Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Badman 4ever válasza #95904256 (#1239) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez mekkora ötlet! :R
De ezt hallgassátok, most olvastam újra egy tavalyi cikket, és megfogott egy része:
A Nehalem tehát nem szimplán egy geometriai "frissítés", hanem egy új fejlesztés. Azt persze az Intel sem tagadja, hogy az új generáció alapja a Core architektúra, amely – mint tudjuk – a Pentium M-ből fejlődött ki, ennek elődje pedig a Pentium 3 lehetne, ami az 1995-ös Pentium Pro jelentős átalakuláson keresztülment változata, tehát a Nehalem belsőleg igen messzire nyúlik vissza. Létező gyökerek ezek, ám igencsak távoliak.
Tehát ha van valakinek procitervező tapasztalata, akkor áttervezhet egy Pentium Pro-t Corei7-re. :DD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1252) bacsis válasza Badman 4ever (#1251) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Méretbe alig van különbség ;] Az I7 sem sokkal kisebb mint a PPRO ;] :DDD

(#1253) bacsis válasza Badman 4ever (#1251) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

upsz 2 lett belőle :B

[ Szerkesztve ]

(#1254) Badman 4ever válasza bacsis (#1252) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A Pentium M/Pentium 3 rokonságra már találtam bizonyítékot is az EVEREST-ben. Queenben és SinJuliában 1600 MHz-en egymáshoz nagyon hasonló eredményt produkálnak.
Queen:

SinJulia:

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1255) peti_s válasza bacsis (#1250) üzenetére


peti_s
addikt

A lila kupakos Cyrix-ek nagyon szépek voltak. ;)

(#1256) Badman 4ever válasza peti_s (#1255) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na ezt látni akartam, de amikor beírtam a gugli képkeresőbe, hogy lila Cyrix kidobta a korábban emlegetett fehér ST6-E-t... :DDD
Na találtam egy doboznyi Cyrixot lilába. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1257) peti_s válasza Badman 4ever (#1256) üzenetére


peti_s
addikt

Nem ez az, itt a kerámia a lila, nem a kupak.

(#1258) Rive válasza Badman 4ever (#1254) üzenetére


Rive
veterán

Jáááááj :DDD

Te, ez annnnnnnyira nem jelent semmit, hogy az nem igaz :DD Még, ha az lenne, hogy egy mixed fulltest (SPEC2k vagy hasonló) résztesztjei végig egymáshoz hasonló arányokat produkálnak a két proccon, hát OK, az érdekes. De, hogy két teszt véletlenül hasonló :))

:D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1259) Badman 4ever válasza Rive (#1258) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jóvanna, ne kötözködjél má'. :DDD
Amúgy máshol is hasonló vagy megközelítő eredmények voltak, csak nem ennyire, amúgy ha a Corei7-et visszaosztom 1 magra és 1,6GHz-re akkor is megdöbbentően közel eső eredmények lesznek pl. Queenben is. :U

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1260) Rive válasza Badman 4ever (#1259) üzenetére


Rive
veterán

Ez leginkább a rendszer költséghatékonnyá tervezéséből fakad, nem a mikroarchitekturális leszármazási vonalból :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1261) Badman 4ever válasza Rive (#1260) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az lehet, de meglepő akkor is és érdekes is..amúgy mit értesz költséghatékony alatt? :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1262) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ínnye de csöndbe van mindenki :(

(#1263) Yutani válasza bacsis (#1262) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos még nincs hozzászólnivalóm, nem haladok a lakás rendberakásával. :W

#tarcsad

(#1264) bacsis válasza Yutani (#1263) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ésss ti többiek!
Most miva'
Akkor találjunk ki valami kis mókát magunknak :DD

(#1265) peti_s válasza bacsis (#1262) üzenetére


peti_s
addikt

Nem igen tölt be nekem a PH!. :(( Vmi gond van az oldallal.

(#1266) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Még mindíg xaraxik az oldal nálad?
nálam reggel óta már ok!
Akkor egy kis téma indítás! Ha az 566os celóm halott akkor egy 800ast küddök míg bírja az SD ramom.. jelenleg 150es FSB-vel nyomatom neki, 1200on ketyeg...
Remélem az SD ramom bírni fogja... akosf! Lehet kérek tőled köcsönbe valami faja SD ramot!
Amúgy tök tutkó ez az Slot-os Abit lap!
tud az északi hídnak is cundert adni :DD

(#1267) Yutani válasza bacsis (#1266) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen Abit lap az? Nekem van egy Abit BX6 2.0, ami az Abit egyik legkomolyabb Slot1 lapja volt, 4 memória slot, 1GB SDRAM (adatbufferrel felszerelve a stabilitás érdekében), SoftMenu II-vel. Persze a BE6-II a SoftMenu III-mal jobb tuningpotenciált biztosított, mint a fix értékek közül válogató BX6 2.0.

#tarcsad

(#1268) bacsis válasza Yutani (#1267) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen-igen Be6-II raid-el tolom soft menü IIIal :K
amúgy kész.. meg is feküdt a ram 160as FSB-vel!
egyik 128assal postol de fagy, másikkal meg sem nyikkan, egyik 64essel szintén postol a raid biosig eljut majd fagy, a másikkal meg elkezdi tölteni a windowst, és betöltéskor fagy :W
kinek van tuningos memóriája? :B

(#1269) peti_s válasza bacsis (#1268) üzenetére


peti_s
addikt

Tényleg a 800-as P3-at amit nekem küldesz, azt meddig tudtad húzni? Ha próbáltad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1270) bacsis válasza peti_s (#1269) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jah télleg, sztem holnap meg kapod ;)
vagy pénteken, ha van posta...
A gáz, hogy nálunk heti egyszer van postakocsi akkor viszik el a cumót, és ma vitték el a cuccost :(((
900környékén hajtottam, a 133as FSB végett elég nehéz... de asszem 150es FSB-n ment.. nagyon nem játszottam vele :N

(#1271) peti_s válasza bacsis (#1270) üzenetére


peti_s
addikt

OK, csak ezért érdekelt, mert én úgy sem fogom tuningolni, igazából nem is tudnám az alaplap határai miatt, úgyhogy érdekelt mit tud. :)

(#1272) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyah ezzel a celóval 1280ig jutottam, 162-es FSB-vel...
lehet mégsem a memó a szák keresztmetszet, 2-vel próbáltam mindegyikel pont ugyanott feküdt meg...
vayg a lapba van ennyi, vagy a prociba...
csak szerezzek 566os celót oszt majd azzal megnézem mi a szűk keresztmetszet ;]

(#1273) peti_s


peti_s
addikt

Nem tudjátok hogy ahhoz hogy akadásmentesen lehessen játszani a CS 1.6-al szoftveresen, ahhoz mekkora processzor kell?

(#1274) peti_s válasza bacsis (#1272) üzenetére


peti_s
addikt

Egy csomó helyen lehet ám venni 566-os Celeront. ;) Vegyél 10-et, úgysem drága, oszt majd megint találsz egy hasonlót mint a régid volt. :))

(#1275) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szoftvereshez kb 700as Athlonon már elketyegett, de azt tudom hogy a 450es p3 még nem bírta :(
Keresgélek ilyen 566os proccot, de egyenlőre sehol nem találtam megfelelőt, itt a ph-n naponta nézem az aprót, kérdezősködök, de még megfellő 1volt ,az is rossz volt... vatera teszvesz mogyoro, mind nézem őket de még semmi :(
könnyű megismerni melyik a jó nekem, mert 1,75v kell neki alapból a többinek meg többnyire 1,7 kell vagy még kevesebb :U
Most egy 3000+os 939es Athlont kínzok, 1800 az alap órajel, most 2700on megy prime stabilan, ehhez kellett némi vmod, a biosba 1,5v van beállítva a procinak, közben kapja az 1,75öt, de így stabil. s még így is 44fok a procc a yoféle zalman cnps9500 hűtésemmel :DD
jah az északi híd is kapt némi plussz kraftot, 1,5 helyett 1,9et adok neki, biosból nem, de egy kis ráforrasztott potméterrel igen :DDD ;] :K :C :R

(#1276) Badman 4ever válasza bacsis (#1275) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tesónak is 3000+-osa van és egy osztálytársamnak is az volt. Jó kis proci, a tuningrekord 3,4 GHz környékén van a cputuning.net adatbázisában.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1277) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jut eszembe, múltkor mondtam, hogy az 1,2 Ghz-en ketyegő 800-as Celeron mindenkit alázott memóriakezelésben és kérdeztétek, hogy az ment-e a legmagasabb FSB-n. A válsz nem, a Tualatin megy a legmagasabbon, de annak és a többi Celeronnak és Pentium 3-nak csapnivaló az eredménye. Kivétel a slotos 500-as P3, de az másik lapban ment, tuning nélkül. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1278) bacsis válasza Badman 4ever (#1276) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát annyi nekem nem lesz meeeg, de egy kicsit tekertem a potin ééééés 1,8v-nál meg van a 2800Mhz, a poén hogy ennyit a 3800+ sem megy, ha tolom neki a feszkót 1,5v környékén már be sem indul, ez meg kapja az 1,8at oszt no problematika :DDD

(#1279) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nah nézzük csak meg 1,85v-on?! :DDD
hujjuj pittyeg a bios hogy a voltage nem stimmel.. nyah aszongya F1-et neki... áhhh már tölt is a windows :Y :DD :R

(#1280) bacsis


bacsis
Közösségépítő

áhh megvan a 2800 is stabilan, de ez a plafon, már 1,9v-on sem jobb a helyzet :DDD :DDD
talán ha rátenném a vízhűtést :U :U :DDD
Mondjuk így is csak 45fokig melegedett :K jó'van hagyom inkább...
hmmm most akkro mit tuningoljak vajon? :U

(#1281) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Van egy ilyenem
de az ic7-maxba nem akar elindulni, pedig mennie kéne.. hmm lehet hogy rossz?!
pedig ha menne benne, ezt is szénné húznám :DD Ez egy ilyen nap ;]

(#1282) peti_s válasza bacsis (#1275) üzenetére


peti_s
addikt

OK, akkor a Katmai-val nem próbálkozom. Ha látok olyan CPU-t, amilyen neked kell, akkor szólok. :)

(#1283) bacsis válasza peti_s (#1282) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áhh szerintem nem bírja szoftveresen, dee egy TNT2-vel már jól elmenne ;)
Megköszönném ha jeleznéd ha találsz ilyen 566os cerkát :R

(#1284) peti_s válasza bacsis (#1281) üzenetére


peti_s
addikt

Úgylátom te szeretsz tuningolni. :DD Persze én is, csak én most nem tudok itthon mit. :( Van olyan amit direkt nem tuningolok, (pl. a Katmai-t, meg a Deschutes-t, meg az ES Pentiumot), úgyhogy bevásárolok majd Slot1 Celeron téren. :) Vmi verseny kéne megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#1285) peti_s válasza bacsis (#1283) üzenetére


peti_s
addikt

Nincs TNT2-m. Igazából AGP-s kártyákból egy van, egy FX5200-as, de az pedig nem működik. PCI-os foglalatúból egy halom van, de azok pedig gyengék, pl. S3-asok. Az egyiket 2 megásítottam. :DD Igazából 600 MHz-es Coppermine-on érdekelne, hogy vajon azon hogy megy. :) ( Az a 600-as a te 800-od, 100 MHz-es FSB-vel. :K )

(#1286) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ezt hallgassátok, Warcraft 3 + Windows XP + nincs lapozófájl.....megy az 512MB SD-vel...és még 66 mega maradt is. :DD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1287) bacsis válasza peti_s (#1285) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sztem a 600asp3 már szépen el fogjavinni, csakneszórd a füst gránátot :DDD

(#1288) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek még lehet kapni valahol ( áfás számla + garancia jó lenne ) socket 478-as Prescott magos processzorokat? Egész nap egy EOleException: 'Meghatároztalan hiba' dologgal küzdöttem ami valószínűleg abból fakad hogy egy az adott gépre feltelepítendő program SSE3 utasításokat is akar használni ( persze egy betű nincs róla sehol leírva ). A jelenlegi 2,5GHz-es Northwood magos Pentium4-est szeretném lecserélni...

[ Szerkesztve ]

(#1289) peti_s válasza #95904256 (#1288) üzenetére


peti_s
addikt

Link.Igen lehet. Pl. Ipon. De elég fura a leírás, a másik hogy 2 GHz-es Prescott nincs is... De tényleg elég sok helyen lehet még kapni. Általában a 3 GHz-es P4-ek vannak még.

(#1290) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát nem tudom...a 478asok már kihaltak a boltokból is
nekem van egyhasznált, 3,4es eladó :))

(#1291) peti_s válasza bacsis (#1287) üzenetére


peti_s
addikt

OK. :)

(#1292) bacsis


bacsis
Közösségépítő

bocs 2x ment el már megint

[ Szerkesztve ]

(#1293) peti_s válasza bacsis (#1292) üzenetére


peti_s
addikt

Ne nyomj frissítést, akkor sztem nem megy el 2x. :))

(#1294) bacsis válasza peti_s (#1293) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

előbb be volt állva ez a vacak...mostmár megy rendesen :K :B

(#1295) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ha minden igaz holnap lesz Socket 478as lockmentes procim bibibííííí ;] ;] :P :P
na jó, mára nekem ennyi... holnapfolytatjuk Urak! :R

[ Szerkesztve ]

(#1296) peti_s válasza bacsis (#1295) üzenetére


peti_s
addikt

Gyári, vagy buherált lock mentes? :)

(#1297) neduddki válasza #95904256 (#1288) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kvazar v. asbis ok a intel izek itthon

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1298) Yutani válasza peti_s (#1296) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valszeg gyári, mert nem lehet megbuherálni a szorzót ezeken a procikon. Valszeg mérnöki minta (ES) lesz.

#tarcsad

(#1299) peti_s válasza Yutani (#1298) üzenetére


peti_s
addikt

Az akkor elég ritka lehet... :)

(#1300) bacsis


bacsis
Közösségépítő

csak szimplán mobility ;] felfelé igaz nem lehet állítani, csak lefele, de most ki fogom hajtani a 600as A-DATA ramjaim simán ezzel a procival, megküddöm neki a 300as FSB-t, iszonyatosan gyors lesz a kicsike :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.