Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) #95904256 válasza bacsis (#1650) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem látjátok a feladat szépségét... :(

Ha akarjátok, tőlem játszhatunk 600MHz-en is. Az nyer akinek Core i7-esét sikerül 600MHz-en meghajtani.

(#1652) peti_s válasza bacsis (#1650) üzenetére


peti_s
addikt

Felőlem mehet a 600 MHz.

(#1653) peti_s válasza #95904256 (#1651) üzenetére


peti_s
addikt

Sokunknak van CoreI7-e.:DD

(#1654) bacsis válasza #95904256 (#1651) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

deee látjuk a feladat szépségét, de olyamit játszunk inkább, amiben nekünk is van esélyünk, s nem csak te zsebeled be az elismeréseket :B ;)

(#1655) #95904256 válasza bacsis (#1654) üzenetére


#95904256
törölt tag

Jól van, ám legyen... :)

(#1656) #95904256 válasza peti_s (#1653) üzenetére


#95904256
törölt tag

Többek közt nekem sincs. :N Még az elsők közt adtam túl rajta. Nem volt olyan gyors mint gondoltam, ráadásul úgy fűtött hogy a 65nm-es Phenomokat is lefőzte. ;]

(#1657) bacsis válasza #95904256 (#1656) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

volt i7-esed? :Y
miért nem vettél az árából egy értelmes core2-t? :K

(#1658) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nem kell valakinek RISC szerver ram? :DDD
van egy KIT ilyenem :DD

(#1659) peti_s válasza #95904256 (#1656) üzenetére


peti_s
addikt

Tudom, még P5B topicban mondtad.:) CoreI7 920-as volt ha jó emlékszem, és egy játék miatt vetted, ami E betűvel kezdődik. És nem volt elég erős?:)

(#1660) peti_s válasza #95904256 (#1656) üzenetére


peti_s
addikt

Tényleg, még Phenom II-ed nem volt? Mert akkor Phenom-od az ezek szerint volt.

(#1661) peti_s válasza bacsis (#1657) üzenetére


peti_s
addikt

A Core2 Quad nem natív 4 magos processzor, hanem 2 db natív 2 magos processzor "összeforrasztva". Ilyen szempontból egy Phenom, vagy egy CoreI7-es processzor komolyabb, és nagyobb teljesítményt lehet elérni vele. Bár a Phenom-ra ez nem teljesen igaz, végülis a Phenom volt az első natív 4 magos processzor.

(#1662) bacsis válasza peti_s (#1661) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaja, ezt vágom ;)

(#1663) #95904256 válasza bacsis (#1657) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már volt legalább egy tucat Core 2 Duo / Quad processzorom is.
Egyébként mi számít "értelmes core2"-nek?

(#1664) #95904256 válasza peti_s (#1659) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az Eternity II volt az. De megjegyezném hogy ez nem egy számítógépes program, hanem egy kirakós játék ( puzzle ) amit megpróbáltam kirakni a számítógépeimmel. Elég csábító volt az 2 millió dolláros főnyeremény. Megjegyzem még azóta se rakta ki senki. :D

(#1665) peti_s válasza #95904256 (#1664) üzenetére


peti_s
addikt

Aha, tényleg ez volt az. :) És programot tudtál írni, ami próbálkozik a kirakásával?

(#1666) peti_s válasza bacsis (#1662) üzenetére


peti_s
addikt

De attól még én persze örülnék egy Quad-nak is, és sztem az is lesz belőle, mert új alaplapot nem szeretnék venni, bármennyire AMD párti vagyok. Az 'S' modellek nagyon jóknak igérkeznek, az R0-s steppingnek hála, a 65 W-os fogyasztás miatt.

(#1667) #95904256 válasza peti_s (#1660) üzenetére


#95904256
törölt tag

Phenom II-őm még nem volt, de nagyon nem is akarok. Miután a Phenom egy iszonyatosan nagy csalódás volt. Egyrészt hatalmas volt a fogyasztása, másrészt csigalassú volt, ráadásul tuningolni sem lehetett. Persze a tesztek alapján látszik hogy a Phenom II minden téren jobb, de kétlem hogy annyival hogy ezzel kiengeszteljen. :(

(#1668) #95904256 válasza peti_s (#1661) üzenetére


#95904256
törölt tag

Aztán mi a nagy előnye a natív négy magnak? ;)

Mert nekem nagyon nem akarta megmutatni... ;]

(#1669) #95904256 válasza peti_s (#1665) üzenetére


#95904256
törölt tag

Programot mindenre lehet írni. :DD

(#1670) peti_s válasza #95904256 (#1668) üzenetére


peti_s
addikt

Óh, sok van ám. :) Pl. tömörítésben egyértelműen látszik hogy jobb, meg mindenben ami kihasználja a 4 magot. A PentiumD-k nél is ez volt az egyik probléma, a másik az hogy NetBurst-re épült, de az volt az egyik hogy nem natív kétmagos processzor volt. Százalékban nem tudom megmondani mennyivel, de gyorsabb.

(#1671) peti_s válasza #95904256 (#1669) üzenetére


peti_s
addikt

Ez így van, csak elég gyakran egy fél évszázad mire készen van, én még sajnos csak Pascal-nál tartok, a Java-t fogom elkezdeni tanulni.

(#1672) Oliverda válasza #95904256 (#1667) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha már ez úgyis olyan mindenes gyűjtőtopik akkor erre reagálnék.

Fogyasztás

[link]

Tuning

[link]

"Teljesítmény"

[link]

Nekem pedig Intel-em nem volt egy ideje mert a Prescott iszonyatosan nagy csalódás volt. Egyrészt hatalmas volt a fogyasztása, másrészt csigalassú volt, ráadásul tuningolni sem lehetett. Persze a tesztek alapján látszik hogy a Core 2 minden téren jobb, de kétlem hogy annyival hogy ezzel kiengeszteljen. :(

Inkább veszek egy ST6-ot meg bele valami jó kis Tua Celeron-t.az legalább nem csigalassú. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1673) peti_s válasza Oliverda (#1672) üzenetére


peti_s
addikt

Jók a grafikonok. ;) Én Phenom 9600-t tudtam kipróbálni, tuning nem volt, viszont (én nem tudtam akkor máshoz viszonyítani csak a Prescott-hoz) de nagyonerős volt. Azt az érzést keltette bennem, hogy nem lehet leterhelni 100%-osan. Pl. WinAVI-val konvertálás mellett, teljes hatásfokkal lehett netezni, ami nekem nagy szó volt. Phenom II-t még élőben nem láttam, sztem az nagyon jól sikerűlt, főleg hogy hamarosan jön a 95 W-os TDP-s verzió is. Ami új steppinget sugall.:) Ha az AMD-nek jobb lenne a lebegőpontos számítása, akkor sztem sokkal többen azt vennék, bár remélem így is sokan fogják venni. Én igazából eléggé AMD párti vagyok, most arra ne térjünk ki hogy Intel-es konfigom van. :)

Szerk.: A Prescott-al akkor neked nem volt szerencséd, nekem a 3,06 GHz-es P4, 1,25 V-on megy 3818 MHz-en atomstabilan. Fölötte nem próbáltam, nekem a 166-os FSB amolyan lélektani határ. :DD Bár 1x el is füstölt, bár akkor még nem is tuningoltam. A gyári hűtő ventillátora megállt, és nem vettem észre. Azóta is hibátlanúl működik, most HyperTX2-vel, 52 °C fölé nem megy. Egy jó alaplap kell alá, és akkor nincs gond. A P5GPL-X-SE-vel viszont volt, a legkisebb feszültség 1,3875 V volt, de általában legalább 1,4-1,42 V-ot kapott, és alig lehett húzni, 3330 MHz-ig ment.

[ Szerkesztve ]

(#1674) philoxenia válasza peti_s (#1673) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használd légy szíves a szerkesztés gombot, a hozzászólásodban fölül még négy percig ott találod...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1675) peti_s válasza philoxenia (#1674) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, szoktam használni, csak azt már nem lehet állítani, hogy kinek címzem, de épp amelyik hsz-emre válaszoltál, azt 4x szerkeztettem. :)

(#1676) #95904256 válasza peti_s (#1670) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem aztán mondhatod a mesét. :)

Amit te a natív négy mag előnyének látsz az mind a programozók lustasága.

Ha fognál egy feladatot és "rendesen" leprogramoznád egy natív négymagos processzorra illetve egy nem natív négymagos processzorra akkor a legtöbb esetben semmiféle különbséget sem látnál. Tudom miről beszélek, nem egy esetben kipróbáltam.

Megjegyezném hogy "rendesen" megírni egy programot nem kerülne több időbe, mindössze egy picivel több tudást, tapasztalatot, odafigyelést kellene belevinn...

(#1677) peti_s válasza #95904256 (#1676) üzenetére


peti_s
addikt

Figyelj, így van, bármennyire jól megírsz egy programot, gyorsabb az natív 4 magoson, mint 2x2magos natívon. :) Lehet hogy elhanyagolható a különbség, de a lényeg hogy gyorsabb. :) De ez viszont igaz, a Crysisban is ha másik motort használtak volna, még jobb is lett volna a játék, és a gépigény is kisebb. Az a baj hogy olyanaok vannak vezető pozíciókban akik nem értenek hozzá. És ez nem csak a számítástechnikában van így...

(#1678) #95904256 válasza Oliverda (#1672) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm a grafikonokat. Nagyon jól látszik rajtuk hogy a Phenom-ok fogyasztása sokkal magasabb a Core 2 Quad-okhoz képest.

Sok szerencsét az ST6-oshoz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1679) #95904256 válasza peti_s (#1677) üzenetére


#95904256
törölt tag

peti_s: "Figyelj, így van, bármennyire jól megírsz egy programot, gyorsabb az natív 4 magoson, mint 2x2magos natívon. Lehet hogy elhanyagolható a különbség, de a lényeg hogy gyorsabb."

Figyelek... mitől gyorsabb?

(#1680) Oliverda válasza peti_s (#1675) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre is van megoldás:

(#1675) peti_s: Így kimásolod a hsz. számát és a nevet. Csak egy ctrl+c, ctrl+v az egész. ;) Így több hsz.-re is lehet válaszolni egyen belül.

Mondjuk ahogy látom nálad rangosabb, és régebbi tagoknak is nehézséget okoz ez a megoldás. Persze az igaz hogy ennek a módszernek a használatával nehezen lesz valaki PH! félisten...vagy legalábbis tovább tart.

(#1678) akosf: Szerintem igazítsd meg a kis szemüvegedet aztán nézd meg újra. ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1681) peti_s válasza #95904256 (#1679) üzenetére


peti_s
addikt

Figyelj. :) Most csak ennyit találtam. "Ezek a chipek már natív négymagosok, vagyis egy szilíciumlapkán foglal helyet mind a négy mag, a gyártó szerint pedig mindez teljesítményben 40-70 százalékos erőfölényt biztosít majd az elődökhöz képest. "
Ha érdekel részletesebben belinkelhetek angol nyelvű oldalakat is. Forrás.

(#1680) Oliverda megfogadom a tanácsot, jó ötlet. :) Engem igazából egyáltalán nem érdekel a "rangom".

[ Szerkesztve ]

(#1682) #95904256 válasza Oliverda (#1680) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megigazítottam a szemüvegem. Most azt látom hogy betegesen AMD párti vagy... :DDD

Másfelől nem mindenkinek életcél hogy PH! félisten legyen...

(#1683) peti_s válasza #95904256 (#1682) üzenetére


peti_s
addikt

Sztem jó ha vki betegesen AMD párti. :) Viszont aki betegesen nVIDIA, vagy Intel párti, az sztem már nem jó. :) Na jó igazából a betegesség az sehol sem jó, de azért mindenkinél szinte észrevehető egy bizonyos gyártó iránti szimpátia.

[ Szerkesztve ]

(#1684) #95904256 válasza peti_s (#1681) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egy kicsivel többet másoltam ki a cikkből, hátha így jobban érthető:

"Az AMD eközben hivatalos úton is jelezte, hogy az első négymagosok, vagyis a Barcelona sorozat tagjai augusztusban jelennek meg. Az új Opteronok órajele a megjelenés pillanatában 2,0 GHz-nél tetőzik majd, mind a normál, mind az alacsony feszültségű változatoknál, míg a gyorsabb példányok a negyedik negyedévben érkeznek meg. Ezek a chipek már natív négymagosok, vagyis egy szilíciumlapkán foglal helyet mind a négy mag, a gyártó szerint pedig mindez teljesítményben 40-70 százalékos erőfölényt biztosít majd az elődökhöz képest."

Ez a "40-70 százalék erőfölény" nem arra vonatkozik hogy a natív négymagos Opteronok ennyivel gyorsabbak a nem natív négymagosoknál, - mivel hogy ez utóbbiakból nem is gyártott az AMD, :) - hanem arra hogy a kétmagosokhoz képest tud ennyivel többet.

(#1685) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim! Ismételten felhívnám a figyelmet a szerkesztés és az off gomb használatára.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1686) peti_s válasza #95904256 (#1684) üzenetére


peti_s
addikt

Jah, én annyira nem merültem bele. :) De sztem te is tudsz magad kerseni olvasnivalót, és majd meglátod hogy a natív 4magos az gyorsabb mint a 2x2-es.

(#1685) Bordoi . A szerkesztés gomb használatával nem tudom milyen gond lenne, az off-topic-hoz pedig azt hogy ezért lett megváltoztatva a topic neve, nem csak K6-III-ra. Meg az hogy most szürke betűvel, vagy feketével van írva az aztán nagyon nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#1687) #95904256 válasza Bordoi (#1685) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönjük!

szerk.: További kellemes fórumozást. Innen mentem.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Oliverda válasza #95904256 (#1682) üzenetére


Oliverda
félisten

Ügyes vagy akkor. :)

A "nem gyorsabb semmivel a natív 4" mag pedig nagyon finoman szólva is butaság. Biztos jókedvéből költött milliókat a kifejlesztésére mindkét gyártó. Arról nem is beszélve hogy a monolitikus chipek gyártása drágább. Attól még hogy nem tudsz olyan programot írni ami kimutat különbséget még nem kellene tényként kezelni ezt a hülyeséget. Lehet hogy meg kéne tanulni programozni. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1691) ata99 válasza Oliverda (#1672) üzenetére


ata99
tag

Ez azt bizonyitja, hogy tök jó proci az én BE 2300-asom.

[ Szerkesztve ]

(#1692) Badman 4ever válasza peti_s (#1652) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Látom pörgött a topik amíg újra bedugtam ide az orrom. :)
Felőlem is mehet a 600 MHz...azt tudja a Tualatin és az ST6 is... ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1693) ata99


ata99
tag

Kaptam egy linket
[link]
Mit szóltok hozzá. Csak az a baj, hogy kell hozzá még egy PCIe 16x foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#1694) bacsis


bacsis
Közösségépítő

inkább térjünk vissza a 600MHz projectre :C
Olyan procik kellenek amik 6X-os szorzóval (is) rendelkeznek, mert akkor minden esetben tudjuk a ramokat 100, illetve DDR ramoknál 200MHz-en hajtani, s legalább a ramok sebessége sem fog annyira beleszólni a végeredménybe :K

(#1695) bacsis válasza Badman 4ever (#1692) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hogy is veszed le a Tualatin szorzóját 6X-osra? :B
jahh, gondolom az FSB-t csapatnánk alacsonyan ugye?
hááát ha nincs más ;)

ata99
Szerintem a PCIe foglalat a legkevesebb... mert ez a cucc szerintem nem a mi pénztárcánk barátja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1696) Badman 4ever válasza bacsis (#1695) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem vettem vissza, az FSB ment le 57-re és a memóriák mégis 86-on mentek, mert van ilyen beállítás, hogy 2:3:1 (FSB : RAM : PCI=57 : 86 : 28). :)
És az eredmények:
SuperPi:

EVEREST 5:
Queen:

AES:

Julia:

Majdnem sikerült 4 perc alá menni, ha eggyel megemel az FSB-t akkor 610 körül meg lett volna. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1697) neduddki válasza Badman 4ever (#1696) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mindehhez afogyasztas?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1698) bacsis válasza Badman 4ever (#1696) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

széééép eredmény, ma nem ígérem, deee hozok én is össze valamit én is :R

(#1699) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyahh meg ha valaki tudja hogy a 3850nek miért nicns 3d gyorsítása a p3-ban az továbbra se tartsa magába ;] :R

(#1700) Badman 4ever válasza bacsis (#1699) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Próbáltad már, hogy letiltod a PCI-os VGA-t az eszközkezelőben? :U
neduddki: Pontos méréseket nem tudnék mondani, nincs mérőeszközöm... :(

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.