Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) peti_s válasza forras2 (#1897) üzenetére


peti_s
addikt

Szép eredmény. :)

(#1902) forras2 válasza peti_s (#1901) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm! :R

Igen,100-ig nem megy le,mert ez a legkisebb FSB amit betudok neki állítani! :N
"Sajnos" csak 133 és 750-es FSB között tudok lépkedni! :N

(#1903) bacsis válasza forras2 (#1902) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te szegény, hogy sajnállak ;] :P
Nekem ott a 100... de minek :))

(#1904) forras2 válasza bacsis (#1903) üzenetére


forras2
őstag

De Te legalább elmondhatod,hogy neked ott van a 100 ;) :K

(#1905) Yutani


Yutani
nagyúr

Srácok, mi van most az Abittal? Kampeca lett nekik?

Én sajnálom, mert a BH6 óta Abit hívő vagyok, a PIII-től az AM2 Athlon X2-ig végigkísért ez a márka (BH6, BE6-II, ST6, KV7, KV8 Pro, NV8, KN9 Ultra). Szívesen vettem volna egy modern, AM2+ lapot 790GX chipsettel, CF-fel az Abittól... :O

#tarcsad

(#1906) bacsis válasza Yutani (#1905) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ja... végleg lehúzta a rolót :(
Én is nagy Abit fan voltam...
Deee egyszer még feléledhet, hátha valaki megveszi a nevet, s újra forgalmaz lapokat...
a commodore-t is felvásárolták párszor, jött is mindenféle a nevével, pl DVD lemez is :DD

(#1907) forras2 válasza Yutani (#1905) üzenetére


forras2
őstag

Sajnos igen,Abit-nak vége! :O :O :O
Kedvenc alaplap márkám az Abit,ezért is vettem a fejembe,hogy összegyűjtöm az Abit alaplapokat.... :K
2 legnagyobb büszkeségem az Abit IC7-MAX3,amit Bacsis barátomtól kaptam,a másik meg az Abit ST6-E a fehér holló,amit meg !Overdose!-nak köszönök! :R
Plusz még köszönet Madmaxxx-nak,aki meg az Abit VP6-ot elteszi nekem júliusig! :R

(#1908) nandon válasza neduddki (#1859) üzenetére


nandon
tag

Sziasztok!
Némileg összefoglalva:
Ahogy a többiek is írták 25W TDP-s mobile Sempron létezik, de csak mobil foglalatokba! Tehát S754 korábban, és már egy ideje csak S1 tokozással. Az S754-es főbb jellemzői: DDR1 támogatás, x64 hiánya, L2:128-256k . Az S1 jellemzői: 64bites támogatás, DDR2, 256-512k L2.

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#1909) nandon


nandon
tag

Egyébként van kevéske tapasztalatom S754-es mobile Sempronokkal... Jól bírják a downgrade-et :K 0.8V-on 600-800MHz, és talán az 1GHz is ment nekik 0.8V feszen... :K

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#1910) peti_s válasza forras2 (#1907) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem az ASUS a kedvencem, de az még sokáig marad. :D Bár volt egy Abit BE6 II-m, de meghalt a chipset rajta. Az is használtan kerűlt hozzám. Mert eddigi összes új alaplapom ASUS volt. :)

(#1911) forras2 válasza peti_s (#1910) üzenetére


forras2
őstag

Volt 1 Asus P5B-E lapom,1 celo 420-al benne....vettem 1 NO-NAME tápot,úgy voltam vele,ha 18ezer ft a táp,akkor már szar nem lehet,tévedtem! :(
Egyszer csak elhalálozott a kis Asus lapom és a celo 420-as procim,mint utólag kiderült a táp vitte el.... :( a procit kicserélték anno,de az alaplapot vmiért nem.... :(
Nah akkor nemsokkal rá vettem meg a kis Abit IX 38 QUAD GT lapomat.....
Az Abit lap,E2160-as proci,HD 4850-es VGA-t 1 régi 300-as táp hajtott,mert nem mertem a lap gyilkos tápomat beletenni a gépbe.....kb 3 hónap használat után a 300-as kis táp feladta a szolgálatot,elpukkant! :(
Nah akkor futás le Bacsis barátomhoz,hogy vizslassa át a gépem,mert nem indul be....Ő mondta,hogy a táp eldurrant,és vitte magával a lapot is! :O
Nah mondom még1 ilyen lapom nem lesz.... :( Erre mondja Bacsis,hogy próbáljuk meg újra,hátha mégis....hoz Bacsis 1 másik tápot,és műűűködik a lap! :DDD
Ennek kb fél éve,és azóta az alaplap gyilkos táppal megy,mert az Abit kinyírhatatlan! :K

Abit 133 raid lapomba régen belevágtam a csavarhúzót,de úgy,hogy majdnem átláttál rajt,akkora lukat vágtam rá.... :DDD Mert ugye ügyes forras2 csillag csavarhúzóval szedi le a proci hűtést :DDD éééés érdekes,majdnem átjukasztott Abi lap még a mai napig is működik! :DDD

Bacsis Be6II-je az már mindent kapott,havat,vizet,tojást,miközbe ment a gép víz fojt rá,és semmi baja nincs a lapnak,működik! :DDD

Nah itt jött nekem az,hogy akkor Abit-on kívül semmi más nem jöhet szóba..... :U

(#1912) peti_s válasza forras2 (#1911) üzenetére


peti_s
addikt

:DD, bár nekem is elment egy gépem, egy Codegen tápnak köszönhetően. Celeron D, ASUS P4P800S-X, FX5200. Most már 2 és fél éve DEER van, és ez nagyon jó. 3 DEER van itthon, mind3 hibátlan, + egy Chieftec, az is hibátlan.

(#1913) SpangLee* válasza forras2 (#1911) üzenetére


SpangLee*
csendes tag

ABIT.. :O

(#1914) forras2 válasza peti_s (#1912) üzenetére


forras2
őstag

Az én tápomnak a márkája Levicom
Szép csilli-villi,full plexi az egész,kéken piláccsol,nagyon zsírul néz ki! :DDD
Ha az Everest-be nézed a feszültség értékeket,nekem ott kicsit túlfeszel a táp,de az Abit bííírja! :DDD
5 V : (ez nemtudom minek a feszültsége)de itt 5,27-et ad le :DDD
12 V 8-pin : nekem itt 12,39-et ad le :DDD
Az Abit bírja! :C

(#1915) Badman 4ever válasza forras2 (#1911) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam egy ST6 teljesít aktív szolgálatot és volt BH6-om is, de a legjobb a VH6-II-öm, amin púposak a kondik és egy Codegány kínozta 3 évig, de megy! Csak a 133-as FSB-n kihal. Szerencsére az összes PIII-am és Celeronom 100-as buszos és van egy 700-as Celeron 66-os busszal, na az van benne 100MHz-en járatva 1GHz-en. Jah és teljesen passzívra van szerelve a gép büntetésként csóresz lapnak...de tökéletesen szuperál és ugyanaz a Codegány hajtja. :DD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1916) bacsis válasza forras2 (#1911) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Rosszul emléxel: Eyg másik táppal sem indutl el a lap.. akkro csomagoltuk össze, s a végén modntam, dobjunk bele egy 3. tápot, és azzal indult el az Abit lapod, mert kiderült a 2. táp is megdta magát :DDD
Amúgy ha már anynira temetjük az Abitot, akkro egy megemlékezést megér az EPOX is :K
DFI szintű felszereltség, s majdnem ugyanolyan tuningpotenciál... csak az utolsó tulaj jól elbaszta a céget... :W

szerk:
Amúgy a Codegen táp nem annyira szar, nem kell annyira oltani őket... a Mercurí, meg az M-Tech, meg a vargáné és társa, Acorp, és társai garantáltan szarabbak :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1917) Badman 4ever válasza bacsis (#1916) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ezzel egyetértek amúgy csak a vicc kedvéért került be, amikor szétszedtem 3 osztatú belső részt láttam rendes hűtéssel, így 3 év után sem púposodott kondik és megfelelően méretezettek (105 fok).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1918) peti_s válasza Badman 4ever (#1917) üzenetére


peti_s
addikt

Az én szétment Codegen-ben, 85 °C-ra hitelesített HEC kondenzátorok voltak.

(#1919) forras2 válasza bacsis (#1916) üzenetére


forras2
őstag

Igen,igazad van,a 3. táp lett a jó! :R

Igazából én nem igazán tudok nyilatkozni az Epox lapokról,mert sosem volt olyanom,sosem láttam mit megy 1 olyan lap.....

(#1920) Badman 4ever válasza forras2 (#1919) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A családban volt olyan, de nagyon régen....talán a leírása megvan még. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1921) bacsis válasza forras2 (#1919) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem ismered az EPOX 8RDA+ alaplapot? :Y
Úgy megy benne a Barton 2700+MHz-et mint az álom :K :C

(#1922) neduddki válasza bacsis (#1885) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi, de mi a vot abban? c&q/ci1 idle full proc /es esetelg full proc+video ez nalam mindig kimarad mert irodaik a konfigjaim 99%a:- )/

udv

neduddki

mod: Yutani: tua ala mar nem raktam abit-ot, persze hasznaltan jutot hozzam jopar de kondi aldozat lett az ossze, lasd a dobozom:- ))) amugy a bf6 be6II meglepone sokaig birta meg megfojjt kondikkal is, bezzeg a kibaltazott vh6(II) meg mindig kondobajnelkul koborol az a par db ami meg a kezem alatt van:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1923) forras2 válasza bacsis (#1921) üzenetére


forras2
őstag

Nemtudok semmit az Epox-ról! :U

Barca a BL bajnok,2-0-ra leiskolázta a MU-t! :C :C :C :R

(#1924) neduddki válasza bacsis (#1916) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vmikor 2001/2002 kornyekn 2 tszcse vagy 15 kodgenyat csereltem mercuryra mert az osszes megdoglott, es azpk mwerkurik /amik meg a kozleben vannak/ azok meg egyeloore kivalon muxenek
es ah azt tudnad hogy a vegyeszlyanyoknal miket hajtanak meg 7/24ban meg leodnel /persze vot asmmejik az ujabmtol 1 cm-re huzott ivet a tap es a proci huzto koze, es meg mindig el a lap, mongyuk aznap mar nemn dogott senki abban a laborban :- ))) az is igaz hogy cseregetem oket pnf-re/

udv

neduddki

p.s. ja z epox az is annyti ert mindt qaz abit pupos kondit:- ( /mongyk epoxbol nem lattam annyi lapom mint abit-bol/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1925) Yutani válasza neduddki (#1924) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem van egy EPOX VIA PLE133T alaplapom kondizásra... :U

#tarcsad

(#1926) neduddki válasza Yutani (#1925) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat eg par db nalmsi akad a szekrenyben szedetttvedett epoxbol:- )

udv

neduddki

mod: didyman elvitt egy raklas cuccot a heten tolem jovo heten varom visszja, eerr gyun eszmen a 815ept pro volt modja is kozte vot:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1927) bacsis válasza neduddki (#1922) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Super PI futtatása alatt jöt ki az a 90W, természetesen a VGA kártya nem volt meghajtva :N

(#1928) peti_s


peti_s
addikt

Neduddki, próbálj ki egyszer egy DEER-t. :) Sztem jó. :) És nagyon halk. Nekünk 3 db 12cm-es, 350 W-os van.

A tegnapi meccshez pedig, jeeeeeeeee. :DD

(#1929) bacsis válasza peti_s (#1928) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is volt egy olyanom... a Prescott magos p4em 3700ig ment vele, a 420as LC-POWER-el pedig 4GHz+ lett a vége.... abban a tápban sincs meg minden alkatrész ami kéne ;] de azért persze... nem oylan rossz az :R
Mondjuk sokan nagyon szidják az LC-POWER-t hoyg full lowend.. na annak bizony vannak nagyon komoly tápjai is... nekem egy 420asom van, már kb 5éves, akkoriban vettem tizenX ezerért már nem meléxem rá, az egy dolog hogy máig szépen megy, deee az E8400as core2 procim mellett ami szénné volt húzva vitt egy HD3870+3850es VGA karit CF-ben 14!!!!!centis venti van benne aktív PFC-s stbstb :R

(#1930) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na erre sürgősen csapjon le valaki aki szereti a Cyrix-ot :R

(#1931) peti_s válasza bacsis (#1930) üzenetére


peti_s
addikt

Ez egy jó processzor. :)
De látok a Pcbontó oldalán egy jó kis dual P3-as Epox lapot... :D Te arra csapj le. :)

[ Szerkesztve ]

(#1932) neduddki válasza peti_s (#1928) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tavajj sajna 2 hejjre is deer kerult mikro nem votl pnf , ma mar mind a 2 pnf...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1933) Badman 4ever válasza neduddki (#1932) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem a Q-Technology jött be. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1934) neduddki válasza Badman 4ever (#1933) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na laccik hogy nem neszted a multkro linkelt mereseket...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1935) Yutani válasza peti_s (#1931) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, ugyanott HD 2900XT 45.600 Ft-ért... :C
Ezek a Mogyoróék is rablók... :D

#tarcsad

(#1936) bacsis válasza Yutani (#1935) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Régebben jobban bírtam őket, mert tök poénos dolgkat írtak mindenhez.. bár azért a "pénzből veszünk sok spanglit mert azzal jól lehet fizetni a böribe" duma is büntet :C

(#1937) bacsis


bacsis
Közösségépítő

peti_s!
az iggaz hogy EPOX, de csak coopermine magos 1gigás proccok mennek bele max.. najó az 1,1esek is ha tudsz szerezni bele ;] meg csak SD ramot eszik, tiszta gagyi :DDD

(#1938) neduddki válasza neduddki (#1335) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na tanyatm ido berakni a 1660-ast a k9ngm2-be superpi 1M ~45s>~36s / 2M 110s>82s es itt vegre az ossze magot lassan:- )))

udv

neduddki

p.s. most van egy adh-s 3.8k+ x2 folosbe

mod: fogyastas majd egysze vmikor egy messzjimesszi galaxy

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1939) peti_s válasza Yutani (#1935) üzenetére


peti_s
addikt

Azok, és szinte mindent túláraznak. Egy-egy használt dolgot lehet náluk jól venni, azt is nagyon ritkán. És sokszor a használtat többért árulják, mint máshol az újat.

Bacsis: De hát Epox!!! :D Te zengsz mindig ódákat róla. :)

(#1940) bacsis válasza peti_s (#1939) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Múltkor 3kért adták az Abit ST6E-t proccal, ami forras2 cimbimnek is van, egy olyan lap működőképesen 20k is lehet ebay-en.. már ha van :K
de az én 2MB-os Epox SS7 lapom is iggen jó vétel volt 450es proccal 1990ért ;]
szal csak ki kell fogni :K

(#1941) peti_s válasza bacsis (#1940) üzenetére


peti_s
addikt

Azta, egy olyan ST6E aztán kéne. :DD Remélem megint lesz, gyönyörű az fehérben. :) Igen van egy két dolog ami megéri, de sajnos kevés.

(#1942) bacsis válasza peti_s (#1941) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én minden nap nézem az oldalukat.. hátha... évente 3-4-5ször rendelek kb... de azok télleg jó cuccosok ;]
van törzsvásárlói kártyám is küldtek mellé levelet is, azon is akkora szüveg volt :DD

(#1943) peti_s válasza bacsis (#1942) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor te biztosra mész. :)

(#1944) bacsis válasza peti_s (#1943) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak nem akarom kihagyni a jó lehetőségeket ;] :P

(#1945) #95904256 válasza peti_s (#1928) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tápban a 400-as ZEN is nagyon halk... ;-)

De épp mostanában barkácsolok egy saját tápot.
Meglátjuk mennyit hoz fogyasztásban. ;-)

(#1946) bacsis válasza #95904256 (#1945) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

inkább azt mondjátok, hogy lehetne tápot halkítani?
ez a High power táp nem a leghalkabb :( ez a leghangosabb a gépembe... na meg a hdd-k ;]

(#1947) #95904256 válasza bacsis (#1946) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tápot halkítani?

- kicsit megolajozod a hűtőventilátor csapágyát vagy
- kicseréled a ventilátort kisebb fordulatú, halkabb típusra,
- de sorba is köthetsz vele egy ellenállást,
- vagy kisebb feszültségre kötöd ( pl. 12V helyett 7V-ot adsz neki )
- esetleg rezgéscsillapítóval szereled be a ventilátort,
- és/vagy a tápot szereled rezgéscsillapítóval,

(#1948) Badman 4ever válasza #95904256 (#1947) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Esetleg átszereled passzívra és ventillátor se kell bele?
Például belerakod valamilyen apoláris oldószert tartalmazó tartályba: Klikk! Klikk!
A YouTube hemzseg az olajos hűtésektől, itt válogathatsz: Klikk!
Baromi királyak! :DD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1949) bacsis válasza #95904256 (#1947) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a venti cserén gondolkodtam, de mintha olvastam volna, hogy lehet szoftveresen is... pont a logouton lett volna erről talán egy cikk... de most nem találom :(

(#1950) forras2 válasza peti_s (#1941) üzenetére


forras2
őstag

Peti_s!
Az én Abit ST6-E-m is működik,sőt fehér is....kérsz róla 1 képet? :P :B :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.