Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) v2 válasza TiberiusX (#23799) üzenetére


v2
senior tag

Ja, jó fejek voltak

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23802) Raymond válasza v2 (#23801) üzenetére


Raymond
félisten

Van olyan erzesem hogy a Cosmos nem sokaig lesz a kinalatban ezek utan a tapasztalatok utan. Nagyon rafaztak erre most, eleve a 220-as ar is jocskan kiharapott a bevetelbol raadasul ott a plusz koltsegek/munka a visszavitt csomagok miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23803) TiberiusX válasza barcalaci84 (#23800) üzenetére


TiberiusX
tag

Érdekel ez a drót nélküliség igazából... nem tudom, mennyire észrevehető a 80 és a 72 Hz közti különbség.
Szóval a Quest is lehet PCVR, hol tudok beszerezni hozzá kábelt?
Mit jelent a tömörített kép (minőségben rosszabb?) és a késleltetés?
IPD-m az normális 62.8 mm (szerintem azzal nem lenne gond)

(#23804) Raymond válasza TiberiusX (#23803) üzenetére


Raymond
félisten

A 80Hz vs 72Hz a legkisebb problema (mondjuk vannak akik erzekenyebbek erre), inkabb a komfort ami azonnal elojon es van munka/koltseg vele hogy megoldodjon. Az IPD-d pont jo a Rift S-hez. Kabeles megoldas a Quest-hez egyelore nincs, csak a wifi streaming, majd valamikor Novemberben, akkor aztan olyan USB3-as kabelt hasznalsz amilyet akarsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23805) TiberiusX válasza Raymond (#23804) üzenetére


TiberiusX
tag

Rift S-hez nem fognak kidobni valami Wireless megoldást mint pl a Vive-okhoz?
Gondolom amikor kijön hozzá ez az USB3-as mizéria akkor már nem lesz késleltetés.

(#23806) v2 válasza Raymond (#23802) üzenetére


v2
senior tag

Ők nem tudják vissza küldeni a htc-nek? Különben azt gondolom a htc-nek vissza kellet volna rendelni az összes cosmost és felajánlani a javítást a hardverre díjmentesen

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23807) barcalaci84


barcalaci84
őstag

rosszul gondolod...november végére kb kiderül h mennyire zavaró és h mennyi az artifact , mennyivel rosszabb a minőség...
egyelőre OC6-on próbálták páran és egész jók a vélemények , ahogy a cosmosról megjelenés előtt...
bár itt már most is volt aki pl Asgard's Wrath nál észlelt problémákat
a RiFT S-es verzió után

amúgy nézd meg az elérhető játékok listáját questre és látni fogod h fogod -e használni mobilvr-ként... ha fogod akkor november végén lehet h a quest lesz neked a megfelelő

(#23808) Raymond válasza TiberiusX (#23805) üzenetére


Raymond
félisten

A CV1-hez is egy kulsos cegtol volt es ahogy az Oculus erdekli a PCVR nem is igen lesz az S-hez sem. Mar az S-en is latszik mennyire a mobile VR mogott van prioritasban. Majd meglatjuk milyen lesz az Oculus hazi megoldasa, szerintem (meg az OC6-on is talan emlitve volt) a kabel elsosorban a wifi jel bizonytalansagat oldja meg. Kabelen mindig tudod hogy atmegy az a 150Mbps stream akadasok nelkul. Ha megnezed az ALVR-ban az egyes osszetevoket akkor ott a transport latency minimalis, a legtobb idot az encoding es a decoding veszi el. Itt is nyernek valamit azzal hogy a kepet darabokban kodoljak es kuldik ahogy kesz van es nem varjak meg amig komplett kesz igy a masik oldalon is hamarabb dekodolva van, ott majd kiderul mennyit nyernek. A legjobb amit en itthon eddig lattam az olyan 55-60ms volt, ha ezt (vagy az alltalanosabb 60-70ms-t) le tudjak vinni 10-15ms-al az mar jo lenne. Egy mondjuk 40ms a nativ Rift-es 22-24ms-hoz hasonlitva nem rossz.

(#23806) v2

Gondolom igen, de attol a feldolgozasi koltsegek nem vesznek el. A termeket eloszor behozzak, bekonyvelik, raktarozzas, elokeszitik atvevesre/szallitasra aztan ha eladtak akkor ez OK, de ha visszajon akkor azt at kell venni, at kell nezni, bekonyvelni, kontaktalni a HTC-t, megszervezni a visszakuldes, csomagolni, kuldeni, megint konyvelni, varni a visszafizetesre stb. Ez nem olcso es a HTC kontaktalasa utanni resz az amit tobb egysegel egyszerre lehet megcsinalni, az elotte levo lepesek csomagonkent es vasarlonkent kulon kulon procedura.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23809) TiberiusX


TiberiusX
tag

Rift S-t megmerjem innen (link) rendelni vagy inkább Alza?

[link]

(#23810) abydos válasza TiberiusX (#23809) üzenetére


abydos
aktív tag

Miért ne mernéd? Nem harap.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23811) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Hát srácok. Ez valami baromi jó. ÉS még semmi aktívat nem csináltam csak két tutorialt, azóta a virtuális szobámban hülyéskedek meg építgetem. Eszméletlen ez a cucc. :C

Viszont praktikai tanács máris kellene:
Izzad a tenyerem a kontrollereken, ez ellen mit tudok tenni?

We are only Stardust...

(#23812) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés illetve rossz helyen teszem fel. VR videót (180 illetve 360 fokos) monitoron milyen programmal lehet megnézni normálisan (egérrel vagy bármivel irányítva a képet)? Gondolom létezik ilyen program, youtube-on is lehetséges. VLC nemigen akarja...
Köszönöm!

(#23813) abydos válasza BusinessGuy (#23812) üzenetére


abydos
aktív tag

A Windows 10 gyári lejátszója tudja. Alul jobb alsó sarokban 360 fokos videó lejátszása a 3 pont mögé rejtve

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23814) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#23811) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mindig repes a szívem, ha új hívőt fogadhatunk a nyájban :)

Az élményekkel csak óvatosan, fokozatosan. Én az első pár napban egyáltalán nem ajánlok autós, repülős játékot, és FPS-ből is inkább csak az egy helyben állósokat, max. olyat amiben teleportálva tudsz mozogni.

Ha egyébként nem vagy izzadós, akkor a hidegverejték a rosszullét egyik első jele lehet. Sajnos van aki érzékenyebb, van aki kevésbé.

De fokozatosságot betartva, soha senki bajod nem lesz benne. Legalábbis nálam eddig kb 100 ember próbálta ki, és senki se lett rosszul még, csak ha engedtem a könyörgésnek, és előkerültek az ilyenek, mint a Dirt rally, Project Cars, Ultrawings. :DD

(#23815) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#23811) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Kesztyűt kell húzni. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23816) a2d2


a2d2
addikt

Tegnap felcsattintottam a Questet a PC-re és telepítettem sidequesten belül pár játékot/demot. Ezután megnéztem mi a tököm ez az NSFW fül, hát gyerekek, eddig sötétségben éltem :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23817) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Előzetesen úgy gondoltam h nem annyira az én stílusom lesz , de gondoltam csak kipróbálom az Asgard's wrath-ot..
Refundolni már nem tudom , mert beleszaladt 5 óra ... :)

gyönörű a játék epicen és max felbontáson (ami szerintem tol rá supersamliget jócskán mert nem igazán van screendoor)
monumentális a környezet és élmény felfedezni
az első boss fight (god) is nagyon tetszett ...jó kis God of war utánérzés volt..
nagyon jó ötletek vannak a játékban , eddig nagyon tetszik
gazi AAA cím végre VR-ban is és a 40 dollárt bőven megéri
főleg ha azt nézem h a hasonló minőségű játékok monitoron 60 euró körül mennek

(#23818) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#23814) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

:R

Én azt gondoltam, hogy rögtön vennem kell valami játékot az élmény kiteljesedéséhez, de nem. Jelenleg az okoz gondot, milyen színű legyen a falam. :D

Sajnos izzadós vagyok, inkább a stressz, izgulás miatt és ez szerintem nem fog múlni.

(#23815) Dyingsoul
Ezt viccen kívül írod? :F
Mindenesetre bicajkesztyűt majd kipróbálom, hátha...

We are only Stardust...

(#23819) a2d2


a2d2
addikt

Pár olcsósított pozitív értékeléses játék:
Lövölde: [link]
Falbontó: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23820) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#23818) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nem vicceltem.
Van egy ismerősöm akinek extrém izzadós a keze. De olyannyira, hogy sima böngészés közben is izzad. Na ő jött hozzám riftezni és simulós gumiketyszűt húzott. Én furcsálltam meg minden de neki bevált. A szimulátorozást másik alkalommal ő is bringás kesztyűben próbálta ki. Ha nagyon nincs mit tenni lehet keresni valami frankó vékony de izzadság gátló kesztyűt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23821) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#23818) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hónapokig el lehet lenni az ingyenes cuccokkal is, pénzt majd ráérsz később költeni tartalomra. Steamen is nézz szét. Illetve van egy YouTube csatorna ahol kifejezetten minőségi ingyenes játékokat tesztel egy srác, keress rá.

Sokszor van oculuson is akció, általában még szoktuk írni ide, ha van valami kifejezetten jó fogás.

[ Szerkesztve ]

(#23822) Jinxb1rd válasza Dyingsoul (#23820) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Van latex kesztyűm meg bringás is. Majd megy a review ;] Azt viszont nem tudom, hogy miképp érzékeli, hogy az ujjam hozzáér a gombokhoz vagy sem, a kesztyű ezt az érzékelést nem akadályozza?

(#23821) kiskuplung
Most úgyis pénzgyűjtésben vagyok, kioffoltam a számlám rendesen. :D

We are only Stardust...

(#23823) Raymond válasza Jinxb1rd (#23818) üzenetére


Raymond
félisten

A DCS-ben es a War Thunder-ben is van VR tamogatas, mindketto ingyenes. A Cave Digger a Steam-en (az alapjatek ingyenes), nem egy bonyolult dolog de szepen van megcsinalva. Aztan ott van a The Lab amiben tobb kis jatek/elmeny van egyben.

(#23822) Jinxb1rd
Kapacitativ erzekeles, lehet akkor inkabb olyan smartphone kompatibilis kesztyut kene nezni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23824) szente


szente
addikt


+

(#23825) barcalaci84 válasza Jinxb1rd (#23818) üzenetére


barcalaci84
őstag

Regisztrálj ide ingyen van két hónap oculusosoknak
[link]
Amelyik játék mellett végtelen jel van, azzal ingyen játszhatsz... A 2 hónap lejárata előtt lemondhatod.
Addig meg gyujtogess, mert a legjobb címek oculusosak
lone echo, asgard wrath, addig jön a Stormland is stb

(#23826) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm nektek a sok tippet és segítséget. Nem csak a VR tetszik, hanem a társadalom is. ;] :K

We are only Stardust...

(#23827) Gigi01 válasza a2d2 (#23816) üzenetére


Gigi01
őstag

Lehet bepróbálok egy Quest-et.64GB-os is elég lehet,ha később pc-re kötve használnám?

(#23828) Raymond válasza Gigi01 (#23827) üzenetére


Raymond
félisten

Boven eleg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23829) BusinessGuy válasza abydos (#23813) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Szuperál,köszönöm! :R

(#23830) MlbMatic válasza BusinessGuy (#23829) üzenetére


MlbMatic
tag

élmény beszámoló:
Megjott a quest-hez a vr cover, hatványosan jobb, mondjuk a szivacs anyag jobb mint a bor, de ezzel nem nyomja szet a pofimat !!!!

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23831) MlbMatic válasza MlbMatic (#23830) üzenetére


MlbMatic
tag

,

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23832) MlbMatic válasza BusinessGuy (#23829) üzenetére


MlbMatic
tag

hopp, nem kifejezetten neked akartam irni, de igy sikerült, bocsiiii :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23833) goldb válasza barcalaci84 (#23793) üzenetére


goldb
tag

Nagyon izgatja a fantáziámat a Rift S, főleg a screen mirror miatt, illetve kíváncsi lennék arra, hogy milyen a VR "gazdagabb" textúrákkal.

(#23794) Dyingsoul:
Köszi a tippet! Telefonra castolva iszonyatos laggal jelenik meg néha a kép, de sokszor inkább csak az üresség van jelen a telefon kijelzőjén. Hát hiába...egyetlen Quest két ember számára nem elég (legalábbis egy idő után :D ).

Egyébként a felbontásérzet azonos a Quest és Rift S között?

(#23834) Vaze válasza Jinxb1rd (#23773) üzenetére


Vaze
őstag

Grt hozza :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23835) TiberiusX


TiberiusX
tag

Na me megjött a Rift S... hát azt kell, hogy mondjam oda-vissza b***a a Cosmost :D
Követése tökéletes. Oké a felbontás kicsit rosszabb, de már most több jó élménnyel vagyunk gazdagabbak asszonnyal mint a Cosmossal 13 nap alatt!

(#23836) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Feliratos filmeket hogyan tudok nézni az oculussal, a szobámban üljek, miközben pc-n lejátszom? Ennél van esetleg jobb?

We are only Stardust...

(#23837) TiberiusX


TiberiusX
tag

Miért akadozik a The Lab a Rift S -en?
Amikor a nyíl és az íj külön van a kezemben semmi gond nincs, de amikor az íjra illesztem a nyilat nagyon el kezd akadni... de csak a kéz követés, a fej nem.

[ Szerkesztve ]

(#23838) qqzs válasza goldb (#23833) üzenetére


qqzs
őstag

Castolasnal figyelj hogy 5ghz en legyen mindketto es ugyanazon a routeren
————————-
megvolt az elso expert palyam. Az segitett egy kicsit hogy a talajt kb 10 centivel feljebb raktam guardianbe es igy nem kellett hajolni a rendes utesekert teljesen felegyenesedve sokkal kenyelmesebb. A BS magassag allitasa teved kb 10 centit

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#23839) MlbMatic válasza TiberiusX (#23835) üzenetére


MlbMatic
tag

Ez egy igen ütős vélemény :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23840) MlbMatic válasza goldb (#23833) üzenetére


MlbMatic
tag

szerintem nem, a quest pont azt tudja amit egy pc nelkuli VR, azt jol, de, tul van huzva a szin, az S hez kepest azert sokkal rosszabb a kep minosege, felbontas oke, illetve kenyelmetlen,,masodlagos VR nek pont tokeletes

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23841) MlbMatic válasza TiberiusX (#23837) üzenetére


MlbMatic
tag

GPU-d ? procid ?

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23842) TiberiusX válasza MlbMatic (#23841) üzenetére


TiberiusX
tag

Gtx 1080, ryzen 2700x.
De nem itt a gond, a cosmossal nem akadt, sztem más a bibi.

(#23843) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

AZ Oculus Rift S lencséit semmi mással nem lehet letörölni csak mikrószálas törlőkendővel? Véletlen hozzáértem ujjbeggyel és zsíros lett, jelenleg semmi mást nem csinálok csak szétkenem folyamatosan rajta.

We are only Stardust...

(#23844) TiberiusX válasza Jinxb1rd (#23843) üzenetére


TiberiusX
tag

Én szemüvegekhez való kendővel törlöm és nem maszatolja.

(#23845) qqzs


qqzs
őstag

Itt azt irjak hogy a cast megy cromecastra is. [link]

Eladó: GTS450

(#23846) Gigi01 válasza Jinxb1rd (#23843) üzenetére


Gigi01
őstag

Ha rálehelsz,és úgy törlöd,nem jön le?

Én még azon agyalok,hogy nálam a RiftS nem volt e hibás.Mivel ahogy rémlik,Solt társunknak ugyanolyan ipd-vel jó a kép.Bontottat vettem,egyátalán,a két lencse mozdul valamennyit,ha hozzáértek?,ezt én nem néztem.

(#23847) Jinxb1rd válasza TiberiusX (#23844) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nekem az a problémám, hogy zsírt törölgetem rajta. Amit a sima kendő nem fog leszedni csak úgy tisztítófolyadék nélkül.

We are only Stardust...

(#23848) Raymond válasza Jinxb1rd (#23847) üzenetére


Raymond
félisten

Ne hasznalj folyadekot, valami megfelelo kendo csak van otthon. Olyan amit a CV1-hez adtak nekem van vagy 4-5 itthon mert olyat kapsz foto lencsekhez, tavcsovekhez stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23849) abydos válasza Gigi01 (#23846) üzenetére


abydos
aktív tag

A lencsék betonfixek, azokat nem tudod mozgatni. Azonos IPD között is lehet különbség, lehet neked nem volt jó és ez ellen nem tudsz mit tenni, max a szoftverrel kicsit rásegíteni.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23850) Gigi01 válasza abydos (#23849) üzenetére


Gigi01
őstag

Az nem jött be,hiába állítottam,a Quest-re meg annyi rosszat olvastam tegnap,á,nem tudom.
CV1 jó volt,S után felbontásban visszaesés,de lehet a tv cserétől is rosszabbnak látom már,mert ott 4k -nál járok,szeretem a minőséget sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.