Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) clyvejhamma válasza Raymond (#2000) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nem bánnám ha kiadnának egy lencse 2.0-át oculus-ék, olyat ami jobban egyensúlyoz a god-ray és a sweet spot között. Esetleg azt amivel demózták a CV1-eket. :)
Azért bízom benne, hogy nem fog zavarni és meg tudom majd szokni a jelenlegit is.

(#2002) nortsen válasza Dyingsoul (#1991) üzenetére


nortsen
aktív tag

Engem mindketten irritálnak (nem a káromkodás miatt), és kb. 10 mp-et bírok nézni belőlük, de mostanában inkább rá sem kattintok. :N
Én már döntöttem. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#2003) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Elkészítettem az új Téma összefoglalót, ha valami hibát, korrigálni valót találtok benne, vagy tovább szeretnétek bővíteni valamivel akkor jelezzétek felém. Remélem elnyeri tetszéseteket! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2004) -Solt- válasza Dyingsoul (#2003) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönjük! :R

www.smart-bus.hu

(#2005) Menthirist válasza Dyingsoul (#2003) üzenetére


Menthirist
veterán

"és 9 darab LED biztosítja majd, aminek jelét egy külön megvásárolható kamera vagy a Playstation Move képes majd fogadni"

Helyesebben: a szemüveg 9 darab ledjét és a két playstation move kontrollert a külön megvásárolható kamera érzékeli. Ugyanis eddig is a külső kamera detektálta a move kontrollereket (tudtommal), ez a kamera nézi mostantól a szemüveget is. Illetve lehet kicsit kihangsúlyoznám hogy a szemüveg és a tévé a dobozhoz csatlakozik, és a doboz csatlakozik a ps4-hez. Kicsit kevéssé volt értelemszerű a leírás alapján hogy amúgy erről van szó.

"Oculus Store - GV-hez is!"
Inkább GearVR-hoz is! Szerintem egyértelműbb mint a GV

Illetve részemről ahogy a FOV-nál is elsőnek a rövidítés, utána az angol név majd a magyarázat jön, úgy a Screen-Door Effect (hivatalosan tudtommal kötőjellel írják) is elsőnek írnám az SDE-t, majd az angol nevet és a magyarázatot.

Amúgy korrekt munka, köszönjük.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2006) Dyingsoul válasza Menthirist (#2005) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köszi az észrevételeket!

GV-t azért használtam mert a fórumban már korábban elkezdték a rövidítését, nem tudom honnan jött nekik de én is totál átvettem. Akár a GVR-t is javasolhatnánk, de nem tudom melyik a szélesebb körben elfogadott rövidítés akár redditen vagy más külföldi fórumokon ezért ezt a topikot és az itt fórumozókat vettem alapul.

"Oculus Store - GV-hez is!" itt átírtam, de akkor kérdés, hogy írjam át a másik 3 helyen is ahol előfordul ugyanitt a VR tartalmak között? Illetve ha már itt tartunk az összefoglalóban több helyen is használtam más rövidítéseket amik szintén megtalálhatóak a szlengszótárban, gondoltam ez így rendben lesz vagy mégsem (Pl.: HMD) ? :F

Az SDE rövidítést egyfelől azért nem támogatom mert még sehol nem olvastam így (ettől függetlenül rövidíthetik máshol csak én nem találkoztam vele), mindenhol ahol eddig olvastam teljesen ki volt írva, másrészt meg ez nem mozaikszó gyűjtemény, hanem szlengszótár, ahol szerintem nem követelmény az, hogy az első alak rövidítés legyen mivel akkor a Motion Sickness-t is rövidíteni kellene ms-nek ami szerintem több zavarhoz vezetne a fejekben, mint amennyi hasznot hozna.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2007) Menthirist válasza Dyingsoul (#2006) üzenetére


Menthirist
veterán

jó hát ha mások is azt mondják maradjon GV, akkor részemről aztán mindegy, csak azért mondtam mert ugyan elég sok különféle vr oldalt, cikket meg fórumot olvasok, a GV valahogy nem szokott szembe jönni velem. Ellenben az SDE-vel, amit viszont lépten-nyomon olvasok, és itt is használatban van a topicban :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2008) beta válasza Dyingsoul (#2006) üzenetére


beta
aktív tag

Screendoor effectet mindenhol SDE-nek írják.

(#2010) Chal válasza clyvejhamma (#2009) üzenetére


Chal
addikt

Sokat írtam már erről ide, én ezért szerettem volna megvenni főképp. Egyébként szomorú a dologban hogy egy alulról építkező opensource kezdeményezés volt az elején ez a project, bárki ingyen hozzáfért. Aztán pár klinika és orvos szépen rátette a kezét, mostanra úgy 1000-1500 dollár a beugró, és ebben persze nincs benne a rift.

(#2011) clyvejhamma válasza Chal (#2010) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, emlékszem. Elég aljas világban élünk, a profit mindenek felett...

(#2012) Dyingsoul válasza beta (#2008) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Rendben akkor ennek megfelelően javítottam, köszi érte! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2013) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Sziasztok, nem rég vettem egy cardboardot, hogy legalább kicsit megtapasztaljam a VR-t. 500 forintért nem is vártam nagy élményt, de nem tudom esetleg egy [ilyen] jobb élményt nyújt ? Vagy telefonnal tök mindegy milyen árkategóriát próbálgatok ? Ennyit még szánnék is a dologra, de félek ugyan olyan bénácska lesz mint a karton.

(#2014) Komplikato


Komplikato
veterán

Magic Leap: A New Morning
Új marketing videó a Google nagyon titkos eszközéről.

Mondjuk ha a WiRED videóban az a lencse a CEO kezében nem kamu, akkor az MS HoloLensnek azelőtt kapáltak, hogy termék lett volna belőle. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2015) Menthirist válasza Komplikato (#2014) üzenetére


Menthirist
veterán

Remek videó, mint ez is volt anno a Google Glass-ról ;]

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2016) BiP válasza ElDiabloo (#2013) üzenetére


BiP
nagyúr

A nagyobb lencse, a fejpánt (nem kell kézben fogni), a masszívabb szerkezet mindenképp előny, de ettől még maga a telefonos VR korlátokat jelent.

Én pl. a Veletech-en próbáltam a Samsung standon a GearVR-t egy Galaxy S7-tel, és nem estem hasra tőle.
(igaz, az egyik játékfejlesztőnél is volt egy, az nem volt annyira gáz).

Szóval mindenképp jobb egy ilyen, mint a Cardboard, de nem lehet Rift/Vive minőséget várni.
360-as videókat jó nézni, de komolyabb játékra szerintem alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#2017) dualview


dualview
csendes tag

Aki rendelt vive-ot, az hogyan oldotta meg a magyar szallitasi cimet?
Koszi.

(#2018) sheep válasza dualview (#2017) üzenetére


sheep
addikt

Sehogy, ide nem küldenek hivatalosan. Németorszégi ismerős címére ment és onnan elhozták ide.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2019) Ajbars


Ajbars
csendes tag

nem is fognak szállítani ide a későbbiekben sem?

(#2020) Segal válasza Ajbars (#2019) üzenetére


Segal
veterán

előbb-utóbb tutira itthon is hivatalosan kapható lesz de ha egyelőre mind a 2 vállalat (Oculus is) gyártási nehézségekkel küzd és a jelenleg előrendelt menyiséget problémásan tudják szállítani akkor a világ leghülyébb ötlete lenne most a részükről az előrendelési kör új országokkal való bővítése.
A legfanatikusabbak ugyis megoldják külföldi ismerős által vagy ebay-ről való rendeléssel (mind a 2 beszerezhető de csak saját felelősségre kattints mert az árak sokkolóak) a többség meg úgy is kipróbálás után fogja megvenni. Itthon meg leginkább majd valami leakciózásnál ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2021) sheep


sheep
addikt

A mai napom a vive teszteléssel zajlik amúgy, nagyon durván jó cucc, sokkal 'rosszabbra' számítottam a dk2 után. Rövidesen írok egy rövid beszámolót a tapasztalatokról.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2022) Dyingsoul válasza sheep (#2021) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köszönjük, várjuk nagyon! :) Amúgy üdv a topikban, örülünk, hogy idetaláltál! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2023) #45185024 válasza Dyingsoul (#2022) üzenetére


#45185024
törölt tag

Legalább Ti írjatok róla ha már a netes helyek nem írnak róla mi ?:)
(merthogy ők sem kapnak headsetet.)
Amúgy tudtok olyan portált ahol vannak összehasonlító tesztek ?
De olyan ami tapasztalat alapú is nem csak promó...

[ Szerkesztve ]

(#2024) Dyingsoul válasza #45185024 (#2023) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A topikban ha visszaolvasol volt pár ilyen említve, pl Tested, de az összefoglalóban is van 1-2 link, ha nem csak összehasonlításra de tapasztalatra vagy kíváncsi.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2025) Segal válasza #45185024 (#2023) üzenetére


Segal
veterán

Ha összedobjátok nekem a pénzt én megígérem hogy berendelem mind a kettőt Ebay-ről és nem csak összehasonlítást írok hanem minden kérdést meg is válaszolok :DDD :DDD :DDD

Viccet félretéve a The VR-es srácok jövőhétre ígérték a Vive véleményüket és ha megérkezik az Oculusuk akkor arról is lesz és a kettőt is össze fogják hasonlítani.
Ez egyelőre türelemjáték mert itthon még minimum 4 hónap (nagyon optimista becslés) mire kapható az Oculus, Ebay-en meg ugyan esik az ára de még mindig alig jött be pár licites 400ezer alá (mármint aki egyáltalán szállít ide és nála is van a cucc nem érkezőbe) tehát inkább eddig volt még drágább (az elsők még 500 fölött mentek el). Saccra azt mondom május végére picit 350ezer alá jöhet de ez csak tipp.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2026) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Valaki nézett már oculussal filmet?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2027) nortsen válasza sheep (#2021) üzenetére


nortsen
aktív tag

Kíváncsi vagyok a god-ray-re, hogy azon mennyire látszik.
A netes képek alapján kicsit jobban látszanak az vive-on a pixelek, de a god-ray meg kevésbé, és nem tudom melyik zavarna jobban.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#2028) Menthirist válasza JoolsNOS (#2026) üzenetére


Menthirist
veterán

DK2-vel igen. Ebben az appban. Elég jó volt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2029) Raymond


Raymond
félisten

Lehet nezni, a felbontas nem HD persze, de ha a mozitermet valasztod kornyezetnek akkor az elmeny megvan. Oszinten szolva a Spectre-t egy regi lowres IMAX- ben lattam esp az nem volt sokkal jobb.

Ez a #2026-ra ment.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2030) Raymond


Raymond
félisten

EVE: Valkyrie

Par eszrevetel most hogy kiprobaltam parszor.

Jo hogy ingyen kaptam a kodot az elofizetessel, mert a sok hype utan amit olvastam nagyon fajt volna $60-at kicsengetni erte. Annyit egyertelmuen nem er.

A grafika jo a kabinban es kint az urben is. A "jatszoter" ahol repkedni lehet eleg kicsinek tunik, hamar bejon a "menj vissza a karamba" uzenet ha elkalandozol. Alacsonyabb beallitasokon zavaro a LOD valtas a modelleken.

Framerate is king. Ez volt az egyetlen jatek ahol sikerult nem jol ereznem magam es bezsongatni a fejem. Na nem vartam meg amig tenyleg rossz lett, de nagyon gyorsan elojott hogy valami nincs rendben. Hogy sikerult? A jatek magatol belovi a grafikat. Az R9 380X-el es gyakorlatilag minden Medium es Shadows Off. Gondoltam megnezem milyen az Ultra. Kinzetre jobb volt, de nem egetveroen. Ami segitett az a LOD atmenetek eltunese vagy kevesbe szembetunosege. Az FPS kimondottan alacsony volt, szaggatott is es igy nem jatszottam vele sokat. Aztan megprobaltam lassan feljebb vinni a dolgokat. Textures Ultra, Shadows Medium (Low nincs) es Details High (ha jol emlekszem). Na itt belefutottam a fejfajas sweetspot-ba. Az FPS nem volt eleg alacsony hogy eszrehetoen szagasson, de nem volt eleg magas hogy problemamentes legyen a mozgas. Igy hiaba tunt minden folyamatosnak, a fejem nem egesz egy percen belul jelezte hogy nem kene ezt igy tovabb. A hanyas hatart nem vartam meg.

Az "ott vagyok" erzes nagyon jo a gep kabinjaban ulve. Itt van tested is (a zome jateknal amit probaltam nincs), de nagyon jol meg van csinalva. A kamera ott van ahol kene a fejed szerint es ha lenezel vagy oldalra a test mozog megkozelitoleg ugy ahogy a sajatod is. Ha ugy olsz pontosan ahogy az avatar a jatekban az agyat aranylag konnyunek tunik megteveszteni hogy tenyleg te vagy az ott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2031) Dyingsoul válasza Raymond (#2030) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köszi a review-t! :R Igen ebből az jön le, hogy mégsem sikerült launchra jól optimalizálniuk VR-ra a dolgot...

Nincs valami benchmark amit ilyenkor tudsz futtatni? Nem beépítettre gondolok, hanem overlayre vagy OSD-re, amit játék közben látsz.

Egyébként más hasonló űrszimet próbálj már ki légyszi! PL Elite nem tudom megy-e CV1-el jelenleg de egy próbát megérne. Már csak azért is kíváncsi lennék rá, hogy más hasonló témájú játék mit hozna ki belőled illetve mit bírna a 380X máshol.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2032) Menthirist válasza Dyingsoul (#2031) üzenetére


Menthirist
veterán

azért tegyük hozzá hogy az ajánlott alatt van a vga is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2033) oriic válasza Raymond (#2030) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi bemutatót. Én még mindig azt mondom hogy nagy hiba volt ezt a játékot only VR-ra kiadni.

Sehogy sem lehet megoldani hogy Rift nélkül menjen?

Live-Die-Respawn

(#2034) HAX válasza spanglee001 (#1969) üzenetére


HAX
tag

Gondoltam visszajelzek rájöttünk a problémára, hátha másnak is segíthet később ha nem tudja miért van lagg mobilos VR szemüvegen mozgás közben.

A telefonban található gyrosensor nem működik normálisan ha letakarják (Redmi Note 3 Pro), ennél a típusnál felül található a szenzor, így megoldás lehet egy olyan vr szemüveg ami a felső kávát szabadon hagyja vagy moddolással kivágod neki a helyet, hogy ne ütközzön semmi "akadályba" más esetben telefonváltás lehet a megoldás. :)

Galaxy Note 4-el viszont kipróbáltuk semmi gond nem volt, akinek nem telik még rift-re vagy vive-ra és szeretne belekóstolni a virtuális valóságba annak szerintem mindenképp érdemes egy esélyt adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#2035) sheep


sheep
addikt

Tényleg csak egy rövid élménybeszámoló, ne várjatok profi tesztet:
[vive teszt]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2036) Raymond válasza Dyingsoul (#2031) üzenetére


Raymond
félisten

Az ED-t probaltam par percig es par Training missiot, jol nez ki, de az aliasing eleg durvanak tunik. Majd megnezem mit lehet rajta alligatni hogy jobb legyen.

Ez a #2032-re is:
A kartya turheto, de ahogy a sajat tapasztalatok es az itt talalhato eredmenyek es a Store0ban levo egyes jatekok kovetelmenyei is mutatjak az ajanlott hardware gyakorlatilag egy agyuval a verebre kozzaallas. Tehat nem azert kell GF970+ hogy problemamantes legyen a VR es a jatekok, hanem azert hogy a max beallitasokon az legyen. Persze itt is ugyanugy mint mashol a fejlesztok rakhatnak bele lehetoseget lejebb vinni a dolgokat mint peldaul az EV-nal is csinaltak. Mas jatekoknal van egyszerubb minosegi kapcsolo (Lucky's Tale, Farlands) ahol csak Low/Medium/High lehetoseg van egy kapcsoloval, de peldau annal a ket jateknal nem vettem eszre hogy valamit valtozott volna a grafika vagy hogy kellemetlenebb lenne a hasznalatuk.

#2033
Nem probaltam hogy megy-e nelkule, de nem hinnem hogy sokat kell ra varni mert par heten (?) belul jon SteamVR-re es biztos hogy lesz VR nelkuli mod is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2037) Menthirist válasza Raymond (#2036) üzenetére


Menthirist
veterán

"hanem azert hogy a max beallitasokon az legyen."
Ez azért nincs így, mert pl az ED sem megy maxon egy 290X-en. A többi appban amit néztem pedig nem igazán rémlik hogy lehet állítgatni, de szerintem az sem max lesz, hanem egy 290/970 számára készített profil.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2038) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Nagyon rég hallom hogy mekkora királyság az oculus stb, sajnos az én városomban valószínű sosem lesz kipróbálható még csak ehhez közeli cucc sem, szóval nem nagyon izgultam rá a témára.

Ma viszont olvastam valami cikket, ahol azt írták, hogy a mobilos cardboardhoz hasonló cuccokkal is ki lehet próbálni az érzést. (átfutottam az utolsó oldalt, és az összefoglalót, de lenne pár kérdésem mielőtt komolyabb energiákat fektetnék a kutatásba)

Pl engem nagyon érdekelne, hogy ha vennék egy ilyet BlitzWolf® VR Glasses, akkor ezzel tudnék olyan videót nézni, ahol pl 1 sziklán állok, és ha lenézek, akkor az agyam azt hiszi hogy lezuhanok, és valól félelemérzet alakul ki? Illetve egyéb hangulatos helyeken körbenézni? Pl Forma 1es pálya széle? esetleg nascar futam, vízesés, kötéltánc 300 méteren, v hasonlók?
Én ezekkel a rendszerekkel ott ragadtam le, hogy max arra jók, hogy a google street view-on szétnézz vele, ami annyira nem izgat.

Azt is megkérdezném, hogy ha én ilyen buszonhányós, repülőtkerülő, ember vagyok, akkor ez az élmény felkavaró lesz a gyomrom számára, vagy azért érdemes megpróbálkozni vele? Komoly rendszerre sosem lenne pénzem, de ezt az olcsó verziót kipróbálnám, viszont ha nagy a valószínűsége, hogy 5 percet sem élvezném, akkor mégsem pazarolnám rá a pénzt.

Remélem megválaszolhatóak a kérdéseim.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2039) Segal válasza trialboj (#2038) üzenetére


Segal
veterán

Yotube 360-as videókat tudsz nézni vele de ott értelemszerűen azt ami épp megy a videóba. F1-es pálya széléset kizártnak tartom hogy találsz de sziklás lehet hogy van. A tér érzékelése nagyon jó. Bár tériszonyt szerintem VR szemüveg nélkül is piszok könnyen lehet kapni pár youtube-os videónál.
pl ettől
Az teljesen egyénfüggő kire milyen hatással van azt nem lehet megmondani előre. Ki kell próbálni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2040) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Oh, ha már VR, filmes topikba linkeltem már, hátha van akit érdekel.

HELP - 360 fokos szörnyes rövidfilm.

Live-Die-Respawn

(#2041) trialboj válasza Segal (#2039) üzenetére


trialboj
őstag

Tehát csak YT-os videókat lehet nézni vele? Persze nem tudom mi másra lehetne még használni, de az sem tiszta mennyire sok ilyen videó van fenn.

AMit linkeltem az nem feltétlen a legolcsóbb verzió, van értelme erre költeni, vagy megtenné valami ami csak kicsit komplexebb mint a cardboard?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2042) Segal válasza trialboj (#2041) üzenetére


Segal
veterán

Nem csak youtube-os videókat lehet nézni hanem bármilyen videót megnézhetsz VR-be de ha az adott tartalom nem támogatja a forgolódást akkor te sem fogsz tudni forgolódni a filmbe.
Tegyük fel kiválasztod pl a Titanic filmet. Attól hogy VR-be nézed még nem fgosz tudni az égre vagy a tengerbe nézni hanem ugyanazt a filmet fogod látni mint amit tv-n látnál itt a VR annyit ad hozzá hogy a filmes lejátszó "berak" egy moziterembe és a terembe tudod mozgatni a fejed miközbe a vásznon nézed a filmet. Kb tök ugyanúgy ahogy egy valódi moziba tennéd.
A legalja a cardboard ez szó szerint kartonból van és olyan csomagba kapod mint az adóbevallásos papirjaidat (mármint laposság meg kb méret) és neked kell otthon összerakni. Előnye hogy borzasztóan filléres cucc.
Ezután jönnek a műanyagos változatok ami tök ugyanez csak műanyagból van a tokja így ellenállóbb viszont drágább is.
Végül az olyan műanyag verziók amikhez távirányító is jár.
Szerintem kipróbálára jó bármelyik de csodát ne várj tőlük elsőre persze a "hű b*zdmeg" lesz de aztán hamar lecsendesül a dolog. Az én cardboardomat is minimum 1 éve elő sem vettem.
Oculust azt azért napi szinten használtam amíg megvolt de azt meg már eladtam. Utóbbi azért milliószor életképesebb megoldás de persze toronymagasan a legdrágább is a fenti lehetőségek közül.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2043) JoolsNOS válasza oriic (#2040) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na ez pont nem megy telón :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2044) Dyingsoul válasza trialboj (#2041) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A mobilos VR azért valamicskét függ a telefonodtól is, mivel az lesz a kijelződ, az abban lévő szenzorok, cpu gpu csinál mindent. A szemüveg "csak" egy lencse tokkal. Én azt tanácsolnám neked, hogy 5-6 ezerért vegyél egy kínai szemüveget, ajánlott a VR Box 2 is amihez vezeték nélküli controller is jár. Nézz szét egyébként ebay, aliexpress és a többi kínai webshopban mert változóak az árak. Szerintem ez az 5-6 ezer forintos árkategória az a pénz amit nem lehet megbánni ha elkölt az ember. Úgy értve, hogy ma mit veszel egyébként ebből az összegből? :DDD Ha mégsem jön be, még mindig eladhatod hardveraprón ha mégis számít neked az a pár ezres de biztos, hogy nem ez lesz életed legrosszabb üzlete. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2045) trialboj


trialboj
őstag

Én a BlitzWolf® VR Glasst találtam arany középútnak, minőséginek tűnő bőr "szivacs" rész, és több lehetőség a pontos kijelző beállításra. És egy csöppnyivel olcsóbb is mint a fehér vr szemüveg, ami csak designban tűnik jobbnak.

Egyedüli dolog ami különbség lehet az a lencse, de én Banggood-on néztem, és ott a BlitzWolf-ból több mint 1600db fogyott 4,7 es értékeléssel.

Annyi érdekelne még, hogy a telefon milyen alap feltételekkel kell rendelkezzen, hogy élvezhető legyen az eredmény?

nekem egy ZTE Redbull V5 V9180 van, ami nem túl nagy eresztés, de szabad szemmel nem látni a pixeleket. 5 inch, 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2046) BiP válasza Segal (#2039) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az teljesen egyénfüggő kire milyen hatással van azt nem lehet megmondani előre. Ki kell próbálni."
Ezt tanusíthatom. Sosem volt bajom semmi 3D-vel, de a Rift mégis kifogott rajtam.

Aztán lehet, hogy csak a (#2030) Raymond által említett sweet spotba futottam bele, hogy se nem túl magas, se nem túl alacsony volt az fps. Mert folyamatosnak meg folyamatos volt.
No meg a fránya nap :)

(#2047) Raymond válasza BiP (#2046) üzenetére


Raymond
félisten

A FOV es az FPS stilusu mozgas is problemas lehet. Probaltam az Oculus Sample Framework kollekciot (azt mutatja a fejlesztoknek mik lehetnek a problemak, scaling beallitasa stb.) es ott az FPS lepcsos resz eleg huzos volt, ki kellett lepnem belole. A tobbivel nem volt gond, de az az egy mar huzott rajtam amikor csak tertem egyet a controler-el.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2048) HAX válasza trialboj (#2045) üzenetére


HAX
tag

Gyro szenzor szükséges a VR-hoz, az "EZE VR" nevű program segítségével megnézheted, hogy alkalmas-e a telefonod.

A felbontás miatt szerintem nem lesz túl jó, szvsz FullHD-tól kezd élvezhető lenni a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Dyingsoul válasza trialboj (#2045) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A Blitzwolf amit linkeltél 26$, amit én linkeltem 19$ és kontrollert is kapsz hozzá. Hogy lehetne olcsóbb a Blitzwolf? :DDD Mellesleg ennek a fehérnek is "bőr" szivacs része van és itt a bőrt kell idézőjelbe tenni, nem a szivacsot. :K A lencséket a VR Box 2-ben is tudod X-Y tengelyen állítani. A kettő közül egyébként én is a Blitzet ajánlanám inkább csak azért mutattam a VR Box 2-t mert úgy láttam rajtad, hogy neked minden ezres számít az árban. Köztük kb csak a lencse az egyedüli különbség, de erről nem tudunk semmit, nem olvastam összehasonlítást sehol de szerintem ebben az árkategóriában teljesen mindegy, nem lehet akkora különbség.

Ezeket csak azért írtam le, hogy ne ezeket az érveket hozd, mert ebből csak az értékelések mennyisége a helytálló a választáskor. Én is több-jobb értékelésűt választanám, szóval ebben egyet értünk. Egyébként ezeket legfőképp azok pontozzák le, akiknek nem mennek a telójukkal a VR alkalmazások és azt hiszik a szemüveg a hibás (elég lefordítani pár orosz vagy török értékelést)...

Mindkettőnek egyébként hatalmas hiányossága/hibája: az orrész nem párnázott ami igen kényelmetlenné teszi hosszabb használat esetén. Ezt házi tuninggal saját kreativitás szerint lehet orvosolni, csak nem árt számolni vele. :)

Kicsimix kolléga egyébként korábban belefotózott a Gear VR lencséjébe működés közben, ő Galaxy S6ot használt, aminek a felbontása 1440 x 2560, ami pont kétszer akkora, mint a te készülékedé. Ezt csak úgy viszonyítás képpen mutatom neked, egyébként én néztem 720p-s és 1080p-s telefont is kínai VR szemüvegben, mindkettőn látszódtak a pixelek, a 720p-sen eléggé kivehetően, de attól is el lehet vonatkoztatni, lehet még attól élvezni a tartalmakat főleg ha érzékeny vagy a mozgásra. Egyébként ez teljesen emberfüggő, van akit zavar, van akit nem de abból ezt nem lehet megállapítani, hogy szabad szemmel nézed a telefont.

Ha érdekelne még mobilos témában hsz-ek, GV-re keresve Gear VR témában ugyan, de mobil VR tartalmakról találhatsz érdekes hsz-eket.

(#2048) HAX: Sajnos ez az app úgy ahogy van nem ér semmit sem. Nekem mindkét szenzort kipipálja (specifikáció szerint is rendelkezik velük a THL W8s-em), mégsem működik egyetlen VR app sem. Lehet a Jelly Bean 4.2.1-es rendszer az oka, lehet, hogy más amire nem jöttem rá, de egyszerűen nem működnek a szenzorok a VR appok alatt.

Én inkább azt tudnám tanácsolni, hogy VR szemüveg vásárlás előtt tölts le olyan appokat amik elindulnak a telefonodon és megnézed működik-e a követés szemüveg nélkül. Néhány app azt írja "helyezd be a szemüvegbe a telefont" Ezt csak úgy érzékeli, hogy egy olyan mozdulatot csinálsz telefonnal a kezedben, mintha behelyeznéd a fejed elé (gyroszenzort használja ennek észleléséhez sok esetben, amit könnyű így kicselezni) esetleg letakarod a fényérzékelőt is közben mert azt is használhatja ehhez.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2050) lkksioskdl3 válasza Dyingsoul (#2049) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

A 720p-s témához szolnék hozzá.
Próbáltam egy meizu m2-t (5col, 720p) 3d sbs nézésre, de nekem az már túl pixeles volt.
Mondjuk, ha nincs viszonyítási alapod, akkor elvárásaid se nagyon lesznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.