Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Raymond válasza fulton (#59000) üzenetére


Raymond
félisten

Nem latom hogy lenne ot a rendes konzumer valtozat [link] Valami nem stimmel mert neztem hogy egesz Europaban alig van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59002) fulton válasza Raymond (#59001) üzenetére


fulton
addikt

De mégis a kosramaban van, kupon kód beírva, cím megadva, kártya adatok, és már csak a "place order" lenne amire rá kell kattintani. Szóval nem értem ezt az egészet.. :F

Közben az amazon is írja hogy : márc. 4 körül jönne meg. és 549 eur.
De ha itt ezt meg lehet venni meg tényleg van, akkor megvenném innen inkább. Ezért kérdezem. (bestware)

[ Szerkesztve ]

(#59003) Raymond válasza fulton (#59002) üzenetére


Raymond
félisten

De ehhez direkt oda van orva hogy ceges/busines/enterprise, ami azt jelenti hogy az elallas joga es a tobbi kozumer vedelem nincs meg. En nem rendelnem meg. Mondom, neztem az elobb hogy az Amazon-nal egesz Europaban nincs es egyebkent az egesz DE-ben nincs masnal se, csak az Alza-nal (ami nem nemet valojaban) es az Alternate-nel. Ez nagyon fura, valami nem stimmel.

Szerk: Pico 4 az van :) [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59004) fulton válasza Raymond (#59003) üzenetére


fulton
addikt

értem, ezért vártam én, nehogy valami g*sz legyen a garinál..
tehát így nem azok a feltételek vonatkoznak rám mintha magánszemélyként venném.
Akkor tényleg nem megyek a place order gombra :D

Amazon tényleg nem írja in stock-ra, előbb elsiklottam rajta.
na hát akkor várunk.

Pico 4: De azt mondjátok jobb a képminőség meg fov úgy minden a quest 3 ban. Nekem ez mindig is fontos volt.. filmnél is. (megvárom én nincs gond ebből)

[ Szerkesztve ]

(#59005) Raymond válasza fulton (#59004) üzenetére


Raymond
félisten

A FOV nem jobb, az szerintem a P4-nel jobb ahogy a binocular overlap is. A szinek es a kontraszt jobb a Q3-nal valamivel, de kisebb a binocular overlap es a dontott kijelzok miatti kep sajatossagai vagy zavarnak majd vagy nem, de valojaban azt hiszem nem fognak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59006) fulton válasza Raymond (#59005) üzenetére


fulton
addikt

Hát mi zavarhat abban - azt olvastam semmit nem látni ebből hogy döntött..akkor mégis?
pixelek már nem láthatóak tudtommal.. (vagy nehezen csak)
Megvárom a quest 3 at

[ Szerkesztve ]

(#59007) fatal` válasza Raymond (#59005) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nincs mindkettő, de netes leírások alapján hfovban jobb a Q3, de vfovban meg elvileg a Pico.

(#59008) fulton válasza Raymond (#59003) üzenetére


fulton
addikt

Ez megint egy hótra noname nekem "Alternate". Semmit nem tudok róluk. A bestware legalább már körbe jártam. (gari ez az..)

Még az jutott eszembe, nekem a házban wifi 5G van. Az elegendő olyan alkalmazásokhoz mint google earth stb.. mi az amihez már a wifi 6G kell? (gondolom ilyen játék stream-ekhez)

[ Szerkesztve ]

(#59009) Raymond válasza fatal` (#59007) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem van mindketto, a P4 nagyobb, de itt sokat jatszik az hogy a vertikalis FOV nagyobb ott es hogy egy nagy kor az amit latsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59010) Raymond válasza fulton (#59008) üzenetére


Raymond
félisten

Mindegy mert nem szallitanak Mo-ra, de egyebkent nagy uzlet, nem valami noname :)

A wifi5 eleg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59011) Hiei555 válasza fulton (#59008) üzenetére


Hiei555
tag

Elég az 5ghz is a lényeg hogy a router meg a pc netkábellel legyen összekötve és viszonylag közel legyen a router a questhez.

(#59012) fulton válasza Hiei555 (#59011) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#59013) proci985 válasza Raymond (#58994) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, CV1 elegge szemuveg feeling volt, Q2 is jobb

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59014) fulton válasza Márton (#56865) üzenetére


fulton
addikt

Ha jól értem a quest 3 egy usb c kábellel rákötve a 4x vr-al, egy külső HDD-re az azon lévő filmeket le lehet játszani a quest 3 on?

[ Szerkesztve ]

(#59015) camaro79


camaro79
aktív tag

Vett, rendelt itt valaki Bigscreen Beyondot?

(#59016) a2d2 válasza fulton (#58964) üzenetére


a2d2
addikt

Javaslom nézz utána mennyiért tudnál bérelni egy ilyen hmd-t akár csak egy hétvégére!
Utána nem lesz ennyi agyalás hogy bukta-e a posta egy hónap múlva ha nem tetszene!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59017) gulasoft válasza fulton (#59014) üzenetére


gulasoft
őstag

Elvileg le lehet., sőtt pendrive-ról is, de soha nem próbáltam, mert látja a gépemen lévő filmeket, és mi a reteknek töltögetném rá a pendrive-ra, vagy külső wincsire amit nézni akarok mikor ott van a gépen. Ha utazol valahova akkor lehet értelme, meg ha mondjuk ahol nézed az nessze van a géptől.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#59018) Necc válasza camaro79 (#59015) üzenetére


Necc
addikt

Beírtam a topic keresőbe, csak a te postod, meg egy általános "megjelent" cikk postja jött be.
Így arra tippelnék senkinek nincs itt ilyen?
Nemrég viszont alaposan körbejártam (vásárláss előtti informálódás) a VR témát, ha kérdésed lenne talán tudom rá a választ.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59019) tusi_ válasza fulton (#59004) üzenetére


tusi_
addikt

Nekem csak egy napig volt q3 es most P4 van masfel hete.
Valamivel kontrasztosabb a kepe a q3 nak, szinekben nem vettem eszre kulonbseget.
Viszont a q3on tul van elesitve - szvsz - a kep es emiatt minden el reces. Desktop, jatek .. minden.

Amellett csak NV kartyaval ajanlanam, nalam AMD-vel nem ment 36 fps fole, pedig a kartya fel gozon tekert csak. Most a P4el, menne a 90hz is magas grafikan, de nekem eleg a 72 is. Hogy ez mitol van, nemtom. Olvastam ezt is azt is, de mar nem erdekel, tokeletesen elvagyok a P4-el. Raadasul 230€ val volt olcsobb :)
(Es nem META-s. Hosszu "kedves" levelvaltas utan sikerult toroltetnem az accountom.. )

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#59020) fatal` válasza tusi_ (#59019) üzenetére


fatal`
titán

Amellett csak NV kartyaval ajanlanam, nalam AMD-vel nem ment 36 fps fole, pedig a kartya fel gozon tekert csak.

És kikapcsoltad az ASW-t? Az élesítést is lehet állítani.

Nem vagyok benne biztos, hogy a meta helyett a bytedance jobb lenne.

(#59021) tusi_ válasza fatal` (#59020) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, a support toolban program files alatt, encod bitratet is felvittem 900 ra, de volt a max 500 on is 0 is. jatekot levettem low-ra, mmsa, ss kikapcsolva... semmi sem segitett. kozben a kartya szinte alapon futott..

eat, sleep, play, replay

(#59022) camaro79 válasza Necc (#59018) üzenetére


camaro79
aktív tag

Angol haverom rendelt. Elvileg decemberben kellett volna megkapnia, de meg semmi. Allitolag valami EU hub felallitasaval szenvednek.
teljes refundable a dolog, gondoltam kiprobalom.

(#59023) Necc válasza camaro79 (#59022) üzenetére


Necc
addikt

Nem egy nagy cég gyártja ezeket kiépített gyártási és értékesítési lánccal, hanem egy kinőtt "noname" startup, ilyen esetekben mondhatni normális a lassú kiszolgálási folyamat.

Követelményeivel tisztába vagy ugye? 2x lighthouse, meg kontrollert is neked kell beszerezned, ezek is lesznek még vagy kb. 700 euró alsó hangon ha nincs. Illetve legalább egy ismerősödnek egy újabb ájfónja kell hogy legyen, hogy be tudjad szkennelni 3D-ben az arcod.
Ebből kifolyólag egy, csak a te arcodra jó HMD-t kapsz, amit nem fogsz tudni később eladni, vagy lepasszolni ha mégse jönne be.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59024) fulton válasza gulasoft (#59017) üzenetére


fulton
addikt

Azért kérdeztem :) távol lenne az itthoni géptől

(#59025) fulton válasza tusi_ (#59019) üzenetére


fulton
addikt

Ha még ez se hallottam hogy recés a kép élei...

Elutaznék lehet kipróbálni ha lenne valami szimulátor hely ahol van quest 3, es meg lehet nézni. Egyelőre nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#59026) camaro79 válasza Necc (#59023) üzenetére


camaro79
aktív tag

Persze, tisztaban vagyok mindennel.
most is lighthouse-okat hasznalok a Varjo Aeroval.
kontroller nem kell, mert csak simezek.
Amerikai simes csoportokban nagyon szeretik az Oled es a konnyu sulya miatt.
egyebkent barmikor el tudod adni, mert a neked gyartott gasket cserelheto, igy csak azt kell kulon rendelnie hozza az uj vevonek. De minek is adnam el, ha van full refund? :)

(#59027) Hiei555 válasza fulton (#59025) üzenetére


Hiei555
tag

Alapjáraton recès igen pl a home environment is mert kisebb felbontáson van. Játèkokban meg ha van jó gèped akkor felveszed a felbontást. Valószínűleg ott valami beállítási hiba volt ha nem pörgött rendesen a kártya. Nekem is amd van de kihajtha a lelkèt is vr ban.

(#59028) fulton válasza Hiei555 (#59027) üzenetére


fulton
addikt

Értem én viszont nem számítógéppel tervezem használni hanem ön önálló módban ezért gondolom nem lesz probléma film meg fent lévő játékok esetében bízom benne.

(#59029) Raymond válasza fulton (#59025) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem arra gondolt hogy a dontott kijelzok miatt latja ilyennek, legalabbis szerintem en ertem mire gondol mert mas nemigen lehet. Gyakorlatilag mivel a kijelzo nem siman elotted van mint a tobbi HMD-nel hanem kb 22 fokkal el vannak forgatva. Ezert soha nem lesz olyan hogy lepcsok nelkuli vizszintes vagy fuggoleges vonal mert nincsenek 0 fok es/vagy 90 fokban allo fizikai pixelek, ergo nincs ordered grid. Bovebben [link]

Szerk: filmeknel ez teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59030) Necc válasza camaro79 (#59026) üzenetére


Necc
addikt

És a fix IPD azzal mi lessz, faragjon a vevő a fején vagy...? :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#59031) camaro79 válasza Necc (#59030) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ja, mondjuk az IPD-t nem tudod változtatni. :D
akkor is meg van a lehetősége a visszaküldésnek, ha nem jönne be.

(#59032) sheep válasza camaro79 (#59015) üzenetére


sheep
addikt

Vagy egy srác a Yt-n aki vr hmd-ket tesztel szimulátorokban, csinált egy pár videót a Bigscreenről is. Lehet hogy már láttad, VR Flight Sim Guy.
Alapvetően meg van vele elégedve viszont az oled kijelző miatt a glare nagyon zavaró és emiatt nem igazán tudja ajánlani. Nézd át a videóit hátha találsz érdemi infót.
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#59033) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Ha nyomok a quest 1-en egy volume down + power gombot majd ott factory reset akkor ott minden adat törlődik igaz ? nem marad benne semmilyen account vagy egyéb töredék a készüléken igaz ?

most kéri hogy párosítsam mobillal meg a kódot, szóval elvileg oké de gondoltam megkérdezem

[ Szerkesztve ]

(#59034) camaro79 válasza sheep (#59032) üzenetére


camaro79
aktív tag

Köszi

(#59035) fatal` válasza SkyTrancer (#59033) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az egy factory reset, ugyanaz, mint telón. A Questeken is Android fut.

(#59036) SkyTrancer válasza fatal` (#59035) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Köszi, épp eladás előtt vagyok nem akarok semmi zűrt, köszi még egyszer a megerősítést

[ Szerkesztve ]

(#59037) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Eladtam a Xiaomi AX6000-es routerem. Ezért az lenne kérdésem, hogy milyen wifi6-os routert ajánlanátok? Láttam már itt valakinél 2400mbps sebességet VD-ben. A xiaomi tudta a 160mhz-et, de akkor is csak 1200mbps volt a max. Pico 4 tudná egyáltalán a 2400mbps-et?

(#59038) tusi_ válasza Hiei555 (#59027) üzenetére


tusi_
addikt

Na de mi? Ugyanazzal a beallitassal megy a pico4 es azzal semmi gond :)
Legmagasabb felbontast valasztottam, 150mbps, asszem av1-t, de erre mar nem emlexem.
Rediten irtak vmit errol, de mar toroltem a konyvjelzokbol

eat, sleep, play, replay

(#59039) fatal` válasza tusi_ (#59038) üzenetére


fatal`
titán

AV1-et akkor választhattál, ha VD volt.

Akkor viszont nem volt hatása annak, amit az Oculus toolban állítgattál.

(#59040) tusi_ válasza fatal` (#59039) üzenetére


tusi_
addikt

Akkor hvec, nem emlexem ra. Kb egesz ejjel a netet bujtam es probalgattam az ajanlasokat.

Igazabol semmi kulonbseget nem lattam, barmit is allitottam. Ezert is vittem vissza, tobben irtak inkompatibilitasrol AMD-vel. Mivel nem ertek a VR hoz, elhittem.
Egyik kollega itt ajanlotta a Picot es nem bantam meg a valtast. Nem jobb a Pico, de szvsz ugyanazt hozza - szigoruan pcvr-rol van szo - es 230€ val kevesebb volt igy.

Standaloneban brutal lehet a kulonbseg, 2x gyorsabb q3 cpuja. De en nem jatszom satndalone gamekkel, ezert is eleg a 128gb.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#59041) fatal` válasza tusi_ (#59040) üzenetére


fatal`
titán

Ha VD-t használtál és közben az Oculus Debug Toolt állítgattad, akkor nem csoda, hogy nem láttál semmi különbséget, mert nincs hatása rá. VD-ben kellett volna kikapcsolnod az SSW-t pl. az fps probléma miatt. De az is lehet, hogy épp egy bugos VD verziót néztél.

Szerk.: Közben módosítottad. Nem tudom, mert többszázezren használnak AMD GPU-val Questet, bár VR-hoz nem éppen a legjobb választás úgy általánosságban.

[ Szerkesztve ]

(#59042) Raymond válasza fatal` (#59041) üzenetére


Raymond
félisten

A 7000-es sorozat mar jo ha HEVC-t hasznalsz ahogy olvastam, de VD-nel azert ott is vannak ajanlott driver verziok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59043) fatal` válasza Raymond (#59042) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, de pont a 7000-nél a korai review-k alapján a teljesítmény (nem az encode, hanem egyébként általánosságban a VR) gyengébb, mint a 6000-es sorozat (7900XTX vs 6900 vagy 6950XT - erre már nem emlékszem melyikkel tesztelték). Persze lehet azóta ezen csiszoltak a driverekkel.

(#59044) Raymond válasza fatal` (#59043) üzenetére


Raymond
félisten

Ezen is javitottak mar a meghajtokban, az elejen volt hogy lassabbak voltak mint a 6000-es sorozat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59045) tusi_ válasza fatal` (#59041) üzenetére


tusi_
addikt

Nincs VD-m, mert az csak wifivel megy, en meg csakis kabelen jatszom. Ott meg az USB thetering bsodzik folyamatosan.
Megkeresem az a topicot, ahol tobben is jeleztek ugyanazt a problemat, ami nekem volt, rdna3-al.

eat, sleep, play, replay

(#59046) Raymond válasza fulton (#59008) üzenetére


Raymond
félisten

Mondtam hogy csak egy kis turelem kell. Igy estere mar az MM es a Saturn is azt irja van raktaron naluk es az Amazon.de is marcius 5.-11. kozotti szallitasi idot ir [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59047) fatal` válasza Raymond (#59046) üzenetére


fatal`
titán

Nálam március 9-13-at ír :D

(#59048) fulton válasza Raymond (#59046) üzenetére


fulton
addikt

Azt eddig is írta, de az hogy "in stock" nem írja továbbra sem az amazon :F míg pl az amazon.com igen. Tehát nincs raktáron az én olvasatomban. Sok mas termeket megneztem, mindre írta hogy in stock - ami megvehető. Fura

[ Szerkesztve ]

(#59049) mmdms


mmdms
addikt

Megvettem a squadronst,10 perc proba utan azt kell mondjam annak a kevesebb mint ket euronak minden centjet megerte

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#59050) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Megjött tegnap a Q3. Előtte egy Q2-t próbáltam, ami 5 napig volt nálam.
Azt kell, hogy mondjam, sokkal szebb a Q3-as képe és minden tekintetben jobb.
Örülök, hogy rábeszéltetek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.