Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Márton


Márton
nagyúr

Brink Traveler 8 dodó, aki esetleg nem csapott még le rá.
Nagyon szép, már multi is van benne és tovább fejleszti a csapat, új helyszínek, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48002) gulasoft válasza Geresics (#47991) üzenetére


gulasoft
őstag

Pc-re felraktad gondolom már az oculus driverét. Ha igen akkor az Airlink beállítás annyi, hogy bepöckölöd a fejszetten (talán most a setup/device-ba rakták, de össze vissza pkolgatják keresd meg air-link enable) ezután a pc-den feldob egy párosítási kódot, amit leokézol (az összes pct felodbja ami a hálózaton van, és rajta van az oculus progi), és kb. ennyi. Ha ezentúl az oculuson a setup képernyőn (nem a setupban) kiválasztod, hogy csatlakozás, akkor a számítóggépen magától betölti az oculus appot, és a fejszett átvált egy rift-s emulátorba. Láthatod pl. a pc képernyőjét, meg mindeféle mókát lehet csinálni, de ilyenkor a fejszetted csak megjelenítőként működik mindent a pc-d számol, kell alá vas, de az neked megvan.
Itt megtalálsz este ha kérdés van.
https://discord.gg/RBpeSruDCC

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48003) JoolsNOS válasza a2d2 (#48000) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szerintem a VGA árak már kimondottam emészthetőek. 330ért vettem a kártyámat januárban. Már 200 alatt is kapni...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#48004) fatal` válasza a2d2 (#48000) üzenetére


fatal`
titán

A VGA-k már MSRP-n, vagy az alatt mennek, nem lesz ennél olcsóbb.

(#48005) Raymond válasza JoolsNOS (#48003) üzenetére


Raymond
félisten

A hasznalt 3070 most 400-450EUR-nal az uj pedig 580-620EUR-nal kezdodnek. Azert van meg hova menni ha nem akar az ember 8GB kartyat vagy erosebbet akar mint egy 3060 12GB mert a 3080-ak meg mindig eleg dragak 700-800EUR mindegy hogy hasznalt vagy uj.

fatal`
Azert en majd az ETH merge utan a hetvegen ranezek mi a helyzet a hasznalt kartyak araval.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48006) fatal` válasza Raymond (#48005) üzenetére


fatal`
titán

Valamiért feltételeztem, hogy új kártyáról beszél.

Én biztos nem vennék használt bányakártyát, akármilyen nyomott áron van.

Szerintem még a 4-es sorozat sem fogja nagyon leverni a 3-as árát, mert a raktárkészletet ki akarják szórni, így az nv sztem a 4-est árban feljebb fogja pozícionálni.

(#48007) Geresics


Geresics
addikt

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok segítséget! :R :R :R
A héten vadászok valami frankó routert hozzá, és neki is ugrok a dolognak amint odajutok!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#48008) Raymond válasza fatal` (#48006) üzenetére


Raymond
félisten

"Én biztos nem vennék használt bányakártyát,..."

Sokan vannak igy.

"...akármilyen nyomott áron van."

Ez viszont mar nem ilyen egyszeru. Megritkul az eltokeltek szama ahogy a hasznalt ar csokken. Sokkal tobben megreszkirozzak a hasznaltat ha mondjuk 350EUR vs kozel 600EUR az arany. Vagy ha a hasznalt 3080 12GB ugyanannyiba kerul mint az uj 3070 akkor szinten.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48009) Raymond válasza Geresics (#48007) üzenetére


Raymond
félisten

Videokat a PC-rol masolas nelkul lejatszhatsz DLNA-n keresztul a beepitett Quest lejatszoval vagy SMB-n keresztul mondjuk a Pigasus-al [link] ami ugyan 7EUR, de nagyon jo lejatszo.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48010) a2d2 válasza fatal` (#48004) üzenetére


a2d2
addikt

Megnéztem, valóban elértük az MSRP árat.
Ha kiindulásképp maradnék ennél a képletnél hogy ahány USD MSRP annyi euro + 27% áfa.
Ezek alapján a 3060 = 330 x 400 x 1,27 = 167e
Ezek alapján a 3060 TI = 400 x 400 x 1,27 = 203e
És valóban kapható itthon a sima 170-ért és a TI 200-ért, bolti garis vadi újonnan.

Alakul ez. De pl kínában akkora használtpiac alakult ki hogy a boltok is MSRP alá mentek már akár 25-30%-al is!
Ezen kívül ha piacra dobják végre a 40-es szériát meg esetleg az Intel cuccait (ha lesz belőlük valami) akkor bevett szokás az előző széria árait csökkenteni kicsit (mondjuk 50 dollárral).
Ezen kívül a hírek szerint akkora felhalmozott készlete van még az Nvidiának a 30-as chipekből, hogy vadi új kártyákat dobál még belőlük piacra (lesz a mostaninál erősebb is gyengébb is). Szerintem ezek is nyomottabb árakon jönnek majd, esetleg kicsit erősebbek ugyanolyan áron ami lejjebb viszi a régebbi kiadások árát.
Na a lényeg hogy pár hónapot még várok mert egyrészt úgyis csak télen szoktam játszani másrészt szerintem lejjebb fog ez még menni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48011) fatal` válasza Raymond (#48008) üzenetére


fatal`
titán

ETH-n kívül mást is lehet bányászni, csodálkoznék ha ekkora bukóval tömegével kezdenék eladni a kártyákat.

De majd meglátjuk.

(#48012) Raymond válasza fatal` (#48011) üzenetére


Raymond
félisten

A tobbi a gyakorlatban lenyegtelen, de csak ket napot kell varni es eloben nezhetjuk hogy mi a helyzet :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48013) fatal` válasza Raymond (#48012) üzenetére


fatal`
titán

Én ennek csak örülök, a hobbira költött pénz nekem nem befektetés, viszont a bánya irgalmatlan pazarlás a semmire. :)

Kiváncsi leszek én is. Na nem offolok tovább. :)

(#48014) Jacek válasza a2d2 (#48010) üzenetére


Jacek
veterán

Mar reg elertuk , juliusban adtam el otthon 3060Ti-t 2 hetest! Szamlas stb. 165-ert. 2 honapos 3080 TUF-okat mindennel 285e es ez juli volt.

(#48015) a2d2 válasza Jacek (#48014) üzenetére


a2d2
addikt

Na basszus ilyesmi jó lenne már nekem is simán.
De szerintem megy ez még lejjebb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48016) fatal` válasza Jacek (#48014) üzenetére


fatal`
titán

3080-at 285-ért adtad el? Azt elvesztegetted annyiért. Vagy 10 perc alatt akartál szabadulni tőle. :)

(#48017) Jacek válasza fatal` (#48016) üzenetére


Jacek
veterán

Nem arulni akartam hanem eladni, 2 honapot csakanyoltak, ingyen arammal es eleve olcsobban vettem valamivel, ugy dontottem akkor zarom a boltot.

Juliban a 3090 Suprim X- et nem vittek el meg 2 ev garival :D

[ Szerkesztve ]

(#48018) Csavez™


Csavez™
veterán

Milyen az az ingyen áram?

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#48019) Jacek válasza Csavez™ (#48018) üzenetére


Jacek
veterán

Céges :D Itt svédben kötöttek pl 5 éves kontraktot hogy benne volt a bérleti díjban az áram :DDD Már nem kötnek ilyet :D

(#48020) kevike576 válasza Jacek (#48019) üzenetére


kevike576
senior tag

(#48021) Jacek válasza kevike576 (#48020) üzenetére


Jacek
veterán

He? :)

(#48022) -Solt- válasza Jacek (#48019) üzenetére


-Solt-
veterán

A magyarokra nincs felkészülve a világ... ;]

www.smart-bus.hu

(#48023) kevike576 válasza Jacek (#48021) üzenetére


kevike576
senior tag

Lehet hogy bullshit, de tényleg ajánlotta a svéd hatóság a sátrat, ha időszakosan lekapcsolják az áramot ? :) Mert így candle lesz, nem VR..

(#48024) Csavez™ válasza Jacek (#48019) üzenetére


Csavez™
veterán

Az kemény, miért nem raktál egy kaparó parkot oda! :K

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#48025) Jacek válasza Csavez™ (#48024) üzenetére


Jacek
veterán

Nem az enyém volt :) Csak a rigemet raktam oda, aki azok komoly farmot vágtak oda.

(#48026) Jacek válasza kevike576 (#48023) üzenetére


Jacek
veterán

Ja itt vannak ajánlások, kapsz szép fűzetet mit tarts otthon mennyi élelmiszert stb.
Mi ttt szerintem fél évig nem halunk éhen :DDD Még egy nyilpuskát akarok hogy mellbe löjem aki el akarja venni :DD
Cégemnél van 2000l tűzelő olaj meg egy värmekanon, azzal elfűtögetek.

(#48027) kevike576 válasza Jacek (#48026) üzenetére


kevike576
senior tag

Akkor nem bullshit..ami nem feltétlen rossz, mert előbb utóbb magyarba is eljön a madmax, de lépéshátrányban leszünk a svédekhez képest :)

(#48028) Jacek válasza kevike576 (#48027) üzenetére


Jacek
veterán

Ez itt nem újdonság, régen is volt.

(#48029) gulasoft


gulasoft
őstag

Ennek a retkes bányászatnak végre vége lett, mert ilyen energia árak mellett már nem éri meg szerencsére, így a sok idióta bányáz ott álla 7-8 kártyás gépével, és ezért a használtpiac lenyomja az árakat. Itt volt már nagyon az ideje.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48030) Geresics válasza Geresics (#48007) üzenetére


Geresics
addikt

Rendeltem egy Asus AX3000 Router - RT-AX58U V2-t, odateszem a gép mellé az asztalra (oda falból jön az UTP a Telekom optikai csomaghoz járó normálisabb routerből), és kipróbálom. Az új routert gondolom ilyenkor célszerű AP-ba rakni?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#48031) Raymond válasza Geresics (#48030) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenkeppen AP modban legyen. A Telekom routerbol az Asus-ba menjen a kabel (sima LAN portba mivel AP modban megy) es a PC is az Asus-ba kabellel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48032) fatal` válasza Geresics (#48030) üzenetére


fatal`
titán

Ha csak ez az 1 dedikált eszköz lesz VR-ra használva mindenképpen AP-ba tedd.

Nekem 2 külön szobában is megy a VR, két külön routerrel, épp gondolkodom, hogy ethernet based mesh-t csinálok belőlük, mert utálok váltogatni köztük. :DDD De nem tudom működik-e rendesen. Lehet, hogy végül hagyom majd.

Ami idegesít, hogy ha váltok a szobák között, akkor mindig újra kell csinálni a guardiant, mert elfelejti. Azt hittem ezeket tárolja rendesen, amíg az egyik szoba vezetékes linkkel ment, addig nem volt ilyen probléma. De lehet inkább valamelyik szoftverzió óta bugos.

(#48033) Cyberbeni válasza fatal` (#48032) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha ugyanaz az SSID és jelszó, akkor autómatikusan fog váltani, ez már nagyon rég óta így működik. Az ilyen "ethernet based mesh" meg egyéb marketing elnevezések csak arra vannak, hogy újra eladják az embereknek ugyanazt, mint amijük már van.

(#48034) fatal` válasza Cyberbeni (#48033) üzenetére


fatal`
titán

Nem vált automatikusan, mert annyira nincsenek messze egymástól. A mesh az 802.11k/802.11r, más mint simán ugyanazt a SSIDet használni. De nem tudom a headset mennyire támogatja, majd kipróbálom.

(#48035) Pet84


Pet84
tag

Helló,

kérdésem mennyire támogatják a mostani Radeon kártyák a VR-t? Macerásak vagy vállalhatók a geforcekhoz képest?
Vorpx-el vannak tapasztalatok? Szeretnék a régi nagy klasszikusokkal kezdeni (Unreal 1, Half-life, stb..)
:R

Nasenscheidewandverkrümmung

(#48036) macy


macy
addikt

Megvettem tegnap akcióban a Hellblade-et és az Ark Park-ot. Reverb G2 controllerjét át lehet valahogy konfigolni az Ark-hoz? Mert így nem nagyon tudok közlekedni a játékban. A másik kérdésem, hogy a Hellblade csak billentyűvel megy vagy működésre lehet bírni a kontrollert is?

(#48037) s7evcsenko válasza macy (#48036) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hellblade: Xbox kontrollerel lehet vele játszani. :K

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#48038) s7evcsenko válasza Pet84 (#48035) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Helló
Nekem eddig amit próbáltam, minden ment gond és macera nélkül RX6900XT-vel, win11-en.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#48039) Pet84 válasza s7evcsenko (#48038) üzenetére


Pet84
tag

Köszi. Én 6700 xt amíg elmegyek, ekozott és a 3060ti közt vaciláltam. De szerintem maradok a vörös oldalon.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#48040) macy válasza s7evcsenko (#48037) üzenetére


macy
addikt

Hát ez így gáz, hogy a G2 kontrollere nem használható, nincs xbox kontim, marad a billentyűzet.

(#48041) macy


macy
addikt

Senki nem játszotta Reverb-el az Ark Park-ot?

(#48042) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Mobilhoz milyen olcsóbb szemüveg az ajánlott?
Ennek és a hasonló áruaknak van bármi értelme?
Meg ahogy nézem legtöbbhöz az van irva hogy 6 inch - ig fér bele a teló.. akkor akinek pl. 6,4 inch - es a kijelzője az b*szhatja? :F :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#48043) ridiculous válasza ridiculous (#48042) üzenetére


ridiculous
aktív tag

..most néztem vissza 1-2 oldalt, ahogy látom nem nagyon ajánlottak ezek a mobilhoz való szemüvegek, szerintem hagyom is akkor.. :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#48044) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

ED ODYSSEY már játszható VR-ban? Mik arrafelé a hírek?

www.smart-bus.hu

(#48045) macy válasza -Solt- (#48044) üzenetére


macy
addikt

Úgy tudom még mindig csak a hajóban és a roverben megy a vr, de állítólag ez így is marad.

(#48046) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, melyik VR eszköz ajánlott leginkább moziszerű filmezéshez?Tehát összekötöm apple tv-vel és valamelyik streaming szolgáltató filmjét tudom úgy nézni, mintha moziban 20 méteres vásznat néznék.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#48047) Márton válasza pozsoka (#48046) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem engedd el. Nem akarsz te 1.5-2 órán keresztül a fejeden tartani egy ilyen eszközt a kanapén heverészve. És nemhogy 4k, de még az igazi fhd/szem felbontás sincs meg. Poén meg látványos az elején, de én 10-15 percnél hosszabb videókat nem tudok nézni rajta. Akkor már inkább falra vetíts egy 150 ezres használt fhd 3d projival..
imho :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48048) pozsoka válasza Márton (#48047) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszönöm.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#48049) a2d2 válasza Márton (#48047) üzenetére


a2d2
addikt

Én anno az Aquaman-t végigszenvedtem rajta 3D-ben de nem esett jól.
Főleg hogy ott van a hálóban a 3D képes projektor :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48050) s7evcsenko válasza pozsoka (#48046) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én megnéztem a Q2-n pár filmet, nem volt annyira gáz.
Nyilván nem az a minőség, mint a nappaliban az OLED, de mikor csak ehhez férsz hozzá, akkor ez is bőven jó. :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.