Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) abéla válasza abéla (#23350) üzenetére


abéla
senior tag

...ok "szem-lencse távolság növelés,
lencse-kijelző csökkentés " ez a kettő ugyanaz :C ...
tehát távolítunk, nna (mármint a szemünktől)

jja meg: "Lényegében a szemeid (szerk) és a lencséken át vetített fokuszpontot(melyek ez esetben eltérnek) hozza szinkronba; huzza be(ipd65+) vagy kifelé(ipd62-), " szóval a kijelzőn lévő éles, szem és lencse fokuszpont (ideális esetben)tengelyére eső részt huzza be/kifelé, hogy elérje az ideálist :)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23352) abéla


abéla
senior tag

De ha kell nagyon az fizikai O S. IPD állítás Jürgen megoldja okosba' :
[link]
:DDD
Egyébként nem is rossz a kivitelezés (főleg S-nél), csak tudnám miért nem raktak vlmi hasonló alap megoldást gyárilag bele. Gondolom növelte volna vagy 20$/eu -val az árat... erre a pénzügyesek: lóf*szt, nehogymá...
(há' mi vagy te, a blade runner ? ) :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23353) Márton válasza kiskuplung (#23346) üzenetére


Márton
nagyúr

"hegyet mászok az Alpokban"
ez melyik is?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23354) sakkay


sakkay
aktív tag

Van itt olyan aki megtartja a Cosmost?

(#23355) TiberiusX válasza sakkay (#23354) üzenetére


TiberiusX
tag

Én vacillálok rajta!
Engem csak a conteollerek követésének vesztése idegesít, de szerintem ez javítható.
Ha 14 napon belül javítanak rajta akkor marad, ha nem akkor másik headset...

(#23356) a2d2 válasza Márton (#23353) üzenetére


a2d2
addikt

Gondolom a The Climb

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23357) s7evcsenko válasza a2d2 (#23356) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is arra tippeltem, de az délkelet-ázsiában játszódik a google szerint.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23358) v2 válasza sakkay (#23354) üzenetére


v2
senior tag

Miért kérdezed?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23359) kiskuplung válasza s7evcsenko (#23357) üzenetére


kiskuplung
őstag

Dehogyis játszódik ott, egy csomó pálya van benne. Még a neuschwanstein-i kastély is benne van :)

[ Szerkesztve ]

(#23360) s7evcsenko válasza kiskuplung (#23359) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor bocs, csak hirtelen rákeresve egy tesztre, ezt írták benne. :)
Nem olvastam végig, lehet írták, hogy több hely is van.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23361) qqzs


qqzs
őstag

BS ugyben most az van hogy ha nem frissitek akkor az oculis tv-s beaton elmegy a vilag vegeig 1.3assal vagy lesz/van valami eroltetett frissites?

Eladó: GTS450

(#23362) Dark197405 válasza Dyingsoul (#23343) üzenetére


Dark197405
tag

Nekem meg sem fordult a fejemben a Quest mint opció a Rift s-el szemben, mert nem szempont a mobilitás, én is csak otthon játszok.
Külső füles tekintetében nem akartam magam plusz költségekbe verni, ezért is aplikáltam rá egy iphone fülest a headsettre. Először egy HyperX Cloud fülest kezdtem el használni, ez éppen hogy de ráment a fejemre. Viszont nekem macera volt külön levenni, az iphone füles viszont egybe van a a Rift s-el, így sokkal gyorsabban és kényelmesebben le lehet venni az egész cuccot, főleg mikor többen Beat Saberezünk és vándorol a cucc fejről fejre.

Egyébként durva hogy 2 hete 175-ért vettem a Rift s-t az Alzában, most meg 216 az ára. :Y

(#23363) vicopapa válasza sakkay (#23354) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Elégedett vagyok vele, úgyhogy marad 😀

(#23364) goldb


goldb
tag

Sziasztok!
Esetleg tudtok olyan helyet a belvárosban, ahol lehetőséget adnak a jelenleg kapható "HMD"-k tesztelésére? Engem az itt olvasottak alapján az Oculus Rift S vagy Quest érdekelne, esetleg a HP reverB v2.
2016 decemberében volt alkalmam próbálni a HTC Vive-ot, de akkor még úgy ítéltem meg, hogy nagyon gyerekcipőben jár a "technológia".
Most viszont elérkezettnek látom az időt, hogy 3 év távlatából ismét megvizsgáljam, hová is jutott a VR.
(Nagyobb) Részben feleségemnek is szeretnék valami lenyűgőzőt szerezni otthonra, amivel kiszabadulhat a két kisgyermekünk okozta terrorból. ;)
Tényleg jó lenne, ha alkalma nyílna kilépni a mindennapok szürkeségéből, akár fél vagy egy órára, még ha ennek komoly anyagi vonzata is van. ( Remélem senki nem fogalmaz meg olyan kérdéseket, amikre úgysem szeretnék válaszolni. :D ) Az általam kigondolt keret valahol 600 ezer forint körül lenne, de meggyőzhető vagyok egy picit többet is költeni, amennyiben indokoltnak látom.
Mivel ő sem, és én sem játszottunk már vagy 10 éve számítógépes játékkal, így teljesen idegen számunkra mibe is kéne fektetni a pénzt arányaiban (proci, videókártya, VR sisak ? ezen belül is: csendben teszem fel a kérdést, ugyanis nem tudom elég érett-e már az emberi faj vagy a társadalom a kérdés megválaszolásához, hogy intel vagy amd, esetleg tökmindegy?)
Ha esetleg pár segítő tanáccsal szolgálnátok, akár emlékeztek olyan hosszászólásra, amiben már megválaszolásra került hasonló kérdés, azért nagyon hálás(ak) lenné(n)k. Köszönöm szépen előre is! :R

(#23365) TiberiusX válasza vicopapa (#23363) üzenetére


TiberiusX
tag

A cosmossal?
Milyen világítást használsz, hogy nem veszti a tracket?
Én is nagyon meg szeretném tartani, csak oldódjon meg ez a fránya követés.

(#23366) abéla válasza vicopapa (#23363) üzenetére


abéla
senior tag

... de azért biztonsági lépésként meghirdetted apróba is? ;]

hootka!

(#23367) s7evcsenko válasza abéla (#23366) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vagy kettőt vett... :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23368) goldb válasza goldb (#23364) üzenetére


goldb
tag

Még egy kérdés, mely lemaradt. Feltételezem EGY számítógép EGY VR sisakot képes kiszolgálni, így ha igény támadna a közös játékra esténként, akkor azt inkább az ágyban tegyük vagy valamilyen módon (akár csökkentett grafikai beállítások mellett) lehetne módot találni 2 HMD-t csatlakoztatni egy számítógéphez? :)

(#23369) a2d2 válasza abéla (#23366) üzenetére


a2d2
addikt

Szép fogás :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23370) abéla válasza goldb (#23364) üzenetére


abéla
senior tag

Ryzen 3700x(2700x?)(110-60) vagy i7-8700k (110e), rtx 2070 Super (ez kb 1080Ti 170e),
Quest (2x 150e) + 2x jóféle USB-c (novembertől csati pc-hez), addig meg lehet wirelessként menni velük az ágyba :DDD

hootka!

(#23371) barcalaci84 válasza goldb (#23368) üzenetére


barcalaci84
őstag

ha jól értem akkor casual felhasználás lenne a cél , így szerintem a quest jó lenne nektek...ha beválik és tetszik és szükséged van rá akkor vesztek mégegyet... így nem kell új számítógép...330 ezer-ből megvan a 2 quest
mondjuk 2 questnél már jónagy helyigény is kell ha mondjuk ping-pongozni akartok egymással vagy teniszezni :)

keress rá milyen tartalmak vannak questre és abból látni fogod h ezek a játékok , experiencek lekötnének -e titeket...(bár videókban nem jön át annyira h milyen jó móka egy-egy vr játék)

nálunk Rift S van és az asszony nagyon szeret beat saberozni :)
ha elaltattuk a gyereket akkor rendszeresen benyomjuk a party módot és próbáljuk egymást felülmúlni... jó móka és jó kikapcsolódás, meg jó edzés (bár questen most állítólag vége a custom songoknak :( )

(#23372) vicopapa válasza s7evcsenko (#23367) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Ott a pont 😀

(#23373) abydos válasza goldb (#23368) üzenetére


abydos
aktív tag

Egyértelműen Quest, nem is kérdés, annak nem kell számítógép se semmi.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23374) goldb válasza abéla (#23370) üzenetére


goldb
tag

Legfeljebb megy jobb skin az asszonyra. :D

@barcalaci84: teljes mértékben casual felhasználás lenne, naponta max. 2 óra (még akkor sem több, ha belemerül(ünk) a játékba. Kb. 3,8 x 3,5 méterünk van (beltérben), vagy megyünk a teraszra, de azt késő tavaszig nem erőltetném. Esetleg megpróbáljuk ekkora téren megoldani, és berendelünk pár tartalék kontrollert. Hát igen, ahogy én is gondoltam, valószínűleg még a 3D-t is jobban be lehet mutatni egy youtube videón, mint a VR-t, ezért is gondoltam a vásárlás előtti próbára, még akkor is, ha picit költségesebb lenne, mint amazonról rendelve (szerk.: most látom, nincs is raktáron nekik :()

@abydos: köszönöm a megerősítést.

Nem bánom én sem, ha nem kell fél milliót kiadnom egy PC-re (egyelőre) ;)
Ha beszippant minket a VR, akkor úgyis nyílik majd a pénztárca.
Szerintem most kezdésnek rendelek egy Questet (majd esetleg mégegyet, ha akciós lesz), és meglátjuk hogyan tovább. Köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#23375) kiskuplung válasza goldb (#23368) üzenetére


kiskuplung
őstag

"ha igény támadna a közös játékra esténként, akkor azt inkább az ágyban tegyük" :C

(#23376) goldb válasza goldb (#23374) üzenetére


goldb
tag

Talán nem tiltják a szabályok, hogy megkérdezzem: volna-e esetleg valaki köztetek, aki megszabadulna a Questjétől amazon ár (450 EUR) közelében?

(#23377) Dyingsoul válasza Dark197405 (#23362) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Épp ez a bajom, hogy drága a Rift S és valahol kevesebbet kapsz a pénzedért, mintha Questet vennél és ez zavaró. Ha levinnék az árát mondjuk 350 Eur-ra, akkor nem is gondolkoznék (tudom, szép álom...).
Erre ráadásul még drágább Alzán, mint régen, pedig én is Alzában gondolkodtam, nem akartam amazonozni.
Karácsonyi akciót várom, talán az az egyetlen esély egy jó árú új Rift S meglövésére.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23378) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#23377) üzenetére


barcalaci84
őstag

hiába lesz akció ha egyszerűen még mindig nincs készleten sokszor a hivatalos partnereknél (pl amazon.de)mert elfogy amit kapnak elég hamar
a kiskereskedők meg nem fogják levinni az árat , azért mert esetleg 50 dollárt enged black friday környékén az oculus...lehet "akcióz ", de még úgy is drágább lesz mint a 450 euro

amúgy szerintem árcsökkentés nem lesz (talán az 50 dollár , de abban se hiszek) hanem lesz valami játékkal , játékokkal bundle

egyszerűen tök felesleges árat csökkenteniük , mert így is bazi olcsók a konkurenciához képest , akciók nélkülis fogynak a cuccok

(#23379) Csakpeti válasza goldb (#23376) üzenetére


Csakpeti
lelkes újonc

Szerintem nem lenne olyan őrült aki eladná :D A dual quest egyszerűen zseniális dolog otthonra, az egész család azzal edz, tanul, játszik. A hátránya hogy a játékokat duplán kell megvenni rá, mert egy accountal nem tudsz egymás ellen multiplayerezni, de nagyon megéri.

(#23380) kiskuplung válasza barcalaci84 (#23378) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem meg ezzel a kábeles megoldással, és a belengetett custom FW Wifi dongle-lal teljesen kinyírják ezt a Rift/S vonalat, és ebben benne van egy készletsöprő akciózás. Amúgy is egy idegen kutya kölyke.
Ha megnézed, a Connecten csak Quest-es bejelentések voltak. Egyetlen termékkel le tudják most már fedni a Go felhasználási területeit (3DOF frissítés), és a PC VR is menni fog rajta. A következő Oculus termék már jó eséllyel egy Quest2 lesz.

(#23381) goldb válasza Csakpeti (#23379) üzenetére


goldb
tag

~Új áron vettem volna egy használt Questet, gondoltam valaki kapva kap az alkalmon, hogy az általa hibásnak vélt Quest-jét rásózza egy jött-ment balekra ( :DD ), s berendelje a saját, hibátlan példányát.
Ha jól láttam novembertől lesz nagy sláger a Quest, addig vígan megérkezett volna neki is, illetve addig használhatta volna a Rift-jét.

(#23382) barcalaci84 válasza kiskuplung (#23380) üzenetére


barcalaci84
őstag

ez a kábeles megoldás egy + dolog aminek örülhetnek a questesek
de pcvr-ra ez nem lesz ez olyan jó ...működni fog , jó élmény is lesz , de azért közel se ugyanaz mint bármelyik újgenerációs hmd...
rendes teszteknél majd szépen kijönnek a hiányosságai az S-hez képest...
nem esett még szó arról h milyen többletigénye van ennek a tömörítésnek
nem beszéltek arról h vélhetően sokkal rosszabb lesz a kép ha azt veszem h eleve szinte mindenhol supersamplinget használok ahol csak lehet...a link meg még az eredeti felbontással sem bír
a latency szó sem csábít a link felé :)

a következő termék remélhetőleg egy valódi hibrid VR termék lesz... ez-nem lesz az...nem így tervezték és ezért az usb-c- s csatiból kellett kihozniuk amit lehet...
a következőnél remélhetőleg már előre úgy tervezik h egy pcvr headset , amit mobilként is lehet használni...

(#23383) barcalaci84


barcalaci84
őstag

a készlet kisöprés is teljesen indokolatlan egyelőre ...ha nem veszik a kkor nem veszik ...nekik tök mindegy h questet veszel vagy S-t
ha gyűlik majd a raktárba akkor leállítják a gyártást...
egyelőre fogyogat szerintem , mert a valódi vetélytársakkal szemben igen csak jó ár-érték arányban van...így is ez a budget headset

(#23384) Dark197405 válasza barcalaci84 (#23383) üzenetére


Dark197405
tag

Látva a támogatott játékok listáját és a műszaki paramétereket, 175-ért messze a Rift s volt a legjobb választás számomra. :)

[ Szerkesztve ]

(#23385) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire van otthon a Mobil VR témában. Jelenleg azon fáradozom, hogy emulatorral rendes vr-nak tűntessem fel a steam VR-ben. Csak az a probléma, hogy ugrál 2-3 másodpercenként a kép. Valószínűleg giroszkóp beállítás, valamit rosszul érzékel, de két programban is ugyanazt csinálja, tehát a telefonból jövő adattal lehet a gond: Xiaomi Mi 9T-m van.
Ezzel tudok valamit tenni?

We are only Stardust...

(#23386) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#23385) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jó helyen jársz, a2d2 mindjárt jön és segít :)

De addig is :Én még évekkel ezelőtt felhagytam a dologgal, de amit leírsz, az olyasmi, mint amit ezen a videón is láthatsz, gondolom.

Annak idején majd megőrültem tőle, de aztán úgy emlékszem, hogy az volt a megoldás, hogy a telefonon engedélyezni kellett a fejlesztői módot, és letiltatni a Wifi-s beállításokban, hogy X másodpercenként fedezzen fel új hotspotokat. Anno azt hiszem úgy debugoltam ki, hogy csatlakoztam a telefonra és PC-ről pingelve kb 5 másodpercenként kb százszorosára nőtt a ping.

Talán ez segít.

(#23387) Márton válasza kiskuplung (#23359) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmm, akkor illene megint elővennem, ha már megvettem :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23388) Jacek


Jacek
veterán

Lássuk :)

(#23389) speppi válasza Jacek (#23388) üzenetére


speppi
csendes tag

Lássuk!!
:C

(#23390) v2 válasza Jacek (#23388) üzenetére


v2
senior tag

Na erre kíváncsi vagyok. Nem lenne rossz ez cosmos ha azt a sok apró hibát valahogy lehetne javítani. Most jött egy update, valamit csináltak a fény érzékenységgel. Majd este megnézem. Lehet megtartom :F

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23391) v2 válasza Jacek (#23388) üzenetére


v2
senior tag

Azért ezt az íróasztalt elfogadnám :C

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23392) sakkay válasza Jacek (#23388) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na végre baxki. Erre kíváncsi leszek-.
DCS van?

(#23393) Jacek válasza sakkay (#23392) üzenetére


Jacek
veterán

Nincs :(

(#23394) Raymond válasza Jacek (#23393) üzenetére


Raymond
félisten

Ingyenes: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23395) Jacek


Jacek
veterán

Hát ezt még izlelgetnem kell..
Setup annyira nem volt gáz, kicsit szarakodott a controllerel.
Nekem ez ultrakényelmetlen, amennyire jól néz ki meg hangzik ez a felnyithatóság, hát pff nehéz eltalálni hogy éles legyen a kép és ne tudjak alulról benyulni akkora rés van.
Sweetspot kicsi de ahogy nézem a lencséből adodoan ahogy már írták itt, konrollereket elveszti ha a fejednél, Blade and Sorceriben elég bénán nyilaztam...
Ez fél óra összegzése, probálgatom még de annyira nem ganaj ez.

Az ACC ultra ronda dolgot nem is értem , gondolkozom hogy mennyivel jobb a Reverb de valszeg meg kell nézzem mert nem volt rossz, RiftS-nél sokkal jobb. Színek szebbek mint a Reverbnél kb mint a RiftS, minimális a szunyogháló.
Valszeg lesz itt gép gond is nem tudom ki mivel nyomja, nálam majdnem max setup van csak TI nincs hanem 2080Super. A steamVR elég durván felnyomta a felbontásokat sokkal magasabbra mint a Reverbnél.

(#23396) TiberiusX válasza v2 (#23390) üzenetére


TiberiusX
tag

Nekem Not Update Avaiable, mikor jött az a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#23397) Jacek válasza Raymond (#23394) üzenetére


Jacek
veterán

Este leszedem, mert itt a fejlett Svédországban egy 30mbites ADSL-en ülök (nem röhög) 6 méterre gigabites fiber de ide nem , minek az.

(igen a svéd nem köt be egy másik előfitetést és ad egy kábelt át)

[ Szerkesztve ]

(#23398) Vaze válasza Raymond (#23394) üzenetére


Vaze
őstag

Ma nyomtam kb 15 percet Flying Aces-al,egyszer csak levert a viz,jatek kozben,en olyan szarul voltam. :DDD
Vegen ellkel adjam az S-t :(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23399) Jacek válasza Vaze (#23398) üzenetére


Jacek
veterán

DCS tudok valamit nézni hogy más repul? én ott a kereket sem tudom felfujni :D

(#23400) v2 válasza TiberiusX (#23396) üzenetére


v2
senior tag

bétát kapcsold be

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.