Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) fulton válasza Raymond (#23100) üzenetére


fulton
addikt

Köszi, vagyis ha oldalra nézek homály? Vagy itt az ipd nek van jelentősége? mert az elvileg 72 , nekem meg pont annyi :)
Egyébként imádom a rift CV1 kis natur kontijait a követését is, a lenne a király ha csak szemcsit cserélhetnék, pl cosmosra :D

[ Szerkesztve ]

(#23102) Raymond válasza fulton (#23101) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, olyan HMD nemigen van a piacon ahol minden eles, a kerdes az meddig eles a kezepetol ahogy mesz a szelek fele. Az IPD itt mindegy, ezek a lencse tulajdonsagai. Annyibol jatszik az IPD hogy ha nem tudod hardveresen allitani akkor meg roszabb lesz, mert a sweet spot kozepen van mondjuk 64mm-en akkor 72mm-el mar mindket szemed a homalyos reszt nezi. Ott ahol tudod az hardveresen IPD-t allitani ott mindegy mert kitolod a 72mm-re es az eles reszt nezed ugyanugy mint masok, de persze az az eles resz ugyanakkora marad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23103) barcalaci84 válasza Raymond (#23102) üzenetére


barcalaci84
őstag

Amugy a sweet spot kifejezest másra is használják : ha felveszed beallitod a fejedre akkor éles képet kapsz... Ha kicsi a sweet spot akkor minimális elmozdulasnal is homályos lesz...
Pl rift S - nel szinte mindegy h veszem fel nem kell annyira precízen magamra állítani és éles a kép...
Cosmosnal erre (is) panaszkodnak h egy ponton kapsz éles képet, de onnan mindig elmozdul kicsit és már homály lesz

(#23104) sakkay


sakkay
aktív tag

Még ha mindent ki is tudnak javítani, és tényleg jó lenne ez a Cosmos a későbbiekben...azt hiszem nagyon sok fejet levágnak a vezetésben! Ezért valakik nagyot fognak szopni-teljesen jogosan! Ahogy olvasom a fórumokat rengetegen mondják vissza a rendelést-még mindig igen buta dolognak tartom ezt amúgy-szóval 10-20% veszteséggel kezdenek minimum a HTC-nél, ezért a "kis" hibáért. Még mindig a HP vezet a 50% fölötti selejt vr kidobásával(meg a kommunikáció nemlétével a kiadás 2 hónapjában) de egyértelműen a HTC a második! Gratulálok a két nyertesnek :)

(#23105) sakkay


sakkay
aktív tag

Na egy angol haverom most kapja meg, este már konkrétumokat tudok mondani. Oculus s volt neki, de visszavitte mert kevésnek találta a felbontását-csak szimulátorhoz használja DCS. Szóval a tracking probléma nem lesz tesztelve-csak a kép.

(#23106) qqzs


qqzs
őstag

Wader 2-ot kiprobaltam, 25 perc alatt vegigmentem meg csak meg se ijedtem pedig ijedos vagyok :) tulajdonkeppen a szorny ellen eleg csapolni esz nelkul a levegoben a tobbit meg kodobalassal el lehet intezni. Refund lett belole...Ja es az also ot perc arra ment el nalam hogy azon gondolkodtam ki talalta ki hogy Kovacsnak hivjak a Lady-t :) van angliaba felnott unokatesverem megtartottak a magyar nevuket amit pontosan igy ejtenek hogy Kováksz. Lehet ismernem kellett volna az eredeti nevet de nem vagyok annyira SW fan.

Nekem megjott a frissites, ingyen Go appok meg Go simulator , 3D passthrough meg minden egyebb. Viszont eltunt a librarybol az unkown sources.

Eladó: GTS450

(#23107) qqzs


qqzs
őstag

Ami esetleg valami frissitessel kapcsolatos dolog lehet hogy enelop akukat használok az iranyitoba de frissites ota 3x mondta azt a job kontrollelre hogy lemerult de megmerve ugyanannyi a feszultseg mint a masikra. Beatsaber jatszhatatlan igy. Es a frissites ota nem szazalekot mutat csak harom zold pottyot

Eladó: GTS450

(#23108) Jacek


Jacek
veterán

Sajna nálam csak hétfőn ér ide a Cosmos... nem baj legalább lesz időm a Reverb-re :)

(#23110) Jacek


Jacek
veterán

Őőőő valami kretén most rakott fel itt svédben az apróra 90e egy Rift S-t :DDD

(#23112) sakkay válasza Jacek (#23110) üzenetére


sakkay
aktív tag

:DD

(#23113) a2d2 válasza qqzs (#23106) üzenetére


a2d2
addikt

Ajaj, nagyon remélem hogy csak átrakták máshova.
Semmi mást nem használok a Questen csak az ismeretlen forrásokat.

Közben az jutott eszembe hogy lehet kikapcsolta a frissítés a developer módot, arra nézz rá.

Én meg sem vettem már az Ep 2-t, majd esetleg ha kiadják komplettként.

@Jacek: szerintem jól lőtte be az árát, én is arra számítok hogy idén 300 euroért fogják vesztegetni karácsony előtt.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23114) qqzs


qqzs
őstag

koszi a developer mod volt kikapcsolva

Eladó: GTS450

(#23115) sakkay


sakkay
aktív tag

Na megjött haver cosmosa, azt mondta eddig a dizájn' az anyag minőség meg a touch kiváló. Sokkal jobban tetszik neki mint az s-é. De a lényeg az most van.. Most csinálja a képminőség tesztet.

(#23116) Raymond válasza a2d2 (#23113) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem is megjott az update. A Passthrough+ feludules az elozohoz kepest. Nekem a Developer Mode is megmaradt es az Unknown Sources is. Harom jatekom volt a listabol ami meg nem volt meg Quest-en a Rift-rol: Virtual Virtual Reality, Virtual Desktop es Wander. Mindharom ott volt a Quest Store-ban mint "Free", fel is ment rendesen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23117) v2


v2
senior tag

Ha boltban veszem a cosmost akkor is él a 14 nap? Vissza adják a pénzem indok nélkül?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23118) Raymond válasza v2 (#23117) üzenetére


Raymond
félisten

A 14 nap csak online vasarlas eseten garantalt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23119) v2 válasza Raymond (#23118) üzenetére


v2
senior tag

Köszi, már megtaláltam. Csak az ED weboldalán rendelt termékre vonatkozik, az már mindegy, hogy én megyek érte vagy futár hozza.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23120) Raymond válasza v2 (#23119) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, nem az atveves a lenyeg hanem hogy a megrendeles hogy tortent. Ha nem fizikailag vagy az uzletben abban a pillanatban amikor rendeled hanem online, telefonon vagy mas modszerrel tavolrol tortenik akkor az EU Distance Selling ervenyes es ott a 14 napos elallas [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23121) v2 válasza Raymond (#23120) üzenetére


v2
senior tag

Köszi

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23122) abéla válasza Jacek (#23110) üzenetére


abéla
senior tag

Elkapta a Quest-láz, vagy csak ipd-kisebbség. :)

Nna én meg majd fearmongertelenítem magam és őrlődés helyett lehet szépen berendelem az S-t és meglátjuk, hasz ara kép, megy vissza --> Quest; ha ok, akkor ok. ennyi :D
Francért nincs hw-es IPD állítás az S-hez? Akkor nekem simán jó lenne, még a bejelentett O. link fényében is.
Hogy megy ez a visszaküldősdi? (Amazon/Alza)

Esetleg Samsung Odyssey+ -ról tudunk vlmit, ajánlott? Miért nincs eu-ban (csak kb dupla áron)?

ps: black friday akcók alatt(CV1 tapasztalat alapján) mennyit eshet vajon egy O. Rift S / Quest alapár(%-osan), meg készletek bírják vagy csak beetetősdi inkább az akciók zöme? ...szóval érdemes várni ~2 hónapot (ilyen 20-30e-ért nekem nem)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23123) Raymond válasza abéla (#23122) üzenetére


Raymond
félisten

Alza-nal nem tudom hogy megy, de Amazon-nal csak megnyitod a megrendeleseket, rakattintasz a visszakuldes gombra es vegigmesz a varazslon aztan amit mond a vegen (vagy te postazod vagy jon valaki atvenni stb.)

Samsung O+ (es az elodje) azert nincs EU-ban mert a termeket a Samsung PC reszlege csinalja azok meg kivonultak az EU piacrol mar par eve. Ezert nincs pl. Samsung lapos mar sehol. Volt most az IFA-n egy, direkt rakerdeztem hogy mi van de mondta a rep hogy csak ez az egy speci verzio van es az se direkt toluk hanem ha jo emlekszek az MS-el volt valami partnerkedes tehat azoktol lesz elerheto.

Akcioknal eddig 50EUR volt a standard engedmeny, ha volt 20-30EUR-al tobb az rovid ideig es ritkabban, tehat az 50EUR amire esszeruen szamitani lehet.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23124) sakkay


sakkay
aktív tag

Na DCS teszt cosmos. Telón követtem az eseményeket 10 perc alatt eldőlt, hogy marad a a Cosmos a srácnak-mert amúgy nagyon be volt szarva a sok negatív kritika miatt :) Sokkal jobb!! a kép, fej tracking tökéletes, nincs pixel, és gyönyörűek a színek. A srácnak a sweet pointal sem volt gondja. Oculus s volt az összehasonlítás alap, szóval nem kell úgy kapkodni a visszadobással :)))))

(#23125) Dyingsoul válasza qqzs (#23106) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Máskor légyszi használd a Spoiler gombot. Köszi. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23126) a2d2 válasza Raymond (#23116) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt most nem értem. Gondolom Go-ra gondoltál, de hogyhogy a quest store-ban jelentek meg free-ként? Azt hittem lesz egy Go alkalmazás Questre amin keresztül elérhetőek a Go játékaid.
Ez azt jelentené hogy a Questes 6DOF-os szebb grafikás verziót kapod meg?
Mert akkor meg azt nem értem miért nem egy áron megy a Go és Quest app.
Most ránéztem és kb 1,5x-es szorzóval mennek a quest verziók.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23128) Raymond válasza a2d2 (#23126) üzenetére


Raymond
félisten

Van az a lista a jatekokrol amiket ha megvettel Sep 25(26?) elott Go-ra akkor megkapod ingyen Quest-re a Quest-es verziot csak decemberig le kell toltened hogy bekeruljon a Library-dba. Ezekrol irtam. A Go emulacio mas. Es igen, kb. 1.5x szorzo a Go->Quest arazas ezert jo dolog az hogy ingyen megkapod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23129) v2 válasza sakkay (#23124) üzenetére


v2
senior tag

szúnyogháló zéró? Bár az már az s ben sem volt. Jól tudom?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23130) Raymond válasza qqzs (#23106) üzenetére


Raymond
félisten

Az Lady Corvax a jatekban :)

Kovacs mashol talalhato:
Watchmen - Walter Kovacs (Rorschach)
Altered Carbon - Takeshi Kovacs

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23131) vicopapa válasza sakkay (#23124) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Számomra megnyugtató volt, köszönöm 😀
Én most megyek bele az ED-be hátha ott a cucc😉

(#23132) sakkay válasza v2 (#23129) üzenetére


sakkay
aktív tag

Az s ben dcs ben kifejezetten megőrülök tőle..az egyik váltó ok volt nálam. Ezért örülök nagyon.

(#23133) sakkay válasza vicopapa (#23131) üzenetére


sakkay
aktív tag

:C

(#23134) Raymond válasza vicopapa (#23131) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23135) v2 válasza sakkay (#23132) üzenetére


v2
senior tag

cosmosban nincs? Milyen videó kártyája van a cimborádnak?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23136) a2d2 válasza Raymond (#23128) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem akkor én kevertem a kettőt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23137) Raymond válasza sakkay (#23132) üzenetére


Raymond
félisten

A Rift S es a Vive Cosmos PPD-je kb. ugyanaz. Igaz hogy a felbontas 1280->1440 (+12.5%), de a horizontalis FOV is novekszik kb. 15%-ot ezert a PPD kb. ugyanaz mert mindketto LCD.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23138) pRoject22


pRoject22
őstag

Az igen, alza-nál egy icipicit túltolták az árat, most ,hogy az elején kapkodják az emberek egyből feltolták laza 384.000 Ft-ra az árat, még egy kicsit dolgozniuk kellene, ha össze szedik magukat lesz az 1 millió is :D

https://www.alza.hu/htc-vive-cosmos-d5527017.htm?kampan=facebook_ppc_dpa_product-detail-dnf_1-day&utm_source=facebook.com&utm_medium=cpc&utm_campaign=facebook_ppc_dpa_product-detail-dnf_1-day&fbclid=IwAR0fG--RKAeg11TOmd_gAT-DFHSt05RZX318zhSoEcj9t8SceemAjNl5ni8

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#23139) sakkay válasza Raymond (#23137) üzenetére


sakkay
aktív tag

Más az Lcd minősége, és számoljál kicsit utána. 1 millió pixellel több a cosmos...mellesleg ezt a teszterek is írták, alig észlelhető rácsozat. Oculusba (S) ha fehér háttérbe nézel hihetetlenül látszik.

(#23140) sakkay válasza sakkay (#23139) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ha valaki el akarja adni (Cosmos), van rá vevő srácok, ne mondjátok le a rendelést
!!!!!

(#23141) Raymond válasza sakkay (#23139) üzenetére


Raymond
félisten

"1 millió pixellel több a cosmos"

Ez mindegy, a horizontalis FOV-nal csak az 1280->1440 difi a lenyeg.

Egyebkent egyelore a haverod visszajelzese volt az egyetlen pozitiv amit olvastam igy ahogy jonnek az uj es uj "profi" es user tesztek a reddit-en. Mindenki mas max arra a szintre jutott hogy megvarja a ket hetet hogy lesz-e valami javitas.

En mar varom az itteni tagok velemenyet.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23142) MlbMatic


MlbMatic
tag

Hmm oculus quest,,, [link]

megorulok ezektol az agyontolt termeszetellenes szineitol, szet suti a fejemet :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23143) sakkay válasza Raymond (#23141) üzenetére


sakkay
aktív tag

Mondom, fix vevőm van ha valakinek megjön és nem kell neki. 384 lett az alzánál...

(#23144) abéla


abéla
senior tag

Mondjuk ennyi erővel a 220-as ED árral is jöhetnénk, bár tény, az ennél jelentősen alacsonyabb amazon.uk vagy .de -s ár is kuszott fel nem kicsit, most 315-320e (335 eu/ft mellett).
Azért már (szerk: majdnem :) ) teljes Valve Index szett is van... no comment.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#23145) vicopapa válasza sakkay (#23140) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Ment a pü :C :)

(#23146) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Fú, nekem ez is nagyon tetszik : Ilyen élesben a The Walking Dead: Saints & Sinners

Közben meg kaptam egy emailt, hogy fizessek elő a Viveportra.... Elég nagy tökönlövésnek érzem, hogy milyen eszközzel reklámozzák mindezt :

[ Szerkesztve ]

(#23147) abydos


abydos
aktív tag

Az a szép, amikor itt szólnak az embernek, hogy olcsó valahol a Cosmos, megveszi, majd az ittenieknek felajánlja 30k-val drágábban, mint amennyiért az itteni javaslat alapján vette. Gondolom ehhez azért elképesztően nagy pofa kell még így is megéri nekünk.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23148) Raymond válasza kiskuplung (#23146) üzenetére


Raymond
félisten

"Elég nagy tökönlövésnek érzem, hogy milyen eszközzel reklámozzák mindezt"

Hat, egy olyannal kell reklamozni ami mukodik is ;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23149) Viktoár válasza abydos (#23147) üzenetére


Viktoár
addikt

Meg kell fizetni a sorbanállást. :DDD

Üdv:Viktor

(#23150) fulton válasza Raymond (#23148) üzenetére


fulton
addikt

Hm elkezdtem szemezni a quest-el. Akinek van összehasonlítási alapja, van olyan kijelző minőségben mint a Rift S / Go?
(ahogy nézem 72 ig írják az IPD állítását, rift CV1 csak 71et mutat nekem)
Pl a film hogy néz ki rajta a rift cv1 képest?
God ray mennyire erős a cv1 hez mérten?
Azt tudom hogy a feketék miatt talán még jobb a film rajta mint lcd-n.
Egyébként itt azt mondja hogy ő nem érzékelte a latency-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.