Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Dyingsoul válasza Raymond (#42980) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ezt én is behúztam csudajó ár! :)

Mondjuk ilyenkor nem tudom mit csinálnak azok akiknek mondjuk az EP I. megvan. Nem igazodik gondolom az ár ahhoz ha valami megvan a pakkból.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43002) Raymond válasza Dyingsoul (#43001) üzenetére


Raymond
félisten

Igazodik az ar ha mar megvan valami bundlebol. Eddig nalam ugy volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43003) -Solt- válasza Raymond (#43000) üzenetére


-Solt-
veterán

Szuper, köszönöm! :)

www.smart-bus.hu

(#43004) bali777 válasza Raymond (#42980) üzenetére


bali777
aktív tag

Köszönöm, én is behúztam :R :R :R

Meta Quest 3

(#43005) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok,
Van valakinek eladó Oculus quest 2 Szilikon coverja?
Ma este / holnap reggel mennék érte :DDD

Ideálisan Dél BP :B
Hálás köszönet előre is!
:R :R :R :R

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#43006) barcalaci84 válasza Nikla (#43005) üzenetére


barcalaci84
őstag

Írtam privátot!

(#43007) -Solt-


-Solt-
veterán

Ha már szilikon cover… ha egyedül használom a Q2-t akkor is érdemes feltenni?

www.smart-bus.hu

(#43008) Nikla válasza barcalaci84 (#43006) üzenetére


Nikla
tag

Én is, köszi! :)

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#43009) repvez válasza llll (#42995) üzenetére


repvez
addikt

persze, hogy minden megoldhato, de ha már kiad az ember valamiért pénzt, akkor azt szeretném, hogy a cég adja hozzá ezeket és ne nekem kelljen még felderitenem, hogy hol tudom beszerezni, meg még pluszba fizessem .
Ez olyan, hogy ha nincs vagy szar a füllhallgató akkor még azt is vegyek meg kontrollert , és igy már a 300 eurobol lesz 500.

(#43010) gubabela válasza -Solt- (#43007) üzenetére


gubabela
senior tag

Persze, könnyebb tisztítani mint a gyári szivacsot. Egyszerűren áttörölgeted alkoholos vattával és kész is, míg a szivacsot ki kellene mosni és amíg meg nem szárad addíg nem használható. Nekem kényelmesebb is viselni a szilikonost, bár ez egyéni preferencia kérdése.

(#43011) a2d2


a2d2
addikt

Ezf a Population One-t nyomja itt valaki?
Napi akcióban van.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43012) -Solt- válasza gubabela (#43010) üzenetére


-Solt-
veterán

Annyira nem volt szimpatikus az a darab szilikon amit mellékeltek hozzá, hogy inkább hagytam a szivacsot szabadon... a végén már a Rift S-n is csak azt használtam. Kipróbálom majd, mert higiéniai szempontból tényleg optimálisabb mint a csupasz szivacs...

www.smart-bus.hu

(#43013) gubabela válasza -Solt- (#43012) üzenetére


gubabela
senior tag

Nekem még a régebbi szériából való quest2 van, ahhoz nem adtak, csak a gyári szivacsot. Rendeltem hozzá mindenfélét kipróbálni (fave cover, olcsó kínai, stb). Az egyszerű, kicsit vastagabb olcsó kínai vállt be a legjobban, amit a gyári szivacsra lehet ráhúzni.
Ez

[ Szerkesztve ]

(#43014) -Solt- válasza gubabela (#43013) üzenetére


-Solt-
veterán

Előbányásztam... így jobban megnézve és feltéve nem rossz! Tökéletesen passzol, nem gyűrődik... adok neki egy lehetőséget.

www.smart-bus.hu

(#43015) Dyingsoul válasza -Solt- (#43007) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én is használok szilikonost de a VRCover-től rendeltem, az a drágábbik fajta. Kínaim nincs, így összehasonlítani nem tudom. Nekem tetszik, ezt használom mióta megvan, főleg mert én is lusta vagyok a másikat tisztítani, mosni szárítani ilyenek. Ezt csak át kell törölni ahogy más is írta. Egyedül használom főleg, néha vendégek is de eddig senkinek nem okozott irritációt.

Én legfőképp ezért vettem a drágábbikat, mert azért a bőrre főleg izzadós helyeken nem mindegy milyen anyagot tesz az ember, főleg ha órákig hordod.

Az egyetlen hátránya az, hogy mivel nem nedvszívó, így minden csorog minden felé, ha sportosabb játékot játszol. :D Ezért néha leveszem játék közben is áttörölgetni de ez másodperces művelet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43016) -Solt- válasza Dyingsoul (#43015) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha nem jön be ez a gyári megoldás, akkor én is a VRCover verzióval szemezek, de két dolog nem tetszik így ránézésre... az egyik, hogy gyűrött a párna, a másik, hogy az orr melletti részt teljesen kitakarja, így csökken a szellőzés, illetve nem tudok kukkolni a résen... :)

www.smart-bus.hu

(#43017) kiskuplung válasza -Solt- (#43016) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hogy legyen ellenvélemény is, nekem is van ilyen VRcoveres, és nekem is pont ez a bajom vele, mint amit Dyingsoul is írt. Magában rohadtul be lehet izzadni alá, de annyira hogy olyan síkos lesz, hogy lecsúszik az arcodról. Arról nem is beszélve, hogy én előtte sose éreztem még ilyet, hogy annyira izzadok, hogy szó szerint a saját verítékemet iszom.
Ez főleg az orr-rész hibája szerintem, ezt szerencsére le lehet pattintani. Úgy már egy fokkal jobb. Nekem az vált be, hogy erre ráhúztam a régi CV1-hez vett szövetmaszkot, és így most perfekt. Így most külön mosható a szövet is, és fincsi öblítő illata van, plusz alatta ugye nem szivacs van, ami a CV1-nél 1 év után már homeless szagú volt, hanem azt is lehet tisztítani rendesen.

(#43018) Phery válasza kiskuplung (#43017) üzenetére


Phery
csendes tag

nekem nincs vr cover hozzá, ki szoktam mosni a szivacsot, (más nem is használja rajtam kívül) de pont ettől tartok én is, hogy a vr cover alá nagyon beizzadnék... a szivacs azért csak egy lélegző valami.

[ Szerkesztve ]

(#43019) catcrapzy válasza a2d2 (#43011) üzenetére


catcrapzy
csendes tag

ahha tegnap vettem meg énis :)! :C

(#43020) -Solt- válasza kiskuplung (#43017) üzenetére


-Solt-
veterán

Határozottan meglepett a gyári szilikon cover... tegnap este DR2-t nyúztam 2-3 órát és szinte észre sem vettem, hogy rajtam van a Q2. Stabilabban áll a fejemen, egyáltalán nem csúszkál el, mert betapad a szilikon a bőrömön és így nem kellett annyira a fejemre "szorítani". Nem volt VR arcom, nem folyt a víz rólam... minimális nedvesség volt ott ahol érintkezett a bőrömmel és ennyi. Majd még tesztelem Onward és Thrill of the Fight alatt is, de eddig kellemes csalódás...

www.smart-bus.hu

(#43021) Raymond


Raymond
félisten

Regen nem vettem semmit igy behuztam par dolgot a 30% kuponnal es az akcios jatekok listajabol:

Warplanes: WW1 Fighters - 14eur (kuponnal)
Tetris Effect - 16eur
Real VR Fishing - 14eur
Blaston - 7eur

Valamelyik csak jo lesz :) A WW1-et probaltam csak par percig, az ugy nez ki sikerult. A etris-t mar regen meg akartam venni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43022) Márton válasza Raymond (#43021) üzenetére


Márton
nagyúr

nem vagyok pecás, de a fishingen gondolkodom. írnál majd róla, megéri-e?
Többnyire pozitív, de redditen olvastam olyat, aki refundolta.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43023) Raymond válasza Márton (#43022) üzenetére


Raymond
félisten

En se, de nekem bejonnek ezek a "real environment" jatekok/appok, oszinten szolva csak azert vettem meg, nem hiszem hogy sokat halat fogok majd benne :)

Ja, es oda jutottunk hogy a Tetris-t nem tudom per pillanat feltelepiteni mert csak 4GB ures hely van a Quest-en :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43024) gubabela válasza Raymond (#43021) üzenetére


gubabela
senior tag

A warplanes nekem is megvan már régóta, mondjuk én repszim fan vagyok, szóval...
Jó kis arcade lövölde, tetszik, könnyed kikapcsolódásra jó. Grafika is egész kellemes.

(#43025) Raymond


Raymond
félisten

Ez nagyon jol nez ki - Hubris [link] A lighting es a textures utos lett (peldaul 25:05-25:30). Majd 2022-ben valamikor meglatjuk milyen eloben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43026) kiskuplung válasza Raymond (#43025) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én meg megvettem a Contractorst végre 13 pénzért, erre mind a Quest, mind a PC-s verzió összeomlik bármilyen online sessionhöz való csatlakozás után. Magyarfarkasék után a fejlesztők Discordján próbáltam megoldást találni, mert a Google nem segített. Annyit megtudtam, hogy ismert, router/tűzfal probléma, amire nincs megoldás. Mobil hotspotról hibátlan működik :C

(#43027) Márton válasza Raymond (#43025) üzenetére


Márton
nagyúr

biztos jó a link? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43028) Raymond válasza Márton (#43027) üzenetére


Raymond
félisten

Na, nem copy-zott es a masik marad tott, ez a jo link: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43029) Raymond válasza kiskuplung (#43026) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor jo hogy nem vettem meg, gondolkodtam pedig ezen es a Zero Caliber-en is, de inkabb maradtam a single player jatekoknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43030) Márton válasza Raymond (#43028) üzenetére


Márton
nagyúr

ok
"DEMO soon, release for 2022."

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43031) Bloose7 válasza kiskuplung (#43026) üzenetére


Bloose7
csendes tag

Nincs véletlen kikapcsolva a routeren az UPnP?

(#43032) kiskuplung válasza Bloose7 (#43031) üzenetére


kiskuplung
őstag

Köszi, de nincs. Én még ilyet nem láttam, hogy valami ne működjön :D

(#43033) -Solt- válasza kiskuplung (#43032) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem próbáld meg úgy összekötni a routert ahogy nálam van... LAN1-be menjen a szolgáltatói. WAN porton nálam vannak fura anomáliák...

www.smart-bus.hu

(#43034) kiskuplung válasza -Solt- (#43033) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem az a baj, ha kikötöm az ASUSt, és közvetlen kötöm a Sagem-re akkor is rossz. :D Már a világ összes portját engedélyeztem, akkor se működik. Feladom.

(#43035) -Solt- válasza kiskuplung (#43034) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor tán még az lehet, hogy NAT-l a szolgáltató... ha az sem, akkor tényleg passz! :)

www.smart-bus.hu

(#43036) llll válasza repvez (#43009) üzenetére


llll
senior tag

Ebben is van igazság, de pl a nem szemüvegeseknek ez teljesen fölösleges árat növelő fícsör. Magam részéről jobban szeretem a "moduláris" cuccokat. Ha csak azt veszem meg/csak azért fizetek, amire szükségem van.

Soha többet DPD!

(#43037) Komplikato


Komplikato
veterán

VR Adrenaline Bundle - Fanatical
5500 forintért 6db VR játék. Ennek a fele töltelék, a maradék viszont a Creed, RAW Data és a The Walking Dead - Onslaught Deluxe. Ha valakinek pont ezek hiányoznának. Van kisebb bundle is, amiből nyilván kimaradnak a drágább játékok.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43038) siva válasza -Solt- (#43035) üzenetére


siva
aktív tag

Én is pont a NAT -olt IP-re gondoltam, és ezért nem megy a portforward az UPnP-n rendes.

[ Szerkesztve ]

(#43039) s:zozo válasza kiskuplung (#43034) üzenetére


s:zozo
aktív tag

[Step4] -ban, ha van ilyen állítási lehetőség akkor próbáld ki.
Felettem is írták valószínű NAT-olási probléma.

(#43040) kiskuplung válasza s:zozo (#43039) üzenetére


kiskuplung
őstag

Köszi, de nem ilyen baja van. Látom a ki- és bemenő forgalmat TCPview-val, és el is indul a játék, néha akár 1-2 percig is működik, tudok másokat lelődözni, stb.
De a vége mindig ugyanaz:egyszer csak összeomlik a játék és a főmenüben találom magam. Mindegy, már refundoltam. Ez az egyetlen játék, ami nem működik nálam, nem érzem azt, hogy nekem kéne bütykölni, főleg hogy még a készítők szerint is ismert hiba.

(#43041) JoolsNOS válasza -Solt- (#41979) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na akkor egy kis összefoglaló: (hibás rift-s kábel vs oculus support)
Amikor először írtam arra nem ragáltak, szerintem én csesztem el valamit. Kb 2 hete újra próbálkoztam, egyből jött válasz, hogy akkor valaki foglakozik vele. Marha részletesen le kellett írni mi a baj, stb, minden sz*rra visszakérdeztek, minden adatot megérdeztek, seria, számla stb. Úgy 25 emailváltás árán kiderült, hogy Mo-ra nem szállítanak, de majd szólnak, ha bekerül a támogatott országok közé, esetleg van-e kintí címem. Az esetleg verziót választottam, és 3 nap alatt megkapta Angliai haverom a pótkábelt. Már csak valahogy haza kell juttatnom. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#43042) -Solt- válasza JoolsNOS (#43041) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor nem lesz tégla a Rift S-ből… jó tudni! :)

www.smart-bus.hu

(#43043) gulasoft válasza -Solt- (#43042) üzenetére


gulasoft
őstag

Két év után tégla lesz, mert nem kell nekik alkatrlészt adni, vagy vehetsz 40.000-ért kábelt. Nálam az indexnél 2 év alatt alatt két kábel ment tönkre, pedig gyári felfüggesztőkön van, most kellett volna vennem egyet 139 euróért (szerencsére ők szállítanak magyarországra), de mivel csak 2 hónapja járt le a gari, és fényképeztem nekik, hogy függesztőkön van mégis mit tudok még tenni a megvédése érdekében, közölték, hogy annak ott hátul lefelé hurkot kell vetni akkor nem sérül meg, de most lesznek annyira jó fejek és küldenek még egyet ingyen. És láss csodát küldtek.
Egyébként hülyeséget írtak, mert induláskor hiába van hurok a hátam mögött szépen lefelé, amint előre mozdulok az tűnik el először és csak utána engednek a felfüggesztők, mert ha a kábel súlyától engednének, akkor mindíg a földig lógna a kábel.Mindegy azóta már inkább a q2-őt használom, az index az pihen.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43044) a2d2 válasza gulasoft (#43043) üzenetére


a2d2
addikt

Kiábrándító hogy pár évet bírnak csak ezek a gyári kábelek.
Én a helyetekben meghirdetném most a vadi új bontatlan kábellel a hmd-ket.
Ráadásul 140 euro??? Vicc. Az egy fél Quest ára majdnem. Bocs, harmad, most látom hogy 350 euro nem 300.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43045) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok,
tudtok tanácsot adni pls? :F
Oculus Quest 2 + Airlink + Steam a témakör.

Három dologgal küzdök kb pepitában -
TheBlu például jó példa, mert az mindet tudja hozni :O De hat-nyolc játék van össze vissza ami ezeket mind ide és oda produkálja.

1) Elindul, de nem lesz VR - főleg ha direktben próbálok valamit futtatni, nem Oculus appon keresztül - de van hogy akárhogy (direkt, oculus app, steam) indítok valamit, csak egy lebegő sima ablak lesz a vége :W

2) Elindul, VR lesz, de tök sötét az egész - poén, hogy csak az Q2n, PCn ha nézem közben megjelenik és betölt az applikáció :(((

3) Elindul, VR lesz, betölt a tartalom, de bele van ragadva a nézőpont a talajba, nem tudok mozogni, se semmit csinálni. :(

Amiket próbáltam:
Win 7 compatibility - nálam csak ront a helyzeten
-vrmode oculus látszólag semmit nem csinál
3) földre lerak a headset és úgy reset view
Leszed, feltesz így, úgy, amúgy, futtat adminként, nem adminként, külön userrel és társai
Steam OVRA - nekem el se indul

Valaki tud irányt mutatni?

Az érdekes az hogy van egy csomó minden ami meg teljesen jól működik, és nem értem mi a különbség :(
Köszi! :R

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#43046) a2d2 válasza Nikla (#43045) üzenetére


a2d2
addikt

Nálam pl Squadrons nem lesz VR, játék menüben kell átkapcsolni.
A nézőpont be van ragadva az azt jelenti hogy iszonyat akadozik? Mert Airlink első egy perce valamiért ilyen nálam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43047) peugeotmate válasza Nikla (#43045) üzenetére


peugeotmate
őstag

Milyen PC-d van? Amúgy nálam is beakad az Airlink sokszor, bár csak Quest 1-em van. Virdual Desktoppal mostanában újra tök megbízható így én inkább azt használom.

[ Szerkesztve ]

meg

(#43048) barcalaci84 válasza Nikla (#43045) üzenetére


barcalaci84
őstag

Tipp: kapcsold ki steam beállításokban h "asztali mozimod bekapcsolása ha steamvr aktív" vagy valami ilyesmi :)

(#43049) Raymond válasza Nikla (#43045) üzenetére


Raymond
félisten

En ugyanezt tapasztaltam de csak a GF1070-es laposon es VD-vel. 5-bol 4-szer ez volt amit leirtal. Soha nem lett konkret megoldas, egyszercsak mukodott megint. Az asztali gepemen nem volt gond.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43050) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok,
:R :R :R Köszönöm mindenkinek!

Nem úgy akad, hogy szaggat, szépen simán jön a kontent, körül tudok nézni stb, csak én nem tudok megmozdulni. Szóval nem a bitrate magas vagy a gép lassú.

Képzeld el, hogy a fejmagasságod nem fejmagasságban van, hanem a padlón -1 cm: belátsz a talaj alá is ha lefelé nézel. Majd csinálok képet.

Oks, szóval barcalaca tippjéből lett egy nagy tanulság: A steam nem telepíti neked a steamVR-t adott játékhoz, az egy külön program. Mert ugye Oculus kedves, felismeri hogy fenn van a game, csak épp nem szól, hogy ez így nem lesz jó...

Szóval 1 és 2 megoldott nekem:
1) Szedd le a steamVR-t
2) Oculus app megnyit, onnan megnyit steam vr, onnan megnyit játék
:W
Még konfigurálni kell, de elindulnak, betöltenek, VR-ok a dolgok.
Viszont a 3) továbbra is sem jó.
Amit találok ilyen hibára az MIND rift és vive - hogy a base station nem jól lövi be a szobát és csináljak room setup-ot. :F

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.