Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Joshi válasza Sziszifeca (#25000) üzenetére


Joshi
titán

Ha a minőség a legfontosabb, akkor egyértelműen vezetékes. ;)

(#25002) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Pagan Peak VR játékot is ajánlom annak, aki még nem próbálta ki. Nagyon eltalálták a fejtörők nehézségét és az atmoszférát/hangulatot. Csak sajnálom, hogy egy kicsit rövid, nagyon játszottam volna még vele. :U

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#25004) jorde


jorde
csendes újonc

Sziasztok, szerintetek Samsung Galaxy A70-es telefont (6,5 inches) lehet használni valamilyen VR szemüvegben? Úgy láttam, pld. a FIIT VR 2N leírásából, hogy abba beleférne, de az A70 nincs benne a kompatibilitási listában. [link] Vagy maga a telefon (felbontás, ilyesmi miatt) nem is jó VR szemüvegekhez?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#25005) a2d2 válasza jorde (#25004) üzenetére


a2d2
addikt

Kevés lesz a felbontás. Az S széria + GearVR az ajánlott. Azok 2560x1440-es felbontással szép képet produkálnak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25006) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Raymond, Joshi: Köszönöm az információkat, meg is rendeltem a Rift S-t :D

Remélem nem fogok csalódni, és bírni is fogom, mert azt mondják, hogy hozzá kell szokni az embernek, mert sokan szédülnek.. Ugye?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25007) Raymond válasza Sziszifeca (#25006) üzenetére


Raymond
félisten

Vannak akik szedulnek, de full 6DOF HMD-vel es foleg a 6DOF kontrollerelekkel ez mar inkabb kevesbe jellemzo. A szedules a szimeknel nemigen van ha normalisan vezetsz ahogy a valosagban. Problemat az szokott okozni ha peldaul megindulsz hatrafele vagy ha karambolozol es forog az auto, de ilyenkor annyi hogy becsukod a szemed es megvarod amig megall :)

Ha mar uton van a Rift S akkor elotte erdemes felrakni a softvert es a meghajtokat [link] A fiok keszitesekor nyomni fogja hogy hasznalj facebook logint, de ez nem kotelezo, csinalhatsz barmilyen email cimmel egyet. Aztan letolthetsz par ingyenes cuccot ami latvanyos (Showdown, Bullet Train, Aircar, stb.) hogy legyen mit nezegetni amikor megjott a cucc es ne akkor alj neki a telepitesnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25008) MlbMatic válasza kiskuplung (#25003) üzenetére


MlbMatic
tag

hát ez hülye egy videó, mert az S nek nem ilyen fos a képe,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#25009) Raymond


Raymond
félisten

Ha valaki kalandos kedveben van:

$229 - Samsung Odyssey+

Azt irja $371 osszesen Mo-ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25010) Raymond


Raymond
félisten

Oculus Rift S hetfotol 399EUR akcioban: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25011) Jinxb1rd válasza Sziszifeca (#25006) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Üdvözlet köreinkben. :C

We are only Stardust...

(#25012) jorde válasza a2d2 (#25005) üzenetére


jorde
csendes újonc

Köszönöm a választ!

(#25013) Sziszifeca válasza Jinxb1rd (#25011) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:R Köszii
Viszont hogy így akció lesz, lehet várok pár napot a rendeléssel.. :B Hátha az Alza is akciózni fog jobban.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25014) tata21


tata21
tag

Sziasztok,
Segítséget kérek, Samsung odyssey szeműveg nem mutat képet a játék alatt csak hangot. Van valami beállítás amit nem vettem észre? A virtual mix programban van kép és hang is. A DCS world rep.sim játékot szeretném játszani. A játék támogatja ezt a settet is.
Köszönöm a segítséget.

(#25015) -Solt-


-Solt-
veterán

Elolvastam a HL cikket iPon-n és megnéztem a videókat is... pár év múlva úgy fogunk 2020 márciusáról beszélni, mint a nagy áttörésről. Nem igazán tudom megfogalmazni, hogy mennyire várom már és, hogy mennyire hálás vagyok ezért a Valve-nek! :R

www.smart-bus.hu

(#25016) kiskuplung válasza -Solt- (#25015) üzenetére


kiskuplung
őstag

Érdemes nézegetni a Steam discussion-t is. Elég érdekes látni, hogy mennyi gyűlölet fér egyetlen témakörbe :D

Kedvencem a "Would you crowdfund a non VR version of Half Life: Alyx?" topic.
Első válaszok egyike : "how about to crowdfund you to buy a vr headset?"

Amúgy abydos, én újfent megköszönném a munkát, amit végzel. Látom, hogy ipon-on is folyamatosan kb. ugyanaz a 3 ember talál be. Elég kimerítő lehet.

(#25017) Raymond válasza kiskuplung (#25016) üzenetére


Raymond
félisten

A temanak koszonhetoen (HL) eleg sok a mainstream jatekos komment ezert ugy is nez ki a dolog. Azert latni hogy ez univerzalis, a CB topic-ban is ugyanazok a hulyesegek mennek es hosszu ido utan megneztem a Polygon-t is hogy mik a reakciok - ugyanaz ott is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25018) -Solt- válasza kiskuplung (#25016) üzenetére


-Solt-
veterán

Tudom, hogy egy kicsit "beteges", de én rettenetesen élvezem a vergődésüket... a 3D TV után küldött haldokló VR-tól azért ez elég szép gyomros volt a sok varjúnak... alig várom, hogy jöjjenek majd segítségért a VR topikokba! ;]

Egyébként abydos munkáját én is külön köszönöm, nekem biztos nem lenne ehhez türelmem!

Raymond: Szerencsére a hülyeség nem magyar specifikus történet, a rosszindulatú irigy hülye mindenhol csak egy rosszindulatú irigy hülye... felnőtt egy konzol generáció, szóval nem lepődök meg semmin. :DD

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#25019) abydos


abydos
aktív tag

Szív :D
A VR halott kommentek legalább kezdenek eltűnni onnan, mert ugye eléggé visszafogom magam, de azért mindig jut VR-os cikk és már nincs kedvük mindenhova beírni :D

És amúgy piszkosul élvezem én is a vergődésüket :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25020) Dyingsoul válasza Raymond (#24994) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Jobb oldalon volt a kiemelt részben régen a VR kipróbálási lehetőségek, mikor még 1 vagy két ilyen hely volt azért gondoltam jó kitenni mert nem is tudják az emberek, hogy van ilyen lehetőség. Most már viszont van több hely is és nem szeretnék egyet kiemelni és így reklámozni 1 helyet a többivel szemben.
Google: vr kipróbálás Budapest. Sok találat van, lehet válogatni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25021) pRoject22 válasza Sziszifeca (#24984) üzenetére


pRoject22
őstag

Szimulátorhoz HP ReverB, a legszebb és legélesebb képe ennek van, próbáltam pimax5k+-t is meg Rift S-t is de szerintem a ReverB a legjobb, illetve már jött hozzá pár update és nincs baj a követéssel sem szóval nyugodtan lehet vele más játékot is játszani

¯\_(ツ)_/¯

(#25022) Sziszifeca válasza pRoject22 (#25021) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Húú, most teljesen elbizonytalanodtam :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25023) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#25022) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Na nem kapkodok... jobban utána nézek ennek a HP Reverbnek :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25024) Raymond válasza Sziszifeca (#25022) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig irtam hogy szimre az a legjobb :) Na persze meg mindig ott van hogy Rift S (hetfotol) 399EUR a HP Reverb pedig 599EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25025) Sziszifeca válasza Raymond (#25024) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Igen írtad..A Hp Reverb 599$ :)
Lehet azt pályázom meg.. :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25026) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#25025) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Az ár miatt maradok a Rift S-nél.
+80-100k azért sok most.
Jó lesz ez is szerintem.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25027) Raymond válasza Sziszifeca (#25026) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem is, egyszeruen sokoldalubb es a szoftveres tamogats is jobb. A HP Reverb egyertelmuen a legjobbb ar/ertek arany es a kep is a legelesebb, de pont az az hogy meg a retegigeny VR-ban is egy alcsoport igenyet elegiti ki 100%.

Annyival szamolni kell hogy SDE (racsosodas) van, ez a jelenlegi helyzet. Lattam mar olyan HP Reverb review-t szimestol (mas HMD-t nem probalt) ahol emlitette hogy "there is some SDE, this could be better" kozben meg mindegyik masik HMD-nel ez meg jobban elojon :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25028) Dyingsoul válasza Raymond (#25027) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

:Y
Na az azért kemény. Én a CV1-ben is nagyon jól elvoltam, a Cosmosnak meg már tényleg brutál képe volt. Mondjuk a szimben én is éreztem még vele is korlátokat. De totál használható már a CV1 is. Élmény, de versenyre persze, hogy több kell. Csak az a baj, hogy oda a 90-től is több fps kellene szerintem. Minimum 144, tuti állat lehet VR-ban a folyamatosabb kép.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25029) Sziszifeca válasza Dyingsoul (#25028) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Na de érezhetően akadozik a kép? :U
Rift S-el is el lehet lenni gondolom.. Sokan írják hogy jobb mint a 3 monitor..

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25030) Joshi válasza abydos (#25019) üzenetére


Joshi
titán

Aki beleszagolt a VR-be az tudja hogy nagyon jó dolog, de konzumer körökben ez nagyon kis szelet lesz mindaddig, amíg ennyibe kerül. Jelenleg nagyon drága a minőségi VR, mert ugye itt nem csak a HMD-t kell megvenni, hanem a hozzá tartozó hardvert is. És akkor még nem is fikáztam a VR minőséget. ;]

(#25031) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#25028) üzenetére


barcalaci84
őstag

persze tök jó lenne a 144 Hz , csak a realitás inkább az h örülhet az ember ha szimekben nem kapcsol az ASW és felez az fps-t 40-re, 45-re :)

mindenestre Gtr-masters találkozón ézegettük a Reverbet és elég meggyőző volt felbontás ill SDE ügyileg számomra
(illetve az otthon monitort használóknak is eléggé tetszett ahogy kivettem és szerintem kicsit meg is lepődtek h ez már így néz ki)

mondjuk volt már bennem pár sör :) , de gyakorlatilag monitor szint

igazából jobbnak tűnt a felbontás mint amikor egy 47" full Hd tv-n játszottam anno (ami ugye szimezésnél elég közel is volt hozzám)

[ Szerkesztve ]

(#25032) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Na.. maradok hp reverbnél..
Beszéltem most valakivel es ő is azt mondta hogy a rift s utan a hp reverb durván tiszta.. inkabb gyujtogetek még. :D elsősorban szimezésre (iracing, assetto,rr) lesz használva.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#25033) Jacek válasza Sziszifeca (#25032) üzenetére


Jacek
veterán

Szim=Reverb minden masra RiftS/Quest jelen pillanatban, atom burzsulyoknak Index, de szimre Reverb meg ott is tolok plusz SS-ha tudok :)
Volt RiftS es Cosmos is.

(#25034) pRoject22 válasza Jacek (#25033) üzenetére


pRoject22
őstag

Igy van, nekem tökéletesen bevált a ReverB, próbáltam lövöldés játékokat is és semmivel nincs rosszabb követése jelen pillanatban mint a riftS-nek.

¯\_(ツ)_/¯

(#25035) abydos válasza pRoject22 (#25034) üzenetére


abydos
aktív tag

Ezzel azért tudnék vitatkozni :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25036) kiskuplung válasza pRoject22 (#25034) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én azt hittem, hogy ugyanazokat a bazári, botrányos kontrollereket adják hozzá, mint az összes többi WMR headsethez.
Ez nem így van?
Kérdezem, mert én csak képen láttam eddig Reverbet. :)

(#25037) abydos válasza kiskuplung (#25036) üzenetére


abydos
aktív tag

Hogyne lenne ugyanaz :D https://www.youtube.com/watch?v=HHE_gZVeA8k
Össze se lehet hasonlítani a kettőt. Kb mint az első Rift és a Reverb kijelzője, akkor a különbség, ha nem nagyobb.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25038) Raymond válasza kiskuplung (#25036) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanazokat, de ha az elsodleges felhasznalas szim akkor ez szinte mindegy. Ha 80% szim es 20% kiprobalni mast is akkor nem problema. Na meg azert az hogy hasznalhatatlanok is enyhe tulzas. Akkoriban ment a diskura mikor az volt az etalon az emberknek hogy BS Expert+ na meg mindenki a hata moge nyulkalt. Ha nem keresed az extrem helyzeteket es itt-ott mast is akarsz jatszani a PC2, IR vagy AC-n kivul akkor jo az ahogy van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25039) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Kipróbáltam az Infravörös lámpát: semmivel se jobb a követés egy rendesen megvilágított szobánál, pöccre ugyanaz. Az tényleg mókás, hogy a sötétben is olyan, mintha fényszóróval a szobában játszanál, de mi értelme, ha úgyis takarja a szemet a készülék?

Úgyhogy erre is megy a 14 napos elállásos refund, főleg ha már törötten hozták ki nekem...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#25040) Raymond válasza Jinxb1rd (#25039) üzenetére


Raymond
félisten

Az infra lampa nem arra jo hogy a kovetes jobb legyen (nem tudom ez honnan jott le neked) hanem arra hogy sotetben is tudj jatszani. Sokakat zavar pl. hogy alulrol beszurodik feny, jobb ha sotet van es jobban beleelik magukat a jatekba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25041) Jinxb1rd válasza Raymond (#25040) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezek a lámpák elvileg azt a célt szolgálják, hogy támogassák az infrakamerákat. :D

We are only Stardust...

(#25042) Raymond válasza Jinxb1rd (#25041) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, ezek azt a celt szolgaljak hogy ha nincs termeszetes, szamodra a szemeidel is lathato feny akkor a HMD-n levo kamerak lassanak is valamit amibol kovetni tudjak a mozgast.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25043) Dyingsoul válasza barcalaci84 (#25031) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát nem tudom ki mit csinál, én szimnek az Assetto Corsa-t veszem alapul. Azt be tudtam állítani 1.5-ös SS-t és 89.4-8 körül szokott lenni egy óra játék utáni átlag fps-em, azaz nem nagyon ingadozik az fps. Szerintem nincs az olyan messze.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25044) Márton válasza Jinxb1rd (#25041) üzenetére


Márton
nagyúr

Támogatja is, mivel sötétben alapból nem mennének, ezzel megy.
Remélem csináltál unboxing videót, mert ha nem, akkor nehéz lesz az elállás törött termékkel.
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25045) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Imádom ezt a Steam-es discussion-t, milyen topicok vannak..

Van a troll:
- "you're not entitled to play video games, stop being poor" :D

A troll és az idióta mezsgyéjén mozgó:
- "why are valve abandoning non-VR gamers?"

A klasszikus:
- "Not waiting 20 years to play a Half Life that requires a piece of junk on your head that causes motion sickness and headaches."

És a full retard:
- "Half Life VR sucks."


(#25046) pRoject22 válasza kiskuplung (#25036) üzenetére


pRoject22
őstag

Pistol whip és arizona sunshine -ot tökéletesen, követési problémák nélkül tudom játszani, mivel előtte rift s-em volt igy van viszonyitási alapom is, semmi bajom nincs a hozzá adott kontrollerekkel. más meg mást mond, van olyan is aki azt mondja rossz mert látott róla videót a youtube-on :)

¯\_(ツ)_/¯

(#25047) v2 válasza kiskuplung (#25045) üzenetére


v2
senior tag

Nem kell ilyen messzire menni, SG forum half-life2 topik.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#25048) Dyingsoul válasza kiskuplung (#25045) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

és v2: Odakint most nukleáris tél van. Maradjatok a VR topik bunkerben, itt nem eshet bántódásotok! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25049) tobias88888


tobias88888
őstag

HP Reverb most elvileg lemegy 600ra holnap, de olyan nagy akciónak nem nevezném azért, mert ezek alapján szeptemberben 610ről indult még (ha igaz) :(((
[link]

(#25050) MlbMatic válasza pRoject22 (#25046) üzenetére


MlbMatic
tag

Hmm, egesz jol mukodnek, attol eltekintve, hogy 3 honap utan a bal touchom mar akadozva iranyitja a mozgast, a jobb meg 4 honap utan elfelejtett rezegni,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.