Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) viktorhu válasza krsanko (#22295) üzenetére


viktorhu
veterán

Én droid alatt sem tudom használni a távirányítót, mert összeakad a tévével :( Mondjuk vissza nyílra átugrik hdmi3-ról dtv-re, jobbra nyíl = hangerő+ meg ilyenek...

(#22302) Pelican válasza krsanko (#22300) üzenetére


Pelican
őstag

http://pel.hu/down/remote.conf

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#22303) Pelican válasza viktorhu (#22301) üzenetére


Pelican
őstag

Nem volt szerencséd és kifogtál egy olyan párosítást, ami ugyanazokat a kódokat használná.
Vegyél egy másik fajta boxot a mostanit meg add el, másnál jó lesz.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#22304) mayday00 válasza Imi1981 (#22187) üzenetére


mayday00
őstag

Szia. Köszi a PÜ-t. Válaszolok itt. Szakmai dolog úgyis, szóval lehet itt is válaszolni. Hátha másnak is segítek.

Ha külső szerverről streameled a filmeket, pl seedszerver, akkor kicsit mókolni kell a kodiban, hogy folyamatos legyen a lejátszás. Akadásmentes stb..LibreElec alatt.

Fel kell gyorsítani az előtöltés sebességét, illetve magát az előtöltés méretét. Jó be kell lőni az értékeket.

Először is kell egy program a mókoláshoz. Easy Advanced Settings

[link]

Evvel a programmal lehet állítani az előtöltés sebességén, méretén.

Nekünk majd 3 dolgon kell állítani.

Buffermode

Cachemembuffersize

Readbufferfactor

Buffermode:0 - úgy mint a 2-es pont plusz ftp webdav
1 - mindent betölt előre
2 - internetes tartalmat
3 - nem tölt be semmit

Nekünk az 1-es pont kell majd. Mindent betölt előre. Előtölt.

Cachemembuffersize: a felhasználható memória méretét állítod

Readbufferfactor
- mekkora sebességgel olvashatja be hálozaton a fileokat
- bármeddig emelhető, de akár az egész sávszélességedet felzabálhatja. Előtöltés sebessége.

Több hónapba telt mire rájöttem a megfelelő értékekre, hogy mennyinek kell a minimumnak lenni..

Tehát felrakod a fent említett programot.

Megnyitod. Kis videó a mókoláshoz. [link]

1: Easy Advanced Settings megnyit.

2: Edit settings

3: Network settings

4: Network

5: Cachemembuffersize - Én 700000000 állítottam.

6: Buffermode - 1 re állítottam.

7: Readbufferfactor - 1100 állítottam.

8: Visszalépkedsz, Write XML file rányomsz, picit vársz, majd újraindít..

Nekem 120 megás a netem. NEOU1 em van. Ezekkel a beállításokkal minden film tökéletesen megy, akadás, leállás, stb..nélkül.. :K megfelelően tölt előre, megfelelő gyorsasággal..

Pl remuxot elindítok avval sincs gondom. :K Szóval ezek az értékek jók egy nagyobb méretű filmhez is, aminek nagyobb az adatsebessége.

Ha bármi gondot lenne írj nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22305) Imi1981 válasza mayday00 (#22304) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm a részletes leírást! Már az elején elakadtam. Amit linkeltél Easy Advanced Settings kodi kiegészítőt én nem találok ott letöltő linket. Hogy szedem le?

(#22306) mayday00 válasza Imi1981 (#22305) üzenetére


mayday00
őstag

[link]

Ide felraktam. Így egyből le tudod szedni. Ha lejön a zip file nem kell kicsomagolni. Ráteszed pl egy pendrivre..

Majd kodi, kiegészítők, telepítés zip fájlból..Ha minden ok akkor feltelepül, és a kiegészítők közt ott lesz. Nekem még a hibrid kodi van fent. 7-8 kodiból volt anno egy hibrid verzió anno. Áprilisban volt ez a verzió.

Ezen a jarvis kodi van még..16.1

Remélem neked is sikerül minden. Mert neked már az újabb van fent.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22307) Imi1981 válasza mayday00 (#22306) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha minden igaz sikerült. Most indítottam újra. Megnézek egy filmet (ami pont megakadt előtte) és ha jó megírom. Kösz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#22308) Flashback


Flashback
addikt

Tanix TX3 Mini Amlogic S905W 2G RAM 16G ROM Android7.1-et néztem ki. Szerintetek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22309) Pelican válasza Flashback (#22308) üzenetére


Pelican
őstag

Egyelőre nincs hozzá LE támogatás. Gyengébb S905W proci van benne.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#22310) demmer123 válasza Pelican (#22309) üzenetére


demmer123
őstag

X96 Amlogic S905X Boxhoz van Le támogatás?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22311) Pelican válasza demmer123 (#22310) üzenetére


Pelican
őstag

Van.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#22312) Imi1981 válasza mayday00 (#22306) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát sajnos így is megakadt. Egy jó fél óráig ment és akkor megakadt. Hiába indítottam újra akkor már pár percenként megakadt de úgy, hogy megállt. De telóról megnyitom a seedszervert a Es file explorer-el ftp-vel, és ott rányomok a filmre és megosztom az allcast android alkalmazással kodira, úgy simán végigmegy a film akadás, megállás nélkül. Nem értem így miért jó. Na mindegy ha így jó akkor így használom . Azért köszönöm a részletes leírást és a segítséget!

(#22313) mayday00 válasza Imi1981 (#22312) üzenetére


mayday00
őstag

Nincs mit :K Mint írtam, nekem régebbi kodi van rajta..Azon jó. A újabbon lehet már nem alkalmazható.

Vagy ha lesz időd próbáld meg a régebbi kodival is. Hátha neked is jó lesz. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22314) junkpod válasza Imi1981 (#22312) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen protokollt használaton a szerverhez? Ftp?

Box's don't touch!

(#22315) Imi1981 válasza junkpod (#22314) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen ftp.

(#22316) junkpod válasza Imi1981 (#22315) üzenetére


junkpod
nagyúr

A szerveren nem lehet valamit parameterezni? Ezt szerintem hosszú távon Kodi oldalról nem lehet megoldani. Ha nem lehet legalább a film atlagsebeseegevel folyamatosan letölteni róla, akkor azt bufferelheted akár az égig is...

Box's don't touch!

(#22317) mihione


mihione
őstag

Segitsen valaki mert megorulok...mitol van az hogy le alatt random nem.megy az upnp lejatszas?gepen kodi inditva ami kell bepipalva es egyszeruen neha nem tud racsatlakozni,android alatt ez mindig jo volt.a masik meg h megtelt a cache es teljesen beall neha a lejatszas,szaggat minden baja van mkt lehet ezzel csinalni?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#22318) Imi1981 válasza junkpod (#22316) üzenetére


Imi1981
veterán

De akkor úgy miért jó, hogy telón megnyitom a szervert ftp kliensel (es file explorer-el) és rányomok a filmre és megosztom a allcast alkalmazással a libreelec kodira és úgy simán végigmegy minden gond nélkül? Úgy a teló tölti és még közben küldi át a tv boxra és simán bírja sebességgel. Ja és a minőség ugyan az! Nincs minőségromlás az allcast miatt.

(#22319) mayday00 válasza junkpod (#22316) üzenetére


mayday00
őstag

De mint írtam, én tökéletesen tudok róla filmet nézni. Bármilyet. Kollégánál nem tudom mi a gond. :( Lehet neki is egy régebbi kodi kellene..Bár nem tudom, h milyen szerót használ..Nem a szerverrel van a gond ahogy olvasom. Máshogy simán tud róla filmet nézni..

(#22318) Imi1981 Write XML file rányomtál a végén?

Ha elindítasz egy filmet..Legalul van egy szürke csík..Lassan halad jobbra, vagy gyorsan..? Ha gyorsan megy előre, akkor jók a beállítások. Gyorsan tölt előre, és olyan méretben ahogy beállítottad..

Én ha lejjebb veszem a Readbufferfactort pl nullára, nem tölt előre semmit be. Szinte el sem indul a film.

Ahogy növelem, úgy gyorsul be egyre gyorsabban.. A szürke csík egyre gyorsabban megy előre. Jobbra. Gyorsan olvas be a szerverről. Kurva gyorsan beolvas előre x 100 megát, és onnantól kezdve nincs semmi akadás. stb.. Ha a Cachemembuffersize növelem, akkor egyre többet olvas be a memóriába. Ha csökkentem kevesebbet. A csíkról látom. Ha növelem távolabb áll meg, ha csökkentem közelebb.

Ha elindítok egy filmet, és egyből le pillanat állítom, akkor is olvas be előre. Ahogy beállítottam.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22320) blakey válasza mihione (#22317) üzenetére


blakey
titán

Kodi esetében miért DLNA-t használsz? Az "buta" tv-khez való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22321) Imi1981 válasza mayday00 (#22319) üzenetére


Imi1981
veterán

A haladás jelző csíkra gondolsz ami alapból is van? Mert más csík nincs. Ott szinte semennyire nem tölt előre.

(#22322) mihione válasza blakey (#22320) üzenetére


mihione
őstag

Mert a samba fajlmegosztas nem mukodik normalisan valszeg a win10 miatt.Hol megtalalja a fajlokat hol nem.Upnp/dlna-val hasznaltam eddig kabellel osszekotve geppel,ott meg az asztali kodi volt a forras.Cachet hogy lehet a legegyszerubben uriteni?
Nyomorult baywatch filmet akartuk nezni vacsi melle de lehetetlen...amikor sikerult hozzaferni es lejatszani akkor meg a kulso felirat hozzaadasara diavetites lett es semmi gombra nem reagalt,ugy kellett lehuzni az aramrol :(((

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#22323) junkpod válasza Imi1981 (#22321) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor nincs elotoltes. Ez baj.

Box's don't touch!

(#22324) blakey válasza mihione (#22322) üzenetére


blakey
titán

Akkor NFS, DLNA-ból meg esetleg Serviio.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22325) mayday00 válasza Imi1981 (#22321) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor az a gond. Igen a haladást jelző csíkra gondolok. :K Nincs előtöltés. Ezért van a említett gond. Nálam az a csík kurva gyorsan megy jobbra. Jóval előrébb van, mint ahol a film tart éppen.

Próbálkozni kellene nálad egy régebbi LE verzióval?

Nálam az áprilisi 7-8 hibriden tökéletesen működik.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22326) Imi1981 válasza mayday00 (#22325) üzenetére


Imi1981
veterán

Na majd valamikor felrakom a régebbi LE-t de most nincs kedvem. Pár napja raktam fel ezt a 8.0.1 LE-t. Addig használom a telefonos megosztós módszert.
Amúgy 1gb ram-os a Beelink mini mx - em nem lehet, hogy az is baj? Mert ilyenkor(mikor megakad a film) szinte lefagy és 20-30 másodperc múlva tér magához. Utána megint gyors.

[ Szerkesztve ]

(#22327) mihione válasza blakey (#22324) üzenetére


mihione
őstag

Tudnal segiteni nfs megosztas beallitasaban?Ehhez nem igazan ertek sajna de ha van valami kis leiras ugy mar menni fog sztem :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#22328) Flashback válasza Pelican (#22309) üzenetére


Flashback
addikt

W-s proci miben gátol? Az olvastam hogy a 4K@30Fpsre korlátozták de az a felbontás pont nem érdekel. Más lehet gond?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22329) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Chrome/Chronium vagy normális böngésző van S905X boxre LibreElec alá?
Egyet letőltöttem, telepűlt de nem indúlt, semmi hibaüzenet. Van ahol olvastam, hogy elvileg van.
Ha igen, tudnátok linkelni?
Köszönöm! :R

Használom most is a keresőt, régi hozzászólásokban olvastam, hogy nincs. Hátha változott, szerintem hiánypótló lenne, néha a tvn kellene....

[ Szerkesztve ]

(#22330) mihione


mihione
őstag

Leszedtem a serviiot fut a szolgaltatas de nemtudom kodiban hogy kell hozzaadni.Upnp eszkozoknel nem adja ki,aerviioban latom a kodit mint device

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#22331) junkpod válasza Flashback (#22328) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmiben, csak éppen még nincs rá támogatás.

Sepsi0: se változás, se böngésző.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#22332) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

TV okosítónak keresek boxot, ami kimerülne annyiban, hogy tudjon YouTube videókat FHD-ban lejátszani akadásmentesen. Ezenkívül másra nem volna használva. A legolcsóbb típusra vadászom, ami még megbízható és tuti nem nyúlok mellé.

(#22334) synar válasza Sera26 (#22332) üzenetére


synar
őstag

Nálam az X96 teljesít kiválóan.

(#22335) Sera26 válasza synar (#22334) üzenetére


Sera26
aktív tag

Árban is tökéletesnek tűnik :)
Köszi, meg is nézem a videót róla.

(#22336) Imi1981 válasza bala6120 (#22333) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Holnap kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#22337) webb04


webb04
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót.Nagyon hasznos,de persze egy csomó részlet "kínai".:)
Van egy Sony KDL40W4000 Tv-m (HD,de azon túl semmi),Pioneer VSX erősítő+HKTS9-es szett.
Szeretnék egy médialejátszót,amin:
-filmet nézek (értelem szerűen max.HD)
-youtube-ozok
-BT-on keresztül zenét hallgatok

[link] nem fogok csalódni ugye?

Tanácsot szívesen fogadok!
Köszi

(#22338) Indiant


Indiant
addikt

Van az óra alatt egy kis piros áthúzott hangszóró ikon, miképp lehet megszabadulni tőle?
A távirányítón a Mute gombra a kikapcsoló menü jön fel.

(#22339) blakey válasza Indiant (#22338) üzenetére


blakey
titán

Hol, Kodiban? Megnyomod a Kodi (készülék vagy valamelyik app, Yatse, Kodi remote) távján a Mute gombot. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22340) kokopo válasza blakey (#22339) üzenetére


kokopo
aktív tag

Megvan a nyugom ezzel a tv-box-al [link] de eszrevettem hogy melegszik, igyhat eldontottem hogy szetkapom, es mokolok ra valami hutot. Nagyot neztem, hogy szetszedes utan nem 2 hanem 4!!! usb-je van, meg nemprobaltam ki, de fogom. Eleg erdekes

Bocs, nem valaszkent akartam :D

[ Szerkesztve ]

(#22341) Indiant válasza blakey (#22339) üzenetére


Indiant
addikt

Kösz, már megoldottam Yatseval, mert junkpod féle fájlban a power és a mute gomb is a kikapcsoló menüt hozza be. Vajon a direkt kikapcsolás kódja mi lehet?

(#22342) mihione válasza mihione (#22330) üzenetére


mihione
őstag

Sikerult vegul nagyjabol jol hasznalhatoan beuzemelni az smb halozatot,annyi trukk volt hogy manualisan ipvel adtam hozza a forrast igy mar szepen megy es kulso felirat hatasara se fagy le a lejatszo.Tehat akinek olyan problemaja van win10-el hogy nem random csatlakozik csak a forrasra arra ez lesz a megoldas.
Ezt lehet az osszefoglaloba is be lehetne tenni,bar rajtam kivul nemtudom volt-e masnak ilyen baja.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#22343) blakey válasza mihione (#22342) üzenetére


blakey
titán

FIX IP használatát minifg kihangsúlyozzuk, fontos ha állandó hálózati lejátszást/kapcsolatot szeretnénk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22344) Cubaferi1


Cubaferi1
újonc

Ki tud nekem segíteni
Android-ból a /system/etc/remote.conf fájlt hogy tudom elérni és kimásolni.
Nem működik a távirányító a (libreelec)

(#22345) kokopo válasza Cubaferi1 (#22344) üzenetére


kokopo
aktív tag

Telepitesz egy file-kezelot, de root-olva kell legyen az eszkoz ha elakarod erni a /system/etc/ mappat

(#22346) Pelican válasza kokopo (#22340) üzenetére


Pelican
őstag

Megy már a táv? Elég egyszerű rendbe tenni a remote.conf-ot, tegnap leírtam, hogyan.
Nekem hasonló van (H96 Pro) azon működik a 4 USB.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#22347) Lacko66


Lacko66
tag

Pár nap múlva megérkezik az új tévém. Van-e valami tennivalóm mert a mostani tévém miatt érvényben van az invertált színek miatt az összefoglalóban leírt parancssoros megoldás ? (amit lecserélek az egy 7 éves Philips amin jelentkezett az invertált szín). Kell-e azt a parancsot inaktiválni, átírni vagy mi ilyenkor a teendő új tévé esetén ?

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#22348) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok,

Frissítésig /LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.0-C2 /szépen ment a transmission .

Sajnos most már nem csatlakozik a pc a poxhoz . 66a pont alapján a lévők progik vannak fent .

Esetleg van újabb progi és addon ?

66a. Transmission torrent kliens futtatása LE alatt
Ebben és ebben a hsz-ben is olvasható némi instrukció a hogyanról. Kezelés böngészőből a transmission remote gui-val.
Friss verzió 8-as LE-hez Csicsókától. Letöltés: service.transmission-8.2.2.zip.

[ Szerkesztve ]

:)

(#22349) kokopo válasza Pelican (#22346) üzenetére


kokopo
aktív tag

Furcsa hogy a dobozan nincs res a plusz 2 db usb-nek
Nemmukodik, sokat nem is foglalkoztam vele, mert nemtom osszehozni az smb-t (vagy barmi mast, hogy w10-rol eltudjam erni az eszkozt) , ugymeg kicsit unalmas hogy ki-be huz, masol, probal

(#22350) DoItYourself válasza adi1234 (#22348) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Odroid C2 géped van?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.