Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Raymond válasza pimpi001 (#43999) üzenetére


Raymond
félisten

Honapokig emailezgettek hogy a developer account-nak fog kelleni egy confirm (telefonszam vagy kreditkartya). Azt is megcsinaltad? Mert ha nem akkor deaktivaltak. Login a weboldalon es csinald vegig a confirmation-t.

Szerk: errol van szo [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44002) pimpi001 válasza Raymond (#44001) üzenetére


pimpi001
tag

Hm. Ketto eve csinaltam a developer cumot, tegnap reggel meg mukodott , majd miutan a q2-ot hozzaadtam az accomhoz onnantol nem. Melo utan megcsinalom amit irtal. Remelem csak ez kell neki. Ha mase lessz bmbf bs-em asszem becsapok vagy 4 heinekent :Y
Thx.

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#44003) arelim


arelim
tag

a legújabb frissítéssel az unknown sources nálam is eltűnt. dev mód aktiválva van.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#44004) Márton


Márton
nagyúr

If you have done this and still don't have access to developer mode ( there is also a bug ) you need to download the developer hub desktop app , connect your headset to it , link the account and then activate developer mode using the hub
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44005) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Pár hete volt itt téma a Windows 11-es VR performance.

Ez egy novemberi reddit post, amiben azt részletezik, hogy az Oculus runtime-mal futtatott VR appok akadozását hogy lehet fixelni.

Nem tudom, hogy aktuális-e még, van probléma win 11 alatt a VR teljesítménnyel? Vagy azóta fixálták, jött Win 11 update erre?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#44006) fatal` válasza Dyingsoul (#44005) üzenetére


fatal`
titán

"VD developer said in something I read yesterday, when VD service is minimized, win11 caps it to 30 fps."

Én két monitorral más alkalmazásoknál vettem ezt észre, hogyha görgettek fele olyan mintha 30hz-en menne. Persze a VR-ral lehet, hogy csináltak valamit, de a többi appnál jelen van.

(#44007) Dyingsoul válasza fatal` (#44006) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez is elég gáz amit írsz, mert azért már elég régóta elterjedtek a multi monitoros setupok... Ezzel én is szívtam, még Win 10 alatt is régebben, de egy ideje már inkább egy monitort használok. Na és persze a win 10 alatt is a VR kijelzőket is alapvetően monitorként kezeli a rendszer... Jó, biztos nem egyszerű a kijelző kezelést megoldani de én úgy gondolom itt inkább az erőforrás gazdálkodás-energiamenedzsment a hunyó... csak legalább lenne rá vlaami kapcsoló a power options-ben, hogy menjen minden render maximumon a képernyőre beállított frekvencián.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#44008) fatal` válasza Dyingsoul (#44007) üzenetére


fatal`
titán

Win 10 alatt nem volt ilyesmi probléma.
Egyébként ezen kívül javítottak a monitorkezelésen, pl. nem barmolja szét az ablakokat már, ha kikapcsolnak a monitorok (DP, TV rajta marad HDMI-n), meg megmaradnak az ablakpozíciók is, ez is előrelépés.

De ezt az inaktív ablakos 30hz-et nem értem, azt hittem, hogy az nvidia driver csinálja esetleg, energiatakarékossági okokból (egyszerre cseréltem VGA-t és váltottam OS-t).

De még böngészőprobléma is lehet, mert főként annál tapasztaltam ezt (hogy nincs fókuszban és akadozónak tűnik a görgetés).

De lehet, hogy power settings függő is a GPU-n, mert most kikapcsoltam a PCIE dolgokat és mintha jó lenne. Csak így melegebb a chipset. Na nem offolok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#44009) -Solt- válasza Dyingsoul (#44005) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez ugyanaz amit anno leírtam: [link]

Azzal lehet ezt fokozni, hogy a DeskPins-l rögzítjük az ablakot, így tuti nem kerül tálcára és működik rendesen. A másik amit észrevettem, hogy ha a W11-ben az Oculus Virtual Audio Device van beállítva alapértelmezett hangforrásnak, akkor is kezdődnek az akadozások. Én most úgy lőttem be, hogy az alaplapi hangkártya az alapértelmezett, az Oculus programban pedig a Quest2 vannak beállítva, nem a W11 default.

Egy darabig úgy tűnt, hogy a V35 orvosolta ezeket, de sajnos nem és úgy néz ki ez így is marad amíg nem érkezik a hivatalos W11 támogatás.

www.smart-bus.hu

(#44010) Dyingsoul válasza -Solt- (#44009) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Valóban, bocsi már nem emlékeztem rá. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#44011) kevike576


kevike576
senior tag

https://www.digitaltrends.com/computing/valve-may-give-up-on-vr-to-focus-on-steam-deck/?fbclid=IwAR2aHTzdLcVW0CBlWO52D5SmXU5dhEE8p9vhl3ZuO1Rs4waj0LrU1-ffWJ4

"“It’s good to view [Valve News Network content creator Tyler McVicker’s] coverage with a healthy dose of skepticism. We think it’s important to reiterate that while Tyler is a passionate gamer, he has no inside information about what goes on at Valve. As you know, any important announcements on projects that we are or aren’t working on will come directly from us.”" :D

[ Szerkesztve ]

(#44012) -Solt- válasza Dyingsoul (#44010) üzenetére


-Solt-
veterán

Ugyan, inkább kétszer mint egyszersem! ;)

www.smart-bus.hu

(#44013) arelim válasza Raymond (#43987) üzenetére


arelim
tag

nincs telefonos appom, oculus fiókkal és devhubbal aktiváltam a q2-t.
de tegnap este az sos-ból konstans fehérre váltott, majd valamikor frissítette magát, és most már mindkettő működik. fsckcukkerberg!

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#44014) Raymond válasza arelim (#44013) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, SOS akkor szok lenni ha valami firmware frissites felbeszakadt. Az ujraparositas elinditotta volna az update-et ujra. Igy is elindult csak akkor amikor ugy gondolta most epp van ra ideje :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44015) arelim válasza Raymond (#44014) üzenetére


arelim
tag

kapott 96 órát, összeszedte magát. előtte 48 órán át pihent offline, akkor akart frissíteni valószínű.
cause for concern a kikapcsolhatatlan automatikus frissítés bármilyen készüléken.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#44016) animatrix11 válasza kevike576 (#43976) üzenetére


animatrix11
őstag

Köszi!

Egész jó áron jutottam hozzá egy garis Q2-höz, egyenlőre a The room vr-t próbálom rajta ajánlom mindenkinek!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44017) vaakuum válasza animatrix11 (#44016) üzenetére


vaakuum
addikt

Belenéztem youtubon...Teleport-ugrásokkal kell benne közlekedni? :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44018) gulasoft válasza vaakuum (#44017) üzenetére


gulasoft
őstag

Kezdő Vr-osok nem hányják tele a szemüveget. A folyamatos mozgást szokni kell, kinek rövidebb, kinek hoszabb idő.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#44019) vaakuum válasza gulasoft (#44018) üzenetére


vaakuum
addikt

A sima séta is ennyire problémás tud lenni VR szemüvegben? Mert én igazából autóverseny szimmel próbáltam, ott tényleg okozott durva hányingert 3 perc alatt a száguldás, de azt reméltem, az egyszerű, meg megálló séta/kocogó mozgások kevésbé terhelik meg a szervezetet mondjuk egy FPS játékban...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44020) animatrix11 válasza vaakuum (#44017) üzenetére


animatrix11
őstag

Igen mint más játékokban is, ha nincs olyan futópadod mint a Ready player one-ban :K

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44021) gulasoft válasza vaakuum (#44019) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen. A belső füled folyadékai nam mozognak, miközben a szemed azt látja hogy mozogsz. Ezt szokni kell. Erre van már kitalálva pár módszer, ebből az egyik a Natural Locomotion: [link]
Ez elméletileg helybenfutást használna, de gyakorlatilag a kezed fel le mozgását figyeli, és pl. hátrafelé úgy mozogsz, hogy a vállad felett mozgatod hátra kontrollereket.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#44022) -Solt- válasza vaakuum (#44019) üzenetére


-Solt-
veterán

Az ilyen gyors rosszullétet okozhatja az is, ha nincs meg a kellő FPS szám, vagy ha két érték között le-fel ugrál. VR esetén nagyon fontos, hogy olyan helyen próbáld, ahol értenek is hozzá legalább annyira, hogy stabil értéken van az FPS.

www.smart-bus.hu

(#44023) JoolsNOS válasza vaakuum (#44019) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pont a sétával van a gond. Mert a tested nem mozog és átveri az agyad. Autószimnél amúgy is ülsz emiatt nem igazán jelntekzik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#44024) gulasoft válasza JoolsNOS (#44023) üzenetére


gulasoft
őstag

De jelentkezik, a gyorsulást, lassulát, kanyarnál a dőlést pont ugyan úgy közvetíti a belsőfüled, és ennek a hiányát ugyan úgy szokni kell.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#44025) savoo válasza gulasoft (#44024) üzenetére


savoo
addikt

Hát nem tudom, szerintem ezt is embere válogatja. Nekem autoszimtől semmi bajom, viszont a sétától a mai napig betudok rosszulni..

(#44026) vaakuum


vaakuum
addikt

Létezik olyan VR café a fővárosban, ahol a quest2-t is ki lehetne próbálni?
A Hyp-r és az Ingame is Vive eszközzel hirdeti magát.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44027) -Solt- válasza savoo (#44025) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, hogy embere válogatja... ugyanúgy, mint ahogy van aki vigyorogva ül elsőre egy versenyautóban és van aki a buszon is rosszul van! :) PCVR esetén figyelni kell arra, hogy meglegyen a kijelző felbontással azonos fix és stabil FPS szám, (vagy annak a fele ASW-l) és szoktatni kell magunkat annak fényében, hogy mennyire bírjuk...

Viszont ettől függetlenül a készítőktől is függ... simán rohangálok minden gond nélkül Onward-ban, esek-kelek nyitott szemmel DR2-ben és semmi bajom, de 10 perc The Vanishing of Ethan Carter után órákig rosszul vagyok.

www.smart-bus.hu

(#44028) JoolsNOS válasza gulasoft (#44024) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen ha bent ülsz a kocsiban, de itt az a lényeg, hogy a szemednek van egy fix pont amihez tud viszonyítani (a cockpit), emiatt az agy nem érzi magát átverve. De mint többen írták, van aki a buszon is rosszul van.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#44029) sanzik válasza vaakuum (#44026) üzenetére


sanzik
senior tag

Én bérlésről tudok, én is így probáltam ki mielőtt vettem volna. Ráadásul egy csomó játékot is ki tudtam próbálni.

(#44030) a2d2 válasza vaakuum (#44026) üzenetére


a2d2
addikt

Még az első Questnél én is gondolkoztam hogy bérlek előtte egyet, aztán megláttam az árakat [link] és úgy döntöttem hogy akkor megrendelem inkább amazonról, ott egy hónapig tesztelhetem és ha nem tetszik ingyen visszaküldhetem.
Szóval bérlés helyett max egyszeri postaköltség elbukásával egy hónapig tesztelheted az eszközt, a bérlésen megspórolt áron meg feltöltheted a kezdőkönyvtáradat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44031) llll


llll
senior tag

Az SW: Squadrons-t tényleg nem lehet a quest2 kontrollerével játszani, vagy csak én vagyok béna?
(Billentyűzetről elég gáz, ha rajtam van az oculus.)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#44032) kiskuplung válasza llll (#44031) üzenetére


kiskuplung
őstag

Tracked controllerrel Squadrons-t játszani olyan, mint Half-Life:Alyx-et ülve.

Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.

Vegyél hozzá egy ilyet, és egy új világ nyílik meg előtted.

(#44033) Dyingsoul válasza llll (#44031) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ha nem akarsz joy-t venni csak emiatt, ajánlom az XBox kontrollert. Azzal is jó repkedni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#44034) kevike576


kevike576
senior tag

Na bakter, 9.-ére ígérték , de lehet telepíteni az after the fall-t steamen ! :) Öröm bódottá !

(#44035) kiskuplung válasza kevike576 (#44034) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ízlegesd ezt a szót : "pre-load", aztán majd gyere vissza "approx. 1 day and 22 hours later". :DD

(#44036) kevike576 válasza kiskuplung (#44035) üzenetére


kevike576
senior tag

Közben rájöttem , aki előrendelte, az játszhat vele 2 nappal előtte :P
Már haverral tolom a coopot ! Jó lesz :)
46 percig él még az előrendelés btw, utána már tényleg dec 9, és teljes ár !

[ Szerkesztve ]

(#44037) kiskuplung válasza kevike576 (#44036) üzenetére


kiskuplung
őstag

Majd mesélj milyen, mert nekem is van egy társaságom, akiket próbálom majd rávenni :D

(#44038) kevike576 válasza kiskuplung (#44037) üzenetére


kevike576
senior tag

Global ss 100%, jatekon belül 100% , így a high-t nehezen bírta a 3080 tuf, medium-on aránylag szépen fut.
Kicsit bonyolult a party létrehozás, de működik 2 emberrel is. Min 4 emberes a game, tehát kitölti AI playerekkel. Viszont csak ezek tudnak újra éleszteni, (amíg nem vásároltál injekciót) Volt hogy más szerverre rakott minket, nem láttuk egymást a lobby-ban, de game ID-vel is lehet invite-olni a partyba. Jó nagy hordák jönnek , nagy bossokkal is, pálya végén lezáró boss. Jól optimalizát a fegyverkezelés és a mozgás(nem késleltetett a teleport hála az égnek) Headshot itt is hasznos, van headshot counter a pálya végén :) Menüben ugyanúgy pisztollyal megy a navigálás mint arizona sunshine-ban. Sajnos közben crash-elt haver 3070-ese, uh. csak 1 óra játékra volt affinitás így hétköznap :) Egy pályát azért kitoltunk, de majd folyt. köv 7végén! :D

(#44039) a2d2 válasza kevike576 (#44038) üzenetére


a2d2
addikt

Egy hasznos videó, főleg ha este játszik az ember: [link]
Pont nemrég olvastam egy alvásról szóló könyvet ahol nagyon megfogott a kék fény alvási ciklusra gyakorolt hatása.
Ma meg elém került még ez is, szóval átkapcsolok minden eszközt: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44040) vaakuum válasza kevike576 (#44038) üzenetére


vaakuum
addikt

Ahol teleport van a játékban, ott esély sincs sétálósan játszani?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44041) Raymond válasza vaakuum (#44040) üzenetére


Raymond
félisten

Jatektol fugg milyen mozgasi lehetosegek vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44042) kevike576 válasza vaakuum (#44040) üzenetére


kevike576
senior tag

A játék a konfigurálással kezdődik, itt van lehetőség állítani, hogy szeretnél mozogni.
Sétálás, vagy teleportálás :)

(#44043) gulasoft


gulasoft
őstag

Ha csak teleport van, akkor nincs esély sétálni.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#44044) Chal


Chal
addikt

Az itteni és reddittes ajánlások alapján rendeltem az amazon.de-ről egy BoboVR M2-őt a Quest2-höz. Hétfőn délután rendeltem, ma délután csengetett vele a futár :) Egyelőre egy 20 perces próba volt csak, de már ennyi alapján is érezni lehetett hogy ez az amit kerestem. Szerencsére a tarkómon sem csúszik fel, mint ahogy sokan írták Redditen.

Érdekes viszont, hogy az enyém eltér egy dologban attól ami a gyártó honlapján van, meg amit a neten látok bármerre. Van rajta egy rövid tépőzáras rögzítés, ami a homlokpántból jön ki, és az Oculus eredeti középső/felső pántját tartó műanyag kengyelbe kell behurkolni. Szóval ettől kicsit a homlokpánton is lóg a hmd, nem csak kétoldalt tartják a fülek. Ez valami új fix/update lehet, amit még az oldalra se tettek fel? A hozzá adott leírásban sem szerepel :)

[ Szerkesztve ]

(#44045) barcalaci84 válasza Chal (#44044) üzenetére


barcalaci84
őstag

mindig is benne volt a csomagban , csak senki se szokta használni :)
plusz stabilitást tud adni , de pl nekem sincs szükségem rá...
és így VR-ozás után nincs OCulus hajam :)

(#44046) Chal válasza barcalaci84 (#44045) üzenetére


Chal
addikt

Hmm, adtak egy középső hosszú pántot, te nem arra gondolsz? Az ebben is volt, nem használtam. Van viszont egy rövid, ami fix, a homlokrész alsó pereméből lóg ki, nem is lehet leszedni, kb. 5cm-es lehet, illetve behurkolva a helyére nyilván ennek a fele. Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#44047) barcalaci84 válasza Chal (#44046) üzenetére


barcalaci84
őstag

ilyen valóban nem volt korábban :)

de érthető h berakták , mert a felirat árulkodó h egyszerűen az emberek idióták és nem tudják h kell felvenni még ha van hozzá külön rajz , meg leírás sem :)

(#44048) Márton


Márton
nagyúr

Hú én a Kiwi-t várom már nagyon.
Luxemburg Post, de mivel Kínából jön, gondolom lesz tréfa meg vám.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44049) GuruZone


GuruZone
őstag

Sziasztok, itthon javít valaki Oculus kontrollert ? (balos Rift S).

Nézegettem alit, ebayt, de még alkatrészt sem találtam.

Köszi!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#44050) Chal válasza Márton (#44048) üzenetére


Chal
addikt

Én is nagyon gondolkodtam a Kiwin, de szemüveges vagyok, és a flip-es megoldás miatt szerintem nem oké hozzá. BoboVR M2 tarkónál levő része meg csak elkezdett felcsúszkálni nálam is, hogy a franc enné meg. BS-ben oké volt nagyon, de ott nem kell felfelé nézni, vagy csak ritkán. Toltam egy kis Superhot VR-t, és máris tapasztaltam a problémát :S Létezik erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.