Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Raymond válasza fatal` (#55999) üzenetére


Raymond
félisten

A VD Discord szerint az aktualis problema az Oculsu Store jatekoknal van amiknel az aktualis SDK van mert az Oculus nem enged mas OpenXR backend-et mint a sajatjat. Ezert kerdeztem hogy biztos Steam Store jatekokrol van-e szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56002) -Solt-


-Solt-
veterán

Köszönöm az infókat Urak... még erre a mappa felugrásra próbálok valamit kitalálni mert ez elég zavaró tud lenni.

www.smart-bus.hu

(#56003) LazaCCC


LazaCCC
tag

Aki kitalálta a Q3 fejpántját ... egész nap hordatnám vele :)
Eleve úgy áll vele a hmd, hogy az alja kicsit felfelé billen, aztán alig lehet meghúzni, és beleépül, nyomja az arcod, mint állat ....
Nagyon várom már, hogy megjöjjön a BOBO ...

(#56004) Sirandrish válasza LazaCCC (#56003) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is. Nincs arról valami track cucc hogy megnézzem hol jár? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56005) Dyingsoul válasza izomman1 (#55933) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A sugárzás engem is gondolkodóba ejtett egyébként.
Viszont én már fél óra telefonálás után érzem, hogy le akarom tenni a telefont... Néha megfájdul tőle a fejem, a hangerő mindegy nem attól van. De ilyesmit Quest 2-vel nem tapasztaltam, igaz én lerakom feltölteni ha kell, nem power bank-ezek. CV1-el meg nem volt gond a 4 óra játék sem egyhuzamban, de azért olyan 6 óra után már éreztem, hogy le kell vennem, túl párás volt. Szóval szüneteltetve használva szerintem csak nem lehet olyan veszélyes a dolog.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#56006) Dyingsoul válasza -Solt- (#55997) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Mondjuk én nem használok VD-t, de szerintem itt csak annyi a hiba, hogy a játék nem indítja el automatikusan a VR overlay-t, legyen az SteamVR vagy Oculus. Talán régen még a Propagation is így indult csak el, mert ha nem volt elindítva a steamvr akkor 2D-ben hozta. De ezt gyorsan fixálták amúgy. De volt még játék ami ugyanígy nem indította el indulásnál a SteamVR-t, ezért 2D-ben indult. (Facepalm, játék bezár, SteamVR indít, játék indít.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#56007) Raymond válasza -Solt- (#56002) üzenetére


Raymond
félisten

Azt mondjak az internyeten hogy a SteamVR beta 2.0.3 javitja a mappa problemat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56008) LazaCCC válasza Sirandrish (#56004) üzenetére


LazaCCC
tag

Háát, lehet majd lesz ha elküldték, egyelőre szerdán rendeltem és még nem jött értesítés, hogy feladták.

(#56009) -Solt- válasza Raymond (#56007) üzenetére


-Solt-
veterán

2.0.8 az aktuális nem béta verzió, de azért kösz...

@Dyingsoul: Nem a játék hibája szerintem, mert ha beállítom steam-n, hogy mindenképpen Oculus módban induljon, akkor is 2D-ben indul el mondjuk az ACC, de csak VD alól, szóval ez valami VD nyűg lesz...

www.smart-bus.hu

(#56010) izomman1 válasza LazaCCC (#56003) üzenetére


izomman1
senior tag

Jaj ne is mond fél óra vagy még annyi se és zsibbad az arcom tőle!(már vagy 10 headset volt legaláb a fejemen de ilyen élményben még nem volt részem! A Pimexeket is túlszárnyalja pedig azok elég durván cápa fejek) De nem csak az az egész fejem teteje ( vezetékesként használom kikapcsolva a Wifit )
Egészen katasztrófa az egséz de komolyan a pánt nem tudja az arcomra rendesen húzni a párna meg mint valami smirgli lenne olyan ... G2 be fínom puha bőr párnám volt és a fejpánt is extra kényelmes ehheez képest... Az a baj amiket tudok rendelni pántok mindg 2 hét mulva jönnek meg. az amazonról egyet se találtam ami kijönne 3-4--5 nap alatt ráadásul a foam ra is csak ilyen borítást lehet 12 euroért venni ami nem tudom ér e valamit jó e attól félek az FOV is csökkentené így a VR coverre várok, de addig marad a harakiri és a fájdalom tűrés _ :(

[ Szerkesztve ]

(#56011) Raymond válasza -Solt- (#56009) üzenetére


Raymond
félisten

Az hogy a jateknal mit allitasz be lenyegtelen ha a VD-bol a Games tab-rol inditod mert eleve ugy indul ahogy kell. Vagyis indulnia kene ha menne nalad rendesen.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56012) Sirandrish válasza LazaCCC (#56008) üzenetére


Sirandrish
legenda

En is akkor rendeltem, de nekem se jött semmi azóta

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56013) -Solt- válasza Raymond (#56011) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor végképpen VD nyűg lesz... köszi!

www.smart-bus.hu

(#56014) Defy válasza Sirandrish (#56012) üzenetére


Defy
csendes tag

Én már több mint egy hete rendeltem, de semmi.

(#56015) izomman1 válasza -Solt- (#56013) üzenetére


izomman1
senior tag

2D be kapcsol át a VD ha megnyomod a bal kontrollerrel a menűt egyszer vagy kétszer már nem emlékszem és utána ha még megnyomod átvált 3d módra ( a játékba..) Lehet váltogatni variálni a menű gombokkal a kijelzést..

[ Szerkesztve ]

(#56016) LazaCCC


LazaCCC
tag

Kicsit utána kell majd mennem még a beállításoknak, mert nem volt túl meggyőző az AirLinkes játék. Az AsgardW -t nyomtam, epic grafikai beállításon, hiába tettem max 200-ra a sebességet, 90hz-re a frissítést, 1,2x-esre a felbontást, úgy akadt mint a fene. Ahogy levettem 72hz-re és a felbontást automatára, játszható lett ... pedig a gépem alig van így hajtva (4070Ti 50%-on pörgött, a cpu 5800X3D 18%-on), szóval a PC bírta volna.

Az még milyen idegesítő, hogy ha bejön a képbe egy felugró szöveg - pl hogy merül az aski - attól teljesen szétesik a link képe, újra kell indítani.

(#56017) Sirandrish válasza Defy (#56014) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szomorú :O

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56018) BusinessGuy válasza Dyingsoul (#56005) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

De a wifi jelet ne kevergessétek mar össze a mobilantenna jellel, teljesen más a kettő ezért sem tapasztaltad q2-ben sem és ezért röhögök azon hogy izomagy1 agyát süti.... Eleve utóbbit szokták mérni a telefonoknál hogy beférjen a "normába" a sugárzása, és eleve jóval erősebb az utóbbi. A wifi jel kb semennyire sem cseszi az agyat szemben a mobiljellel.... A wifi erőssége a szívre van harással főleg PM esetén...

Ha wireless pcvr közben fáj a fejed az nem a wifi jel hanem a kényelmetlen fejpánt vagy annak rossz beállítása vagy szimplán fárad a szemed (is) és agyonterheled a fejesben, vagy szimplán köze sincs a VR-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#56019) kiskuplung válasza BusinessGuy (#56018) üzenetére


kiskuplung
őstag

Időzzünk el kicsit azon is, hogy egy topikgazda nem hogy cenzúrázná a teljesen fals, semmilyen fizikai alapot nem tartalmazó bejegyzéseket amik szemmel láthatóan egy képzetlen, írni-olvasni alig tudó embertől származnak a témában, még adja alá a lovat ilyen kis morzsákkal.

(#56020) izomman1 válasza BusinessGuy (#56018) üzenetére


izomman1
senior tag

Az interneten ilyen is és olyan vélemény is van nehéz eligazodni
Itt egy cáfolat bár a videóban a 5G re (telefon hálózat nem azonos az 5 ghz es wifivel) kb . nyolcad annyi hatást mond a srác mint a wifi 6 ra... ami pici logikai bukfenc ha a kollégának a telefonálás fél óra után kis fejfájást okoz...
[link]
Magam sem tudom mi lenne itt a tuti, de az egészségem a legfontosabb. Minden esetre ha nincs fejfájás ( Normál pánt és foam al) wifi esetén az jelezheti azt, hogy mégsem ártalmas valami tünetnek kell jelentkeznie ha ártana...
A poén az a VR kijelzőnek is van egyfajta sugárzása kicsit arra hajlok most, hogy lehet mégsem annyira ártalmas az a wifi .. Ha már az LCD kijelzőt is kibírtam majd 10 évet a fejemen 2 cm re... VR ról azért ilyen baromságokért nem fogok lemondani az fix..

[ Szerkesztve ]

(#56021) fatal`


fatal`
titán

512-es készleten, ha valaki akar venni, nov13-14-et ír szállításnak.

(#56022) izomman1


izomman1
senior tag

Ez mennyire éri meg srácok szerintetek?

[link]
Mármint a foam ra gondolok az a helyzet én ilyen fínom bőr borításhoz vagyok szokva ( VR cover) de az még nincs sehol sem... Ebben a szettben volna egy gumi borítás ami szerintem még mindíg nem lenne annyira kényelmes mint egy bőr borításos foam...
Valaki használ ilyet ér valamit és csökkenti az FOV ha egy ilyet még extrába ráhuzok?
Köszi

(#56023) fatal` válasza izomman1 (#56022) üzenetére


fatal`
titán

Quest 2-n használtam a gyári silicont a szivacson, pont ugyanolyan szar volt. :D

Várd meg a VRCovert vagy Kiwit szerintem.

(#56024) izomman1 válasza fatal` (#56023) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi ! Majdnem berendeltem ezt a vackot! Kényelemben is érdemes a BOBO VR fejpántot megvárni az lenne a tuti? (3d pántot nem akarok egy Quest 2 verzióhoz nyomtatni) Most ilyet lehetne olcsó pénzért berendelni ,de félek ettől is, hogy vacak lesz ugyanúgy nyomni fogja az arcomat az egész...
[link]
Köszi

Más: Ezt a wifit is csak úgy fogom tudni normálisan leteszetelni, hogy ha a fejpántot és a FOAM ot végre ki tudom cserélni .. akkor tudom összehasonlítani van e gond a wifi vel személy szerint vagy nem..

[ Szerkesztve ]

(#56025) BusinessGuy válasza izomman1 (#56024) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem lehet gond személy szerint sem a wifivel hagyd már ezt a sületlenséget....! Ez nem vélemény meg egyén kérdése, a wifi jeltöl nem fájhat a fejed. Technikailag kizárt. Hipohonderként beképzeled vagy teljesen más okozza!....

[ Szerkesztve ]

(#56026) Raymond válasza BusinessGuy (#56025) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56027) LazaCCC válasza Raymond (#56026) üzenetére


LazaCCC
tag

Ez a hülyeséget is bent tartja? :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#56028) miningboy


miningboy
csendes tag

Sziasztok,
hétvégén megérkezett a link kábel is a q3hoz, oculus program letöltve, útmutató alapján csatlakoztatva.
pár játékot próbáltam, az élmény pozitív! Itt már tényleg éles a kép.
kérdésem az lenne, hogy ezt lehet még valamilyen módon finomhangolni?
Az eredménnyel már így is elégedett vagyok, de ha ezt még lehet finomítani, akkor arra is kiváncsi vagyok.

(#56029) fatal` válasza miningboy (#56028) üzenetére


fatal`
titán

Oculus szoftverben húzd fel a felbontást maxra, az lesz a natív (illetve még nem, mert a Q2 felbontását használja, de közelebb lesz hozzá), debug toolban vedd feljebb a bitrátát, illetve az encode resolution widthet (Raymond korábban írta a pontos felbontást, amire most nem emlékszem, de vissza tudod keresni).

(#56030) Sirandrish válasza fatal` (#56029) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezeket meg tudod mondani hogy konkrétan merre találni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56031) kevike576 válasza Sirandrish (#56030) üzenetére


kevike576
senior tag

Sztem az oculus debug tool-ra gondol, csak titkolja XD

(#56032) Sirandrish válasza kevike576 (#56031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hjaa hogy ez ilyen mókolós buli? Akkor kihagyom :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56033) miningboy


miningboy
csendes tag

Ez nekem sem teljesen tiszta.
[kép] ezen tudok változtatni az Oculus szoftverben, ezt kellene manuálisan 1.3x-ra átállítanom?
Frissítés maradjon 72Hz-en?
Raymond hozzászólását akkor még ki kell keresnem.

Tettem fel Sidequestet is, ott is átállítottam már a Default Texture Size-t 2560-ra, a kettő nem üti egymást? Vagy az csak stand alone módra vonatkozik?
Illetve ez a Sidequest meddig őrzi meg a beállításokat, kikapcsolásig, vagy újbóli átállításig?

(#56034) Raymond válasza miningboy (#56033) üzenetére


Raymond
félisten

A linkelt kepen huzd teljesen jobbra hogy 5408 legyen a vertikalis felbontas. Az ODT-rol itt irtam [link]

A Sidequest beallitasnak ehhez semmi koze, az csak a nativ Quest jatekoknal jon a kepbe.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56035) fatal` válasza Sirandrish (#56032) üzenetére


fatal`
titán

Semmi mókolás nincs benne, pár értéket kell beállítani.

#56031 Mit titkolok? Debug toolt írtam. :D

(#56036) miningboy válasza Raymond (#55947) üzenetére


miningboy
csendes tag

Köszi!
Akkor ez így lenne helyes?
Distortion Curvature - Low [kép]
Encode Resolution Width - 4128 [kép]
Link Sharpening - Quality [kép]

(#56037) Raymond válasza miningboy (#56036) üzenetére


Raymond
félisten

Igen. Ha esetleg nem csiped a sharpening-et akkor ki is kapcsolhatod. Van akit zavar.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56038) Bagoly81 válasza Raymond (#56037) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

nekem a high zavaró , a normál viszont elég jó

(#56039) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok! Big screent,hogy tudok összekötni synology nassal? esetleg leírást tudtok?
Köszönöm!

(#56040) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Quest2-őt használok, kábellel PC-n és ha bekapcsolom a desktop nézetet, azaz ha szemüvegen keresztül akarom a pc asztalt vezérelni akkor el- el sötétül, kezelhetetlen. Mi okozhatja?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56041) AeSDé Team válasza Sirandrish (#56017) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ezt írják a termék alatt:

> We will ship all of them within 14 days (usually international express delivery takes about 10-15 days)

Szóval ha jól értem, rendeléstől számított 14 napon belül tervezik őket feladni, és még további 10-15 nap a shipping. Remélem ennél tovább azért nem húzzák.

(#56042) evitiguF


evitiguF
senior tag

A Red Matter szerepel a [Cross-Buy] listán. Aki ezt megvette, annak megjelent a PC-re kötés után a listában? Mert nekem nincs ott. Vagy itt van 2-3 külön Store is (Quest, Rift, Cross-buy), ahol ezt meg kellene venni ahhoz, hogy tényleg cross-buy legyen?
Nekem a listában csak az Asgard's Wrath jelent meg, kellene még valahol valamit állítani? :F

szerk.: hamarabb írtam... ha valaki még belefutna ebbe, külön rá kell menni a címekre, és Get-re nyomni...

[ Szerkesztve ]

(#56043) fatal` válasza evitiguF (#56042) üzenetére


fatal`
titán

A cross buy játékok nem jelennek meg maguktól a listában, rá kell nyomni a vásárlásra a másik storeban is, csak nem fog pénzbe kerülni.

Szerk.: Jah látom, közben már megtaláltad :)

[ Szerkesztve ]

(#56044) Sirandrish válasza AeSDé Team (#56041) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát én is mert mire megjön, már lehet hogy lesz majd idehaza is mindenféle :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56045) petymeg válasza petymeg (#56040) üzenetére


petymeg
addikt

Hosszas keresgélés után megvan a válasz: a monitoron ki kell kapcsolni a HDR10-et. Csak tudnám a kettő hogy áll összefüggésben.... :F

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56046) evitiguF válasza Sirandrish (#56044) üzenetére


evitiguF
senior tag

Én ma reggel kaptam trackinget, de mélyebben még offba se merüljünk bele, nem kell most a headset után, hogy mindenki a kiegészítők érkezésének időpontjáról írjon.
Az oldalt egyébként frissítették, van kint egy idővonal, hogy ha megrendelés, mikorra várhatod, abból visszafelé is lehet számolni, értelemszerűen.

(#56047) a2d2 válasza evitiguF (#56046) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja, szerintem kiskuplung már befonta a haját :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56048) Sirandrish válasza evitiguF (#56046) üzenetére


Sirandrish
legenda

Közben én is kaptam, szóval királyság..

És hogy ON is legyek..
Mit tudok olyankor tenni ha elfordul az egész kép? Mármint úgy indul hogy van 40 fokkal balra van minden.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56049) fatal` válasza Sirandrish (#56048) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem valami bug lehet az elforgatott kijelzők miatt?

Próbáld meg a jobb controlleren hosszan nyomni a menu (vagy meta? most fejből nem ugrik be) gombot, elvileg az a középre állítás. Ha nem segít, akkor restart.

(#56050) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#55971) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én ezen a Goodlike-on szoktam nagyokat mosolyogni. Ő egy youtube videós, a Godlike meg valami egészen mást jelent... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.