Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Yutani válasza Badman 4ever (#1850) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, a 200 Ft/kondi csere az reális, persze ne 1 db kondit akarj cseréltetni... ;)

Itt egy hasznos link a PH-n fellelhető segítőkész (mester)emberekről!

neduddki: Köszi a tippet! Egyelőre shatf72 kollégával próbálkozom. Korábban Rive csinált nekem mindent, de elköltözött a környékemről, és nagyon problémás a vele való találkozás. Pedig nagyon nagy tanár, ajánlom is mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1852) cskamacska válasza bacsis (#1828) üzenetére


cskamacska
addikt

3 évig egy ilyen cumót sem láttam, 2007 decembere óta meg vagy 3-4-et. :)
Viszont most ott tartok, hogy dobnám utána, az 1400-ast AP266T-stül is.
más: egy AMD-K7100MNR53B A mostanság mennyit érhet?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1853) ata99 válasza peti_s (#1816) üzenetére


ata99
tag

Én valahol már láttam egy cikket, amelyben szét voltak irva a procik és a jelzés szerinti max. elérhető freki, na de azóta se találom. Ha valaki rátalálna idelinkelhetné. Persze azt is jó volna tudni, hogy milyen jelzésű az a mag, ami a lapka kellős közepéből készült, mert állitólag az a legstabilabb.

(#1854) bacsis válasza cskamacska (#1852) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hogy te mindíg oda találasz, ahol szó van rólad, vagy valami számodra érdekes dolog a téma :DDD
"AMD-K7100MNR53B A" ez tulajdonképpen mi is? mert nem találtam róla semmit... ha emlékeim nem csalnak, neked van egy dual Athlon MP-s cuccosod, nem ez az véletlenül? :B
Ha igen, akkor kb annyit érhet, amenynit nem szégyenlesz kérni érte, úgyis sok fan lecsapna rá ;]

(#1855) Badman 4ever válasza bacsis (#1854) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Biztos a Jedi erejét veti be. :DDD
Az adatlapján lévő gép elég ritka és tényleg milliókat érhet...ha talál rá vevőt. ;]
Nekem meg megvannak a távlati terveim. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1856) #95904256 válasza cskamacska (#1852) üzenetére


#95904256
törölt tag

A chipdb.org szerint egy AMD-K71000MNR53B 2008.04.22-én kelt el az e-bay-en 33,80 USD-ért. Gondolom olyan 10.000 HUF körüli ár relális érte...

(#1857) #95904256 válasza bacsis (#1854) üzenetére


#95904256
törölt tag

1GHz-es Slot-A tokos K7-es processzor, csak kimaradt egy "0" a nevéből.

(#1858) bacsis válasza #95904256 (#1857) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az jóóóó cucc, egyet én is bevállalnék... mondjuk azért annyit nema dnék érte ;]
mennyire bírják azok a tuningot? ;]

(#1859) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hallotatok mar 939es 25w-s mobil sempronrol???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1860) bacsis válasza neduddki (#1859) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Asztaliba tuti nincs ilyen :(
aztán, hogy mobil prociba van-e? pláne hogy még jó is lenne asztali lapba :U
Mondjuk az nagyon ott lenne a szeren fogyasztás téren az tuti :R

(#1861) #95904256 válasza neduddki (#1859) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy tudom hogy:
- socket 939-es processzorok közt 67W-os a legkisebb,
- socket 939-es mobil processzor nincs,
- socket 939-es Sempron nincs,

Viszont S1 foglalatos 25W-os mobil Sempron létezik:
SMS3600HAX3CM Mobile AMD Sempron 3600+ @ 2000MHz
SMS3600HAX3DN Mobile AMD Sempron 3600+ @ 2000MHz
SMSI40SAM12GG AMD Sempron Processor for Ntebook PCs SI-40 @ 2000MHz

[ Szerkesztve ]

(#1862) Oliverda válasza #95904256 (#1861) üzenetére


Oliverda
félisten

- socket 939-es Sempron nincs,

Van: [link], [link], [link]

Viszont S1 foglalatos 25W-os mobil Sempron létezik:

754es is létezik, sőt ahhoz még asztali lap is akad

[link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1863) #95904256 válasza Oliverda (#1862) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sőt S1-hez is van lap.

(#1864) Oliverda válasza #95904256 (#1863) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha...aranyáron és nagyítóval kell keresni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1865) bacsis válasza Oliverda (#1864) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...És tulajdonképpen mit is tud ez a Socket S1? :B Ezt laptopokban használják elsősorban, úgy mint a Socket479-et, és ugye annak is van asztali verziója...

Még valami: a tálcán az ikonok méretét hogy a francba lehet állítani? :B

[ Szerkesztve ]

(#1866) Oliverda válasza bacsis (#1865) üzenetére


Oliverda
félisten

A 754-hez képest? DDR2 és dual-channel, illetve ebbe a foglalatba már kétmagos CPU is rakható.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1867) Yutani válasza bacsis (#1865) üzenetére


Yutani
nagyúr

(#1868) bacsis válasza Oliverda (#1866) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem igazán hallani erről a foglalatról, azért kérdeztem, hogy mit tud ez? nem csak a S754hez képest, hanem úgy általánosan ;)
Ahogy látom hoyg Turion procikat eszik, szal akkro ez eredetileg laptop proci foglalat ugye? :B

(#1869) Oliverda válasza bacsis (#1868) üzenetére


Oliverda
félisten

Socket S1-es procikat képes fogadni. Konkrétan ezt tudja.

Igen, ezt laptopokhoz illetve egyéb mobil gépekhez találták ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1870) peti_s


peti_s
addikt

Új eredmény. :D PI.
Valid.

(#1871) bacsis válasza peti_s (#1870) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

minden tiszteletem :R
Megnézem majd most valamikor mostmár én is, hogy nekem mennyi az alja :DDD

(#1872) peti_s válasza bacsis (#1871) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, kell nekem egy E8400-as. :D Az azért mégjobb lenne. :)

(#1873) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

naszoval a proci 754es csak az alaplap nem az ami megvan adva:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1874) neduddki válasza peti_s (#1870) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fogaysztas?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1875) bacsis válasza neduddki (#1874) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na most erre én is kiváncsi lennék :K még abból az 1v-os feszből is lehetne sztem lejjeb menni :C

(#1876) peti_s válasza neduddki (#1874) üzenetére


peti_s
addikt

Hát azt nem tudom, nincs most működőképes fogyasztásmérőm. :S
Bacsis, nem lehet lejebb menni, ez a minimum.

(#1877) peti_s


peti_s
addikt

Ha szeretétek felőlem emelhetjük 800 MHz-re a versenyt, de sztem jó ez a 600. Még lehet rajta mit javítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#1878) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ha megtudnám hackelni a clok-lock-ot, akkor esélyem is lenne a győzelemre, de így viszont eléggé alul-FSB-zett értékekkel tudok csak döcögni. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1879) peti_s válasza Badman 4ever (#1878) üzenetére


peti_s
addikt

Keress egy pl. 733-as, 133-as FSB-vel rendelkező Coppermine P3-t. És azt butítsd vissza. Holnap én még javítok az időmön, mert most 4-4-4-12 volt az időzítés, holnap pedig 2-2-4-5-el fogok próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1880) bacsis válasza peti_s (#1879) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na az kemény lesz ;] :R

(#1881) Badman 4ever válasza peti_s (#1879) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Következő áll rendelkezésre: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1882) peti_s válasza bacsis (#1880) üzenetére


peti_s
addikt

Remélem bírni fogja, ha nem, akkor 2,5-3-3-8 lesz a következő lépés, de sztem egy kisebb feszültségemeléssel bírni fogja. :)

Badman: Én a Katmaival próbálkoznék. ;) De az is sajnos olyan 3 perc körüli időt fog tudni. :S

[ Szerkesztve ]

(#1883) Badman 4ever válasza peti_s (#1882) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Meg nincs lapom, amivel tuningolhatnám. :(((

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1884) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Azt hiszem srácok, nem fog összejönni az SSE2 emuláció :(
sok nagyon okos emberrel beszéltem, azt mondták felejtős...
Sok fórumot átböngésztem, külföldit is, de bukó :O
Annyit tudunk csinálni, hogy kipróbálok egy csomó játékot, hátha lesz ami még elindul és új... pl a COD4 is szépen fut rajta :K

(#1885) bacsis


bacsis
Közösségépítő

viszont megnéztem, mi a procim alja:

[link]

189X6...
Hiába állítottam be neki 180, illetve 170es FSB-t akkor is magának a 189-et állította be :K
neduddki! Neked tudok fogyasztást is mondani ;) kérlek szépen 90W egy 4850el, meg 4memória modullal ;)
jahh a hőfok 34... vízzel... mondjuk egésznap ment a gép, passzívba, a venti az oldalán nem volt bekapcsolva... de ez max 1fogot számított volna... mondjuk a szobába is 27fok van.. akkor belefér :C

[ Szerkesztve ]

(#1886) peti_s válasza bacsis (#1885) üzenetére


peti_s
addikt

Először nagyobb szorzóval kell indítani. Én is amikor először 6*100-ra állítottam be, akkor indult 11*100-on, és amikor utána visszavettem újra a szorzót 6-ra, akkor indult már 600 MHz-en. De valószínű nálad az a gond hogy nem a kis FSB-jű processzorokra csinálták a lapod.

(#1887) bacsis válasza peti_s (#1886) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pontosan... igazad volt... :R :R

(#1888) bacsis


bacsis
Közösségépítő

viszont nagy nehezen sikerült felhekkelni a dual p3ra az SP3-at, ééééés beletuszakoltam 1,5giga ramot... majd mindjárt megin t jól megnézem hogy repeszt a krájszisz :DD

(#1889) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nem meséltem, próbálkoztam ugye az SP3-al... dee mindíg egy file-t hiányolt, s az lett a vége, hogy ugye félig felrakta, hogy totál összeomlott a rendszer... újra raktam, s ma az sp3 is felment rá... beledobtam még fél giga ramot a fent leírtakon kívül, azaz mostmár 2giga ram van a p3asba :Y :C ;]
jahh, csakhogy megint a matrox-ot akarta 3d gyorsítóként :DDD és tudjátok, hogy mit is kell csinálni, hogy jó legyen? a rivatuner-t kell feltelepíteni, s ki kell választani a "GPU1: HD3850-default monitor"-t majd egy alkalmaz-t nyomni, igaz ezzel semmit nem álíltok, mert ugyanúgy a matrox lesz a 0-s GPU a 3850 meg az egyes... majd restart és jó is lesz :DDD
nyah lássuk SP3al és 2giga rammal hogy megy a crysis.. majd jövök mingyá' ;]

mod: újabb érdekesség, kisebb bosszúság:
nyomtam egy printscreen-t és nem a játékról csinálta a képmentést, hanem a matrox kártyán kiadott jelről: azaz egy üres windows asztalról :DDD múltkor ez nem volt.. vajon ki tudja miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#1890) peti_s válasza bacsis (#1888) üzenetére


peti_s
addikt

De az az érdekes hogy SuperPI alapján egy E2200 gyorsabb 600 MHz-en mint a P3 1,4 GHz-en. És úgy 1,6 GHz-en olyan gyors a P3 mint a C2D 600-on.

[ Szerkesztve ]

(#1891) bacsis válasza peti_s (#1890) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

viszont a p3-nak minimum előreköszönve csókolomot kell köszönnie a core2duo-nak
Ennyi tisztelet kijár a faternak :K

(#1892) peti_s válasza bacsis (#1891) üzenetére


peti_s
addikt

Ez igaz. :DD

(#1893) #95904256 válasza bacsis (#1889) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szia Bacsis mester...

Neked a Start / Beállítások / Vezérlőpult / Megjelenítés / Beállítások fülön kellene körbenézned. Van ott egy "Képernyő:" listbox meg egy "Ez az eszköz legyen az elsődleges monitor" illetve "A Windows Asztal kiterjesztése erre a monitorra" checkbox. Próbáld meg úgy beállítani hogy csak a HD3850-esnél legyenek ezek bepipálva...

(#1894) bacsis válasza #95904256 (#1893) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:( nyem nyert, ezeket már beálítottam... de ez nem nagy dolog...
van egy nagy problémám! de ez is már régi dolog... csak mostmár jó volna tudni...
Időnként belassul a gép.. sőt inkább azt modnanám, lefagy... 1percig... utána meglódul...
most raktam fel a call of juarezt, jelentem szépen megy ;] a telepítőjét elindítottam, és szó szerint 3-4percig legalább semmit nem csinált a gép... aztán megindult és csak úgy szórta fel a file-okat...
mikor meg volt a telepítés utána "azt az exe-t másoltam a játék könyvtárába, aminem a játék fejlesztői nem biztos hogy örülnek :B " ééés a másolás lesassult 500k-ról 100k-ra... már majdnem átrakta, olyan 85%nál megint elkezdett felgyorsulni, és az utolját már 1,2mb/sec-el másolta de gyorsult volna még tuti...
Miért lasul be a hdd művelet időnként ennyire?
ugye ez SCSI kárty PCI portba ééééés 2hdd van rá kötve egy kábelre, de a kábel amúyg 8csatis ;] a hdd 10000RPM-es

(#1895) Badman 4ever válasza bacsis (#1894) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam amikor lassul vagy áthelyezésnél megáll egy pillanatra az aktuális művelet, lekapcsolom a Smart Security vírus- és fájlvédelem részét, mert az molyol az átvizsgálással. Csak netezéskor aktiválom újra.
peti_s: Tiltsd le az egyik magot és megnézném 600MHz-en mit csinálna csóresz E2200-es procikám, egy maggal... ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1896) bacsis válasza Badman 4ever (#1895) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

supep PI ígyis-ugyis egy magon számol csak ;)

(#1897) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Bacsis barátom javaslatára felteszem ide a topicotokba is az E2160-as processzorom unteljesítményét! :)) :R
1 Abit IX38 QUAD GT lapban húúúztam le a processzort! :K

[133-as FSB,9-es szorzó]
1197 MHz

[133-as FSB,6-os szorzó]
798 MHz

(#1898) Badman 4ever válasza bacsis (#1896) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jogos... :)
forras2: Szép eredmények... :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1899) bacsis válasza Badman 4ever (#1898) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

peti_s!
figyeled a kis X38as Abit hogy ketyeg 133as FSB-n ;]

(#1900) peti_s válasza bacsis (#1899) üzenetére


peti_s
addikt

Figyelem én. :DD De 100-ig már nem megy le. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.