Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#23445) üzenetére


barcalaci84
őstag

pár másodpercig jutottam :) ezt el nem tudom képzelni h lehet megcsinálni ...nem a trackinget éreztem a problémának hanem h
egyből rámdob 40 kockát gyorsítva :) ...ezt ti betanuljátok ?
én csak partymódban nyomtam eddig asszonnyal , de most 2 számra random rákattintottam és a magyar userek közt mindkettőn 1. lettem
(ez csak azokat mutatja nekem ,akik oculus storba vették? )
sima expert-es számok
szerintem nincs gond a trackinggel, persze lehet az ilyen brutál expert+ -os pályákon kijönne valami , de ezt csak akkor tudjuk meg szerintem ha te kipróbálod :)

[ Szerkesztve ]

(#23452) Jacek válasza Enton (#23443) üzenetére


Jacek
veterán

Nem kell hozzá, egy RiftS-hez is kell ugyan akkora power 1.5SS-el, nálam az ACC jobban futott ugyan azon a beállításokon mint a RiftS-en. Kinézetről meg ne is beszéljünk.

(#23453) stfx válasza f34rY (#23448) üzenetére


stfx
aktív tag

A saber tailor beallitasaid leirnad? Nekem fel se tunt hogy rosszul allna a kard a kezemben, de olvastam egy top100-as BS jatekost akinek a beallitasat kiprobaltam de az borzaszto volt. Most igy alapon nekem tokeletesnek tunik, ahogy fogom a kontrollert a kezemben, felfele all a kard ahogy varna is az ember, de az o beallitasaval olyan mintha pisztolyt fognak, elore nez a kard. Viszont beraktak a bogarat a fulembe, hogy expert+ on majd rajovok hogy nem jol all. Mivel csak indexen BS-eztem ezert nincs osszehasonlitasi alapom.

(#23454) Dyingsoul válasza barcalaci84 (#23451) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Rifftel én ott tartok, hogy "A" rangú pontszámra meg tudom csinálni. Valami ~70 körüli kockát rontok azon még javítani kell. :DDD Egyszer fellököm youtube-ra és kielemezzük hogy lehet megcsinálni. De ettől rosszabb eredményt nem szeretnék főleg HMD miatt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23455) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#23454) üzenetére


barcalaci84
őstag

ezt a videót találtam
ha jól értem jobb a tracking egy pro player számára mint a cv1-gyel
nézd meg: [link] (ez a videó még ráadásul megjelenés körüli , amihez képest június végén jött egy nagy update ami javított a trackingen...pl ha fejbevered magad akkor se veszted el a trackinget csak max az eszméletedet :) )

megnézt5em egy videót erről a TFFFA-ról is...én semmi olyat nem látok ami miatt gondba lehetnél rift S-sel

amúgy belinkelnéd ezt a számot , mert mintha több verziót látnék youtube videókon?

(#23456) Enton válasza Jacek (#23452) üzenetére


Enton
addikt

Szerencsére erről szó sincs. De reverb után a kövi upgradem az tuti 2080ti lesz, ne adj isten valami utódja. ;]

(#23450) fulton:

Optikai érzékelésed nem csal/zavaros, ezek ennyik, de nincs más opciód ha több fps-t szeretnél. :N
380e- től a csillagos égig szaladgálnak az árak, ki kell várni valami jó garis használt példányt 300e - 350e körül, 1080ti-röl váltva már nem lesz annyira borzasztóan mély zsebes mozdulat.

Persze a forintgyengülési lejtő megint csak ellenünk van ebben a témában, de ugyanez volt már 1-2 éve is lassan. :(

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23457) abydos válasza f34rY (#23448) üzenetére


abydos
aktív tag

Az lehet, hogy steamen mindenki Indexes a ranglétrán, de az Oculus Storeban meg Oculusosok vannak :D Nem közös a ranglista. Bár a Steamesek között lehetne Oculusos is kétségtelen, de Oculusos inkább Oculuson játszik az Oculuszával (le akartam írni még egy Oculust) :D

A lényeg az, hogy a gyári számokhoz a Quest követése is tökéletes bármilyen nehézségen legyen is az.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23458) Jacek válasza Enton (#23456) üzenetére


Jacek
veterán

Miről nincs szó?

(#23459) Dyingsoul válasza barcalaci84 (#23455) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Este majd linkelek egyet. Egyébként köszi a linket a videóhoz. Korábban kerestem de valahogy erre nem akadtam rá. Úgy néz ki akár életképes is lehet a dolog. Bár MR videóknál tuti rosszul nézd majd ki hogy ha oldalra vagy alulra csapok és kimegy a kamerákon kívülre a kezem majd elveszti a trackinget... valahogy így tudom elképzelni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23460) Raymond válasza Jacek (#23452) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt meg kiprobalhatod:

Cosmos PSA: Remove the headset facial pads to improve sweetspot / FOV

Az ACC-n nem fog segiteni, az szerintem valami beallitas problema a jatekban, de a tobbihez erdekes lehet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23461) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

HP Windows Mixed Reality ez mennyire alkalmas pc-hez pl. szimulátorozni?

(#23462) Jacek válasza wolf033 (#23461) üzenetére


Jacek
veterán

Röpzi vagy kocsi? :)

(#23463) Jacek válasza Raymond (#23460) üzenetére


Jacek
veterán

Ránézek délután/este , öszintén már dobozban van :D

(#23464) Raymond válasza wolf033 (#23461) üzenetére


Raymond
félisten

Jo, de csak akkor ha olcson megkapod. Mennyiert kinaljak?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23465) f34rY válasza stfx (#23453) üzenetére


f34rY
csendes tag

Én CV1-ről jöttem, nekem nagyon rossz volt.

Ha lent van a SaberTailor akkor:
Beat Saber\UserData modperfs.ini.

GripLeftPosition=1,0,0
GripLeftRotation=0,5,0
GripRightPosition=1,0,0
GripRightRotation=0,5,0

Ezek az értékek. Mást nagyon ne változtass mert ha hosszúságot állítasz akkor semmi score-t nem fog feltölteni.

De van aki D-grip-et használ.

@abydos Gyári számokhoz ülve is elég lenni. Persze ez nem azt jelenti hogy veszel egy indexet és egyből top 100 leszel. Sőt, CV1 is nagyon ottvan sok top játékosoknál.
https://www.youtube.com/watch?v=qGpBrGQycaI

(#23466) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ez tényleg valós, hogy külföldről rendelve, a német amazonból a Rift S csak 145k körül van, míg idehaza majdnem 200k?

Btw, a HTC Vive az mivel nyújt többet nála?

We are only Stardust...

(#23467) Raymond válasza Jinxb1rd (#23466) üzenetére


Raymond
félisten

A nemet Amazon-bol rendelve 449EUR - 19% + 27% + szallitas az ar, tehat kb. 160e Ft plusz szallitasi dij. Az Amazon magyar AFA-val szamol Mo-s rendeles eseten.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23468) szente válasza Raymond (#23467) üzenetére


szente
addikt

Kár, hogy Casekingen most pont elfogyott az S, onnan nem lenne az a +8%.
Amúgy tudtok más EU-s beszerzési forrást? Mert az amazon nem fogadja el a Maestro kártyámat.

Az overclockers.co.uk-n van belőle, bár én ha lehet nem az angoloktól rendelném meg, tök tudja milyen lesz majd a garis ügyintézés a brexit miatt. (Már ha lesz a gariidő időtartalma alatt)

[ Szerkesztve ]

(#23469) a2d2 válasza Jinxb1rd (#23466) üzenetére


a2d2
addikt

Ha nem visszaküldöttet veszel akkor én inkább a caseking.de-t ajánlom, mert nekik nem kell rászámolni a magyar áfakülönbözetet és megvagy 450 euró + 2-3e Ft szállításból.

Na megelőztek.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23470) barcalaci84


barcalaci84
őstag

kipróbáltam ezt a dance collidert viveporton...
még jó hogy nem fizettem érte :) nem is értem h játszhat ezzel valaki beat saber helyett

(#23471) a2d2 válasza barcalaci84 (#23470) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23472) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm a tippet, akkor lehet onnan meg fogom rendelni. Telefonon nagyon tetszik, de egyszerűen nem akar a girószkópja normálisan működni, meg nem is ugyanaz a feeling valszeg. Bár már így is tetszik ez a virtuális valóság dolog. :)

We are only Stardust...

(#23473) abydos válasza f34rY (#23465) üzenetére


abydos
aktív tag

Azért írtam, hogy inkább OpenVR-osok vannak a Steam ranglétrán, Oculus ranglétrán viszont csak Oculusosok vannak gyári számoknál is, mert nem közös.

(#23459) Dyingsoul: 1-2 kivételtől eltekintve, ami gunstocknál jön elő, az Oculus Inside-Out megoldása jobb, mint a 3 kamerás CV1 felállás. Beat Sabernél mögötted is követ a kontroller 2-3 másodpercig, konkrétan az Inside-Outot Carmack Beat Saberrel tesztelte, hogy tökéletes legyen. Ennél azért lehetnél már bizalmasabb ezzel, ha meg nem, akkor nem váltasz végül, ezen kár ennyit agyalni, van rá 2 heted, hogy kipróbáld. Viszont minden egyes nappal a drága kormányunknak hála csak egyre drágább lesz a headset, képzeld el, hogy ha pár hónappal ezelőtt veszed, majdnem 10 000 Ft-tal olcsóbban jöttél volna ki és akkor még eladhattad volna a Rifted 130-ért. Most az árfolyam miatt 10k-val drágább és a Rifted se ér 70k-nál többet. De nem az én pénzem...

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23474) wolf033 válasza Jacek (#23462) üzenetére


wolf033
senior tag

kocsi

(#23475) wolf033 válasza Raymond (#23464) üzenetére


wolf033
senior tag

60.000.-

(#23476) Magyarfarkas válasza fulton (#23450) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Mondjuk én😁😁

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23477) Raymond válasza wolf033 (#23475) üzenetére


Raymond
félisten

Hmm...eleg hatereset. Kontrollerek vannak hozza? Azok nelkul nem eri meg a full csomag viszont nezopont kerdese. Ha tenyleg csak szimhez kell akkor megveheted es eladhatod a kontrollereket mert ezek elegge hianycikk. En tavaly (pont ezekben a hetekben) vettem egy full refurb HP csomagot Amazon US-rol, vammal szallitassal st. volt kb. ennyi (175EUR). Csak egy kis alig latszo karc van a HMD elejen, funkcionalitasra semmi kihatasa. Szoval jo lenne kevesebbert, az a 60e mar nagyon a felso hatar. Tavaly meg azt mondtam olyan 200EUR-t max megernek, de azt hiszem mostanra ez mar nemigen ervenyes, annal sokkal kevesebbet adnak csak erte.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23478) Magyarfarkas válasza abydos (#23473) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Én alapból nem értem....rendel valaki egy headsetet ,amire az van írva HTC és 800 euró körül van és drágának mind egy oculust ,ami 300 euróval olcsóbb. Ezt a beat saber mánia amúgy csak engem nem hatott meg vagy mindenki ennyire odavan érte?

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23479) wolf033 válasza Raymond (#23477) üzenetére


wolf033
senior tag

Mi lenne esetleg a reális ár?
40 környéke?

(#23480) Jacek válasza Raymond (#23477) üzenetére


Jacek
veterán

Emlékszem amikor azok voltak, lehet hogy most is vannak, de azt vettem észre hogy amikor kb jött az uj Rift olyan szinten felemelték a WMR cuccok árát hogy csak pislogtam most is az első gen majdnem RiftS árban megy.

(#23481) Raymond válasza wolf033 (#23479) üzenetére


Raymond
félisten

Hat en nem vagyok az abszolut autoritas ebben de ha azt veszem hogy tavaly egesz evben (de foleg a masodik feleben es az iden is folytatodva) 100-150USD kozott mentek az Acer, Lenovo es HP csomagok vagy ujonnan vagy factory refurbished akkor egy provat hasznalt igy 2019 vege fele mar nekem nem nez ki igazan jol 170-180EUR-ert.

(#23480) Jacek

EU-ban sose voltak azok a jo arak mint USA-ban es ha mar 200-250EUR-ra lement valami az mar jo uzlet volt. Aztan az iden tavaszra mar sehol nem voltak igazan jo ajanlatok rendszeresen mert felepadtak a keszletek es csak beragad cuccok voltak beragadt aron. Ritka az Amazon US-en is mar egy 200USD alatti kinalat, a Microcenter-nel volt most a hetekben megint a Lenovo azt hiszem 120-ert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23482) Viktoár válasza abydos (#23444) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen, nem ismerek egy játékot sem így nincs olyan hogy "mivel akarsz játszani?". :N Általánosságban kérdeztem hogy körülbelül milyen konfigurációban érdemes gondolkozni. Esetleg ha valaki tud olyan címeket amit majd javallott kipróbálni azt is szívesen venném. :R

Üdv:Viktor

(#23483) f34rY válasza Viktoár (#23482) üzenetére


f34rY
csendes tag

Pavlov, Onward, Beat Saber, Blade & Sorcery, Lone Echo, Vader Immortal Ep 1-2, Zero Caliber VR (Magyar fejlesztés), Superhot, Arizona Sunshine, Box VR, Gorn, Gun Club VR stb stb.

(#23484) Dyingsoul válasza abydos (#23473) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

"Most az árfolyam miatt 10k-val drágább és a Rifted se ér 70k-nál többet. De nem az én pénzem..."

Most ezt nem tudom miért olvasod így a fejemre, a "De nem az én pénzem.."-nek kicsit olyan felhangja van, mintha egyrészt te tudtad volna, hogy a Rift S drágulni fog én meg hibás lennék azért, mert te mondtad nekem, hogy vegyek de én nem vettem így most magamra vessek...
Persze, ha már rég megvettem volna... ha meg a lottón nyertem volna, akkor meg nem zavarna az, hogy 10k-val drágább most. Nem vagyok/vagyunk jósok. Másrészt mikor megjött a Rift S másra kellett a pénz, azzal meg azt hiszem nem tartozom senkinek magyarázattal, hogy mire így azzal sem, hogy miért nem akkor vettem Rift S-t . :) Most vagyok úgy, hogy mocorognék valamelyik idei HMD irányába. Ez van.
A CV1-et pedig nem fogom eladni soha. Ahhoz mindig vissza lehet menni szerintem és kicsit kötődöm is hozzá mert megszerettem a kis hibái ellenére is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23485) a2d2 válasza Dyingsoul (#23484) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem most már várj BF-ig. Én továbbra is azt mondom hogy még idén 300 euro környékére lemegy az ára.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23486) sakkay


sakkay
aktív tag

Na megjött szép-a touch dromedár de jól néz ki-hol van az előfizetői kód?

(#23487) sakkay válasza Magyarfarkas (#23478) üzenetére


sakkay
aktív tag

Teljesen hidegen hagy-párom szereti.

(#23488) TiberiusX válasza sakkay (#23486) üzenetére


TiberiusX
tag

A kék instrukciós fedél jobb oldalán ( ha a Viveport kód-ra gondolsz)
Várom a véleményed :D

[ Szerkesztve ]

(#23489) v2 válasza TiberiusX (#23488) üzenetére


v2
senior tag

Ja, én is. Meg a beállításokat :R Mit hova miért. Hátha én vagyok sügér

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23490) v2 válasza sakkay (#23486) üzenetére


v2
senior tag

Szerintem nagyon szép és igényes ez a cucc, kár lenne érte

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23491) pRoject22


pRoject22
őstag

ReverB megjött, a kép az gyönyörű, screen door szinte nincs is, viszont egyelőre nem tudtam úgy megcsinálni ,hogy kényelmes legyen, a rift S-hez képest büntetés, hogy a fejemen van, a szemüvegem is ami nagyon keskeny fajta alig fér el alatta, a cover rész meg nyomja az arcom, egy custom VR cover az lehet ,hogy segitene, a kontroller követéssel nincs semmi bajom, sweet spot kissebb valamivel mint a rift S-en, viszont a mixed reality és a steam VR között egy minimális lagot tapasztalok, amikor pl Rift S-el mentem akkor AC-ban F1 es kocsival a gyors vissza váltások egyböl megtörténtek most meg mintha egy pici késés lenne, de lehet csak bebeszélem mert 1 hete nem volt VR a fejemen. Eddig a legnagyobb bajom az ,hogy kényelmetlen.

¯\_(ツ)_/¯

(#23492) Viktoár válasza f34rY (#23483) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm szépen. :R

Üdv:Viktor

(#23493) Jacek válasza pRoject22 (#23491) üzenetére


Jacek
veterán

Írtam is hogy fejforma függő, nekem meg a Reverb a legkényelmesebb.
Megnéztem a DCS-t Cosmosal is marad a Reverb.

[ Szerkesztve ]

(#23494) abydos válasza Dyingsoul (#23484) üzenetére


abydos
aktív tag

Csak azért írtam, mert emlékszem, mennyire Inside-Out szkeptikus voltál mindig is és még most se hiszel a dologban igazán, pedig 10-ből 9-en ajánljuk a követési rendszere miatt, de 10-ből 10-en javasoljuk, hogy váltsd le a szemüveged jobbra (már aki leváltotta persze).
Én pusztán, ha csak belegondolok, hogy megint 2-3 kamerától függjön a mozgásterem, már az elszomorít. Az Inside-outnak hála, akárhol, akármikor a szobámban (Rift S) bármilyen pózban, állva, ülve, fekve, guggolva, szoba bármelyik sarkában és zugában lehetek anélkül, hogy megakadna a követés vagy gondolnom kéne arra, hogy megakadhat a követés. 2 kamerás Riftem volt, nem lehet elmondani mennyivel jobb ez a fajta szabadság és mennyivel pontosabb a követése összességében.
Ezért mondom, hogy vágj bele, ha más nem, akkor visszaküldöd és annyi. És nem a múltra gondoltam, hogy felment a Rift S ára miért nem vettél, hanem a jövőre, hogy ki tudja hova romlik már a forint, miért nem veszel már? Minek vársz vele? Újabb 10k-s forintgyengülésre vársz?

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23495) sakkay


sakkay
aktív tag

Na megy a teszt. Eddig siralmas. Nem a követés, nekem vsu a javítások miatt azzal nincs annyira gondom, de alig szebb mint az oculus s és a szoftveres háttér katasztrófa! Ez a steam vr progi kiidegel. Hol lehet ebben középreállást állítani? Hiába ülök vagy állok mindig egy méterrel' lejeb van a kép. Eddig vesztésre áll összesítésben az s hez képest, az éles folt' nem annyira vészes-ami zavar, hogy alig észlelem jobbnak a felbontást-de a legfőbb-még itt is bőven látom a rácsozatot. Jobb mint az s, de nem jelentős. A szín szép. Ja megint elment a microfon-tegnap az s ben ma itt. Mi ez, van ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#23496) v2 válasza sakkay (#23495) üzenetére


v2
senior tag

Room setup a vive consolban, 3 csík balra. Van fény? Szerintem elveszti a követést. ACC ben mászkál a kép, szép lassan elcsúszik valamerre

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23497) abydos válasza Viktoár (#23482) üzenetére


abydos
aktív tag

Tudod az a baj, hogy a leleményesség legapróbb jelét nem mutattad a kérdésed feltevésekor. Még annyit se tettél meg, hogy elolvasd a topic Gyakran Ismételt Kérdések rovatát, ahol le van írva, milyen gépet javasolnak "általánosságban".
Az emberek dolgoznak ezeken a leírásokon, szinte biztos, hogy megtalálod benne azt, amit keresel, hát legalább akkor ennyi fáradozást tegyél meg, hogy átfutod.
Nem azt mondom, hogy nem szabad kérdést feltenni, de én a leírás készítőjével szemben ezt egy hatalmas tiszteletlenségnek tartom, hogy egyszer sem olvasod át.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23498) v2 válasza sakkay (#23495) üzenetére


v2
senior tag

Leon véleményére vagyok nagyon kíváncsi :DD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23499) Viktoár válasza abydos (#23497) üzenetére


Viktoár
addikt

Ámen.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#23500) sakkay válasza v2 (#23498) üzenetére


sakkay
aktív tag

jaja. Sima oculus után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.