Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#24038) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

i7 kellene vagy csak egy erősebb proci?
Most fogom eladni a telómat és upgradelni akarom majd belőle a rendszeremet, de én inkább 2060-at vennék.

(#24037) a2d2
Ezeket láttam, csak nem értettem mi a lényegük. Most már értem.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24052) stfx válasza f34rY (#24043) üzenetére


stfx
aktív tag

A YUR desktop betahoz tudnal nekem is egy meghivot?

(#24053) #48613632 válasza a2d2 (#24050) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az egy elméleti érték, gyakorlatban nincs jelentősége, bár lehet, hogy néhány esetben valóban zavaró lehet, velem még nem fordult elő.
Persze lehet arra is hivatkozni, hogy nincs meg a hallásom hozzá, de a szomszédban HC gamer srác lakik, és ő is tesztelte doommal. Azt mondta, teljesen jó.
Asszony tabletjéhez tök ugyanez a tipus van, csak nincs benne active noise filtering, vagy cancelation ... blabla. Azzal próbáltam, sima MPOW adapterrel, több alkalmazást, játékot is.
S miután nem tapasztaltunk problémát, utána vettem csak meg.

(#24054) a2d2 válasza #48613632 (#24053) üzenetére


a2d2
addikt

Játékban én sem találom rossznak ALVR-es hangstream-et (főleg hogy a kép és a hang szinkronban van).
Csak így zavaró hogy hallom az eredeti hangot a PC felől és egy tized mp után a Questen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24055) f34rY válasza stfx (#24052) üzenetére


f34rY
csendes tag

Dobtam pü-t.

(#24056) abydos válasza a2d2 (#24050) üzenetére


abydos
aktív tag

Azt olvastam, hogy a füles amit használ 260ms-t késik. Ő tudja..

Vagy rádiós fülest érdemes használni vagy közvetlenül rádugni. A BT erre alkalmatlan, még amit Raymond ír az is 40ms késéssel működik.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24057) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#24051) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én i5-3570k plusz GTX660-nal kezdtem, de már eleve úgy vettem a Riftet, hogy félre volt téve a lóvé a GTX1080-ra, mert azért azt tudtam már akkor is, hogy kevés lesz.

Így sokkal jobb lett persze, de ez egy elég kiegyensúlyozatlan rendszer lett, tele volt mikroakadásokkal, nem tetszett.

Úgyhogy vettem gyorsan még egy i7-7700k-t, ezzel minden bajom megszűnt.

(#24058) barcalaci84


barcalaci84
őstag

A story végére értem az Agard's Wrathban.
21 óra volt , de rengeeteg side quest-et lehet még megcsinálni.
A Stormlandre kíváncsi leszek , de úgy érzem ezt nem fogja überelni.
Volt jó pár emlékezetes rész és biztos vagyok benne h újra végig fogom játszani a storyt a későbbiekben.
Remélem jön majd folytatás ( a végén van jel arra h az egyiptomi mitológiában folytatjuk majd :)) jöhet :)

(#24059) kiskuplung válasza barcalaci84 (#24058) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ne is mondd, én még csak most fejeztem be a viking csaj sztoriját, most jött a vak öreg. Ez volt 12 óra, mert zárom le a side questet is, de most 3 nap wellness az asszonnyal, hát tiszta beteg vagyok, hogy mikor mehetek már haza újra tolni :C

(#24060) qqzs válasza f34rY (#24043) üzenetére


qqzs
őstag

Ez mire es hogy jo pontosan? Questen is megy valahogy?

---------------------

Lehet mar volt de a Questrol olvastam hoyg sokan rosszul rakjak fej a pant merevsege miatt es azert orr nehez a dolog. Szoval felul ki kell lazitani es a pantot egeszen a koponya ala lehuzni majdnem a tarkora. Amiota igy hasznalom sokkal kiegyensulyozottabb a viselese.

Eladó: GTS450

(#24061) Raymond válasza qqzs (#24060) üzenetére


Raymond
félisten

A CV1-nel ugyanaz a felrakas metodus, de sajnos a Quest-nel ez nem igazan mukodik a sulya miatt. Ugyanis az a fejforma ahol ez igy aztan tartja is magat rendesen az aranylag ritka. A promo kepeken persze jol nez ki mert ott ugy valsztottak ki a modellt, de a valosagban nem ilyen egyszeru. Nalam pl. nincs is igazan mibe ott lent hatul mert nincs eleg nagy kiugras. Plusz rendes hajam van igy vegkepp nincs mibe kapaszkodni, nem kopasz megfelelo fejformaval vagy nagy afro mint a promo modelleken :)) Valamilyen forma ellensuly ott hatul a panton a megoldas nalam es gondolom sok masnal is (mar amit a reddit-en eddig lattam).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24062) f34rY válasza qqzs (#24060) üzenetére


f34rY
csendes tag

Igen müködik, sidequestel.

Ez egy fitnesz mód, ami számolja az elégetett kalóriát.
Kar + fej mozgásból. Elég pontos. Persze megkell adni a testsúlyt stb.

(#24063) abydos válasza Raymond (#24061) üzenetére


abydos
aktív tag

Valszeg az átlag amerikaiakra van tervezve, egy átlag magyar fejre pedig nem feltétlenül ugyanúgy illeszkedik, de szerintem egész jól beigazítható. Nem egy Rift S kényelem, de pl nekem nem szokott arc nehéz lenni, elég szerintem félóránként igazítanom.

De hátul a tarkómra nekem se jó

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24064) #48613632 válasza a2d2 (#24054) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja hogy egyszerre hallod a kettőt. Jah, az lehet zavaró.

abydos
Megint elvesztél a részletekben. Gyakorlatban, mint már korábban is mondottam, ennek nincs jelentősége. Én 2 hónapja használom kb ezt a fülest. Semmi latency késést nem vettem észre. Ha észleletem volna ilyesmit, vissza küldtem volna, és veszek mást.
Voltak korábban rádiós Pana és Sony fejeseim, akkora fostengert én még életemben nem hallottam korábban. Mind a kettő, mint egy régi rossz ruszki rádió, sípolt, sercegett, mint amikor nem találod az állomást, meg fogta magát, és elhangolódott.
Soha többet rádiós.

[ Szerkesztve ]

(#24065) Raymond válasza #48613632 (#24064) üzenetére


Raymond
félisten

"Voltak korábban rádiós Pana és Sony fejeseim, akkora fostengert én még életemben nem hallottam korábban. Mind a kettő, mint egy régi rossz ruszki rádió, sípolt, sercegett, mint amikor nem találod az állomást, meg fogta magát, és elhangolódott."

[Felnezek a polcra a - Sennheiser HDR 120 II es Sony MDR RF855R]

Yep, checks out :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24066) #48613632 válasza Raymond (#24065) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez most mit jelent? Tippelek: Neked van, és nem serceg, meg nem mászik el?
Elhiszem.
Én utoljára jó 8-10 éve próbáltam ilyesmit, nekem nem jött be. Használtan vettem őket, hogy ha bejön amit nyújtanak, akkor veszek egy jobbat, de nekem nagyon nem jött be. Azok a modellek valamivel interferáltak. Azt nem tudom, hogy mivel, mivel mi nem rádiózunk, meg nem használunk semmit, ami hullámokat gerjeszt.
(Mobilt, mikrót, miegymást most hagyjuk)

Nem védem az álláspontomat, sem BT fejes, sem rádiós fejes ügyében, csupán a tapasztalatomat mondom el.

(#24067) Raymond válasza #48613632 (#24066) üzenetére


Raymond
félisten

"Ez most mit jelent?"

Azt hogy igazad van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24068) s7evcsenko válasza #48613632 (#24064) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért nem vetted észre, mert sehol máshol nincs jelentősége, csak a ritmus játékban.
Én is több éve használok BT fülest és soha semmi gondom nem volt vele egészen addig a percig, amíg el nem indítottam a rift s-en a beat sabert...
CV1 után néztem bután hogy most meg miért nem ritmusra kell hadonásznom.
2 driver reinstall után eszembe jutott, hogy megnézzem egy kábeles fülessel is és láss csodát elmúlt a csúszás. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24069) #48613632 válasza Raymond (#24067) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jah, akkor bocs :B

s7evcsenko
Hát igen, ezt a Beat Saber dolgot azért nyitva hagytam. Asszony ugyan nem szólt, de ő amúgy is alacsony nehézségen tolja, meg nem is profi benne, szóval igen. Lehetséges, hogy BS-re, meg egyéb ritmus cuccokra nem lesz jó.
De bevallom, ezzel a fejessel én még sosem próbáltam. :N
Viszont van rajta luk a madzagnak ;) Egy ilyesmivel szerintem problem solved.

szerk:
Egyébként meg, fogd fel úgy, hogy hardveresen tovább van nehezítve az expert fokozat ;]

[ Szerkesztve ]

(#24070) a2d2 válasza #48613632 (#24069) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, ugyanezt vettem én is a BT füleshez. Csak ott ugye én a hangot is streamelem a Questre.
Nálad meg ha amúgy is zsinóron lógsz akkor tökéletes lesz a hang ezzel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24071) a2d2 válasza a2d2 (#23995) üzenetére


a2d2
addikt

Na erre a Xing-re már indítottam is el a refundot. Elég nagy bughalmaz sajnos, nem ajánlom.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24072) abydos válasza #48613632 (#24064) üzenetére


abydos
aktív tag

Ja, azt nem mondtam, hogy jó minőségű a rádiós. Azt mondtam, hogy azzal nem késik, szóval inkább az. Én is hallgattam rádióssal azt, hogy mit hallgat a szomszéd a lakótelepen valahol, biztos ő is biztos hallotta néha, amit én.

De mondtam, te tudod, én csak mások miatt nyomatékosítottam, hogy BT-re ne alapozzanak.
És a hang deszinkronizáció is okozhat rosszullétet, azért sem javaslom egyáltalán, semmilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24073) Dyingsoul válasza a2d2 (#24042) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

CV1 :) De a TTFAF számban 4:13-nál el is veszett egy picit a tracking... Illetve lehet az egész rendszer akadt mert amit a videóban látni pici akadást azt a HMD-ben is átéltem ugyanilyen hosszan és emiatt is rontottam pont ott. 7:04-nél szintén a jobb kezemet elvesztette és emiatt rontottam... Na és ne húzzam fel az agyam az ilyeneken... Ezért szempont nálam a kiváló követés és jelenleg a BS reddit posztokat követve mindenki az Index-et ajánlja. Csak hát az money...

(#24047) proci985 : Én ilyen másfél-két órás session-öket szoktam tolni BS-ben. Csak az a baj nincs hozzá mindig kedvem mert így is egész nap a monitor előtt ülök a munka miatt. De ha egyszer beszabadulok, egy órán belül tuti nem teszem le a BS-t.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24074) kiskuplung válasza a2d2 (#24071) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azt hiszem megegyezhetünk, hogy mi sose ajánlunk egymásnak semmit :DD

(#24075) #48613632 válasza abydos (#24072) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja vágom, akkor félreértettelek. Bocs :R

Amúgy kipróbáltam, BS-nél tényleg késik. Sima easy, első szám, valami 100 ... akármi. Ha pont ritmusra ütöm, akkor a kocka már elment és miss-t ír.
Kérdeztem asszonyt, mondta, hogy ez van nála is, de azt hitte, ez így normális :D
Szóval ide össze kell tyúkbelezni majd. Viszont Riftnek pont a másik felén van a csati ....

(#24076) TiberiusX válasza v2 (#24013) üzenetére


TiberiusX
tag

Ja kaptam is a lehetőségen meg is rendeltem én is, holnap vehetem is át.
A 219e-ért vett példányt meg visszavittem nekik :P
Azért 50e Ft az csak 50e Ft :D

[ Szerkesztve ]

(#24077) v2 válasza TiberiusX (#24076) üzenetére


v2
senior tag

ööööö... hát 119ért én nem vittem volna vissza :DD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#24078) a2d2 válasza kiskuplung (#24074) üzenetére


a2d2
addikt

Miért, a Form és az Elite Dangerous rajta van a közös pozitív listánkon :)
Ez a Xing sem lett volna rossz, de mikor ötödször süllyedtem el úgy a vízben hogy totál rajta voltam a platformon akkor nyomtam egy rage quitet és rage refundot :D
Ez a Lone Echo is olyan hogy soha nem volt még akciózva? Most felvettem a whislistre hátha a 2. rész előtt tolnak rá valamit. 40-ért sokkal inkább az Asgard-ot veszem meg.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24079) Dyingsoul válasza TiberiusX (#24076) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igazad van, jól csináltad, nem kell szívbajosnak lenni! :K

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24080) TiberiusX válasza v2 (#24077) üzenetére


TiberiusX
tag

Elírtam :D 219e

(#24081) Raymond válasza a2d2 (#24078) üzenetére


Raymond
félisten

A Lone Echo mar volt akciozva, en is ugy vettem. Tavaly nyaron volt 30EUR (10EUR kedvezmeny).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24082) a2d2


a2d2
addikt

Fiam mostanában rá van izgulva erre a játékra, így ideültem közben gép elé netezni. Ránéztem így külső szemmel az ALVR-re, nagyon szuper lett ez a v7-es verzió.
Kb 9-10e csomag megy át másodpercenként és a közel 13 millió csomagból kb 600 veszett el. Az FFR miatt pedig a 100Mbps-os sztreamnél a decode latency is csak tizenpár ms.
(amúgy hirtelen nagy tömegű csomagvesztésnél jött elő régen ez a képkockásodásos megakadás, mióta le lett korlátozva 20/40 Mhz-re azóta semmi nyoma).
Nagyon várom hogy jövőre Carmack felfedi a saját wifis megoldásukat. Igazából ebből az ALVR-ből már csak az hiányzik hogy feldarabolja a képet és darabokban küldje át. Az Oculus link állítólag alacsonyabb rétegen éri el a dekódert vagy mit magyaráztak, ezért lehet ilyeneket trükközni vele.


@Raymond: tavaly nyáron még a GearVR-nál sem tartottam :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24083) proci985 válasza Dyingsoul (#24073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az akkor ugy kifejezetten jo testmozgas :K

VRt mondjuk ha nincs egy oram akkor en nem szoktam elovenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24084) abydos válasza a2d2 (#24082) üzenetére


abydos
aktív tag

A Virtual Dekstophoz is volt egy frissítés, azzal már nézted?

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24085) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki képben van a Viveport Infinity-vel?
Ezt írja nekem most a profilomon.
Viszont én nem fizettem elő ennyi időre az tuti. :B
Egy 2 hónapos kódot aktiváltam, ami elvileg most novemberben járna le.
Nem vontak le pénzt sem tőlem, így úgy néz ki adtak ajándékba még egy kevés időt.
Az lenne a kérdésem, hogy ha kikapcsolom az automegújítást, akkor bukom az itt látható plusz jóváírásokat, vagy ez már az enyém, csakúgy, mint pl az xbox gamepass? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24086) Raymond válasza a2d2 (#24082) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint arra gondoltam hogy mar volt learazva igy jo esely van ra hogy megint le lesz az vegen vagy minimum akkor amikor a LE2 megjelenese kozeleg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24087) a2d2 válasza s7evcsenko (#24085) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem nem, én múlt héten mondtam le a megújítást és a héten még tudtam játszani pár napig amíg le nem járt valóban az aktív időszak.

@abydos: nem, még soha nem próbáltam. Csak Riftcat-et még GearVR alatt, de azt nagyon alázta az ingyenes ALVR.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24088) Vaze válasza Jinxb1rd (#24035) üzenetére


Vaze
őstag

Szia!
Elemet erdemes toltoset venni,en azt vettem,amit itt ajanlottak a kollegak.
eneloop pro [link]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24089) Jinxb1rd válasza Vaze (#24088) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hm, én edigitaltol megrendeltem ugyanezt a márkát, csak a sima fehéret, viszont az csak 5k volt. A fekete, pro változat meddig bírná?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24090) MlbMatic válasza Vaze (#24088) üzenetére


MlbMatic
tag

tökéletes, Enelop, Gp recyko,
már csak egy normális tültő nem árt,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24091) JoolsNOS válasza sakkay (#24036) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezt marha régóta kerestem. Valakinek sikerül elinditani vr-ban?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#24092) Vaze válasza Jinxb1rd (#24089) üzenetére


Vaze
őstag

Nem tudom sajna,en kb 1 honapja vettem meg,de csak ma kezdtem ell hasznalni.

MlbMatic egy Nitecore toltot hasznalok,

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24093) #48613632 válasza Vaze (#24092) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#24094) abydos válasza s7evcsenko (#24085) üzenetére


abydos
aktív tag

Ha lemondod, játszhatsz tovább velük, nem azonnal lesz vége a hozzáférésednek.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24095) sakkay válasza JoolsNOS (#24091) üzenetére


sakkay
aktív tag

:C Megtaláltad?! Na erre én is kíváncsi vagyok-gyere át ha tudsz-1.5 hétig bármikor jöhetsz!

(#24096) Gigi01 válasza fulton (#23948) üzenetére


Gigi01
őstag

És amúgy milyen?Vorpx-el nem volt nagy szám.

Csak berendeltem a Quest-et,kíváncsi leszek. :B

(#24097) Viktoár


Viktoár
addikt

Mi is megrendeltük tegnap a quest-et, alza-ról "lekuponozva" 159k a vége.
Gondolom külföldről is ekörül lett volna, így viszont ma hozza a futár. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#24098) kiskuplung válasza Viktoár (#24097) üzenetére


kiskuplung
őstag

Sok örömet hozzá, és a kőműveskanálhoz is! ;)

(#24099) barcalaci84 válasza Gigi01 (#24096) üzenetére


barcalaci84
őstag

szerintem tök jó lett ez a gta 5 vr mod
én még felraktam ezt is [link] így a vezetés kormánnyal H-váltóval kuplunggal stb megy ...tök jó vezetgetni a városban forgalomban
bal olalamon ott a kontroller ha ki kell szálni , jobb oldalamon meg az egér, így a kocsiból is tudok jól célozni vezetés közben is ha azt kell...
10 küldetést meg is csináltam
az átvezető videóknál zavaró a kameraváltás meg a nézet , de amúgy tök jó így vr-ben a GTA

a high settings fájlt használom , de én még a resolutiont felvettem 1080x1080-ról 2160x2160-ra

(#24100) JoolsNOS válasza barcalaci84 (#24099) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mennyire volt nehéz feltelepíteni?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.