Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kicsit más!
Mennyire lehet húzni ezeket a Pentium M procikat? :B

(#1402) #95904256 válasza Badman 4ever (#1400) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kb. 20 ilyen házam van még. Azért vettem ilyeneket mert viszonylag kisméretűek, mégis beléjük férnek a mATX-es lapok.

(#1403) bacsis válasza #95904256 (#1402) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mennnyi :Y
És ezekbe mindegyikbe vannak cuccosok is? :B :R

(#1404) #95904256 válasza bacsis (#1403) üzenetére


#95904256
törölt tag

Üresen nem sok értelme lenne... :DDD

(#1405) bacsis válasza #95904256 (#1404) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A K6-os is egy ilyenben van?
Minek neked 20gép? :B :Y
Igaz... én sem panaszkodhatok, igaz az enyémek mind asztalon összerak kiszerelésűek :DDD

(#1406) #95904256 válasza bacsis (#1405) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem. A K6-os valamelyik kartondobozban pihen...

Ezen gépek legtöbbjében különböző foglalattal és processzormaggal rendelkező dolgok bújnak meg. Egy időben érdekelt hogy egyik-másik processzor hogy viselkedik utasításszinten ( tkp. melyik része hogyan van megtervezve ). Azóta csak arra tartom őket hogy ha érkezik egy új processzor, akkor gyorsan kitudjam próbálni... ;)

(#1407) Badman 4ever válasza #95904256 (#1406) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha egymás tetejére raksz párat, akkor egy normál gép méretét kapod és kevesebb helyet foglalnak...amúgy nem üzemeltetsz házi PC bontót véletlenül? :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1408) #95904256 válasza Badman 4ever (#1407) üzenetére


#95904256
törölt tag

Van egy gyorsszerkezetes ( kötőelemmentesen szerelhető ) acél állványzatom. Azon tárolom ezeket a gépeket is. Nincs köztük 2 mm... az már majdnem olyan mintha egymáson lennének. ;)

(#1409) bacsis válasza #95904256 (#1408) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Képet! képet! Képet! :C

(#1410) #95904256 válasza bacsis (#1409) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egyelőre egy ilyet találtam:

Mondjuk ezen többnyire a "processzortárolóm" csomagolása látszi, de ha végre hazahozom a cégtől a gépem, akkor készítek egy fotót. Na meg amint rászánom magam hogy csináljak egy kis rendet. :DDD

szerk.: Azóta már jó kis parkettás a szobám. :)
szerk.2: Na és minden szanaszét heverészik... :(

[ Szerkesztve ]

(#1411) Badman 4ever válasza #95904256 (#1410) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Atya ég, mi ez? Belépek és ez ugrik a képembe... :Y
Az acélállványzatodról a szerverállványok jutottak eszembe... :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1412) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Képzeljétek, úgy néz ki találtam cD0 steppinges 566os celót, ráadásul 2-t is, ha minden jól megy péntekre itt lesz :DD
ma meg még megjön a128as Crucial 133MHz-es CL2 SD ramom is, nagyon kemény tuningolás elé nézek :C

(#1413) Yutani válasza bacsis (#1412) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula! Jó lenne nekem is valami jó kis gyors RAM a majdani tuninghoz.

#tarcsad

(#1414) bacsis válasza Yutani (#1413) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Van egy hynix chipes ramocskám, az is eldöcög 170ig :C
kell? :B ;)

(#1415) Yutani válasza bacsis (#1414) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a kedvességed, egyelőre nem élnék vele. Lehet, nekem is van valami jobbfajta raktáron, csak nem vagyok még képben. :DDD

#tarcsad

(#1416) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ma tanyatam egy tx97-e-t meg egy txp4-et ko vkinerk???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1417) bacsis válasza neduddki (#1416) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

engem is ver a sors egy olyannal :DDD

(#1418) Yutani válasza neduddki (#1416) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy kis érdekesség a TXP4-X alaplappal kapcsolatban.

Igazából az a 10,74 MHz-es Pentium validating üt nagyot! :)

#tarcsad

(#1419) bacsis válasza Yutani (#1418) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na majd otthon, itt a mókahelyemen nem jönnek be a képek :( :O

(#1420) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Yutani!
Megtaláltam a 128bites SD ramos Geforce2 VGA karimat :C :DD

(#1421) neduddki válasza Yutani (#1418) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es miet eszik 10en???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1422) peti_s


peti_s
addikt

Hát Emberek megérkeztem, majd holnap elolvasom az okosságokat. :)

(#1423) Yutani válasza bacsis (#1420) üzenetére


Yutani
nagyúr

GF2 MX 64bit DDR kőne, vagy GF4MX 128bit SDRAM! De azért köszönöm! :R

#tarcsad

(#1424) bacsis válasza Yutani (#1423) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

basszus télleg :DDD Akkor elnézésed kérem :B

(#1425) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skacok!
Most tessék szurkolni!
Megjöttek a cD0 steppinges 566os celók!
Gyors win telepítés és kezdődik a tuning majd jelzem hogy haladok :R

(#1426) Yutani válasza bacsis (#1425) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hajrá májsztró! ;)

#tarcsad

(#1427) bacsis válasza Yutani (#1426) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna vízhűtést most még nem fogok tudni ráákötni,cserébe egy bazinagy S462es hűtést mókoltam rá, meglátjuk mire elég ;)
Persze a késöbbiekben lesz vízezés is :K
jah és fent van a win2000, gyorsan everest meg cpu-z install, meg super PI, éééés mehet a móka :R

(#1428) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
Ki ért a Norton Ghost-hoz?
Iszonyatosan elkélne most nekem a segítség :U

(#1429) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Át ghostolnám az oprendszerem a 160as hdd-mről a 400asra...
Aszonyga olyant csináltam hogy ONE TIME Backup... csinált egy 10gigás file-t.. és mot azzal mi a francot kell kezdeni? :F

(#1430) Yutani válasza bacsis (#1429) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ilyesmit Partition Magic 8-cal szoktam csinálni. Norton Ghostot sosem használtam, nem is láttam, hogy működik.

A PM8-cal bebootolsz CD-ről, majd megcsinálod a partíciómásolást, és át is méretezheted egyben a partíciót, meg létrehozhatsz mellé másikakat is. Ezt batch-ben kiadod a programnak, és ott is hagyhatod magában, míg nem végez vele.
Nekem ez működik.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1431) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mostmár vagy megcsinálom ezzel a Norton Ghostal vagy nem érdekel inkább újra telepítem.. már azé' haladok vele!
Újabb gond:
A Kis géppel nem tudok felmenni a netre, így nem tudom validolni a tuningeredményt!
3X raktam fel a windowst, először a win2000et majd az XP-t majd totál leformatáltam a hdd-t beleraktam a LAN karit, egyből 2-t is, majd úgy raktam fel a windowst és egyszerűen azt írja hogy nins kapcsolat vagy korlátozott...
Miért engem ver az isten az ilyen rejtélyes marhaságokkal? :W :W :W

(#1432) Badman 4ever válasza Yutani (#1423) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagyszüleim 1GHz-es Cu-mine-a mellett épp olyan van, 64 bites 333MHz-es 32MB-os GF2 MX-400. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1433) peti_s válasza bacsis (#1431) üzenetére


peti_s
addikt

Elmented a cpuz.cvf fájl-t, és azt már más gépről is tudod 'validolni'. ;)

Szerk.: Bacsis az Isten az nagy betűvel írandó. :U

[ Szerkesztve ]

(#1434) Yutani válasza Badman 4ever (#1432) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na, monn meg nekik, hogy szükség van rá, és kapd ki onnan! :DDD

#tarcsad

(#1435) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Jó reggelt srácok
idegessgembe dobtam egy szunyát, most keltem fel.. picit lenyugodtam, mer a nagy gép is szívatott...
szal eddig úgy néz ki 131%os OC-t értem wel a géppel, 2,2v-ot tudok csak adni neki, a 2,3 már nem hoz neki stabilitást... sőőőt...
de ne felejtsük hogy léggel tolom....
mindjárt lesznek képek meg eredmények!
jah és köszi a tippet a valid-hoz :R

[ Szerkesztve ]

(#1436) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah ezt érdemes megnézni:

nagyban

Ippen pont befért a hűtés a memóriától, így is feszül rendesen a ram, egy kicsit dől kifelé így is :DD

(#1437) bacsis


bacsis
Közösségépítő

és a lényeg:

nagyban

Ezt ugye léggel.. vízzel még menne szépen ;]

(#1438) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah ebbe egyenlőre ennyi van, ez volt a bemelegítés, most pedig megyek, igaziból tuningolni ;] remélem estig megleszek és mutatok pár eredményt :K

(#1439) peti_s válasza bacsis (#1438) üzenetére


peti_s
addikt

További sok sikert! Végűl csak meg lett a régi processzorod helyettese.

(#1440) peti_s


peti_s
addikt

Pentium Pro CPU megérkezett, hamarosan kipróbálom. :) Az hogy lehetett PPro konfigom
Dzso22-nek és Bacsis-nak köszönhetem . :) :R

(#1441) #95904256 válasza peti_s (#1440) üzenetére


#95904256
törölt tag

:C

(#1442) peti_s válasza #95904256 (#1441) üzenetére


peti_s
addikt

Tudod hogy mennyire örülök neki? :)

(#1443) Badman 4ever válasza peti_s (#1440) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagy :R a PPro mestereinek. :)
Tesóm kulcstartóján van egy Pentium MMX, amit még nevelőapám fúrt ki, mert "Az neki, már úgyse ér semmit alapon..." és én is így kaptam, egy valószínűleg jó AMD K5-öt a kulcstartómra még régebben. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1444) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem tudom, hogy van-e valaki, aki még nem látta ezt a cikket, de minden esetre jólesik időnként átfutni. És abszolút témába vágó, mert van benne minden a K6 családból!

A cikk végén pedig tessék elolvasni a köszönetnyilvánítást! ;)

#tarcsad

(#1445) peti_s válasza Yutani (#1444) üzenetére


peti_s
addikt

Olvastam már, de a következtetéssel hogy az Intel processzorai a legjobban "kiegyensúlyozottak" egyáltalán nem értek egyet.

(#1446) peti_s válasza Badman 4ever (#1443) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, hétvégén próba!!

(#1447) #95904256


#95904256
törölt tag

Reggel kaptam egy csomagot a postán, valószínűleg az ST6-os. Kicsit lassan jött, meg másfélszer többe került mint amiről szó volt, de Magyaroszágon ez így normális. Szóval, ha minden igaz, akkor meló után lesz egy újabb 200MHz-es SuperPI 1M eredményem... :K

(#1448) peti_s válasza #95904256 (#1447) üzenetére


peti_s
addikt

Te komolyan úgylátom nagyon komolyan veszed ezeket a versenyeket. Persze én is, csak nem ennyire. :) De ez jó, majd érdekel milyen eredmény lesz. Az a kár hogy a mostani processzorokon nem lehet 1ig visszavenni a szorzót. Mert akkor már hűtő nélkűl mehetnének. 900 MHz-re visszavett 65 nm-es Celeron már elmegy passzív hűtéssel.

(#1449) Badman 4ever válasza peti_s (#1448) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én a 850-es P3-at vittem passzív hűtéssel, ráadásul a kisebbik bordával és ment. :D
A csúcshőmérséklet 85 fok volt, ami szép eredmény. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1450) peti_s válasza Badman 4ever (#1449) üzenetére


peti_s
addikt

Most nekem is van egy 800 MHz-es P3 passzívan. :) (Bacsis-tól vettem) :) Terhelés nélkűl alig melegszik, de pontosan nem tudom, mivel nem támogatja a hőmérséklet kiírását az alaplap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.