Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Chal válasza Márton (#44999) üzenetére


Chal
addikt

Igen, az maradhat.

Annyi kiegészítés, hogy ha lassulna tőle valami, akkor tedd vissza disabledre. De alapvetően egy up-to-date windowson, "normal"-on kellene lennie, én sem értem mi kapcsolta ki nálam (a vmware workstationre gyanakszok kicsit, de nem biztos).

(#45002) luikay


luikay
tag

Nálam egy Xiaomi AX1800 van belőve a Q2-nek (wifi repeater módban), olcsó is volt, probléma sincs vele, simán megy az Airlink 200 mbps-en.

[ Szerkesztve ]

(#45003) luikay


luikay
tag

Megnéztem iPerf3-al, PC vezetékkel összekötve a Routerrel (windows 10), Xiaomi MI 9 telefon Wifin csatlakoztatva.

PC -> Telefon
Accepted connection from 192.168.1.110, port 37590
[ 5] local 192.168.1.109 port 5201 connected to 192.168.1.110 port 37592
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 5] 0.00-1.00 sec 34.3 MBytes 287 Mbits/sec
[ 5] 1.00-2.00 sec 36.6 MBytes 306 Mbits/sec
[ 5] 2.00-3.00 sec 36.7 MBytes 308 Mbits/sec
[ 5] 3.00-4.00 sec 36.1 MBytes 302 Mbits/sec
[ 5] 4.00-5.00 sec 36.3 MBytes 305 Mbits/sec
[ 5] 5.00-5.03 sec 1.41 MBytes 344 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 5] 0.00-5.03 sec 0.00 Bytes 0.00 bits/sec sender
[ 5] 0.00-5.03 sec 181 MBytes 302 Mbits/sec receiver

Telefon -> PC
Accepted connection from 192.168.1.110, port 37598
[ 5] local 192.168.1.109 port 5201 connected to 192.168.1.110 port 37600
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 5] 0.00-1.00 sec 39.6 MBytes 332 Mbits/sec
[ 5] 1.00-2.00 sec 41.5 MBytes 348 Mbits/sec
[ 5] 2.00-3.00 sec 40.8 MBytes 342 Mbits/sec
[ 5] 3.00-4.00 sec 40.4 MBytes 339 Mbits/sec
[ 5] 4.00-5.00 sec 41.1 MBytes 345 Mbits/sec
[ 5] 5.00-5.03 sec 1.38 MBytes 366 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 5] 0.00-5.03 sec 205 MBytes 341 Mbits/sec sender
[ 5] 0.00-5.03 sec 0.00 Bytes 0.00 bits/sec receiver

(#45004) Chal válasza luikay (#45003) üzenetére


Chal
addikt

szerk: bocsi, látom előtte írtad az AP típusát...

Köszönöm! A telefonnal tudsz mérni bármilyen más irányt, ami nem Windows? Akár speedtest.net is jó lehet, csak nagyon figyelni kell rá, hogy legyen gigabites neted legalább, és ne legyen terhelt a szolgáltató, szóval tudjon többet adott pillanatban, mint a fenti mérés eredménye (így lehetne megtudni a wifi maximumát, ami lehet egyébként hogy pont ugyanez).

[ Szerkesztve ]

(#45005) qqzs


qqzs
őstag

Mondjatok legyszi meg barmilyen ingyenes riftes cuccot amivel lenyugozhetem magam Quest2-on. Bar meg mindig a google earth hatasa alatt vagyok, nekem ez eddig a VR csucsa feelingben :)

Eladó: GTS450

(#45006) kiskuplung válasza qqzs (#45005) üzenetére


kiskuplung
őstag

Captain Hardcore. Jó szórakozást!

(#45007) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#45006) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

:DDD

Az nem is ingyenes. De én is melegen ajánlom!

We are only Stardust...

(#45008) luikay válasza Chal (#45004) üzenetére


luikay
tag

A telefonon a Speedtest 400 mbps körüli értékeket mér lefelé, 300 felfelé (gigabites net). Néha mértem 500 feletti értéket is, közvetlenül a router mellett.

[ Szerkesztve ]

(#45009) Chal válasza luikay (#45008) üzenetére


Chal
addikt

Ez már gyanúsabb, ezek szerint nálad is hiányzik a sáv egy része a windows irány estén. Persze hogy ez pontosan mennyi, ahhoz tudni kellene a wifi gyakorlati maximumát (ha belekarcol az 500-ba speedtest-el, az mindenesetre gyanúra ad okot), amihez kellene a lanon egy másik vezetékes pont, ami nem windows. Nálam AX esetén jönnek hasonló értékek (3xx Mbit), viszont valójában tud 800 küröl. Nálad a Xiaomi telefon csak AC-s, de esélyes hogy 500-600-ig elmene az is, aminek a felét, vagy kicsivel többet tud csak kiszolgálni a Windows.

Persze innét ez félig off, és csak kíváncsiskodás, mert a 200M-es Air Link-be beleférünk.

(#45010) luikay válasza Chal (#45009) üzenetére


luikay
tag

Majd ha jön az 11T Pro, letesztelem azzal is. :D

(#45011) Dyingsoul válasza Chal (#44990) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hú de érdekes témát boncolgatsz! :DD

Nálam sajnos most nincs linux-ra fogható gép, de a TCP global paramétereket megnéztem.

TCP Global Parameters
----------------------------------------------
Receive-Side Scaling State          : disabled
Receive Window Auto-Tuning Level    : disabled
Add-On Congestion Control Provider  : default
ECN Capability                      : disabled
RFC 1323 Timestamps                 : disabled
Initial RTO                         : 1000
Receive Segment Coalescing State    : enabled
Non Sack Rtt Resiliency             : disabled
Max SYN Retransmissions             : 4
Fast Open                           : enabled
Fast Open Fallback                  : enabled
HyStart                             : enabled
Proportional Rate Reduction         : enabled
Pacing Profile                      : off

Nálam tehát disabled-re van állítva, de fogalmam sincs miért, én nem állítgattam, nem is ismertem ezt a beállítást.
Viszont azt észrevettem, hogy ha elkezdem tuningolni a bitrátát az ODT-ben, akkor nagyon hamar falba ütközök... nekem 150-nél nem bír semmit stabilan. Mondjuk én Beat Saberrel teszteltem sokat. A 200Mbps-sel is megy a home, elindul a játék, de rövidesen teljesen megfagy a kép. Nálam mondjuk lehet van más probléma is, de nem tudtam kideríteni ez mitől van, újra kell ilyenkor indítanom a Quest-et, mert 5 perc után sem szedi össze magát.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45012) Chal válasza Dyingsoul (#45011) üzenetére


Chal
addikt

És ha átrakod normal-ra, akkor javul?

(#45013) Dyingsoul válasza Chal (#45012) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ma este 8-ig kipróbálom és megírom! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45014) JoolsNOS válasza kiskuplung (#45006) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor inkább Wirt-a-mate. :DDD Annak van ingyenes verziója, és bemásolással mehet rá a tartalom. És alapból jobban is néz ki mint a Captain Hardcore.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#45015) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Üdvözlet!
Jelenleg egy 2070S van a gépemben egy 9900k-val 5ghz, proci, gpu vízzel hűtve. Tervezek beszerezni egy Quest 2-t. Elég ez a kártya vagy inkább egy 3070-es? 1440p-ben szoktam játszani.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#45016) Raymond válasza ericdrawen74 (#45015) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg, majd ha valahol ugy nez ki hogy nem eleg es nem tudod sehogy se ugy beallitani a jatekot/felbontasokat hogy elegedett legyel akkor majd utannanezhetsz egy gyorsabb kartyanak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45017) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Igazából maradnék egér, billentyű fronton, inkább szeretném "testközelbe" hozni a játékokat, lehetőleg a nem vr-seket is. Egy projektor mellett van egyáltalán értelme? Kipróbáltam ma a PUBG Mobilt Trinus Cardboardal a kép elég életlen volt, de bejött :)

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#45018) Raymond válasza ericdrawen74 (#45017) üzenetére


Raymond
félisten

A VR teljesen mas, ezt amiket irtal felejtsd el. Itt nem kozelebb vagy a jatekhoz vagy nagyobb a kep hanem ott vagy benne a jatekban.

A nem VR jatekokat persze jatszahod a virtualis kornyezetben "nagy kepernyon" de nem hinnem hogy a kiprobalas utan ebbe az iranyba mennel. Foleg ha van projektorod.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45019) ericdrawen74 válasza Raymond (#45018) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Értem és köszönöm a vàlaszt.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#45020) -Solt-


-Solt-
veterán

v37 release notes

W11 támogatás még mindig az ablakban...

www.smart-bus.hu

(#45021) Raymond válasza -Solt- (#45020) üzenetére


Raymond
félisten

v37? Nalam meg mindig v35 van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45022) fatal` válasza -Solt- (#45020) üzenetére


fatal`
titán

Emiatt (is) váltottam vissza még a beüzemelés előtt W10-re.

Egyébként egyáltalán nem működik?

#45021: v36 kimarad, úgy láttam (legalábbis a changelogból is hiányzik), úgyhogy 35 -> 37 lesz a verzió.

(#45023) Bagoly81 válasza fatal` (#45022) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

nálam w11 van, semmi gondoom, lehet ezért nemis eröltetik, egy érdekes és jot olvastam az v37 es ujitások között Link Sharpening+ a fejszettem még nemugrott csak az asztali lett v37, gondolom, hogy müködjön mind2 tudnia kell , müködjön a Link Sharpening+

(#45024) Raymond válasza Bagoly81 (#45023) üzenetére


Raymond
félisten

Mindketto v37 kell hogy legyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45025) -Solt- válasza Raymond (#45021) üzenetére


-Solt-
veterán

A v36-t átugrották.

@fatal: Működik, de vannak teljesítmény gondok Link / AirLink esetén. Folyamatosan futtatni kell az OVRServer-t ahhoz, hogy élhető legyen.

www.smart-bus.hu

(#45026) qqzs


qqzs
őstag

Csak hogy tisztazzam magamnak. A link kabellel szebb kepet ad jatekokban mert a gep rajzolja meg es csak a kep megy at, emiatt az airlink rosszab minoseget ad mert csokken a savszelesseg. Ez Kepminosegben vagy frame rateben latszik?
Es mi a helyzet az experimentekkel? Pl. blue meg spiderman? A bluerol en azt hittem v360as video, az nem lesz jobb minoseg sehogy.
Ha sokkal jobb kabelle akkor kiprobalnam pl simet, de ha nem eszreheto akkor nem vacakolok vele

Eladó: GTS450

(#45027) Raymond válasza qqzs (#45026) üzenetére


Raymond
félisten

Mindketto ugyanazt csinalja - tomoriti a kepet egy video stream-be amit a Quest dekodol es megjelenit. A Link default-on jobb kepet ad, mivel ott fix 150Mbps a bitrate (mert a kabelnel nem kell gondolkodni hogy lesz vagy nem eleg savszel az atvitelhez), az Air Link viszont alapbol dinamikus es szerintem eleg agressziv is ezert csunyabb a kep ha nem allitasz a bitrate-en. Ez lehet fix 80Mbps+ ameddig a halozatod birja vagy lehet dinamikuson hagyni, de az ODT-ben vagy a "Dynamic Bitrate Offset" amivel ratolhatsz arra amit a rendszer gondolna. Tehat ha oda beirod hogy 40Mbps akkor mindig minimum 40 lesz amit hasznal.

Az Air Link-nek nem kell annyi bitrate mint a Link-nek mert az Air Link H265, a Link pedig H264 (HP LL - High Performance Low Latency - profil) ezert elmeletben es durvan egy 80Mbit Air Link hozza az alap 150Mbit Link minoseget.

Eloszor probald meg a legjobb (legmagasabb bitrate) Air Link-et es ha azzal amit jatszol problema van akkor nezegesd csak a Link-et. Egyebketn a theBlu vagy barmilyen mas nyugis jatekkal vagy programmal nem tudod megitelni egy szimben nyujtott kepminoseget, ha szim erdekel akkor azzal probald.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45028) luikay válasza -Solt- (#45025) üzenetére


luikay
tag

Nálam az OVRServer futtatása mellett is gyalázat volt Airlink Windows 11-en. Konrétan a Performance Headroom folyamatos hullámvasút volt, az FPS is ingadozott. Visszaraktam Windows 10-et és tökéletesen megy minden. :DD

(#45029) barcalaci84 válasza qqzs (#45026) üzenetére


barcalaci84
őstag

Én speciel fix 150--et használok Airlinken...de megy a 200 is ,csak nem látom ertelmet , mert a képminőség érdemben nem javul...kábelen se (hiába állítható akár 500 is kábelen)
Ami viszont fontos lehet képminőség szempontjából:
Oculus debug tool-ban : link sharpeninget kapcsold be illetve az oculus pc softwareben húzd fel csutkara a felbontást... (Ha bírja a gép)

Videóknal a legjobb ha nativan használod a questet...

(#45030) Jinxb1rd válasza barcalaci84 (#45029) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az ilyen jellegű tippek össze vannak gyűjtve valahol? Már ano is hiányoltam, hogy ezek lehetnének egy helyen.

We are only Stardust...

(#45031) qqzs


qqzs
őstag

Koszi. Es van ingyenes sim vagy demo hogy megnezzem mennyire birja a hasam? Google earthot szelesvasznuban birtam egy orat kb. Esetleg itt is van lab?

Eladó: GTS450

(#45032) Raymond válasza qqzs (#45031) üzenetére


Raymond
félisten

Project Cars Pagani Edition [link]
DCS World [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45033) fatal` válasza qqzs (#45031) üzenetére


fatal`
titán

Automobilista 2 Demo [link]

(#45034) -Solt- válasza luikay (#45028) üzenetére


-Solt-
veterán

Fixálni kell, hogy mindig aktív legyen és akkor nem ingadozik...

Ettől függetlenül vicc kategória, hogy egy ekkora cég hónapok alatt nem volt képes megoldani egy oprendszer támogatást. A teljes EU-s támogatásról nem is beszélve...

www.smart-bus.hu

(#45035) gulasoft válasza qqzs (#45031) üzenetére


gulasoft
őstag

Az üldögélős talán jó. De szokni kell, mert a belső füledben a folyadékok nem mozognak, miközben a szemed azzal traktálja az agyad, hogy de.
minden nap egy picit többet, vizet inni két menet között. Én már napi 4-5 órát tolom, és max elfárad a lábam, de semmi rosszullét nincs. Igaz 2.5 éve tolom, és csak VR játékokat játszom. Flat elé le sem ülök,

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45036) qqzs


qqzs
őstag

Na akkor a kovetkezo ez a steam lesz amibol eddig kimaradtam. par szoban elmondanatok mit kell ezzel csinalni?

Eladó: GTS450

(#45037) gulasoft válasza qqzs (#45036) üzenetére


gulasoft
őstag

A steam en veszed meg, (vagy töltöd le a demót), és azt amit csinál küldi ki a quest2-re. Letöltöd, a quest2-őn kapcsolódsz a géphez, és ott elindítod a programot. Itt nem számol a quest2 semmit, csak küldi a fejszett meg a vezérlők adatát, és a fogadott tömörített adatot kitömöríti és kirakja a szemüvegre.
Egy PCVR játékhoz azért kell egy 1070ti minimum, de ha szimulátorozni akarsz akkor inkább egy 3080 meg egy erős i7 ajánlott, vagy butítod a grafikát.
Ha a fenti konfigod nincs, akkor felejtős a PCVR. Ha van, akkor sokkal szebb grafikát kaphatsz mint a quest2-es játékokban, de ennek ára van. Most a használt 1070ti-ok 150eFt körül vannak, a 3080-as meg 5-600e ft körül kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45038) Márton válasza barcalaci84 (#45029) üzenetére


Márton
nagyúr

"de megy a 200 is ,csak nem látom ertelmet , mert a képminőség érdemben nem javul...kábelen se (hiába állítható akár 500 is kábelen)"

Valóban Airlinken érdemben nem javul, de a kábeles részt megcáfolom!
Már egy ideje feltűnt ez a Beat Sabernél, most utánajártam.
Tehát kábelen, default 0 bitrate (ami állítólag 130 körülit jelent) BS-ben piros háttérnél vannak tömörítési hibák, látom ahogy figyelem a hátsó kockákat, amik jönnek. Nem homogén a háttér, szép átmenetekkel, hanem látszik némi banding (oké, jó szem kell hozzá). Ez tipikusan bármilyen videónál az alacsony bitráta miatt van.
Fix 200-on határozottan jobb és úgy 400 körül tűnik el. Ez ugye h264, ha minden igaz.

Airlink esetén viszont 200-as fix-szel (h265) sem olyan tökéletes mint a kábel 400-a.
Valószínű ez elég spéci eset, lehet 50 játékból egynél veszed észre, de szerencsé(tlenségem)re megtaláltam, hol érhető tetten..
Én tehát azt mondom, akinek minőség kell, még mindig maradjon a kábel 4-500 mbite között.

Na most lehet lehurrogni :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45039) qqzs válasza gulasoft (#45037) üzenetére


qqzs
őstag

Annyi ok hogy felrakom a steamet, aztan az ugyanugy airlinket csinal mint az oculus vagy azon keresztul fog menni?
Dell G15 laptop van i7-11800H RTX 3060, eddig airlinken ment minden

Eladó: GTS450

(#45040) gulasoft válasza qqzs (#45039) üzenetére


gulasoft
őstag

Fel kell rakni a gépedre a steam vr-t. Azon keresztül indítod a steamen megvett vr játékaidat.
Az első indítás után az airlink explorerben ott lesz a steam vr, de néha nem látszik és kézzel kell elindítani az kis jobboldali ikonok steam menüjében. Nem igazán értem miért látszik néha
az airlin explore menüjében, és néha miért nem, de mivel az airlinken keresztül simán eléred a desktopot és ott el tudod indítani a steam vr-t annyira nem zavar.
A lényeg, az, hogy a steamvr fusson mielőtt a steames vr játékot elindítod.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45041) barcalaci84 válasza gulasoft (#45040) üzenetére


barcalaci84
őstag

a steamvr-t nem kell indítani q2-vel...ha nincs oculussdk az adott játékhoz akkor elindítja magának a steamvr-t ...

(#45042) luikay válasza -Solt- (#45034) üzenetére


luikay
tag

Fixáltam, próbáltam én mindent IS... hiába.

(#45043) Raymond válasza qqzs (#45039) üzenetére


Raymond
félisten

Az Oculus Home-ban engedelyezni kell az Unkown Sources-t hogy menjenek a Steam-en vett jatekok is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45044) Raymond válasza qqzs (#45039) üzenetére


Raymond
félisten

A jatekoknal amiket linkeltunk mindharomnal van Oculus SDK tamogats, nem kell hozzajuk a SteamVR. Mas jatekhoz akkor kell ha csak SteamVR/OpenVR tamogatas van beepitve, de olyat most nem linkeltunk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45045) qqzs válasza Raymond (#45043) üzenetére


qqzs
őstag

Amikor Home-t irsz az a szemuvegben vagy a laptopon van?

Eladó: GTS450

(#45046) Raymond válasza qqzs (#45045) üzenetére


Raymond
félisten

A laptopon, mert PC-s stream-elesrol van szo. Ebben a temaban a Quest-en nincs mit csinalni/allitani a Link vagy az Air Link bekapcsolasan kivul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45047) qqzs


qqzs
őstag

Valami nem kerek. Felraktam a steamet. Felraktam a Project carst es a Automobilistat a gepre. Elinditom a szemuvegben az linket. A szemuvegben az appok kozt csak a project Cars jelent meg. Elinditas utan a laptopon megy de a szemuvegen csak a hangja hallatszik es karikazik az app ikonja. app ikonra 3 pottyre kattintve ki tudok lepni az appbol.

Ja es desktopot szemuvegbe nem latom csak egy nagy fekete screen van elottem

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#45048) Raymond válasza qqzs (#45047) üzenetére


Raymond
félisten

Inditsd a gepen a Steam-bol es meg fogja kerdezni milyen modban fusson. Ott valaszt az Oculus-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45049) McW1


McW1
tag

Oculus pc app mikor lesz hajlandó frissíteni v37-re? Szemüvegen már rég fent van, ez meg nem jelez semmit a Library/updates menüben... pár hete van meg a cucc, nincs tapasztalatom, lehet kell valamit kattintgatni...

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#45050) fatal` válasza McW1 (#45049) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, nekem az a háttérben lefrissült már tegnap (vagy tegnapelőtt?), a szemüvegre meg csak most kaptam meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.