Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79101) envagyok


envagyok
veterán

Voodoo 5 5500 alá mit lehet tenni kimaxolni a proci erőt?
AGP 3.3V cagy universal AGP-re P4-re vagy Athlonra mi létezik?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79102) DarthSun válasza envagyok (#79101) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is tudom mennyi kollégának van itt Voodoo5 5500- asa :U , ki tud erre válaszolni, akinek gyakorlati tapasztalata is van ezen kártyával.

(#79103) r0b3r


r0b3r
senior tag

Mikor nem is keresi az ember, akkor kerülnek elő az elveszettnek hitt DDR3-as Ramok, így végre elindult a karácsonyfa. És ez a díszkivilágítás még csak a lap... mi lesz ha még rakok köré pár ledes cuccot? :DDD :DD :Y :DDD Ilyenem még úgyse volt.
350W-os tápom van csak, arról pedig nem indult az egyetlen szabad PCI-E kártyám, egy 6pin-es HD7790. Szóval maradt az S3 tesztelni. :DDD

(#79104) DarthSun válasza r0b3r (#79103) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, meg az is szép hogy az S3- al elindult :C
Szeretem én is a karácsonyfa-stílust, van aki meg kifejezetten utálja...

(#79105) envagyok válasza r0b3r (#79103) üzenetére


envagyok
veterán

Ilyenből van nekem is gyári dobozos, meg x48, 780i sli, szép design, de az oc elég hurka.

@Darthsun
Akkor máshogy kérdezek:
Milyen Universal vagy 3.3V AGP foglalatos alaplap létezik P4 és Athlon 64 alá?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79106) DarthSun válasza envagyok (#79105) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem könnyű kérdés, én biztos nemtom a választ. Max procierő+Uni AGP, nem lesz egyszerű.

(#79107) r0b3r válasza DarthSun (#79104) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szerencsére csak pillanatnyi elmezavar volt, elindult a 7790-el is. Fura is volt, mert azért egy ilyen viszonylag gyenge kártyát el kellene bírnia egy jobb minőségű 350W-os tápnak. :B :K :DDD

Ehhez a laphoz tervezem felhasználni a Bigwater-t. ;]

#79105 envagyok
Nálam nem szempont az oc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79108) Bile Demon válasza DarthSun (#79096) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én Balassagyarmatra mentem az oltásé :) én nem látom a helyét, csak másnap belázasodtam + hidegrázás. Aznap a kocsiban is fűtöttem, pedig csak akkor szoktam, ha kell, értsd jégolvasztás, páramentesítés. Szóval aznap érkezett meg kb. minden, és csak fotózni volt erőm... Másnap reggelre kutya bajom nem volt (36.0 oC). 1db lázcsillapító + hűvös fürdő után.

Nem tudom mi az a ERed, de jó célra fordítottad, gratula a cuccokhoz!

W98 telepítés: az a része menni fog, régen is fixen ott volt a HDD-n a Winstall könyvtár. + lementett telepítendő cuccok. Asztal ikonok mappa. :)
A next-next-usernév-finish részét is el tudom rontani? Itt is kell valamire ügyelni, hogy jó legyen az eredmény?

Ami kérdéses utána driverek:
TI4200-hoz
VIA 4in1-ből a chipsethez ajánlott optimális utolsó.
LAN
HANG
Utóbbi kettőt az ASUS oldalról leszedettel kezdeném.

Adata RAM, az volt kéznél, múlt hétvégén sokat teszteltem őket, gond nélkül mentek 266MHz-n CL2, majd 400MHz-n CL 2.5 a Bartonnal nForce2 lapban 2.44V-on. P95 és memtest stabilan. 420-on is stabil volt, de aztán a 2500+ Bartonnak vége lett.. (alapfesz).

Most kicserélem, más faajtára, hátha nem komálja az Athlon 64 IMC-jét.
Aztán kis extra fesz a CPU-nak RAM-nak meg amit enged a lap. Tesztnek, tudja e stabilizálnii egyáltalán.

Más: ma újítottam lapot a Phenom II-höz, a kerület túlsó végéből. Láttam működni személyesen.

Nem akartam, hogy a HT fogja vissza szegényt egy középszerű AM2+ lapban.
AM3+ lap lett, van benne egy FX-8120-as Bulldozer is. :DDD
(Hallottam róla jó régen, de én messze elkerültem, úgyhogy ismeretlen számomra, mit tud.)

Bruhe

(#79109) DarthSun válasza Bile Demon (#79108) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R
Edenred arany MasterCard, én erre kapom a +juttatást+a prémium egy részét, Ediginél elfogadják, ott vásároltam vele. Ingyen volt lényegében, mivel 1 évig lókukit nem melóztam, de a cég utalta rá a lóvét, max respect, ilyen király munkaadóm nem volt soha ezelőtt.

-Ti4200 : 81.98 az utolsó 98 alá
-4in1 : épp most kezdem a telepítést az A8V- re, nekem megvan a gyárilag adott CD hozzá, rövidesen kiderül a verzió, hogy melyik volt anno a 98- hoz, esetleg azt fogom ajánlani, ha rendben menni fog, ha Neked nincs meg, akkor meg feltolom az egész CD- t felhőbe.

Ja, az FX AM3+ lapban az igazi, most is 8320- ról írok, a Zent még nem iktattam be véglegesen a helyére, az aktuális prg seteket, böngésző, körítés, stb, még aktualizálnom kell hozzá.
Phenom-II esetén viszonylag kicsi a különbség az AM2+ és AM3 között, legalábbis félretro esetén, újabb cuccoknál már jobban megy a nagyobb frekis DDR3 miatt sztem. A HT jelentősége meg nem nagy amúgy, ha viszonylag alacsony frekin megy, akkorsem fogja vissza különösebben.

(#79110) arn válasza envagyok (#79101) üzenetére


arn
félisten

Amikor kijott, meg a ghzes procik is rohadt dragak voltak, meg max az elvakultak vettek meg a gts helyett :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79111) balintka válasza envagyok (#79101) üzenetére


balintka
addikt

Ha jól emlékszem Intel oldalon a Tualatin a legerosebb AMD oldalon a Via KT333 az utolsó, a legjobb universal AGP chipset.

(#79112) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, tehát elkezdtem a hétvége fénypontját, Win98EE#2 kezdő setup :
Asus A8V
A64 X2 @3GHz+Phenom-II hőcsöves hűtés, dual ventivel
2x256MB KingMax @300 CL2-2-2-5
FX5900XT
SB0100
160 és 120GB Maxtror IDE vinyók - természetesen a 160- asra megy a Win98 ;] , most formázom, eltart egy darabig
Plextor PX750A IDE DVDRW
Codegen ház
400W Deer táp

(#79113) MasterDeeJay válasza envagyok (#79101) üzenetére

Ne fájdítsad a szívemet, vadászok mai napig 5500-asra. Raknám bele az agp2pci2pcie adapterbe a 20 magos skylake xeon mellé unreal1-re :DDD
Na az kihajcsa, persze jobb lenne valami kimaxolt ryzennel. :D
Voodooknál az agp amúgy is csak dekoráció, játékokban nem számít sokat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79114) Bile Demon válasza DarthSun (#79109) üzenetére


Bile Demon
őstag

4in1: Innen kiválasztva a W98SE-t ajánl pár fajtát: [link]
K8T800PRO-hoz a legfrissebbet akár 5.24A
KT133A-hoz inkább a 4.43-at

Érdekes ez az AMD-s socket evolúció...
Alaplapból van: AM2 AM2+ AM3 AM3+
Processzorból: AM2 AM2+ AM3 AM3+
De pl. az AM3 Phenom II x4 CPU elvileg megy AM2+, AM3, AM3+ lapban is.

Bruhe

(#79115) jokeph válasza Bile Demon (#79114) üzenetére


jokeph
nagyúr

Köszönhetően a PHENOM II-esekbe (meg még jó pár CPU-ba) épített kombó DDR2/DDR3 IMC-nek, roppant sok lapban használható a legtöbb AM3-as CPU.

#79117FoxiestFox: ez most sem nagyon változott. :D

#79116DarthSun: jó korszak volt, kedveltem. :K

AM2+-os Asus M3A78-EM lapom volt sokáig (DDR2), procik benne: Athlon 64 X2 5600+, Athlon II X2 240, Opteron 1381 és végül Athlon X3 455 - ezt utoljára megjárattam egy Asrock AM3+-os lapban is.

#79118gban: s775 még nem 2 generációs socket volt, nagyjából 2 részre elosztva mindegyikben rengeteg féle proci tudott menni egy adott lapcsaládban. :K

4CoreDual-SATA2 lap: jelenleg tesztprojektem oszlopos tagja, jelenleg Pentium Dual-Core E5200-al és 2*1 GB DDR2 rammal.

próbáltad 2*2 GB DDR2-vel is ezt a lapot ? :U

#79119DarthSun: ez volt a sokat próbált lapom, 4 proci és 6 év használat:


Mindenből is van rajta elég csatlakozó, + 1 anno gyengének nem számító ATI HD 3200 IGP. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79116) DarthSun válasza Bile Demon (#79114) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De pl. az AM3 Phenom II x4 CPU elvileg megy AM2+, AM3, AM3+ lapban is

Gyakorlatilag is megy mindegyikben...kipróbálva..

(#79117) FoxiestFox válasza jokeph (#79115) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Intelnél meg szinte generációnként vehettél új lapot. :DDD

(#79118) gban válasza FoxiestFox (#79117) üzenetére


gban
Közösségépítő

Naaa....
10+ évig használtam a 4CoreDual-SATA2 lapot, kezdve egy E2140-nel, a végén meg egy E6800 (3,33 GHz) volt benne.
Közte volt sok generáció, szerencsére nem volt foglalat-váltás.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#79119) DarthSun válasza jokeph (#79115) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:K , én most is kedvelem, a tartalék#3 gépem a DDR3- as Phenom-II X4 965. Az AM2+ DDR2 Phenom-II 955- re meg szépen felment a Win10, megy a Tesómnak ajándékba Karácsonyra :)

(#79120) DarthSun válasza jokeph (#79115) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt meg az M4A88TD-V-EVO-USB3-ASUS lappal a konfig, hát azért ehhez a konfighoz kicsit jobb a GTX580 mint az integrált :)

(#79121) viktor82 válasza DarthSun (#79109) üzenetére


viktor82
őstag

CD jó lenne az A8V-hez sajnos nekem a gyari nincs meg és a hang-ot win98-on sehogy nem ismeri fel próbáltam már jó pár drivert.

Kiváncsi vagyok az usb kulcsra mert az sem ment. :))

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#79122) DarthSun válasza viktor82 (#79121) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most a gép mellett és telepítek róla, de éjjel vmikor feltöltöm az ISO- ját felhőbe, és linkelem.

Szerk : 98 alatt az Nusb driverrel megy szinte minden, ahhoz nem is kell a gyári CD...

[ Szerkesztve ]

(#79123) KROK640 válasza DarthSun (#79097) üzenetére


KROK640
veterán

M ár jobb VGA, mint ami nekem a fő gépemben van ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79124) DarthSun válasza KROK640 (#79123) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Izomból hasonló kategória mint a 950- es, csak újabb, +featurák, magasabb órajel, több fedélzeti memória, stb.

[ Szerkesztve ]

(#79125) envagyok válasza balintka (#79111) üzenetére


envagyok
veterán

Köszi
@arn Nem engem érdekel, egy ismerősöm szeretné kimaxolni a voodoo5-ét.
Az enyém dual p3 1.4s-el van összedobva, de csak a poén kevéért (dupla cpu, dupla gpu)
Igazából talán már egy éve sincs bekapcsolva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79126) DarthSun válasza DarthSun (#79112) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Telepítés ->Loew driver fel ->2x256MB csere 2x1GB- ra, ahogy tippeltem, perfekt ;]

Alapmodell - a már sokszor linkelt telepítési ajánlásom. Viszont ezen konfig esetén ez már nem teljesen elegendő, sokat kellett taktikázni. Most mondom, ha valaki a rutin és az évek nélkül nekiáll, nem fog sikerülni (ha éppen a doktoriját írja, akkor sem). Elakadás esetén persze help kérhető...
Következnek majd a tesztek.

A8V CD - [link]

(#79127) MasterDeeJay

Raktam bele 50ns ramokat (trióról leszedtem) de csak 2db volt, hát kevés neki sebességre, hibázik. Keresek 35ns-eset még valahol inkább.

a hibás kondit nem cseréletem csak visszanyomtam a lábát bár tudom sok mindent nem ér ha belül szakadt.
800×600 32bit és 1024×768 16 bit a max.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79128) arn válasza MasterDeeJay (#79127) üzenetére


arn
félisten

Miert nem eleg ez a felbontas? Ezek a kartyak magasabb felbontasban amugy sem adnak tul jo kepet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79129) MasterDeeJay válasza arn (#79128) üzenetére

Csak az asztalhoz kellene 1280x1024 a 19" Belinea 101910 lcdhez 16 bit is jó már ha tudja egyáltalán, játékok alatt 640x480 menne nagyrészt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79130) fpeter84 válasza arn (#79128) üzenetére


fpeter84
senior tag

a 3D tudása próbálgatásához nem árt ha több memória van benne

(#79131) gban válasza MasterDeeJay (#79127) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én azt mondanám, nem a sebesség a gond hanem a 3 mega, mert nem tud 3 megát kezelni csak kettőt vagy négyet.

Postázást nem vállalok.

(#79132) MasterDeeJay válasza gban (#79131) üzenetére

AT3D board with RAM capacity maxed out at 4MB. The chip also supported odd sizes of 1.5 and 3 MB. Removing the expansion memory would make the EDO work in single cycle mode rather than interleaved. Memory controller of such flexibility is not unexpected coming from memory experts.
[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79133) Bile Demon válasza DarthSun (#79126) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ügyes! Sejtettem, hogy menni fog a Win98-as tapasztalatoddal. :R

Köszönöm a linkelt CD-t !

Én addig jutottam, hogy:
Cseréltem CPU-t. A Sempron és Athlon64 után beletettem az X2-t.
Az Adaták helyére valami konzervatív CL3-as inifineont 1db-ot. Rövid memtest OK.

USB telepítő megtalálta az ISO-kat a pendrájvon, de aztán ugyanúgy elakadt (más gépre telepítettem már róla XP-t és Win98-at is az E8500-ra...működött, de nem volt PCIe support).
Na mindegy elővettem egy optikát és arról felment az XP a klasszikus módon.

Aztán USB külső HDD-ről telepeítettem a P95-öt. AIDA64-et. És semmi mást...

Elindult, kalkulált. CPU 47 és 56 fok a két mag. Elég eltérő pedig normálisan pasztáztam.
Elindítottam egy másolást a külső HDD-ről a belsőre. Nem akart haladni, mindegy ráhagytam.
Aztán bealudtam. Nem emlékszem semmire.

3-4 óra múlva felébredtem, ránéztem. Futott szépen, hiba nélkül a P95.
A másolás meg valam túl mély elérési út vagy hasonló hibával állt le.
Mindegy nekem első körben elég volt stab tesztnek. Kikapcsoltam.
Szépen mindent bezárt, de a végén a tápot nem kapcsolta le.

5 perc után lekapcsoltam a betápot.

Azóta nem kapcsol be.
-power switch-nek semmi hatása, csavarhúzóval se
-külön a táp gemkapoccsal indítva jó, feszültségek megvannak
-CLRTC megvolt

Hát ennyi...

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#79134) jokeph válasza DarthSun (#79126) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bíztam a képessségeidben ! :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79135) gban válasza MasterDeeJay (#79132) üzenetére


gban
Közösségépítő

Oké, kezel 3 megát. De honnan tudod hogy jó foglalatba tetted? :))
Csak kipróbálnám 4 megával ha van rá mód, és utána mondanék véglegeset.
Régen én is tapasztaltam hogy 50-es mellé 60-ast téve hibázik a kártya, de olyat is hogy talán 40-es mellé 60-ast téve jó volt minden.

Postázást nem vállalok.

(#79136) MasterDeeJay válasza gban (#79135) üzenetére

Be van számozva a slot. De hibázik 3mb-al az biztos. 60-asaim vannak még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79137) gban válasza MasterDeeJay (#79136) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tegyél bele 4 60-ast azt nézd meg, nincs mit vesztened és nem nagy meló.

Postázást nem vállalok.

(#79138) MasterDeeJay válasza gban (#79137) üzenetére

Még le kell forrasztanom, letörni nem szeretném. Valami ezer éves s3-ról.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79139) gban válasza MasterDeeJay (#79138) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ja hogy forrasztós.
Nem kár a kártyáért?

Postázást nem vállalok.

(#79140) FoxiestFox válasza gban (#79139) üzenetére


FoxiestFox
félisten

S3-ból volt, van, lesz... :DDD

(#79141) MasterDeeJay válasza gban (#79139) üzenetére

Lemegyek a kuka mellé s3 triók/virge-ek hullanak ki belőle. Régen két cipősdoboznyit dobtam ki.
Az a videókártyák AK47-ese. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79142) fpeter84 válasza MasterDeeJay (#79141) üzenetére


fpeter84
senior tag

úgy 6-8 éve azért vettem meg egy 3dik voodoo2-t az sli-képes kombó mellé egy ezresért, mert gondoltam majd jó lesz donornak, lekapok róla 4MB 100-110MHz-es EDO-t és azzal lehet ám próbálgatni az S3, SiS, AT3D stb kártyákat, hogy hol is van a tuning maximumuk ha a memória nem limitálja őket... aztán eltelt pár év, mostmár nem vagyok benne biztos, hogy megbontom... :DDD na jó, lehet csak leszedem, de foglalatot is teszek a helyére hogy bármikor vissza is lehessen tenni...

kérdezted előbbre az OpenGL-t: az biztos hogy az AT3D csak valami kezdetleges D3D-t tud, de egy próbát megérhet a gldirect - inkább valamelyik korábbi verziójához fűznék reményeket...

http://www.vogonsdrivers.com/wrappers/files/OpenGL/Direct3D/GLDirect/

illetve sok más wrappert is összegyűjtöttek itt, érdemes lehet próbálgatni

[ Szerkesztve ]

(#79143) MasterDeeJay válasza gban (#79139) üzenetére

Hát lehet mégse szedem szét. Kérek havertól inkább másikat.

fpeter84
Kipróbálom, köszi a sok infót!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79144) fpeter84 válasza MasterDeeJay (#79143) üzenetére


fpeter84
senior tag

meglepően szép, igényes kivitelezésű virge, nem biztos hogy volna szívem szétvágni... milyen gyártmány lehet? nem sikerül beazonosítanom... mondjuk a 2MB memóriájával erősen limitált - vagy esetleg a másik felén van még 2? mindenesetre valami kommerszebb vacak S3-at csapnék szét inkább...

ja, és 60ns ramok ha jól látom, azzal se nagyon volnál előbbre

[ Szerkesztve ]

(#79145) MasterDeeJay válasza fpeter84 (#79144) üzenetére

Na ezért nem szedem le róla, csak egy oldalán vannnak ramok.
Ariso márka.
[link] itt minőséginek írják, és 4mb-osnak. Berakom majd gépbe, lehet 1mb-os ramok lennének rajta?


[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79146) gban válasza MasterDeeJay (#79145) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, virgácsnál általános volt a későieknél az 1 megás ram.
Bordásat viszont sose láttam

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#79147) MasterDeeJay válasza gban (#79146) üzenetére

Na akkor amúgy sem lenne jó az at25-be.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79148) gban válasza MasterDeeJay (#79147) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem fizikai méretre sem passzol.

Postázást nem vállalok.

(#79149) MasterDeeJay válasza gban (#79148) üzenetére

Igaz.Amúgy valami baja van mert fagyogat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79150) fpeter84 válasza MasterDeeJay (#79145) üzenetére


fpeter84
senior tag

ez most kissé rejtélyes számomra, ugyanis a rajta lévő chip a doksija szerint 1Mx16, az meg elvileg 2MB-ot jelentene per darab... 6MB-os virge-öm van, de az egy ELSA Winner 3000-L kártya VX chippel aminek tudtommal pont ez a specialitása... de hogy 8MB-os virge? ilyenről még nem is hallottam... de az biztos hogy nem stimmel a lábszám: a standard 0.5MB-os SOJ chipek 40 lábúak, ez meg 42...

nálam az AT3D chipes kártyára rá van forrasztva az összes RAM és 35ns-es, az AT25-ön a fele foglalatban, és az ráadásul 25ns-es - ránézésre egyébként ugyanolyanok mint a Tiéd meg a vintage oldalon lévő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.