Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#588) #95904256 válasza peti_s (#586) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha egyszer szeretném kipróbálni a folyékony nitrogénes hűtést, akkor bizony ahhoz szükségem lesz folyékony nitrogénre. Ezen nem nagyon van mit vitatni. :N

Másfelől ha arra gondoltál hogy a folyékony nitrogénes hűtés kiváltható levegős hűtéssel, sajnos azt kell hogy mondjam hogy ez nem igaz. Ugyanis minél lejjebb viszed a processzor hőmérsékletét, annál jobban kitolódik a maximális működési frekvencia. Ez anyagszerkezeti okokból van így, ezen sincs mit vitatni. :N

Harmadszor, ha arra gondolsz hogy nekem elég lesz a levegős hűtés ahhoz hogy elbohóckodjak akkor abban lehet valami igazság. :D Ugyanis ha arra van szükségem hogy egy feladatmegoldó programot ( pl. PI számjegyeinek kiiratását ) minél gyorsabban futtassak, akkor bizony előnyben részesítem a szoftveres optimalizációt. Ezzel gyakran több nagyságrendi gyorsulást lehet elérni mint a hardver tuningolásával, jóval kevesebb befektetéssel ( pénz, idő ). :K

Megjegyzem eddig csak levegős, hőelemes és vízhűtéses rendszereket próbáltam. Ha arról lenne szó hogy mivel hűtsek egy hétköznapi gépet, akkor bizony én is a levegős hűtésre szavaznék ( olcsó, egyszerű, biztonságos ). Ezen sincs mit vitatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.