Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Citroware válasza gulasoft (#47000) üzenetére


Citroware
addikt

Ha a pénz nem számít akkor az egész gépet lecserélem. :DD

Amúgy lehet hogy inkább várok amíg kedvezőbbek lesznek az árak és ezt fogom tenni. i7 12700k, RTX 3080 Ti vagy 4080...

[ Szerkesztve ]

(#47002) luikay válasza Citroware (#47001) üzenetére


luikay
tag

Azért egy tápegységet is nézzél, mert ezeknek az RTX 3080-as kártyáknak már kell a kakaó rendesen.

(#47003) gulasoft válasza luikay (#47002) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja egy minimum 650 platina.Amúgy meg arra vigyázz, hogy ebből nehogy tipikus várok míg....... legyen.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47004) -Solt- válasza Citroware (#46999) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem a 8700K mellett egy 2080S van, de már emellé is kevés tud lenni például ACC alatt, főleg, hogy a 8700K-nak a sok mikrókód frissítés miatt vannak HT problémái játékok esetén, van ahol ki kell kapcsolni, mert csak viszi a teljesítményt... a 6 szál meg azért már karcsú tud lenni.

Szerintem ha találsz jó áron 3060/70-t, akkor azt még kis kompromisszummal érdemes megpróbálni, de ennél erősebb GPU-t nem tennék mellé csak akkor, ha mondjuk fél éven belül a CPU-t is cserélni tudod.

Nálam is a teljes csere van kitűzve, 12700K +3080/4080 (ha lesz még idén)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#47005) kolo válasza Márton (#46992) üzenetére


kolo
csendes tag

Nekem nem az amerikai store árait hozza. Én rontottam el valamit? UK angolra voltam állítva a profilban, most át tettem US english-re de nálam 19.99 az ára.

Kolo

(#47006) Márton válasza kolo (#47005) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom, de most már nálam is csak 20% kedvezményt jelez az oldal.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47007) FingR86


FingR86
őstag

a mai nappal beléptem én is a VR felhasználók táborába egy Quest 2-vel.
Pár perc szabadidőmben kb a menüig jutottam el, meg kijelöltem a játékteret.
És már ez is mekkora élményt adott :D
De az első dolog ami eszembe jutott pár perc használat után: vajon lehet erre tákolni valami pofa hűtő ventilátort :F :D

ali gyorsan dobott is egy ilyet: BOBOVR F2 Active Air Circulation Facial Interface

használ valaki ilyet, vagy ehhez hasonló megoldást ?

[ Szerkesztve ]

(#47008) gulasoft válasza FingR86 (#47007) üzenetére


gulasoft
őstag

Ez csak a ventis rész ha jól nézem, ehhez kell még egy normális fejes (mondjuk egy bobo m2-es). Ha sport játékot játszol akkor lehet érdemes, de nem használtam.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47009) FingR86 válasza gulasoft (#47008) üzenetére


FingR86
őstag

kaptam hozzá egy elite strap-et is.
gondolom azzal is jól együtt dolgozik.
szerintem a csomag tartalmaz ventit, arc keretet meg hozzá a szivacsot is.
legalábbis képeken nekem ez jött le

itt van is róla videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47010) Raymond válasza FingR86 (#47007) üzenetére


Raymond
félisten

Elmeletileg eleg ha egy szobaventilator fuj rad levegot, az alul bemegy a HMD es az arcodhoz es kevesbe izzadsz bele.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47011) FingR86


FingR86
őstag

virtual desktop és reshade combóval elvileg minden játék futtatható VR-ban (half sbs) amit tartalmaz a reshade kompatibilitási lista ? Találtam egy ilyen tutorial-t és a régi cod-okat én is szívesen kipróbálnám szemüveggel [link]

[ Szerkesztve ]

(#47012) kennystyle


kennystyle
tag

Pico Neo3 linket rendelt valaki ?
Nekem tegnap jött meg. A Rift S -el mostanában rengeteg szívás volt, meglátjuk ezzel mire megyek. Kizárólag simezek, ACC.
Még csak villámteszt volt, de elsöre nagyon igéretes. A képminöség sokkal jobb mint rift s vagy q2 eseteben. Q2-vel szinte megegyezo standalone-kent viszont a gépre kötve a tömörítés kinyirja a q2-t ez meg ugyanolyan kb mint standalone modban.

(#47013) Raymond válasza kennystyle (#47012) üzenetére


Raymond
félisten

A lencsek jok? Arrol irtak a preview-k par hete hogy lehetne jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47014) Márton válasza kennystyle (#47012) üzenetére


Márton
nagyúr

"tömörítés kinyirja a q2"
Ezzel csak óvatosan itt ebben a topikban :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47015) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

üdv! találkozott valaki olyan hibávan, ha a quest 2 öt air linkel, vagy kábelen keresztül csatlakoztatom, akkor a linkes kép remeg( mintha afejemet rángatnám a kép középen van, de a " talaj mozog, remeg) a questes nativ kép nem. v39 el jóvolt, a v40 el meg nem.

(#47016) fatal` válasza Bagoly81 (#47015) üzenetére


fatal`
titán

Akkor szokott ilyen lenni, ha nem elég a sávszélesség. Illetve linknél még USB hub és EMI okozott ilyesmit.

(#47017) -Solt-


-Solt-
veterán

Raymond!

A tracking frequency-t 50 Hz-re érdemes állítani ugye?

www.smart-bus.hu

(#47018) fatal` válasza -Solt- (#47017) üzenetére


fatal`
titán

Bár nem vagyok Raymond, de igen, 50hz-es az energiahálózat Európában. :)

[ Szerkesztve ]

(#47019) -Solt- válasza fatal` (#47018) üzenetére


-Solt-
veterán

:DD

Auto-n volt és gondoltam átállítom nehogy a US account locale bezavarjon... köszi!

www.smart-bus.hu

(#47020) fatal` válasza -Solt- (#47019) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem neked G333 VR van fülesnek.
Mennyire vagy elégedett? Simezéshez is azt használod? Ez az utolsó cucc, ami hiányzik, kell most már egy füles. :D

Hasonló a kérdés a Kiwi link kábelhez. Mennyire merev? Rövid, amim van (olcsó alzás, de nincs hosszabb - asztalt cseréltem és körbe akarom húzni a kábelt), úgyhogy kell egy öt méteres és ez normálisnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#47021) whiterat válasza kennystyle (#47012) üzenetére


whiterat
csendes tag

Q2 Airlinket még nem próbáltam, de usb3 kábelen az Encode bitrátát 500 Mbps-re állítva nem láttam minőségromlást.

(#47022) -Solt- válasza fatal` (#47020) üzenetére


-Solt-
veterán

Ég a pofám, hogy még mindig nem csináltam meg a beszámolót ezekről... :B

Nem szól úgy mint egy Airpods Pro, de játékra szerintem teljesen jó, mindenhez ezt használom. A vezetékét jól el lehet dugni nincs útban, könnyű, kényelmes. Azt a pénzt amit kérnek érte, szerintem megéri.

A Kiwi kábel elég merev, álló játékhoz szerintem nem jó, de legalábbis rosszabb mint a Rift S kábele volt, és már az sem volt túl jó... :) Gyakorlatilag csak töltésre használom, esetleg ha elfelejtem tölteni a Q2-t és azonnal játszani akarok, akkor ülő módban jól jön mint vésztartalék. Ma már szerintem nincs értelme kábelt venni egyáltalán.

www.smart-bus.hu

(#47023) fatal` válasza -Solt- (#47022) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :) Miért lenne kötelező? :D

Ülő módhoz kell kábel, szebb a kép, mint vezeték nélkül, illetve nem akarok még egy routert venni, meg a töltéssel szarakodni szimulátorozáshoz. :)

Álló meg mozgó játékhoz szerintem sincs értelme.

#47021: Mert standalonehoz képest nincs is. Csak a default beállítás egy szar, alacsony bitrátára lövi be (talán 100mbps körülire?).

[ Szerkesztve ]

(#47024) -Solt- válasza fatal` (#47023) üzenetére


-Solt-
veterán

Még anno szeptemberben 'megígértem"... :B

Én nem látok különbséget, de lehet, hogy csak régen néztem... :)

www.smart-bus.hu

(#47025) fatal` válasza -Solt- (#47024) üzenetére


fatal`
titán

Nem olyan túl nagy a különbség, de azért észreveszem. De a valódi indok, hogy nem akarok még egy routert venni. :) A gépnél a fő router van, amin elég sok eszköz lóg, nem bírja el mellé az air linket is, már próbáltam, de nem volt stabil. Szimulátorhoz jó nekem a kábel, nem zavar. :)

(#47026) gulasoft válasza fatal` (#47025) üzenetére


gulasoft
őstag

"A gépnél a fő router van, amin elég sok eszköz lóg..."
Lehet ezért kéne venni egyet amin csak azok lennének amik a questet használják. Nálunk két gép van rajta meg a quest2-es. Ha AP-nek lövöd be nem is szegmentálod agyon a hálózatod. (Azon átlátnak az eszközeid anélkül hogy bonolult router beállításokkal kéne szórakozni).
Ha csak szimulátorozol, akkor jó a kábel, de abban a pillanatban hogy felálsz már csak akadály.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47027) Bagoly81 válasza fatal` (#47016) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

meglett a hiba oka, a legujabb radeon driver volt a hibás, visszaraktam egy régebbit

(#47028) fatal` válasza gulasoft (#47026) üzenetére


fatal`
titán

Tudok róla, van egy másik csak a Questnek, a másik szobában, ahol a mozgós gamek mennek (itt nincs hely). :)

Csak nem akarok venni egy harmadikat is, ezért a szimulátorozás kábellel megy. :) Viszont a másik oldalról húztam el a kábelt most az asztalcsere után és így rövid, egy külső tápos USB hubba van dugva és nem túl jó, mert a szimezéshez használt vezeték nélküli egér usb adapterével összeakad (gondolom EMI). Valószínűleg utóbbi a ludas, mert nem tud aludni a gép ha aktív, ezért volt ebben a TP-Link hubban a kamerával együtt, mert ez a hub kikapcsolható gombbal.

Lehet a kábel helyett inkább az egeret fogom kicserélni. :DDD

(#47029) Dyingsoul válasza Bagoly81 (#47027) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az Nvidia is tud ám ilyet produkálni! :DD Pascal kártyával nekem is volt ilyen bajom, Ampere-re áttérve azonban eddig még nem volt ilyen driver gondom VR-ban. Gyorsan le is kopogom...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47030) Bagoly81 válasza Dyingsoul (#47029) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

én is nvidiát szertettem volna, de nemlehetett kapni, vagy csak nagyon drágán, annyit meg nemért, de életembem sosem volt még olyan hogy egy 2070 annyiért adjak el mint amynniért vettem 1,5 ével késöbb

(#47031) FingR86


FingR86
őstag

powerbank-el használom a Q2-t. Van egy régebbi samsung 10.000mAh, ami a szabvány 5V/2A és ez pont arra elég hogy szinten tartja játék közben és nem melegszik a szemcsi. Gondolkozok egy másik bank beszerzésén is ami addig lesz használatban míg a másik tölt.
Kinéztem egy 30.000mAh Baseust (20W PD QC3). Ez 5V-on 3A-el tölt. Gondolom ez már tölteni is fogja tudni, nem csak szinten tartani. Okozhat ez esetleg már melegedést, vagy bátran megvehetem véleményetek szerint ? [link]

(#47032) gulasoft válasza FingR86 (#47031) üzenetére


gulasoft
őstag

Egy 10.000mAh-s az 7 óráig elég. Ezeket a powerbankokat általában felrakják a fejszett hátuljához, egyrészt egyensúly másrészt a kábel minimalizálása miatt. Ez a benga 30.000-es hátra nehéz, és felesleges is. Gondolom nem akarod 0-24-ben használni a q2-őt, de ha igen akkor is jobban jársz két 10.000-essel, ha lehet egyformával, hogy ugyan oda be lehessen rakni ahol a másik volt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47033) FingR86 válasza gulasoft (#47032) üzenetére


FingR86
őstag

nekem úgy kényelmes hogy a farzsebemben van a bank és kábellel fel van hozva a póló alatt.
ezért is voltam vele úgy, hogy ott lent elfér a nagy benga is :D

(#47034) gulasoft


gulasoft
őstag

Nézegettem ezeket a pico vr 3-as videókat, de leginkább pc kábeles pcvr videók voltak.Vezetéknélküliség milyen benne? Azt írták, hogy a vezetékes kép nagyon szép, de ha valaki vezetékest akar, akkor a hp reverb g2-nek sokkal nagyobb a felbontása. Árban ott van ahol egy 256-os quest, de nem látom a vezetéknélküli tesztjeit, állítólag a vezérlő nem úgy követi a kezet, hanem olyan mintha egy tengelyen forogna, a kép torzul, a vezérlő egyhén szólva gyengus, a fejszett iszonyat kényelmetlenül kemény.... háááát. Ez lenne a q2 verő?
Egy jó van versenyre kényszeríti a metát, így talán az új fejszettet nem árazzák az egekbe.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47035) fatal` válasza gulasoft (#47034) üzenetére


fatal`
titán

így talán az új fejszettet nem árazzák az egekbe

Vagy raknak DP-t a Q3-ra. :DDD

(#47036) gulasoft válasza FingR86 (#47033) üzenetére


gulasoft
őstag

Mert még nem próbáltad a fejszett hátulján. Akkor lenne releváns véleményed ha lett volna lehetőség normálisan a fejes hátára rögzíteni, de úgy nem jött be, és sokkal jobb a farzsebedbe a bórödön a kábellel a póló alatt, aztán a füled mellett kihozva és oldalra bedugva, vagy felül hurokba, vagy a nyakad köré tekerve..... Már maga a farzsebtől a fejszet oldaláig vezetés is necces.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47037) gulasoft válasza fatal` (#47035) üzenetére


gulasoft
őstag

Most nem fogják újratervezni. Egyébként ha már kábel akkor mennyivel lehet rossszabb a kép az usb3.1-el 500-as bitrátával tömörített kép mint a direkt display portos? Mellékesen pont a vezeték nélküliség miatt lett q2-őm, biztos vágyom megint egy kábelre mint a messiásra. Ha meg szimulátorozás, arra ott a hp reverb g2 a sokkal nagyobb felbontással.
Egyébként meg ez limitált béta ár, nem tudják elárasztani a piacot gyártási ár alatti eszközökkel, mert nincs hozzá tőke. A hordó effektet meg ha a lencsék okozzák és azt szoftveresen kell korrigálni, az nagy gáz lesz. Erőforrásigényes az meg lassulást eredményez. Nem is értem őket, senki nem tesztelte?

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47038) FingR86 válasza gulasoft (#47036) üzenetére


FingR86
őstag

Köszi, hogy segíteni próbálsz de ez még mindig nem a feltett kérdésemre a válasz :))

(#47039) fatal` válasza gulasoft (#47037) üzenetére


fatal`
titán

Én nem mondtam, hogy szüntessék még az airlinket. :) Csak a link helyett lenne jó egy DP. Bár szerintem se lehet túl sok különbség.

Ha meg szimulátorozás, arra ott a hp reverb g2 a sokkal nagyobb felbontással.
Annyi pénzem azért nincs, hogy két HMD-t tartsak. :)

(#47040) gulasoft válasza FingR86 (#47031) üzenetére


gulasoft
őstag

Értsd már meg, tök értelmetlen! Nem tudom hogy vezérlik a q2 töltését de ez folyamatosan fullon tartaná az aksit, ami nem biztos hogy jót tesz az aksinak. Akkora böszme, hogy nem fogsz tudni leülni tőle ha már a farzsebedben nem félő hogy maga az aksi túlmelegszik. 30.000mAh az 21 órára elég. Most komolyan kell ez? Van aki naponta 12 óránál többet vr-ozik mindezt állva, mert a seggére szerelt pakstól leülni nem fog tudni? Itt meg 20-21 óráról beszélünk! Egyébként szerintem nem melegszik túl, bár biztos nem ilyen extrém használatra szánták.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47041) gulasoft válasza fatal` (#47039) üzenetére


gulasoft
őstag

Értem, hogy nincs rá pénz, de a reverb felbontása szimulátorért kiált, itt meg egy hibrid eszközt csináltak ami szerintük is mégf csak béta fázisban van, és a tesztek alapján még rossz is a hordó effekt miatt. Teljesen szétszedi a 3d érzést, hogy pl az oszlop a kép szélén begörbül. Akartak csinálni egy mindenre jó fejszettet, és ha sikerül a hibákat kijavítani, és az wifis megoldásuk eléri a q2 szintjét, és az árakat alacsonyabban tudják tartani a q2-nél akkor sikeresek lehetnek. Szerinted ez mind menni fog?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47042) fatal` válasza gulasoft (#47041) üzenetére


fatal`
titán

Na várj, itt félreértés van. Én arról beszéltem, hogy a Quest 3-ba jó lenne native DP a drótos link helyett. :)

Nem beszéltem más gyártók headsetjéről. :) Igazából megfelel a Q2, szimulátorozásra is jó, csak sokaknak problémás a tömörítés és biztosan szebb a kép natívan. És nem akadályozza semmi, hogy a következő HMD-nél kábelen ne kelljen tömöríteni. Persze tudom, hogy a meta fő célja a standalone platform, a PC VR nem hoz nekik pénzt (szoftveres és ökoszisztéma oldalról).

[ Szerkesztve ]

(#47043) Scarletiel válasza fatal` (#47042) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nekem csak egy bajom van a Q2-vel, hogy perifériába homályosabb a kép. Csak a fókusz éles, de a két széle az homályosabb.

(#47044) gulasoft


gulasoft
őstag

Na majd megnézzük a q3 mit tud :-) Egy kis verseny nem ártott.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47045) fatal` válasza gulasoft (#47044) üzenetére


fatal`
titán

Ebben egyetértünk. :)

(#47046) Gigi01 válasza Scarletiel (#47043) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem meg az,hogy látja a gépet,de nem tudom használni,mert mégsem látja?(airlink)
Így a reverb-t használom.

(#47047) kiskuplung válasza Gigi01 (#47046) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ja ezt nekem is csinálta, kapcsold ki az Airlinket a Questen aztán vissza és párosítani kell újra a PC-vel: feldobja a számsort, amit le kell okézni.

Nekem utána még a headsetet is újra kellett indítani azt hiszem.
Mindegy, szakítsd meg előbb a kapcsolatot, aztán restart minden, aztán újra pair, aztán restart minden és jó lesz :D Windowson nevelkedett embernek már az izommemóriájában van a restart mindenért.

Szerintem ez az új v40 security update miatt van.

(#47048) whiterat válasza FingR86 (#47038) üzenetére


whiterat
csendes tag

Nekem 10.000mAh-s powerbankom van, 5V/3A kimenettel.
1. eset: A q2 akksija 25% alá süllyedt, és rádugtam a powerbankot: 2 óra alatt 60%-ig feltöltötte a q2-t (közben használtam az eszközt), meleg volt a powerbank is meg a q2 is.

2. eset: 90% vagy fölötti volt a q2 töltöttsége, mikor rádugtam a powerbankot: 4 óra után sem mozdult a töltöttségi szint a q2-ből és nem volt meleg a powerbank.

De az nem tiszta, hogy a q2-höz adott hálózati töltőre 5V/2A van írva, és ez 1%-ról is feltöltötte 40%-ra 2 óra alatt használat közben a q2-t (igen, kb. az ölemben volt a hatos elosztó). Ezek szerint a 2A nem csak szinten tart :F

(#47049) FingR86 válasza whiterat (#47048) üzenetére


FingR86
őstag

nálam még van egy furcsa dolog.
hiába dugom be a powerbankot egy bizonyos töltöttségi szint felett.
nem tölti. Csak világít a led narancs színnel, de ugyanúgy merül a szemcsi és az akksi állapotjelzőjén sem jelenik meg a kis villám jel. Ha pedig mondjuk olyan 40% körül van a szemcsi akksija és akkor dugom rá bankot, akkor meg tölti. Nem is merül, narancs színű a led és a kis villám jel is ott van az akksi állapotjelzőjén. Ez másnál is ilyen ? Külföldi fórumokon olvasgattam már és mintha olvastam volna ilyet, hogy valaki másnak is csak bizonyos szint felett nem tölt. Lehet csak a powerbankom ilyen fura :D

[ Szerkesztve ]

(#47050) Scarletiel válasza FingR86 (#47049) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nem lehet, hogy a Quest szoftvere próbálja az optimális akku szinten 25-80% között tartani az akku-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.