Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) DaVE-1


DaVE-1
tag

Lehet hülyeségek kérdezek ami nektek egyértelmű ,de mivel sose volt VR szemüvegem így fogalmam sincs hogy állnak a dolgok. Olvasgattam a témában és nagyon sok helyen szinte túlnyomó többségben a meta quest 3 az isten most... ez ok.
De steamen rengeteg VR címet néztem ami még érdekelnek is és ott a VR követelménynél ez van csak: Steam VR... Nos ez mit jelent? Hogy csak a steam saját vr cuccával meg semmi mással nem vagy ilyenkor columbot kell játszani hogy megtudja az ember mit is támogat a game?

[ Szerkesztve ]

(#60002) Raymond válasza DaVE-1 (#60001) üzenetére


Raymond
félisten

A Quest 3-al megy minden, beleertve a Steam-en lathato VR jatekokat is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60003) Tyrone89 válasza DaVE-1 (#60001) üzenetére


Tyrone89
tag

Most arra vagy kíváncsi hogy a steames vr játékok mennek e quest 3on? Mennek. Ha a headset pl quest link össze van kapcsolva a pc-vel akkor steam vr-ban indítva a játék elindul majd a szemüvegen.

(#60004) gulasoft válasza DaVE-1 (#60001) üzenetére


gulasoft
őstag

Azért arra is figyelj, hogy míg a q3 önmagában is tud futtatni játékokat, addíg pc vr iszonyat videókártya igényes. Most mondjuk jó áron vannak a 4070ti-ok meg a superek, de ha komolyan akarsz pcvr-t akkor erős vasat kell alá rakni. Arról már nem is beszélve, hogy az unreal5-ös játékok most már vr-ossá alakthatók, de ott tényleg nem is érdemes egy 4070ti alatt gondolkodni.
Csak hogy pár példát mutassak:
https://www.twitch.tv/gulasoft
Ha kérdésed van megtalász a discord csatornánkon.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60005) icemad válasza Csokifalo (#59988) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A képeiddel viszont visszaéltek... Itt Hollandiában szerettem volna venni egy "gyanúsan olcsó" Quest 3-at, ugyanezek a képek voltak feltöltve. Licitáltam is rá. A hirdetést azóta eltávolították és az oldaltól figyelmeztetést is kaptam, hogy az illető valószínűleg csaló.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#60006) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Sikerült kipróbálnom a PlayVR-ban egy Vive Pro-n az Alyx-et.

A felbontás milyennek számít Vive Pro-n? Nagyon lehetett látni a pixeleket kapásból, pedig nem is figyeltem. Ehhez képest mondjuk Index, Quest 3 milyen lenne?

A hely és a játék maga jó volt egyébként, tudom ajánlani. :)

(#60007) KRoy19 válasza Chosen (#60006) üzenetére


KRoy19
őstag

Kb. dupla akkora a pixelsűrűsége a Quest 3-nak, mint a Vive Pro-nak. Ezen kívül a Q3-ban pancake lencse van, szóval a képélesség ég és föld a Q3 javára.

(#60008) Raymond válasza Chosen (#60006) üzenetére


Raymond
félisten

A Vive Pro 1440x1600 felbontas a Quest 3 pedig 2016x2208 raadasul full RGB, tehat 3 subpixel per pixel amig a Vive Pro Pentile AMOLED, tehat 2 subpixel per pixel. Sokkal jobb a Q3.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60009) Márton válasza Chosen (#60006) üzenetére


Márton
nagyúr

mondom a feketelevest: a mélyfeketék tetszettek? 😜

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#60010) BusinessGuy válasza Chosen (#60006) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem felbontással meg pixelsűrűséggel kifejezve: A q3-ban is látod. De ehhez nagyon durván arra kell koncentrálnod hogy lásd. Ezzel szemben a vive pro-n pofánver a szunyogháló.
Tehát a difi ordító a q3 javára.

(#60011) Chosen


Chosen
addikt

Köszi szépen, akkor a Vive Pro-tól egyételműen van jobb, ez jó hír. :R

(#60012) Chosen válasza Márton (#60009) üzenetére


Chosen
addikt

A képminőség a pixeledéstől eltekintve szimplán jó volt. Színek, kontraszt, minden szuper volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#60013) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Ár-érték arányban mi most a legjobb vr szemcsi ? Quest 3-at próbáltam nemrég, az elég jó volt. Quest 2-3 között nagy ugrás van, hogy érdemes legyen a 3-at venni ? Jó lenne egy olyan szemcsi ami önmagában is tud futtatni dolgokat, hogy ne kelljen kábelezni.

Mekkora belső memóval érdemes szemcsit venni ?

Köszi

(#60014) nimfas válasza NORBl (#60013) üzenetére


nimfas
addikt

Quest3-hoz most jött ki frissítés (v64). Passtrough nézetben sokkal jobb a kép, már könyvet is lehet olvasni vele. Eddig nem láttam szinte semmit. Most a telefont is látom sokkal jobban. Quest 2 pedig fekete-fehér és felbontás is rosszabb.

Memória. Én speciel 512-est vettem, nem akarok sokat törölgetni és letölteni. Jelenleg kb félig van. Ha főleg PCVR a cél akkor elég a kisebb is bőven. Pénztárca függő a dolog.

Videó a könyvről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#60015) KRoy19 válasza Chosen (#60011) üzenetére


KRoy19
őstag

Persze, hogy van. A Vive Pro már régi és elavult. Q3 fényévekkel jobb és annál is vannak már jóval jobb kijelzővel és optikával szerelt headset-ek.( persze jóval drágábban).

Ez kb. olyan volt, mintha megkérdezted volna, hogy próbáltad az iPhone 8-at és van e annál jobb. :DDD

(#60016) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

#60004gulasoft
Tudom nincs itt favorizálva, de azért azt is hozzátenném hogy pcvr-nél ott a virágbolt ami sokaknak számít, és így elég Q3-nál pl a legkisebb felesleges az 512...attól függetlenül nyilván a Q3 a favorit mondom úgy hogy volt Q2 is ég és föld. Oké, 100-al több de minden fillért megér a többletpénz
#60005icemad > Csokifalo#59988
"szuper" sok csaló tróger
#60013NORBl
"Jó lenne egy olyan szemcsi ami önmagában is tud futtatni dolgokat, hogy ne kelljen kábelezni." De miért akarnád kábelezni? Wifin átviszi simán a Q3 ami kell pc vr-ről full felbontásban, Nekem csak 4070-es VGA van mert jobbára filmezek csak plexről ( van pár ezer film és minden szobába azt néz mindenki amit akar ), játszani meg Ps5, szóval nagyon nem mentem rá a VGA-ra de 120Hz 4K zökkenőmentesen átviszi wifin is amit kell, legalábbis amit eddig próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#60017) Jinxb1rd válasza gulasoft (#60004) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mivel alakíthatók vr-ossá?

We are only Stardust...

(#60018) Hiei555 válasza Jinxb1rd (#60017) üzenetére


Hiei555
tag

Ezzel.
https://uevr.io/

(#60019) Chosen válasza KRoy19 (#60015) üzenetére


Chosen
addikt

Persze, ebben reménykedtem, csak nem követem egyáltalán ezt a piacot, így fogalmam se volt mi számít jónak. Ezen a helyzeten pedig nem segít a HTC teljesen átláthatatlan nevezéktana és tengernyi modell. :DDD

(#60020) Chosen


Chosen
addikt

Még egy kérdés eszembe jutott, ahogy a lencsét említettétek:

Vive Pro-nál kb 1 tizedmilliméter volt az a tartomány, ahol éles volt középen. Ha picit is elmozdult a szemüveg, akkor már jött a kromatikus aberráció és homályosodás.

Akkor ebben is jobbak már az újabb headsetek, ha jól értem, a lencse design miatt?

(#60021) Jinxb1rd válasza Hiei555 (#60018) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez az a patreonos cucc, ami végül befejeződött?

Majd rálesek, köszi. :R

A legtöbb VR játék ilyen dedós pakolgatós puzzle játék, ahelyett hogy valami értelmes történetet és tartalmat összepakolnának, ami nem 3-4 órás. Az átalakított flatscreenes játékok sokkal jobbak.

We are only Stardust...

(#60022) Hiei555 válasza Jinxb1rd (#60021) üzenetére


Hiei555
tag

Hát jobbak igen de nem biztos hogy vr ban jobbak/játszhatóak rendesen ha nem arra lettek kitalálva. De ezt mindenki eldönti maga ha kipróbálja.

(#60023) Raymond válasza Chosen (#60020) üzenetére


Raymond
félisten

A pancake lencses HMD-kel (Quest 3, Pico 4) az eles tartomany gyakorlatilag az egesz belathato terulet, kiveve a szelen olyan 10% ami a P4-nel homalyosogas a Q3-nal pedig inkabb sotetedes de homalyosodas is picit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60024) Necc válasza Chosen (#60020) üzenetére


Necc
addikt

Szimplan masmilyenek. Mas gyermekbetegseegekkel kuzdenek. En nem doltem hanyadt a P4 pancake lencsejetol, mig van akinek meg bejon.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60025) Chosen válasza Raymond (#60023) üzenetére


Chosen
addikt

Ez jó hír, köszi! :R

(#60026) chris0000


chris0000
őstag

hi. asztali pc-n, quest nélkül, h tudom megnézni, h milyen appok vannak a quest fiókomon?
később tervezek beszerezni egy quest 3-at.. thx. üdv.

(#60027) Raymond válasza chris0000 (#60026) üzenetére


Raymond
félisten

A telefonos app-ban tudod megnezni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60028) ericdrawen74 válasza nimfas (#60014) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nekem mièrt nem frissìt mèg 64-re?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#60029) Hiei555 válasza ericdrawen74 (#60028) üzenetére


Hiei555
tag

Mert mèg tesztelès alatt van.

(#60030) fatal` válasza ericdrawen74 (#60028) üzenetére


fatal`
titán

Még PTC, de a végleges sem egyszerre jön mindenkinek.

(#60031) gulasoft válasza Jinxb1rd (#60021) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem úgy túnik mintha befejezték volna. Úgy van megoldva, hogy minden untreal engines (4.8-5.3 között) játékhoz használható. Van ami kontrollerrel, mert azzal kényelmesebb, vagy szarul csinálták meg a játékot, és 100 gomb kell az irányításhoz, de van ami rendes hadonászós. Azzal a nézettel indul ami a játékban van, tehát ha kívülről nézed a karakteredet, akkor a vr-ban is kívülről fogod, csak körbevesz a világ, de van egy config file minden játékhoz egyedi, és saját magad is testre szabhatod ami az összes unreales paramétert tartalmazza, és állítható. Az aliaen firestorm elite egy külső nézetes alien gyilkolászós játék. A konfigokkal megcsinálták, hogy belső nézetes nagyon durván befosatós vezérlőkkel célzós játék lett, mert ugye az fps miatt nem látod ami a hátad mögött történik. És ehez a programon semmit nem kelllett változtatni csak a megfelelő konfigot kell letölteni és egyszer megmondani neki hol ez konfig (utána a c:\users\sajátkönyvtár\Appdata.... könytárba teszi) és annyi.
Itt vannak a játékok és innen lehet vadászni a konfigokat, érdemes keresni mert lista folymatosan bővül, és mivel a gamepasson is hegyekben állnak az unreal engines jétékok, jelenleg nem tudok hova kapjak annyi játék lett. (palworld, jedi fallen order, grounded, palia, alinien firestorm elite..... sorolhatnám napestig)
itt vannak a játékok és innen kell összevadászni a megfelelő konfigot:
[link]
A dscord csatinkon próbálom összeszedni az uevr_config szobába a legnépszerűbbeket, mert tényleg annyi hsz van egy egy játékhoz, hogy molyolni kell a konfigokat.
A cucc ingyenes, de lehet őket patronálni.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60032) gulasoft


gulasoft
őstag

Annyira él, hogy két órája került ki a 1.04.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60033) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Kérdésem lenne, játszottam most direktben Q3-on a beat sabert wifin, és csodálkoztam egyet, eddig Q3-n csak pcvr próbáltam ( I5 10400F, 16 GB DDR4, és egy 4060 OC8G, wifi 6 game router ) és egyrészt valahogy kevésbé jött át a 3D, másrészt voltak benne apró megakadások... most akkor mi a szűk keresztmetszet vagy mit állítottam be rosszul? A szemüveg 120Hz-en, a steam linket szintén 120 Hz-re tettem, felbontás maxon a pc-n... Vagy pedig érjem be ezzel úgymond, mert wifin nem is lesz olyan mint standalone, vagy igen de ahhoz meg jobb cucc kell? A másik, szemüvegre töltött beat sabernél lehet-e rakni saját számokat, vagy ott csak venni lehet? Köszi

(#60034) fatal` válasza Csokifalo (#60033) üzenetére


fatal`
titán

BS-hez air link, ne steam link, jobb a tracking (bár ez most a probléma szempontjából mindegy).

Csak a Quest 3 lógott az 5ghz-es WiFi-n? Ha sok eszköz lóg rajta az ilyet tud okozni.

(#60035) Csokifalo válasza fatal` (#60034) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Nehéz kenyér mert 4 tv van 4K-s és mindenhol plex, egy része wifin, de sztem olyan nagy forgalom nem volt, bár másik szobába volt a router ami egyébként ilyen szóval bírnia kellene sztem. Az amúgy placebó volt hogy maga a 3D effekt is jobb volt, és tisztább volt a kép standalone? Vagy tényleg jobb géptől függetlenül mint a steam linkről? ( ami nekem fura mert milyen vas fér egy szemüvegbe? )

(#60036) fatal` válasza Csokifalo (#60035) üzenetére


fatal`
titán

Az szerintem amiatt volt mert nem elég a bitráta és a tömörítés miatt veszít. Standalone pl. kisebb a felbontás, mint PC-n a max. Én nem érzek különbséget a max felbontás + 300 mbps stream és a standalone között a 3D hatásban.

(#60037) Csokifalo válasza fatal` (#60036) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Milyen karival? Lehet amúgy a router távolsága nem tett jót

(#60038) fatal` válasza Csokifalo (#60037) üzenetére


fatal`
titán

A routernek ugyanabban a helyiségben kellene lennie, mint az eszköznek, és a PC ethernettel legyen csatlakoztatva. :)

A GPU nem számít itt, a Beat Saber nem egy túl hardverigényes játék, már a 3080 is gond nélkül vitte (és játszanak vele ennél jóval gyengébb cuccal is). 4090-em van most.

(#60039) Hiei555 válasza fatal` (#60038) üzenetére


Hiei555
tag

Ès az h neked 4090 van mit segít az ő gondján vagy mièrt kellett odaírni? Csak h tudjuk h neked majd 1 millás kártyád van? :DD Nyilván azon minden faszán fut meg a többi cuccod is csúcs gondolom.

(#60040) Raymond válasza Hiei555 (#60039) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60041) Hiei555 válasza Raymond (#60040) üzenetére


Hiei555
tag

Igaz telon nemlattam bocsi :D
+èn is arra tippelek h messze van a router

[ Szerkesztve ]

(#60042) fatal` válasza Hiei555 (#60039) üzenetére


fatal`
titán

Esetleg azért, mert kérdezte?

Mint írtam, semmit nem számít, 3060-nal is lehet BS-ezni mivel nincs nagy hardverigénye. Gyenge GPU nem okoz akadásokat a streamben, inkább konstans kicsi lenne az FPS, ha az lenne a gond. Hálózati probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60043) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bocs ha mótvá, de Into The Radius 2-nek van már sztórpédzse: [link]

Screenshotok alapján elég vad. Azért remélem a minimum gépigény nem valami 10 qbites kvantumgép lesz.
Multi (co-op) miatt kifejezetten várjuk. :K [link]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#60044) Csokifalo válasza Hiei555 (#60039) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Most emiatt nem kell megszólni, én kérdeztem, amúgy Neki 1M-s kártyája van, Nekem 3 millás veterán trabantom, meg sokmilliós házimozim, a harmadik elissza, a negyedik elszívja, az ötödik beszúrja :) szóval ez a szép az életbe hogy akinek van legalább, az arra veri el amire akarja :)

(#60045) Csokifalo válasza fatal` (#60042) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi akkor errefelé keresgélek, csak nem tudom melyik újjamba harapjak, mert a hálóba azért van a router, mert a plex szerver miatt oda centralizáltam, meg a COD miatt :) így is mivel a feleségemmel játszok esténként COD-ot, Neki kábellel húztam oda a netet a nappaliba az ő playstationjához de oda ugye elég volt a kábel meg a plexhez is, nem kellett wifi. Próbálkoztam MESH-el is, de nekem nem jött valahogy be, arra gondolok hogy egy másik gyengébb kategóriájú wifi 6 router megtenné repeaternek?! a jelen probléma orvoslására

(#60046) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Olyat durrant a refund a Subnauticára, mint a huzat. :(

Outer Wildshoz hasonlítani... pff.

Nem lehet adni az értékelésekre úgy látszik, majdnem kifutottam a két hétből, mert mondom úgyis jó valszeg...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#60047) proci985 válasza fatal` (#60042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

anno a 290X is boven birta Beat Sabert, nem uj jatek, es a maga koraban se volt magas a gepigenye.

igaz ott kabellel hasznaltam a CV1el.

routerre tippelnek en is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60048) a2d2 válasza Jinxb1rd (#60046) üzenetére


a2d2
addikt

Az első részre? Nekem életem egyik meghatározó gamer élménye volt végigtolni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60049) gulasoft válasza Jinxb1rd (#60046) üzenetére


gulasoft
őstag

A subnautica egy nagyon jó game, a magyar feliratok, és az a dex ami tárol mindent is nagyon kasán hivatalosan le van fordítva, van benne történet, van végigjátszása, de lehet csak építkezni is, az egész tenger él. Ha csak belekapsz akkor is a látvány megfog. Van hozzá multi mod, ami néha mókásan működik, pl volt olyan, hogy mentünk a nagy tengeralattjáróval, és egyszer csak felkatapultált olyan magasra, hogy felülről láttam az egész pályát. De az alapjáték singlében is nagyon jó. Nem egy outer wilds. Nem tudom ki hasonlította hozzá.
100 órát tettem bele cirka 2-3 éve pár nap alatt.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60050) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

De az irányítássla nem volt gondotok? Mert a Controllerekkel játszva úgy van beállítva, hogy a bal oldalival mozog meg nézelődik egyszerre, a job analog kar meg nem csinál semmit. Lehet az égetett ki jobban inkább... :C

Meg néztem videót, hogy flat screenen mennyivl másabb a játék indulása, VR-on keresztül meg csak kis rázkódás meg felhőket lát az ember a kapszulában, azt semmi se történik.

We are only Stardust...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.