Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Jacek válasza kiskuplung (#27998) üzenetére


Jacek
veterán

Galamb gyilkos :) De pl aki nem érti a VR a sok fika gép menézi és még mindig nem érti? :D
Rajzolással is elvoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#28002) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#28000) üzenetére


kiskuplung
őstag

A mozgás (ugrás, átlendülés akadályokon) elsőre furcsa volt, mint ahogy a tárgyak elkapása is, a gravity glove-val. De pár percet gyakoroltam, és gyorsan belejöttem.
VR sicknesst nem éreztem.

(#28003) Csavez™


Csavez™
veterán

A Half-Life Alyx , amiért érdemes vr-t venni! :C

(#28004) Márton válasza kiskuplung (#27998) üzenetére


Márton
nagyúr

BME :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28005) kiskuplung válasza Márton (#28004) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ah, reméltem, hogy valaki észreveszi :)

(#28006) Csavez™ válasza kiskuplung (#27998) üzenetére


Csavez™
veterán

A feliratot kapcsold ki! Illúzió romboló! :)
Ja, meg a hudokat is.

[ Szerkesztve ]

(#28007) gambler


gambler
tag

Hú, srácok, nekem nagyon bejön!
Egy óra után azért kijöttem belőle, nem akarom, hogy nagyon beszippantson! :D

Az egyik, hogy időnként akkor is pozíciót váltok, amikor nem akarok, bár szerintem itt csak én vagyok a béna, vagy csak szokatlan a dolog.
A másik, ami egyéni nyomor, hogy a steam vr valahogy mindig elfelejti, hogy merre van előre, mindig elmászik... :DD (questem van, kábelen tolom) Konkrétan majdnem levertem a csillárt az albiban...
Illetve ezt a reload-ot még szoknom kell...

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#28008) kiskuplung válasza Csavez™ (#28006) üzenetére


kiskuplung
őstag

A HUD csak a streamen jelenik meg, meg is lepődtem :)
A feliratból nem engedek, háttérzaj közben jó az, ha ott van.

(#28009) katsi


katsi
tag

Nagyon jó játék lett az Alyx. VR-ban pedig az egyik legjobb, amit valaha próbáltam, és kisebb gép kell neki, mint az Asgard's Wrath-nak. Le a kalappal, Valve!

Kis technikai update: RX 580 4GB kártyával egy helyen szaggatott de kegyetlenül. Nem spoiler, de azért berakom a spoiler tagbe:

amikor a nagy hologramos térképet megmutatta Russell. Le kellett vennem lowra a particle-t, hologramot, minden ilyen apróságot, csak a textures és a models maradt high-on.
Hasonló, de egyszerűbb holografikus feladványok esetében tökéletesen fut a játék.
Csak ennél a térképnél akadt brutálisan.

Szóval ha odanéztem, futott ilyen 10 FPS-sel, majdnem behánytam. :D
Viszont ha elfordítottam a fejem, és nem volt ez a jelenet a látóteremben, újra max FPS lett.
Van valami ott azzal, amit nem bír a kártyám.

Túlélhető.. csak emiatt nem fogok 5700 XT-t venni, mert egyébént szerencsére kifogástalanul fut a játék. :)

(#28010) Raymond


Raymond
félisten

Veszett szep lett a jatek. Haladok elore, de azert majd ujbol vegigjatszom miutan befejeztem es akkor lesz ido nezelodni.

Egy CV1 kerdes - a pistoly es a multitool kozti valtasnak mi a titka? Mert en ha megnyomom a joys akkor vagy csak a pisztoly es a kezem kozott vagy a multitool es a kezem kozott valtogat. Ha meg le vagy fel nyomom a joys amikor mutatja mindharmat a hologramban akkor meg vagy hatralepek vagy semmi. Azert jo lenne megbizhatoan valtogatni mert van olyan erzesem hogy lassan kelleni fog a pisztoly.

Ja, es egy 2080-al Low-ra tette magat :) Fel kellett manualisan tolnom a preset-et.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28011) Plebi


Plebi
senior tag

Nagyon-nagyon jó eddig. Még a mozgást nem tudom melyik legyen. A fejkövetéses menés, az jónak tűnik,de nagyon szokni kell, mert olyan volt az elején mintha kirántották volna alólam a talajt, viszont jó benne, hogy jobb kézzel lehet teleportálni ez mellett is. A megoldások nagyon tetszenek, a VR-os kezelés egyből kézre áll. Nagyon tetszik, megérte első napos vételként venni. Az aláírásos géppel maxon jól megy Rift S-el.

A feliratok valamiért nem jelennek meg, mint kiskuplung videójában.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28012) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Jött ki valami új Nvidia driver. Támogatja így már ezt a legendás vrss-t az Alyx? Mondjuk nekem még ráér mert Black Mesa és Doom kipörgetés zajlik. De ahogy olvasom baszó lett a game. :))

(#28013) Csavez™ válasza YAKEN (#28012) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem, de nem is fogja szerintem, nagyon kevés grafikai állítás van benne, low-ultra.

Low-on is qu..a szép a játék.

[ Szerkesztve ]

(#28014) Raymond válasza Raymond (#28010) üzenetére


Raymond
félisten

Na, megvalaszolom a sajat kerdesem: a joy-al csak az item menut hozod elo es a kezedet kell fel vagy le mozditani az eszkoz kivalasztasahoz :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28015) gambler válasza Raymond (#28010) üzenetére


gambler
tag

Megnyomod a joyt, és a kezedet (illetve a kontrollert) húzod fel vagy le...
Kicsit szokatlan még nekem is az irányítás. Pl hirtelen hátrálni nem tudom, hogy lehet...

[ Szerkesztve ]

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#28016) Raymond válasza gambler (#28015) üzenetére


Raymond
félisten

A hirtelen hatralas a joy hatra/lefele huzasaval megy nalam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28017) GuruZone


GuruZone
őstag

4 órát beleraktam,
az első 3 epizdód pipa.

Én a fejkövetéses folyamatos mozgást használom, plusz a jobb stick-kel való ugrálást.

Imádtam! i5-8500, GTX 1070 Mini 8GB-val semmi akadás nem volt,
bár az ultrát még ki sem próbáltam, High-on játszom.

Játék előtt kiírta, hogy kevés a VRAM. Mondom mi ez, GTA ? :Y

Köszi Dyingsoul! Inkább töröltem :D

Steam screenshotot hogy lehet játék közben lőni bill. nélkül?

Rengeteg sötét rész lesz, ezt a zseblámpás dolgot szerintem kár volt erőltetni, no de mindegy, magánvélemény. A 16 évvel ezelőtti Ravenholmi "horrorélményt" nem hozta vissza MÉG.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#28018) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

3 óra gameplay után most már abbahagytam mert nem bírok állni. :DDD Kicsi pihi és hidratáció utána írok is róla pár sort. Röviden: bármi jön ki idén, ez az év játéka, sőt az év játékától valami nagyobb jelzőt érdemelne, tuti játéktörténelmi darab lesz belőle. Talán az évtized játéka. :))

(#28017) GuruZone: szerintem a vonatos részt is tedd spoilerbe...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#28019) Raymond válasza Dyingsoul (#28018) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon jo a hangulat, az "ott vagyok erzes".

Eszerint a teszt szerint [link] nem kell hozza atomeromu se, egy 1660Ti/5600XT/1070-es kartya High-on OK, es az Ultra is elmegy ha belefer par 70FPS-re eses.

Azt hiszem a heten tovabb inkabb kiprobalom a Quest-el wifi-n mert eleg sokat forgok igy jobb lenne kabel nelkul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28020) Dyingsoul válasza Raymond (#28019) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez az első játék ahol én is a fenébe kívánom a kábelt! :DDD

Egyébként nem tudom ti észrevettétek-e a mini kopácsolókat:

Olyan cukik kis korukban! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#28021) Pinky001 válasza YAKEN (#28012) üzenetére


Pinky001
csendes tag

Igen jött. Deep learning super sampling 2.0 :) [link]

Quest 2

(#28022) Márton


Márton
nagyúr

Bármennyire is sztároljátok, azért ennyit sokan nem lesznek képesek kiadni egy játékért, főleg most a helyzetre és árfolyamra tekintettel. Úgyhogy gyorsan csengjen le a kezdeti hype, aztán jöjjön valami humble akció :P Addig elvagyok a meglévőkkel, hónapokig kitart szerencsére. A spoilerekkel mindenki vigyázzon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28023) Hunner válasza Márton (#28022) üzenetére


Hunner
senior tag

"Úgyhogy gyorsan csengjen le a kezdeti hype, aztán jöjjön valami humble akció"

Valve játéknál... Sok szerencsét :D

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#28024) Raymond válasza Márton (#28022) üzenetére


Raymond
félisten

En megprobalom ma es holnap befejezni mert ugy talan spoiler-ek nelkul vegigjatszom. Utanna meg legalabb ertem a meme-eket :) Akit a spoiler-ezes nem erdekel az persze varhat vele.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28025) Márton válasza Hunner (#28023) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor valve akció. Ráérek :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28026) Plebi válasza Márton (#28022) üzenetére


Plebi
senior tag

Az ennyit a játék árára érted, vagy komplett felszerelésre? A játék ára egyáltalán nem volt vészes, főleg egy ilyen minőségű játékért. 15.800 Ft-ért vettem, most már 17.500 Ft. Nem olcsó, de nem is vészes mai 59,99 EUR nyitókhoz képest.

A komplett rendszerben igazad van. Az nem olcsó, bár most már összehozható egész jó áron egy VR alkalmas 1070-es gép és ha van használtan hozzá egy Rift, vagy Rift S.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28027) Márton válasza Plebi (#28026) üzenetére


Márton
nagyúr

A játék árára..
Mindenkinek más az ingerküszöbe. Nekem a BS volt a plafon. Hogy annál többet kiadjak valamiért, ahhoz iszonyat nagy szintet kell megugrani, amit lehet ez a játék meg is tesz a maga kategóriájában, de engem ez a műfaj annyira _ilyen áron_ nem vonz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28028) proci985 válasza Márton (#28022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ma eddig majdnem 43000en jatszottak egyszerre, osszehasonlitaskepp a Doom Eternal 58000en van igy az elso hetvege vegen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28029) a2d2


a2d2
addikt

Kis Superhot akció Questre: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28030) gulasoft


gulasoft
őstag

Nekem az index miatt ingyen volt. Találtam benne több hibát is. Pl. felirat nincs, hiába kapcsolom be. Bementem valahova, ahonnan nem lehett kijönni (direkt nem spoilerezem hogy hol) és nem lehett továbbjutni, azt a részt újra kellett kezdeni. Egyébként ahogy haladok előre iszonyat lőszerhiányos, az hogy 30 lőszert enged elrakni mikor jön 3-4 fejlényes manus, meg még 2-3 fejény, szóval az elég kevés. Megtaláltam a shotgunt 4 azaz NÉGY lőszerrel! Ez nem egy amerikai játék, ott bármelyik háztartásban több van a konyhafiókban mint itt! Egyébiránt lehet ezért nehéz, mert különben csak átrohannál rajta. Fizika kaki, boneworks sokkal jobb fizikával ment, a látvány szép, de csak imitálja az openworldöt mert sokszor csak a látvány van valahol de nem tudsz odamenni (csak azért nem festett háttérnak látszik mint a filmeken, mert azért 3d de csak ott van) . Csorog a nyálad, hogy arra a darura most felmászok, és hát nem, mert csak látványosság, nem tudsz kimenni az előre megadott pályáról, ráadásul elég lineáris. Az is buzis, hogy nics egy öved ahova a fegyvert rakhatod. Indexen a touch-on jön a cucc tök könnyen, de elég vegyesek az érzéseim, szép is, de mégsem, jó is de mégsem. 45 euróért ha megvettem volna két óra múlva refund lett volna és megvárnám az 50%-os leárazást. Ezt egy kicsit túltolták szerintem, a grafikusok kitettek magukért, de programozók nem tudtak felnőni a feladathoz. Szerintem ezért nem lesz belőle multi, mert mindenki ott ott tolongana a nem látszó de azért csak folyosó pályán. (Egyébként ez a legnagyobb csalódás a játékban) Ha rájöttél ,merre kell továbbmenni, az újrajátszásnál is csak arra mehetsz). Remélem nem volt benne spoiler, és ez magánvélemény, ettől még másnak nagyon bejöhet, de aki játszott a Seeking dawn-al annak ez túl szűk lesz. (nem hiába van abból coop multi)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#28031) YAKEN válasza Pinky001 (#28021) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Ez szerintem teljesn másról szól mint a VRSS.

(#28032) turit válasza gulasoft (#28030) üzenetére


turit
tag

Feliratra itt a kézi megoldás ameddig nem jön javítás.
Keress rá a játék könyvtárában a:
hlvr_english.json
closecaption_english.dat
fájlokra. Majd másold le és nevezd át őket.
hlvr_hungarian.json
closecaption_hungarian.dat

(#28033) Jinxb1rd válasza gulasoft (#28030) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hm, már többen mondták, hogy túl lineárisak a pályák, azt viszont én nagyon szoktam gyűlölni. :DDD
A bugok vagy gyengeségek meg szerintem idővel javítva lesznek. Legalábbis mire én fogok játszani vele. ;]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#28034) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#28033) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nyilván mindenbe bele lehet kötni. Itt ebbe sikerült, meg abba, hogy nincs smooth turning. Meg hogy nincs hip holster, és rá van ragadva a fegyver az ember kezére. Meg.. meg ... meg...

A Walking dead-nél a gombnyomásos guggolás miatt volt rinyálás.

A lényeg, hogy az internet népe tudjon sírni, ez nagyon fontos.

(#28035) kiskuplung


kiskuplung
őstag

(#28036) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#28035) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezzel csak egy félelmem van: a Mircosoft logo.

De reménykedjünk. :)

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#28037) Jacek válasza Jinxb1rd (#28036) üzenetére


Jacek
veterán

Ha oda adnád a Reverbnek az index konrollereit persze nem bázissal, de lehet úgy is, TOP fejes lenne..

Más: nagy gondban vagyok mivel nagyon tetszik az 5700XT-m de ez a VR-ben látszik a kepernyő széle kék derengéssel valami botrány... még próbálom valahogy eltüntetni de valszeg ez kuka...

[ Szerkesztve ]

(#28038) Jinxb1rd válasza Jacek (#28037) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem a chromatic aberration gondolsz, ami az új játékok hülyesége manapság, de optionban kikapcsolható általában?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#28039) gulasoft válasza turit (#28032) üzenetére


gulasoft
őstag

Köszi megpróbálom délután.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#28040) gulasoft válasza kiskuplung (#28034) üzenetére


gulasoft
őstag

Játszottál a boneworksel, vagy a seekig dawn-al? A boneworksben sokkal több volt a fizika, a seeking dawn pedig nagyon szép és mégis open world. (jó ott is adott helyeken jutsz át másik zónában, de közben egész nagy tereken is rohangálhatsz. Ez itt a alyxban olyan szinten le van korlátozva, hogy gyakorlatilag mintha egy csatornában haladnál. Szép a környezet, ezért mondtam, hogy a grafikusok kitettek magukért, a programozók meg nem erőltették meg magukat. Próbáltam egy manust bedobni a horgászós lényeknek nem sikerült. A boneworks-ben összehordhattad őket hegyekbe és jól működött a fizika. Néhány rész átemelhettek volna, ha már az open world-öt nem sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#28041) Raymond válasza gulasoft (#28040) üzenetére


Raymond
félisten

De ez nem open world jatek, ez linearis story, ugyanugy ahogy az elozo reszek voltak csak ez VR-ban van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28042) proci985 válasza gulasoft (#28040) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk igen, voltak limitaciok. elsore orultem, hogy milyen reszletes a haptic sensor, de igazabol mechanikailag par szempontbol egy sokkal-de sokkal reszletesebb sunshine arizona szintjen vagyunk.

pl amikor nem tudtam felkapaszkodni a letrara vagy a ladara az kicsit negativ elmeny volt, mondjuk ahogy nezem nem csak nekem.

egyebkent tenyleg nem open world es tenyleg nem immersion szimulator, de legalabb tud egy utat mutatni, hogy mi mukodik es merre kene menni. hogy elkeruljunk olyan dolgokat, mint a borderlands2 VR vagy a doom VFR.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28043) Márton válasza proci985 (#28042) üzenetére


Márton
nagyúr

Van benne Lada is? :))
Ne spoilerezzétek már le az egészet :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28044) Dyingsoul válasza proci985 (#28042) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na pont ezaz, a linearitás oltárán elég sokmindent fel kellett áldozniuk és nekem ez tetszik. Így igazi folytatás, így van meg az igazi hl hangulat. Én is dobáltam benne a hullákat de csak picit. Gulasoft említette, hogy a hullát nem tudta beledobni. Lehet vannak fix hullák amiket el sem lehet mozdítani. De azért abba is gondoljunk bele, hogy itt egy 19 éves lány szerepét játsszuk... szerintem nem sok kisportolt csaj van ebben a korban akik a náluk 2x nehezebb testeket jobbra-balra tudják hajigálni, még gravity glove-val sem. :DDD

De nem is szabad szerintem itt sok realitást keresni. A korlátozások hozzák a HL ízét szerintem, így lehet ez igazi folytatás és nem úgy, hogy egy open world valamit adnak ki, az nem lenne igazi Half-Life mert ez a cím nem arról szól. Aki anno játszott az 1-gyel és 2-vel, 99.9%-ig biztos vagyok benne, hogy bejön az Alyx is majd és ez a játék főleg nekik szól és ez szerintem rendben is van így.
Ebben a játékban egy történetet élhetünk át játékosként amit nem mi alakítunk, mi csak megéljük. Ebben is lehet egyébként molyolni de csak korlátozottan. Egy Fallout 4-ben is vannak emlékezetes pillanatok de ott simán eltöltök 2 órát a semmivel. Itt 2 óra alatt mindenképp emlékek és élmények égnek be az ember agyába. Szerintem ez az amit ma már kevés játék tud.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#28045) proci985 válasza Márton (#28043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

marmint ládára :)

amit irtam az egyebkent kb az elso harom percben mar evidens. megprobalkoztam parkourral is, ha mar a the climbben mukodott :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28046) proci985 válasza Dyingsoul (#28044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, hl1 es hl2 is corridor shooter volt, ez is az. hl2 egyebkent meg mindig full linearis volt.

EP2nel jott nagyon elo, hogy a Crysis, a Far Cry 2 es a Stalker, de akarcsak a Bioshock utan is mennyire eszmeletlenul linearis volt a palyafelepitese a legvege kivetelevel.

igazabol ez szerintem annyira nem baj, Sunshine Arizona is linearis volt, megis remekul mukodott.

a haptikus resz egyebkent azon tunt fel, hogy je, eloszor tudom reszben behajlitani az ujjaim, je mennyi mindent tudok csinalni, oke ott elottem a korlat, at tudom-e ugrani a climb mintajara :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28047) Jacek válasza Jinxb1rd (#28038) üzenetére


Jacek
veterán

Nem, egyszerűen az LCD panel szélén kék derengés látható, érdekesség benne hogy csak jobb oldalon látom meg alul, de rettentő idegesítő.

(#28048) aerosmith válasza Márton (#28043) üzenetére


aerosmith
őstag

jaja szerintem is az alyxes cuccok mehetnének spoiler taggel a saját topicjába.

(#28049) aerosmith válasza Márton (#28043) üzenetére


aerosmith
őstag

amúgy Ladát nem láttam csak Volgát.

(#28050) Raymond válasza proci985 (#28045) üzenetére


Raymond
félisten

Az volt az elso csalodas amikor rajottem utkozben Russell fele hogy at kell menni a fal tuloldalara es nem tudtam felhuzni magam :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.