Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) peti_s válasza bacsis (#1798) üzenetére


peti_s
addikt

Szép eredmény. :) De nem hiszem hogy találni fogsz PIII-S processzort, én már kb. fél éve kersek, de azért sok sikert. :)

Szerk.: Yutaninak van itt PH!-n egy hirdetése amiben május végétől újra fog árúlni.
Azt hiszem egyre lecsapok majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#1802) Badman 4ever válasza peti_s (#1801) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Itt Szegeden van egy tag, akitől ezt a Tualatinomat is vettem, azóta boltot nyitott. Ő árul még ilyen procikat. Amúgy nekem ilyen spec. számú van (SL6BY) és 1600-on megy stabilan már egy ideje.
bacsis: Én küldenék emulátort, ha valamelyik működne is... :(
Amúgy az ST6, jó választás a tuninghoz, mert 250-ig lehet állítani benne az FSB-t.... ;]

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1803) bacsis válasza Badman 4ever (#1802) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh igen tényleg ez a steppinges kell, amit leírtam az a nem jó... ez ami van neked, 1400as tua, ez nem telekonds ugye? :U

(#1804) peti_s válasza Badman 4ever (#1802) üzenetére


peti_s
addikt

Azt hiszem nem megyek el érte Szegedre, meg ez igazából nekem nagyon is ráér, de azért köszi.:) Először úgy is egy E5300-t fogok venni. :)

(#1805) Yutani válasza peti_s (#1801) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, jövő héttől lesz SL6BY prockó, 3500 Ft pk-val előreutalás esetén. Mondjuk máshogy nem is postázom, nehogy ne vegyék át az utánvétest, meg több is lenne az uv-s pk.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1806) peti_s válasza Yutani (#1805) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, köszi, aból lehet hogy veszek, csak nem tudom hogy "bevállaljam"-e. Mert ASUS Tusi-M lapba lenne, és az "hivatalosan" nem támogatja. De ha menne benne, akkor nagy teljesítménytöbblet lenne. De valószínű veszek majd egyet, köszi hogy szóltál.

(#1807) Badman 4ever válasza bacsis (#1803) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Telekonds? ...az meg mi? :F

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1808) peti_s válasza Badman 4ever (#1807) üzenetére


peti_s
addikt

Telekondis.

(#1809) Yutani válasza peti_s (#1806) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hivatalosan egyik desktop alaplapban sem megy, mert az Intel a szerverekbe szánta a procit. Azonban mindegyikben megy, ami Tua-képes. :D Még a Matsonic VIA chipsetesekben is. ;)

#tarcsad

(#1810) #95904256 válasza Yutani (#1809) üzenetére


#95904256
törölt tag

Gigabyte Pentium-III Tualatin 1400MHz CPU Support list

Itt rögtön kidobott 10 találatot...

(#1811) peti_s válasza Yutani (#1809) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, akkor szólj ha lesz. :D
Szerk.:
Ha meg nem megy, majd visszaküldöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#1812) bacsis válasza Badman 4ever (#1807) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az kérlek szépen azt jelenti, hogy a proci alján ahova csak lehet végig be van forrasztva a kondi... állítólag ettől jobban bírja a tuningot is... bááár most az én esetemben ez nem így van, mert amelyikről 3 hiányzik, szigorúan gyárilag, azt ugye láttátok mit megy ;)

(#1813) Badman 4ever válasza bacsis (#1812) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ezen mind megvan. Ja és ez így nem teljesen igaz, ugyanis, a Celeronokon alig van pár darab és az egekbe hajthatók (700@1100 ; 800@1200 ; 850@1000), míg a full-kondis PIII 850MHz csak 957-ig ment és a 3% tuningot is csak feszültségemeléssel viseli el. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1814) bacsis válasza Badman 4ever (#1813) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh a celeronokon télleg kevesebb van.. de a bennük lévő L2 cache is kevesebb ;)
Akkor tegyük fel, ha van 2 egyforma tulajdonságú procid, ugyanaz az órajel a cache, minden.. csak az alján lévő kondikban különböznek, na meg ez miatt persze a SPEC számuk is, amelyiken több kondi van, az jobban fogja bírni a tuningot... álltalában :B

(#1815) peti_s


peti_s
addikt

Én nem vettem észre párhuzamot a kettő között. Northwood 2,4 GHz-es Celeron, néha az alaplap miatt, pedig AUTO-ra volt állítva 2,52 GHz-en ment. :DD Jah és alig van rajta pár kondenzátor. De alapban teljesen pontosan tartotta a 2400,0 MHz-t. Ezt sajnálom a mai alaplapokban, nem lehet beállítani pontosan őket a gyári értékre. Akinek ehhez van ötlete, hogy hogyan tudnám az alaplapomon 133,33-ra állítani az FSB-t, az szóljon. :)

(#1816) peti_s válasza bacsis (#1814) üzenetére


peti_s
addikt

Sztem attól függ nagyobb részben hogy milyen/mennyire tuningolható példányt fogtál ki. De erről is csinálhatnál egy cikket Logout-ra.

(#1817) Badman 4ever válasza peti_s (#1816) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam van az ST6-on egy DIP-Switch sor, amin ha az egyiket felkapcsolom, akkor kiegyensúlyozza a proci teljesítményét. Ez ha lekapcsolva lenne 1595-ön menne a proci és most, hogy felkapcsoltam, 1599,9 és 1600 MHz-en ugrál. Jumper már ezen a lapon is felejtős, csak a CMOS Clear jumper van, ezért biosból, Softmenu-vel tuningolok.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1818) peti_s válasza Badman 4ever (#1817) üzenetére


peti_s
addikt

Az utolsó jumpertuningolású alaplapok azok a BE6 II-k voltak sztem. De nálam más a gond, az hogy 133,6 az FSB, 133,33 helyett. Lefixálni SetFSB-vel tudom, de akkor pedig 133,00.

(#1819) bacsis válasza peti_s (#1818) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a be6-2nek már javában ott votl a cpu soft menüje, abból is már a 3ast használta ;)

(#1820) bacsis


bacsis
Közösségépítő

:W banyek :W
tegnap ugye próbálgattam a prockó végét.. s meglett az 1740, de ugye ehhez kellett a bazinagy barton hűtése... azt csak akkor tudtam ráhekkelni, ha kiszedtem az agpből a 3850et... most visszaraktam, ismét bejelöltem, hooogy a 3850 legyen az elsődleges megjelenítő, szerencsére a 3d gyorsítás is megmaradt, viszont a tálca ugrott...
hogy a francba lehetne azt ide hekkelni?
Ha a vezérlőpultban megnyitom a tálca tulajdonságait, nem csinál semmit... nem indítja el :(
bezzeg há rádugom a monitort a kis matrox-ra auon látszik a tálca...

mod: megvan mi a gond! a matroxon van az asztal bal fele, az ati-n pedig az asztal jobb fele... kitudom vinni az egér mutatót az egyik monitorból a másikba... na ezt kéne kikapcsolni, hogy csak egy megjelenítőm legyen, s eyg megjelenítőre zsúfoljon be nekem minden ikont tálcát stbstb-t...

[ Szerkesztve ]

(#1821) bacsis


bacsis
Közösségépítő

afffrancba már nem tudtam szerkeszteni
szal mod2:
MEgvan mi votl a gond: "A windows asztal kiterjesztése erre a monitorra"-t kellett kipipálnom a matrox tulajdonságainál :R

(#1822) bacsis


bacsis
Közösségépítő

2procival ez a pontszám született 3dmark2003-ban:
[link]

(#1823) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hahhhóóó ki merre van? :B
Mindjárt csinálok a gyengébbik 1400as proccomból Socket368as procit :DDD lekapok még egy lábát, hogy csak 1,7v-ot kapjon, lehet sok neki a cunder és azért nem bírja annyiara a tuningot... Majd mindjárt kiderül ;]

(#1824) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ezt 1450en értem el...
HA meghekkelem a proccot és menni fog nekem 1650-1700körül akkor nyerek vagy még 5-10FPS-t tuti :K jahh van hogy 40fps körül megy a game... meg persze volt hogy 22re lassúlt... de tolok még bele ramot mert csak 1giga van a vasban, és teszek fel patchet, mert az is még javít a teljesítményen ;]

(#1825) Badman 4ever válasza bacsis (#1824) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na ezek emberes eredmények egy majd 9 éves géptől. :) Amúgy a Crysis milyen körülmények közt futott? :U
Felrakod fel az eredményeket a Ph!-s listára?
A többiek pedig szerintem élvezik a napsütést...

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1826) bacsis válasza Badman 4ever (#1825) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

milyen Ph!-s listára gondolsz? :B
természetesen full minimumon megy így a játék, deee ha a felbontást növelem, az FPS szinte nem is esik vissza, csak a részletesség állításakor csökken...
Ha az elözö szép eredmény, akkor nézd meg ezt! Mostmár itt 1600on mennek a proccok a ram pedig 306Mhz-en Cl 2-3-3-6ban

(#1827) Yutani válasza bacsis (#1826) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyon komoly az a DDR-es dual Tua lap! Nem sok lehet belőle az országban. Respect! :R

#tarcsad

(#1828) bacsis válasza Yutani (#1827) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahhh szerintem sem ;]
itt vettem amúgy a ph-n cskamacska fórumtárstól :K
Már kaptam pár privát üzit, hooogy megvennék, de ez marad nálam :K

(#1829) Badman 4ever válasza Yutani (#1827) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Még egy fórumtársnak van ilyen gépe, ő pedig nemethbalazs, ez pedig a gépe az adatlapjáról:

MSI Pro266TD Master-LR, 2x1.4GHz@1.5GHz PIII-S Tualatin, 2x1GB DDR400, Sapphire HD2600xt 256MB GDDR3, Corsair CX400, Sata kártya + WD Raptor 36GB 10000 RPM, 300GB Samsung, SBLive! + Lenovo ThinkPad SL300

SATA-s Raptor azért elég meredek. :R
bacsis: A 3DMark listára a topikból pakold fel magad...szerintem nem kis feltünést keltenél. :D

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1830) bacsis válasza Badman 4ever (#1829) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jóóó, majd tolok fel 3dmark06 topikba egy fajább eredményt ;]

(#1831) Badman 4ever válasza bacsis (#1830) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Képzeld el a 3DM06 topik olvasóinak az arcát a gép előtt, amikor olvassák, hogy HD3850 egy dual Pentium III-S-es lapban XGB DDR-I-es memóriával. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1832) peti_s válasza Badman 4ever (#1831) üzenetére


peti_s
addikt

:DD , és igen, a napon sütettem magam, fűnyírás közben. :D

(#1819) bacsis, tudom, nekem is volt olyanom. :D És lehett jumperrel(kapcsolóval) is tuningolni rajta. Csak meghalt. :S

[ Szerkesztve ]

(#1833) bacsis


bacsis
Közösségépítő

próbáltam 8,5X 100on indítani a core2-met, a ramokat "felszoroztam" egészen 340ig :DDD deee nem volt hajlandó elindulni :(
majd azért megnézem, hogy mi a vége.. ja nem, hogy mi az eleje :DDD

(#1834) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na uj szerzemeny felkerult az asztalra :- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1835) peti_s válasza bacsis (#1833) üzenetére


peti_s
addikt

6*100 indítsd.

(#1836) bacsis válasza peti_s (#1835) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha 8,5X100on nem indul, 6X100on sem fog :(

(#1837) peti_s válasza bacsis (#1836) üzenetére


peti_s
addikt

Mert rossz alaplapban próbálod. :) Énnekem P5B Premiumban hamarosan lesz eredményem 600 MHz-en.

(#1838) Yutani


Yutani
nagyúr

Srácok, nem tudtok valakit BP-en, aki elérhető, és cserél kondenzátorokat alaplapon, VGA-n, tápban?

#tarcsad

(#1839) bacsis válasza peti_s (#1837) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a p4 procival nekem is menne, de az én procimnak 333as az alap FSB-je nem 200 ám :P
Yuatni! Veszprém nem jó? :B

(#1840) peti_s válasza bacsis (#1839) üzenetére


peti_s
addikt

Nem a P4-el fogom. Azzal nem is tudnám mert fix 23-as a szorzója. Hanem öcsém E2200-val, u.úgy P5B Premium lapban van az is.

(#1841) bacsis válasza peti_s (#1840) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de annak is 200as az FSB-je :K :P

(#1842) peti_s válasza bacsis (#1841) üzenetére


peti_s
addikt

Az nem jelent semmit, ezek a processzorok simán mennek 100-as FSB-vel is, az alaplap a hátráltató tényező. A P5B Premium pedig 965P-s chipsetű, ami pedig támogatja a 100-as FSB-t is. Ezért menni fog.

(#1843) bacsis válasza peti_s (#1842) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És szerinted a csúcskategóriás X48as lapom a szűk keresztemetszet? :U ebben is ott a 100as FSB, mégsem indul...

(#1844) peti_s válasza bacsis (#1843) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, mert az X48, és az összes alaplap ami a 965P után készűlt nem arra van készítve. A legkisebb FSB is P31-től kezdve a 800-as. És az 533-as FSB-s P4-em is azért nem megy P31 vagy annál újabb lapokban, mert nem támogatják az 533-as FSB-t.

(#1845) Yutani válasza peti_s (#1844) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula Intel... :C

Bacsis: Veszprém azért gáz, mert van 1 alaplap, 2 VGA és egy táp, amiben cserélni kéne, és pénzbe került lejuttatni meg vissza hozzám. :( De azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1846) bacsis válasza peti_s (#1844) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmmm mondasz valamit... Remélem igazad lesz s neked összejön :R
csak akkro a francért állítható a 100 :U

(#1847) bacsis válasza Yutani (#1845) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dee talán ennyi cuccnál már megérné még oda is juttatni neeem? :B

(#1848) Yutani válasza bacsis (#1847) üzenetére


Yutani
nagyúr

Általában 200 Ft/kondi a csere díja. Az alaplapon lenne olyan 10 db, az egyik VGA-n 1 db, a másikon 3 db, a tápban pedig megintcsak 1 db. Ez összesen 15 db kondi, 3000 Ft. A pk olyan 2-3000 Ft lenne oda-vissza, mert ez már csomag lenne.

#tarcsad

(#1849) neduddki válasza Yutani (#1838) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

didyman, hetente-2hetente jar fel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1850) Badman 4ever válasza Yutani (#1848) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na te egy zseni vagy, öcsinek összerakok egy alapgépet így a szülinapjára az itthoni tartalékcuccokból és a lapon amit kapna, azon van pár púpos kondi, amit cseréltetni akartam...jó, hogy eszembe juttattad. :R
Amúgy az volt a problémám, hogy nekem 1000Ft/kondis árat mondtak ismerősök, hogy valószínűleg annyiért cserélik, ami iszonyat magas. Eszerint ez nem reális, ugye?

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.