Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) #95904256 válasza bacsis (#1949) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hogy mit lehet szoftveresen? :U

Talán ha egy-két drágább tápegységhez van szoftver...

(#1952) bacsis válasza #95904256 (#1951) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

komolyan ez volt a cikk lényege, csak a mókahelyemen a képek nem jöttek be. na mondom majd otthon.. de mostmeg nem találom.. a lényeg, hogy csávókám valami szoftverrel tudta szabályozni a venti sebességét s így a hangját is... asszem chieftec belseje volt, azaz Delta :DDD szal jó lenne elvileg úgy nekem is

(#1953) Badman 4ever válasza #95904256 (#1951) üzenetére


Badman 4ever
őstag

És milyen úton-módon "dumál" a szoftver a táppal? Gondolom nem a 24pines alaplapi tápcsatin keresztül... :D
forras2: Csak nem ilyen a lap? :U Nekem is ST6-om van, csak az nem fehér, hanem ilyen.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1954) bacsis válasza Badman 4ever (#1953) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ejj nem tudom, nem olvastam végig.. arra emléxem még, hogy a fórumában írja az egyik, hogy az a pár dB nem ér annyit, s arra írta az ember válaszként, hogy nem tudom milyen távolságból az igaziból már az eredeti zajnak csak a fele... na mondom ez nekem is jó volna ha hazamegyek, elolvasom.. de nem találtam már meg :(

(#1955) forras2 válasza Badman 4ever (#1953) üzenetére


forras2
őstag

Igen,ilyen lapom van,annyi a külömbség,hogy az enyém nem RAID-es! :N
Nekem ST6-osom nincs,csak SA6-osom! :))

(#1956) #95904256 válasza Badman 4ever (#1953) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem én olvastam a cikket. :N

Éppenséggel lehet pár módja hogyan kommunikáljon vele...
- USB porton keresztül,
- ESA-ba illesztve,
- RS232-es porton keresztül,
- Etherneten keresztül,
- bővítőkártyán keresztül,
- ...

(#1957) Badman 4ever válasza #95904256 (#1956) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tudom, hogy nem te olvastad, nem tudom, miért neked írtam.
Nekem az USB jutott eszembe először... :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1958) peti_s válasza forras2 (#1950) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, igen. :D

(#1959) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Igaz nem a k6-III kategória, deee leteszteltem ma egy 8processzor maggal rendelkező gépet ;] lehet összehozok egy cikket a logoutra ;]

(#1960) peti_s válasza bacsis (#1959) üzenetére


peti_s
addikt

Azt, amit egyszer kiírtál Logoutra?

(#1961) bacsis válasza peti_s (#1960) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az egy Nehalem alapú Xeon volt... ez "régi" core2-es cucc, 4magos procc... de 2 volt a gépben 3GHz-es :K kb 1éve is láttam már ilyent de csak most tudtam jobban letesztelni... Cinebench-be nagyon brutál volt :Y
ilyen lazaságok voltak benne, hogy 8db 1TB-os!!!!! HDD, 9GB ram, mondjuk ez nem olyan sok... de miért pont 9? :DDD 2db 4gigás és 2db fél gigás modul :DD éééééééés yoféle 16MB-os ATI ESS VGA kártya szigorúan 2D-s támogatással :DDD

(#1962) peti_s válasza bacsis (#1961) üzenetére


peti_s
addikt

Majd akkor megnézem a teszted, érdekel részletesebben is. :)

(#1963) bacsis válasza peti_s (#1962) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd szólok úgyis ha elkészült, most sok mindneről akarok írni, nem tudom miről fogok következőre tesztet írni :B

(#1964) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy kis délutáni móka:
[link]

(#1965) Badman 4ever válasza bacsis (#1964) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Széép! :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1966) peti_s válasza bacsis (#1964) üzenetére


peti_s
addikt

Nem rossz géped van. :)
Ezt nem szeretnéd 5-6 GHz-ig hajtani? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1967) peti_s


peti_s
addikt

Bár gondolom idővel úgy is ki fogod próbálni. :D Én ilyen szempontból vigyázok a gépemre, eddig csak 3818 MHz-ig húztam, azt is 1,25 V-on. :) De egy Celeron D-t már nagyon szeretnék venni. :D

(#1968) bacsis válasza peti_s (#1966) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez a plafon, még van benne pár MHz, de 24/7ben ez a vége :O ;]
bő 1,5évembe került összehozni... de még nincs kész.... Jön bele még egy HD4850 CF-be, kb 2hónap múlva :K akkor lesz kész.. jahh nem utána kezdek spórolni a Q9550 vagy Q9650re ééééés 4évig le tudva a gép...
ezelőtt is egy fullra felgyúrt p4-et is hajtottam... tavaly decemberben, jah nem tavalyelőtt decemberben váltottam le, Abit ic7 lap p43,4Ghz@4GHz proci 2X1GB ram és X1950pro agp kari... aztán a Colin dirt csak 1024ben ment ott is medium-high-ben meg a crysis is akkor jött be, azt 1440X900ban vittem végig medium/high beállításokkal de akadt sokszor.. mondom kész.. most kell váltanom... és qrva jól jöttem ki belőle... így alaplap,proci,vga, memória kombót 78ért adtam el, lett belőle Asus X38as deszka E2180proci 4X1gb kingmax ram, és 4mb matrox vga :DDD arra már nem futotta :U
mondom ezt a gépet fogom felgyúrni mint a p4et hogy télleg időtálló legyen... igaz abból a gépből már semmi nincs meg, de a terv, hogy a core2-s rendszerem plafonig gyúrom, megmaradt, és egész jól állok ;] :C
csak mostanában, nincs túlóra és mindíg a túlóra léből fejlesztettem, februárba vettem utoljára alkatrészt a gépmbe, a memória vízhűtő blokkot, akkor volt melóm, azóta semmi :(
de majd csak beindul a szekér :B
a vízhűtés nem votl beletervezve, dee a reserator1 megtetszett véletlen bukkantam rá, és 20k volt... megvettem.. aztán egyre több cuccot akartam vizezni, és egyre hatékonyabban, hamar el is adtam, s jött utána a reserator2 és a blokkok száma is elszaporodot...
most ott vagyok, hogy csak a vízhűtés kiépítése 120k szal nem olcsó mulatság :(

(#1969) peti_s válasza bacsis (#1968) üzenetére


peti_s
addikt

Hát, sztem az nem ért meg 120000-et, de te tudod. :) De majd meglátjuk mennyire lesz időtálló a konfigod.

(#1970) bacsis válasza peti_s (#1969) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nézd... egy tuningolt quad pariban van a megjelenő i5-el simán :K
a quad már 3éve lassan top.. ha innen indulunk az i5 nek is simán lesz 3éve.. azaz kb 4-5évet saccolok neki ;]

(#1971) peti_s válasza bacsis (#1970) üzenetére


peti_s
addikt

Oh, az I5-t ne írd ennyire le. :) Natív, és HT-s. Plussz abba a foglalatba még jönnek 32nm-es darabok is.

(#1972) bacsis válasza peti_s (#1971) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te meg a core2quad-ot 4ghz fölött ne írd le annyira :P

[ Szerkesztve ]

(#1973) peti_s válasza bacsis (#1972) üzenetére


peti_s
addikt

Nem bír az olyan sokat, a Q6600 volt jó. :) Az is 3,6 GHz ig megy, de akkor nagyon erős. De hidd el, úgy mint most a P4, olyan lesz 3 év múlva a Quad is. Legalábbis sztem. Bár az R0-s 's' modellek tényleg nagyon jók lesznek. :)

(#1974) bacsis válasza peti_s (#1973) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

3gigás p4ek voltak már 5éve is, sőőt ;)

(#1975) ata99 válasza bacsis (#1961) üzenetére


ata99
tag

Ha már a sokmagos procikat tesztelgeted, maradjunk az i7-nél, ami ugye 8magosként is tud viselkedni. no és egy ASUS Z8NA-D6 os lapban kettö is lehet belöle. Szerintem az lenne az igazi brutál.

(#1976) ata99


ata99
tag

Visszavonom. Mégse jó a cucc. Csak 1 drb PCIe 16x foglalat van rajta.

(#1977) peti_s válasza bacsis (#1974) üzenetére


peti_s
addikt

Oh, de melyikek? A Northwood-ok. :) A legerősebb P4-ek pedig a Prescott-ok voltak, és nem a Cedar Mill magosak. Most hogy belegondolok már Prescott is volt 5 éve. :D De a legerősebbek tényleg a Prescott 2M-k voltak, azért is a 670-es és a 672-es is Prescott 2M maggal jött ki. Kár hogy nekem még nincs olyanom. :D De majd lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1978) JohnnyX válasza peti_s (#1977) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Melohelyen 2Mb cache-es 640-esen dolgozok, telen nem fazok mellette :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1979) bacsis válasza peti_s (#1977) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy a legerősebben a prescottok voltak? ez nem igaz... miért lett volna gyorsabb, mint a cedar mill? :B

(#1980) #95904256 válasza bacsis (#1979) üzenetére


#95904256
törölt tag

Intel Pentium 4 672 ( Prescott ) : 3800MHz / 2MB L2
Intel Pentium 4 661 ( Cedar Mill ) : 3600MHz / 2MB L2

A két mag azonos órajelen ugyanazt tudja, így a magasabb órajelű az "erősebb".

(#1981) peti_s válasza bacsis (#1979) üzenetére


peti_s
addikt

Ne viccelj. A tömörítésen kívűl mindenhol egy szintben volt a 2 MB-os CedarMill az 1 MB-os Prescott-al azonos órajelen, azonos konfigban. A Prescott 2M pedig erősebb mint az Cedar Mill mag. Legalábbis amikor én próbálhattam ki ilyet, ez jött le.

(#1982) #95904256 válasza peti_s (#1981) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#1981) peti_s: "A Prescott 2M pedig erősebb mint az Cedar Mill mag. Legalábbis amikor én próbálhattam ki ilyet, ez jött le."

A Prescott 2M és a Cedar Mill ugyanaz processzormag, csak az előbbi 90nm-es gyártástechnológiával készült az utóbbi meg 65nm-en. Ebből eredően ha különbséget mértél ki, akkor az mérési hiba. Wikipedia/Pentium4/CedarMill

Prescott 2M die fotó:

Cedar Mill die fotó:

szerk.: Természetesen fogyasztásban és túlhajthatóságban biztosan van különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#1983) bacsis válasza #95904256 (#1982) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így is van :R
tuningolhatósága klasszisokkal jobb a cedar mill-nek, nem hiába azzal tartják a legmagasabb órajel világ rekordot...
fogyasztás meg ugye alap, hogy a cedar mill szerepel jobban...
teljesítményben ha van is különbség, az a minimális, akkor a cedar mill felé billen ismét a mérleg nyelve, mert az elektronoknak rövidebb utat kell megtenni a processzormagban lévő tranzisztorok között..
lehet hogy nagy faszságot mondok, de valami ilyesmit olvastam, mikor bejött a tillamok kódnevű mobil pentium mmx, ami a desktop p1 mmx-el ellentétben már 0,25mikronon készült és mondták hogy épp ezért gyorsabb a fent leírtak miatt

(#1984) #95904256 válasza bacsis (#1983) üzenetére


#95904256
törölt tag

Te Bacsis mester...

Az órajelszinkronozott digitális rendszerekben teljesen mindegy hogy mennyivel ér előbb az információ az egyik pontból a másikba... ugyanolyan órajel mellett mindig ugyanakkor lesz kiértékelve.

szerk.: Ez legfeljebb abban segíthet hogy sűrűbben lehessen kiértékelni az információt, vagyis nagyobb órajelen lehessen hajtani a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1985) peti_s válasza #95904256 (#1982) üzenetére


peti_s
addikt

De nem mérési hiba volt, a SuperPI-ben mindig 1 mp-el előbb végzett. Ha tudom megszerzem újra a 3,8-as Prescott-ot, és a 3,4-es CedarMill-t és kipróbálom újra. Jah, mindkettőt 3,4 GHz-en 200-as FSB-vel próbáltam ki.

(#1986) bacsis válasza #95904256 (#1984) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor anno ez a hír ez kábítás volt? :B

(#1987) #95904256 válasza peti_s (#1985) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hajrá. Ha meglesz mindkét processzor, akkor ha lehet futtas le rajtuk egy cache-memória késleltetést mérő programot és egy utasítás késleltetés tesztet is. Az alapján biztosabban meg lehet mondani hogy van-e architekúrális különbség a kettő közt. ( Az Everest-ben is van ilyesmi. )

[ Szerkesztve ]

(#1988) #95904256 válasza bacsis (#1986) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem tudom. Én még nem láttam ezt a hírt. :N

(#1989) bacsis válasza #95904256 (#1988) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valamelyik asszem 97es Pc-wordben olvastam, és aszondták, hogy akár 20%teljesítmény növekedés is lehet ;]
más: ma újra neki hasalok a szervernek, feltelepítek még rá pár yoféle játékot oszt megnézem a friss gémekből mi indul rajta ;]

(#1990) bacsis válasza #95904256 (#1988) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tééényleg ééés a 600MHz-es K7 project hogy áll? ;]

(#1991) peti_s válasza #95904256 (#1987) üzenetére


peti_s
addikt

A Prescott 2M azt nehéz lesz megszerezni, mert eladta már. :S Kell keresni egy tesztet, vagy vennem egy Prescott 2M magos CPU-t.

(#1992) #95904256 válasza bacsis (#1990) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az 200MHz-es lesz... folyamatban van a K7-eshez való csatlakozó beszerzése.
( Sajnos időigényes a dolog, mert nem nagyon gyártanak már ilyesmit. )

[ Szerkesztve ]

(#1993) bacsis válasza #95904256 (#1992) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh igen te még a 200Mhz-el küzdesz :B ;]

(#1994) #95904256 válasza bacsis (#1993) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sokkal inkább azzal küzdök hogyan oldjak meg olyan feladatokat 32 bites oprendszer alatt, ahol főképp 64 bites egész számokkal kellene számolni. Mondjuk az FPU-t még be lehet fogni, - sőt mivel főképp osztásra és gyökvonásra van szükségem, a műveletvégézés kb. 3-szor gyorsabb is (AMD), - de egy rakás időbe telik mire megírom az integer utasításkód helyett az FPU-ra igazítottat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1995) bacsis válasza #95904256 (#1994) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én meg a call of Juarezt tolom a dual p3ason 1024ben medium felbontásba 30FPS körül ;]

(#1996) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na jo kis storym volt az elobb:- )))
a szabvam k9vgm-v lapomban 4050e proci van 5050e bordaval 300pnf mar cagy 2-3hete megy, most este kitanatam, hogy mi len ha a jol bevalllt es mindehol hasznalt rar-os backup melle kiprobalnam a 7zip-et is, kicsit at kellet irnom a rar bat-jat /itt jegyzem meg igy elsore - sok ev rar utan - kicsit kovetkezetlen a 7zip parancssora/ es elindit kb 1 or afutas utan gep leall, mi a feszke sfene elszalt meg 1 ups? /lasd mutl het/ atkorom masikra ott sem indult ill. kesobb elindult, majd egybol leaalt:- ( naffene, oldallap le es bordaventi mazzagveg lifeg a levegoban, bazzzz visszadug var par percet indit es mst errol irom a rofogest,
tapasztaltok:
1 jo a hovedelem:- )
2 aze megicsak 4050e 5050e bordaval jo kombo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1997) bacsis válasza neduddki (#1996) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

miért, olyan sok a méretbeli különbség a 2 proci hűtőbordája közt? :B Amúgy ezekbe a procikba tényleg jó a hővédelem, de manapság ez már alap :K

(#1998) neduddki válasza bacsis (#1997) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ujabban a 45w-s box-os borda ket borda kozel egymashzo kis szunet utanna megint ketto kozle:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1999) neduddki válasza neduddki (#1996) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na mar itt a masodik kvazi passziv procis gepem:- ) fujitsu scenic x ergopro xd csak eppen a venti es a borda koze annyi szar kerul hogy levego mar ne ment at, kicsit mesutotte az ujjam hegyet a huto, ezutan neztem meg es akkor serutl ki, xpp telpites utan proc ki alapos szedulessel jaro fujkalas utan kerult ki a nem odavalo ajandek a ket resz kozul azota gyonyoruen fut, fileg ami nagyon teccik az a franya lansebesseg az integralt intel halonak:- )

udv

neduddki

p.s. nem kell vkinek a gep???:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2000) bacsis válasza neduddki (#1999) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy érted hogy kvázi passzív? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.