Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Enton


Enton
addikt

Media player classic nem tudom pontosan melyik verzió. Global hotkey engedélyezve de VR alatt sehogy nem akar zeneszámot léptetni se listán, se csak 1 megnyitott zene mellett a mappában következőre ugrás sem akar működni.

Oculus home meg egyéb részei hogy smint hotkey funkciokkal? vannak? tilthatok? másra nem tudok gondolni amivel összeakadhatna:

MSi afterburner monitorozást már próbáltam off-olni az nem oldotta meg. :D

Valakinek bármi ötlet? Esetleg fanatec kormányra ha be tudnám joyTokey-ezni esetleg az is jó lenne, kormányról vezérelt rádiónak többet se kívánhatnék.

Fanatec Csl Elite Xbox wheel gyári driverekkel, fanaledet se használok már vagy 2-3 éve talán, VR-ben úgyse látszik a kormány meg semmi kijelző se, minek más előnyt nekem nem adott. Minden más funkció pöpecül operál nélküle is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23652) Dyingsoul válasza Enton (#23651) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Esetleg ideiglenes megoldás, hogy átváltasz virtual desktopra és úgy váltasz számot.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23653) qqzs válasza qqzs (#23600) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki? :Pirosat szeretnek es nem tudom a trackinget nem rontja a piros szin? Egyeltalan vizualisan trackingeli a kezet? mire valo az a kor? [link]

Eladó: GTS450

(#23654) Dyingsoul válasza qqzs (#23653) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Olvasd el a linken szereplő véleményeket.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23655) qqzs


qqzs
őstag

(#23656) qqzs válasza Dyingsoul (#23654) üzenetére


qqzs
őstag

Es akkor latom hogy az ossz 3 olvashato velemeny 3 kulonbozot ir le, ekkor jovok kerdezni hatha vett mar valaki

Eladó: GTS450

(#23657) Dyingsoul válasza qqzs (#23656) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ha az előzőre nem érkezett válasz beírhatod még vagy 3x akkor sem lesz itt olyan aki megmondja neked biztosan.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23658) f34rY válasza qqzs (#23656) üzenetére


f34rY
csendes tag

Minek?
Ezek kb pár nap után szarok lesznek a sok izzadságtól.
Hiába vékonyabb az anyag. A kört semmivel sem szabad letakarni, elfedni.
(Tisztában vagyok vele hogy működhet azokkal is)

Ha kell akkor vegyél Mamut Grip-et.
Ami tényleg jó.

(#23659) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Egyébként vr témában milyen oldalakat érdemes követni? Játékok, hírek, szórakoztató vagy hasznos appok.

Pl van arra lehetőség, hogy egy berakott zenére, valami 3d-s vizuális effektet látsz magad körül?

Hogy lehet ilyenekre rákeresni?

We are only Stardust...

(#23660) Raymond válasza qqzs (#23656) üzenetére


Raymond
félisten

Csinald oldskool (rocky/rambo/bloodsport) modon es tekerd be a nyeleket ilyennel :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23661) qqzs válasza Dyingsoul (#23657) üzenetére


qqzs
őstag

Ma rossz napod van?
------------------
A silicon azert kell mert lejar a elemfedel, eleinte ok volt most BS alatt renszeresen kell visszatolni. A karikat nem akartam betakarni de ha mar van gondoltam osszeutes ellen ved ami nehanyszor mar megtortent, lehet kuldon is hasznalni.
De erre meg mindig nem valaszoltatok pedig tudjatok a valaszt lemerem fogadni :) A korben van valami antenna vagy mire jo?
Leukoplaszt jo otlet csak elemcserenkent kene kitetekerni belole :)

Eladó: GTS450

(#23662) Raymond válasza qqzs (#23661) üzenetére


Raymond
félisten

Az IR LED-ek vannak a gyuruben, ezeket koveti a kamerakkal.

Nem komoly volt de ha mar...betekered az elemfedel nelkul, kivagod azt a reszt, visszateszed a fedelet es huzol arra is egy reteget :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23663) f34rY válasza qqzs (#23661) üzenetére


f34rY
csendes tag

Kapcsold be a kart és nézd meg telefonod kamerájával.

(#23664) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#23659) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

VR témában az összefoglalóban találsz jópár linket amit érdemes megnézni. RoadtoVR, Tested youtube csatorna ezeket mindenképp érdemes. Ezen felül reddit. Mint sok mindennek így a VR headseteknek is van reddit topikjuk és sok hasznos dolgot lehet ott találni.

Berakott zenére: Beat Saber. :DDD
Oké, tudom mire gondolsz...
A következő élményeket tudom ajánlani számodra:
Fantasynth: Chez Nous
Azt hiszem ebbe nem lehet betenni saját zenéket, kulcsrakész VR élményt kapsz viszont jók az értékelései.
Visionarium
Ez friss csirke, idei eresztés. Azt hiszem ebben is integrált zenére lehet ámuldozni. Nincs túl sok értékelése és pénzbe kerül de ha nem tetszik, lehet refundolni.
De gyanítom saját számokat szeretnél hallgatni, erre ezek pont jók:
Mirage
Lehet, hogy nem ez a legszebb, de a leírása alapján ez bármilyen fejedben szóló zenére reagál. Szerintem pont ezt keresed.
vrAMP
Ez nem csak reagál, de egy VR zenelejátszó is egyben. Nem kell monitor elé ülnöd a zenék válogatásához. Béta funkcióban van benne rajzolás zenére vizualizálása de szerintem a Tilt Brush ebben csak jobb lehet (értékelésekben ilyesmit írnak).
TiltBrush
A videó alapján jó móka lehet, ha zene közben van kedved a karodat lengetni is.

Google. Hiszed vagy sem én is onnan szedtem most ezt mindet (Tilt Brusht mondjuk ismertem). #vr #tripping #music #visualizer #player

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23665) Jinxb1rd válasza Dyingsoul (#23664) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi. :R

Hazaértem átnyálazom őket. Nem tudom, de valahogy rosszul keresgélem a dolgokat. Múltkor is keresgéltem valamit és még a közelébe se találtam semmit. De majd beletanulok.

We are only Stardust...

(#23666) abydos válasza Raymond (#23660) üzenetére


abydos
aktív tag

Nem neked akartam írni.

(#23661) qqzs Nagyon jó cucc, sokat hallottam róla, pont ezt az alis linket szokták dicsérni mindenhol, asszem ez az Oculus ajánlott is, vedd meg bátran.

Pont annyira hatékony amúgy, mintha vak sötétben fognál egy zseblámpát. Ilyenkor színes szilikont szoktak ráhúzni a katonaságnál is, hogy az ellenség ne lássa.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23667) TiberiusX válasza v2 (#23638) üzenetére


TiberiusX
tag

Vagy esetleg egy 2070 Super, ha a legújabb gent szeretnél.
Ha nekem most kéne vegyek akkor tuti azt vennék!

[ Szerkesztve ]

(#23668) v2 válasza TiberiusX (#23667) üzenetére


v2
senior tag

Nem ragaszkodom a legújabb termékhez. Használtan veszek garival itt aprón. 1080 ti

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23669) v2


v2
senior tag

Az édes folt méretét lehet javítani szoftveresen? Cosmos fórumon volt kérdés. Tud rajta változtatni a htc? Ez lencse függő nem?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23670) Raymond válasza v2 (#23669) üzenetére


Raymond
félisten

Azzal szoftveresen nem csinalsz semmit, jobb lencse kell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23671) Jinxb1rd válasza Dyingsoul (#23664) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Kár, hogy pont nem az első kettő reagál külső zenére. De a tilt brush jónak tűnik, főleg hogy designer vagyok, szerintem kiélném magam.

Ezeket a programokat le szokták árazni, lehet rájuk akciót kifogni?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#23675) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#23665) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szoktak lenni akciók. Ha türelmes vagy, mi itt a topikban szoktuk linkelni az akciókat, én a facebook oldalamon rendszeresen osztok meg akciókat de csak azokról a játékokról amik tényleg jók és érnek is valamit, a trashel én nem foglalkozom.
Egyébként akciók figyelésére, elemzésére az isthereanydeal az egyik legjobb oldal. De az összefoglalóban is van egy link az akciós reddit csatornához.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23676) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Amúgy most pont hogy ránéztem Ubisoft akciók vannak indiegalan, Star Trek van 12$-ért, TNG dlc meg 7.5 $ de van Space Junkies is 5$-ért. Nézzetek szét hátha találtok valami érdekeset még.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23677) v2


v2
senior tag

Extreme digitalban az eladó azt mondta, hogy amit cosmost eladtak mind vissza is került. Ez a központi raktárban volt. Egyébként minden további nélkül kaptam a pénzem

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23678) pRoject22 válasza v2 (#23677) üzenetére


pRoject22
őstag

De jól döntöttem amikor vissza mondtam és inkább ReverB-t vettem, azt nem bántam meg mert jól működik :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23679) Jinxb1rd válasza Dyingsoul (#23675) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

:R

Tegnap böngészgettem az elérhető alkalmazások között, hát rendesen égetni fogja a fizetésem ez a vr világ. :DDD

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#23680) abéla


abéla
senior tag

nna tl;dr; aki pörög, ugorjon a végére (summa) :))

Oculus Rift S megrendelés Alzától 2 év garival: ok (bár amit küldtek áfás számla gyanánt... hát, kell hozzá NAV-gyomor, hogy ezt befogadja, az tutti :) , bár inkább a jövőtállóbb gari miatt vettem onnan, a szla csak bonus, ha ok lesz)
Win10 upgrade: ok
lehet én öregszem, de komolyan az elmúlt 25-30évnyi home-it aktívkodásom egyik legszopóbb rendszerváltása volt: há' miért kell szédíteni a népet, hogy csak egy gombnyomás és minden-szépésjó-lesz(origi 8.1-ről); persze ha nem, akkor meg hiteget, hogy de, te csak nyomjad a gombot-frissíts-szinkronizálj, nem lesz itt semmi gond; de lett, így egy oldskúl digitális renevatio keretén belül (aka. format C: ) egy-két hajnalt rááldozva, felkúszott a win10.
Konkl.: a win10/edge/driver támogatás jó (bár én kicsit paranoid lettem ettől a sok rendszer sync/kukkolástól) éspersze a bing mongyonle :D .
Családi, össznépi takonykóron túllevés: ok
OR S megérkezett, külső hullámpapír doboz alján csak egy piciny, ujjnyi kis lyukacska volt, amit persze átvételkor nem csekkoltam (merthát mindeig rohan a futár.. én meg luzer voltam): lelki szemeim előtt már lencsét karcoló, vizorból kiálló kötőtűket vizionáltam... de nem, semmi baja nem volt :DDD (azért mielőtt kifizetitek, ti inkább bontassátok ki ilyen esetben).
Oculus kábelmenedzsment (HD660s-sel megfejelve): ok
(ductape a barátom : ): itt egy kicsit megértettem a Questes banda (klikkesedés alap :) ) érvrendszerének core-motivációját, de akármennyire is próbáltam szoktatni magam a free-érzéshez, nem tudtam szabadulni a gondolattol, hogy egy ~100mV-nyi nagyságrendű potenciálon kapcsolgató ion-csatornák billiárdjainak brutál-bonyolult szabályozási rendszerébe(~agyvagymi) nem zavar be egy a fejemtől pár mm-cm-re lévő, 5Ghz-en nyomuló, nem is elhanyagolható mennyiségű energiát közvetítő éteri pöröj (ez e-szmog-e?)
Oculus setup: ok ;
persze ez is volt vagy fél nap: legújabb oc. runtime + firmware, majd setup, na itt kezdődött a gubanc: HMD sensor check failure, try another usb3 bla-bla, setupnál megakadt, csak pörgött.
Szokásos mindenből driver legújabb check, + reinstall, majd power -management (power settings + device managerben is(!)), biosban usb legacy disable, uninstall+restart, majd reinstall oculus progi, de közben minden virusírtó/defender kilőve, win privacy mic+cam engedélyezve minden éééééés tadaam felment pikk-pakk
Oculus touch-okhoz panasonic enelop 1900mAh AA aksik teljesen jók (vettem vagy 8-at, azt hittem 2 kell táccsonként :DDD ).

Na és néhány napot követően tegnap hajnali 3-kor fejemre pattintottam a hmd-t.... és csak néztem, hogy háát miezmááá' alig szebb a DK2-höz képest (kb 1 hete lelkesedésből megint előszedtem), ejnye-bejnye hát mi lesz így (nem pont ezeket a szavakat használva :) ) .
Aztán állítgattam IPD-t, meg fejpoziciót, egyre jobb lett, de azért messze nem voltam lenyűgözve.
Mivel DK2-nél gyakorlatilag nem volt különbség, hogy viseltem-e szemüveget vagy sem, lévén olyan sz*r képe volt (meg nem is nagyon fért alá) itt sem pakoltam be alá egyből, meg nem is nagyon akartam egy karccal indítani az akkor egyre inkább refund-gyanus ismerkedést.

Majd végső elkeseredésemben az ISS demonál gondoltam legnagyobbra állítva a fejpántot+visor előtartást csak megpróbálom beapplikálni alá (gyárilag is így ajánlott, szemüvegem lemérve is benne volt a tűréshatárban) és itt jött a megváltás, basszus ennek annyira jó a képe DK2-höz képest, hogy szemüveggel lényegeben tűéles lett minden
:C :W :O .
(e fenti emoji-sorozat kevéssé adja vissza a hajnali állapotomat...)

Lényegében a szemenkénti (-2 - (-2.5) D) korrekciómmal minden a helyére került, és azt hiszem, mivel cylinderes is (-1.25; -1.5) talán még az optikai IPD-m sem olyan vészes (ugye szabad szemmel, szemüveg nélkül néztem tükörben, meg a programban, azzal meg kissé máshova vetül a kép), legalábbis olyan 68mm-nél volt a legkellemesebb/jobb az élmény.
Egyszer a frász jött rám, amikor nekikoccant a lencse a másiknak (műa. az enyém szerencsére karc nem lett semelyiken), le is vettem szépen, majd elkezdetem nézegetni a felapplikálható lencséket az S-hez.
...ekkor 4:30 volt, 2-3 napja (már nem tudom) 5 órákat aludtam ... ezt hallva, mind a tíz ujját megnyalná egy túlbuzgó pszichomókus :DDD

Mikor 2015 tavaszán nagy reményekkel telve megrendeltem a DK2-t, valami ilyesmire számítottam és örülök, hogy az eddigi hullámzó eredméynek ellenére nem veszett ki belőlem a lelkesedés, mert ez az élmény bizony már ott tart amit kb a VFX-1 -es doom-os, vagy 25-30 éves meghatározó benyomásom óta várok !!
A touch-ok zseniálisak, a beleélést nagyon segíti, követés minden helyzetben jó volt, majd a fülemet is meg tudom vakarni (hogy mást ne mondjak ;] ), a képe gyönyörű (ja lehetne jobb a fekete-meg tűélesebbb-meg ...ehh), nincs röccenés, a guardian nagyon jól működik (kell is, simán elveszel), jelenleg a 980Ti elég volt, de nyilván ez vlsznűleg a szűk keresztmetszet (2700s vagy sima 2800 elfér).

*
*
*
Summa: jó és szép és minden forintját MEGÉRI (de szemüvegeseknek kell a + lencse)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23682) Chapel


Chapel
addikt

Üdv,

Kis segítséget kérnék - Oculus rift - , hiába resetelem a guradian beállításokat, a szenzorok állása a rendszere szerint totál nem tükrözi a valóságot.

Ezt mutatja a rendszer.
A valóságban pedig 170-180cm-re vannak egymástól.

Próbáltam elforgatni, arrébb rakni, egyszerűen nem tudom párhuzamba hozni a valsó pozicióval.
Jelzem, ez régebben nem jelentkezett.

Döglődő szenzor(ok)?

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#23683) Dyingsoul válasza Chapel (#23682) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én a kép alapján úgy látom, hogy pontosan úgy állnak a szenzorok ahogy el vannak helyezve. Az asztalod mély. Az egyik hátrébb van, mint a másik. A távolság kiírást pont nem látjuk lemaradt a képről. Esetleg még azt próbáld meg hogy a beállítás végén tényleg a monitorodra mutass. A képen nem tudom miért északra tette a monitorod mikor ott van a két szenzor között.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23684) kiskuplung válasza Chapel (#23682) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen és próbáld ki a sensor bounds-ot, az Oculus store-ból.

(#23688) kiskuplung válasza abydos (#23686) üzenetére


kiskuplung
őstag

Asgard-dal hogy állsz?
Láttam, hogy van videó, de cikket /tesztet nem írsz róla?
Én még egy hétig nem jutok haza, addig mi kell bírnom. :(

(#23689) abydos válasza kiskuplung (#23688) üzenetére


abydos
aktív tag

Sajna nem kaptam tesztpéldányt, így magam vettem meg, viszont ilyenkor nincs rajtam nyomás, hogy írjak róla vagy valami, szóval inkább játszom csak :D
Amúgy nagyon jó játék, simán megéri az árát. Tényleg érdekes a sztori is meg az egész nagyon részletes.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23692) v2 válasza abydos (#23689) üzenetére


v2
senior tag

Midgardban amikor a parton vagyok mit akar a törpe enni? Elakadtam :Y A játék meg szenzációs, nagyon szép és jó a hangulata. Ajánlott vétel.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23698) Dyingsoul válasza kiskuplung (#23688) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én is filózom rajta, hogy megvegyem-e. Videókat én nem nézek róla mert nem akarok spoilert viszont valahogy jó lenne kideríteni hány játékóra van ebben a játékban. Bár az árát biztosan megéri. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23699) Raymond válasza Dyingsoul (#23698) üzenetére


Raymond
félisten

"They were promising over 30 hours of original, non-repetitive content, a vast and highly-detailed world, a fully voice-acted original Norse storyline, and an intense melee-focused combat system.

It took me 25-hours to finally see the credits roll on the main storyline and that required skipping a litany of side quests, ancillary challenges, foregoing a multitude of upgrade options, and focusing almost entirely on just the main story. To see it all I can easily see it lasting upwards of 30-40 hours just as Oculus promised."

[link]

Az a 30+ ora akkor benne van ha 25 ora ugy hogy vegigrohansz csak a story missziokon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23700) kiskuplung válasza Dyingsoul (#23698) üzenetére


kiskuplung
őstag

Gonosz kérdés jön : megpróbálod majd megoldani a Cosmos-szal? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.