Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Raymond válasza Jacek (#23399) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell felszallni, eleg az Instant Action a menubol es Mig-nel meg a P51-nel is az elso a listaban olyan hogy csak repkedsz, eleve a levegoben kezd.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23402) Jacek válasza Raymond (#23401) üzenetére


Jacek
veterán

Oksa, magyarul instant zuhanok :D

(#23403) Gigi01 válasza Raymond (#23401) üzenetére


Gigi01
őstag

*aszki,én azt sose láttam. :DDD Letöltöm megint.Mindig csak a földön voltam,aztán nézegettem a műszerfalat,tovább nem jutottam.

(#23404) Márton válasza Gigi01 (#23403) üzenetére


Márton
nagyúr

szintúgy...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23405) sakkay


sakkay
aktív tag

Srácok! Jacek után most felötlött valami...Aki eddig próbált Cosmost és nem tetszett neki a kép-írjátok meg, hogy milyen videókarit használtok! Remélem most nem az jön, hogy 1070-mert akkor behalok :(((

(#23406) barcalaci84 válasza sakkay (#23405) üzenetére


barcalaci84
őstag

Nálam 1070 van... De mit számít ez amúgy?
Ugyanazzal a supersamplinggel volt próbálva... A szunyoghalo olyan mint S ben, a színek talán kicsit szebbek elenkebbek...
Sweet spot rohadt kicsi és szerintem a fov is kicsit kisebb... 90 alatt van horizontális...

A probléma nálam az volt h nem lehet a fejemre állítani úgy h a legjobb tudását adja a kijelzo... Kicsit alul elall akárhogy igazgatod... Így homályos sokszor még az ici pici sweet spot is középen

(#23407) sakkay válasza barcalaci84 (#23406) üzenetére


sakkay
aktív tag

Baxki ne máááááá.
A steam alapból butít a grafikán-optmalizál-és beállít egy csomó mindent
. Baxki....

(#23408) sakkay


sakkay
aktív tag

Inkább így kérdezem. 1080, vagy annál erősebb videókarival volt tesztelő, aki úgy is azt mondta, hogy szar a kép????

(#23409) Raymond válasza sakkay (#23407) üzenetére


Raymond
félisten

A Steam nem allit magatol semmit csak a felbontast (supersampling) ha engeded neki es a kollega irta hogy "Ugyanazzal a supersamplinggel volt próbálva...". Jaceknek egyebkent 2080Super van es ugyanaz volt ott is. A kis sweet spot es a nem beallithato HMD a fejeden az nem Steam problema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23410) Jacek válasza barcalaci84 (#23406) üzenetére


Jacek
veterán

90%-ban egyet értek,talán kisebb a szunyoghálo szerintem mint a RiftS de sokkal kisebb a sweetspot. Ez a ventillátor benne meg mit mondjak...vagy mi ez a zugás :)
Egyenlőre azt mondanám hogy általános VR-re oculus , ha valaki sim akkor Reverb.

Teljesen használható egyébként de hogy 2x annyi pénzt adni érte mint a RiftS na az tuti nem.. Én ezt biztos hogy vissza küldöm.

Azt tudom elképzelni hogy annak jó akinek kell a fizikai IPD állítás, 73.20mm tudtam csavarni , lefele 62.

[ Szerkesztve ]

(#23411) sakkay


sakkay
aktív tag

Ok-távol álljon tőlem, hogy védjem, csak éppen most volt egy haverom akinek a steam teljesen elállított minden SSA beállítást. Nekem is belenyúlt valamikor, pedig nem emlékszem, hogy engedélyeztem volna. Ennyi.
Jacek:szóval akkor reverb sokkal jobb szimre, vagy csak jobb?!

(#23412) Jacek válasza sakkay (#23411) üzenetére


Jacek
veterán

Részemről jobb, teljesen olvasható minden mondjuk ebbe bele játszik az is hogy nagyobb a sweetspot. De tesztelgetek még :) Cosmos szinei sokkal jobbak ez tény jó a fényerő is.
Ebből a három cuccből együtt jó kis cucc lenne :D

Meg persze fejfüggő is de nekem kényelmi sorrend Reverb-RiftS-Cosmos

Ja még valami, mit akar ez hogy a fradi pályáról hozzak valami reflektort vagy mi? Atom fény van a szobában ez meg állandoan siránkozik hogy sötét van... ezt biztos javítják de most rettentő idegesítő..

[ Szerkesztve ]

(#23413) barcalaci84 válasza sakkay (#23408) üzenetére


barcalaci84
őstag

V2 - nek 1080 van ha minden igaz
De Raymond már leirta a trükköt h miért irreleváns h min teszteltem... :)
És nem szar a kep, csak többet vártam spec alapján...
Az én fejemen egyértelműen gyengébbnek éreztem kép szempontjából is az S hez képest...
Cv1 - t stb simán veri olvashatosagban, screen door bán és a god Ray is kevesebb (bár ez lehet csak azért van mert olyan kicsi az éles terület :))

(#23414) Raymond válasza barcalaci84 (#23413) üzenetére


Raymond
félisten

A God Rays attol kevesebb hogy kisebb a kontraszt. Ugyanugy ahogy a Go/S vs. Quest eseteben is - a lencse ugyanaz mindegyiknel de a Quest-nel a GR (vagyis inkabb a glare) jobban elojon mert nagyobb a kontraszt. Itt is ugyanaz van - a Vive/Pro lencseket hasznaljak de LCD-vel ezert kisebb a GR/glare.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23415) sakkay válasza Jacek (#23412) üzenetére


sakkay
aktív tag

POnt ezt szoktam mondani mostanában. Hogy miért olyan kurva nehéz ez...nagyon fakó a reverb?
Barcalaci84:holnap belenézek aztán én is leírom mi a fax :)))

(#23416) TiberiusX válasza sakkay (#23415) üzenetére


TiberiusX
tag

Neked megjött már a Cosmos?
Kiváncsi vagyok a véleményedre mivel te objektíven állsz/álltál hozzá :)

(#23417) v2 válasza sakkay (#23405) üzenetére


v2
senior tag

MSI gtx 1080 gamingx. remélem nem kevés

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23418) TiberiusX válasza v2 (#23417) üzenetére


TiberiusX
tag

Nem kevés, én is 1080-al nyomom és nekem szép a kép.

[ Szerkesztve ]

(#23419) v2 válasza v2 (#23417) üzenetére


v2
senior tag

Mi ez a steam bele piszkál dolog? Hol tudom megnézni?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23420) sakkay válasza TiberiusX (#23416) üzenetére


sakkay
aktív tag

Bakker ma beszéltem velük, még 2 nap lenne. Mivel arra van dolgom odaugrok érte inkább holnap.
1080 ok

(#23421) Jacek válasza sakkay (#23415) üzenetére


Jacek
veterán

Átraktam most a Reverbet kicsit fakobb de vállalható.
Reverben egy rohadt idegesítő az a kábel.. mivel ilyen dupla valami olyan merev mint a szög..
Egyébként azért a Reverből sem kell csodákat várni még a 4k is kevés, 8k talán már jó lesz paksi atom hármas blokkal ami meghajtja :D

(#23422) Jacek válasza sakkay (#23420) üzenetére


Jacek
veterán

Hááát én vergödtem vele ACC alatt , oda az kevés egyértelműen... olyan ronda volt az S-en mint a bűn... AC meg iRacing-hez oké volt.

(#23423) barcalaci84 válasza sakkay (#23415) üzenetére


barcalaci84
őstag

valaki rá tudja illeszteni valahogy az arcára , akkor jó ez képügyileg..főleg az első generációhoz képest...
de látatlanban ha fakó a reverb ha nem , akkor arra érdemesebb cserélni , ha a rift S-ről akarsz feljebb lépni...Szerintem

én ezt senkinek nem ajálanám jó szívvel:

főleg ha megemlítjük a többi komprumisszumot :
-ez a kevés a fény sok a fény bu.ulás
- nem megy a revive így az oculus címeknek hello van
- követés probléma
(a 6 kamera csak arra kellett h specbe leírhassák h nekik van a több :))
-a kontrollereket a steames játékok nem nagyon ismerik fel, de a viveporton se egy csomót , ami azért vicc
- ja meg drága is :) 300 euróért lenne reális így kiadva

(#23424) sakkay válasza Jacek (#23422) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na az autósok nekem nem pálya :) Dcs milyen volt? Cosmos vs reverb.
Ja a reverb kábeléről hallottam, hogy olyan merev letolja a fejedről a cuccot. Nem is értem az ilyet...sem.

(#23425) sakkay válasza barcalaci84 (#23423) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na jó de hallód mennyi nyűge van a reverbnek+a touch egy batár fostalicska. És ott még az sincs, hogy javul szoftveresen :)

(#23426) barcalaci84 válasza Jacek (#23422) üzenetére


barcalaci84
őstag

Rift S-nél nem a Steam vr menüben állítod be a felbontást supersamplinget mivel oculus mode-ban kell indítani... (nem steamvr)
OTT-vel tudsz vagy a jáétékon belül a resolution scale és a pixel density is hasonlót csinál..

(#23427) sakkay


sakkay
aktív tag

Elment az oculus s ben a mikrofonom. Most. Volt, van valakinek hasonló? Oculus progi meg win szerint nincs gond-csak éppen nem hallanak.

(#23428) barcalaci84 válasza sakkay (#23425) üzenetére


barcalaci84
őstag

szimezni meg casual vr -re szerintem tökéletes lehet a reverb..
te annyira a képben akartál ugrást és azt a reverb hozza ...

én szkeptikus vagyok a htc -vel kapcsolatban h mennyire tudják ezt kijavítani...
nekem az egész cosmos úgy tűnik h nem nagyon tudták h mit akarnak , csak azt tudták h 800 euro lesz :)
a rift S bekavart nekik így gyorsan felraktak +2 kamerát a januári tervekhez képest... a mobil telefont nem tudni h mit akartak vele :)
nemrég deült ki h ez is pcvr headset, aztán pár teszter kipróbálhatta a THe Blue-val , a beat saber meg pont nem volt meg nekik :)(ez egyik videóban kérdezte a csávó h nem -e lehetne azzal is kipróbálni )

(#23429) pRoject22


pRoject22
őstag

Holnap lesz nálam a ReverB, ma jött a mail ,hogy hozzák, riftS-ről váltok, irok majd egy véleményt róla :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23430) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#23386) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Csináltam videót róla:
https://youtu.be/Y-VrgVjEUwk

Az a probléma, hogy teljesen offline is csinálja. :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#23431) Csakpeti


Csakpeti
lelkes újonc

Én kicsit viccesnek találom ezt a fórumot cosmos fronton. Két napja szívunk vele megfelelő géppel (i9 2080 super,32gb ram), hol a fény hiányzik, hol a kontrollerek tűnnek el, nem működik mindenhol minden játékban! Jelenleg vissza lett téve a dobozába és a riftemet adtam oda hogy tudjon valamit használni is normálisan ,amíg megjön a másik headset(rift s). Visszaolvastam a fórumot amíg lehetett és régen még mindenki a rift ellen volt most meg mindenki azt akar venni, ezért is vettem akkor indexet. Ez a cosmos egy túlárazott ipari hulladék

(#23432) a2d2 válasza a2d2 (#22904) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt a Dance Collidert már több mint egy hete megvettem de csak ma próbáltam ki. Szerintem az eddigi legjobb fitness játék (eddig próbáltam BoxVR-t, PowerBeats VR-t, BeatSabert és Moonridert).
Mondom ezt persze az első 40 perces session után, majd meglátjuk mit hoz hosszú távon. De egyelőre simán el tudom képzelni napi edzéshez.
Ja és nem volt igazam hogy ALVR-el nem lesz játszható, olyannyira játszható hogy több szám is 100% lett, egyiknél egyből top 12. lettem. Itt szerencsére nem az van hogy teljesen idióta figurákat kell begyakorolni, hanem tényleg kitartóan az összes golyót meg kell ütni és minél erősebben.
Elvileg van custom song támogatás, majd utánanézek hogy megy.
Részemről eddig ajánlott kategória, kb 1800Ft volt akcióban (most már csak Steamen akciós), ennyit simán megért.
Sőt mivel elvileg be van jelentve Questre is, ezért ezt most az Oculus store-ban vettem meg, az lenne már csak a hab a tortán ha crossbuy lenne majd a későbbiekben :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23433) a2d2


a2d2
addikt

Srácok Everspace-t próbálta valaki? Most eléggé leakciózták: [link]
Elite Dangerous nagyon tetszett, kivéve a farmolást és a monotonitást. Ahhoz képest esetleg?

@Jinxb1rd: igen, olvastam a hozzászólásod csak közben érkezett vagy 50 bejegyzés. A lényeg hogy én csak GearVR-t használtam, ennek vannak saját érzékelői, nem a telefonát használja szóval nem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23434) MlbMatic válasza sakkay (#23427) üzenetére


MlbMatic
tag

neha nekem is van, az egesz gepet kell restartolni hogy meggyogyuljon
fingom sincs miert van,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23435) Márton válasza a2d2 (#23432) üzenetére


Márton
nagyúr

Kösz a tippet, BS-re még sajnálom a pénzt, de ezt most megvettem :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23436) Magyarfarkas válasza a2d2 (#23433) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Nekem abban van 5 percem! Nem egy nagy szám, de akcióban érdemes lehet behúzni, ha ilyen 5 euró környéke! Edző programnak a creedet ajánlom, azzal gyilkos 20 perc box

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23437) -Solt- válasza Magyarfarkas (#23436) üzenetére


-Solt-
veterán

Védekezésnél, kettős fedezéknél nem húzod bele a kontrollert a HMD-be? (Rift S)

www.smart-bus.hu

(#23438) Magyarfarkas válasza -Solt- (#23437) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Hát se a rift-el se a questel nem volt rá példa

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23439) Viktoár


Viktoár
addikt

Ha veszünk egy quest-et akkor az alá milyen pc kell hogy játszhatóak legyenek a steamvr játékok?

Üdv:Viktor

(#23440) Jacek válasza barcalaci84 (#23426) üzenetére


Jacek
veterán

Nem mondod :) Mivel annyira le kell butitani 1080-on ogy bün ronda lesz 1.5 SS-el is, Mivel jóval erősebb kártyával se fút fényesen akkor el lehet szerencsétlen 1080-on gondolni.
RiftS amikor jött 1080-am volt, aztán volt 1080TI most a 2080S de még ez is karcsú hogy rendes grafon lehessen tolni.

(#23441) Jacek válasza sakkay (#23424) üzenetére


Jacek
veterán

DCS holnap :)

(#23442) -Solt- válasza Magyarfarkas (#23438) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi...

www.smart-bus.hu

(#23443) Enton válasza Jacek (#23440) üzenetére


Enton
addikt

A reverb már az a felbontás ahova bőven el lehet kezdeni 2080ti-n gondolkozni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23444) abydos válasza Viktoár (#23439) üzenetére


abydos
aktív tag

Mit akarsz játszani vele? Beat Sabert? Mert akkor Rasberry Pi...
Minden egyes Steames VR játék alatt, abszolút és megmásíthatatlan kivétel nélkül ott van a minimális rendszerkövetelmény...

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23445) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Van itt olyan Rift S tulaj, aki aktívan Beat Saberezik? Az érdekelne, hogy Expert és Expert+ fokozatokon milyen a tracking. PL Dragonforce TTFAF számot simán le lehet vele tolni?

(#23444) abydos: Gonosz! ;]

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23446) abydos válasza Dyingsoul (#23445) üzenetére


abydos
aktív tag

Tökéletes a követés. Az, higy ilyen moddolt, konkrétan kézcsontot törő mapekhez jó-e, azt nem tudom.

Mond, hogy nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#23447) sakkay válasza MlbMatic (#23434) üzenetére


sakkay
aktív tag

THX-megjavult.

(#23448) f34rY válasza Dyingsoul (#23445) üzenetére


f34rY
csendes tag

Ahogy elnéztem mindenkinek Index van ranglistán.

Ez mondjuk érthető. 120hz nagy előny.
Saber Tailor kötelező Indexhez mondjuk. Alap kard elhelyezkedése nagyon kényelmetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#23449) Jacek


Jacek
veterán

Elinditottam a DCS-t, hog mi kellene néznem nem tudom :) VR presetet választottam a grafra de feltoltam a két texturát highra.
Elöször valami jetel ott bele álltam a földbe :D Aztán mentem valami propelleres cuccal valami amcsi IIVH lehet. Tudtam vele repkedni kezekkel teljesen jól :) Meg a controllerekkel kapcsolgarni mindent .

Müszerfalon minden olvasható volt, jól nézett ki a cucc, jól is futott egy roccenés sem volt gondolom ez megváltozna multi dogfightban :D
Délútán össze hasonlitom a cosmosal. Valaki megmondja mit nézzek konkrétan benne megnézem :)

Ez a Reverb volt.

(#23450) fulton válasza Enton (#23443) üzenetére


fulton
addikt

Jól látok? 400 kila egy ilyen kártya . lol na tudjátok ki ad érte annyit..vicc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.