Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) sakkay válasza pRoject22 (#23298) üzenetére


sakkay
aktív tag

Te tudod. Én már csak akkor írok ebben a témában ha saját szememmel látom. Illetve van még egy haver akinek most érkezik meg, DCS-re használná, ha ír valamit, azt még tolmácsolom, hogy neki milyen. Nekem Vsz. hétfő vagy kedd. Addig talán még frissítés is jön. Azon agyaltam, hogy mivel kicsi az éles folt' talán az is lehet gond, ha valakinek az általánostól kisebb\nagyobb a feje, mivel azért is lehet rossz a fókusz a lencsén keresztül. Nekem normál ebből a szempontból. Szóval majd meglátom.

(#23302) v2 válasza sakkay (#23301) üzenetére


v2
senior tag

Látom a körkörös sávokat amik a lencsében vannak és azt sem értem, hogy nem látja valaki a screen doort? Olyan pixeles, hogy hányok tőle. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre,vagy máséra. Én nagyon csalódott vagyok, azt hittem, hogy a cv1 után milyen jó meg szép lesz. Ezt megszívtam

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23303) sakkay válasza v2 (#23302) üzenetére


sakkay
aktív tag

Bevallom ezt a pixelességet nem értem. Nem tudom, hogy esetleg az oled után van-e ilyen érzeted?! Mindenesetre még a legjobban lehúzós teszterek is azt mondták, hogy az egyik legjobb a screen door effektben. Haver szerint is. Szóval ezt nem értem. Nem akarlak hülyének nézni-de biztosan tudod mi az? Nem a grafikát jelenti-mert az gép meg beállítás függő. Hanem látod a lcd kép rácsozatát..ha tudod akkor bocsi :B

(#23304) pRoject22 válasza sakkay (#23301) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem jó lesz a ReverB :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23305) sakkay válasza v2 (#23300) üzenetére


sakkay
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=1_Te2Kn4ggg&t=7s
Kizártnak tartom, hogy jobban látod. Akkor valami gond van ott.

(#23306) sakkay válasza pRoject22 (#23304) üzenetére


sakkay
aktív tag

Majd írj!

(#23307) v2 válasza sakkay (#23303) üzenetére


v2
senior tag

Igen a rácsot látom, a fekete kis vonalkákat. Mint mikor a régi tévéhez közel mentél. Nem olyan erős mint a cv1 ben, de én azt vártam, hogy ez eltűnik. Mondjuk az ACC ben pont olyan mint a cv1 csak mások a színek meg mélyebb a fekete, egyszerűen nem látom érzem a minőségi ugrást. Abba meg nem is merek bele gondolni, hogy ha ez jobb mint a rift s akkor az milyen

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23308) v2 válasza sakkay (#23303) üzenetére


v2
senior tag

Ha Pesten laksz és van időd, átviszem ha akarod

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23309) pRoject22 válasza sakkay (#23306) üzenetére


pRoject22
őstag

Mindenképp irok, pár óra teszt után, kipróbálom majd több szimmel is és irom a tapasztalataimat :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#23310) Jacek válasza v2 (#23307) üzenetére


Jacek
veterán

NAde mindenki azt mondja hogy a RiftS sokkal jobb mint a CV1, ez meg elvileg jobb mint a RiftS :)

De holnap irok milyen egymás után a RiftS-Reverb-Cosmos

Da aki szimezni akar az Reverb..

[ Szerkesztve ]

(#23311) v2 válasza Jacek (#23310) üzenetére


v2
senior tag

Hát ez az :Y

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23312) v2


v2
senior tag

Ha kell valakinek, mai napon vihető a cosmos 220k ért. Holnap vissza viszem. + 36 húsz 9610 ötszáz

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23313) Segal válasza v2 (#23312) üzenetére


Segal
veterán

De ez már használt ;]
Na jó viccet félretéve hatalmas pirospont hogy nem az aprón van fent 220+-ért :K
Viszont nekem nem kell.
Most a ReverB mozgatott meg engem is mert elsődlegesen én is inkább szimezek a cv1-el de akkor meg az oculus áruházas dolgokat nem tudnám használni, plusz biztos bosszantó lenne 1-2 címnél a kontroller, szóval inkább kivárok. Nem sürgős a csere.
Novemberben úgyis Slayer úr érkezik és ott ugye semmire sem mennék a VR-al

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23314) v2 válasza Segal (#23313) üzenetére


v2
senior tag

Szerintem veszek használt s-t mert most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy az milyen

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23315) Raymond válasza v2 (#23314) üzenetére


Raymond
félisten

A leirasodbol en arra kovetkeztetek hogy te erzekenyebb vagy az LCD strukturajara ezert ott jobban latod az SDE meg ha fizikailag kisebb is. Nem vagyunk ebben egyformak. A Rift S (es barmelyik masik LCD alapu HMD) is hasonlo lesz, igaz az S-nel annyi elonyod van hogy sokkal jobbak a lencsek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23316) pRoject22 válasza v2 (#23314) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem az a bajom a rift S-el, hogy távolra már homályos, amugy stabil és jó cucc, ár érték arányban tényleg jó meg a támogatása is jó de pl nekem kell az élesebb kép.

¯\_(ツ)_/¯

(#23317) v2 válasza Raymond (#23315) üzenetére


v2
senior tag

Ezt a lencsét nem is értem. Miért vannak azok körök? A köröket lehet benne látni.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23318) Raymond válasza v2 (#23317) üzenetére


Raymond
félisten

Mert fresnel lencsek. Ami nem lenne problema ha valami ujabb javitott verzio lenne, de az mar inkabb hogy ugyanazok amiket a Vive-ba es Vive Pro-ba is raktak! Tehat nulla fejlodes 2016 ota. Az ember esze megall, foleg tudva azt hogy mar a Vive es Vive Pro is moddolva volt es az emberek a GearVR lencseire csereltek az eredetiket. Olyanokra csereltek amiktol a Go/Quest/S lencsek jobbak, that "kettovel" el van maradva a Cosmos. Ahogy angolszasz kollegaink mondjak: Mind-boggling!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23319) v2 válasza pRoject22 (#23316) üzenetére


v2
senior tag

A cv1-ben szebb az ACC mint a cosmosban. A távolra látás egyforma, Viszont a cv1 egységesebb összeszedettebb. Minimálisan kisebb a screen door cserébe ultra kicsi a sweet spot a cosmosban. Ebben szerintem az is benne van, hogy a tervezést piszkosul elbaszták. Egyszerűen nem lehet a fejemre igazítani. Valamint nem lehet lecsukni rendesen. Kis túlzással, ha a cv1-et feldobom és alá állok akkor is jól esik a fejemre

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23320) Jacek válasza v2 (#23319) üzenetére


Jacek
veterán

Ezt a szebb a ACC CV-1-en nem értem, vagy valami anomália van...

(#23321) f34rY válasza v2 (#23317) üzenetére


f34rY
csendes tag

(#23322) pRoject22 válasza v2 (#23319) üzenetére


pRoject22
őstag

Szerintem vagy hibás volt a készüléked vagy valamit nem jól kinfigoltál be, a cv1-nek nem szabad jobb képet produkálni mint a cosmosnak szvsz

¯\_(ツ)_/¯

(#23323) Magyarfarkas válasza v2 (#23319) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Hát nem tudom te mit látsz, de cv-1-ről rift s-re váltás után azt mondtam "úristen, eddig hogyan tudtam ezt használni"! Indexen a látvány még jobb volt persze,ac-ben fogalmam sincs mennyire, de ott meg a fehér szentként való ragyogása volt számomra irritáló! Milyen gépen futtatod a vr-t?

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23324) a2d2 válasza Magyarfarkas (#23323) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem sok összehasonlítási alapom nincs. Nálam látvány tekintetében a CV1 pariban volt a GearVR+S7-el (talán minimálisan S7 jobban is tetszett)
Ezeknél viszont láthatóan jobb volt a Quest képe.
Nem értem én sem hogy maradhat alul egy Cosmos a CV1 ellenében.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23325) fulton válasza Magyarfarkas (#23323) üzenetére


fulton
addikt

Óh hogy mikor ilyeket olvasok megesz az irigyséééég :DD
K ipd, hogy nem tudták úgy tervezni hogy 72 ig menjen az index :)

(#23326) Raymond válasza fulton (#23325) üzenetére


Raymond
félisten

Tulkombinalod azt a 2mm-ert, nem oszt nem szoroz foleg a nagy sweet spot-al rendelkezo lencseknel mint ami az Index-ben van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23327) szente


szente
addikt

Ha időm nagyrészében szimezek akkor mit ajánlotok? Rift S, vagy Quest? A többi már túl drága nekem.
Anno írtátok, hogy az Oculus Link kábellel lesz érezhető latency, ami a szimezés miatt jó lenne elkerülni gondolom. De persze azért jól jönne néha a Quest vezetéknélkülisége.

(#23328) Raymond válasza szente (#23327) üzenetére


Raymond
félisten

Igy inkabb az S mert sokkal kenyemesebb es szimezni gondolom nem csak 20-30 percet szoksz. All-in-one megoldasnak (standalone es PC streaming) egyertelmuen a Quest a jobb, de a Link egyelore nincs kint ezert nehez megmondani mennyit faragtak le a wifi-s 50-70ms latency-bol, de a komfort/ergonomia a nagyobb problema. Itt a Quest-et valahogy moddolni kell hogy hosszabb ideig hasznalhato legyen. Gondolom vannak akiknek rendesn ul a fejen/arcan es jo ugy ahogy van, de a visszajelzesek alapjan ez a csoport van kisebbsegben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23329) szente válasza Raymond (#23328) üzenetére


szente
addikt

A Questnek nem ugyan az a fejpántja, mint a CV1-nek? Azzal kb elvagyok.
S-hez nagymèretű fejhallgatót fel lehet venni?
CV1 után nem lesz trè hogy nem OLED?

[ Szerkesztve ]

(#23330) Raymond válasza szente (#23329) üzenetére


Raymond
félisten

Sajnos nem ugyanaz, kepeket ugy nezett ki de megsem. Picit mas, nem ul olyan jol a fejemen mint a CV1 es a Quest sokkal nagyobb sulya nem segit a dolgokon.

Fules megoldas van az S-hez eleg, csak utanna kell nezni hogy a meglevo vagy kivalasztott rafer vagy nem, van sok ami nem fer ra vagy maskepp blokkolva van a designja vegett.

As LCD vs OLED egyenfuggo, de szerintem nem fog zavarni mindegy hogy objektiven vannak difik koztuk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23331) sakkay válasza v2 (#23308) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi, de Győr-meg elvileg hamarosan megkapom.

(#23332) abydos válasza Raymond (#23328) üzenetére


abydos
aktív tag

Konkrétan Carmack szerint egy frissítésre van lemaradva a Rift S-től. (Így néz ki lassítva, csak érdekesség, nem VR)

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23333) Bagoly81 válasza szente (#23327) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

mindenféle képpen rift s , játék oldali támogatottságot is figyelembe kell venni. még szenved a piac , aaa -s tartalmak hiányától, én nem csinálnék magamnak plusz hiba lehetőséget.

(#23334) Magyarfarkas válasza szente (#23329) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Nekem egy hét kellett hogy a questet normálisan a fejemre állítsam, de jelenleg ha tehetem ,az van a fejemen...valahogy nekem kényelmesebb a saját szivacsával és a súlya sem olyan vészes! Rendeltem hozzá vr covert, na azzal már kényelmetlen volt a bőr miatt! Nekem a hátsó szára leér a tarkóm alá és anheadsetet kicsit előre döntöm,mikor a koponyámon megfelelően illeszkedik.

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23335) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Na kiprobaltam a cosmos (v2 - t)
A telepítés feléért egy vallatassal :) firmware frissített, de nem ment végig aztán nappal +villanyfenynel kevés nyekergett a kevés fény miatt... Szerencsére kisutott a nap így ment tovább az allitgatas... A kontrollerek parositasaval szoptunk, aztán ezt meg vagy 2x megcsináltuk...aztán a room setupot is sikerült nagy nehezen beállítani miután újra parositottuk a controllereket...

Acc - t elinditottuk...
Na ez brutal szarul néz ki benne :)
Tiszta homály minden, mert egyszerűen nem illeszkedik az arcomra sehogy se... Alul eláll egyszerűen, ha megjobban meghuzod meginkabb eláll gondolom a flip up miatt... Ha két kézzel ranyomom az arcomra akkor kB olyan a képe mint a rift S - nek... Kicsit világosabb, szebbek talán a színek... Screen door ugyanaz, talán kicsit rosszabb is szerintem...
Assetto corsa (sima) ott már egész jól nézett ki... Rift S ben messzebbre látok, műszerfal ugyanannyira olvasható.. Felül a delta appomat már nem láttam olyan élesen mint S-ben

De itt is probléma h nem tudtam normálisan felvenni (én sem)
Egy filmet lestem meg és csalódás volt pedig itt volt két szabad kezem h a fejemhez nyomjam :)

Kontroller elég nehéz és ormótlan... A grip nem analóg ami nekem furcsa.
A triggert nagyon határozottan kell benyomni, mert különben nem érzékeli... Alig tudtam beletekerni a filmbe...

A kijelzore én jobbra számítottam kicsit
, semmivel nem tűnt jobbnak talán a lencse miatt vagy nem tudom...

A szoftveres dolgokat meg javithatjak, hisz a rift S is docogott, de mivel sehogy se illeszkedik az én fejemre se így cosmosom nem lesz soha :)

Ha az árát felrerakjuk, akkor 1-1ben nem cserélném el a rift S - t ezért főleg ha a szoftvertamogatast, renberakott követést stb is hozzaveszzuk

Cv1 - nel azért jobb lesz ez ha osszerakjak a szoftvert és felmegy a fejedre úgy h ne lifegjen, álljon el, mouduljon el...

(#23336) fulton válasza barcalaci84 (#23335) üzenetére


fulton
addikt

Köszönjük. Cosmos kuka. Ez hótziher most már nálam. Hát nincs mese, várok az oculus uj setjére pár évet. Index - esetleg ha kipróbálom majd valahol valamikor és tapasztalom milyen. Addig nem rendelek be. (nem akarok sz* a visszaküldéssel még)

(#23337) Magyarfarkas válasza fulton (#23336) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Vr headsetért ami mindendre is alkalmas 500 eurónál többet nem szabad kiadni jelenleg! Ha valaki azt hiszi többet kap a több pénzért,nagyon nagy mellékvágányon van. A név vr-ben nem jelent egyet a minőséggel.Aki szimezni akar,annak ott a reverb persze

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23338) Raymond válasza fulton (#23336) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom mennyi ertelme van varni. Ha nem kell a standalone es megvan ra a zseton akkor az Index tuti valasztas, de szerintem meg mindig a Quest a nyero. A kepe/lencsek jo, az IPD allithato (a te esetedben egyszeruen a maxra tolod), ott a standalone mode, ott a PC VR mode wifi-n most es jobb megoldaskent kabelen novembertol. Nem latom ertelmet a varakozasnak foleg nem Oculus-ra. Toluk jovore nem jon semmi, leghamarabb 2021 tavaszan. Mastol meg szinten nem, az Index es a Cosmos is most jott ki, uj WMR-rol nincs hir, Samsung HMD ha lesz az Europaba nem jon az Acer ConceptD nem jon Europaba es az Acer OJO 500 aminek tavaly novemberen kellett volna megjelennie most kaphato csak az Europai Acer oldalon termeszetesen irrealis 449EUR aron :U

Szerintem a te esetedben egy Quest az amazon.de-rol aztan ha nem jon be akkor mehet vissza. Nem is kell sokat pepecselni vagy csomagolni mert a dobozban csak a HMD, ket kontroller es a kabel van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23339) kiskuplung válasza Raymond (#23338) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azt áruljátok már el, hogy miért kell mindenképpen valami újat venni?
Jelen esetben azt mondod, hogy adjon ki 400+ EUR-t azért, hogy ugyanazt tolja rajta, mint amit most is megtehet a CV1-el.

(#23340) Raymond válasza kiskuplung (#23339) üzenetére


Raymond
félisten

Mert azt nezi hova lehet tovabblepni neki, jelen esetben az a ket lehetoseg van es a kettobol szerintem a Quest-nek van tobb ertelme mert kap valami pluszt is es nem is 1100EUR a valtas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23341) fulton válasza Raymond (#23338) üzenetére


fulton
addikt

mm köszönöm, de nem váltok egyelőre. Egyébként, mi az oka hogy nem tesznek bele állítható IPD-t? annyira megnöveli a költséget? nem értem tényleg

(#23342) Raymond válasza fulton (#23341) üzenetére


Raymond
félisten

Az S-nel azert nincs mert 1 darab 2560x1440-es kijelzo van benne (nincs mit mozgatni). A Reverb-nel nem tudom miert nincs (foleg azon az aron), ott ket kijelzo van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23343) Dyingsoul válasza Raymond (#23340) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na igen, de ha pl kiskuplung-ot vagy engem nézünk... Neked is CV1 van még, ugye? Mi mire váltsunk?
Jött most ugye ez a Quest hír... Nekem egyáltalán nem hiányzik a mobilis VR. Ha én elmegyek itthonról, a lehető legkevesebbet akarok képernyő előtt tölteni. A társaságban én vagyok az aki alig veszi elő a mobilját, mert inkább beszélgetek vagy a környezetemmel foglalkozom.
Itthon viszont fontos a minőség ha már áldozni tudok rá. Most akkor a CV1 90-ről menjek vissza 72-re? Kicsit finomabban de hasonló lehet, mikor a 144hz-es Gsync monitorról átülök a 60hz-es 32.000 Ft-os monitor elé... Persze kevésbé, de hasonló. Engem zavar a darabos kép. A Valve Index majdnem tökéletes lett. Nekem ott bukik el, hogy egyrészt megengedhetném magamnak, de akkor is drága de a legerősebb indok a melegedés. Nyáron is alig volt rajtam a CV1 mert nincs klíma (csak mobil) és forróság van... Az Indexet egy évben kb 3-4 hónapon át nem tudnám használni az alapján amit olvastam és láttam videókban. Nagyon melegszik.
De most a Quest mellett a Rift S hülyeségnek tűnik... és ott is van egy -10 hz amit sérelmezek, mert így is inkább felfelé kellene menni, mint vissza. Ha csinálnának olyan modell variánsokat, amikhez mondjuk lenne normális audio, 90Hz/120Hz/144Hz-es kijelző variánsokkal, akkor nem is gondolkodnék.
És én is csak arra a következtetésre jutottam, hogy ki kellene próbálni a Rift S-t. Berendelem hozzá a Kross Porta Pro-t, a rögzítőt meg kinyomtatom magamnak. :DDD Akkor az Audio probléma megoldva, a képfrissítést meg megszokom. Cserébe kisebb screendoor effect. AC-ban hasznát venném azt biztos. Az IPD állítás meg nem érdekel mert nekem 65-66 körül van.
Várni tényleg nem érdemes, mert ahogy írtad 2021 előtt nem valószínű új HMD.
CV1 Talapsztalatok :DDD:
Nos a Screendoor effekt valóban zavaró néha. Egyébként tényleg bámulatos, hogy a Supersampling érték állítása mennyit számít egy játékban. Egy kis betekintést ad, milyen lehet egy nagyobb felbontású kijelzőn a téma. Kár, hogy ennek is van vége, HW ügyileg. És ezért pörgök a képfrissítési gyakoriságon: annyira rossz érzés 90-ről 45-re droppolt ASW-vel játszani, hogy az valami hihetetlen. Mégis ezt a hülye kapcsolót úgy eldugják pl SteamVR-ban és azok a játékok amik OpenVR-t használnak, mind bekapcsolják. Konfigokkal kell szöszmötölni, hogy kiírtsa az ember. Ilyen volt a No Man's Sky is, ami egyébként szerintem az egyik legjobb VR cím. Kb egy igazi VR MMORPG. Találkoztam ott magyarokkal is, tök jól elvoltunk.
És itt jön rögtön még egy negatívum: A "Búvárszemüveg" effektus. Amióta olvastam ezt a kifejezést a fórumon, már én is így érzem... :D Nagyon jó lenne nagyobb FOV is, akár egy picivel 5-10 fokkal. De ilyet is csak az Index hozott annak ellenérveit lásd fenn.
A tracking szerintem borzasztó, én kiábrándultam belőle. De komolyan. 3 Szenzorral, atomstabilnak kellene lennie a követésnek. Inateck kártya is van, profin eloszlattam az USB hubokon a terhelést, összefoglalóban megosztott USBView programmal. Erre ma is BS közben eldobálja az egyik kontroller a jelet. Hát ilyen nincs... Már egy éve kikutattam, hogy BS-ben előfordulhat, hogy meglazul az (akku) elem. Vágtam is bele egy szilikondarabkát, hogy fixálja, de így is elmozdulna? Arról már nem is beszélve, hogy mivel újratölthető az elem, nem jelzi ki a valós töltöttséget, mindig 100%-ot mutat. Egyszer csak elveszti végleg a jelet és Kiírja, hogy lemerült. :(((
Az IPD Beállítás amúgy nagyon jó a Riften. Mindenki be tudta magának élesre állítani akinek mutattam.
Azért a Rift nagyon jó abban, hogy elhitesse az emberrel, hogy tényleg ott van, egyedül a Godray zavaró benne. Azt nem is nagyon forszíroztuk, hogy mennyire rossz az amikor picit bepárásodik a lencse, mert mondjuk izzadsz vagy véletlenül belelihegsz akkor a godray jelenség még rosszabb. Engem néha zavar az OLED. Látom a pixelek szélén a színesedést. Persze inkább akkor mikor sötét háttéren van világos szöveg. Ilyen az ELITE is. Nagyon szerettem VR-ban azt a játékot is de zavaró volt és erőforrás igényes is a játék így nem lehet felhúzni túl nagyra a supersamplinget. A No Man's Sky-t ezért is szerettem játszani mert ott volt egy különleges színvilág ahol kevésbé volt zavaró, no meg a környezet is nagyon hitelesen beadta az űrutazást. A méretek, a sebesség, nagyon jól átjön, persze "picit" túlzóan, mert egy landolást nem tudom meglehet-e az űrből ejteni 10 másodperc alatt. :DDD
Összességében amúgy szeretem a CV1-et, mert mikor a kontrollerei magukra találnak, van hogy napokig nincs gond a követéssel. De a mixed reality videóknál kijön pár dolog... A Rift mindig állítgatja magának a játékteret a touchokhoz és a fejeshez és a térhez képest. Van mikor utána állít picit. Beat Saberben pont elég ahhoz, hogy egy vízivás után elmásszanak a kardok a helyükről. Persze ebből te közben nem sokat veszel észre. Szóval jó lenne valami tracking hack vagy móka, hogy ne állítgassa a játékteret. A kamerák fixálva vannak, Oculus útmutató alapján, fejmagasság fölött, elsőre bekalibrálva. Szóval jó lenne valami picit stabilabb vagy megengedőbb tracking. Az Index mellett ez is érvként szólna, mert a review-k és reddit posztok alapján vagy meg sem említik, vagy csak annyit írnak, hogy nem volt vele gond.
Összességében egyébként szerintem jó HMD volt a maga korában, de kissé felháborító, hogy nincs egyértelmű upgrade a Riftről, mert mindegyiknek van valami negatívuma és igen, az ár is negatívum. Talán pont ezért lehet másoknak segítség az a konklúzió, hogy akinek még nincs VR headsete, de szeretne egyet akár használt CV1 is jó belépő lehet. Csak szerezni kell hozzá új kábelt. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23344) a2d2 válasza Dyingsoul (#23343) üzenetére


a2d2
addikt

Elhintették a múltkor hogy a Quest képernyője tudná a 90Hz-et de nem kapcsolhatják be rajta bizonyos előírások miatt.
A legfrisebb ALVR experimentalbal be lehet állítani hogy 60Hz-en menjen a Quest. Szerintem ugyanígy csak egy pipa lenne hogy 90Hz-en menjen. Rá is kérdezek erre az ALVR-es srácoknál (bár az 1070-esem nem bírná az iramot).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23345) stfx válasza Dyingsoul (#23343) üzenetére


stfx
aktív tag

Hat ha a melegedes a legnagyobb gondod az indexel, akkor szerintem nyugodtan belevaghatsz. Ott az usb rajta, egy usb venti meg nyomtatsz hozza tartot es kesz. En egyebkent mindig kihuzom az arambol az indexet, igy nem meleg felvetelkor, es par ora utan se gondolom hogy megsutne, de egyszer nyaron bedugva maradt es akkor tenyleg meleg volt felvenni, dehat ilyen miatt az ember nem hagyja ki a beat sabert :D Ha meg a cv1-el 3 szenzorral is tracking problemaid vannak, akkor az index 2 base stationnal megvaltas. Nekem az egyik base stationt az ajtom takarja ha nyitva van es joparszor elofordult elfelejtettem becsukni, es beat saberbe csak a 2-3. szam utan vettem eszre hogy nem az igazi a tracking.

(#23346) kiskuplung válasza Dyingsoul (#23343) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jó kis összefoglaló, bár kezdem azt hinni, hogy én valami hihetetlen szerencsegyerek vagyok: 10 éve vettem egy lakást, azóta csak nálam jó mindig a fűtés, mindig van melegvíz, stb :D

Ugyanez van most ezekkel is amiket most írsz: rossz tracking? Soha, egyszer se sikerült még kiakasztanom. Elmozduló elemek? Erről most hallok először, pedig kb 100 ember próbálta eddig, és vagy 10x sikerült úgy beleb*niuk az asztalba, erkélyajtóba, stb már a Touch-ot, hogy könnybe lábadt a szemem. Kutya bajuk. A melegedést nem tudom, mert nyáron én légkondizok, meg amúgy se vagyok az az izzadós fajta.
A godrayt aláírom, az tényleg idegesítő. Ez különösen a splash screeneken megjelenő Oculus logon megfigyelhető, ahol full feketén fehéren az orrod alá dörgölik.

Ezt a pixelesség meg búvárszemüveg dolgot meg én úgy érzem, hogy nem adjátok át magatokat a játéknak eléggé :D Én legalábbis kb addig figyelek ezekre, míg betölt a játék, és onnantól kezdve én vagyok a világ legjobb íjásza, űrhajót szerelek a Szaturnusz gyűrűiben, vagy épp hegyet mászok az Alpokban, miközben mókusruhások siklanak el felettem...

Természetesen lehetne mindenből jobbat, de ezek az elmúlt időszak "fejlesztései" nem érnek annyit, hogy egy CV1-ről továbbmozduljak.

És én tuti nem szavazok a pénztárcámmal, amíg ilyeneket olvasok, hogy nyomtassak hozzá(!) ezt meg azt, hogy ne melegedjen, vagy hogy olyan legyen a hang, mint egy 3 éve megjelent terméken, meg dugdossak hurkapálcát a kontrollerbe. 1000 EUR-t nyaldosó termékről beszélünk, jegyzem meg.

Amúgy is a legnagyobb probléma szerintem hogy a számítási kapacitás nem növekszik eléggé CPU/GPU fronton, és ezen csak a különböző teljesítményspóroló fejlesztések segítenek majd (szemkövetés, pl.)

Szóval amíg ezek beérnek, addig költsük inkább a pénzt jó kis szoftverekre, jöjjenek a tartalmak, aztán ha majd kb. 2022ben eljön az igazi next gen era, akkor majd lehet vásárolni. Nézzétek meg Abrash jóslatait, kb addigra ezek a koncepciók már érett termékek lesznek.

Legalábbis remélem, hogy sikerül ezeket elfogadható áron kihozni, mert azt én teljesen biztosnak érzem, hogy a FB/Oculus által kijelölt út a jövő, és a 400USD/EUR szegmensben kell terjeszkedni, minőségi cuccokkal. Ezek a 700-1000 EUR cuccok pedig megmaradnak azoknak, akiknek a VR az életük.

Bocs a wall-of-text-ért.

(#23347) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#23343) üzenetére


barcalaci84
őstag

rift S vagy index...mindkettö upgrade cv1-hez képest
visszafele nézve érthetetlen h a cv1 gyel h tudtunk játszani
pedig szerettem míg megvolt

ahogy írod a cv1-nek is megvoltak a saját hibái és az újaknak is mevannak a saját hibái... tökéletes headset 2021-ben se lesz , mert akkor is különbségek lesznek , árban fovban , képfrissítésben , lencsékben , szoftverben stb javítanak valamit aztán lesz új hiba :)

ui: a rift s nem lett rosszabb headset az oc6 óta... a quest kapott egy +feature-t
ha valaki pcvr-t használ és nem érddekli a mobil vr része (pl engem , meg a topicból még jó pár embert) a dolognak , akkor butaság a questet venni szerintem ...

(#23348) szente


szente
addikt

Köszi a válaszokat. :R

Az S hardveres IPD-je kb mekkora? Mert az enyém elég keskeny, kb 60-62mm.

(#23349) Magyarfarkas válasza kiskuplung (#23346) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Már sorry, de nekem az életem a vr😁😁😁rám van szakadva a bank is, mégsem érzem hogy egy indexnel a polcon kellene lenni

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23350) abéla válasza szente (#23348) üzenetére


abéla
senior tag

fix 62-65mm, tehát a lencse középpontja 63.5, szoftveresen állítható 58-72mm ipd között.
Lényegében a szemeid (szerk) és a lencséken át vetített fokuszpontot(melyek ez esetben eltérnek) hozza szinkronba; huzza be(ipd65+) vagy kifelé(ipd62-), gondolom ezért is nagyobb kicsit felfelé a tűréshatár (kifelé "nehezebb kancsalítani"), innen az "eye strain", ha határon vagy.
A lencse sweet spotja és gondolom a fresnel elv/ferde beesési szögből adódó chromatic abberatió/fényelhajlás(ami kb ua. miatt van) szab ennek határt.
Esetleg segít a szem-lencse távolság növelés,
lencse-kijelző csökkentés vagy szem-(lencse+kijelző) táv növelés. Azt nem tudom hogy mit pontosan, de S-ben ezt lehet állítani.(felteszem lencs+kijelző együtt, akkor növelni érdemes? - mondjuk akkor meg a FOV csökken?)

Na most kérdés hogy nálad kb. a határon van ennek az értéke vagy gyak. az ideális közelében: ezért nagyon nem lenne mindegy, hogy optikus nézze meg pontosan, mert így elég nagy a szórás. (60-62)

[ Szerkesztve ]

hootka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.