Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) #95904256 válasza Badman 4ever (#1100) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vagy feszültséget kell emelni... de a hideg többet segít. :K

(#1102) Rive válasza #95904256 (#1084) üzenetére


Rive
veterán

45W... 35W... Egy P3 1.4@1GHz jár most nálam 23W körül, de még ütöm :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1103) neduddki válasza Rive (#1102) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na egy erdekes project na meselj rola:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1104) #95904256 válasza Rive (#1102) üzenetére


#95904256
törölt tag

PicoPSU-t használsz?

(#1105) Rive válasza #95904256 (#1104) üzenetére


Rive
veterán

Nem: ez egy noname szutykolat, amit 300HUF áron dobáltak anno a Lomexben az ember után. Nem találtam róla leírást meg semmit. Nem tudom, miben volt, de hozza a 3.3-at, ötöt és a tizenkettőt külön. Szóval egy uATX lap megy róla, ha odacsap az ember.

Neduddki: van egy VIA PIII lapom, ami DDR memóriákat visz - nomeg meglepetésre Tualatint is, pedig elvileg csak PIII-as. Kivezettem a CPU tápvezIC feszültségállító bemeneteit egy kapcsolósorra, úgyhogy 1V-ot kap a drága. Meg átkötöttem a lapon az FSB-választó lábakat, úgyhogy 100-as FSB-vel indul az 1400-as Tua 'S'. Voilá.

Kergetek még bele low profile DDR modult, minél modernebbet, a mostani ősi szörnyeteg helyett. Meg még gondolkozom, hogy a chipset és a RAM disszipatív stabkockáit lecserélem állítható, jó hatásfokú kapcsolóüzemű cuccokra -> downclock hegyek, még kevesebb disszipáció.

Gondolkodtam még azon is, hogy még egy lépcsőt lejjebbmegyek az FSB-vel, de az már nem sokat jelentene. 1V-on így is stabil, lejjebb meg már a tápvez miatt úgysem tudok menni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1106) bacsis válasza Rive (#1105) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azért te sem vagy semmi :DDD :R :R
Nézd meg inkább, mennyit fogyaszt a Pentium PRO :DDD ;]

(#1107) peti_s válasza bacsis (#1106) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon várom már a Pentium Pro-s tesztedet. :)

(#1108) Badman 4ever válasza #95904256 (#1101) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Feszültség a maxon 1,65V-on az 1,45V helyett ez az ST6 maximuma.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1109) bacsis válasza peti_s (#1107) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha minden jól megy, ma meg lesz, csak nem fogom még publikálni ;] :P

(#1110) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah gyors lapcsere, erre fel megy a win2000 is. igaz ezen is dobott 2X kékhalált, különböző pontoknál, de most 3-jára továbbment és lőn mindjárt felmegy :DD
ez a jó kis fél megás mATX-es epox lapocskám 512cache-vel

(#1111) #95904256


#95904256
törölt tag

Alaplap: Gigabyte GA-5AX rev5.2
Memória: 1x Micron 64MB PC100CL2
Processzor: AMD K6-III+ 550 @ 2,5 x 60 = 150 MHz / 1,4V
Video: S3 Virge DX 4MB PCI
Háttértár: Hyperstone 2GB DOM
Cooler: egyszerű golyóscsapágyas ventilátor
Tápegység: Delta 300W

Fogyasztás SuperPI alatt: 25W

Sajnos 1,3V-on már hibázik a processzor. :( Mindenesetre még biztosan le lehetne faragni néhány wattot egy passzív hűtővel, integrált VGA-val, hatékonyabb tápegységgel, stb... ebből ennyi jött ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#1112) neduddki válasza Rive (#1105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

juhejjj az a 300ft ize kell nekem is:- )
huuu apollo pro 266 huuu hogy remalmaimban se gyujjopn elo /mennyit heggesztettell rajt amig stabi lett???:- )))/ az osszeset visszavagtuk leglabb 1x garba remlamok brrrr
az az 1v-os alalaptyunink az folotteb erdekel, vallasz ojjat msi 815ept pro-ra? /mert akkor felhajtok egy 1.13 p3-as tua-t meghozza a 256 kessesbol es az lesz az uj nyomtatogep:- )/
low profile-bol csak ddr2 kingstonjaim vannak,. de az ok hegyekben:- ) hoppa varjunk csak minta 128MB es 256MB-bol akadna low profilom brand gepekbol, infeneon tobbsegeben/de az keves Nked gondolom/
fogyasztasaim iP1.4-val /mongyuk mire lett volna idom megnezni 1.4M-en is addoigra eladtam:- )/

huu nagyon szivderito a projected:- )

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1113) neduddki válasza #95904256 (#1111) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szip:- ))) tegye bele sima trio 64-et az gyors ocso es latvanyos lesz a 20w:- )
mennyi a 256k-s superpi?

udv

neduddki

mod: a virge dx az mejjik? 325 alfaja ugye? akkor megsem lesz 20:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1114) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah elkezdtek csordogálni az eredmények a p1esen.. így már látom hogy a PRO mit nyom... memória kezelése az szarabb mint a vetélytársaké, persze mert ezekbe SD ram van míg a PROnak DUAL Chanel EDO-ja van csak :DDD ahol csak egy proci megy, tehát nincs előnye a Pentium PRO-nak, még ott is eltángálja a P1 MMX-et azonos órajelen, ahol kijön a 2proci előnye, ott 100% felett kalapálja el.. kíváncsi vagyok a p2höz hogy viszonyul majd ;]

(#1115) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Winrarba is alázni fog a PRO :DD

(#1116) bacsis


bacsis
Közösségépítő

közben letöltöttem a legújabb Advanced mp3 converter nevű progi legfrisebb verzióját, konvertálok mp3at, vele, ez már tuti tud 2szálon is dolgozni, meg játékokhoz beveszem az NFS3at is :DD

(#1117) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NFS3 felejtős, nem megy win2000 alatt :(
megnézem az NFS4-et bár annak lehet már sovány lesz a 4mb-os matrox

(#1118) Badman 4ever válasza bacsis (#1117) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Quake 2-re és 3-ra gondoltál már? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1119) peti_s válasza bacsis (#1115) üzenetére


peti_s
addikt

Remélem minden tesztben a PRO nyer. :) Persze tudom hogy nem, feltételezéssel most nem szeretnék jönni, de már tényleg nagyon érdekel. :))

(#1120) #95904256


#95904256
törölt tag

Azt hiszem visszamegyek BOINC-ozni... úgyhogy egy darabig nem láttok. :) Legalábbis addig nem, míg össze nem hoznom az áhított világítást a procik fényképezéséhez.

(#1121) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Úgy néz ki mindenbe a PRO nyer :DD legalábbis a 200as MMX ellen, kiéve memória kezelés...
Viszont gáz van!
Ki vettem a procit, bele akartam rakni az MMX nélküli procit a lapba, bekapcsoláskor a proci mellett egy kis fekete kocka alkatrész, oylasmi mint a tranzisztor csak a középső lába nincs meg, na az szépen elfüstölt :W :W :W
vissza raktam a másik procit, és csak folyamatosan szirénázik a speaker, mint amikor túl melegedés van... de nem ad képet... szal a lap az jó de az a szar meghalt...
állat... :W

(#1122) peti_s válasza bacsis (#1121) üzenetére


peti_s
addikt

Tehát egy sima Pentium CPU elfüstölt? Én még nem láttam személy szerint rossz Pentium processzort, csak egy olyant aminek el voltak görbűlve a lábai, de már az is hibátlan. :)

(#1123) bacsis válasza peti_s (#1122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a proci nem fűstölt el csak a wrva lapon az a kis FET vagy mi az isten nyila

(#1124) peti_s válasza bacsis (#1123) üzenetére


peti_s
addikt

A FET, az a kis fekete tranzisztor? Az hogy sikerült? De az még talán viszonylag könnyen cserélhető, sok sikert!

(#1125) bacsis válasza peti_s (#1124) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kikapcsoltam a gépet teszt után,beleraktam a másik procit, és füst...
ennyia sztori.. másik procit visszaraktam, de csak szírénázik.. legalább ad jelet és nem halott a lap.. majd helkis megcsinálja nekem :DD

(#1126) Yutani


Yutani
nagyúr

A fogyasztás témában hozzászólok. A következő gépem van most még letöltésre:

AMD Athlon 64 X2 4600+ (Windsor-512)
Abit KN9 Ultra
2x1GB Geil Value
Samsung 250GB
Samsung 320GB
Asus HD 3850 512MB DDR2
Audigy 1

Ez a konfig idlében 47-54W-ot fogyaszt.

#tarcsad

(#1127) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok bevesszük a 266os celeront, hogy mit kezd a PRO ellen? :DD
Most telepítem a 233as P2re az oprendszert....
de mindjárt mennem kell dolgozni szal ma már nem végzek vele :(
de hétvégén felrakom a logoutra a tesztet

[ Szerkesztve ]

(#1128) Yutani


Yutani
nagyúr

Kaptam ajándékba egy Acorp VP3 alaplapot. Bár van rajta AGP, ez még nem Super7 platfrom, mert hivatalosan egy még csak 66MHz FSB-t tud, persze mellette a 75 és a 83 is ott van. Valamint a chipset csak az 1xAGP módot ismeri. Érdekes lesz letesztelni... :)

#tarcsad

(#1129) bacsis válasza Yutani (#1128) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

yees 1X AGP az ám a tuti :DDD

(#1130) bacsis


bacsis
Közösségépítő

apropó!
nincs vaalkinek eladó DIMM-EDO memóriája?
128MB-nyi ram még jól jönne :K

(#1131) peti_s válasza bacsis (#1130) üzenetére


peti_s
addikt

Sajnos nincs, teszt hogy áll?

(#1132) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szépen lassan, komótosan...
Most 2 procival újra le kellett futtatnom a teszteket mert elsőnek fals eredményt adott.. ez úgy derült ki, hogy winrarba és zene tömörítésbe másodperc pontosan ugyanazt az eredményt hozta 1 és 2procival is.. na mondom megnézem én mégegyszer 2procivalm, és most jobb értékeket kaptam.. most mindet a biztonság kedvéért 2X futtatok le így már tuti jó :C
a lényeg hogy még a p2-t kell feltelepítenem, az istenért sem ment rá a win2000 holnap újra szerencsétlenkedek vele, ha azt is letesztelem akkor kész :K

(#1133) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah megvan a Pentium PRO-s teszt frankón 1 és 2procival is...
Sajna a 2. proci előnye szinte sehol nem jött ki... csak everst beépített proci tesztjébe de ott mondjuk keményen, azon kívül zenekonvertálásba hozott egy kicsi plusszt, winrar tömörítésbe pedig abszolúte semmit.. az eredmények tuti jók 3X futtattam le mindent
Direkt néztem winrarnál a proci terheltségi szintet 90-95% körül ment mind a 2proci de mégsem végzet előbb mint 1proccal :( gőzöm sincs miért :(
nembaj így is elverte majdnem mindenbe a 200as P1et valahol nagyon keményen, itt ott a p2-t is meg fgja szorongatni :K

(#1134) peti_s válasza bacsis (#1133) üzenetére


peti_s
addikt

A WinRAR-t nem értem, mert ott elég jó a skálázódás. :(

(#1135) Rive válasza bacsis (#1133) üzenetére


Rive
veterán

Érdemes lenne mérni a buszterhelést is, mert ugye itt a két procc EDO ramra van akasztva jóóól. Fene tudja, mi a szűk keresztmetszet. Meg mér' nem szerzel be valami perf. monitoring programot a cuccaidra? Mondjuk csak modern rendszerekkel használtam még ilyesmit, nem tudom, van-e Win/oldtimer alapra bármi is.

Ja, és futtass valami webszervert is, hamár oldtimer dualprocc :DDD Ott tud gyalázni a második procc.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1136) bacsis válasza Rive (#1135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

milyen webszerverre gondolsz?
Sajna ilyenekben nem vagyok jártas :(

(#1137) bacsis


bacsis
Közösségépítő

amúgy a P2-vel még mindíg szívok, nem megy rá fel a windows, lehet nem komálja a benne lévő ramot, majd teszek bele másikat.. de lehet szimplán az alaplap lesz a hibás, még jó hogy van egy másik tartalék :DD

(#1138) neduddki válasza bacsis (#1130) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fpm edo van egyrakasm e hogy mejjik mijjen??? ha begyusz a vajukhoz valogathacc:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1139) bacsis válasza neduddki (#1138) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez az fpm edo ez a dimm-edo?
azaz sd kinézetű EDO? :DDD :F

(#1140) neduddki válasza bacsis (#1139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van egy maroknyi szerinted van roal lila kodom?
kyo fs1750hez kerestem + ramot, de kicerult nem kell, azota leglabb 4-5hejjen szerete szet szorva az osszes vacak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1141) bacsis válasza neduddki (#1140) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

esetleg kép van róluk? :DDD

(#1142) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jah amúgy a win2000 továbbra sem megy fel a p2re.. szívat... ugyanúyg káékhalálozik mint az egyik p1es lapnál.. cseréltem procit 4memóriát, vga karit, éés neeeem :W

(#1143) Yutani


Yutani
nagyúr

Nézegetem a processzor apróhirdetéseket, és komolyan mondom, röhej, ami a P4 és A64 processzoroknál folyik! A 3 gigás P4, legyen 478 vagy 775 foglalatú, 2-3x többe kerül, mint egy 3000-3200+ A64. Tehát 10k körül mennek a P4-ek, és 3-4k körül mennek az A64 procik.

Bocs, hogy ezt ide írom off-ba, de mi vagyunk így a legjobb fejek a PH-n! ;)

#tarcsad

(#1144) Rive válasza bacsis (#1139) üzenetére


Rive
veterán

Huh. 72 pines (régi stilusú) ramból lehetett kapni FPM és EDO ramot is: ha nincs ráirva, akkor csak a chipek tipusszáma alapján lehet előkeresni, melyik miféle.

Az 'SD-szerű' ramból már csak sima EDO volt, ha jól tudom. De abból meg volt öt és 3.3 voltos változat, hogy ne legyen egyszerű az élet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1145) bacsis válasza Yutani (#1143) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egyáltalán nem off amit írtál ;) Egymásk közt vagyunk :K
Ami nagyon brutál dárga az a 478as 4,3es P4... 20k-t is elkérnek érte
A64eknél a 939esX2 nek van bazi nagy ára főleg a 4200+ fölöttieknek.. már ha kaphatópedig egyet nagyonszeretnék..
Sajnos a ritkaságot meg kell fizetni :U

(#1146) bacsis válasza Rive (#1144) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És amúgy mi a francért volt ennyi szabvány, és mire volt jó ez az FPM memüria? ilyenről mintha már halllottam volna, de ez nekem nagyon kimaradt :(

(#1147) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Próbáltátok már socket 7-es lapban sd + edo ramot együtt futtatni. Tapasztalatok alapján mennyivel lassul le memória.

Gondolom próbáltátok már. :B

(#1148) #95904256 válasza bacsis (#1146) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az FPM ( Fast Page Mode ) memóriánál nem kellett a sorcímet / lapcímet minden olvasás előtt kiadni, így jóval kisebb a késleltetése mint a kezdeti DRAM-oknak. Az EDO ( Extended Data Output ) RAM erre tett rá még egy lapáttal, úgy hogy az egymás után következő cellák írása/olvasás között nem kell újra címezni a cellákat.

(#1149) bacsis válasza #95904256 (#1148) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zsír szóval az EDO előtt volt az FPM, gondolom azok a yoféle 486osokba mentek

(#1150) bacsis válasza #95904256 (#1148) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jah nem is mondtam!
van egy SLOT1-es Acorp lapom ami 27MHZ-es FSB-vel indul :DDD a 233as P2-t levette 5X27re azaz 135Mhz-re :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.