Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) s7evcsenko válasza bunnyhu (#24748) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem nézz rá újra a viveportra, mert raktak bele pár játékot...
Mondjuk lehet hogy te ezeket már pipáltad, de szerintem töltöttek bele pár játékot az elmúlt 2 hónapban.

Az alice vr nálam ment rendesen abban az 1 órában, amíg bírtam.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24752) szente


szente
addikt

Hali!

Mekkora SS-t szoktatok beállítani S-en? Nálam a CV1 1.4-re volt beállítva az OTT-ben.
Illetve van ajánlott DP Port hosszabbító? USB-nek gondolom mehet ugyan az ami a CV1-nek jó volt...

Köszi!

(#24753) MlbMatic válasza szente (#24752) üzenetére


MlbMatic
tag

1,6 felette már csak teher, de nem látsz különbséget,,, legalább is én nem :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24754) szente válasza MlbMatic (#24753) üzenetére


szente
addikt

Nem zabálja nagyon az erőforrást az AAA játékokban? :Y

(#24755) MlbMatic válasza szente (#24754) üzenetére


MlbMatic
tag

had zabalja... en nem ereztem meg semmiben gondot emiatt,,
viszont a kepminosegen meg meghalalja :)
persze kerdes mi hajtja a dobozodban,,,

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24756) abydos


abydos
aktív tag

Van egy pár olyan újítás, ami ha igaz, már ma kéne :D

Koncepciós rajzok szivároghattak ki a Quest jövőbeli frissítéseiből.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24757) bunnyhu válasza abydos (#24756) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Biztos bennem van a hiba, de én egyetlen olyan funkciót nem látok, aminek egy egészen apró értelme is lenne, vagy legalább marginálisan felkeltette volna az érdeklődésemet.

https://divecenter.hu

(#24758) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

The Talos Principle milyen játék? Desktopon is a kívánságlistára volt már téve.
Most egyébként Lowest Price-on van, 5,54 euró -85%

Illetve ajánlanék egy újabb játékot, ami talán kevésbé közismert:
Groundhog Day: Like Father Like Son
A borítókép hozzá szerintem egyértelműen mellélövés, mert ha az ember nem kattint rá és nézi meg a trailerét, valami hülyeségre gondolna.
Vicces, de vannak benne szentimentális, elgondolkodtató részek is. Tartalmaz minijátékokat, az angol könnyen érhető gyengébb tudással is, illetve több órás a játékideje (többféleképp is megoldható egy-egy probléma). Elsőre nekem sok volt a sok duma és történés, de aztán az ember felveszi a tempót. :)
Viveporton is elérhető.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24759) a2d2 válasza kiskuplung (#22517) üzenetére


a2d2
addikt

Na utánamentem a dolognak, most írtak vissza.
Rohadjon meg a Viveport, már sajnálom azt a 10 játékot is amit megvettem ott :W
Ezt írták. Igazából nekem is az volt a gyanús hogy sehol nem írták hogy megkapod a játékot de ez így ebben a tálalásban szemét húzás volt:

Since the VIVEPORT Anniversary campaign, the full version has been available in Infinity for a limited time.
It is not giving away the game directly.
As long as you keep the membership, you could get access to it through Infinity.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24760) MlbMatic válasza a2d2 (#24759) üzenetére


MlbMatic
tag

szerintem ez teljesen logikus, mármint a válaszuk,, ez igy van,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24761) Jinxb1rd válasza a2d2 (#24759) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Na ez a játék például hiába van felértékelve, három pálya után meguntam és töröltem le. :DDD

We are only Stardust...

(#24762) kisfurko válasza Jinxb1rd (#24758) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nekem tetszett a Talos, a története is jó, feltéve, hogy nem vagy vallási fanatikus :D
Jók a puzzle-ok, a csillagosak közül én nem is tudtam mindet megcsinálni. Jó sok napig el lehet vele játszani. Ha bejön, nagyon megéri a pénzét. A locomotion konfigurálható, te tehetsz mindent maxra :)

(#24763) a2d2 válasza MlbMatic (#24760) üzenetére


a2d2
addikt

Azért ez a full version meg supplies are limited szöveg elég rendesen kimeríti a megtévesztő tájékoztatás fogalmát.
Írtam is nekik egy szépet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24764) MlbMatic válasza a2d2 (#24763) üzenetére


MlbMatic
tag

no ja, igy okés, igen zavaró,,,,, de az infinity az addig el amig elofizeto vagy,,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24765) #48613632 válasza a2d2 (#24763) üzenetére


#48613632
törölt tag

De ha vettél 10 játékot, annak az előfizetésen kívül is élnie kell. Az előfizetés meg az Infinityre vonatkozik, amit csak addig használhatsz, amíg elő vagy fizetve.
De Infinitisként olcsóbban is vehetsz játékot, és azok is megmaradnak, ha már nem vagy előfizető.
Én így értelmeztem anno a szabályzatot, de őszinte leszek, egy játékot sem vettem ott, azt hiszem :B (most megnézem)
Nem indul, és nincs időm tökölődni vele, d szerintem így van. Én így emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#24766) a2d2 válasza #48613632 (#24765) üzenetére


a2d2
addikt

Persze, azok élnek most is gondolom, csak nem szeretem ha ilyen átverős hirdetésekkel bolondítják a jónépet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24767) szente


szente
addikt

Minden gép indításnál ezt csinálja:

Ráadásul a eléggé vurán is néz ki így.
Előtte drivert szeretett volna frissíteni, majd utána szólt hogy frissítsem a VGA drivert. Aztán jött a firmware telepítés, tegnap óta kb negyedszer.
Amúgy ha megy akkor normálisan megy.

(#24768) Raymond


Raymond
félisten

Kinyitom az Oculus reddit-et:

Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Pistol Whip
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland
Stormland

:U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24769) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

SteamVR-on belül lehet a játékról screenshotot csinálni? Olyat, amit Steam-re fel is fog tölteni? :F

We are only Stardust...

(#24770) Raymond válasza Jinxb1rd (#24769) üzenetére


Raymond
félisten

F12 esetleg?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24771) kiskuplung válasza Raymond (#24768) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pont most akartam írni, hogy kijöttek a review-k. Valaki szerint élete legjobb VR játéka, de pl. az Upload VR már visszafogottabb (4/5).

Én amúgy a trailelek alapján azt hittem, hogy ez olyan sztorialapú, bazi hosszú játék lesz, mint az Asgard (amiben egyébként 61%-nál tartok, 42 óra alatt)

De most elmondták, hogy igazából 5 óra a kampány, ami lényegében a tutorial, és utána ilyen Division-szerű loot-olos, opcionálisan coop játék válik belőle. Kvázi végtelen tartalommal, mert minden héten "új ciklus" következik be a játék világában, bármit is jelentsen ez.

Mindenesetre én most nem fogom még megvenni megjelenéskor, de csak azért mert nem fér fel az Asgard mellé a VR SSD-mre :D

(#24772) abydos válasza Jinxb1rd (#24769) üzenetére


abydos
aktív tag

Igen. SteamVR menügombját nyomva tartod, majd a másik kezeden a ravaszt lenyomva lő egy screenshotot

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24773) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Van egy progi,bigscreen a neve,hasznalja itt valaki kozulunk?
Volna egy kerdesem,hogyan tudok en ott beszelgetni a masikal?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24774) #48613632 válasza Vaze (#24773) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egyszer voltam mozizni Bigscreennel, ott nekem semmit nem kellett beállítanom. Beszéltem, és hallották, akik bent voltak ugyanabban a teremben. Hangra aktiválódik talán a mikrofon.

(#24775) Vaze válasza #48613632 (#24774) üzenetére


Vaze
őstag

Koszi,lehet hogy hulye kerdes,de felteszem :)
Rift S-be van beepitett mikrofon?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24776) #48613632 válasza Vaze (#24775) üzenetére


#48613632
törölt tag

igen :K

(#24777) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Nekem speciel össze vissza vagy bekapcsol a mikrofon vagy nem. Akár a Windowsban be is állíthatom, hogy legyen aktív, akkor se működik. Akkor működik csak normálisan azt hiszem, ha egykemikrofonként csatlakozik a rendszerhez, de inkább már letojtam. Utánaolvastam, ez a hiba már jó ideje létezik.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24778) Dyingsoul válasza Raymond (#24768) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Kár, hogy annyi időm nincs, hogy egy órácskát VR-ozzak. :( Ezt a Stromlandet már én is nagyon meg akarom nézni pedig (még nem vettem meg, de ha lesz időm játszani akkor tuti megy a buy).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24779) Raymond válasza Dyingsoul (#24778) üzenetére


Raymond
félisten

En is raerek vele az tuti amennyit manapsag jatszok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24780) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Carmack received a Lifetime Achievement Award at the VR Awards today. -PCGamer

Mégsem elégedett az öreg a VR fejlődési ütemével. És milyen igaza van: kicsit elkorcsosult a VR téma.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24781) Raymond válasza Dyingsoul (#24780) üzenetére


Raymond
félisten

Van sajnos egy szomorubb Carmack hir is tegnaprol/marol:

John Carmack Transitions To ‘Consulting’ Technical Role For Facebook’s Oculus

"Starting this week, I’m moving to a “Consulting CTO” position with Oculus.
I will still have a voice in the development work, but it will only be consuming a modest slice of my time.
As for what I am going to be doing with the rest of my time: When I think back over everything I have done across games, aerospace, and VR, I have always felt that I had at least a vague “line of sight” to the solutions, even if they were unconventional or unproven. I have sometimes wondered how I would fare with a problem where the solution really isn’t in sight. I decided that I should give it a try before I get too old.
I’m going to work on artificial general intelligence (AGI).
I think it is possible, enormously valuable, and that I have a non-negligible chance of making a difference there, so by a Pascal’s Mugging sort of logic, I should be working on it.
For the time being at least, I am going to be going about it “Victorian Gentleman Scientist” style, pursuing my inquiries from home, and drafting my son into the work.
Runner up for next project was cost effective nuclear fission reactors, which wouldn’t have been as suitable for that style of work."

Nagy kar :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24782) Dyingsoul válasza Raymond (#24781) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igen olvastam ezt is. Szerintem mindent átadott amit átadhatott. Itt már mindennek kb csak anyagi korlátai vannak... Esetleg rajtuk kívül eseő dolgok (pl GPU horsepower). Lehet ügyeskedni, okoskodni de egy tavat nem lehet kimerni kiskanállal.
Én mondjuk így is követni fogom a munkásságát, mert az AI is érdekes terület, egy időben engem is érdekelt de túl sokat kellett hozzá tanulni ezért a könnyebb utat választottam. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24783) abydos


abydos
aktív tag

Többet szeretne VR-ban, mint ami gazdaságilag ésszerű. Ezt ő is tudja, hogy az embereknek így is problémát jelent egy szemüveg megvétele, hát ha még nem is bízhatnának a technológiában, mert fél évente újulna meg.
Így viszont van egy stabil alap, amire építkezhetnek, majd ha eljön az ideje, innen lépnek feljebb. Ezt jól csinálja az Oculus, akinek pedig ez nem elég, az a SteamVR felé mehet.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24784) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

Sziasztok! Más is járt úgy,hogy a Stromland előrendelésekor kétszer vonták le a pénzt?

(#24785) Raymond válasza Maxx Jácint (#24784) üzenetére


Raymond
félisten

Tudnak rola, visszakuldik a penzt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24786) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

AZ jó mert ki akartam venni a Beat Saber egyik kardját és virtuális túrát és persze szeletelést is akartam csinálni oculuséknál...

Így jobban utána olvasva volt olyan is akinél ez a művelet háromszor is sikerült.

(#24787) sberci


sberci
tag

Valaki hasznal vive/vive pro-t, gear vr lens moddal?

(#24788) klykkly válasza sberci (#24787) üzenetére


klykkly
tag

Én igen

(#24789) sberci válasza klykkly (#24788) üzenetére


sberci
tag

Irtam privatot.
koszi

(#24790) Dyingsoul válasza sberci (#24787) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szólj, ha 3D nyomtatni kell hozzá valamit. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24791) sberci válasza Dyingsoul (#24790) üzenetére


sberci
tag

Mar keso, pedig kellett volna :) Igy rendeltem ebay-rol hozza keretet, par euoroert, azzal nincs is baj, de az osszkep messze van a tokeletestol, nem lehet kikuszobolni szerintem teljesen a torzitast, pedig a segedporogrammal amivel realtime lehet modositani eleg komolyan neki estem. Most jo kerdes, hogy az en lencsemmel van bibi (mert meg ilyet is olvastam a neten) vagy egyszeruen annyira megorul a jonep a nagyobb sweetspotnak, hogy teljesen eltunik a godray, a csokkent fov-nak, hogy lesz*rja es igy hagyja. Igy meg jol beszedul az ember, amikor egy derekszogu szoba, csak addig az, amig szembol nezed.

(#24792) dan83


dan83
tag

Végre megjelenési dátum is van, dec. 10 :)

[link]

(#24793) Dyingsoul válasza dan83 (#24792) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na ez tök jónak tűnik, mint valami Half-life klón csak több a puzzle. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24794) kiskuplung


kiskuplung
őstag

@abydos : Stormland tesztet csinálsz majd?

Látom közben iponon megint sikerült fikázó kommentgeneráló posztot gyártani :)

BtW: Asgardban 71%-nál tartok, 43 óra. De ez már tényleg a vége :(

(#24795) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Tél/Karácsony környékén várhatóak leárazások a nagy címeknél? Pár dolgot megvennék, de lowest discount áron. (Csak Steam és Oculus shop)

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24796) Raymond válasza Jinxb1rd (#24795) üzenetére


Raymond
félisten

Does a bear shit in the woods?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24797) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#24795) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, szokott lenni, ilyen 25-50% az amúgy 40 pénzes játékokra is. De az igazán jók, mint a Lone echo, nem nagyon van leárazva, így is már 2 éve folyamatosan a top sellingben van. Most viszont lehet, hogy mivel jön a második rész, talán van rá esély...

(#24798) Pinky001


Pinky001
csendes tag

Egy technikai kérdés.Még nem jött meg a kukker :D igy nem tudom megnézni, de kiváncsi vagyok. A futtatott vr alkalmazás csak a hmd-ben jelenik meg, vagy a monitoron is? Illetve lehet-e ezt állitgatni valamivel?

Quest 2

(#24799) kiskuplung válasza Pinky001 (#24798) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én azt mondom, kb az alkalmazások 90%-a monitoron is megjelenik, teljes képernyőn, vagy igénytelen ablakban.
A maradéknál meg vagy be lehet állítani, hogy tükrözze a képet a monitorra, vagy eleve olyan, hogy nem szeretnéd ha látnák, mit nézel ;)

(#24800) Pinky001 válasza kiskuplung (#24799) üzenetére


Pinky001
csendes tag

Köszi! :) Akkor tehát alkalmazás függvénye értem. Csak azért érdekes mert ha megjelenik monitoron is a kép akkor úgy több videoteljesitmény is kell, pláne ilyen felbontások mellett és az nem a legjobb, főleg ha van egy jó nagy gépigénye az adott játéknak. Nem hiszem hogy kevés lenne a vas, de biztos számit ez is.

Quest 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.