Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Márton válasza Tyrone89 (#52999) üzenetére


Márton
nagyúr

Miért másolod rá? Használj Samba/DLNA képes médialejátszót, pl. Pigasust.
Ha mindenképp másolnál, azt olvasom, ez most egy bug, de Linux alól nincs gond..

szerk: ha nyitsz egy új mappát, abba bele tudod másolni?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53002) gulasoft válasza jilian (#52996) üzenetére


gulasoft
őstag

Mind a két questen ugyan annak kell leni az első accnak ami a másikon (az egyiket facrory resetelni kell ha már más acc az másodikon) A második eszközön belép az első eszköz első usere. Létrehozza a második accountot, majd beállítja, hogy megosztja a játékait.
Innentől kezdve az első eszközön ő lép be, a másidik eszközön a második user, és minden játékot lát amit az első userrel vettetek és vesztek meg. Egy jó 3000-es ax-es routernek el kell vinnie két eszközt, de semmi más nem mehet rajta, mx a két gép két kábellel.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53003) Tyrone89 válasza fatal` (#53000) üzenetére


Tyrone89
tag

Ezt azért nem gondolnám, mert eddig tudtam rá másolni, rajta van most is 3-4 db 30 GB körüli film.

(#53004) Tyrone89 válasza Márton (#53001) üzenetére


Tyrone89
tag

Alapvetően úgy használom, de ha elviszem valahová, akkor szoktam rá másolni.

Próbáltam a questen másik mappába, de úgy sem volt jó. Ezt hogy én nyitok egy új mappát még nem próbáltam.

(#53005) Márton válasza Tyrone89 (#53003) üzenetére


Márton
nagyúr

Aha, szóval elviszed, úgy érthető.
Főkönyvtárban egy új mappába próbáld. Még olyanokat olvasok, hogy átnevezve a kiterjesztést, majd másolás után visszanevezve. Hátha..

Azt én is furcsálltam, hogy fatal ennyire egyértelműen kijelenti, hogy Fat32, mikor én is tettem már rá 4 gigánál nagyobb fájlt. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53006) Tyrone89 válasza Márton (#53005) üzenetére


Tyrone89
tag

Na most próbáltam az új mappát nyitok módszert, és az árnevezős lehetőséget is. Egyik sem működik.. Nálam legalább is. Nem értem egyszerűen. Alapból az furcsa volt ha elkezdek pl telefonra másolni valamit, ahogy elkezd másolni a fájlkezelőben már látni rögtön hogy megjelenik a cél mappában az amit másolok. Itt pedig egyáltalán semmi. Látni az állapotjelző zöld csík halad szépen de semmivel nem bővülnek a mappában lévő fájlok

[ Szerkesztve ]

(#53007) gulasoft válasza Márton (#53005) üzenetére


gulasoft
őstag

fat32tal mi mást mondana :-)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53008) Busterftw válasza Tyrone89 (#53003) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat ha 4x30GB van ramasolva meg rendszer/appok es esetleg a 128GB verzio van, akkor: nincs hely :D

(#53009) Tyrone89 válasza Busterftw (#53008) üzenetére


Tyrone89
tag

De mivel a 256 GB modell van..ezért van hely :D megpróbaltam már driveból is letölteni a fájlt, de 15-16 GB környékén befejeződik hálózatra várás címszóval..

(#53010) Raymond válasza Tyrone89 (#53009) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a HMD-ben a Settings-nel megnezed a Storage-t ott mennyi ures helyet mutat?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53011) Tyrone89 válasza Raymond (#53010) üzenetére


Tyrone89
tag

Töröltem most róla pár kisebb videót, így 132 GB szabad helyem van. Előtte 127 volt

(#53012) sheep


sheep
addikt

Némi infó a Q3 lencsékről, ha mótvá akkor bocs nem olvastam vissza 28 oldalt.
120Hz LCD screen with a resolution of 2,064 x 2,208 per eye
[link]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#53013) Márton


Márton
nagyúr

VD újdonságok

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53014) Raymond válasza Márton (#53013) üzenetére


Raymond
félisten

Huh? :F Ezekre hetekkel ezelottrol emlekszek. Azt hittem mar kint van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53015) Raymond


Raymond
félisten

Megjott a Quest+ elofizetes [link]

Sajnos nem XBox Game Pass stilus hanem PlayStation+ stilus ahol havonta 2 jatekot kapsz meg amik addig mukodnek amig van Q+ elofizetesed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53016) Márton válasza Raymond (#53014) üzenetére


Márton
nagyúr

nem tudom, maga ggodin kezdi így a postot:
"huge update today! "

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53017) Raymond válasza Márton (#53016) üzenetére


Raymond
félisten

Tudom, de a 10bit HEVC es a 400Mbit amire vilagosan emlekszek. Lehet valami bejelentes volt csak es preview videok ahol mutattak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53018) a2d2 válasza Raymond (#53017) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is ez rémlik hogy ez már volt, vagy duplán lett kiírva.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53019) VSanyi99


VSanyi99
friss újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Vásároltam egy quest 2-t, link kábellel csatlakoztattam a laptopomhoz. Mindenhol zöld pipa. A teszt végén bandwidth:2.7 Gbps connection: USB 3.
Ha a meta programjában elindítok valamit akkor vagy fekete képernyő vagy valami paca
a laptop képernyőjén. A pacát tudom mozgatni a laptop képernyőjén a questel.A questen csak a három pont látszik.Ha valaki tudna segíteni ,hogy miért nincs kép megköszönném.
Az usb energiagazdálkodását még nem találtam meg, nvidia 3d vision progit nem találtam,
beállítottam ,hogy csak a dedikált vga-t használja. (Acer nitro 5, r9, rtx3080 ,32gb; Win 11;gyári oculus link kábel 5m usb c /usb c,a laptopon usb c 3.2 gen 2. A laptop néha ír olyan üzenetet,hogy "Oculus isn't working correctly.Click here to check our support article."

(#53020) Tyrone89 válasza Márton (#53005) üzenetére


Tyrone89
tag

Kis update a quest-re másoláshoz: próbáltam másolni rá először egy 9 majd egy 11 GB méretű filmet, ezek érdekes módon megjelentek rajta, de a 98 GB méretű filmnél ugyanaz a helyzet mint eddig...

(#53021) gulasoft válasza VSanyi99 (#53019) üzenetére


gulasoft
őstag

Wifivel nem próbáltad? (Airlink) Nem értem az embereket. Egyből megveszik a méregdrága kábelt csak hogy kábeles fejszettet csináljanak egy kábel nélküliből.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53022) xfulop


xfulop
csendes tag

A quest árcsökkenés elért amazonhoz is. Q2 128gb €381 ~141e forint check out-nál magyar áfával szállítással.
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08QDQK9GL
137ezres Pico4 rendelésemet pedig ma visszaigazolta a Bestware, akció még él ott is.

(#53023) Crus válasza gulasoft (#53021) üzenetére


Crus
őstag

Pedig rém egyszerű. Sok embernek totálisan nem alapértelmezett otthon egy Wifi6 router, ami garantáltan drágább, mint egy kábel.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53024) gulasoft válasza Crus (#53023) üzenetére


gulasoft
őstag

Egy laptophoz? Ráadásul gyári link kábelt ír, az meg 80$ alaphangon 25.000Ft! Ennyiért kap egy wifi 6-os routert. Az meg csak adalék, hogy ha van egy utp végpont a szobában, akkor nem is kell router mehet a quest egyből a laptop wifijére, a net meg kábellel a modemtől.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53025) a2d2 válasza Crus (#53023) üzenetére


a2d2
addikt

Olcsóbb a router mint a gyári kábel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53026) VSanyi99


VSanyi99
friss újonc

Azért kábel mert a vendégházakban és a szállodákban nincs net nincs térerő.
Németországban vidéken a 4G is ritka.

(#53027) gulasoft válasza VSanyi99 (#53026) üzenetére


gulasoft
őstag

Na várj egy kicsit, mert itt félreértés van. A laptopban van egy wifi. Azt a wifit megoszthatod mint hozzáférési pont. Arra csatlakozol a questtel! Hol kell ehhez térerő, meg 4G?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53028) VSanyi99


VSanyi99
friss újonc

Ha a laptop wifijére csatlakozom akkor is az történik mint a kábelnél. Gondoltam
egyszerre csak az egyiket írom. Mivel ugyanaz a hiba valószínű a megoldás is ugyanaz.
Amikor otthon voltam megpróbáltam a routeren keresztül, de nem sikerült. Akkor nem volt időm vele foglalkozni ezért nem is tudom , hogy milyen tüneteket produkált. Most kezdtem magam beleásni. Mivel én csak makogok angolul és németül na meg magyarul és a
kollégám aki mindezekben profi csak 2 hét múlva jön ezért nem vettem fel a kapcsolatot
a metával. Gondoltam nem várok hátha valakinek volt már hasonló problámája.

(#53029) kiskuplung válasza VSanyi99 (#53028) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én már be akartam írni neked a tipikus laptopos hibát, aztán láttam, hogy ezzel már próbálkoztál "beállítottam ,hogy csak a dedikált vga-t használja."

(#53030) ToMy_ válasza xfulop (#53022) üzenetére


ToMy_
tag

Bestware azért is jó, mert gariztatás esetén ők állják oda-vissza a postát, és relatíve gyorsan is megy. Pico4-nél ez nem elhanyagolható körülmény... :U

(#53031) gubabela válasza VSanyi99 (#53028) üzenetére


gubabela
senior tag

Csak félve kérdezem, hogy az oculus appját felraktad a ugye? Csináltál accot? Telós appal összelőtted?

(#53032) Crus válasza gulasoft (#53024) üzenetére


Crus
őstag

Erősen kétlem, hogy az gyári kábel lenne... ki az a... ki az aki annyi pénzt ad azért? Alzánál éppen 55.000 Ft. Vicc.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53033) VSanyi99 válasza gubabela (#53031) üzenetére


VSanyi99
friss újonc

A bluetooth tökéletesen működik. A telóval is és a laptoppal is. Az oculus appban csinálsz
azt csinálja a teló és fordítva. A sideloader is tökéletes a laptopon. Már mindent újratelepítettem ,formáztam a c-t ,újratelepítettem a wint, factory reset a szemcsin. Max egy paca a laptop képernyőjen amit tudok mozgatni a quest 2-vel. A kiskupli meg ne tudja
de beállítottam azt is, hogy csak az integrált vga-t használja. Még a végén leég.

(#53034) gubabela válasza VSanyi99 (#53033) üzenetére


gubabela
senior tag

Ok de mit akarsz futtatni? Milyen játékot? Ha letöltesz egy ingyeneset az oculus store-ból mondjuk a first contact-ot az megy? Azért lenne jó egyébként kipróbálni airlinken is, mert akkor ki lehetne szűrni, hogy nem-e kábel vagy usb port a gond. Lehet, hogy a laptop usb drivere vagy a videokártya drivere miatt nem látsz képet, próbáld meg frissíteni őket, esetleg lehet, hogy maga a link kábel lesz a ludas.

(#53035) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

Amazon.de-n tervezek venni egy Quest 2-t, utánaolvastam amennyire tudtam, két kérdésem maradt ebben kérném a segítségeteket:

1. Ahova most költöztem, ott csak 20/10-es net van, viszont van Wifi6-os routerem, Airlinken a lassú net elvileg nem befolyásolja a SteamVR-os játékok futtatását, jól gondolom?
2. Amazon.de-ről tudja valaki hogy mennyi garancia van rá? Az amazon oldalán nem találtam...

(#53036) gulasoft válasza Game-over (#53035) üzenetére


gulasoft
őstag

1. Nem, de a wifi6 5Ghz-es részén senki más ne legyen, és a géped egy cat5e vagy cat6 kábellel legyen ebbe a routerbe kötve.
2. Eu garancia elvileg 100-200.000Ft között 2 év 200.000-300.000Ft között 3 év, de hogy ez valóban így vn e még abban nem vagyok biztos.

Én nem a németektől rendelném ott 19% az ÁFA 8%-al lesz drágább. A spanyoloknál 21% ha onnan hozatod csak 6%+-al kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53037) Raymond válasza Game-over (#53035) üzenetére


Raymond
félisten

1. Az internet sebessege itt lenyegtelen
2. A garancia standard EU-s 2 ev

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53038) fatal` válasza gulasoft (#53036) üzenetére


fatal`
titán

Eu garancia elvileg 100-200.000Ft között 2 év 200.000-300.000Ft között 3 év

Ez magyar marhaság (főleg, hogy így azt alkalmazzák a boltok, hogy amikor hosszabb a gyári gari, akkor is csak az ennek megfelelőt kapod, persze más eszközöknél meg előnyös is lehet).

De a Quest 2-re pont 2 év a gari.

(#53039) petymeg


petymeg
addikt

Alyx 60% off steamen!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#53040) bali777 válasza petymeg (#53039) üzenetére


bali777
aktív tag

Köszi.

Nekem nagyon bejön a Paradise Hotel. Aki esetleg még nem találkozott a magyarításával

Meta Quest 3

(#53041) petymeg válasza bali777 (#53040) üzenetére


petymeg
addikt

DCS-ben is vannak leértékelések.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#53042) -Solt- válasza fatal` (#53038) üzenetére


-Solt-
veterán

Marhaság, hogy nálunk szigorúbb a szabályozás? Ne már... :)

Ha a kiskereskedő hivatalos forrásból szerzi be a terméket, akkor megkapod azt amit a gyártó is ad, ha szürkéznek, akkor látod azt, hogy hiába élettartam garis mondjuk egy memória modul, mégis csak 1 év szavatosságot kapsz rá.

A lényeg, hogy 100.000 Ft alatt is megkapod a 2 év kötelező gyári garanciát, csak sok esetben ez úgy van lebontva, hogy 1 éven belül jótállás és a kiskereskedőhöz kell fordulnod, a 2. évben pedig garanciára "vált" és már a gyártót kell zaklatnod. Cserébe drága terméknél a 3 év jótálás amit a kiskereskedőnek vállalnia kell azért elég "drákói" és jelentős előny nekünk. ;)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#53043) gulasoft válasza fatal` (#53038) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát az EU-s az két és mivel ugyan EU-belül, de "külföldről" rendeled, így a 2 év van.
A magyar sávos:
Sávos lesz a jótállás, az eddigi egy kötelező 1 év helyett 1, 2, 3 éves jótállással kell számolni a termék értékétől függően (10-100e Ft közötti, 100-250e Ft közötti, vagy 250e Ft feletti érték). Ez a változás nem érinti a más jogszabály által meghatározott kötelező jótállási szabályokat (lakásjótállás, javító-karbantartó szolgáltatások jótállása).

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#53044) bali777 válasza petymeg (#53041) üzenetére


bali777
aktív tag

Ok, köszi, megnézem majd :R

Meta Quest 3

(#53045) fatal` válasza -Solt- (#53042) üzenetére


fatal`
titán

Nem szigorúbb, hanem sok esetben katyvasz, nézd meg a céges vásárlásokat.

Ha a kiskereskedő hivatalos forrásból szerzi be a terméket, akkor megkapod azt amit a gyártó is ad

Nem csak IT termékekről van szó, nézd meg a boltokat. Rengeteg esetben hiába zargatod a gyártót ezzel, szétteszik a kezüket.

Szóval persze, tud előny lenni, de nem mindig. Nyilván korrekt boltban kell vásárolni, ez okés. :)

[ Szerkesztve ]

(#53046) -Solt- válasza fatal` (#53045) üzenetére


-Solt-
veterán

A céges része tényleg katyvasz, de mint magánszemély abszolút kedvezőbb ez a rendszer.

Ha szétteszik a kezüket, arra ott a fogyasztóvédelem... az én tapasztalatom szerint korrektül teszik a dolgukat, a gyártók / kereskedők pedig sok esetben már a fogyasztóvédelem emlegetésére is behátrálnak.

Korrekt. normális kereskedőnél vásárolva áldott állapotok vannak a 10-15 évvel ezelőttiekhez képest. :)

www.smart-bus.hu

(#53047) fatal` válasza -Solt- (#53046) üzenetére


fatal`
titán

Ez a része jogos, pláne a vége :)

(#53048) -Solt- válasza fatal` (#53047) üzenetére


-Solt-
veterán

Egyébként mi a helyzet azzal, hogy az airlink is olyan kódolást használ majd mint a link?

www.smart-bus.hu

(#53049) fatal` válasza -Solt- (#53048) üzenetére


fatal`
titán

Nem nagyon játszottam egy ideje, nincs most időm, de állítható a kódolás a debug toolban a link szekcióban és mindkettőre vonatkozik. Nekem most 350mbps H264-en van. De elvileg most valami annyira nem stimmel, nem húztam feljebb, a V55 majd javít pár dolgot.

Ha defaulton hagyja valaki, akkor gondolom a régi működés van (Link H264, Air Link H265), de nem próbáltam a kábelest.

[ Szerkesztve ]

(#53050) -Solt- válasza fatal` (#53049) üzenetére


-Solt-
veterán

Sok időm nekem sincs mostanában, de akkor ezek szerint ez már bekerült... köszi!

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.