Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Rive válasza bacsis (#1149) üzenetére


Rive
veterán

Már 486-os gépekben is volt EDO szépen, pláne a végén :DD

Részemről annyival zártam le az effélét, hogy van egy zacskó 72 pines ramom, aztán ami lapba abból nem találok megfelelőt, azzal minek törődni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1152) bacsis válasza Rive (#1151) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha tudom hogy sok EDO-s 486os volt, enyém 486osban is bent figyel 128MB, 4X32MB :DD
De az első 486osok meg még a régebbi "SIMM" ramokkal működtek, gondoltam hogy ilyen tájban lehettek az FPM modulok :B

(#1153) #95904256 válasza bacsis (#1152) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az FPM és az EDO RAM-ok közt nem olyan nagy a különbség mint sokan gondolnák. Teljesítményben kb. 5% az EDO előnye, valamint az EDO visszafelé kompatibilis az FPM memóriákkal. Leginkább az alaplapon lévő chipset-től függ hogy ki tudja-e használni az EDO összes opcióját vagy csak FPM-ként kezeli.

(#1154) #95904256 válasza bacsis (#1150) üzenetére


#95904256
törölt tag

Típus? Mi a legkisebb beállítható FSB? Illetve milyen lépésközzel lehet állítani?

(#1155) bacsis válasza #95904256 (#1154) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nah várjál... tehát az FPM és az EDO között nincs különbség kinézetben?
akkor sejtem.. szal azért van az, hogy bizonyos "EDO" memóriával nem indul el a 486os?
viszont P1be meg elindul...
Én mikor a 486osba kerestem memóriát, direkt réz lábút kerestem mondván az jó, mivel az ezüst színű lábú ramok többnyire csak p1be indultak el...
szal akkor pont abba botlottam bele hogy az egyik FPM a másik meg EDO modul? :F
Úgy van ez az alaplap, hogy van egy jumper a proci foglalat mellett, ha az rá van dugva a két tüskére, akkor ilyen tök alacsony FSB-vel indúl a lap.. a biosba hiába van 66Mhz állítva, 27-en indul... belőttem a biosba 83Mhz-re akkor ment 37Mhz-es FSB-vel...
Valami van benne tényleg, mert a P2 proci bordája alig melegedett fel, máskor meg izzani szokott egy uidő után :DDD
az alaplap Acorp 6BX/VIA/ZX81 ver1.7-es
a poén hogy ez VIA chipsetes, de van egy döglött I440BX-es ugyanilyen lapom és annak is ugyanez a típusa, meg a kinézete minden ugyanaz :DD

(#1156) Rive válasza bacsis (#1155) üzenetére


Rive
veterán

A 486-os gépeknek még több inkompatibilitási gondjuk volt a memóriákkal, mint a P2/BX sorozatnak. 72 pines memóból is volt egy- és kétoldalas, némely chipsetek ráadásul mixelték a foglalatok cimzését, illetve meglehetősen egyedi időzitési megoldásokkal idegesitették a memóriákat.

Mármint az EDO/FPM problémakörön, illetve az 5V-os rendszerben alkalmazott, kölönböző mértékben 5V IO-toleráns 3.3V-os chipek átal generált gondokon felül.

Az OPTI chipsetek pl. egyes memóriákat csak akkor fogadtak, ha minden második slotba rakott az ember valamit, és helyesen be is jumperelte az egészet. Egyes modulokon meg úgy gondolták megoldani a 3.3-as chipek tápellátását, hogy sorbakötöttek az 5V betáppal két diódát. A SIS chipset a korai BIOS változatokkal random detektálta EDO-nak vagy FPM-nek a modulokat.

Bah. A legjobb megoldás az, amit korábban mondtam: betáraz az ember egy zacskó ramot, és ami azzal megy, az OK, a többi meg szemét :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1157) #95904256 válasza bacsis (#1155) üzenetére


#95904256
törölt tag

"nah várjál... tehát az FPM és az EDO között nincs különbség kinézetben?"

Nincs bizony. Csak próbával ( lásd Rive mester zacskós RAM megoldása ) illetve a feliratokból lehet kitalálni hogy mivel van dolgunk, de ez utóbbi nagyon macerás, mert sokszor már az archívumokban sem találni a megfelelő adatlapokat...

(#1158) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jesszusom :( technology a köbön :DDD
Basszus mennyit fejlődtünk 10év alatt... hihetetlen :U
Más:
Tudjátok miért nem ment fel a Windows2000? az IDE kábelt kellett kicserélnem... bő 3napomba került de megvan a lúdas :C
Gyorsan befejezem a tesztet, elkezdem megírni és szeritnem estére fent lesz a logouton a teszt :K
Amúgy most hogy így beszélgetünk, és tanítatok, egyre joban rájövök, na az ilyen tudás az igazi tudás, és ti mondhatjátok hogy értetek az informatikához.. nem ám a sok taknyos kölök, aki leanyáz, hogy 512MB-os VGA kártyát 30ért akarok neki szerezni miközben haverja az 1024est tudja 25ért :DDD :Y

(#1159) bacsis


bacsis
Közösségépítő

a 266os celeron aláz minden procit szintetikus tesztekbe :DDD ;]

(#1160) Badman 4ever válasza bacsis (#1158) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:R :R Az utolsó mondattal egyetértek..nem az a 'szakértő' akinek 2 milliós gépe van, hanem aki tudja, hogy esetleg tudja, hogy mi a tuning, modding és nem hiszi, hogy a Vista az OS-ek királya. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1161) peti_s válasza juliabrilke (#1147) üzenetére


peti_s
addikt

Ez az alaplaptól függ, és általában rá is van írva, hogy EDO & SD RAM Possible, vagy Impossible.

(#1162) peti_s válasza #95904256 (#1157) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem ez valahogy kimaradt.. :DD Most már csak az a kár hogy nagyon kevés alaplap támogat pl. DDR2-ECC memóriákat, bezzeg a régi Slot1-esek szinte mind támogatták, és akkortájt úgygondoltuk hogy csak ECC lesz a jövőben. Úgyhogy kár, hogy az én alaplapom is csak a Non-ECC RAM-okat támogatja. Ezt most kifejezetten sajnálom, mert használok egy gépet 128 MB (2*64 MB-os Hyundai) SD-ECC RAM-mal, és sokkal stabilabb mint a másik 256 MB (2*128 MB SpecTek) SD-Non-ECC RAM-os megoldás.

(#1163) peti_s válasza bacsis (#1158) üzenetére


peti_s
addikt

A tesztet várom, Ebben a Celeron-ban pedig még nincs is L2 Cache. :)

(#1164) peti_s válasza Yutani (#1143) üzenetére


peti_s
addikt

Ez tényleg érdekes, de amikor újak voltak, akkor is drága volt a 478-as tokozású processzorok. Mert amikor megjelent a 775, u.a. a CPU 4-5 ezerrel drágább volt minimum, 478-as verzióban. Ilyesmi az AGP, és a PCI Express, még most is jóval drágább újonnan az AGP-s megoldás mint a PCI Express-es. Bár ez azt hiszem már a forgalomcsökkenés miatt van. Úgyhogy kicsit furi. :))

(#1165) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Elkészültem!
Mindjárt, kb fél óra és felrakom a logoutra!
akosf! Yutani! Rive! csak óvatosan a kritikákkal, direkt nem másztam bele annyira :B ;)

(#1166) bacsis


bacsis
Közösségépítő

huhh kész...kemény meló volt, de remélem tetszeni fog :B

(#1167) Badman 4ever válasza bacsis (#1166) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tetszik is... :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1168) Badman 4ever válasza peti_s (#1162) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Meg az ECC-s memóriák jobban bírják a tuningot is, mert a hibajavító bájtok korrigálják a memóriahibákat például magas órajelen vagy alacsony késleltetésen. :)
Egyébként tényleg kár, hogy manapság ez van, de az ST6-om még támogatja az ECC-t. :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1169) bacsis válasza Badman 4ever (#1168) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jah mondasz valamit, nekem vannak 400as ECC-s ramjaim, amik lazán mennek 540et :DDD
jah és örülök, hogy tetszett :R

(#1170) neduddki válasza Rive (#1151) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ide nekem a rosdas bokot de a gb hx-es lapom elott mintha levagtak volna a reszegysegemlekeim:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1171) neduddki válasza neduddki (#1170) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt meg ise akrtam de mar nem aengedte:

na nezzuk:

kezdtem 91 oszen fujitsu 386sx 2mb ram 40mb hdd wdc paradise 512 vga(!!!)
92(?) oszen ciryx 486dlc 4mb-ram 20rugoje kesobb bele a ready-bol:- )))
94(?) amd dx4-100
94(? meg mindig) dx5-133 sis lap, majd gyorsan csere uli-ra, mert nem birta a 160-at a sis, itt volt 94(?) decemberben a trio64 megvetele /ha vki tugya mikor volt trio64 megjelenes akkor kiderul hogy jol emlexem-e az evszamra: - ) de ez lehet hogy inkabb 93?/
95(?) oszi felev tanszeki 486dx2-66 kozelbbi ismeretseg /itt emlitettem meg kedvenc docensemenk hogy vmikro de akartma egy ijjet:- )/

itt egy par ev a mult teljes homajjab vesz:- )

98 osze gb hx 166mmx /a vegen 96MB edo, de jo kis edok voltak azok:- )))/ na akkro volt a tx97-e fel megbolondulas ekkor mar aszem Hercules Dynamite 128-am volt aminek itt a szomoru vege:- (
99 tomato tx-pro k6-2 266@333 nehany napig mert nt nem birta ibm virnyoval az udma-t
99 abit bx2 iCel466
00-01(?) asus tusl2-c iCel1.4 /most adtam el par honapja kulon kulon/ na itt szamoltam le a asus-val mint uj alaplappal a gepekbe
03 osze elkezdodott a intel sorozat a gepemben d865perl iP4-2.8c-val /a 2.8c-s p4 beazonositja az evet /

de hogy mikro voltak a ramvaltazok arra mar nem emelxem:- (

udv

neduddki

mod: bacsis: na mit szol mijjne jol osszefogllatak a sracok:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1172) neduddki válasza Rive (#1156) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat kerlek ahogy igy ezt leirtad mar egybol jonnek az emlekek vauuuuuuuuu:- )))
es mejjik volt az amejjik csak parban ment? vmejjik 72 pines volt nem? tan az elso 3.3v-sek?
igazad van mennyi szivas volt akkoriban veluk

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1173) bacsis válasza neduddki (#1171) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én 1998-ban kezdtem Pc-s pályafutásom egy 25ös 486ossal, már akkor sem ért xart sem, de 12 évesen örültem neki, ment rajta a simcity, ekkor még flopy-ról nem tudtam játékot másolni...
1999 decemberében sikerült vennem egy P100as gépet, hát már az fölött is eljárt akkor az idő, de egy fokkal jobb volt, gta elketyegett rajta :C
aztán 2000 nyarán vettem az első normálisabb gépem, egy 366os celeront valami acorp lappal, amit lecseréltem egy abit bh6-ra, használtan 18ba fájt :DDD
14-15éves voltam na és ekkor kedzem komolyabban foglalkozni az informatikával, s nem volt megállás, elkezdtem tuningolni, s egyre gyakrabban turkálni a gépbe, a bh6ba raktam egy 1100es cerkát, 1234en ment ha jól emléxem, majd vettem egy giga s370es lapot, de nem voltam vele sokkal előrébb, jött a p4 korszak, először egy abit bh7 személyében, majd is7 és ic7, az ic7-et 2007decemberébe cseréltem le, és akkor váltottam core2-re.
a nagy gép mellé meg elkezdtek jönni a "kis" gépek, mára meg már beteges gyűjtő lettem :DDD
És igaz hogy annyira nem mélyültem el (még) az informatikába mint ti, de azért 10év alatt elég jól felkapaszkodtam 0-ról :DD

(#1174) neduddki válasza bacsis (#1173) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 90es evek kozepen "cszesztem" el annyi idot a gepkre mit Te most, kb egyforma korban votunk, kpes votam napokat elcseszni nehany jobb eredmeneyert napokat cseszekedni:- )))

udv

neduddki

mod: marmit Te most en meg akkor:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1175) neduddki válasza neduddki (#1172) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ragyuttem edo-t kellet parban mer 32bites vot:- )))

udv

neduddki

p.s. a 30pinesekbol meg 4 kelelt nem?:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1176) Rive válasza neduddki (#1175) üzenetére


Rive
veterán

Igen, a P1-es gépekben kellett párban az EDO-t :K

A 30 pines SIMM ramokból meg általában négyet kellett - kivéve, ha 386SX vagy 486SLC gép volt az áldozat, mert akkor kettőt. Illetve volt egy agyament találmány, valami kiegészitő RAM-kártya, amit a 72 pines helyre kellett dugni, és volt rajta négy SIMM foglalat... Buhera-hegyek :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1177) Rive válasza bacsis (#1173) üzenetére


Rive
veterán

Apropó. Cache-teszt.

Anno a SocketA korszakban voltak azok a kis hidak a proccokon, amikkel lehetett szorzót, mifenét állitani. Nomost: egyik-másik hid az a felhasználható cache-méretet adta meg. 64k-tól 256-ig (ha jól emlékszem, az volt a max L2 a TBird proccokon).
Hasonló ügylet mintha lett volna a SlotA cuccokon is (512k max L2), de ahhoz nem tudok se proccot, se doksit. A Thortonok is hasonlóképp működtek.

Belevágnál? ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1178) bacsis válasza Rive (#1177) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Meg mondom őszíntén, én úgy működök informatiak terén, mondasz pl egy alaplap típust, akkor 486ostól napjainkig, akkor meg mondom hogy milyen procit lehet belerakni, az miért jó, miért nem, mihez elég, mit lehet kezdeni vele, de az hogy én módosítsak, vagy hogy fejből vágjam a belső felépítését, ahhoz már sajnos nem értek :(
De egy kis segítséggel benn vagyok bármibe természetesen!
nekem van SLOT-A-s lapom bazi tuningos abit és egy 700as Athlon-om hozzá 2ventis hűtővel ;] olyant nem hallottatok hogy zúg :DDD
Amit privibe írtam, ajánlatom még mindíg áll! ;)

(#1179) neduddki válasza Rive (#1176) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

:- )))
es a 30pinesek votak a 8/9bitesek:- ))) hat aszem ma megis hujjulnek ha annyit kene a ramokkal szivni es arra emlexel hogy vmikor a 90es evek vege fele kezdrek begyunnni a nevesebb teremmek?:- )

udv

neduddki

mod: hijjab gondolkodom 486nal egyszerune nem emlexem az edora ill. hogy a dx4-dx5 mijjen ramjaim voltak:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1180) neduddki válasza neduddki (#1179) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

"90es evek vege fele kezdrek begyunnni a nevesebb teremmek?:- )" hejjesbites: kozepe utan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1181) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skacok!
Nincs valakinek cD0 steppinges 566os vagy max 600as cerkája?
Meghalt az enyém :W :W

(#1182) neduddki válasza bacsis (#1181) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

566 a vajukny a szekrenyben, fogyasztasa:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1183) bacsis válasza neduddki (#1182) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

engem nem érdekel a fogyasztása, a lényeg, hogy menjen 1300Mhz-et legalább :U
Na meg hogy felmelegedjen 120fokra és közben stabil maradjon, most az új elvetemült tesztemhez az kell :DDD ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#1184) Yutani válasza bacsis (#1183) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úristen, mit művelsz már megint??? :DDD

#tarcsad

(#1185) neduddki válasza bacsis (#1183) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hozol erte 2 tabla jofele milka csokit oszt viheted kiprobalnyi9:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1186) Yutani


Yutani
nagyúr

Úhh, gyerekek, hogy azt a begyepesedett inteles mindenit neki!

Múltkor beszereztettem 2 db AMD Turion 64 X2 alapú HP laptopot a cégemnél, és további 3 darabot szeretnék vetetni. Erre most jön az IT, hogy azért jóvá kéne hagyatni azt, mert lehet, hogy az AMD nem kompatibilis a szoftverekkel 100%-osan, amiket a cégnél használunk (WinXP, Office, termelésirányító rendszer, minden WinXP-n fut). Az IT főnök meg begyepesedett Intel-párti. Már előre látom, hogy inkább a 30-40k-val drágább, de hasonló teljesítémyű Intel C2D laptopokat fogja majd javasolni. Ááá, agyrém! Még hogy nem futnak az AMD-n a programok 100% kompatibilitással... Bah! :W

#tarcsad

(#1187) peti_s válasza Yutani (#1186) üzenetére


peti_s
addikt

Lehet hogy éppen nem csípi az arabokat. Egy csomó helyen ezért vesznek ám Intelt, mert mint tudjuk az Intel vezetői zsidó, az AMD vezetői arab származásúak. Vkik azért mert vmelyik néppel szimpatizál, képes pl. Intelt, vagy AMD-t venni. Ez nagy kár... :(((

(#1188) peti_s válasza Badman 4ever (#1168) üzenetére


peti_s
addikt

Úgy bizony!! :)) De akkor most miért nem ECC-k vannak? :(

(#1189) peti_s válasza bacsis (#1183) üzenetére


peti_s
addikt

120 °C ???? Wao, azt hiszem ez a CPU is meg fog halni. :) De még jó hogy ilyen közkedvelt típust választottál, és nem pl. egy 1200? MHz-es Coppermine-t, amit az Intel a megjelenése után vissza is hívott. :K

(#1190) peti_s válasza bacsis (#1183) üzenetére


peti_s
addikt

Milyen kis elvárásaid vannak. :DD Csak 1300 MHz... :C

(#1191) Badman 4ever válasza bacsis (#1183) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ajaj, már megint min töröd a fejed? :U
Amúgy van Celeronom, de csak 700MHz-es és 850MHz-es...A 850-es 1150-ig bírta, a 700-assal komolyabban nem foglalkoztam, egyszer feltelepült rajta az XP 1050MHz-en alapfeszültségen, de utána le is fagyott a 20. program telepítésekor, de szerintem az is bírja a 153-as FSB-t és akkor 1610-en fog menni, mint most a Tualatin. :))
peti_s: Azért nincs ECC, mert felsőbb hatalmak bábszerűen belenyúlnak a számtechpiacba és a gányabb, de drágább dolgokat tukmálják az emberekre. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1192) peti_s válasza Badman 4ever (#1191) üzenetére


peti_s
addikt

Hát... :), azért egy ECC RAM, drágább mint egy Non-ECC, bár sok igazság van abban amit mondtál. Minnél olcsóbb előállítási költség mellett, minnél nagyobb profit szerzés. Sajnos ez van minden téren az egész világon.

(#1193) Badman 4ever válasza peti_s (#1192) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha az ECC-t erőltették volna és az lenne az elterjett a non-ECC-sekkel szemben, akkor biztos, hogy pont ugyanannyiba kerülnének, mint most a non-ECC-s "síma" memóriák, ugyanis, akkor abból lenne igazán nagy tömegtermelés, ami levinné az árakat. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1194) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nyah végre gépközelbe kerültem...
Egyenlőre nem árulnék el részleteket mire készülök, mert lehet hogy nem jön össze, de gy néz ki, stabilan 125fokon tudok tartani egy procit, úgy hogy nem fagy, s nem hibázik :K ;]
De a cD0 steppinges 566os cerka továbbra is jól jönne, ha igazán tuningolni szeretnék mindígazt vettem elő :))
különös ismertető jele az1,75v-os feszültség

(#1195) #95904256


#95904256
törölt tag

Az ECC-s témához kapcsolódóan:

- Vannak ECC RAM-ok a piacon. A bóvli kategóriás szerverek kivételével szinte mindig és mindenhol ilyeneket használnak / használtak a szerverekben.

- Az ECC RAM-ok gyártása tömgetermelés esetén is többe kell hogy kerüljön mint a nem ECC-s RAM-ok. Hiszen a plusz adatok tárolásához több áramköri elemre is van szükség. A több felhasznált anyag alapvetően indokolja a magasabb árat.

- Úgyanolyan gyártástechnológia mellett a leggyorsabb ECC RAM-os megoldások mindig lassabbak mint a leggyorsabb nem ECC-s megoldások, hiszen az adatok "megérekezése" után lehet csak előállítani illetve ellenőrizni az hibajavító adatokat. Ez pedig egy plusz várakozási állapot az adatfeldolgozásban.

szerk.: Valamint azt sem értem hogy miért kellene ECC RAM-okat használni mindenhova. A desktop rendszerekben inkább az olcsón gyorsabb megoldások kellenek, pláne úgy hogy ECC nélkül is elérik a szükséges adatbiztonsági szintet. Vagy valamelyikőtöknél buggyant már meg adat a gyári, garantált órajelen hajtott memóriákkal?

[ Szerkesztve ]

(#1196) bacsis válasza neduddki (#1185) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajnosa te procidsem jó, de azért köszi ;)

(#1197) peti_s válasza #95904256 (#1195) üzenetére


peti_s
addikt

Amikor terhelve van a rendszer, de úgy hogy kevés a RAM, és egyszerre sok ablak van megnyitva, és pl. kezdenéd becsukogatni őket, akkor azért nagyon is látszik az ECC előnye. Ez van nálunk is, a 256 MB-os SD Non-ECC-s gép nem olyan stabil mint a 128 MB-os ECC-s. Meg nyugottabb szívvel hagynám bekapcsolva akkor is amikor nem vagyok itthon, mert olyan már volt hogy pont az utorrent miatt hagytam bekapcsolva, és mire hazaértem kiírta hogy az utorrent.Exe hibát észlelt, ezért leállt. Nem tom hogy ez minek a hibája, lehet hogy csak Windows hiba, de sztem akkor is stabilabb egy ECC-s gép. Szombat estig nem leszek, Jó Hétvégét Mindenkinek!

(#1198) #95904256 válasza peti_s (#1197) üzenetére


#95904256
törölt tag

K.O. :DDD

(#1199) Badman 4ever válasza #95904256 (#1198) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nah paff....végigtúrtam a netet SSE2->SSE/MMX fordítókért, SSE2 emulátorokért(ugyanazt csinálja, mint a fordító) de amit találtam, az vagy emelt szintű C++ ismereteket kívánt vagy valami iszonyat bonyolult volt, amit én nem tudtam megérteni se. :(
Nincs valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1200) #95904256 válasza Badman 4ever (#1199) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Nah paff....végigtúrtam a netet SSE2->SSE/MMX fordítókért, SSE2 emulátorokért"

:Y Valami újabb őrültség? :Y

Miért nem az FPU-t akarod használni mint az AMD a K8 magos illetve az Intel a Core2 előtti processzoraiban? Egy nagyságrenddel gyorsabb mint az általad említett hókusz-pókuszok. Egyébként milyen feladatra használnád?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.