Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Badman 4ever válasza neduddki (#1697) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Most jutott eszembe, hogy a feszültséget is redukálhattam volna és úgy kevesebb lett volna a fogyasztása.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1702) neduddki válasza Badman 4ever (#1701) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na latod latod meg avegn fejlodokepos vagy:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1703) Badman 4ever válasza neduddki (#1702) üzenetére


Badman 4ever
őstag

De elég lassan fejlődök. :D Mindig utána jut eszembe valami.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1704) bacsis válasza Badman 4ever (#1700) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd megpróbálom, hogy kiszedem egy az egyben a PCI-os karit :K :R

(#1705) peti_s


peti_s
addikt

Nah végre, vége lett a 'felfüggesztésemnek'.
Viszont közben figyeltelek titeket, és én is csináltam tesztet. Eredmény.

(#1706) bacsis válasza peti_s (#1705) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát igen... szépen elporoltad Badman 4ever tualatinos eredményét, hiába a dupla cache... neked gyorsabban ketyegett a memória :K
Lassan nekem is kéne valamit virítanom :B

(#1707) Badman 4ever válasza bacsis (#1706) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem csak a memória volt a ludas, nálam 57 MHz volt az FSB, nála meg 100 MHz, azért nem mindegy. :N

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1708) peti_s válasza bacsis (#1706) üzenetére


peti_s
addikt

Holnap lesz jobb is ez még. :)

(#1709) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#1707) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egyébként meg, a Tualatin az egy egyedi állatfaj a processzorok között: :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1710) bacsis válasza Badman 4ever (#1709) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

éééés miért is? :B :P

(#1711) ata99


ata99
tag

Ilyen sokat csinálna a ddr ram? P3 1200@600-03.33.627

(#1712) bacsis válasza ata99 (#1711) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

milyen lapba nyomattad?

(#1713) peti_s


peti_s
addikt

Nah emberek, kicsit javítottam az eredményemen. Új eredmény.

(#1714) ata99 válasza bacsis (#1712) üzenetére


ata99
tag

ECS P6S5AT. Szereztem egy P3-500ast a 200-sa teszthez, feltuningolva 600-ra harapnia kéne

[ Szerkesztve ]

(#1715) Badman 4ever válasza peti_s (#1713) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Aha, megvan a rafináltság! :D Visszavetted a memóriák időzítését 3-ról 2-re...jó trükk, én alapból így teszteltem, de sajna, csak 87 MHz-en mentek a memók. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1716) peti_s válasza Badman 4ever (#1715) üzenetére


peti_s
addikt

:DD Lebuktam. :DD

(#1717) ata99


ata99
tag

Feltelepitettem a CPU-Z-t, hogy megmutathassam az eredményt és +1.5mp lett az eredmény. Tehát ha tudod, hogy mit szabad a vinfosba kikapcsolni, nehéz másodperceket nyerhetsz vele

(#1718) peti_s válasza ata99 (#1717) üzenetére


peti_s
addikt

Persze, többet lehet vele nyerni, mint a hardveres tuningal. Én még holnap próbálkozok jobb eredménnyel. :)

(#1719) ata99 válasza peti_s (#1718) üzenetére


ata99
tag

És biztos vagy benne, hogy tudod hogy mit szabad kikapcsolni? Én már egyszer ilyennel próbálkoztam, és jelentéktelennek tűnő dolgok végett fagyogatott a rendszer. Azóta eszembe se jut ilyennel próbálkozni

(#1720) peti_s válasza ata99 (#1719) üzenetére


peti_s
addikt

Aha. :) Everestel a bekapcsolásnál indítható programok közűl egy csomót ki lehet kapcsolni, ami felesleges, vagy msconfig-al, de akkor pedig az msconfig-ot futtatja a gép.
Persze, biztos többet is ki lehetne, én ennyit szoktam.:)

[ Szerkesztve ]

(#1721) Badman 4ever válasza ata99 (#1719) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én csumig butított XP-t használok és evvel is tesztelek, csak a grafikus felület beállításaihoz ragaszkodtam. Nem megy példának okáért se a biztonsági központ, infravörös figyelő (van infrám), windowsos tűzfal (ESET Smart Security van helyette), stb.. A Felügyeleti Eszközök/Szolgáltatások-nál és az MSConfigban állítgattam. :)
Íme az eredmény:

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1722) Badman 4ever válasza peti_s (#1720) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy kis segédlet a Szolgáltatások menüponthoz, így atomstabil a rendszer:

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1723) bacsis válasza Badman 4ever (#1722) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bazzz, nem rossz :R :R
De szégyenlem magam, én még nem produkáltam semmit :O
de amui késik, nem múlik ;]

(#1724) bacsis


bacsis
Közösségépítő

beszarok, jó lett! :Y :Y
nem tudom, hogy de egyszer csak jó lett :K :DD
megy a 3850 a p3asba :DD
már tolom is a 3dmarkokat meg majd telepítem a gta-t ;]

(#1725) Yutani válasza bacsis (#1724) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula! És mizu? Eltelt már néhány óra azóta, van eredmény? :)

#tarcsad

(#1726) old gray válasza Badman 4ever (#1722) üzenetére


old gray
addikt

Mindez magyarul leírva: stardust

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1727) bacsis válasza Yutani (#1725) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

annyi, hogy lementek a 3dmarkok, a 01,03,06...
a far cry2-t meg a crysis warheadot meg a grid-et fogom első körben feltelepíteni, a gta4-et majd ha sikerül stabilan üzembe helyeznem a 3. scsi hdd-t akkor arra fogom felpakolni, mert az múltkor rakoncátlankodott...
lasan indulnom kell dolgozni.. szal a játéktesztek sztem csak holnap lesznek meg...
előzetesen annyit, hogy a 3dmark 2003 majd' 19ezret adott, a 06 pedig 4500at úyg hogy a proccok és a ramok alap órajelen mentek :Y :C

(#1728) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nem kell valakinek 3db 68pines SCSI 18gigás HDD?
van hozzá kanócom 8csatis meg vezérlő kártyám is.. át térnék inkább IDE-re

(#1729) peti_s válasza bacsis (#1724) üzenetére


peti_s
addikt

Csodák léteznek. :)

(#1730) Yutani válasza bacsis (#1727) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem az 512MB DDR2 memóriás Asus EAH3850 (667/400(800)) kártya AM2 Athlon X2 4600+ (2400MHz, 2x512kB L2) procival az alábbiakat érte el, minden alapórajelen:

2001SE: 25.273
2003: 18.789
2005: 10.948
2006: 5.975

A jobb kártyának köszönhetően a '03-as pontszámod jobb lett kicsivel, de a '06-ban többet számított az én X2 procim ereje.

#tarcsad

(#1731) peti_s válasza Yutani (#1730) üzenetére


peti_s
addikt

Én nem szeretem 3D Mark-okat, sokkal jobban a játékteszteket. :)

(#1732) bacsis válasza Yutani (#1730) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 3dmark2001 meg nem kicsit procilimites :DDD
Még az E8500ammal is egyre több és több pontot ad, amint nő a prockó órajele a hd4850 mellett :DD

(#1733) bacsis válasza peti_s (#1731) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig jó is a 3dmark... egy körülbelüli képet azért ad az adott gép teljessítményéről s ad egy összehasonlítási alapot...
Sokan szídják de viszonyítási alapnak akkor is jó :K

(#1734) peti_s válasza bacsis (#1733) üzenetére


peti_s
addikt

Sztem az EVEREST tesztek jobbak, de ez csak magánvélemény.

(#1735) Yutani válasza peti_s (#1734) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hogy tesztelsz le egy VGA-t az Everesttel? :D

Egyébként osztom Bacsis véleményét, hogy azért valamilyen viszonyítási alapnak jók a 3DMarkok. Persze már nagyon megkopott a fényük, nem olyanok, mint a 2001SE és a '03 idejében. Ez mondjuk köszönhető volt főleg az NV-nek, aki a képminőség rovására hülyére optimalizált driverekkel akarta lenyomni az FX-ekkel az Ati kártyákat. Szerencsére manapság ilyen gond nincs, legalábbis minimális.

Én a kezdetektől fogva leteszteltem minden VGA-mat minden 3DMArkkal, így rengeteg mérési eredményem van. Persze ahogy a platform és a CPU változott, úgy már nem összevethetőek az eredmények, csak amit azonos alapon készültek.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1736) peti_s válasza Yutani (#1735) üzenetére


peti_s
addikt

VGA-t játékokkal. :) CPU-t pedig SuperPI-vel, WinRAR-al, és EVEREST-el.

(#1737) bacsis válasza peti_s (#1736) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

késő este meglesznek a játék tesztek is, holnap meg kicsit megtépem a pőrocikat és újra tesztelem :R

(#1738) Badman 4ever válasza bacsis (#1724) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Juppi!!! :DD
Akkor, tudom mit fogok venni a P3-asba: ;]

HIS IceQ Turbo HD3850 512MB AGP...a Vaterán most 24 ezerért vesztegetnek egyet.
Na jó, sajna most nincs ennyi pénzem, pedig de jó lenne. :O
old gray: Csak belinkeltem, hogy nálam mi van letiltva, a leírás ott van mindegyik mellett, hogy mire való. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1739) bacsis válasza Badman 4ever (#1738) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem csapj bele egy X1650pro vagy XT-t, vagy egy 7600GT-t erősebb nem kell, úgyis proci limited lesz ;)
na meg cseszheted, ha 512mb ram miatt nem tudsz új játékokat futtatni, hiába lenne elég a proci meg a vga kari...
amúgy mi tagadás, szép dög ez a HIS féle 3850...
Nekem sapphire-m van egy slotos hurka hűtésű, de tuningba hozza a 3870 órajeleit ;]

(#1740) peti_s válasza bacsis (#1739) üzenetére


peti_s
addikt

Az lehet, de ha a 3850-t veszi meg, akkor biztos nem lesz VGA limitje, és lehet Aero, Vista, vagy 7 alatt. :)

(#1741) bacsis válasza peti_s (#1740) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csúnya lenne ha x1650 vagy 7600gt-nél a tualatin procal VGA limit lenne ;]
aero felületet meg a többi jóságot pedig szintén lehet használni ezekkel a kártyákkal ;)

(#1742) peti_s válasza bacsis (#1741) üzenetére


peti_s
addikt

Azt meg hogy? Nem kell ahhoz DX10? De ám nem rossz az a Tualatin. :)

(#1743) bacsis válasza peti_s (#1742) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:N dx 9 kell az aero-hoz 128mb vrammal ;)
És tény, hogy jó a tualatin... szépen eltángálja a kisebb p4eket, de egy 2gigás p4et már nem fog meg, s egy 2gigás p4 sem tud kihajtani egy x1650et...
jahh és a 4X-es AGP is sajna szűk keresztmetszet :O

(#1744) peti_s válasza bacsis (#1743) üzenetére


peti_s
addikt

Ezt nem tudtam. :P Én Vistát már az új VGA kártyámmal próbáltam, nem a DX9-el.

(#1745) bacsis válasza peti_s (#1744) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

asszem úgy volt, hogy az fx5200tól felfele már tudja az aero-t deee aztán lehet ám hogy módosították hardveres directx 9c-re az alapkövetelményt, oszt csak a geforce6000es széria illetve az x1000es széria tudja csak... de hogy egy jobbfajta dx9es karin megy az tutkó... gondolom ez alapján a win7be is működnie kell...
mindjárt végzek a melóval, megyek haza oszt megnézem akkor mit megy a dual tualatin far cry2ben meg crysisban :DD logoutra erről a tesztet majd csak jövő hónapba rakom fel, de azért nektek beszámolok ;)

(#1746) Badman 4ever válasza bacsis (#1741) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Sőt a mostani kártyával is lehet használni az Aerot, ugyanis épp most települt fel a Windows 7 és van is pár észrevételem. Az első, hogy minden beállítást eldugtak és az angol felületen nem olyan szebetűnő egy-egy beállítás. Egységsugarú-júzereknek készítették az látszik, full-automata telepítés, rejtett beállítások, stb., de épp ettől golyózok be, hogy nem tudom rendesen beállítani, mert nincs semmi a megszokott helyén (az XP-hez képest). :(((

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1747) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#1746) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Itt a kép is hozzá. :)
Mivel Win 7 alá nincs 9600 XT Driver, szerintetek a Vistás jó alá (Catalyst 9.3)?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1748) bacsis válasza Badman 4ever (#1747) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elvileg jónak kell lennie ;)
deee hogyhogy nincs win7es driver?
Elivleg kellene hogy legyen :B

(#1749) bacsis válasza Badman 4ever (#1747) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amúgy most látom a képen, tök jól felismerte a vga karidat... mi a lőcsnek akkor neked VGA driver?... még valami!
te az ST6osra dobtad fel a win7-et? amibe 512 ram van? :Y

(#1750) peti_s válasza Badman 4ever (#1746) üzenetére


peti_s
addikt

Én is kipróbáltam még az egyik első 7-et, és ment a DX11. :) Majd keresek róla képet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.