Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) MlbMatic válasza izomman1 (#9000) üzenetére


MlbMatic
tag

és mi hajtja le ???? 4db 1080Ti ?? :))))))))))

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9002) Raymond válasza Raymond (#8999) üzenetére


Raymond
félisten

Epp nezem hogy mar van Superhot VR, Space Pirate Trainer es Arizona Sunshine is a Windows Store-ban. Akkor azert legalabb van amivel foglalkozni lehet :) Sot, a most megjelent Skyworld is ott van mar!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9003) koanla válasza barcalaci84 (#8989) üzenetére


koanla
aktív tag

iRacingben pedig megoldott és hasznos. Nekem egy fos monitorom van csak, ami rohadt soká kapcsol be. Az asztali gépet nem zúgatom fölöslegesen, szóval csak verseny előtt pár perccel indítom el.
Az Assetto tényleg béna ebből a szempontból, ahhoz kell a monitor is sajnos.
Szóval +1 a virtuális megoldások mellett.

(#9004) izomman1 válasza MlbMatic (#9001) üzenetére


izomman1
senior tag

Oculus esetén már egy GTX 980 vagy egy GTX 1070 is szépen visz mindent..
GTX 1080 TI dupla annyi kakaóval rendelkezik tehát el kéne bírnia bár ha csak TI al élveznéd a WMR -t megint gáz lenne ( eladások tekintetében) .. Szerintem nem szükséges a magas felbontású HDMI megtölteni maximális pixellel elég ha csak simán odalökjük a jelet amennyin a Vive vagy a Rift van (felbontáson) és akkor is szebb lesz a végeredmény.. vagy valami felskálázással oldják meg mint a Pimax 8k esetén..
A GTX 1080 TI ommal egyébként HTC Vive on Steam VR os játékokat többségében suparsamling 2.0 ba toltam.. igaz jelentősen nem volt jobb a grafika mert az alacsony pixel bekorlátozott elég rendesen..
Valamint a játékokban nem kell mindent very high ra állítani simán jó még mediumon is de magasabb felbontáson játszani.. Akkor már lehet egy GTX 1070 is elegendő lesz a feladatra ( Ha a teljes pixel számot kell legenerálni)

[ Szerkesztve ]

(#9005) barcalaci84 válasza koanla (#9003) üzenetére


barcalaci84
őstag

iracingbe hogy lehet? van valami billentyűkód varázslat ?
verseny után ha újat akarok menni akkor nekem kell a böngésző

(#9006) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Eagle Flight (Ubisoft) hallott már valaki? Esetleg próbáltátok-e már? Tapasztalatok érdekelnének, szokott-e akciós lenni, szerintetek mennyit ér? :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9007) koanla válasza barcalaci84 (#9005) üzenetére


koanla
aktív tag

A cucc lényege, hogy a win desktopját virtuálissá teszi. Tehát megkapod a géped desktopját egy háttér előtt a riftre. Nyitsz egy böngészőt és jóság. Kicsit kanyarodik (hajlított a cucc, bár ezt biztosan lehet állítani, de engem nem zavar), de teljesen használható.
A másik verzió az új GUI használata. Akár be is tolhatod az automatikusan induló programok közé (nekem egy ideig ott volt, most már a Bigscreen van inkább) és eleve azzal jön fel.

(#9008) MlbMatic válasza izomman1 (#9004) üzenetére


MlbMatic
tag

no igen,, eljon majd az is ,,, valoszinu mar asztalon a dolog, csak elobb le kell nyuzni a bort ezekrol,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9009) barcalaci84 válasza koanla (#9007) üzenetére


barcalaci84
őstag

ezt az új GUI-t hol kell állítani? kipróbálnám

ui: big screen ről beszélgettünk ( én speciel nem szeretem , mert felesleges erőforráspazarlásnak érzem a használatát )

[ Szerkesztve ]

(#9010) koanla válasza barcalaci84 (#9009) üzenetére


koanla
aktív tag

Time Attack menüben a főoldalról. Vagy eléred valahol a mappákban kotorászva is, de azt most nem tudom, mert épp 22 perces javításon ülök a bokszban... :)

(#9011) kiskuplung válasza Dyingsoul (#9006) üzenetére


kiskuplung
őstag

20 USD környékén már többször is volt.
Nekem a gameplay videók alapján nem nagyon jött be, eléggé hátul van a listámon.

VR gameplay szempontból szerintem ez sokkal érdekesebb: The Gallery
Bár az üzleti modelljüket nem teljesen értem, mert az epizódokat külön is meg lehet venni, de ez külön is, és egyben is méregdrága.

(#9012) tobias88888 válasza barcalaci84 (#9009) üzenetére


tobias88888
őstag

Most már én is amióta tudom, hogy egy gtx1060an a 20%át megeszi :D

Elvileg lett egy ikonja az új UI-nak amit nyilván egyből töröltem így most nem tudom melyikkel kell elindítani, de valamelyik exe az iracing mappájából (talán a játéké)

(#9013) v!ct0y válasza tobias88888 (#9012) üzenetére


v!ct0y
veterán

\iRacing\iRacingSim64DX11.exe

(#9014) barcalaci84 válasza tobias88888 (#9012) üzenetére


barcalaci84
őstag

ja hogy asztali ikon is van :) fel se tűnt:)
(tegnapelőtt szálltam vissza az Iracingbe)

(#9015) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Új I expect you to die DLC érkezik 24-én!
Ha jól vettem ki, ingyenes lesz!

Trailer

(#9016) Menthirist válasza kiskuplung (#9015) üzenetére


Menthirist
veterán

félek hogy csak egy új epizód lesz, pedig én fizetnék is még vagy 100-ért :D zseniális játék :) De persze azért nagyon örülök :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9017) chris0000


chris0000
őstag

Echo Arena és Nanite Fulcrun FREE még 10 napig!

(#9018) Raymond válasza chris0000 (#9017) üzenetére


Raymond
félisten

A Nanite eddig is ingyenez volt ha jol emlekszem, mar toroltem egy ideje de most feletttem mert kivancsi voltam a Jigsaw Experience/Trailer-re (a konyv utolso oldalan van egybkent). Nem nagy eresztes :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9019) izomman1


izomman1
senior tag

Erről mi a véleményetek?
Mégis csak tud a WMR AR tartalmakat is lejátszani?

[link]

Mert azt olvastam gyakorlatilag lehetséges, mivel az első két kamera a külvilágot is tudja venni.. Csak a szoftverfejlesztőkön múlik mikor csinálnak rá AR tartalmakat is..
Elég nagy a zűrzavar végül is mit is tudhatnak ezek a WMR készülékek? Biztos hogy kamu a Mixed Reality név és AR tartalom nem lehet rá? Miért nem kommunikál a Microsoft egyértelműen?

[ Szerkesztve ]

(#9020) Raymond válasza izomman1 (#9019) üzenetére


Raymond
félisten

Az nem AR, megcsinalta a lobby-t 3D-ben es ott jatszik amit lemodellezett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9021) izomman1 válasza Raymond (#9020) üzenetére


izomman1
senior tag

Ez biztos? Egy lemodellezett videót látunk (teljes környezetet) nem pedig azt ami a valóság és rá vetítve a virtuális dolgok?
Lehet hogy csak nekem rossz a szemem hozzá.. Bár ha tényleg ezt tudná az eszköz nyilván a Microsoft is nyomná ezerrel , hogy nézzétek csak mit tud ez az egész?? De nem valószínűleg neked van igazad komoly oldalakon semmi hír nincs erről..

(#9022) Raymond válasza izomman1 (#9021) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, egy lemodellezett 3D kornyezetben fut a jatek a kulso kamera pedig azt veszi ahogy a valos kornyezetben mozog amit lemodellezett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9023) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Raymond, csak mondom, hogy most jövök az Arktika 6. küldetéséből. Hard fokozaton 4-szer haltam meg, úgy hogy folyik rólam a víz az ugrálástól, szóval tényleg mindent elkövettem.
Keserű tapasztalat, hogy a fedezékeket szét tudják lőni, plusz ha egy kis résen nézek ki, azon keresztül fejbe tudnak lőni, és abba szinte azonnal belehalok :)

(#9024) tobias88888 válasza Menthirist (#9016) üzenetére


tobias88888
őstag

Szerintem ilyen játékokkal lehetne megfogni a VR-os közönséget további költésre. A zene is szuper benne, de amikor a szivart betettem a számba és meggyújtottam és úgy csináltam meg a küldetést az mindent vitt. Nem volt semmi segítség hozzá, csak gondoltam hogy lehet ilyent csinálni és tényleg :D

(#9025) wolfhgb válasza barcalaci84 (#8989) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Dirtet es project carst hasznalok, azoknal egyiknel sem kell levenni a fejrol az eszkozt a futamok kozott sem, ha jol remlik. Iracing et nem probaltam, assettot pedig meg monitoron toltam rift elott. Ezek szerint sikerult pont azzal a ket game el jatszanom, ahol normalisabban megoldottak a vr hasznalatat. :)

(#9026) tobias88888 válasza wolfhgb (#9025) üzenetére


tobias88888
őstag

Mint kiderült iRacingben is. Assetto meg kb a legszebb Oculussal (legalábbis nálam), az ellensúlyozza ezt a hibát

(#9027) Menthirist válasza tobias88888 (#9024) üzenetére


Menthirist
veterán

Ne felejtsd el a kalapot :D szivar + kalap ftw :D

Nekem az egyik legkellemesebb vr élményem (sőt az utóbbi időkben játékélményem) volt, amikor a tengeralattjáróban kellett túlélni, miközben munkatárs ott ült és élvezettel nézte ahogy ügyetlenkedek. Nálam a "kíváncsi vagyok hogy meg lehet-e csinálni" dolgot a purhabbal kifújt gránátok hozta :) Eszembe jutott hogy mi lenne, ha... és működött :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9028) Raymond


Raymond
félisten

The Red Stare

Nem rossz jatek, foleg hogy ingyenes :) A grafika jo es eleg stresszes tud lenni a jatekmenet, nem unalmas a dolog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9029) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

A The Talos Principle megjelent VR-ra. Nah ez ütős! :Y Kár, hogy ilyen drága, egyébként nagyon jó játék, VR nélkül már volt hozzá szerencsém de ez tipikusan az a játék ami VR-ra termett! :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9030) Menthirist válasza Dyingsoul (#9029) üzenetére


Menthirist
veterán

Wow... majd egy leárazáson, 20 euró körül megveszem vr-ra (amúgy már megvan :) )

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9031) Menthirist válasza Dyingsoul (#9029) üzenetére


Menthirist
veterán

"Copy and paste from what I wrote on reddit:

First off, I never played the pancake version (as the developer jokingly put it) of the game but my first hour was incredible fun. The game is super beautiful (maybe the best looking VR game I played yet, even compared to Robo Recall or Lone Echo), the atmosphere is fantastic (and VR adds a lot to the titles immersion) and the first few puzzles were fun and engaging.

What blew me away though was the option menu of all things, because it is one that is truly worthy of a PC AAA title instead of a PC VR AAA title. Nothing comes close to how polished it feels (except the scroll bars); no Steam VR indie title and no Oculus Studio release. There is an auto detect functionality for the performance stuff, individual presets for GPU performance, VRAM and CPU performance as well as a few dozen options in each category with everything from Ambient Occlusion, the number of internal sound channels, multiple shadow implementations, the ability to switch sound API and so forth. And of course the game supports MSAA (up to 8) as well as allows to set render scale in game. Take that blurry as ♥♥♥♥ Obduction as well as all those titles that make me use third party tools (Oculus Tray Tool or Open VR Advance Settings) to set render scale.

All of those take effect immediately and if the renderer needs to restart it does so on its own within a few seconds and w/o you loosing your progress. And this is even true for the ingame (!) option to switch between Steam VR and Oculus SDK (performance seems on par as expected btw...). Take that Bridge Crew and Arizona Sunshine!

When it comes to locomotion, the game supports everything from full locomotion, teleport and blink. Not only that of course, you have a few additional comfort and immersive options. Want full locomotion but something more comfortable? Turn on a reducing FOV while moving (of course you can adjust its level to your liking). Don't have a Rift 360 setup or not enough space to turn around? How about snap turning. Want smooth rotation, they got you covered. And of course, full locomotion is per default controller bound like Onward (take that Mage's Tale), but you can also choose to have it bound to your head direction or play space based (no idea, haven't tried it).

What adds a lot to the graphic is the existence of not only multiple post process color profiles (I use vivid) but also contrast, brightness, saturation and gamma sliders! Oh god, I can't even start to express how much I missed a higher contrast picture in VR, especially (but certainly not limited) for games that I played already on my monitor before (like iRacing). Why the ♥♥♥♥ have both Oculus and Valve decided for us that something like that is not needed in VR? Any theoretical possibility to fine tune a games visuals exactly thanks to knowing what VR headset an users has (and the lack of ambient light) never came to fruition and with most games these days being multi platform and a lot more Steam VR headsets coming out in the near future (actually Windows MR released today IIRC) its doubtful that this will ever happen. None of that accounts for player preference anyway. I prefer more saturation and a bit crushed shadows a lot no matter how much the developer fine tunes the composition for a Rift headset (not even mentioning differences in OLED panels).

What is the point of this post? Not completely sure. Probably just to make people aware that Talos Principle is really polished and a cry towards Oculus, Valve and individual game developers to remember that PC players actually value options and customization."

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9032) proci985 válasza Dyingsoul (#9029) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyartotol a serious sam pack egy idoben vezette a vr eladasokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9033) Raymond válasza proci985 (#9032) üzenetére


Raymond
félisten

Az egyik fejleszto a VR verzio kesziteserol es eladasokrol: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9034) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Végülis megvettem a DK2-őt,beszarás!Megéri lecserélni CV1-re?Nagyon zavar a felbontás szimulátoroknál.Eddig úgy nézett ki,hogy nem jutok el eddig sem,most meg felkértek egy olyan melóra,hogy ...,elfogadtam,tudom,vendéglátás nem fizet. :DDD Tehát megérné?,sokat dob rajta?
Ha úgy lesz,megint cserélek vga-t(is).Azon ne múljon! :DD

[ Szerkesztve ]

(#9035) Raymond válasza Gigi01 (#9034) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem most nem eri meg lecserelni. Tul sok minden tortenik a piacon. Kint van par MS platform HMD nagyobb felbontassal par napja, majd elvalik melyik milyen tobb teszt alapjan es mire Decemberben kapnak SteamVR tamogatast addigra tisztabb lesz a kep melyik a legjobb. Aztan jon meg a Samsung (lehet eler Europaba is) es az LG SteamVR HMD-je az ev vege vagy a jovo ev elejen. A Rift es az MS cuccok 450EUR a Samsung 550EUR kb. ha eler idaig az LG meg majd kiderul. A legjobb lenne ha lenne valamelyik MS HMD kontrollerek nelkul mert azt mondtak ugy 100EUR-al olcsobb, igy lenne 1440x1440 szemenkenti felbontassal kb. Rift FoV-al rendelkezo termek 350EUR-ert amihez nem kellenek szenzorok mert van inside-out tracking. Szimulatorokhoz idealis.

Tehat a velemenyem az hogy hasznald most a DK2-t olyan 2-3 honapig es akkor lesz hova tobb termek amibol valasztani lehet.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9036) fulton válasza Menthirist (#9027) üzenetére


fulton
addikt

Ez a tengeralatt járó game mi volt?

(#9037) kiskuplung válasza fulton (#9036) üzenetére


kiskuplung
őstag

Bazz, alig pár hozzászólással felette írtam...

I EXPECT YOU TO DIE

(#9038) Menthirist válasza fulton (#9036) üzenetére


Menthirist
veterán

Az I Expect You to Die-nak a harmadik pályája volt a tengeralattjárós.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9039) fulton válasza kiskuplung (#9037) üzenetére


fulton
addikt

Köszi

(#9040) kiskuplung válasza fulton (#9039) üzenetére


kiskuplung
őstag

Arktikával hogy állsz? :)

(#9041) fulton válasza kiskuplung (#9040) üzenetére


fulton
addikt

Nem toltam azóta:) más dolgok voltak.

(#9042) Raymond


Raymond
félisten

Na, meg csak most jelentek meg a Windows MR cuccok de a Nemet Saturn-ban mar akcios a Lenovo:

LENOVO Explorer Mixed Reality Headset, Iron Grey - 349EUR

Szallitas 7-8 napon belul.

Neztem a tobbit is, azok meg mindig 449 vagy 499 (Dell). Erdekes ez a Lenovo akcio.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9043) proci985 válasza Raymond (#9042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

bevezeto akciok is leteznek am

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9044) izomman1


izomman1
senior tag

Ez az ár durva gyakorlatilag a Samsungom fele.. De nyilván nem fele annyit fog tudni.. :-)
Az a vicc, hogy még a német rokonommal simán ezt be is tudnám szerezni.. Durva árverseny várható karácsonyi szezonra.. :-)

(#9045) Raymond válasza izomman1 (#9044) üzenetére


Raymond
félisten

Az a problema az MS HMD-kel a elso jelek szerint hogy nem lehet vakon megrendelni, mert nem mindegyik passzol az arcformahoz. Legalabbis azt mondjak akik MS Store-ban kirpobaltak mindet es hogy aszerint valasztottak mert a spec ugyanaz mindnel.

A masik nagy problema hogy az IDP fizikailag 63mm-re van beallitva es nem lehet a HMD-n valtoztatni. Nekem mondjuk mindegy voltna mert a Rift is 64mm-en van, de akinek jelentosen kisebb vagy nagyobb kene annak ezek nem hasznalhato termekek igazan mivel nehez lenne eles kepet kicsikarni beloluk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9046) izomman1


izomman1
senior tag

1 hét megjelenés után itt az első Arizona Sunshina tesztünk.. [link] És még ez is német .. (Lenovo WMR)
Egy nagyon minimálisat tudok németül amennyit kihámoztam belőle az az , hogy a követés nem annyira pontos és Onward vagy Pavlov VR hoz nem ajánlja mert túl gyors kézmozdulat után nem áll be a követés azonnal, hanem kicsit remeg és nem tökéletes a célzás.. Egy Arizona Sunshine nál ez elmegy de egy kompetitive játékba nem. A képről meg mintha azt mondaná , hogy bár kisebb a pixel , de nem olyan éles a kép, feltehetően azért , mert egy alacsonyabb felbontásra generált játékot látunk egy magasabb felbontású headseten? Sajnos ez jó ideig így is fog maradni , mert a játék készítők Vive ra és Riftre is fogják paraméterezni a játékokat és nem csak a WMR -re .. Nagy kérdés akkor mi is az "előny" amiért a WMR -re kellene váltan.. Hát lehet semmi.. Bár a Samsung egy leheletnyit jobb lehet (képernyőbe) , de mit ér a jobb képernyő ha a játékok alacsonyabb resolution -ra terveznek. ..Az LCD képernyő hátrányát a srác szintén feltárta mégpedig a fekete nem látszik igazán feketének.. ( egy sötét grafikájú horror játékba ez igazán zavaró is lehet..) a többi szín viszont ok..
Akinek van WMR tapasztalata igazán leírhatná mi a véleménye róla (mind követés mind képernyő tekintetében) , hogy első kézből tudjuk meg a tapasztalatokat..

[ Szerkesztve ]

(#9047) proci985 válasza izomman1 (#9046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

te ebbol mennyit birtal nezni? olyan szinten framedroppol, hogy nekem 5 sec alatt lett tole rosszulletem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9048) izomman1 válasza proci985 (#9047) üzenetére


izomman1
senior tag

Állítólag a felvétel a WMR headset eknél akad , de a játék az ok. a headset -ben. Sajnos nem a youtubereknek találták ki az eszközt.. Még lehet a Samsung előrendelésem le tudom mondani.. majd elválik holnap mert nagyon elbizonytalanodtam jó ötlet volt e feláron USA ból berendelni...

(#9049) Márton válasza izomman1 (#9046) üzenetére


Márton
nagyúr

"a fekete nem látszik igazán feketének"
hát, sokszor jó lenne amoleden is sötétszürkét nézni inkább mint full feketét + smear-t :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9050) proci985 válasza izomman1 (#9048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja ez egyebkent lehet, amennyire out of order rendereli ki a kockakat es amenkkora tuskek vannak a frametimeokban az alapjan tippre fel perc alatt behanyt volna aki jatszik vele

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.