Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) blakey válasza vadászcsiga (#95750) üzenetére


blakey
titán

az apple javaslatára automatikusra van állítva. - a lehető legrosszabb javaslat. Olyan csatornára is ugorhat amit egyik-másik eszköz már nem szeret. Nem ajánlott az AUTO.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95752) muszurkefal válasza kid46 (#95748) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Java-val nem lesz gond, OS független. Fejlesztőeszközből talán az IntellJ IDEA a legjobb választás. Iskolai keretek között bőven elég a community belőle. Egy-két shortcut van, ami nekem nem működött benne, de lehet én voltam béna, mert 5 gombot kellett volna nyomni egyszerre. :O
C-t meg elvileg XCode-ban is lehet, meg Visual Studio Code-ban is.

Javahoz könyv passz, viszont a C eléggé masszív nyelv, amiben ritkán változnak a dolgok, ahhoz lehet jó egy régebbi jól bevált könyv is, ha találsz olyat.

[ Szerkesztve ]

(#95753) tl-x válasza kid46 (#95748) üzenetére


tl-x
őstag

C# [link]

[ Szerkesztve ]

(#95754) rjg válasza vadászcsiga (#95750) üzenetére


rjg
őstag

Én kb egy évig használtam, külső router nélkül. Két-három havonta le kellett resetelnem és mindent újra nulláról beállítani, akkor egy darabig lehetett használni. Aztán meguntam és vettem egy Amplify mesh rendszert. Próbáld meg először a fix csatornát, utána a resetet, hátha valamelyik segít.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#95755) r4z válasza kid46 (#95738) üzenetére


r4z
nagyúr

iStyle-nal 460-ert 16/256-os M1 Airt kapsz most. Reszletfizetes is van 0% THM-mel. Fentebb linkeltem.

#95753 tl-x: C-rol volt szo. A C# pont az a nyelv, amihez nem erdemes Macet venni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#95756) vadászcsiga válasza rjg (#95754) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Átállítottam, illetve ha lesz időm megpróbálom feléleszteni a tp linkemet. Azzal stabil volt.

(#95757) Richard válasza r4z (#95755) üzenetére


Richard
őstag

Ha már itt tartunk.

ez a 16/256-os config vagy a 8/512-es az ésszerűbb választás?

(#95758) fogtunder válasza vadászcsiga (#95756) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én még olyan szolgáltatói HGW-t nem használtam, ami megérdemelte volna, hogy ne rakjam bridge módba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95759) fogtunder válasza Richard (#95757) üzenetére


fogtunder
nagyúr

16/256, külső SSD-t lehet rákötni, meg lehet NAS-t venni, vagy felhőtárhelyet, de RAM-ot soha az életben nem fogsz bele többet varázsolni

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95760) r4z válasza Richard (#95757) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak attol fugg, elfer-e az ember 256GB-on. Hosszu tavon jobb a tobb RAM, de a kisebb SSD hamarabb tud fejfajast okozni, ha kifogy az ember a tarhelybol - persze a tarhelyproblema kulso eszkozzel megoldhato, a RAM nem.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#95761) Richard válasza fogtunder (#95759) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm sracok. Rendelem is a 16/256-ot :)

(#95762) madgie válasza r4z (#95760) üzenetére


madgie
titán

Ja, csak videóvágásnál akkor is a rendszermeghajtóra (is) cache-el, az meg tud kellemetlen meglepetést okozni :DDD

Egyébként az M1-nél is érdemes azt is figyelembe venni, hogy lapozófájlazni fog a rendszer, combosabb melóknál elég keményen (16 giga rammal is), aztán ha kevés a hely az SSD-n, azt se tudja már megoldani, sikítani fog, hogy zárj be minden futó alkalmazást.

(#95763) muszurkefal válasza r4z (#95755) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ha jól tudom Microsoftéknál van olyan törekvés, hogy egyre inkább univerzálisak legyenek, ezért is erőltetik a .NET Core-t. Nem tudom, hogy hol tartanak jelenleg. Szóval ez már nem feltétlenül igaz, simán lehet ésszerű keretek között C#-os programokat készíteni macOS-en is. Főleg a programozás elemi szintjén, ConsoleApp fix van.

(#95764) Richard válasza madgie (#95762) üzenetére


Richard
őstag

Itt a legkomolyabb dolog ami ezen menni fog az az Excel.

(#95765) tl-x válasza r4z (#95755) üzenetére


tl-x
őstag

Benéztem, nincs hashtag :R Sima C az más tészta :DD

[ Szerkesztve ]

(#95766) fogtunder válasza Richard (#95764) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Arra meg szerintem az alap is elég, bár kérdés, hogy mekkora file-okkal kell dolgozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95767) r4z válasza muszurkefal (#95763) üzenetére


r4z
nagyúr

A torekves az egy dolog. A gyakorlatban C#-hoz a gold standard a “rendes” Visual Studio (kb az osszes konyv es tutorial ezen alapul), a Mac kivitel kompromisszumos. Ha az ember mar ismeri a nyelvet es a .NET-et, akkor egyszerubb lehet mas platformon fejleszteni ra, de elkezdeni szerintem csak Windowson erdemes.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#95768) kid46 válasza r4z (#95755) üzenetére


kid46
tag

Rendben , koszonom. De nalam sajnos a telekom jatszik most csak is kizarolag egyeb okok miatt. Orulok , hogy itt eltudom intezni.
kerdes: ti milyen hub portot hasznaltok ?
istylnal van usb type c hub pro de ez 30k felett van. Esetleg ti mashol szereztetek be vagy csak a gyari jo hozza? Linkeltek egyet , ti mit hasznaltok ?

[ Szerkesztve ]

(#95769) szrobert válasza kid46 (#95768) üzenetére


szrobert
tag

Én ezt használom..

https://www.emag.hu/media-hub-anker-5-in1-hdmi-usb-c-2xusb-a-microsd-sd-card-reader-fekete-a8334ha1/pd/DP4WJ2MBM/

az én igényeimnek teljesen megfelel...

(#95770) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ha Windows-os gepbol kb 12gb RAM-ot használok, akkor az új Macbook Air M1 eleg lehet nekem a maga 8gb RAM-javal? Korabban 2017 Late Air-em vol, az bizony elverzett nalam. Kerdes, h az ujabb CPU es az SSD mashogy kezeli-e a folyamatokat?

(#95771) emvy válasza spyduck (#95770) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem.

while (!sleep) sheep++;

(#95772) Mr Bond 007 válasza spyduck (#95770) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem fogsz sokat észre venni belőle, de le fog cachelni az ssd-re. Engem nem zavar, 16gb-os pc-ről (ki is maxoltam a ps-el) váltottam m1-es Mb pro-ra 8gb-al. Nem volt még soha komolyabb lassulás ami feltűnt volna. (6 magos i7 után sokkal gyorsabb) De ha kenyérkereső gép, akkor megéri a 16gb felára.

[ Szerkesztve ]

(#95773) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Vásároltam egy MacBook Air M1-et, ez életem első Apple készüléke.
Nemcsak az első, hanem 0 tapasztalatom van bárminemű Apple termék kezelésével kapcsolatban, ezért kb. azt sem tudom merre vagyok arccal amikor használom.
Annyira idegen az egész, hogy azt kifejezni sem tudom, totál nem értem a rendszer működését, nem látom át a logikáját, mit miért csinál úgy ahogy, vagy épp miért nem...
Lényeg, hogy kb. 100 kérdés van a fejemben, jól összekavarodva, meg sem próbálom leírni.

Kérdésem, hogy hogy kellene elindulnom az úton? Honnan tudok infóhoz jutni, van erről leírás? Vagy keresnem kellene valakit aki elmagyarázza az egész működését, megmutat dolgokat?

Köszi! Feri

(#95774) i400 válasza zenit73 (#95773) üzenetére


i400
senior tag

Youtubeon vannak fent videók ilyen témában, mi hogy működik teljesen az alapoktól az egy jó kiindulás pont lehet.

(#95775) zenit73 válasza i400 (#95774) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi!

Néhány linket bedobnál, csak hogy lássam miket kell keresnem.
Azt sem tudom mit hogy hív Apple. Feladatkezelőre (nem emlékszem Apple hogy hívja) egy hét alatt találtam rá, véletlen.

(#95776) TigerCat válasza zenit73 (#95773) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló, PDF amit a géphez kaptál (Safari megnyitja), YouTube (csak egy ötlet, magyarul), YouTube tippek (angolul)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#95777) fogtunder válasza zenit73 (#95775) üzenetére


fogtunder
nagyúr

1. böngésző megnyit, youtube.com megnyit
2. keresőbe beír, hogy getting started with mac
3. profit

rengeteg anyag van fent a témával kapcsolatban, rá kell szánni az időt, keresni, olvasni, videókat nézni. ha valamit nem találsz meg magadtól, akkor kérdezni, de mivel te se tudod leírni, hogy mit szeretnél, nem egyszerű ennél konkrétabbat mondani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95778) i400 válasza zenit73 (#95775) üzenetére


i400
senior tag

TigerCat linkjén én pl pár dologra Patrik Horváth videóiból jöttem rá.

(#95779) zenit73


zenit73
aktív tag

Köszi Mindenkinek!

Elkezdem nézni a videókat, és majd látom mire jutok velük, ránézek a Patrik Horváth videókra is.

(#95780) zenit73 válasza fogtunder (#95777) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi!

Elég sok lenne leírni a kérdéseimet, és még több rájuk válaszolni, ezért nem erőltetem egyenlőre. Szerintem még szóban is több órás menet lenne ez...

[ Szerkesztve ]

(#95781) fogtunder válasza zenit73 (#95780) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezért mondom, hogy keress önállóan első körben. van pár nagyon specifikus dolog, amire nekem se sikerült rátalálni, de az alapok nem ilyenek. amúgy igen, engem is gyakran meglep, hogy Cupertinoban mit tartanak néha logikusnak, valahogy egy Linux Minten is jobban eligazodtam elsőre, de ahogy minden OS-nek, ennek is vannak jó és rossz tulajdonságai. nekem a legjobban az fáj, hogy az System preferences nagyon limitált, ez az IOS esetén is rettenetesen zavar, itt annyival jobb a helyzet, hogy amire nincs UI gomb, arra valószínűleg van egy terminal parancs.
amúgy teljesn élhető OS, de nekem azért erősen ki kellett egészíteni kisebb segédprogramokkal, mert sok dolog, amihez Windowson hozzászoktam, az nincs, vagy nem olyan jó (pl. alapból nincs snap to side ablakkezelés)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95782) zenit73 válasza fogtunder (#95781) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nézek videókat, azt majd látom mennyit okosodom.
Windowst használok 15 éve, ráadásul ez első perctől kezdve Total Commander-el, sajátgépet is csak felületesen ismerem, képzeld milyen arcom van amikor próbálok valamit csinálni a kis Air-en :Y

(#95783) muszurkefal válasza fogtunder (#95781) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ha már itt tartunk, azt meg lehet valahogy oldani, hogy a Finderben az összes mappára érvényes legyen a rácsra igazítás, meg ha rendezem, akkor felülre vigyen mindent, ha lyukak vannak benne? Mert jelenleg, ha rácsra van igazítva, törlök valamit a közepéből, akkor hiába rendezem ugyanúgy ott marad a lyuk.

(#95784) fogtunder válasza zenit73 (#95782) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a Total Commander függőségemet szépen lassan leépítettem az évek alatt. még a DOS időkben kezdett ez nálam kialakulni, amikor azért a fileműveletek elég döcögősek voltak, de ahogy teletek az évek, az oprendszerek sokat fejlődtek mind a tömörített állományok kezelésében, mind filekezelők terén. plusz ahogy leálltam a warezolással, az adattárolást pedig centralizáltam itthon is, illetve felhőbe költöztettem, rájöttem, hogy nekem erre nincs is szükségem. csak a Finderhez egy csomó guide van, rengeteg mindent tud, érdemes kicsit beleásni magad.
TC alternatívát, ami tényleg mindent tud, amit az is, nem fogsz találni, nem létezik. a MacOS használathoz szerintem kell egy szemléletmódváltás is, különben sosem fogsz vele megbarátkozni. én átálltam inkább a kereső alapú filekezelésre, nyilván van egy értelmes mappastruktúra, de nem TC-ben navigálok, hanem fent van az Alfred, ha el akarok indítani egy programot, vagy keresek egy file-t, nyomok egy option+space-t elkezdem beírni a nevét és igazából sokkal gyorsabban kidobja, amit keresek, mint amennyi TC-ben lenne odanavigálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95785) fogtunder válasza muszurkefal (#95783) üzenetére


fogtunder
nagyúr

passz, én a listás nézet híve vagyok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95787) zenit73 válasza fogtunder (#95784) üzenetére


zenit73
aktív tag

Egy konkrét kérdés, mert ez eléggé zavar. Bekapcsolom a Bluetooht-ot, és a kis ablakban kiírja, hogy a többi készülék milyen néven lát. Ezt meg szeretném változtatni. Hogyan lehet?

(#95788) zenit73 válasza #86564352 (#95786) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi! Nézem majd.

(#95789) fogtunder válasza zenit73 (#95787) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is meg kellett néznem, System Preferences -» Sharing

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95790) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy 2011-es A1311-es típusú IMac. Win-ben meg Androidban boldogulok ilyen szinten is, de nem ettem almát eddig. Fehér képernyő után kis kérdőjeles mappát dob be indítás után, rájöttem hogy nem talál boot partíciót, és a megoldás a recovery.
Így próbáltam belépni a recovery-be, minden fellelhető gombkombinációval, azonban úgy néz ki hogy firmware jelszóval védett a gép, így jelszót kér a recoverybe lépés előtt. Itt akadok el. Van erre valami tutorial hogy hogyan tudok ilyen esetben hozzáférni a géphez? (Németből jött, cégtől lett felvásárolva x mennyiségű használt gép, kipróbálni nem lehetett, így volt olcsó, tehát nem lopott :)) Ha esetleg van debreceni kolléga aki meg tudja csinálni némi ellenszolgáltatás fejében, megkeresném. Nem postázom sehova!

(#95791) Head88 válasza DeadmaN89 (#95790) üzenetére


Head88
addikt

Házilag nem megoldható. Le kell forrasztani az alaplapról az SPI rom chipet és újraprogramozni....vagy kell az eredeti jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#95792) TigerCat válasza muszurkefal (#95783) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Törlöd az összes mappából a beállítást tartalmazó .DS_Store fájlt, nyitsz egy újat, beállítod ahogy akarod és alkalmazod az összesre. Ha ezt követően navigálsz régebben más nézetre állított mappába és nézetet váltasz, az új beállítás szerint fog kinézni. Új mappák esetén automatikusan ez a nézet lesz.

Egyébként sokszor az is számít, egy navigálsz el egy adott mappába, mert simán viszi a nézetet a navigálás. Ha direktben nyitod meg, nem feltétlenül. Ez egy szerencsétlen fícsör Mac-en, de gondolom úgy vannak vele, hogy nem számít, ezer éve jó volt így, most is jó lesz. Pedig én is hiányolom az egy kattintással beállítható nézetet, amit aztán alkalmazni lehet MINDEN mappára akár. Windows-on ez megoldott.

Lista nézetben az oszlopok szélességének kezelése sokat javult, talán ezzel kapcsolatban is lesz némi fejlődés a jövőben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#95793) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Olyan ingyenes programra lenne szükségem, ami mondjuk 100db képnek egyszerre meg tudja változtatni a felbontását és optimalizálja is a kép méretét.

Mi ajánlotok?

(#95794) kid46


kid46
tag

Udv. Hat a macbook air sajnos kodde valt a telekom kinalataban es csak az arany szinu van. Mikor lesz mas szinben nem tudni. Tehat marad a macbook pro! Kerdeseim: mivel en kamion sofor vagyok es elhozom magammal szivargyujtorol ugyan ugy tudom tolteni autos toltovel? Ha kulon veszek hozza atalakitot es pen driverol barmilyen filmet tudok nezni? A tobbit meg majd megtanulom. Youtube stb.. ez a 2 dolog erdekel a legfokepp most. Koszi a valaszotok :)

[ Szerkesztve ]

(#95795) TigerCat válasza spyduck (#95793) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megtekintő tudja (oldalsávon kijelölöd mindet, majd átméretezés és exportálás amibe akarod), de a Store is tele van ilyenekkel: ImageSize, Remix, Optimize Images, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#95796) vadászcsiga válasza kid46 (#95794) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már amikor kérdezted is csak aranyban volt. Kérdezni is akartam hogy nem baj? Csak elfelejtettem.

(#95797) kid46 válasza vadászcsiga (#95796) üzenetére


kid46
tag

Hat arany szinube sajnos nem fogom megvenni. Ma a holgy azt mondta varjak a gyarto valaszat de semmi reakcio toluk. Tehat marad a pro.

[ Szerkesztve ]

(#95798) general


general
addikt

Picit off, de remélem maradhat, itt vagyunk a legtöbben ezért itt kérdezném! :-)

Helló! Aki használ külső Magic Trackpad 2-t, azoktól kérdezném, hogy felhasználásban különbözik-e a macbook trackpadjétől valamiben? Gesture-ök, használhatóság, van-e bármi, amiben a külső eszköz limitált? Vagy esetleg jobb...
Valamikor mintha olvastam volna, hogy nem minden működik ugyanúgy.
Bal kézhez szeretnék egyet, egér mellé.

(#95799) csabiks


csabiks
senior tag

Nah meg is jött az alis billentyűzet takaróm, tökéletesen passzol :)
Filléres tétel volt, 28 nap alatt ért ide!

Itt linkelte valaki, innen is köszönöm a tippet :)
:R

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#95800) Syl válasza general (#95798) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanazt tudja, mint a beépített. (csak nálam gyakran vacakol a kékfog kapcsolata, ezért kábellel van a géphez kötve)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.