Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) peti_s válasza Badman 4ever (#350) üzenetére


peti_s
addikt

Pontosan, meg ha nincs olyan jó lapja az embernek, akkor a jumperelés. Az is akkora élmény, amikor elindúl a gép, és stabil is. Én most elszórakozgatok ezekkel a régiségekkel, egy gépet pedig beállítok itthoni servernek. Ezek kevesebbet, vagy annyi fogyasztanak mint egy Atom konfig.

(#352) Badman 4ever válasza peti_s (#351) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam is van ez kis Compaq, mint gameszeró, ETQW fut majd róla, mert átalakítóval egy idő után behalt minden s370-es P3-mal és csak max 1óráig bírta a gép a dolgot és a slotos P2-ben nincs SSE, amiért nem futnak az újabb játékszerverek....éppen ezért várom a slotos 500-as P3-at, mert az is bőven elég ide. :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#353) bacsis


bacsis
Közösségépítő

remélem akosf nem fagyott meg odakint, rég nem jelentkezett :DDD
én most elraktam a kis k6-IIIas vasat, majd holnap szórakázok vele...
ma inkább a p4esemmel szórakoztam.. nem fogjátok elhinni.. 3900on 75fok volta proci, ééés 5400körül kaptam 3dmark06ba.. raktam a ház elejébe egy 12cm-es ventit rákötöttem a 12v-ra úgy fúj mint állat, és sikerült 72fokra lejjebb tornászni a hőmérsékletet, éééés mostmár 5900at kapok 3dmarkba... nem lassúl vissza a proci :C
vaalhogy még ha gányolnék bele ventit, és sikerülne olyan 70fokra levinni a procit, még 4ghz-en is akkor gyorsulna a rendszer még egy 10%-ot :K
Ez is elég élvezetes tuningolás most nekem :)

(#354) Badman 4ever válasza bacsis (#353) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az aláírásod szerint mán 4GHz-n megy a P4-ed...nem szoktál te füllenteni? :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#355) bacsis válasza Badman 4ever (#354) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jah 4ghz-en... kivéve 1-2napja... mert qrvára melege volt, hogy összeraktam, és 78fok volt... iszonyatosan visszalasult... ha levettem az oldalát akkor jobb volt.. így összerakva 3900volt a plafon, de így is melege volt... azért szórakáztam ma a ventivel... majd megnézem hogy mennyire melegszik így összerakva 4gigán, deeee a proci fölé rakok még egy ventit és akkor tutkó jó lesz :R
várj csinálok mindjárt egy cpu-z eredményt ;)

(#356) peti_s válasza bacsis (#353) üzenetére


peti_s
addikt

Énnekem 3818 MHz-en 52 °C-os. :) . Jó a CM HyperTX2.Link.

(#357) #95904256


#95904256
törölt tag

Hih, agyonfagytam. :DDD
Illetve az arcomra fagyott a mosoly, de most ti jöttök...

Illetve az ígért K6-2 eredmény:

Azt hiszem lecserélem az 5ns-os cache memót 3ns-osra... egy hongkongi IC árusnál már találtam is. A TAG chipet meg hagyom, mert nincs gyorsabb, de úgy rémlik hogy annak is! lehet programozni a késleltetését a SIS530-ban. Folyt. köv.

szerk.: Ja, és Bacsis mester, a SIS530 is kezeli ám a 2MEGA cache-t! Legfeljebb egy kicsit többet kell drótoznom. :)

[ Szerkesztve ]

(#358) bacsis válasza Badman 4ever (#354) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megfelel: ;)
[link]
4200on is elketyeg de ott szigorúan vizzel csak ;]

(#359) bacsis válasza #95904256 (#357) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jesszusom 800Mhz :Y
nem féltetted? és ha megpusztul, honnan szerzel másikat? :F
le a kalappal előtted, minden elismerésem a tiéd.. basszus 4. helyről feljöttél az elsőre lealázva ezzel a p3ast meg úgy mindent :R :R :R :R

(#360) Badman 4ever válasza #95904256 (#357) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:Y :Y :Y :Y Te atom brutál őrült, jóhogy nem mész Alaszkába procit hűteni... :C :R
:Y Neked is grat bacsis, látom fél GHz-t belepumpáltál a csóreszbe... :R :C
Én 1500-ig jutottam egy 700-as cekával, de arról nincs most képem de amint tudom teszek föl. De a 800-as ceka eredménye megvan:[link]

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#361) #95904256 válasza bacsis (#359) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha megdöglik veszek másikat. Három eladó 550-esről is tudok, igaz egyik sem olcsó. Egyébként először féltettem, de aztán már nem érdekelt. Mi a fenére tartogassam? :D

(#362) bacsis


bacsis
Közösségépítő

én egy 566os celót szoktam húzogatni, 1350fölé is ment már vízzel.. azzal jelentkeztem az MSI tuningversenyre, de nem kerültem tovább mert nem nitrogénnel hűtöttem, az más dolog hogy én értem el a %-os legjobb eredményt, 133%, de az más dolog.. ezt a gondolatom már sokszorelmondtam, sokszor fogom is mert azóta nagyon rosszul esik... :W
akosf! Mekkroa feszkó kellett szerencsétlen k6-III+nak? lehet holnap bepróbálom az 5X133al, hogy mire megy... :K

(#363) #95904256 válasza Badman 4ever (#360) üzenetére


#95904256
törölt tag

Alaszka messze van, viszont van itt a faluban egy kis hűtőkamra ( kb. két-három ember kényelmesen elfér benne ), esetleg kölcsönkérhetem. :DD

Megjegyzem még nincs vége a tuningnak. Próbálgattam alacsonyabb frekin ki-be kapcsolgatni a külső cache-t és bizony látszik a hatása, annak ellenére hogy az 512kB-jából nagyjából 320kB eleve haszontalan, hiszen azok az adatok a processzoron is belül megvannak ( 2x32kB L1 + 1x256kB L2 = 320kB ). Magyarázat: A chipset által kezelt cache inclusive szervezésű a processzorhoz képest.

Most a fő feladat az lesz hogy életre keltsem az L2 cache-t is, és ha lehet ne 512kB-tal, hanem még többel. ( Az 5ns-os UTRON 32kx64-es sync.pipelined burst sram helyett már találtam is 3ns-os 64kx64-est. Persze méregdrága, vagy 5000 pénz átszámolva. Ráadásul két darab kellene a 2M-hoz plusz posta ( mondjuk hongkongból ez aprópénz ) ).

(#364) bacsis válasza peti_s (#356) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szimplán csak nem 478as prescott-ot kell hűtenie a hűtésednek, azért csak 52fok :DDD :P

(#365) peti_s válasza #95904256 (#357) üzenetére


peti_s
addikt

Húhh, nagyon szép eredmény. Már kéne nekem is csinálnom vmit, holnap hosszú napom lesz, késő este érek csak haza, de holnaputánra már nekem is fel kéne vmit mutatnom. :)

(#366) bacsis válasza #95904256 (#363) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na de ha zet megcsinálod, és stabil lesz, működni fog, olyan eredményt fogsz vele produkálni, mint senki más :Y :R

(#367) peti_s válasza bacsis (#364) üzenetére


peti_s
addikt

De túl sok áramot adsz a processzorodnak. Elmegy az kevesebbel is.

(#368) #95904256 válasza bacsis (#362) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt egyszerűen felraktam 3Voltra, úgy gondoltam ennyi még belefér. Belefért. :D

(#369) bacsis


bacsis
Közösségépítő

kéne alapítanunk egy retro tuning csapatot, olyan még úgy sincs :DD
hátha minket is hívnának versenyekre mint ahogy azt az MSI meg a Gigabyte szokta, és majd természetesen az alkalomhoz illően Gigabyte Slot1 vagy MSI Socket370 lappal nyomatnánk a folyékonynitrogénes hűtést yoféle p2 meg p3 procival :DDD

(#370) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na jól van urak, én mára befejeztem, holnap folytatjuk :K

(#371) #95904256 válasza peti_s (#365) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi! :R ...és mindenki másnak. :C

(#372) bacsis válasza peti_s (#367) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még a végre: Próbáltam kevesebb kraftal is, 1,51kell a 3900hoz, 3920hoz már kell az 1,53... és 1,53on a max a 3995Mhz 1,48on pedig olyan 3880a vége.. végig játszadoztam scak az ilyen feszkó állítgatásra elcsesztem egy napot... ennek még kell adni rendesen...

(#373) peti_s válasza #95904256 (#361) üzenetére


peti_s
addikt

Addig kellett volna tuningolnod amíg tél volt. :) Beszálhattál volna Bacsis hó hűtés tesztjébe. :)

(#374) peti_s válasza bacsis (#372) üzenetére


peti_s
addikt

Jó Éjt Mindenkinek! Én ma már nem leszek.

[ Szerkesztve ]

(#375) #95904256


#95904256
törölt tag

Na, ez már beteges: 3m 44s ;]

(#376) bacsis válasza #95904256 (#375) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nah és most mit találtál ki, hogy ennyire harap? :R

(#377) #95904256 válasza bacsis (#376) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megmutatom: :D

Nálam annyi a különbség hogy csak két feszültség-szabályzó van. Egyik a Vcore, amit lehet jumperolni, a másik meg a 3,3V amit a chipset, TAG és cache kap. Mivel a két feszültségszabályzó szinte teljesen egyforma, így a Vcore-hoz hasonlóan egyetlen ellenállással elhangolható a mosfet munkapontja... :D

(#378) bacsis válasza #95904256 (#377) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem gyün be a kép, hefftüld meg :R

(#379) #95904256 válasza bacsis (#378) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#380) bacsis válasza #95904256 (#379) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos én már ennyire nem értek hozzá :(
Csinálj egy cikket a logoutra róla, szépen leírnál mindent elejétől.. hogy először azon is csodálkoztál hogy 4,5X133on tud menni a proci, aztán te is csapattad neki, majd toltad neki a feszt meg letiltottad a cache-t és egyre csak gyorsult, és gyorsult a vas és a végén pedig taroltál :Y :R
jó kis sztorit lehetne elmesélni erről :R

(#381) #95904256 válasza bacsis (#380) üzenetére


#95904256
törölt tag

A történet még nincs vége, hiszen még nem jött meg az Aladdin 5 chipset-es GA-5AX rev5.2 sem. Ráadásul reggel még találtam egy 512kB cache-sel szerelt VIA MVP4 chipsetes alaplapot is. Ez az a chipset ami a Te Epox-odon is ügyködik. :)

Valamint nagyon töröm a fejem egy brutális dolgon...
NAGYON BRUTÁLIS dolgon! ;] ;] ;]

Logout-os cikket előbb a Vista+PODP kombóról kívánok írni. Ha minden igaz, hamarosan megérkeznek a SCSI eszközök... :K

(#382) bacsis válasza #95904256 (#381) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd ma megnézem én is, olyan 2,7v körül hol a vége ;]
ha neked bírta, akkor nekem is menni fog :DD

(#383) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jön holnap, ha minden jól megy a szerverbe az 500-as P3-om, majd azt is megnézem, mit megy.... ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#384) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Tesztelhetek más P3-at is a procijaim közül, mert az ilyen kategória....mondjuk az 1500-on hajtott Tualatinomat, ami Queenbe egy 2,8-as P4-et kinyír.... ;] ;] ;] ;] ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#385) bacsis válasza Badman 4ever (#384) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

El ne menj messzire, linkelek neked olyat amitől besz*rsz ;] ;] ;]

(#386) bacsis válasza Badman 4ever (#384) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

El ne menj messzire, linkelek neked olyat amitől besz*rsz ;] ;] ;]

(#387) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na ezt vizuáld: ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#388) #95904256


#95904256
törölt tag

Hogy a villám nyaldossa meg azt aki SOJ tokos TAG RAM-ot rakott a lapra... :DDD
Kicst komolyabb szerszámok kellenek a próbához. :(
Mindegy, megrendeltem azt is. :)

(#389) bacsis válasza #95904256 (#388) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

konkrétan? micsodák kellenek? :B

(#390) #95904256 válasza bacsis (#389) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ipari titkok érdeklnek? :P Egy normális ónszippantó és miniatűr, hajlított végű csipesz szerepel a listán. :) Kiakarom próbálni hogy mit szól hozzá a SIS530-as, ha egy ellenállással lehúzom földre a TA7 kivezetését ( TAG RAM dirty bit ), persze ehhez előbb ki kell kötni a T14L256A típusú TAG RAM IC I/O8-as lábát. Ha így is működőképes marad a rendszer ( elvileg lehet, ugyanis ha jól tudom alapvetően nincs memóriába ágyazott I/O a PC-ben ) akkor esetleg van esély arra hogy valami trükkel 16MB-osra növeljem az L2-őt. ( Két 200MHz-es Cypress CY7C1470V33-as 2Mx36-os PB SRAM-ra gondoltam... ;] ) Persze még megoldásra vár a kérdés hogy ezt hogy etetem meg a SIS530-as cache vezérlőjével. :U

szerk.: Épp ez utóbbi kérdéssel kapcsolatosan tisztázandó a dirty bit fontossága.

[ Szerkesztve ]

(#391) bacsis válasza #95904256 (#390) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honnan a fenéből találsz ki ilyeneket, meg hogy alapból lehet ilyent csinálni?! :Y
a következő lépés, 2 AMD k6-III+ mag egy tokozáson belűl :DDD
az lesz majd az AMD K6-VI++ :DD

(#392) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Amúgy én sem unatkoztam ma, igaz a kis K6-IIIasommal nem sokat törődtem, de megtaláltam 3dmarkhoz a legjobb beállítást a kis p4esen:[link]
lefutott 4080on is szépen, de mégis kevesebb pontot adott, pedig sikerült 70fokon tartani a proccot, teli raktam a gépházat ventivel :C majd megnézem holnap mi a vége, de sztem olyan 4150ig el tudom most viinni léggel is :DD vízzel 4250 a rekord, de az már egy másik történet :))

(#393) Badman 4ever válasza bacsis (#387) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez a gép nem nemethbalazs kollégáé véletlen, mert neki van duplatuás DDR-es lapja egy raptorral és sata vezérlővel asszem...én is ilyet akarok amúgy egy agp-s hd3850-nel...na az ütne, mint állat... ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#394) bacsis válasza Badman 4ever (#393) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna nem tudom ki az a Német Balázs :(
enyimé :P
és sajna tudzkoltam bele agp-s hd3850et de nem indult el, pittyent mintha minden rendbe lenne, de képet nem adott. raktam be mellé egy pci-os karit, akkor windows alatt már látta, fel is raktam a driverét, feltelepült, majd mondtam hogy a 3850 legyen az elsődleges megjelenítő, hoppsz már kép is volt rajta, deeee a 3d gyorsító továbbra is a 4mb-os s3 volt ő szerinte így nem nyert... :(
viszont agp-s hd2600pro már volt benne és azzal már ment szépen crysis is 1024X768ba akadásmentesen, volt is róla cikkem :C

(#395) Felhő35


Felhő35
csendes tag

Tisztelt Uraim/Hölgyeim !

Ha megengedik a saját konfigom: Asus P5TX3 intel chipset,
AMD k6-2 400 Mhz,
Asus V3000 3DP+ 4 MB PCI
2 db Voodoo 2 2x12 Mb /miből is lett az SLI /
SB AWE 64 ISA
PC TV Bt 474 Philiphs tuner / Madien USA PCI /
Geotec / ha igy kell irni mert rosszul látom legutolsó
slotban van / ISA rádió kard
Quantum 10,2 Gb
Panasonic 1,44 Fdd
Panasonic cd olvasó 32x
Coputer Praxis ház 235 W háp

(#396) bacsis válasza Felhő35 (#395) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh ez egy szép kis igényes retro konfig, gratulálok hozzá :R

(#397) Felhő35


Felhő35
csendes tag

Ja és egy 8 lábú pók mert azt is találtam a konfigban de még a tv is megy bár a V3000 csak hosszs driver keresés után állt össze a 2 db gyorsitóval.

ja és eladásra kinálok egy AMD k6- IIIas-t a hozzá való NMC-5VM5Xs Viás lappal AGP
csatolóval, 2 db PCI , 2 db ISA beépitett hang kártya és 2 db USB, SD foglalat 2 db ATX táp csati, ajándék venti ez megy az biztos, de Drivers az alaplaphoz nincs sehol

Továbbá
VESA S3 2 Mb talán müködik is nem tudom

Továbbá ISA-s Smsung Tv kártya drivert szerezzen hozzá aki tud

meg kb két asztalnyi cucc mikell irjátok meg

(#398) Badman 4ever válasza bacsis (#396) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azt olvastam, az volt a Crysis P3-on igeen, vagy valami hasonló nevű írásod...ez eszembe se jutott..

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#399) Badman 4ever válasza Felhő35 (#397) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez ám igen, szép kis gyűjtemény..nálam P3 lerakat van csak, egy Trident kártyával, akad vagy 8db S3 a házban, ISA-s ESS1868 hangkártya, estleg egy 8Mb-os Matrox G200....

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#400) Felhő35


Felhő35
csendes tag

Nem vagyok drága csere is érdekel de csak ilyen retró cucc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.