagy meglepetésemre így csak 29 ezerre jön ki egy szekrényre.

(#66454) pali923 válasza AeSDé Team (#66453) üzenetére


pali923
tag

Ez itt nem a reklám helye, de más is úgy gondolja, hogy ez a webáruház a legjobb Blum termékekhez. Én is onnan rendelek, pedig itt helyben is meg tudnám venni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#66455) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Most készülök megépíteni az új munkapadjaimat. 2 db lesz, 210 cm hosszú és 90 cm széles és 85 cm magasak. Az egyiknek telibe 90x200x3,8cm táblásított bükk lesz a munkafelülete, a másikba be lesz építve az asztali körfűrész és a gérvágó is, így itt csak 100x90cm lesz a 3,8 cm vastag bükk munkalap. Ezek a kész bükk munkalapok konkrétan dög nehezek. A kérdésem: a munkapadok vázát 7x10-es szalufából terveztem megcsinálni. Elég lesz ez ennek a dögnehéz munkalapnak?

Rappi

(#66456) babsaai


babsaai
újonc

Sziasztok!
Fürdőszoba munkapult kezeléséhez szeretnék tanácsot kérni.
Vettem egy ilyen lapot az obiban (féláron, sérült volt):
https://www.obi.hu/munkalapok/toemoer-fa-munkalap-240-cm-x-63-5-cm-x-2-7-cm-akac-olajozott-fsc/p/4376166
Az eladó szerint talán tikkfa, akác színre olajozva.

Mivel érdemes kezelni hogy bírja a párát, ráfröccsenő vizet? Inkább mattnak szeretném megtartani. Van itthon remmers eco arbeitsplattenöl olajam, de azt gondolom a víz ellen az kevés lesz.

(#66457) NeoPampalini válasza SeatZola (#66455) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Elég lesz, csinálj alá merevítést, kábé úgy, mint itt, és örök élet + 1 nap: [link]

Én is valami hasonlót tervezek (jelenleg a váz van majdnem kész, 170 cm hosszú és 95 cm széles), az asztal lapját szerintem rétegelt lemezből fogom megcsinálni.

(#66458) NeoPampalini válasza babsaai (#66456) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ránézésre valami hasonló van nekem a konyhában. Én semmi extrát nem csinálok vele, beépítésnél lekezeltem asszem három réteg Biopin keményolajjal (matt lesz tőle, nem fényes), aztán évente 1x megcsiszolom, kap két réteg olajat. Bírja a strapát.

(#66459) ViktorSz válasza SeatZola (#66455) üzenetére


ViktorSz
tag

Az enyémet 6db 80*57-es láb tartja,ami kb mindent is elbír.
A tetejére 18mm-es MDF lapot tettem,arra pedig egy sima fehér 18-as bútorlapot,amit kb évente kell cserélni,mivel bármennyire is szeretne rá vigyázni az ember,mindig megsérül.
A tömör bükkről lebeszélnélek,ha még nem késő...
Egyrészt sajnálni fogod,amikor véletlenül/direkt belefúrsz(mert vmiért muszáj),irgalmatlanul nehéz és egy ekkora felület hajlamos mozogni,én a hossztoldott verzióját sem vállalnám be.
A beépített körfűrészes asztal tetejét pedig rétegelt lemezből csinálnám,mint ahogy #NeoPampalini is javasolta.
Találtam egy rossz képet a sajátomról,itt már csak asztallap hiányzik róla.
[kép]

(#66460) passatgt


passatgt
aktív tag

Elkészült a játszóház:

Borovi fenyő, Remmers Deckfarbe festékkel 2 rétegben. Mindennel együtt 460e ft...

Ha valakinek tetszik és akar esetleg hasonlót, sketchup terv: https://app.sketchup.com/share/tc/northAmerica/1c7o00KlTRY?stoken=_9rMX5QgOIOpJDojDXiew-wCcIFvxB14U9s6Eo0xFKhwWIuJ4208rYrnZJde84uQ&source=web

(#66461) SeatZola válasza ViktorSz (#66459) üzenetére


SeatZola
őstag

A 2 db 90x210-es táblásított bükk már megvan. Nekem is már ezen járt az eszem, hogy fáj ni fog, ha pl. belefúrok. Lehet az lesz, hogy az egyik megy asztallapnak, mert úgyis kell egy kerti bútorhoz való asztalt csinálnom a filagoriánkba. Lehet inkább kellene akkor vennem rétegelt lemezt.... Tényleg a rétegelt lemeznél ilyen felhasználásnál számít valamit hogy a milyen fából van? Vagy hogy sztalos minőség vagy csomagoló anyag?

Rappi

(#66462) York válasza passatgt (#66460) üzenetére


York
tag

Szep lett!

(#66463) AxBattler válasza passatgt (#66460) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon szép lett, köszi a tervet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66464) varsam válasza passatgt (#66460) üzenetére


varsam
őstag

Nagyon szép, tényleg!

Ezt a festéket használtad már korábban is? Ha igen, mi a véleményed róla, hogy bírja?

(#66465) ViktorSz válasza SeatZola (#66461) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem megfelel nyírfából is BB/BB minőségben,de bükkből még jobb,csak az meg nagyon drága,pláne a multiplex lemez,amit igazából asztal- és munkalapnak is ajánlanak.
Itt van minden,csak sajnos árajánlatot kell kérni:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#66466) passatgt válasza varsam (#66464) üzenetére


passatgt
aktív tag

Első alkalom, szóval nem tudom. Festeni könnyű volt. Fedőfesték, de 2 rétegen is picit átjön a fa erezete, jól néz ki. Színezni pedig tök jól lehetett, pontosan olyan lett az eredmény, mint a színkártyán.

(#66467) s.csanyi


s.csanyi
csendes tag

Sziasztok!

Terasz ápolással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Két éves a fenyőből készült teraszunk ami Milesi vékonylazúrral kezelve. Szeretném valamivel ápolni még és lekezelni, hogy szebb élénkebb és ápoltabb színe legyen, mert most kicsit fakónak hat.
Valami olajjal át lehet kenni? Ha igen mivel és milyen felhordással? Előtte hogy tisztítsam meg a fát? Továbbá vannak rajta gyanta kiválások, azokat hogy érdemes eltávolítani?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Üdv.: Sanyi

(#66468) tfe válasza s.csanyi (#66467) üzenetére


tfe
tag

Ugyanazzal a vékonylazúrral kezeld, előtte meg kell csiszolni kicsit a felületet.

Olajat csak akkor használnék, ha eredetileg is azzal lett (volna) kezelve.

A gyantát érdemes feloldani, erre vannak speckó szerek, de a mezei festékhigítók is teljesen jó hatásfokkal működnek (nitro és denszesz is oldja)

(#66469) Amadeus214 válasza s.csanyi (#66467) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Én is ugyanazzal húznám át, amivel eleve kezelve volt,ahogy tfe mondja.
De egyébként a Milesinek van egy felületápoló anyaga, amivel elvileg évente át kellene kenni ezeket a vizes lazúrjaikat. Azt is megnézheted.

(#66470) LK


LK
addikt

Sziasztok! Konyhai mosogató, munkalapba való beszerelésével kapcsolatos problémában tudtok-e segíteni?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#66471) Ezekiell válasza LK (#66470) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha leírod a problémát, sokkal valószínűbben, mint ha olvasnunk is kellene a gondolataidban :DDD :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66472) LK válasza Ezekiell (#66471) üzenetére


LK
addikt

:DDD
Strangcsere van és ha már szétszedték a konyhabútort, feleségem ki akarta cseréltetni a mosogatót. Konyhabútorostól kérdeztük, hogy van egy gránit mosogató, vehetjük-e ?
Kinyomtattuk az adatlapját is. Méret, minden rajta volt. Persze vegyük.
Odamértem és kiderült, hogy mély és az ott futó gázcső miatt magasabb a perem mint a munkalap szintje.
Létezik-e olyan technika amivel mélyebb mosogató peremét meg lehet emelni? Kb. 2 cm lehet. Vagy kizárólag az marad hogy vissza kell vigyem a mosogatót?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#66473) kavalkád válasza LK (#66472) üzenetére


kavalkád
aktív tag

A, vidd vissza, minden egyéb megoldás csak gányolás.
B, emeld meg a munkalapot (ha tudod), ha szerencséd van egy bútorlap magasságnyi elég lesz, az 1.8cm.

(#66474) B_I_G válasza LK (#66472) üzenetére


B_I_G
tag

erről csatolj egy képet légyszi mert nagyon kiváncsi vagyok rá...
soha nem láttam még olyan nyomvonalon vezetett gázcsövet ahol a mosogatómedence hozzáérhetne

(#66475) LK


LK
addikt

Köszi a tippet, holnap lesz szerelve. Kiderül mit lehet tenni.
Fényképet még nem tudok csinálni, mert nincs ott a bútor, csak odamértük. A régi mosogató medencéje más alakú volt és előtte ment a cső. A gázos rakta így, hogy hozzáférhető helyen legyen a csap. Az új mosogató meg öblösebb kicsit. Nem sokon múlik.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#66476) Amadeus214 válasza LK (#66475) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Látatlanban tényleg nehéz elképzelni, de lehet h a gázcsövet lenne legegyszerűbb picit odébbtenni :)

(#66477) LK válasza Amadeus214 (#66476) üzenetére


LK
addikt

Vissza kellene vágni, de akkor takarva lenne a csap a bútor által (ez tilos). Hosszú gégecsővel volt megoldva, de a gázművek szabálytalannak minősítette, így lett ez 😒

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#66478) Ezekiell válasza Amadeus214 (#66476) üzenetére


Ezekiell
veterán

Gazterv, stb - na azt biztos nem lenne egyszerűbb :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66479) Amadeus214 válasza Ezekiell (#66478) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Nekem at a tapasztalatom, hogy kis , ésszerű , biztonságos változtatásokat a mesterek többsége megcsinálja új gázterv és engedélyeztetés nélkül. Pl egy ilyen esetben mondjuk 2 könyökkel 5 cm-rel odébbtenni a kérdéses csőszakaszt. Nem is tudom, ehhez kell-e terv. Azt főleg nem tudom , hogy ez az adott helyen segítene-e.

disclaimer: senkit nem akarok szabálytalanságra rábeszélni.

(#66480) thomgrande válasza LK (#66477) üzenetére


thomgrande
tag

Ez a szabálytalannak minősített gégecső a sárga színű fém gégecső vagy a régebben használatos fémszövetes gégecső volt?

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#66481) LK válasza thomgrande (#66480) üzenetére


LK
addikt

Sárga volt az is.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#66482) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, végül Amazon-ról rendeltem kereket, ezt ni: [link]
(Nyilván nem annyit fizettem, amennyit ott ír, erre rájön még az áfa, meg szállítás, mittomén...)

Kedden rendeltem meg, ma már csengetett is vele a futár. :DDD Egész masszív daraboknak tűnnek, persze majd használat közben kiderül.

(#66483) generatoros válasza NeoPampalini (#66482) üzenetére


generatoros
tag

meg szabad kérdezni mennyit fizettél minden hajcihővel együtt, és azt, hogy amazon.de vagy az amerikai oldalról azt hiszem az amazon.com? tulajdonkép azt akarom megtudni, kellett e még valamit fizetni a 106 dolláron kívül , mert ha beírtam a magyar címet akkor ennyi fizetnivalót ír ki a gép.

[ Szerkesztve ]

(#66484) NeoPampalini válasza generatoros (#66483) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Amazon.com-os rendelés. A 106 dollár az majdnem annyi (370-es árfolyammal és + 27%-os áfával számolva), mint amit én is fizettem.

De szerintem bedőltem valami riogatásnak, mert normál küldéssel május 10 után valamikorra jósolták az érkezést, szóval szívtam a fogamat, és kifizettem valami 18e pénzt arra, hogy május másodikára megérkezzen... (Normál küldés 8e lett volna.)
Ezzel a hóka-mókával együtt 54,7e forintot vontak le tőlem. De még így is olcsóbb, mint aminek darabja annyi, mint ez a négyes szett. :DDD

Arra az árra, amit az amazon.com kiír (ennél a cuccnál valami 22e Ft), még rá kell számolni az adót (áfa), meg a szállítási díjat, meg még valamit (vám? nem emlékszem, hogy írták bárhol, de lehet), szóval a tényleges fizetendőt csak a megrendelés közben fogod látni.

Most már csak össze kell rakni... Meg átgondolni, hogy mi a fenét kezdjek a műhely katasztrofális betonpadlójával, de ez egy másik történet. :D

(#66485) generatoros válasza NeoPampalini (#66484) üzenetére


generatoros
tag

azért érdeklődök mert lenne kedvem rendelni egy csomó mindent kb 500 dollárért. azonban ha közel 1000 dollár lesz a vége akkor nem biztos, hogy megéri. abban a tudatban vagyok, hogy az amazon.com-on ha rendelek akkor nem biztos, hogy véglegesíteni kell a rendelést, elég, ha a mo-i címet beírom és akkor kiírja pl. az említett 106 dolcsit.. most nekem az írásodból az jött le, hogy kb jól gondolom.

(#66486) martong


martong
tag

Sziasztok. Luc fenyő lazúrozási kérdésem van:
Vettem ezt a faanyagot:
https://bohacs.eu/products/gyalult_lec_arak
Tipus: szárított
Minőség: B minőség
méret: 19x145x4000mm
Remmers HK lazúrral kenem.
Az a problémám, hogy alig szívja magába a lazúrt, gyakorlatilag lefolyik róla. Ha kicsit többet teszek, foltos lesz.
A barátomnak csinálom, és neki pedig a színe nem tetszik, nagyon világos szerinte. Sok mindent kent már ugyanezzel a házánál, és akkor itta magába a lazúrt.
Mit javasoltok, mit kellene tenni?
Előre is köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#66487) Amadeus214 válasza martong (#66486) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

100-as csiszolópapírral jól megcsiszolni , attól picit jobb lehet.
Az ilyen frissen gyalult, gyantás cuccokat nagyon szar vékonylazúrral kenni :(

(#66488) Gaborkik válasza martong (#66486) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

HauchTomi is mondta már több videójában, hogy gyalultra nem fog tapadni a lazúr, legalább 80, 120 csiszolás kell neki.

(#66489) martong válasza Gaborkik (#66488) üzenetére


martong
tag

Köszi a válaszokat, akkor nekiállok.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#66490) zerga85


zerga85
újonc

Sziasztok! Új vagyok itt és az asztalossággal jelenleg ismerkedem.
Tanácsot kérnék első kézi körfűrész beszerzésében, ugyanis elvesztem a rengeteg lehetőség között.
Ház körüli hobbi projektekre használnám, pl magas ágyás, kukatároló, polcok, idővel esetleg gyereknek kerti dolgok.

Előny ha aksis, de nem feltétel. Jól tudom, hogy Parkside akksikat lehet adapterrel más márkákhoz használni? Ha nem, akkor maradnék a kábeles vonalon.

Kérlek javasoljatok konkrét típusokat.

Előre is köszi!

(#66491) gaboka75 válasza zerga85 (#66490) üzenetére


gaboka75
tag

Hello!

A METABO KS 55 FS jó induló gép lehet. Ebben az árkategoriában előnye, hogy kompatibilis a Metabo (Matita, Triton, Festool, stb.) merülőfűrész sínekkel, amivel könnyebb precíz vágásokat csinálni.

(#66492) kavalkád válasza zerga85 (#66490) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> Jól tudom, hogy Parkside akksikat lehet adapterrel más márkákhoz használni?

a Parkside akksi saját régebbi eszközeivel sem kompatibilis. adapterrel esetleg, de úgy kb. bármit lehet bármihez.

(#66493) thomgrande válasza kavalkád (#66492) üzenetére


thomgrande
tag

Érdeklődés képpen tudnál példát mondani?
Ezt még nem hallottam. Az ellenkezőjét már igen. A régebbi aksiknak van problája az újabb eszközökkel. Vagy az újabb eszközöknek a régebbi aksikkal. Attól függ honnan nézzük. Az újabb aksik viszik a régebbi eszközöket is.
Hasonló a bluetooth technológia az újabb verziók is visszafele kompatibilisak, legalább is én ezt tapasztaltam.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#66494) kavalkád válasza thomgrande (#66493) üzenetére


kavalkád
aktív tag

vettem pár éve egy Parkside (fekete - Performance) akksis kézi körfűrész, nincs vele semmi bajom, teszi a dolgát.
amikor kijött a Performance sarokcsiszoló arra is beruháztam, a régi akksi kialakítása nem egyezett az új gép foglalatával. tehát fizikailag nem kompatibilis vele, visszavittem.
lehet letölteni 3D nyomtatóhoz tervet amivel adapter gyártható a kettő közé, de ilyen jellegű perverzióm épp nincs.

(#66495) kavalkád válasza thomgrande (#66493) üzenetére


kavalkád
aktív tag

újraolvastam mit is írtam elsőre, igazad van, félrefogalmaztam, a régi Perfomance akksi az új Performance eszközzel nem kompatibilis.
másik irányban valóban nem néztem, itt el is ment a kedvem a Parkside-os cuccoktól.

[ Szerkesztve ]

(#66496) thomgrande válasza kavalkád (#66494) üzenetére


thomgrande
tag

Ez valóban így van. Akkus sarokcsiszoló 20V PWSAP 20-Li A1 ez az egy ami nem passzol. Ehez járt töltő és akku 5Ah. Itt az akku mérete nem passzol. De nem is volt odaírva hogy az x20V Team kompatibilis. Hogy itt mire gondolhattak azt nen tudom. Én azért megtartottam.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#66497) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
óvatosan a különböző márkák vs gép párosítással. Azt olvastam, hogy elektronikával a gépben és az akksiban oldják meg, hogy ne legyen olyan könnyű így trükközni :(

(#66498) féldekás


féldekás
aktív tag

Üdv!
Egy ütvecsavarozót milyen feladatok esetén célszerű vagy nem érdemes használni? A negyed colos bites változatokra gondolok.
Nem roncsolja/repeszti a bútorlapot/tömör fát az ütések miatt? Illetve tiplibe csavarozásnál a tiplit?
Szarufák esetén gondolom nem okoz problémát, de láttam már, hogy használják kisebb csavarokhoz bútorok esetén is. Mondjuk 4-es 5-ös rövidebb csavarokhoz nem sok értelmét látom.

(#66499) hzsolee válasza féldekás (#66498) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát jó nagy marha aki bútorlapba ütvecsavaroz egy 4-es reissert 🤦
Tömör fa, igen...faszerkezet építő csavarok. Betonba állványcsavar... ilyenek...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#66500) Ezekiell válasza hzsolee (#66499) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én pl az ütvecsavarozóval csavarozok reissert is bútorlapba - a 0s álláson nem üt, és pont annyira tekeri be, amennyire kell :) A fúró meg így szabadon marad előfúrni, nem kell cserélgetni benne szárat/bitfejet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66501) féldekás


féldekás
aktív tag

Köszönöm! :R
Akkor nincs konszenzus, de inkább gerendák, illetve combosabb csavarok esetén ajánlatos használni.

(#66502) hzsolee válasza féldekás (#66501) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem kívánok senkivel sem vitába szállni...amit írtam szubjektív, mindenki azt csinál amit akar. De szerintem tök erős, meg nehéz erre a feladatra. Én ezzel a kis Bosch-al csavarozok. Azzal is kb 5-6-os fokozaton... mármint az említett 4-es reissert.

A balos ütvecsavarozó meg az amire gondolsz szerintem, csak én a negyedes fejet cseréltem félcolra. De ettől még ugyanaz.
De mondom... mindenki azt tesz amit akar...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#66503) Ezekiell válasza hzsolee (#66502) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én a kis dewalt ütvecsavarozót használom, az sokkal kisebb/könnyebb azért :)

Nyilván egy nagy(obb) ütvecsavarozót nem használnék bútorokhoz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66504) féldekás válasza hzsolee (#66502) üzenetére


féldekás
aktív tag

A kis bosch-hoz hasonló gépem van nekem is, egy levehető tokmányos változat, ezt használom a legtöbbet kisebb fúrásokhoz, csavarozáshoz tök jó a kompaktsága.
Igazából csak érdekességképpen kérdeztem, ütvecsavarozót nem valószínű, hogy veszek, mivel a mostani gépeimet is csak ritkábban használom kisebb karbantartásokhoz, javításokhoz, ezt-azt felfúrni.

[ Szerkesztve ]

(#66505) hzsolee válasza Ezekiell (#66503) üzenetére


hzsolee
őstag

Ahh... értem. Szerintem az zavart meg, hogy a kérdező a Parkside-os topikban is felette ezt a kérdést. Ott olvastam, itt válaszoltam. Aztán bennem maradt a parkside ütvecsavarozó, mert ugyebár ezt negyedes fejjel adják a közértben.
Kicsiben nálam ez a választék. Szóval ha fúrni csavarozni kell felváltva az sem gond. Személy szerint akkor sem csavarozok az ütvével.... persze ha nincs más érthető...

Nálam igazából az ütvecsavarozó a korábbi képen látható parksidenál kezdődik 🤣

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#66506) kavalkád


kavalkád
aktív tag

OFF topik kérdés:

oszcillátor szerszámhoz (lánykori nevén multifunkciós szerszámként is ismert) tud valaki olyan fémvágót ajánlani ami be is vált? zártszelvényt kellene elvágnom, de a sarokcsiszolóval nem férek hozzá.

(#66507) kavalkád válasza kavalkád (#66506) üzenetére


kavalkád
aktív tag

elfelejtettem mondani, hogy gyorszáras B&D-be kell, tehát csak a "nyitott" befogású lapok jók bele.

[ Szerkesztve ]

(#66508) York válasza féldekás (#66501) üzenetére


York
tag

Nekem egy ilyen kis utvecsavarozom van, mindent is ezzel tekerek be. Fa vagy forgacslap vagy mdf vagy retegelt nem erdekel mindegyikbe szepen betekeri a csavart. Ezzel szerkezetepitonek neki se allnek, mert nem arra valo.

https://utvecsavarozo.arukereso.hu/bosch/gdr-120-li-06019f0000-p473423316/

[ Szerkesztve ]

(#66509) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Szolnok környékén tudtok olyan helyet ahol vállalnak kontaktcsiszolást?

(#66510) pacman_123 válasza kavalkád (#66509) üzenetére


pacman_123
tag

Csak egy tipp: amikor Árvai Zoli a szekrényét csinálta, a platttoló marást asztaloshoz vitte.

https://youtu.be/i4ka9Cr_y6k?t=735

Jó pár éve volt, nem tudom van-e ebben a műhelyben kontakcsiszoló, de majdnem biztos vagyok benne hogy nem vitte messzire Martfűről, merthogy ő ott lakik. Az meg ugye Szolnokhoz képest nincs messze. Kérdezz rá Zolinál emailben, hátha szerencséd lesz.

https://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1246403

...esetleg, ha ritkán olvas emailt, fészbuk privát üziben.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#66511) kavalkád válasza pacman_123 (#66510) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm, írtam neki!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.