Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #95904256


#95904256
törölt tag

Na, Vateráról megjött egy K7M + Athlon 550-es kombó... :C Hát, most aztán tényleg a k**va a***át hogy ha még egyszer magyar embertől veszek valamit a Vaterán vagy a Tesz-Veszen. Eszméletlen hogy minden ötödik cuccot úgy kapja meg az ember hogy rögtön dobhatja is a kukába.

"Tesztelt!" :DD Ez oltári poén... "Tesztelt! Csak nem működik mert k**vára darabokra van törve!". Persze a második mondtatot már lefüllentette az illető... :C

(#602) peti_s válasza #95904256 (#601) üzenetére


peti_s
addikt

Én eddig mindig hibátlan cuccokat vettem vateráról. Pontosabban nem, egy WD HDD rossz volt.

(#603) peti_s válasza #95904256 (#593) üzenetére


peti_s
addikt

De hogyan tartod pont -100 °C-on. Erre való a hajszárítós megoldás, de az pedig röhejes. Sztem először a szárazjéggel próbálkozz, utána jöjjön a folyékony nitrogén.

(#604) #95904256 válasza peti_s (#603) üzenetére


#95904256
törölt tag

Miért nem jó az hogy lehűl addig ameddig tud és úgy használom? Miért kellene pont -100°C-on tartani? Előbb-utóbb úgyis beáll valahová a rendszer, úgy nem jó? :F

(#605) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na mi van Urak?
Már megint hova tűnt mindenki? :B :F

(#606) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jah sehova csak lapozni kellett volna egyet :DDD :W

(#607) Yutani válasza #95904256 (#601) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én az utóbbi 1-2 hónapban rengeteg régi VGA kártyát vettem a Vateráról, de nem nagyon tudtam még kipróbálni őket. Jövő héten már úgy néz ki, lesz rá lehetőségem, és akkor ugrik majd a majom a vízbe...

Meg persze több Socket7 CPU-t is, remélem azok is jók lesznek...

#tarcsad

(#608) peti_s válasza #95904256 (#604) üzenetére


peti_s
addikt

Nem, mert ha lehűtöd addig amíg tudod akkor olyan -180 °C-okat fogsz kapni, amitől már meghal a CPU. Úgyhogy folyákony nitrogénnel nehéz tartani ezt a ~ -100°C-ot.

(#609) peti_s válasza Yutani (#607) üzenetére


peti_s
addikt

A Socket7-es processzorok nem nagyon szoktak meghibásodni, max csak azok amik kevesebb feszültséget igényelnek, pl. AMD K6-2, K6-3.

(#610) bacsis válasza peti_s (#609) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én egyszer adtam véletlenül 3,2v-ot egy k6-2+nak 2v helyett, szipmlán nem indult el, de nem lett baja, miután rendesen beállítottam :DD

(#611) Badman 4ever válasza bacsis (#610) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na, ahogy téged ismerlek nem véletlen volt az a 3,2 volt... :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#612) Yutani válasza Badman 4ever (#611) üzenetére


Yutani
nagyúr

Persze, hogy nem véletlen volt. Nem látta a jumpereket a házipálesztől... ;]

Így volt Bacsis? :DDD

Apropó, készülőben van a legújabb IT ipari írásom a Logoutra, hasonló, mint a Cyrix-ról vagy az S3 Graphics-ról szóló, de most egy másik periféria-típus gyártójáról lesz szó... ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#613) bacsis


bacsis
Közösségépítő

neeem srácok, az tényleg véletlen volt :))
Én is készítek hamarosan egy újabb tesztet a logoutra, rájöttem hogy lehet kávét melegíteni számítógéppel, de a többi még titok :DD

(#614) Yutani válasza bacsis (#613) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet kapni USB-s kávémelegítőt asszem. :DDD Várjuk az írást tőled is!

#tarcsad

(#615) bacsis válasza Yutani (#614) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát de az gagyi, az enyém jobb megoldás :DDD

(#616) Badman 4ever válasza bacsis (#615) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Fogadjunk hogy egy procival van kapcsolatban. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#617) bacsis válasza Badman 4ever (#616) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

alakul :DDD :R

(#618) peti_s


peti_s
addikt

Én a grillezést szeretném kipróbálni Prescott magos CPU-val, csak még nem tudom hogy hogyan kezdjek neki. :)

(#619) Badman 4ever válasza bacsis (#617) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Am a P3 csodagépem memóira ráolvastam, mint egy vajákosasszony, és azóta 150Mb/s-al gyorsabban mennek. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#620) peti_s válasza Badman 4ever (#619) üzenetére


peti_s
addikt

Én a zsebembe elvittem egyszer a 2,66 GHz-es Celeron D rossz processzorom véletlenűl a templomba, azóta hibátlanúl működik!!!

(#621) peti_s


peti_s
addikt

Vao, találtam itthon egy ES tehát mérnöki mintadarabos Pentium processzort!! 120 MHz-es. Hamarosan jön kép róla. :D Ennek most nagyon örülök. :)

(#622) peti_s


peti_s
addikt

Hehh, most nagyon boldog vagyok. :) Kép.

(#623) Badman 4ever válasza peti_s (#622) üzenetére


Badman 4ever
őstag

De jóóó neked, nálam ez a szörnyű helyzet:[link] :O :O :O :O :O
Ha van esetleg valakinek ötlete, hogy helyrehozható-e a hiba, az segítsen innen.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#624) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mégis mit csináltál benne?
mert ha csak szimplán felraktad akkor nagy baj nem lehet ;)
első körbe szedd le az ATT- meg a catalys-tot oszt rakd újra :R

(#625) Badman 4ever válasza bacsis (#624) üzenetére


Badman 4ever
őstag

ATT-be beállítottam, azokat a tuningbeállításokat, amikkel egy félévig ment nap, mint nap, csak a síma Ati Toolssal, plus az AGP írással babráltam....két villanás, mintha VPU Recovery resetelt volna és azóta slow-motion. :O :O :O :O Ez a vacak a 9600XT-mből egy S3 Triót csinált. :O :O

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#626) bacsis válasza Badman 4ever (#625) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

próbáltad akkro már az uninstalálást meg az újratelepítést?

(#627) Badman 4ever válasza bacsis (#626) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, már minden alapraállítva, biost is újraflasheltem....amit csak elképzelhetsz azt már bevetettem...vagy mégsem...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#628) Badman 4ever válasza bacsis (#626) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mondasz valamit, a Catalystot nem raktam újra és a rendszernaplója szerint nem talál pár fájlt...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#629) bacsis válasza Badman 4ever (#627) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát.. az szívás... másik alaplapba próbáltad már esetleg? :F

(#630) Badman 4ever válasza bacsis (#629) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Te egy isten vagy komám... :R :R :R :R :R :R :R :R :R ....az ATT szétbaszta a SmartGartot a Catalystban, az újrarakása után, máris tökéletesen megy. Nagyon köszönöm.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#631) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ugye-ugye? :K nem eszik olyan forrón... ;)
a lényeg hogy működik :C :R

(#632) peti_s


peti_s
addikt

Mennyit érhet a 120 MHz-es ES processzorom? Nem akarom eladni, csak érdekelne. :)

(#633) Yutani válasza peti_s (#632) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pénzben nem is kifejezhető az értéke. Mondjuk 1 tábla jófajta Milka. :DDD

#tarcsad

(#634) peti_s válasza Yutani (#633) üzenetére


peti_s
addikt

Hát sztem annál azért többet ér, de így most legalább szépen ékesíti a polcomat.

(#635) bacsis


bacsis
Közösségépítő

láttátok, miylen faja kis procit árulnak itt? csak kár hogy nagyon is megkérik az árát :U

(#636) Badman 4ever válasza bacsis (#635) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Huu, szorzó-unlockos.. :Y :C :R Ilyen kéne PIII-mból is nekem...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#637) bacsis válasza Badman 4ever (#636) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is elfogadnék egy olyat,vagy akkor minjárt 2db-ot :DD
Bár mondjuk nekem a DDR memóriák bírják a magas fsb-t rendesen, cak feszültséget nem tudok állítani a prociknak :U

[ Szerkesztve ]

(#638) Badman 4ever válasza bacsis (#637) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mázlista, nekem is kéne ApolloPro266-os lap... :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#639) bacsis válasza Badman 4ever (#638) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lehet csináltatok a lapra vmod-ot, hogy alapból több feszt kapjanak a procik, és ha most így 1566on ketyegnek, akkor 1700ig nem lesz megállás :P :C
ramok meg 340-350körül cl2-ben, hmmm fincsi :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#640) Badman 4ever válasza bacsis (#639) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azzal már Core2-ők alját fogod írtani tesztekben... :Y :Y :Y
Én most visszavettem az SD-k időzítését 142MHz-en 3-3-3-7-ről 3-2-2-5-re, ezzel nyertem 100Mb/s plussz sebességet... :DD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#641) bacsis válasza Badman 4ever (#640) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az a gáz, hogy dual chanel felejtős... így hiába a gyors memória alacsony késleltetésen, nem fogok olyan jó eredményt elérni :(

(#642) Badman 4ever válasza bacsis (#641) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azé valamit csak használ...
...nézd meg ezt is. :DD
A PIII most is így megy.... :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#643) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jól nyomod ;]
és most így működik?
Jó kis St6 nekem is van de sajna leégett a ps2 csatija, csak úgy magától.. de nem menthetetlen a dolgo jövő hónapba megcsináltatom :DD

(#644) Badman 4ever válasza bacsis (#643) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, így megy és terhelés nélkül nyitott ablak mellett minden 40 fok alatt van. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#645) bacsis válasza Badman 4ever (#644) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most működik a videokarid is ugye? :U

(#646) Badman 4ever válasza bacsis (#645) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, sőt a nagy hidegben az ágyon még kapott 15MHz-t, így 555 helyett 570-en megy a GPU stabilan, mert ugye, most nincs házban és az ablak is nyitva, szóval 31 fokos terheletlenül... :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#647) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#646) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#648) bacsis válasza Badman 4ever (#647) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az 15MHz az nem sok :N adj neki még egy százast és már alakul is a dolog ;)

(#649) Badman 4ever válasza bacsis (#648) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na ennél is szétesik a kép egy idő után, de nem Recoveryzik a hideg miatt... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#650) bacsis válasza Badman 4ever (#649) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm én úgy emléxem, hogy anno az én 9600xt-m nagyon jól húzható volt, bírt +100mhz-et tuti :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.