Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Raymond válasza danny73 (#23000) üzenetére


Raymond
félisten

Settings - > Beta -> Restart Oculus

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23002) barcalaci84 válasza Jacek (#22992) üzenetére


barcalaci84
őstag

Hiába nagyobb a Quest felbontasa, de mivel OLed így nagyobb a screen door...
Plusz rift S - nel és a többi idei pcvr eszköznel tudsz ratolni egy 2 x - es supersamplinget, amivel már nagyon jó kép van...
Illetve S - n a god Ray is kisebb...
Filmezesre gyakorlatilag csak ezt használom és a 4k - s tv - t eléggé megbantam, mert nem nagyon van kihasznalva május óta..

(#23003) fulton válasza barcalaci84 (#23002) üzenetére


fulton
addikt

Milyen kár hogy a go ban nem lehet állítani az IPD -t. Szívesen részesülnék benne filmnézésben.

(#23004) vicopapa válasza v2 (#22995) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Ebből jövő héten lesz csak valami ☹️☹️

(#23005) TiberiusX válasza vicopapa (#23004) üzenetére


TiberiusX
tag

Én postára kértem a Cosmost. Reménykedek, hogy szombatra kiviszik oda.

(#23006) abydos válasza Jacek (#22994) üzenetére


abydos
aktív tag

Csak annyit, hogy hamarosan jön és nem lesz benne multi, innentől kezdve engem nem érdekel a játék, főleg, hogy még újra meg is kell vennünk, hiába van meg már 834 verzió edition-ben.
https://store.steampowered.com/app/991260/Borderlands_2_VR/

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23007) bunnyhu válasza Dyingsoul (#22941) üzenetére


bunnyhu
senior tag

4 portos is jó lenne, csak nem szállítják Mo-ra, evvan. CV1 már valóban kifutott, de egyszerűen nem jelentek meg az inaktek kártyák a használt piacon, akitől vettem a szemüveget az is inkább megtartotta a nyavajás :O

https://divecenter.hu

(#23008) MlbMatic válasza bunnyhu (#23007) üzenetére


MlbMatic
tag

van 2 portos ASUS USB 3 pcie kartyam felesleges, CV1 el hasznaltam, ha gondolod,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23009) abéla


abéla
senior tag

Jól érzem, hogy (újra)kezdő VR fanként, a O. Questhez nemrég bejelentett oculus Linkkel, meg az -időközben megmért- 70-71-es IPD-mel az S helyett Questet kellene vennem nekem? ... vagy használt CV1...
Na persze a Cosmos biztos jó lenne, de az nekem már sok (főleg a borítékolható vga fejlesztéssel együtt), mondjuk Extr. D-os Cosmos továbbértékesítést 230-ért meggondnék :P

ps.: engem Elitben, DCS-ben nem zavart a régi DK2-m 72hz-e egyáltalán(szóval Questben is együtt tudnék élni vele), sokkal inkább a vizualitás (bár így elnézve, lehet ott is sokat rontott az összképen az IPD-m, mivel annál az optimálist 58.5-68.5 közé adták meg és ott is csak szoftveres állítás, meg egypaneles kijelző van.)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23010) Jacek válasza abydos (#23006) üzenetére


Jacek
veterán

:R

(#23011) Jacek


Jacek
veterán

Hétvégén RiftS-Reverb-Cosmos fest lesz :)
Ár teljesítményben nem hiszem hogy verhető a Rift-S.

(#23012) fulton válasza abéla (#23009) üzenetére


fulton
addikt

Nem fogsz 230 ért látni eladót még :) Hiába annyiért kapják.

(#23013) abéla válasza Jacek (#23011) üzenetére


abéla
senior tag

Nna de mi lesz a gyíkemberekkel (likeme) :N

fulton: a végén a nyelvnyujtogatás azért jól jelzi az ebbe vetett bizodalmam.
De egyébként az gond, hogy egy nem jelentéktelen vásárlói rétegnek (~35-40%) kb ez a választása marad (Quest-Cosmos).
... vagy bízik benne, hogy elég neki a Rift S "maradék" sweet spot-ja 70+ ipd-vel

Jut eszembe: Reverb-ben sem lehet IPD-t hw állítani?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23014) Jacek válasza abéla (#23013) üzenetére


Jacek
veterán

Nem lehet, asszem 63 +/- 8mm soft

Nekem 65 ezért bízom hogy nekem a Reverb lesz a jó simezni, de azért kocáznék mellette föleg hogyha jelenne meg AAA jatékszerűség ami nem fél órás..
Hétvégén tesztelek de a Cosmos valszeg csak hétfőn ér ide...

[ Szerkesztve ]

(#23015) gebalazs


gebalazs
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok itt, bár Oculus-sal végigjártam a DK2-CV1-S lépcsőt. Most csak egy pozitív tapasztalatot szeretnék megosztani mindazzal, aki szeretne a Rift S-el este vagy sötét szobában játszani megbízható tracking-gel és esetleg még nem hallott erről az ötletről. A megoldás egy 850 nm-es fényt kibocsátó infra lámpa/reflektor. Én az Amazonról rendeltem egyet 26 EUR-ért és csodásan működik. A Passthrough+ gyakorlatilag éjjellátóként funkcionál. Tökéletesen lehet látni vele a vaksötét szobában.

(#23016) Jacek


Jacek
veterán

Tomshardvare megjelenési teszt.

[link]

hmm azt nem si tudtam hogy lehet majd pl az index vezérlőit használni vele
6 órát bír átlag a vezérlő

(#23017) Raymond válasza Jacek (#23016) üzenetére


Raymond
félisten

Egyelore nem lehet vele semmit hasznalni a sajat kontrollereken kivul. Az amit emlitesz majd akkor lesz lehetseges ha a Lighthouse tracking modul-t kiadjak valamikor a kovetkezo honapokban, akkor majd ki lehet cserelni a HMD-n az elolapot hogy azokkal is mukodjon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23018) abydos


abydos
aktív tag

Én már átlagos VR felhasználásra csak a Questet fogom ajánlani. Annál jobb Ár/értékű headset nincs, főleg úgy, hogy a legsokoldalúbb is egyben, hisz mobil IS és mindent IS fog tudni.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23019) Raymond válasza Jacek (#23016) üzenetére


Raymond
félisten

"6 órát bír átlag a vezérlő"

Hmm...ahogy nezem ezt felreolvastad :)

"For example, the original Vive wands included internal rechargeable lithium-ion batteries that charged via USB. Unfortunately, you couldn't replace the batteries, but the battery packs provided about 6 hours of play, which is more than most people would ever need in a day. The Cosmos controllers require two AA batteries each, and the charge lasts approximately 2 hours. A few sets of rechargeable AA batteries would be a good investment if you buy a Cosmos."

Az a 6 ora az eredeti Vive Wand-okra vonatkozik, a Cosmos-ra itt (is mint masok) 2 orat ir.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23020) Jacek válasza Raymond (#23017) üzenetére


Jacek
veterán

"lehet majd" ezt írtam.

Most hogy nézem tényleg :( csak átfutottam dolgozom :D

(#23021) Jacek válasza abydos (#23018) üzenetére


Jacek
veterán

Így hogy rá lehet kötni PC-re egyértelműen.

(#23022) Raymond válasza Jacek (#23020) üzenetére


Raymond
félisten

Annyira azet nem meglepo az a 2 ora, a WMR kontrollerek is eszik az akkut rendesen, de en mondjuk soha nem mertem meddig jo de egyertelmuen joval hamarabb merultek le mint a CV1 kontrollerek. Ez meg meg tobbet eszik mert ugy nez ki tobb LED-et kell etetni rajta. Kell hozza par ujratoltheto akku, meg a 4-es pakk nem eleg es 8 darab is logisztikailag problemas mert ezek alltalaban nagyon sokaig toltodnek igy ha biztosra akarsz menni akkor jobb ha van tobb mint 8 darab - 4 a kontrollerekben, 4 feltoltve hogy cserelni tudj es 4 a tolton. Azert igy belegondolva ez durva es egyszer hasznalatos eldobhato duracell az tuti nem megoldas (meg ha nem is duracell hanem valami olcso store brand akkor se).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23023) Jacek válasza Raymond (#23022) üzenetére


Jacek
veterán

Egyértelmű.

(#23024) pRoject22


pRoject22
őstag

Holnap elviekben megkapom a cosmost, ki sem fogom bontani hanem akit érdekel elviheti 260.000 ft-ért, ha nálam lesz akkor felfogom tenni a hardverapróra, Edigital számlával, papirokkal bontatlanul.

¯\_(ツ)_/¯

(#23025) pRoject22


pRoject22
őstag

(#23026) sakkay válasza pRoject22 (#23024) üzenetére


sakkay
aktív tag

Miért, ha kérdezhetem??

(#23027) pRoject22 válasza sakkay (#23026) üzenetére


pRoject22
őstag

Mivel a rift S-t eladtam már és egy Reverb V2-t rendeltem a szebb kép miatt igy a cosmosra nincs szükségem, tudom ,hogy a Reverb nem alkalmas csak ülő játékra de nekem csak és kizárólag autoszimhez kell igy ha a legjobb képet akarom akkor a Reverb a nyerő.

¯\_(ツ)_/¯

(#23028) sakkay válasza pRoject22 (#23027) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na jó de bele sem nézel? Elég...nem okos dolog :) A reverbnek komoly szín és minőségi problémái vannak, és ugyan nagyon komoly a felbontása, ellenben a cosmosnak nagyon szép a képe és jó a felbontása...lehet, hogy partiban lenne. Amúgy én is szimre használom, de látván mit művelt a HP kiadáskor én nem bízok bennük. Javaslom azért nézzél bele a cosmosba mindenképpen...

(#23029) Dyingsoul válasza Raymond (#23019) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Azért vicces ami itt a kontrollerek üzemideje körül megy. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23030) pRoject22 válasza sakkay (#23028) üzenetére


pRoject22
őstag

Én a javitott V2 verziót vettem meg, azzal már nincsenek bajok :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23031) Magyarfarkas válasza sakkay (#23028) üzenetére


Magyarfarkas
tag

A reverbnek a fő problémája a kényelmetlenség de majd a vr cover ezt megoldja, de a látvány...kárpótol! A színek nem veszélyesek, de a htc megbízható névként mégis ugyanazt csinálta mint a hp és kiadott egy félkész szemüveget, ami miatt rózsaszín cetliket kell rargasztani a zözöld falra mert nem követ és az egyik legfőbb teszternek olyan példányt küldenek, ami világos szobába hiányolja a fényt! A rift s-el is voltak problémák indulásnál, de jézus, azért ennyi szarra indulásnál nem számítottam a htc-nél:D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23032) Raymond válasza pRoject22 (#23030) üzenetére


Raymond
félisten

Azert annyira nem egyertelmu hogy vannak vagy nincsenek bajok. A masik dolog hogy azert en kiprobalnak hogy a kisebb FOV hogy jon be na meg azt is hogy melyik all jobban a fejemen, foleg hosszabb tavon mert ez inkabb nyom a latba mint a nagyobb felbontas. Kiaba tueles a kep ha a sweet spot-ot kicsinek talalod vagy a HMD nemigen marad meg olyan pozicioban hogy ne mozdulj ki onnan es hasonlo aprosagok. Vagy az abszolut fej/arc fuggo hogy hogyan passzol az egesz a fejedre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23033) kiskuplung válasza Dyingsoul (#23029) üzenetére


kiskuplung
őstag

Említhetnénk azt is, hogy eddig nem volt viszonyítási alap, de ezekben az unboxing videókban már látszik, hogy eléggé szteroidos lett a kinézet is, legalább 1,5x akkora, mint a Touch kontrollerek. Mikor a kínai lány kezében megláttam, azt hittem ő a kicsi, de aztán mellérakta a Touch-ot :)

Ja és 2 elem megy bele, már emiatt is jóval nehezebb. MIndezt a 1,5x Rift S/Quest áron, hát tényleg nem tudom. Ez a 220ezres ár is, aminek itt örülnek, az pont 50ezerrel több, mint amiért a CV1-et vettem. 2,5 éve.

(#23034) abydos


abydos
aktív tag

Zoli a HVRC Discordon alkotott :D

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23035) pRoject22 válasza Raymond (#23032) üzenetére


pRoject22
őstag

Háát én igy döntöttem, még nem érkezett meg, kb hétfőn lesz nálam, ha nagyon rossz akkor meg vissza küldöm, de akinek ilyen van ő azt mondta ,hogy teljesen jó :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23036) sakkay válasza Magyarfarkas (#23031) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na jó. Ezt a rózsaszín cetlizés csak ennél a kislánynál történt, fura is nekem ez egy picit :N . A HP indulásánál durvábbat még életemben nem láttam-nem feledem el nekik. Előrendelés lett visszamondva. Ezek a problémák amiket írsz, azért furák, mert valamelyik teszternél elő sem jön, vsz. valami szoftveres gond, kicsit már jótékony homály fedi az s kijövetelét-lévén nem volt még előtte belső követéses cucc, más is volt az elvárás. :DDD Egyet ígérhetek, kőkeményen leírom milyen nálam, (elfogultság meg gyanús elhajlások más vr irányába)!! és ha szar azonnal váltok másikra. Nincs kedvenc gyártóm mint említettem. Csak azt nézem, hogy milyen.

(#23037) Dyingsoul válasza kiskuplung (#23033) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az a baj, hogy telnek az évek de még mindig nincs "tökéletes" HMD. Kompromisszumokat még akkor is kell kötni, ha tele a kassza. Én kicsit most úgy érzem az idei év arról szólt, hogy jött egy rakás úgy HMD és mindegyik megkapta a fikaesőt kivétel nélkül. Aztán persze a vége úgy is az, hogy mi fogyasztók a saját szempontrendszerünk szerint választjuk azt, aminek a kompromisszumait el tudjuk fogadni.

Az árazás meg olyan, amilyen viszont olcsóbb nem nagyon lesz az, ami éppen megjelenik. Telefonok esetén sem lesz olcsóbb az aktuális flagship.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23038) Jacek válasza pRoject22 (#23035) üzenetére


Jacek
veterán

Este irjak? :DD :DDD Most megis lehet megjon a Cosmos is holnap es kibontom :)

[ Szerkesztve ]

(#23039) pRoject22 válasza Jacek (#23038) üzenetére


pRoject22
őstag

Naa király, ez is V2 már? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23040) speppi válasza Jacek (#23038) üzenetére


speppi
csendes tag

honnan jönnek az információid a szállításról? Én nem számítok rá keddnél hamarabb.

(#23041) Dyingsoul válasza speppi (#23040) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ha az ED Cosmos rendelésről van szó:
Én tegnap felhívtam az ED-t. Azt mondták épp most érkeztek be hozzájuk a központba a Cosmos-ok. Azt nem tudta megígérni, hogy pénteken már átvehető lesz a debreceni ED-ben (mert én oda kértem) de azt mondta jövő hét hétfő-kedden már biztosan számíthatok rá, hogy mehetek érte.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23042) speppi válasza Dyingsoul (#23041) üzenetére


speppi
csendes tag

Köszi az infót!

(#23043) pRoject22 válasza Dyingsoul (#23041) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem is azt mondták tegnap,hogy már készleten vannak, erre ma du kaptam egy mailt ,hogy majd csak holnap lesznek készleten, ma felhivtam őket de valami szégyenlős fiatal és alkalmatlan ügyfélszolgálatos gyerek vette fel aki hallgatott a telefonba és félre beszélt meg mormogott az orra alatt, rá is tettem a telefont, sztem bevolt tépve vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#23044) Raymond válasza pRoject22 (#23043) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy nem igazan tudott a telefonbeszelgetesre koncentralni mert epp a te Cosmos-od volt a fejen es probalgatta a VR-t :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23045) pRoject22 válasza Raymond (#23044) üzenetére


pRoject22
őstag

Az is lehet :D De eddig egy normális segitőkész sráccal beszéltem aki korrekt volt, de ez a mai ez katasztrófa, pályát tévesztett.

¯\_(ツ)_/¯

(#23046) Magyarfarkas válasza sakkay (#23036) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Nálam nincs elfogultság, csak a leghasználhatóbbat és a legkényelmesebb számít! Nekem headsetben árban nincs határ, kiadnék én 2-3-4ezer eurót is egy headsetért, de jelenleg nincsen értelme

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23047) sakkay válasza Magyarfarkas (#23046) üzenetére


sakkay
aktív tag

Jaja-ugyanez. Mondjuk 4 ezret semmiért nem adnék.

(#23048) Jacek válasza speppi (#23040) üzenetére


Jacek
veterán

Nem otthoni hanem sved, latom vegig appban hol tart a dolog.

(#23049) Jacek válasza pRoject22 (#23039) üzenetére


Jacek
veterán

Ööö leghalvanyabb fogalmam sincs:)))
Honnan tudom kideriteni?

(#23050) pRoject22 válasza Jacek (#23049) üzenetére


pRoject22
őstag

Elviekben a sorozatszámból látszik, ami a 27. hét után jött ki az a V2 verzió

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.