Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) cskamacska válasza Oliverda (#4437) üzenetére


cskamacska
addikt

Ennek a procinak köszönhetem hogy részlegesen elvesztettem az érdeklődésem a K6-III iránt. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4502) Oliverda válasza cskamacska (#4501) üzenetére


Oliverda
félisten

:F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4503) cskamacska válasza bacsis (#4474) üzenetére


cskamacska
addikt

Sajnos azért nem akkora biznisz. Legelterjettebb duál k7 lap, csak sima MP, na meg antituning "vállalati" biosa van szegénynek. Viszont ment már hasonló áron Asus A7M266-D és MSI K7D Master is, nna azok megérték :)

Oliverda: Anno 2005-ban mikor gyűjteni kezdtem akkor az ég világon nem találtam sehol még sima K6-III-at sem. 2006-ban pedig majd hogy a "tájékozott ember" után dobálták ingyé, azt hittem dömpingcucc. Persze a drága pénzen vett Celvinnek is volt beleszólása a dologba, bedöglése igen csak elkedvetlenített. A végső csapás az a tavalyi dömpingáron felkínált Ali Aladdin 7-es ultraritka lap cuccaival+CL2 133 sdram+K6-III+ proci eltöketlenkedett elkúrása volt. Azóta bűnös ember vagyok, aki meg sem érdemli. :( :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4504) zoltanz válasza bacsis (#4476) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Retro napokban meséltem a számtech -ről a kis 10 éves keresztlányomnak: elsőre képzeld el ritkán összefutottam még monocrome notival és internetes pont városonként egy helyen volt, többet Info börzén láttam elöször. Filmeket sem nagyon lehet lejátszani esetleg zenét PC -n.
Erre bután nézet rám és akkor nem volt youtube sem. :) :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4505) bacsis válasza zoltanz (#4504) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó multkorjában kis 14 éves srác nézegeti a gépem elejét, mert benne van egy nagyflopy, majd így szól: hát az meg miféle memória kártya olvasó? :DDD :DD :DDD :C
azt hittem besz*rok rajta :))

(#4506) #95904256 válasza cskamacska (#4503) üzenetére


#95904256
törölt tag

:Y Volt egy Aladdin 7-es lapod? :Y
Mi történt vele?

(#4507) zoltanz válasza bacsis (#4505) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A szervereken ment az OS/2 és voltak szép ablakozók is. Megszenvedtem néha a CGA, EGA monirtorokkal is. Infóvásáron láttam elöször digitális fényképezőt :) nem gondoltam volna 5-6 évre rá lesz nekem is, ma meg már utánad dobják... (pedig akkor sem volt lassú fejlődési tempó az IT iparban)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4508) Oliverda válasza #95904256 (#4506) üzenetére


Oliverda
félisten

Mitől olyan nagy szám az Aladdin 7? Az int. VGA miatt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4509) cskamacska válasza #95904256 (#4506) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát erről van szó, hogy nem volt. Elkúrtam nem kicsit, nagyon. :O Pedig nem adták drágán, igazából majd, hogy ingyen lett volna a ram és a proci mellé. :(((

Oliverda: Csecsebecse, ritkaság, 133MHz FSB alapból, és a hozzá tartozó 4-es PCI osztó. :) (AGP nincs ugye) Azaz míg egy ALiV-ös/MVP3-as lap 133MHz-nél már sütögeti a vinyókat, és a PCI karikat, addíg az Ali 7-es lap akkor kezd belejönni.. elméletben. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4510) Oliverda válasza cskamacska (#4509) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. No és pontosan milyen lap volt az?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4511) cskamacska válasza Oliverda (#4510) üzenetére


cskamacska
addikt

PowerColorP561A

Powercolor P561A :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4512) #95904256 válasza Oliverda (#4508) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem attól. Hanem a 128 bites memóriabusztól ( dual channel )!

(#4513) Oliverda válasza #95904256 (#4512) üzenetére


Oliverda
félisten

Wow. Bár gondolom hogy a K6-III teljesen ki tudja aknázni az ebben rejlő potenciált. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4514) bacsis válasza #95904256 (#4512) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

miva'? :Y :Y :R
ez miért volt ilyen ritka cucc? :U kereslet az lett volna rá gondolom :U

[ Szerkesztve ]

(#4515) #95904256 válasza Oliverda (#4513) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azért olyan túl sokat nem kell tőle várni, inkább csak érdekesség... és ritkaság.

(#4516) bacsis válasza #95904256 (#4515) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

alapból 133as FSB 4es osztóval nem rossz cucc lehet ezzel tényleg meglehet a 166os FSB is szépen :R

(#4517) Penyus válasza zoltanz (#4507) üzenetére


Penyus
senior tag

Fu, nekem az elso digi fenykepezo egy casio qv-100 volt. 8mega beepitett memoval. 640x480at tudott fix fokusszal. Es vaku se volt rajta. Kb annyit tudott mint egy regiebbi mobil kameraja. De mekkora kiralysag volt 1999 korul. Ja es soros kabellel lehetett leszedni a kepeket rola :) A gep

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#4518) zoltanz válasza Penyus (#4517) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Emlékszem még telókon is csak soros kábelel lehetett telefonkönyvet feltölteni pl. :) Azért akkor sem felejtettem el a régi F80 F100 Nikon okat, ugyan nem voltak digitálisak, de nagyot ütöttek. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4519) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Bacsis: Köszi, hogy linkelted a lapot, pénteken el is viszem, ha minden jól megy :)

Penyus:én még 2003-2004 nyarán téglahordásos nyárimelóval kerestem meg a 100e-met egy 4Mp-es Trust fényképelőre, gép a "csak" 60e volt akkoriban, de vettem bele 256-os SD kártyát, ami egy 20-as volt, meg a töltő az elemekkel együtt még egy 20-as. :)

Yutani: Nekem szerverem van egy jópár itthon, amiket diliből szoktam használni letölteni, és őszintén szólva anno, a dual P3asom kevesebbet evett, mint a P4 presscottom, sőt a quad Pentium Pro is kevesebbet fogyasztott, pedig annak is van éhségre. Most a HTPC is igazából a HD TV-mhez kell, mert ki akarom rakni nagyszobába egy blu-ray íróval vagy olvasóval filmezni, csak ha már amúgyis keveset fogyasztó gépet rakok oda, akkor azt fogom letöltésre használni wifi-vel, mert a sok kábel csúnyán nézne ki.:)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#4520) cskamacska válasza bacsis (#4514) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem volt rá kereslet. Eleve a K6-III-as cumók sem fogytak, azért lehet mostanság kerneltáncot járni körülöttük. 99-ben már az AMD is ejtette a K6 sorozatot, amivel éppen a népszerű és a K6-III-aknál valamivel olcsóbb Celeron-ok mosták fel a padlót, nem csoda, ha a lapgyártók sem rajongtak egy új SS7 chipset iránt. Namost ennek a cuccnak még L2 gyorsítótára sem volt a lapon, direkt K6-III alá készítették, ami viszont azt jelentette, hogy teljesen feljtős volt a K6-2-t választók számára, az AGP hiánya miatt a gémerek is kapásból kiestek. Ráadásul a régi lapok olcsóbbak és megbízhatóbbak is voltak(alaplapi vga-hoz sosem készült normális meghajtó, de a duálcsenöl is bugos), nem nagy csoda, hogy ritkaság mára, eredetileg is az volt. :(

Ranagol_5: Erdő szélén jó a kedv, ott lakik a barna medv. Munkács várán van egy lik, ott nézett ki Zrínyi Mik. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4521) Oliverda válasza cskamacska (#4520) üzenetére


Oliverda
félisten

"99-ben már az AMD is ejtette a K6 sorozatot"

Ennek ellenére még 2003ban is gyártották a K6-III+ sorozatot. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4522) Penyus


Penyus
senior tag

Most igy az esti punnyadasba az jutott eszembe hogy VGACOPY. Emlekeztek ra? :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#4523) #95904256


#95904256
törölt tag

Ha valakit érdekelne még 1.6V-os AMD K6-III+ 400ATZ, annak mondanám, hogy a német e-bay-en is van még három darab. Postaköltséggel együtt ~23 euró/db. [link]

(#4524) bacsis válasza #95904256 (#4523) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

annyit megér :R
De kár hogy le vagyok égve :U
Amúgy tényleg érdekes, hogy a Barton korába még jött le pár K6-os proci az AMD futószalagáról... De vajon ez hogy működhet? Fennt tartanak egy sort, direkt ilyen célokra, hátha van megrendelés ilyen kifutó termékekre, és akkor a megrendelést még azon a soron legyártották? :B
Amúgy még tudjátok min csodálkozom? nem tudom, hogy az AMD-nél is van-e ilyen, de Intel oldalon szokták írni hírekbe, hogy mely terméékek a kifutó modellek, amikre már nemsokáig lehet leadni rendelést... Ez általában 1,5-2éves típusoknál szokott ugye előfordulni... Már a 65nanós Quad-ok is kifutottak, vagy most fognak kifutni, akkor mégis hogy a bélbe lehet még mindíg újonnan dobozos 631-es P4-et meg 641-es P4et kapni zsír újonnan az ipon-nál? :Y
felderülhetne a kérdés, hogy biztos valamelyik nagyker raktárjában maradt, találták ozt most adják el stbstb... DE!!! kb 1évvel ezelőtt itt bent a cégnél, ahol nem szarral gurigáznak, közvetlen az Inteltől meg az AMD-től szervírozza a cég a procikat, hogy a pélóba jöhetett 3,4es Socket478-as Prescott magos P4? :Y de ilyen több tucat, tálcás és persze mind zsír új ;]

(#4525) #95904256


#95904256
törölt tag

Mi évek óta egy bevált 2,4GHz-es s478-as Pentium4-es konfigurációt használunk a számítógépvezérelt megoldásainkban. Ipari cucc, még sosem jelezte a beszállító, hogy fogytán lenne. Pedig éves szinten 20-30 darabot rendelünk, majdnem hogy darabonként. :DDD

(#4526) Oliverda válasza #95904256 (#4523) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ennyiért (+posta) nálam is lesz mégegy. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4527) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ranagol_5!
Mi a helyzet a Pentium PRO procival, sikerült elküldeni? :B
Meeeert megjött ez ;]
itten lehet róla képet megnézni, érdekes, hogy nem teljesen ilyen meeeert ez a procc korom fekete, és sokkal, de sokkal könyebb a kevesebb cache-el szerelt társainál :U
Rive! A Tied mekkora? Rossz az aki rosszra gondol ;]

(#4528) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy hol lehet kapni Slimline SATA kábelt? Esetleg van valakinek eladó? Laptop DVD-ROM-ot építenék be egy mini-ITX házba, de ilyet nem adtak hozzá.

Üdv,
Ákos

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#4529) Oliverda válasza #95904256 (#4528) üzenetére


Oliverda
félisten

semmi

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4530) bacsis válasza #95904256 (#4528) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mennyi fém van benne?
mert ha nagyon kevés, akkor tudok ;]

(#4531) Oliverda válasza bacsis (#4530) üzenetére


Oliverda
félisten

Ejnye... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4532) #95904256 válasza bacsis (#4530) üzenetére


#95904256
törölt tag

Meg ne próbáld... :Y

(#4533) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jajj ugyanmár ez csak egy szaros kábel :K

(#4534) #95904256 válasza bacsis (#4533) üzenetére


#95904256
törölt tag

Meg ne tedd, egész olcsón kapni.
Majdnem írtam is mennyi, de az csak majdnem olyan kábel... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4535) #95904256 válasza #95904256 (#4534) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hong Kong-ból, postával együtt 4,5 USD darabja. [link]

(#4536) bacsis válasza #95904256 (#4535) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te tudod :R

(#4537) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Újabb kérdés! :D
azon gondolkodtam, hogy a procikban a tranzisztoroknak nincs súlyuk ugye? :U
kifejetm részletesebben.. ugye a procik a wafferból készülnek azaz szilíciumostyából...
az egyszerűség kedvéért egy szilíciumostya mondjuk 1kg amiből 10proci jön ki... azaz egy procinyi szilíciumlapka az 100gr. eddig stimm ugye?
namármost a tranyókat ezekre a szíliciumlapkákra úgy égetik/gravírozzák bele fénnyel ugye? szal most léynegében tök mindegy hogy van beleégetve arra az ostyára tranzisztor vagy nem, mert az ugyanúgy 100gr marad ugye? :U

(#4538) #95904256 válasza bacsis (#4537) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem az eljárás során megnő a súlya a lapkának. Ugyanis nem be-/kiégetik az anyagot, hanem más anyagokkal (gázokkal) szennyezik és azok atomjai belediffundálnak, hozzákapcsolódnak a szilícium lapka atomjaihoz. Ráadásul több menetben, egyre nagyobb mértékben szennyezik ugyanazt a lapkát.

(#4539) bacsis válasza #95904256 (#4538) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igazad lehet, szal akkor nem is kérdeztem olyan nagy f*szságot? :DD
De akkor az már tuti, ha duplázódik a tranzisztorok száma, akkor a súlya az közel sem duplázódik ugye? lényegében ez a "többlet" súl a tranzisztorok duplázódásával el hanyagolható neeem? :B

(#4540) #95904256 válasza bacsis (#4539) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem értelek. :U

Mi az a tranzisztor duplázódás?

Mert egy kupac kopasz kukac meg még egy kupac kopasz kukac az két kupac kopasz kukac... :DDD

(#4541) bacsis válasza #95904256 (#4540) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a waffer mérete az évek folyamán nem változott (számottevően)
Szóval ugyanarra a sziliciumlapkára egyre több és több tranyót tudnak "rárakni" ugyanarra a területre... de a súlya nem változik... így már oks? :B szóval így ha jól gondolom a két kupac kopasz kukac mégsem két kupac kopasz kukac, hanem csak egy ;] meg egy nagyon pici

[ Szerkesztve ]

(#4542) #95904256 válasza bacsis (#4541) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt nem mondtad, hogy csak két fél kupac kopasz kukacról beszélsz... ;)

(#4543) bacsis válasza #95904256 (#4542) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de az tök mindegy hogy két fél kopasz kukac vagy két egész kupac kopasz kukac, mert a végeredmény nem lesz 1 illetve 2... hanem 0,5000000000001 illetve 1,000000000001 és ez ugye azért van mert hiába duplázódik a kukac súlya ha a kupac súlya nem változik. mert ugye az elkészült kukaoc csak nagyon keveset számítanak értem, világos akkor minden.. de most tényleg :R
Viccet félre téve, ha egy proci magjába 20 millió tranyó van a másikban meg 200millió, csak minimális súly többelet lesz akkor ugye?

(#4544) Rive válasza bacsis (#4527) üzenetére


Rive
veterán

Rive! A Tied mekkora?
Mi mekkora? A PPro 1M procik mind két lapkára készültek: egyik a procc, másik a különálló L2 cache. Ha alulról nézed meg a procit, akkor látszik is a műanyagon keresztül. A 256 és 512k változatok kerámiatokot kaptak, azért nehezek. Az 1M meg műanyagot, egy vékony hőelosztó alulapkával a tetején.

Vicces volt, ahogy a roncstelepen kilóra akarták adni. Egy 1M-et negyede áron kaptam, mint a többi variánst :DDD

Viccet félre téve, ha egy proci magjába 20 millió tranyó van a másikban meg 200millió, csak minimális súly többelet lesz akkor ugye?
A mag mérete számit, négyzetcentiben. Egy-egy tranyó súlya... Huh.

A lapkán a tranyókat alkotó rétegek vastagsága igazából a gyártástechnológiához hasonló nagyságrendű. A PIII volt talán nyolc réteg.

Szóval elenyésző a tranyók súlya :)

Ami itt számít, az a tokozás.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4545) #95904256 válasza bacsis (#4543) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#4543) bacsis: "Viccet félre téve, ha egy proci magjába 20 millió tranyó van a másikban meg 200millió, csak minimális súly többelet lesz akkor ugye?"

A viccet félretéve, most sem írtad le, hogy a tranzisztorok ugyanakkorák vagy sem.

De ha feltételezzük, hogy a mindkét esetben ugyanakkora a térfogat és az anyagsűrűség, akkor a súlyuknak is ugyanakkorának kell lennie. ( m = V x p )

(#4546) peti_s válasza bacsis (#4527) üzenetére


peti_s
addikt

Oh, honnan szereztél? Ám én nem látom a képeket, nem tudnál egyet csinálni? :) Mert azon az elterjedt fekete képen, nem igen látszik sok minden...

A 23 eurós K6-III+ pedig nagyon jó árban van, kár hogy nem értek az ebay-hez. Kiművelem magam... :DD

[ Szerkesztve ]

(#4547) Oliverda válasza peti_s (#4546) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszerűbb ha megveszed tőlem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4548) peti_s válasza Oliverda (#4547) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, de akkor egy zsírújat. :DD Megy PÜ. :)

[ Szerkesztve ]

(#4549) bacsis válasza #95904256 (#4545) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ugyanakkora a térfogat és az anyagsűrűség, akkor a súlyuknak is ugyanakkorának kell lennie erre gondoltam :R
Rive! És az 1megás változatok miért kaptam műanyag tokozást? :U
nagyon furcsa, hogy sokkal könnyebb a kis tesóihoz képest, a gagyi benyomást kelti ;]
peti_s! Lesz K6-III+od? juppi király, akkor nemsokára indulhat a verseny és mindegyőnknek leszhozzá procija :DD

(#4550) peti_s válasza bacsis (#4549) üzenetére


peti_s
addikt

:DD , :K jó volna. :) Vajon egy Toshiba Satellite 2545XCDT notebookban menne? :) Gyárilag egy K6-2 van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.