Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Márton


Márton
nagyúr

Puzzling Places -40% akciós, ingyenes Halloween pályával és még idénre ígért multiplayer móddal. További akcijók :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49002) Vibalazs válasza luikay (#48999) üzenetére


Vibalazs
tag

Köszönöm. Az újra párosítás megoldotta. :)

(#49003) milszab válasza sheep (#48993) üzenetére


milszab
senior tag

Idegn MSFlightSimulator2020. Hpreverb. El kell indítani először a vr szemcsit plusz a steamvr-t aztán a játékot? Utána pedig a játékon belül váltania vr nézetre? Mer kb valahogy így csináltam de nem történik semmi, sőt inkább sír a stem hogy valami hiba van meg hogy öszeomlás és vagy kikapcs vagy újraindítás van. És természetesen egyikkel sem lesz jó a végén.

(#49004) sheep válasza milszab (#49003) üzenetére


sheep
addikt

Más játékkal működik a Reverb? Én a MSFS-hez nem a steamvrt használom hanem az openxr toolkitet. A steamvr elég sok erőforrást igényel.
Én így indítom a fs-t:
-Reverb konnektor bekapcs, headset bekapcsol és a wmr portál ablak megjelenik, és 'ready' felirat olvasható. Steamvrt nem indítja el mert nem kell az openxr miatt
-Fs elindít, betölt, reptér és gép kiválaszt, fly gombbal betöltés, és ha a monitoron minden okés akkor alt+tabbal átváltok vr nézetre.
Így még sosem volt gond, de azt megfigyeltem hogy ha nem indítom el a reverbet a jàték előtt akkor amikor a fly gombra kattintok a játék kilép.
Próbáld meg így, ha kell segítség openxrhez szólj.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49005) Raymond


Raymond
félisten

Kiprobaltam a Pico 4-et ugy hogy levettem a faceplate-et es ugy volt a fejemen hogy a lencsek az orromon ultek mint egy szemuveg. OMG!!! :Y Az FOV es az a tiszta kep! Azt hiszem erre tenyleg eszkabalnom kell valami custom faceplate-et a szemuveg spacer felhasznalasaval.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49006) Márton válasza Raymond (#49005) üzenetére


Márton
nagyúr

majd mérd le mennyi az efóvé :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49007) milszab válasza sheep (#49004) üzenetére


milszab
senior tag

Igen jöhet segítség. A progit leszedtem már amúgy de ennyi.

(#49008) fatal` válasza Raymond (#48915) üzenetére


fatal`
titán

Lesz/van PC-n is.

(#49009) fatal` válasza Raymond (#48982) üzenetére


fatal`
titán

Most 1 hét után tegnap meg ma újra előszedtem a beat sabert, de gyakorlatilag használhatatlan (Air link). Persze lehet játszani, csak 3x annyi hibával, késik a tracking vagy kimarad, nem tudom, de idegesítő.

Megnéztem virtual desktop alatt is, az egy picit lagosabb volt régen, de most brutálisan sokat késik, ki is léptem.

Azt hittem, hogy esetleg a W11 22H2 miatt (ugyanaznap frissült, mint a headset meg az oculus szoftver), de most látom, hogy nálad W10 van.

Nem tudom mi történt, próbáltam PC-n a beta channelt, de nincs új verzió.

Megnéztem ODT-vel a link details és dropol is frameket, amit korábban biztosan nem csinált.

[ Szerkesztve ]

(#49010) Raymond válasza fatal` (#49009) üzenetére


Raymond
félisten

En ugyanezt latom. Sokaig nem hasznaltam a Quest-et de amikor a mult heten elovettem es probaltam a P4-el hasonlitgatasnal akkor meg OK volt valami tavaszi firmware-el. Aztan masnapra update-elte magat v46-ra es ment minden a levesbe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49011) fatal` válasza Raymond (#49010) üzenetére


fatal`
titán

Én folyamatosan használtam (nem minden nap, párnaponta), de nagyjából egyszerre frissült chipset driver, nv driver, maga a Windows 22H2-re, a Quest, az Oculus PC software és maga a Beat Saber is. Még üres beat saberrel nem néztem, de raktam friss wint, mert volt más gond is, de nem oldotta meg. Őszinténszólva mivel nem láttam ilyen problémát a neten eddig, nem is gondoltam, hogy a Quest szoftverrel lenne probléma, míg meg nem említetted a topicban.

Legalább lehetne downgradelni, de nem lehet, nincs is teljes, letölthető image, ha jól láttam.

A pórázos link is szar?

[ Szerkesztve ]

(#49012) Raymond válasza fatal` (#49011) üzenetére


Raymond
félisten

Megneztem most Air Link-el is. Annyi a kulonbseg hogy a decode latency mar nem ugral ossze-vissza hanem sima 10-13ms bitrate-tol fuggoen mint szokott lenni de ott is dobalja a frame-eket hevesen hiaba irja hogy az app 72FPS meg 80% a GPU headroom. Ja es az encoder FPS balra lent is van hogy csak 30FPS, alltalaban olyan 40-60 kozott van, csak egy nagyon egyszeru jateknal es 20Mbps beallitassal lattam hogy 72 volt.

Ahogy mozog a fejem akkor a Performance HUD ablak is elegge darabosan mozog, az regebben teljesen sima volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49013) fatal` válasza Raymond (#49012) üzenetére


fatal`
titán

Ja hogy eddig te vezetékes linkkel nézted.

Encoder FPS-t még nem is néztem, na majd a következő sessionnél megnézem, de gondolom ilyesmi lesz a probléma.

Remélem a következő frissítéssel javítják.

(#49014) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, szeretném kipróbálni valamelyik eszközt, de a quest készülékekhez a store-ban kapható játékok többsége gyemekdednek tűnik, mint a telefonokhoz készült játékok az igazi pc játékokhoz képest.
Ha igazi vr élményre vágyom, akkor gondolom gamer pécével összekötve, valamilyen komolyabb steames vr játékot kellene kipróbálni?
Olyanokhoz jó lehet a Rift s, ami használtan olcsóbb, mint a quest 2, vagy valami drágább szemüveg kellene?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49015) a2d2 válasza pozsoka (#49014) üzenetére


a2d2
addikt

Persze hogy szebbek a PC VR játékok, de hozzá kell tenni hogy egy Quest 2-nél el tudsz indulni kb 150e Ft-al is, addig a PCVR-hoz kell még ez mellé egy kb 300e-es gép is. Ha ez amúgy is megvan akkor viszont valóban ugyanott vagy.
Rift S-t semmiképp se vegyél mert addig lesz szemüveged amíg meg nem törik a kábeled, Quest 2 vagy Pico 4 irányába mozdulnék el.
Meg kérdés mi az amivel a legtöbbet játszanál, ha napi szintű edzésre használnád mint én ahogy kezdtem arra is tökéletes lehet az önálló HMD: pl pingpong, synth riders, beat saber, ...
Számít esetleg a hordozhatóság? Mert mi öten vagyunk egy házban és alig van így játékidőm hogy enyém a teljes nappali. Ezért pár éve kiraktam a teraszra infraledeket és ott toltam kint a játékokat esténként. Idén meg elkészült a melléképületem és annak a padlására ki tudtam járni, minden este toltuk a Zenith-et.
Amúgy van pár kifejezetten jól kidolgozott Quest játék is: Moss 1&2, Red Matter 1&2, Star Wars tales from the galaxy-s edge, ...
Egy kis odafigyeléssel fantasztikus mit ki nem lehet hozni a Quest 2-ből is: [link]
Ha meg jövőre tényleg lesz a Q3-ban is szemkövetés meg erősebb hardver akkor még szebb játékok készülhetnek rá.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49016) pozsoka válasza a2d2 (#49015) üzenetére


pozsoka
aktív tag

A gépem talán megvan hozzá, sokféle játékot szeretek, de fontos a grafika minősége pláne ha benne vagyok a játék térben, minecraft szerű játékokkal nem szeretek játszani, elég volt a nyolcvanas években a sok béna grafika.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49017) sheep válasza milszab (#49007) üzenetére


sheep
addikt

Írok privit.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49018) gulasoft válasza pozsoka (#49016) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát a grafika a pcvr-nál, erős hardvert kíván. a2d2 erősen alábecsülte a jó gép árát a pcvr-hoz.
Én amivel szemezek egy i9 -es proci hozzá, alaplap hűtő 200 felett van, és nincs videókártya. A 2080 superem kezd kevés lenni, a következő kártya a 4070-es sorozatból lesz, és ha az önmagában 300.000 körül lesz csak, akkor összerakom a két kezem. Egy erős vr gép ma 6-700.000Ft egy közepes 500.000 és a nagyon alja kompromisszumos, de semmiképpen sem az általad elvárt grafikát tudó talán 300.000. De ilyenben gondolkodni csak akkor szabad ha már megvan, de tényleg brutális kompromiszumokkal. Maga a q2 meg a pico önmagában is teljes eszközök, van egy pár nagyon szép, és persze a közepes játékok, de ha soha nem volt rajtad vr, akkor úgyis elvarázsol az élmény és kárpótol a látványért. Azt ne felejtsd el hogy itt másodperccenkén jó esetben 180képkockát kell előállítani (90/per szem) és minden ami ez alá bukik, már a még elviselhező kategória csak.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49019) fatal` válasza gulasoft (#49018) üzenetére


fatal`
titán

i9 hulla felesleges. A 4070 $1000 lesz valószínűleg (+ áfa).

Azt ne felejtsd el hogy itt másodperccenkén jó esetben 180képkockát kell előállítani (90/per szem)
Ez nem így működik, 90 képkockát állít elő, nem szemenként renderel külön képet a GPU, elég durva lenne.

Ettől függetlenül a felbontás miatt ez mindig is kompromisszumos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49020) a2d2 válasza gulasoft (#49018) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, használt árakat írtam.
Én most fejlesztettem kicsit, természetesen kompromisszumos még mindig:
- használt am4 lap 30e
- új 5500-as proci 52e
- új 2x8GB ddr4 3200 25e
- használt 3060TI 120e
- új lian li ház 20e

Ssd meg táp maradt, de a 300-ba egy erősebb proci is belefér már. Illetve ha minden használtan ment volna akkor akár egy 3070 is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49021) gulasoft válasza fatal` (#49019) üzenetére


gulasoft
őstag

Valamiről lemaradtam? 90Hz-en másodpercenként 90 képkockát állít elő. Mivel két különböző nézetből kell renderelni, az 180képkocka a 2 szemnek. Jó nem 4k-s képek de akkor is szemenként kell csinálni a 90-et vagy nem jól gondolom?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49022) gulasoft válasza a2d2 (#49020) üzenetére


gulasoft
őstag

Egy goldos táp 30-50.000Ft. Egy egy terrás ssd az 50.000, nagyon sokat számít az hogy nem kell ezekre is gondolni.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49023) gulasoft válasza fatal` (#49019) üzenetére


gulasoft
őstag

A 4070-es a mostani 3080-as szintjén lesz, ahhoz azért kell egy proci hogy kihajtsa, a legolcsóbb i7-es 120.000Ft, a legolcsóbb i9 meg 163.0000. 43.000Ft különbség egy 5-600.000Ft-os gépnél. 10% sincs és leújabb proci van benne. I5 9400F-ről az igazán nagy ugrás nálam az i9 11900KF lesz. A hűtéssel, egy új házzal, az alaplappal 230.000Ft körül van. Használtban nem gondolkodom, nekem fontos a 3 év gari ha veszek valami combos vasat.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49024) pozsoka válasza gulasoft (#49018) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Ilyen gépem van, valószínűleg nem elég.
ZOTAC Magnus One ZBox
Alaplap: VRM-hűtéssel felszerelt, 2 db m.2-es és egy Sata (HDD/SSD) csatlakozóval ellátott. DUAL LAN (Gigabit + 2.5Gbps), WiFi, Bluetooth, 3-in-1 (SD/SDHC/SDXC) kártyaolvasó, stb.
CPU: i7-10700, 8 mag, 16 szál, up to 4.80 GHz, UHD Graphics 630
Tápegység: 500W 80+ Platinum
Ram: Kingston FURY 16GB (2x8-as KIT) dual channel, 2933 MHz
SSD: WD Blue SN570 m.2. NVMe 500GB
VGA: Zotac Gaming OC RTX 3060Ti 8GB
Windows 10 Pro OEM

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49025) gulasoft


gulasoft
őstag

Most raktam össze újra, házzal együtt alaplap prosszesszo és hűtés 263.0000. És ugye ebbe még táp, ssd, memória videó kártya.... Persze a videókártyán lehet spórolni, de pont a Vr az marha videókártya igényes, HA 1000$ lesz a 4070-es az önmagában 5-600.000 Ft lesz. Igazából azért akarok 40-es sorozatot, mert abban lesz csak dlss3 ha jól olvastam, de lehet lemondok róla, ha tényleg ilyen bitang áron lesz. A 3080-asnál meg tápot kell cserélnem, mert azt nem fogja bírni, és akkor lehet elég egy egy i7, szóval várom mi lesz a 4070-es ára mert az sokban fog befolyásolni, de az azért látszik, hogy komplett vr-ra alkalmas gépet 300.000 ból nem építesz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49026) luikay


luikay
tag

Lehet láttátok már, de akciós a HP Reverb G2, 399$
[link]

(#49027) gulasoft válasza pozsoka (#49024) üzenetére


gulasoft
őstag

Ez azért nem lesz annyira kutyaütő, autószimekhez kevés, de ezen ne fejlessz egyenlőre.Azért ultra grafikán nem fognak menni a VR játékok, de mondom úgyis elvisz az élmény, nem a szőrszálakat fogod számolni a főszereplő haján. Egy skyrim jól megmodolva pár 4k-s textúrával hetekre elviszi az embert. A subnautica is el fog futni rajta, bár a2d2 nem tudott a gépéből 60fps-t kicsikarni rajta, ha jól emlészem a szintén 3060ti-os gépével.
Én most nem akarok alálőni, inkább fölé, mert utálom évenként upgradelni a gépet.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49028) pozsoka válasza gulasoft (#49027) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Rendben, lehet teszek egy próbát az oculussal, köszi a segítséget.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49029) gulasoft válasza pozsoka (#49028) üzenetére


gulasoft
őstag

Ha quest2 mellett döntesz, és főleg pcvr-ra használod, akkor elég a 128-as, és ha amazonon rendeled, 2 héten belül ingyenesen visszaküldheted, az ideszállítás árát bukod. A spanyol amazon-nál a legkisebb az áfa különbség amit ráraknak a remek 27%-os áfánk miatt (a német 19% ott 8% al lesz drágább, és a spanyol meg 21 ott csak 6% a különbség)
Ha pico4-et választasz ott még vannak gondok a pcvr-al viszont a lencsék sokkal jobbak, a felbontás is nagyobb, és a vezérlőkön is az indexről lopott követő ív van, nehezebb összeütni a két vezérlőt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49030) Raymond válasza pozsoka (#49024) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg ez a gep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49031) Raymond válasza luikay (#49026) üzenetére


Raymond
félisten

US only.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49032) pozsoka válasza gulasoft (#49029) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Ajánlották a pico neo 3 linket is, de azt csak használtan láttam.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49033) Raymond válasza pozsoka (#49032) üzenetére


Raymond
félisten

Maradj a Quest 2-nel szerintem. Elso VR hardvernel ne a szoftver problemakkal kelljen foglalkoznod, inkabb hasznald a termeket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49034) pozsoka válasza Raymond (#49033) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Rendben, köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#49035) a2d2 válasza a2d2 (#49000) üzenetére


a2d2
addikt

Na ezt a GTA 5-öt próbálgatom összehozni de nem nagyon akar összejönni (R.E.A.L. VR mod).
Ami érdekes hogy hiába kapcsolom ki ODT-ben az ASW-t meg a mobil ASW-t, sűrűbb helyeken csak lefelezi a képkockaszámot, pedig azt hittem az mindent felülír. Na ilyenkor teljes halál van. De sajnos ahol tartja rendesen a 90FPS-t ott is gázos, valahogy nem kerek a történet mert látom a szellemképet. 120Hz-en is próbáltam, ott szinte folyamat felezgette nekem 60-ra, de 120FPS-nél sem volt jó.
Teszteltem L, M, H presettel egyikkel sem jó. Azt hiszem ledarálom ezt a 100GB-ot és inkább felteszem az Alien Isolation-t.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49036) fatal` válasza gulasoft (#49021) üzenetére


fatal`
titán

Egyben rendereli az a két szemet, nem külön-külön framek. Ha 180 fps-t kéne ekkora felbontáson renderelni, akkor 10 év múlva tudnád futtatni a mostani játékokat, talán.

#49023: Ja hogy 2 generációval ezelőtti CPU-ra váltasz, így végülis érthető. Azt hittem platformot cserélsz. A 11. gen mondjuk szerintem vakvágány volt. Ha komplett platformot cserélsz, akkor 13. gen szerintem, abból játékra még az i5 is bőven elegendő és "körbehúgyozza" a 13600k a 11900-at.

@Raymond Megnéztem közben a rendering framet, nálam tartja a 72-t. Viszont Link detailsben dropolja a frameket, nem látható, de szerintem ilyenkor kimarad a tracking. De nem nagyon szoktam nézni, lehet, hogy mindig ilyen.

Még megnézem a Beat Sabert majd modok nélkül, üresen, meg teszek egy próbát Synth Riders alatt is, hogy ott se stimmel-e valami. Szimulátorok alatt minden okénak tűnik, de ott az input az nem a headsettől jön. :)

[ Szerkesztve ]

(#49037) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Sziasztok! Quest 2-n nyomom a beat sabert (nem PCVR), szeretném streamelni tévére hogy a többiek is lássák mi történik de csak úgy tudom hogy a telefonom tükrözöm ezért van egy kis csúszás a valóság és a tv kép között... a telón még jó minden, szinkronban van. Valami ötlet hogyan lehetne javítani? Samsung és LG TV is van, egyiket sem látja a telós app, nem lennének Chromecastképesek?? 3 éves tévék, nem az olcsóbb fajta. Van mellette Himedia Q5 Pro medalejátszó is, azt se látja.

Illetve több AP-vel rendelkezem, és ha nem arra az AP-re csatlakozik a teló amire a Quest akkor nem akarja megtalálni hiába egy LAN minden. Tippek? Köszi!

(#49038) gulasoft válasza Scoobyte (#49037) üzenetére


gulasoft
őstag

Késés mindíg lesz, de a többiek úgysem érzik a különbséget. Laptopon menj fel ide, és a cast opcióval azt fogják látni amit te. Laptopot meg hdmi-vel dugd fel a tv-re.
https://www.oculus.com/casting
Kövesd az utasításokat.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49039) Márton válasza Scoobyte (#49037) üzenetére


Márton
nagyúr

Vegyél egy chromecast-ot pár ezerért, én sem úsztam meg..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49040) Raymond


Raymond
félisten

Playstation VR2 - 22. Feb 2023 - 600EUR [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49041) fatal`


fatal`
titán

Úgylátom jött új firmware az AX53U-hoz, ami javította azokat a hibákat, amikkel nekem nyáron még gondom volt, így ha valaki Air Linkhez olcsó routert keres, akkor ezt is számításba lehet venni, 20000 forint körül van az ára (legalábbis árukereső szerint most annyi, nyáron is ennyiért vettem csak aztán visszaküldtem a firmware problémák miatt).

[ Szerkesztve ]

(#49042) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Lesz a közeljövőben valami új PC (kábeles) VR szett? Máshogy fogalmazva, van valami új fejlesztés a láthatáron?

(#49043) Raymond válasza Joshi (#49042) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudni. Persze valami Pimax az van mindig, kiadtak mar vagy tiz HMD-t az utobbi ket evben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49044) Joshi válasza Raymond (#49043) üzenetére


Joshi
titán

Ez nekem a semmit jelenti. Kár. :(((

(#49045) sheep válasza Joshi (#49042) üzenetére


sheep
addikt

Sajnos úgy néz ki a HP kiszáll, Pimax van de az méregdrága és macerás, vagy Varjo Aero de az meg még drágább :)
Remélem én is hogy lesz valami azért a közeljövőben normális áron ami leválthatja a Reverbet.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49046) Joshi válasza sheep (#49045) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem gond ha valami drága, de az legyen jó. Ne prémium, az önmagában nem elég. Akkor kijelenthetjük, hogy a VR halott.

(#49047) Scoobyte válasza Márton (#49039) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Pontosan mit vettél? Milyen chromecastot?

(#49048) sheep válasza Joshi (#49046) üzenetére


sheep
addikt

Azért nem mondanám, de pl. a Varjo 1 milka körül van, annyit nekem nem ér.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49049) a2d2 válasza Joshi (#49046) üzenetére


a2d2
addikt

Kezdődik :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49050) -Solt- válasza a2d2 (#49049) üzenetére


-Solt-
veterán

Folytatódik... ;]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.