Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Penyus válasza Yutani (#4050) üzenetére


Penyus
senior tag

Azam:) Pedig milyen buszke voltam 1997ben mikor 4 megas virge kerult a p1esembe! Igaz akkor nemis nagyon volt mas 3d lassito elerheto aron.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#4052) bacsis válasza Yutani (#4050) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tök yoféle volt az a kari, minden objektum kocka volt, a fa lombja, a láng, meg úgy általában minden :DD

(#4053) peti_s válasza Yutani (#4050) üzenetére


peti_s
addikt

ElastoMania, Mario, Age of Empires I, II, plussz egy pár Miniclip-es játék szépen ment vele. :)

(#4054) bacsis válasza peti_s (#4053) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze mert azok az 1megás tridenten is mentek már :DD

(#4055) peti_s válasza bacsis (#4054) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem vannak itthon Tridentek is, de sohasem használtam őket. Csak annyira, hogy indúl-e az alaplap, vagy sem. :D

(#4056) MasterDeeJay

Ha minden jól összejön akkor szert teszek egy voodoo2-re ami a mostani mellé lesz.
Így megépíthetem az első SLI rendszeremet két darab Inno mighty3d v3 12mb-os karikkal. :DD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4057) peti_s válasza MasterDeeJay (#4056) üzenetére


peti_s
addikt

Sok sikert, érdekelne mit ír ki róla a CPU-Z valid. :D

(#4058) bacsis válasza peti_s (#4057) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint a GPU-Z? :B

(#4059) Badman 4ever válasza bacsis (#4054) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem a 4MB-os Tridentem mentette meg a 9600 XT-met, amikor elflasssheltem a BIOS-át. A S3 3D/2X 4MB-omat akartam kipróbálni, hogy mire elég a 3D gyorsítása, hát semmire :D . Warcraft 3-at, Quake 2-őt és Quake 3-at próbáltam indítani. Ebből nem indult: Quake 2, Quake 3 és a Warcraft textúrák nélkül, fehér objektumokkal indúlt és már a menüben is 1 FPS volt a max sebesség. Jah és a drágalátos kártya csak a 24 bites színmélységet támogatja. Ehhez képest a 4MB-os Rage Pro Turbo AGP 2X ezeket mind vitte játszható sebességgel, sőt Return to Castle Wolfenstein és az NFS Porsche is ment vele, pedig ez alatt egy 400-as PII dolgozott, az S3 alatt meg egy 850-es PIII. :)
Amúgy megjelent Penyus cikke: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4060) peti_s válasza bacsis (#4058) üzenetére


peti_s
addikt

:N , a CPU-Z is kiírja hogy milyen videókártya van a gépedben.

(#4061) bacsis


bacsis
Közösségépítő

megjött a 133MHz-es Cyrix pr166+os procim :DD
laza 3,52v kell neki :Y ;]

(#4062) peti_s válasza bacsis (#4061) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem PR150+ -om van, 120 MHz-es, és elég neki 2,8 V. :)

[ Szerkesztve ]

(#4063) bacsis válasza peti_s (#4062) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint elmegy annyin is, vaaaagy alapból annyi kell neki?

(#4064) Badman 4ever válasza bacsis (#4061) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Zabál, mintha muszály volna neki, gondolom melegszik is rendesen... :Y

Valahogy csak nekem fura ez a mondat? :U (Wikipediáról van)
The Tualatin River is a tributary of the Willamette River located in Oregon in the United States.
Mostmár tudom Intelék honnan szedik a neveket, kimennek a természetbe és az első dolog amibe botlanak, arról procimagot neveznek el kb. így: Nézd mán ott van északra egy erdő...hmm, akkor legyen Northwood a következő magnév! :D

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4065) bacsis válasza Badman 4ever (#4064) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem az így jött: játszottak a GTA4-el, s mikor a 2. szigetről mentek a 3. sziget felé a hídon, elérték Northwood körzetét... banyek de jó neve van.. akkor legyen ez a neve :DD
Amúgy nem nagy dolog.. a Cyrix bibliai szereplőkről adta, adja a CPU magjainak a nevét... ámen :C

(#4066) peti_s válasza bacsis (#4063) üzenetére


peti_s
addikt

Alapból.

Az AMD a server processzorait városokról, asztali processzorait csillagképekről nevezi el. :D

[ Szerkesztve ]

(#4067) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ezt muszály megnéznetek, egy része bacsis tesztjeire emlékeztet: Klikk! :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4068) peti_s válasza Badman 4ever (#4067) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon jó. :DD

(#4069) #95904256 válasza MasterDeeJay (#3975) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megjöttek a processzorok! Köszönöm. :R

A sárpacát pillanatok alatt kivette a P90-esből egy körömkefe, a processzorok lábait meg pár perc alatt vissza lehetett hajtogatni egy fogóval. Bár érdekes volt az a látvány is, mikor mindegyik láb más irányba nézett... :DDD

Ráadásul ma jött egy 33MHz-es UMC U5S procim is, a szokásostól egy kicsit eltérő méretű felirattal.

[ Szerkesztve ]

(#4070) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Vajon, ha egy 200Watos AT-s tápból kikötöm a ventit, és egy 566os celóval szerelt gépet hajtok vele egy szem 40es vinyóval, akkkor az vajon bírni fogja? :B
Akarok csinálni egy letöltő gépet, ami keveset zabál... és totál kussba van.. najó a vinyó hangja lesz csak...
Ebből a ROBO-678N-ből akarom összehozni a cuccost...
Tényleg, rég járt erre Neduddki kolléga ő a szakember ebben :))

(#4071) bacsis válasza #95904256 (#4069) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

képeket kérünk :DD

(#4072) #95904256 válasza bacsis (#4071) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az UMC prociról? Mert a többiről MasterDeeJay már mutatott képeket... :D

(#4073) MasterDeeJay válasza #95904256 (#4069) üzenetére

Pár perc? Hiszen annyi görbe lába volt hogy megszámolni nem bírtam. (ezért bocs, de ha kell adok másikat kicsit kopottabbat) Nekem pár lábat is kínszenvedés visszahajtogatni. Bevallom nem bánok valami finoman a procikkal, most is csak egy zacsiba vannak ömlesztve ;]
Az UMC re én is kiváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4074) bacsis válasza #95904256 (#4072) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szeressük az UMC-t :K jahh képet kérünk róla :R

(#4075) peti_s válasza bacsis (#4070) üzenetére


peti_s
addikt

Rakj bele egy Zalmant, plussz egy fordulatszámszabályzóra kösd rá.

(#4076) peti_s


peti_s
addikt

Hamarosan lesz egy TUSL2-C-m. :DD

(#4077) #95904256 válasza MasterDeeJay (#4073) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez jött most:

A régebbiek meg ilyenek:

(#4078) Badman 4ever válasza peti_s (#4076) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Kíváncsian várom, mit hozol össze belőle... :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4079) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Nah sikerült összerakni a gépet. Fotók és videó az oldalamon.
Segítsetek pls !

Van egy ilyenem

Annyi a gondom vele bekapcs után jönnek a hiba kódok 601,161, 1hosszú csip 1 rövid csip, 163.
Ezután megjelenik egy menü és ennyi.Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka a gép ?
Video és képek

A hiba kódok is megvannak,csak az orvosság nincs meg rá.

Valamien OS-t lehet rá barkácsolni ?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#4080) peti_s válasza Badman 4ever (#4078) üzenetére


peti_s
addikt

Én is. :D Először Yutani-tól szerettem volna venni P3-S CPU-t bele, de most nincs neki, így valószínű veszek bele egy kis Celeront, és elszórakozok vele. ;] Így tudok pontos eredményeket mondani a jégakkus hűtésről. Ugye van hőszenzor a Celeronban?

(#4081) Badman 4ever válasza peti_s (#4080) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az alaplapon van a szenzor, a procikban, ezekben egyikben sincs, se PIII-ban se a Celeronban vagyis mindegyiknél kijelzi a hőfokot, csak maghőfokot nem látsz (ez a Core technológiával érkezett találmány). :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4082) peti_s válasza Badman 4ever (#4081) üzenetére


peti_s
addikt

Tehát vhol a foglalatban van a szenzor?

(#4083) Badman 4ever válasza peti_s (#4082) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, például a hibrid Slot1/s370-es Ali-s lapomnál anno 2 szenzor volt, az egyik az s370-ben, a másik kiállt a lapból és a slotos borda hőfokát mérte. :)
Pár napig nem bírom elérni a fórumot vagy csak nehézkesen... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4084) peti_s válasza Badman 4ever (#4083) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, köszi. Miért, netprobléma :F

(#4085) bacsis válasza Fagyi (#4079) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is olyan bazi IBM gépem van.. próbáltam a többiekre tukmálni de nem kellett nekik :DD
Csak sajna az enyémnek bibis lett a tápja...
Azt hiszem speckó IBM DOS-t lehet rá hekkelni :R

(#4086) Badman 4ever válasza peti_s (#4084) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Rokonoknál leszek, meg talán pár napra kis kiruccanás üdülni. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4087) bacsis válasza Badman 4ever (#4086) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor jó pihenést

(#4088) bacsis


bacsis
Közösségépítő

miva' mindenki elment nyaralni? :D

(#4089) bacsis


bacsis
Közösségépítő

képzeljétek, nem is mondtam
A dual p3asom tápja aszondta hogy kapjam be és hagyjam békén :U
mert hogy őt nem arra tervezték, hogy hajtsa a 2 szénné tuningolt tualatint, a 3db SCSI vinyót, továbbá egy geforce 6800GE-t :))
míg a 3850el és az fx5900ultrával boldogul(t) addig a 6800al 3dmark után faszán lekapcsolt.. párszor eljátszotta, mire meg kegyelmeztem neki, és ideiglenesen kicseréltem egy 350esre... azzal már ment szépen a vas...
éérdekes hoyg a 3850et bírja ezt a 6800ast meg nem :(

(#4090) L4rs válasza bacsis (#4089) üzenetére


L4rs
tag

Melyik gyár melyik tápjának milyen erős példányával próbáltad?

Egyébként a HD3850 elég keveset fogyaszt (kevés hőt termel), főleg a 6800GE-hez képest. Az fűt, mint az állat. Volt alkalmam egy ilyen V9999GE-t használni egy kis időre. :)) :D
Számomra ez egyáltalán nem meglepő.
Meg mondjuk ha jó kis 15k rpm-es SCSI-jaid vannak, azok is szeretik, ha nem sajnálják tőlük az ennivalót.

Ez a VGA fogyasztásos dolog úgy valahogy van szerintem (AGP-s kártyákkal értve), hogy Ati/AMD-nél az X1950 környéki széria, Nvidianál a 6800 környéki széria kajál a legtöbbet. Az új HD4xxx karik alig esznek, de a 7800GS+-om se melegszik annyira, mint 6800GE.
Lehet, hogy nem így van, de tapasztalatok, és felületes információim alapján erre következtetek.

szerk: kivételek természetesen mindig vannak, egy-egy csúcsra járatott darabnak több áram szükségeltetik

[ Szerkesztve ]

(#4091) DBob


DBob
őstag

off: Kell vmelyikőtöknek egy ilyen? Ti talán tudtok vele gyakorlatban is mit kezdeni ;) Annyit tudok róla, hogy mind a két vga kimenet működik, illetve hogy miro a kártya gyártója. Ők a 90-es évek elején-közepén több autó árába kerülő kártyákat gyártottak, főképp videózással kapcsolatosan. Pontos funkcióját kideríteni nem tudtam, de többen arra a következtetésre jutottunk hogy vagy videodigitalizáló kártya, vagy feliratozó kártya.
Procigyűjtő lévén cserélni szeretném "sárgafejű" (aka. hibás lebegőpontos) pentium procira, amin nincs integrált hűtés, vagy pentium prora. Ezek hiányoznak nálam és wanted státuszúak.

[ Szerkesztve ]

(#4092) L4rs válasza DBob (#4091) üzenetére


L4rs
tag

Ez nem kell, de erről jut eszembe, hogy XT bus-os (8 bites ISA, vagy 8 bites XT, vagy nevezzük ahogy akarjátok) video megjelenítő ha akadna valakinek, és még működne is, netalán tán felesleges/eladó, igényt tartanék egyre, mert ki akarom próbálni az AMD 8088-as XT lapomat. :DD

(#4093) DBob válasza L4rs (#4092) üzenetére


DBob
őstag

Van herkules / ega / cga monitorod?

(#4094) Rive válasza DBob (#4091) üzenetére


Rive
veterán

Miféle PPro proci is kell neked?

A videobigyuláról esetleg valami jobb kép?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4095) L4rs válasza DBob (#4093) üzenetére


L4rs
tag

Nincs, de majd lesz az is.
Azt inkább személyesen oldanám meg, postáztatni költséges és kevésbé biztonságos.

(#4096) DBob válasza Rive (#4094) üzenetére


DBob
őstag

Tök mindegy. Semmilyen Pentium Prom nincs itthon, hibás Pentiumból is csak hűtővel egybeintegrált. Pedig nekem semmi bajom a sárga sapival ;)

Kártyáról most nincs jobb kép, de ebbe bele tudsz zoomolni.

(#4097) peti_s válasza L4rs (#4090) üzenetére


peti_s
addikt

Úgy emlékszem egy Noname 200W-a van. :DD:DD

(#4098) Rive válasza DBob (#4096) üzenetére


Rive
veterán

Ennyi alapján nem tudom azonositani. Hátoldalán valami számok, effélék?

Működik valamilyen szinten? Mit ir ki?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4099) Taifa Díaz válasza bacsis (#4089) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem még van egy odab*szós 235 W-os Vargáné és Tsa Bt. által gyártott, power supply-nak nemigen nevezhető darabom, ha érdekel ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4100) DBob válasza Rive (#4098) üzenetére


DBob
őstag

Tudom hogy nem tudod beazonosítani, nekünk se sikerült. Pedig egész levlistányi informatikus / villamosmérnök próbálkozott vele. Hátoldalán semmi nincs. Tele van ültetve.

Mint írtam annyira működik, hogy mind a két vga kimeneten bejelentkezik a kártya biosa. Azt hiszem ugyanaz a bios szolgálja ki mind a két kártyát...már csak azért is mert egy bios van rajta. Hogy mit ír ki nem tudom..mindjárt rápróbálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.