Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) gulasoft válasza Raymond (#57000) üzenetére


gulasoft
őstag

A "wifi 6E nem kell a questhez", ezért nem is foglakoznak a kompatibilitási hiba kijavításával?
Persze ez a router ami tudja a wifi 6E-t az tudja a wifi 6-ot is, de egy lakótelepen, ahol körbeszór az összes lakás az 5Ghz-es sávon tlálni egy olyat ami szabad, sokkal nehezebb mint áttérni a aGhz-es sávra.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57002) gulasoft


gulasoft
őstag

Ráadásul ez sem egész világos:
Állitsatok be fix Channel-t lehetőleg DFS menteset és minél alacsonyabbat.
A lényeg hogy wifianalizáló cuccal csekkoljátok a környezetetekben lévő wifiket milyen csatornákat foglalnak el (Androidon mondjuk WifiAnalyzer Open Source), és állitsátok az 5ghz wifi-t olyan nem DFS csatornára ami szabad.
Ezek a DFS csatornák: 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140, and 144
Az összes többi csatorna nem DFS (nálam például a 40 szabad volt, azt használom).

Ezen kivül az 5ghz résznél ha van a routerben mód rá kapcsoljátok le az összes powersaving opciót, lényegében mindent ami powersavingre van (például WMM APSD).
Valamint IGMP Snooping off.
Igy nálam 0 ingadozás van és végig 5ghz, 2400mbps, 160mhz-en a cucc wifi6-al (nem wifi6e). Egyetlen esetben droppol lejjebb a sebesség ha eltávolodok a routertől - ez érthető. Powersaving funkciókkal ugrált a sebesség, DFS csatornákon szintén előfordult.

Nekem kb. ezek a csatornák zöldek (gyakorlatilag majdnem mindent felsoroltál), és maradék egy vagy két csatormnán csücsül a huawei ax3 pro, meg a telekomos router. Mi a baj, ezekkel a DFS csatornákkal? (ráadásul a wifi analizer pont ezeket mutatja zöldnek, a DFS-ek meg jó esetben sárgák és van belőlük 3 vagy max 4) (lásd a majdnem mindent felsoroltoltál részt)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57003) gulasoft válasza gulasoft (#57001) üzenetére


gulasoft
őstag

Helyesen:
Persze az a router ami tudja a wifi 6E-t az tudja a wifi 6-ot is, de egy lakótelepen, ahol körbeszór az összes lakás az 5Ghz-es sávon találni egy olyat ami szabad, sokkal nehezebb mint áttérni a 6Ghz-es sávra.
Ja és az ígéretek szerint a quest3 tudja a wifi 6E-t. Csak mégsem.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57004) joss68 válasza Raymond (#57000) üzenetére


joss68
tag

Köszönöm kolléga!
Most már minden világos :)
:R

(#57005) gulasoft válasza gulasoft (#57002) üzenetére


gulasoft
őstag

Na találtam egy jó leírást ezekről a DFS csatornákról. [link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57006) gulasoft


gulasoft
őstag

A tipikus, zavart okozó eszközök tehát a nem megfelelően beállított, nagy teljesítményű, kültéri RLAN- vagy a biztonsági kamerák képét vezeték nélkül továbbító berendezések.
Elengedhetetlenül fontos, hogy az ilyen – elsősorban tehát nem a hagyományos, minden háztartásban megtalálható, hanem a nagyobb teljesítményű, ipari célra használt vezeték nélküli – eszközök üzemeltetői a beállítások helyességét ellenőrizzék vagy ellenőriztessék, aktiválják a DFS-funkciót, vagy szükség esetén frissítsék az eszköz szoftverét annak érdekében, hogy azt megfelelő sávszélességen, jó minőségben és nem utolsó sorban jogszerűen használhassák.
Súlyos veszélyhelyzeteket idézhet elő a tájékozatlanság
A hasonló interferenciaproblémák nemcsak hazánkban, hanem világszerte gondokat okoznak, jelentősen megnehezítve, adott esetben meg is gátolva azt, hogy a meteorológusok pontosan előre jelezhessék egy-egy viharfelhő kialakulását, aminek a hétköznapi kellemetlenségeken túl vagyonbiztonsági vagy akár életeket is veszélyeztető következményei lehetnek. A légi irányítás is ezen radarmérések információit használja, amikor például egy repülőgépnek egy viharfelhőt el kellene kerülnie, ezeket használják a katasztrófamegelőzésben és -elhárításban résztvevő szervek, de a téves meteorológiai radarképek a mezőgazdaságban is súlyos károkat okozhatnak.
Amikor az NMHH zavart észlel, mérőautóival megkeresi a zavarforrást, és ha a zavar okozója nem hajlandó a beállításokat módosítani, akkor a hatóságnak el kell járnia, lekapcsoltatja az eszközt vagy eltávolítja a készüléket a helyszínről, visszatérő esetben pedig akár pénzbírságot is kiszabhat. A vezeték nélküli berendezések és ezáltal a zavarok száma is egyre nő – csak ebben az évben eddig több mint hetven ilyen esetet szüntetett meg a hatóság, ezek túlnyomó részét a budapesti radar vonzáskörzetében derítette fel.
Hát azért ez nehezen értelmezhető egy a kerítésen kívül 1-es jelet produkáló routerre, de ez is mutatja, hogy igen is jó lenne az a wifi 6e oszt had radarozzon a meteorológia!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57007) sheep


sheep
addikt

A Varjo bejelentette az új headsetjeit, egyszerre hármat is, a tudásuknak megfelelő árazással :D
XR4 / Focal / Secure edition
3840x3744 /eye
120x105 fov
passthrough
kontrolerek meg ami kell

Potom 4k € -nél kezdődik, a legdrágább 14k....
Asszem nem erre fogom leváltani a Reverbet :U

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#57008) BusinessGuy válasza gulasoft (#57005) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Röviden és tömören a pcvr esetén az vele a baj hogy lévén dinamikus így váltogatHAT ami a legtöbb esetben pillanatnyi sebességingadozással járHAT, emiatt célszerű pcvr esetében DFS mentes fix csatornát belőni amit más nem használ. Jópár külföldi fórumot találni ahol ez is okozott ingadozó sebességet pc-ről streamelés esetén helyi hálón.

(#57009) fatal` válasza sheep (#57007) üzenetére


fatal`
titán

Aztán 10 év múlva lesz hozzá GPU, amivel meg lehet hajtani a mostani játékokat :D

(#57010) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Kikapcsolt állapotban Bobovr akkor is meríti a Q3-at ha nincs rajta az akksi, vagy akkor nem? Vagy már megoldották ezt a merítős problémát? Vagy nem is volt?

(#57011) kevike576 válasza fatal` (#57009) üzenetére


kevike576
senior tag

Eye tracking-el sima liba :P

(#57012) jilian


jilian
addikt

Creed-el játszik valaki "intenzíven"?
Van olyan jó trackingben mint a másik boxolos?

(#57013) Hiei555


Hiei555
tag

Na így hogy már eltelt egy kis idő összessègèben jó a Quest 3 vagy vegyem inkább a Psvr2 vagy egyiket se :) ? Az Assasins creed pl jó a Q3ra? Psn tudom van a resident evil, turismo de azok annyira nem izgatnak ennyira...

(#57014) a2d2 válasza Hiei555 (#57013) üzenetére


a2d2
addikt

Q3-ra is van natív Resident Evil.
Plusz ott a lehetőség hogy rákösd egy gépre és akkor játszhatsz full VR támogatással az összes RE Engine-es verzióval.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57015) Csoeri79 válasza Hiei555 (#57013) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Én 3 hete cseréltem le a PS 5 és PSVR 2 cuccaimat Quest 3-ra. Nagyon nem bántam meg a cserét. PS-re nem jöttek a játékok. Maga a headset még "szódával elmegy" kategória, de játékok nem igazán jöttek rá. Én főleg autós játékokkal játszom, így nekem egy játék volt, ami megfogott, az a GT 7. (Mondjuk az tényleg jó volt!) Ezen kívül vártam a F1-et, a WRC-t, az ACC-t és még sorolhatnám a megjelent autós játékokat, de mindnél kijelentették, hogy VR verzió nem lesz PS-re. A türelmem eddig tartott, úgyhogy PS kompletten ment, Quest 3 jött. :)

(#57016) gulasoft válasza Cyberbeni (#57010) üzenetére


gulasoft
őstag

Volt ilyen, hogy a quest3-at merítette a bobovr? Egyébiránt én mindíg lehúzom az aksit és külön töltöm a q3-at és az aksit is, de nekem nem aksis bovr m2-őm van.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57017) GalaHU válasza Csoeri79 (#57015) üzenetére


GalaHU
őstag

Az új WRC-re sajnos még itt is várhatsz VR-ban, de addig érdemes a Dirt Rally 2.0-át tolni, a borzalmas kezdés után egész jól kikupálták már.
Ha a legszebb látványra vágysz PC VR autós témában, akkor javaslom az Automobilista 2-őt, az lemászik a HMD-ről... Ha a GT7 fizikájával nem volt bajod, akkor ezzel sem lesz.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57018) beci43 válasza Raymond (#56951) üzenetére


beci43
senior tag

Így van.

(#57019) jilian


jilian
addikt

(#57020) VincentVG válasza sheep (#57007) üzenetére


VincentVG
aktív tag

uhh ezek biztos brutal cuccok lesznek.

amugy szep a Varjo oldal, letisztult meg minden, de azert egy kisUX/UI meg rafert volna.

ez az organization, individuals felosztas, meg bolyongok itt a termekek kozott.
hogy vegyem igy meg a 14k EUR-os verziot??? nem talalom :))

nem az van amugy h maganszemely meg mindig csak Aero-t vehet?

(#57021) Raymond válasza VincentVG (#57020) üzenetére


Raymond
félisten

A Bestware-nel rendelheted a simat es a Foca-t [link]

A Secure Edition maganszemelynek erdektelen, de ha nagyon akarsz egyet a Bestware biztos szerez azt is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57022) Csoeri79 válasza GalaHU (#57017) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Köszönöm a tippeket, kipróbálom majd. Tudom, hogy várni kell a WRC-re, de van türelmem. Megvettem, kipróbáltam, de majd vr-ben állok neki igazán. Addig van más. Most pl. a Project Cars-szal játszom. Nevessetek ki, de jobban élvezem vr-ben, mint a Forza Motorsportot vr nélkül. :)

(#57023) Illye válasza Csoeri79 (#57015) üzenetére


Illye
tag

Szia!

Honnan szerezted be a Quest 3-at?

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#57024) Csoeri79 válasza Illye (#57023) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Szia!

Hardveraprón hirdet a srác, 290-ért adja az 512-est, tőle vettem Szerdán hívtam, pénteken nálam volt a cucc. Nekem ennyit megért......

(#57025) Hiei555 válasza Csoeri79 (#57024) üzenetére


Hiei555
tag

Na igen azt mèg èn sem tudom hogy a 512 vagy a 128 ast vegyem...

(#57026) a2d2


a2d2
addikt

Valakinek sikerült esetleg noname pulzusmérőt párosítania a Questtel? (Olyan van ami Androidos telóhoz jó, Adidas runninggal sokat használtam már).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57027) kiskuplung válasza Hiei555 (#57025) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hát szürkeimportereket én nem támogatnám, de a Te pénzed. Még mindig német Media Marktból veszi csomókban, aztán kapsz egy papírt, hogy ha bajod van, akkor fordulj a magyarhoz?

(#57028) Csoeri79 válasza kiskuplung (#57027) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Ha baj van, hozzá kell fordulni. Erről adott papírt. De remélem nem lesz rá szükség....

(#57029) Hiei555 válasza kiskuplung (#57027) üzenetére


Hiei555
tag

Ink az èrdekelne hogy èrdemes a nagyobbat vagy elèg a 128 gigás...

(#57030) VincentVG válasza Raymond (#57021) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi. :) elso korben nezzuk csak: Budapest - Helsinki fapados 15.000 HUF.
remeljuk lesz Varjo bemutatoterem. azert ezt nagyon kiprobalnam. :)

(#57031) section9 válasza Hiei555 (#57029) üzenetére


section9
őstag

Ez nagyon felhasznalas fuggo. En most vettem meg a Medal of Honort es ez megzabalta 128 GB egy jelentos reszet, ugyhogy torolnom is kellett, de ha ez nem lenne, akkor boven lenne meg szabad helyem. Ha sok jatekot veszel es mindet fel is teszed, vagy headsetrol akarsz filmet nezni akkor a 128 GB keves lesz. Szerintem elheto amugy a 128, en arra tippelek, hogy hamarabb cserelek majd headsetet, minthogy tulnonek a jatekok a tarhelyet.

(#57032) fatal` válasza Csoeri79 (#57024) üzenetére


fatal`
titán

Miért nem vetted Amazonról? Párezerrel lett volna drágább a németről, az olaszról még lehet, hogy olcsóbb is.

(#57033) gulasoft válasza Csoeri79 (#57024) üzenetére


gulasoft
őstag

És megkaptad az asgard wrath 1-2-őt?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57034) Hiei555 válasza fatal` (#57032) üzenetére


Hiei555
tag

Na de azzal az amazonossal csak mègtöbb kínlódás van ha gariztatni kell nem? Oda visszaküldeni is több pènz gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#57035) Csoeri79 válasza fatal` (#57032) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Az Amazonon akkor nem volt 512-es. + sokan írtátok akkor, hogy össze-vissza utaztatták a csomagokat. Ezt a hirdetőt poénból fölhívtam, hogy érdeklődjek, aztán a vége az lett, hogy ha tényleg kihozza házhoz két nap alatt, akkor megveszem. Annyira nem pofátlan az árazása, mint pl az Alzának meg volt még valami bolt, ahol 350e volt. És megkaptam a játékot, a 30 dolcsit és a 6 havi előfizut is.

(#57036) fatal` válasza Hiei555 (#57034) üzenetére


fatal`
titán

Tudtommal ilyenkor a szállítást is az Amazon fizeti. Max az odairányt kell neked, cserébe van rendes support.

A hardverapros sajtpapírral sokra nem mész.

(#57037) siva válasza a2d2 (#57026) üzenetére


siva
aktív tag

Szia, az enyém mondjuk nem noname (Polar H10),
Ennél mindenképp meg kellett szünteni a párosítást mással.
Nagyon sokára találta meg az eszközt (több perc), ha ez megvan az automata újracsatlakozás gond nélkül megy mindíg.
Quest Move -ban minden alkalommal ki és vissza kell kapcsolni a kijelzőt, hogy egyáltalán kitegye az értéket.

(#57038) kiskuplung válasza fatal` (#57036) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Tudtommal ilyenkor a szállítást is az Amazon fizeti. Max az odairányt kell neked, cserébe van rendes support."
Pontosan így van, cserébe van egy cég az egész mögött, nem egy lajosmizsei eldobható SIM kártyás mangafigura, aki persze hogy adja a 30 dolláros kupont, hiszen az neki tiszta haszon, a többi meg alapból jár minden headset mellé, szóval momonga úr pont nem tett semmit érte, csak ez is a mézesmadzag része. Az írja "Közvetlen kapcsolatban áll a Meta-val" :D

Nem értem amúgy, hogy itt is vörös lüktető betűkkel tiltva vagyon a warez meg a reflinkelés (gondolom a szemelést elkerülendő), de azért a Bécsből adózatlanul becsempészett headsetek árulása az teljesen OK.

@Raymond: új szintre emelkedett a supportos tragédiám. Pörgetnek a botok körbe-körbe. :D Bár ez lehet már egy élő indiai, de ha olyan, mint az átlag, akkor hosszú lesz ez a hét.

This is Andiswa, and I am your next level of support from Meta Store Support.

Can you please try the following troubleshooting steps below:

Make sure that your PC meets the recommended specs.
Make sure that you're using a high-quality USB cable capable of supporting data and power. Check your software is up to date on both your PC and your headset.

(#57039) Raymond válasza kiskuplung (#57038) üzenetére


Raymond
félisten

A sirba tudja az embert vinni a support az idiota valaszaival.

Az "Andiswa"-ra semmi kepem nincs :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57040) -Solt- válasza kiskuplung (#57038) üzenetére


-Solt-
veterán

lajosmizsei eldobható SIM kártyás mangafigura

Kinyírsz... ;]

Egyébként meg ahogy mondod, ezt a sok szürkezónás Ali-s kalmár padawant igazán csokorba szedhetné a NAV!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#57041) a2d2 válasza siva (#57037) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, erre pont azt írták egy másik mellett hogy kifejezetten támogatott.
A többi tippet viszont köszi, akkor lehet próbálkozok még.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57042) Hiei555 válasza kiskuplung (#57027) üzenetére


Hiei555
tag

De amúgy ezt te honnan veszed? Ismered ezt az enzo fickót? Hirdet szervízt is külön,cseregarancia...
Na de lényeg hogy a fórumtársunk is ahogy írta megkapta bontatlan, hibátlanul. Ha itthonról akarjuk beszerezni viszonylag normális áron kb ez az egy hely van, meg még egy hirdető aki ugyan ennyiért adja. Filózok én is hogy mi legyen mert amazonról még soha nem vettem semmit rendes boltból meg 350k...

(#57043) kevike576 válasza Csoeri79 (#57035) üzenetére


kevike576
senior tag

Én egyszerre két helyről rendeltem be az 512-est, az egyik az angol amazon volt
Tippeljetek, vajon kellett áfát és vámot fizetni utána ?

(#57044) barcalaci84 válasza kevike576 (#57043) üzenetére


barcalaci84
őstag

angol amazon ezt hozzászámolja a fizetés előtt a cím alapján

(#57045) kevike576 válasza barcalaci84 (#57044) üzenetére


kevike576
senior tag

Nagy tévedés ! Egy import fees deposit-et számolt hozzá (26,26 GBP) ha lemondod, ezt bebukod, de áfát nem számolt bele !
Mint kiderült ez nem vám köteles mert storage device, és az Áfát vissza terhelte az UPS az amazonra...tehát 551 GBP volt allzusammen ! Annyi kényelmetlenség volt a sztoriban, hogy 1 hetet ült rajta az UPS

[ Szerkesztve ]

(#57046) fatal` válasza kiskuplung (#57038) üzenetére


fatal`
titán

Felejtsd el a supportot. Tavaly már lábon kihordtam egy agyvérzést a degenerált válaszaikkal, amikor mozgáskor laggolt a link meg az air link.

A végén el is küldtem a supportost finoman a francba (már vagy 6. különböző ember volt), aztán nem jött válasz. Azóta szerencsére kijavították.

(#57047) Vektast válasza kiskuplung (#57038) üzenetére


Vektast
aktív tag

Én is enzo úrtól vettem a Quest 3-ast (sőt két éve a Q2-t is), egy megbízható és segítőkész faszi. Én is megkaptam a 30 dolláros kupont és amit ő kap 30as kupont abból is vissza oszt. Egy 10essel volt drágább mintha német amazonról vettem volna csak itt másnapra nálam volt és ad 2 év cseregarit is.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#57048) barcalaci84 válasza kevike576 (#57045) üzenetére


barcalaci84
őstag

akkor Angliából kell rendelni , mert Áfamentes :)

(#57049) kevike576 válasza barcalaci84 (#57048) üzenetére


kevike576
senior tag


és nem kamuzok :)

(#57050) barcalaci84 válasza kevike576 (#57049) üzenetére


barcalaci84
őstag

én értem. Ha nem fizetsz ÁFÁ-t akkor Angliából éri meg. Sőt érdeme akkor drágább dolgokat venni onnan és itt továbbadni hardveraprón , ha úgyis ez a téma :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.