Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) bacsis válasza bacsis (#1300) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

huhh megjöttek a jóságok, hmmm mivel is kezdjem?
Van egy SLOT-A-s AMD-m 700as, a lap most jött vissza újrakondizásból, megnézem, hátha most jobban lehet tuningolni :DD Utána meg megnézem a mobility procit :C

(#1302) bacsis


bacsis
Közösségépítő

kicsit más!
benéztem az extrém tuning topicba, de áááááá a mi közösségünk ezerszer jobb, és értelmesebb!
Ugyhogy K6-III Topic forever :R

(#1303) Rive válasza bacsis (#1295) üzenetére


Rive
veterán

Grats :C

Érdekes dolgokat lehet mérni, ha végigveszed a szorzókat kicsitől maximumig, és közben nem a nyers teljesitményt (végrehajtási időt) méred, hanem, hogy hány órajelbe került végrehajtani az adott feladatot :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1304) bacsis válasza Rive (#1303) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd eljátszogatok vele, mert jobban lehet tuningolni mint a 3,4es prescottomat, éééés magasabb FSB-n járatni, kb 10-15%al gyorsabb is lehet, s ha az én lapomba is szépen teljesít akkor ez lesz az új prockóm a p4esembe, s gta is el fog már szaggatni rajta ;]

(#1305) peti_s válasza bacsis (#1304) üzenetére


peti_s
addikt

Az a kérdés melyik GTA. :D , a San Andreas az simán, de a IV :F Én nem nézem ki P4-ből, max a 3,8 GHz-es Prescott 2M-ből, hogy fusson rajta a GTA IV. De sok sikert. :) Most egy kicsit lemaradtam, hogy ez milyen processzor is?

(#1306) bacsis válasza peti_s (#1305) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 4gigára pörgetett prescott-on csont 0-n eldöcögött csak egy idő után jelezte hogy multizáshoz kevés lesz, és kilépett. de ha jól megy, ez a procc 10-15%al többet fog menni ;)

(#1307) peti_s válasza bacsis (#1306) üzenetére


peti_s
addikt

Sok sikert hozzá. Majd érdekel mit fog tudni.

(#1308) bacsis válasza peti_s (#1307) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

peeersze majd tolok fel eredményt :R

(#1309) bacsis


bacsis
Közösségépítő

lehet nem lesz eredmény :(
POST képernyőnél lefagy a gép, 2. indulásnál, tehát cmos clear után megy a rendszer, ha egyből betöltöm az oprendszert azaz a biosba sem lépek be.. majd újraindítom a gépet csak egy sima restart, s már postnál meg is hal a gép, s hiába kapcsolom ki, ismét kifagy...
csak cmos clear-al javúl meg egy kör erejéig :(
Helkis IS7es lapjával szénné tudta tuningolni, az én tuningra termett ic7-maxom meg megfexik ettől a szilíciumdarabtól :W
Van valami ötletetek? :U

(#1310) peti_s válasza bacsis (#1309) üzenetére


peti_s
addikt

Elvileg a te lapod már újabb chipset-el jött ki. Próbáld ki más lapban is, lehet hogy a "szénné" tuningolás fektette meg. Ilyen az én AMD K6-3-am is, előző tulaj széttuningolta, most én pedig már használni sem tudom. POST képernyő bejön, de a Windows már betöltés előtt kifagy.

(#1311) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

olivetti m250 es kezikonyv eredeti tokban plexi dobozban ha ko vkinek az elviheti a vajuktol:- ))) dekani kiapal
kolaskot tantam, 1 hetig orxom asztan megy a ganyediomra:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1312) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Igaziból nem újabb a chipset, csak magasabb kategóriát képvisel :DD
MEg volt küldve amobil p4 igaz, de ésszael volt hajtva, nem károsodott egy MHz-et sem :N
Nem szereti valamiért a lapom :B maradok a 3,4es "kazánnál"

(#1313) peti_s válasza bacsis (#1312) üzenetére


peti_s
addikt

Jó a Prescott is, csak hűteni körűlményes. :)

[ Szerkesztve ]

(#1314) bacsis válasza peti_s (#1313) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most sikerült 62fokra levinnem 4GHz-n, teli van rakva ventivel a ház :DD

(#1315) peti_s válasza bacsis (#1314) üzenetére


peti_s
addikt

Kár hogy nem 775-s a CPU-d, mert azokat már egy kicsivel jobban lehet hűteni, és húzni.

(#1316) bacsis válasza peti_s (#1315) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ááá ennek a s478as csúcsprocinak külön meg van a feelingje :DD

(#1317) peti_s válasza bacsis (#1316) üzenetére


peti_s
addikt

Végülis igen, ez volt a 2. legjobb processzor 478-ba, csak a Gallatin volt jobb. Tényleg, olyanod még nincs? :)

(#1318) bacsis válasza peti_s (#1317) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az 550es K6-III+al vetekszik beszerzésben, és kb árban is :DDD
Még sajna nincs, egyszer majdnem volt, úgy volt megveszem de a srác visszamondta.. kedves mi? :U
Majd idővel összejöhet még :K

(#1319) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah aszongya
ezzel:

nagyban

ezt:

nagyban

sikerült elérnem...
sajna aproccnak csak 1,8v állítható be, azaz csak 0,2v-ot sikerült emelnem... de azért +170MHz sem olyan rossz egy ilyen prockótol :C

(#1320) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Amúgy télleg mennek szépen ezek az SD ramok, mezei modulok 165-170MHz-et mennek szépen... lehet a múltkori 155-160as eredményt az alaplap gyengesége miatt tudtam csak kihozni...

nemsokára lesz egy Crucial 133MHz CL2-es ramom, kíváncsi vagyok, az hogy fog harapni ;]

(#1321) peti_s válasza bacsis (#1319) üzenetére


peti_s
addikt

Szép eredmény. :C

(#1322) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na urak, lehet olvasgatni ismét a Logoutot ;) ;]

(#1323) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Már megint halgat mindenki? :F

(#1324) #95904256 válasza bacsis (#1323) üzenetére


#95904256
törölt tag

Igen, de én két ' l '-lel teszem... :P

Átkozott nehéz a 143-as feladat... :W Nincs valakinek valami eljárása amivel gyorsan ki lehet számolni a háromszög csúcsait a Fermat/Torricelli ponttal összekötű szakaszok hosszának összegét? :D

szerk.: Már 4 órája számolja a gépem az eredményt és kb. 1%-knál járok. Fasza kis egyperces matekfeladat... kéne tudni a trükköt. :(

[ Szerkesztve ]

(#1325) bacsis válasza #95904256 (#1324) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vagy csak gyorsabb proci kéne :DDD

(#1326) #95904256 válasza bacsis (#1325) üzenetére


#95904256
törölt tag

vagy egy gyorsabb program... ;)

(#1327) bacsis


bacsis
Közösségépítő

asszem sikerült belepréselnem a 2giga ramot a dual p3amba :Y
mind ECC-s...
nagyon finnyás a lap a ramokkal, vagy már 1modult is sípolt, vagy 2 modullal ment, de a 3nál kékhalálozott, vagy esetleg ment 1,5giga rammal de 4. modult nem si látta vagy kapásból kékhalál, vagy újraindulás volt a jutalmam, most addig forgattam őket, míg egyszer csak jó nem lett, kopp-kopp-kopp :C

(#1328) peti_s válasza bacsis (#1327) üzenetére


peti_s
addikt

Én ma nem nagyon értem rá, azé' nem voltam. Grat. hozzá, elég jó kis gép lehet... :K

(#1329) #95904256 válasza bacsis (#1327) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mit kezdesz 2GB RAM-mal egy duál Pentium III-asban? :U

Vagy kísérleti jellegű alkotásnak szántad? Mi fog... kisülni belőle? :C

(#1330) peti_s válasza #95904256 (#1329) üzenetére


peti_s
addikt

A Crysis-ban jól jöhet. :U

(#1331) #95904256 válasza peti_s (#1330) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem más ötletem támad... ekkora memóriában rengeteg olyan háromszög adatait lehet letárolni amelynek mindegyik oldala egész szám... már csak úgy kell összerendelni őket két-két oldaluk egyforma hosszúságú legyen... és 120˘-osak legyenek a szomszédos szögek... ;)

(#1332) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hááát bizony a crysisnál jól lehet :K
most intézem el, hogy a prockók 1,8v-ot kapjanak egy kis hekkelésel, ééés akkor 1750ig meg sem állok, és az már tényleg büntetni fog :C

(#1333) peti_s válasza #95904256 (#1331) üzenetére


peti_s
addikt

Ezek a háromszögek úgylátom téged nagyon foglalkoztatnak. :))

(#1334) peti_s válasza bacsis (#1332) üzenetére


peti_s
addikt

2x 1750 az tényleg jó lesz. :D Lassan GTA IV-et próbálhatsz rajta...

(#1335) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hat a mainapot jol elszartam:- (((
k9ngm2 3.6k+ sempron hetekkel ezlott procicsere 3.8k+ x2-re, mivel nem az campuszos hekkelt xp-m volt ezert ugy voltam lesz egy kis idom ujradobom ugyis, hat ujradobatm, es akkor is csak egyprocis a rendszer, az alalap felismeri hogy x2 de akkor is csak 1et hasznalt, vot itt monde trukkok vegicsinalsa amit tanatam /a campuso xp-vep eddig soha ne kellet szorakoznom ha procicsere vot/ de semmi, a vegen kicsereltem egy 4050e-re es az is csak egyprocisan megy benne, hat hogy diogojjon meg:- (((
otlet vkinel?

udv

neduddki

mod: a lap k9ngm2 bejaviottam

mod: ja a nagy rakas vh6 lap melle tanyatam egy vh6-II-t is,na ijjenem meg nem vot es!!! nem puposak a kondik, mongyuk a vh6okon sem, bezzeg a bh/x/e/f meg az sa/l/t-ken:- (((

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1336) bacsis válasza neduddki (#1335) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na várj, én ezt most nem vágom...
tehát mégegyszer: a biosnál még frankón látja hogy 2magos ugye?
mikor betölt az XP, ott meg már csak egy magvan? ha megnyitod a feladatkezelőt, a teljesítmény fülnél csak egy ablakocska van? :F

(#1337) bacsis válasza peti_s (#1334) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amúgy télleg arra megyek, hogy menjen a gta4, már csak egy értelmes vga-t kéne bele szervíroznom egy teszt erejéig, mert sajna az én 3850esem nem veszi be,volt benne jómúltkorjába egy 2600pro, azzal szépen duruzsolt :C

(#1338) peti_s válasza bacsis (#1337) üzenetére


peti_s
addikt

Jól ment 2600 Pro-val? Mert az én 3650-em az jobb nála, sőt még a 2600 XT-nél is, és így akkor tudnék viszonyítani. :)

(#1339) bacsis válasza peti_s (#1338) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint a gép indult el 2600pro-val... a gta4 akkorm ég a kanyarba sem volt :DDD
haver mondjuk 2600xt-vel tolja és akadásmentesen megy neki, úgy hogy a grafika sinsc porig butítva :DDD

(#1340) neduddki válasza bacsis (#1336) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aha bezony bezony, majd gyuvo heten osszedek vmi levelet a msi-nek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1341) bacsis válasza neduddki (#1340) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmmmmmm érdekes... nem kicsit....
Frankón fenn' van az SP2 vagy esetleg az SP3? :F
Egy Windows Pistával azé' még megpróbálhatnád előtte ;)
Everest mit mond a prockóra?

(#1342) peti_s válasza bacsis (#1339) üzenetére


peti_s
addikt

OK, kössz, majd új CPU-val megpróbálom. :)

(#1343) peti_s válasza neduddki (#1340) üzenetére


peti_s
addikt

WinRAR-al nézd meg hogy gyorsúl-e ha be van kapcsolva a multithreading. ;)

(#1344) #95904256 válasza bacsis (#1325) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na bacsis mester, nem a gép gyorsaságával volt a gond...
Kicst átírtam a programot ( = totál más ), így máris dőlnek az adatok. :)
Kb. 10 perc alatt meglesz az eredmény. :D

(#1345) bacsis válasza #95904256 (#1344) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm és mit kellett átírni a progin?
Akkor mit számolt annyira a gép "fölöslegesen"?

(#1346) #95904256 válasza bacsis (#1345) üzenetére


#95904256
törölt tag

Előzőleg a Torricelli pont geometria szerkesztését modelleztem, ami rengeteg trigonometriai számolást, gyökvonást és szorzást igényelt.

Most meg legyártottam a cosinus-tétel alapján egy rakás háromszöget és egy három szintes backtrackkal egymáshoz illesztgettem őket... gyerekjáték. :)

(#1347) neduddki válasza bacsis (#1341) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a procit felismeri minden hogy 2magos, de a vinydoz mar csak egymagosketk kezeli /tudok ki probakozik arra nekm nincs idom ,foleg a dekani koltozes kozepen, majd ravagok egy debil-t es ott is kiderul, vag csak egy live joszaggal megnezem:- )/ az a baj hogy ebbol a lapbol a kozlemben nincs masik.

udv

neduddki

mod: peti_s: sajna nem az xp-nel van a kutja elasva:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1348) bacsis válasza #95904256 (#1346) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

aaaaz gyerekjáték, már pont javasolni akartam hogy csináld :DDD ;] :P
Haaaallod, minden elismerésem a tiéd :R

(#1349) peti_s válasza #95904256 (#1346) üzenetére


peti_s
addikt

Megkérdezhetem hogy mire használod? :))

(#1350) #95904256 válasza peti_s (#1349) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kukkants be az aláírásomban is szereplő Project Euler oldalra. Több száz érdekes matekos-számolós feladványt találni, az egészen könnyűektől a nehezekig. Minnél többet old meg az ember, annál többet tanul. Na meg annál előkelőbb helyre kerül a ranglistán. Szerintem remek időtöltés. :K

Megjegyzem, sok feladványhoz nem kell programozni sem tudni. Elég egy táblázatkezelő ( excel, openoffice calc, spreadsheet, ... ) vagy papír ceruza. De ismerek pár srácot aki egyszerűen linux/unix-os parancssori scripteket használ...

szerk.: Na meg persze jópáran vannak aki Mathematica-val, Haskell-el, ML-lel, Erlang-gal, Maple-lel nyomatják. Illetve legalább ennyien a hagyományos programnyelvekkel... Az előbb néztem, csak Magyarországról 192-en oldottak már meg feladatokat... USA(7920) :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.