Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Csavez™ válasza clyvejhamma (#4999) üzenetére


Csavez™
veterán

Nézd meg az alaplapi beállítást a biosban,min van az usb.

(#5002) suniland válasza suniland (#4984) üzenetére


suniland
csendes tag

Erre valaki tud valamit? Nagyon szeretnem megoldani.
Vagy mar az is segitseg, ha esetleg valaki akinek megvan a Virtual Desktop program megnezne nekem.
koszonom

virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

(#5003) Raymond válasza suniland (#5002) üzenetére


Raymond
félisten

Majus 2016: [link]

"it's working fine on my end with Rift or Vive. One way this would NOT work is if Virtual Desktop was ran as Administrator (by starting it with right-click, run as administrator) or if the Window you are dragging from was ran as admin and not Virtual Desktop (you can't drag content from and to applications with different security levels). Also if you right-click the Virtual Desktop executable, make sure it isn't set to run as admin in the properties -> compatibility tab"

December 2016: [link]

"Version 1.2.1 should let you drag & drop photos. A workaround is to place the photos in your "Documents\360 Photos" folder and they will appear in the app. "

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5004) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Találtam még egy budapesti számtech boltot ahol kapható a Vive (azonnal, nem rendeléses) de inkább be sem linkelem... 379 899 Ft 10%-os akcióban 417 890 Ft-ről leértékelve... :W Pofám leszakad és ráadásul 1 év gari van csak rá akkor gondolom ez is szürkeimportos lehet (már csak ezért sem linkelem de ha valakinek sok pénze van privátban elküldhetem). Javítsatok ki ha tévedek, de EU forrásból származó termékre 24 hó gari kellene járjon, nem?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5005) suniland válasza Raymond (#5003) üzenetére


suniland
csendes tag

Koszonom :-)
Megtalaltam, nem ott, de hasonlo helyen.
Nekem ide kellett masolni:
"c:\Users\USERNEVED\Pictures\360 Photos"

virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

(#5006) Jack@l


Jack@l
veterán

http://index.hu/tech/2017/01/16/2_milliard_dollaros_perben_hallgatjak_meg_mark_zuckerberget/

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5007) Csavez™


Csavez™
veterán

Nesze nektek oculus! Tömjétek a tolvaj zsebét! ;]

(#5008) Enton válasza Jack@l (#5006) üzenetére


Enton
addikt

Máris elkezdtek irígykedni, hogy nem ők tolták a szekerüket akkori átgondolatlanságból, vagy csak nem hittek a cuccban. Áhh beindul az igazi amcsi virtus ennél a témánál is. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5009) Borote


Borote
addikt

NA, most hogy átvételre került a Rift-em (bár még ezer kilométerre leledzik tőlem), kérdés, hogy nVidia vagy AMD? Ha nVidia, akkor elég-e egy GTX 1060? A rendszerkövetelményeket láttam, de inkább arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi a tapasztalatotok?

(#5010) -Solt- válasza Borote (#5009) üzenetére


-Solt-
veterán

Milyen játékokkal szeretnél játszani?

www.smart-bus.hu

(#5011) Rayyy válasza Borote (#5009) üzenetére


Rayyy
senior tag

nVidia és Intel. Bármiről is legyen szó. (Véleményem szerint.)

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#5012) Raymond válasza -Solt- (#5010) üzenetére


Raymond
félisten

Nvidia, es ezt AMD tulajkent mondom. Mind Oculus mind SteamVR alatt jobb a tamogatas. Egy GF1060 6GB eleg, de az igenyesebb jatekoknal kompromisszumuk kellenek. Ezek foleg azok ahol egy letezo jatekba lett VR tamogatas beepitve (Project Cars, Assetto Corsa, Elite Dangerous peldaul|) foleg ha a jatek elotte se arrol volt hires hgy jol megy gyenge vason. Az eleve VR-hez keszitett jatekok elmennek problema nelkul meg az R9 380X-emen is. Ha ezeknel problema van ott majdnem mindig a fejleszto csapat tapasztalatlansaga vagy a felhasznalt motor hianyossagai (Unity3D) miatt vannak ezek es ott semmilyen vas nem segit.

Egy GF1070 jobb es idotallobb megoldas, de ott mar 100-150EUR pluszkoltsegrol beszelunk ami nem keves.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5013) Borote válasza Raymond (#5012) üzenetére


Borote
addikt

Processzorból 3570K van, azt majd óvatosan húzni fogom, azzal talán nem lesz gond... No akkor egy GTX1060-t fogok beszerezni, az is lehet, hogy használtan. Aztán majd 1-2 év múlva cserélem megint, használtra :DDD

(#5010) -Solt-: most első körben pl Elite Dangerous; The Unspoken, aztán talán EVE-t adnak hozzá? azt is ki kellene próbálni... meg effektíve bármi, ami jön.

Köszönöm szépen! :)

(#5014) -Solt- válasza Raymond (#5012) üzenetére


-Solt-
veterán

Én meg 980Ti tulajként mondom, hogy nem eszik azt a kását olyan forrón! :) Ha az Oculus Store-ban megtalálható játékokra gyúr, akkor nyugodtan vehet pl RX480-t... GTX1060 helyett én tuti azt venném.

Ammenyiben szimulátorozni akar, akkor viszont jnnek a kérdőjelek... Nálam a DCS, Dirt Rally, Assetto Corsa, ETS2 / ATS, Project Cars (ez van a legjobban optimalizálva) esetében a 980Ti-vel döntenem kell, hogy szép képet akarok, vagy fix 90 FPS-t. Innentől viszont a GTX1070 kapásból kieseik, mert kb azt tudja amit a 980Ti. A következő lépcső a GTX1080, viszont kétlem, hogy az a plusz 20-25% lenne a kulcs a látvány és a 90 FPS párosához. Erre a pár hónapra amíg jönnek az új kártyák, tuti nem vennék 1080-t, mert nincs értelme.

Érdemi előrelépést majd az 1080Ti és az AMD-s párja hozhat... addig marad a 45 FPS + látvány, vagy a 90 FPS + randa látvány, legalábbis szimekben. Máshoz meg elég egy 1060/480, viszont a kettő közül én tuti az utóbbit venném, de ezt már írtam.

www.smart-bus.hu

(#5015) Csavez™ válasza Enton (#5008) üzenetére


Csavez™
veterán

(#5016) Borote válasza -Solt- (#5014) üzenetére


Borote
addikt

Még ráérek egy egész hónapot videokártyát venni (rosszabb esetben talán másfelet is...)... Érdemes lesz?

(#5017) -Solt- válasza Borote (#5016) üzenetére


-Solt-
veterán

Pénz kérdése... az érkező kártyák elvileg a felső kategóriába jönnek, de az még kb 2-3 hónap. Addig esetleg elgondolkozhatnál egy használt 980Ti-n.

www.smart-bus.hu

(#5018) Raymond válasza -Solt- (#5014) üzenetére


Raymond
félisten

Donteni mindenhol kell, de peldaul a felsorolt jatekoknal mind jobban megy NV kartyaval, tehat ott az RX480 nem lenne szerencses valasztas. VR tekinteteben pedig a 1060-nal vannak uj funkciok a 980Ti-vel szemben, ott a ketto kozott van nagyobb kulombseg mint sima, nem VR jatekoknal. Az uj funkciok tamogatasa (ATW/ASW es a SteamVR megfeleloi) szinten hamarabb van (Oculus Rift ASW) vagy csak ott van (SteamVR).

Keves oldal tesztel VR-ben, de a [H] mar osszehozott egy egesz jo gyujtemenyt: [link] Az egyetlen jatek ahol a GF1060/RX480 nem a GF volt folenyben a theBlu.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5019) -Solt- válasza Raymond (#5018) üzenetére


-Solt-
veterán

Mármint melyik felsorolásnál?

Én nem szeretnék NV vs AMD vitába kezdeni, de egy custom 1060 és 480 között van cirka 5% különbség az 1060 javára, miközben az előbbiből egy MSI Gaming 106K, utóbbiból ugyanez 94K, és akkor ez az 5% különbség DX11 alatt van meg, DX12 alatt a legtöbb esetben erősebb a 480 még akkor is, ha az 1060 DX11 fut. Videó vége: [link]

A 980Ti vs 1060 VR alatt meg azt hiszem egyértelműen az előbbi az erősebb legyen bármilyen funkciói is az 1060-nak... Amennyiben mezei VR játékok, akkor teljesen jó az RX480, aki csak akkor boldog, ha NV kártya van a gépében annak 1060, de már utóbbi esetén is inkább elgondolkoznék egy garanciális 980Ti-n.

Az biztos, hogy jelenleg VR-ra 1070-t, 1080-t venni totál pénzkidobás, mert aránytalanul kevesebb pluszt kapsz jóval több pénzért, ráadásul az 1080Ti érkezésével nagyot fog esni az áruk. Lásd 980Ti érkezése után a 980 árak...

Szerintem... :)

www.smart-bus.hu

(#5020) Raymond válasza -Solt- (#5019) üzenetére


Raymond
félisten

Ennel: DCS, Dirt Rally, Assetto Corsa, ETS2 / ATS, Project Cars

De igen, en se akarom hogy a topic AMD vs. NV legyen, mas a velemenyunk, ennyi, majd a kollega dont :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5021) -Solt- válasza Raymond (#5020) üzenetére


-Solt-
veterán

PCars kivételével (de az ugye NV logós, ha jól tudom) cirka annyi a különbség ezek alatt amennyivel drágább, olcsóbb az adott kártya... :) Elmondtuk a véleményünk, tapasztalatunk majd a kolléga dönt... ;)

www.smart-bus.hu

(#5022) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

A Valve legalább egy új single player játékon dolgozik, Source 2 motorral új VR játékok fejlesztésén is dolgoznak. Bíztató, remélem lesz is belőle valami még ha nem is HL3 . :) Remélem az új kontrollerre fejlesztenek és valami jó játékot adnak majd melléjük.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5023) -Solt- válasza Dyingsoul (#5022) üzenetére


-Solt-
veterán

:C

www.smart-bus.hu

(#5024) Raymond válasza Dyingsoul (#5022) üzenetére


Raymond
félisten

"Remélem az új kontrollerre fejlesztenek és valami jó játékot adnak majd melléjük."

Nagyon ugy nez ki:

"The big thing right now is broadening the range of options we have in creating experiences. We think investing in hardware will give us those options. The knuckles controller is being designed at the same time as we’re designing our own VR games."

The Most Interesting Answers From Gabe Newell's AMA

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5025) ludi85


ludi85
tag

Van aki csinált már saját tartalmat Unity-vel Vivra? Olyasmi pisztolyos script-et keresnék a controllerhez mint a Raw Data-ban van. Övről levehető, de nem lenne muszály az ujratöltés.
Maga a modell már kész, a teleport is megvan, csak a fegyver hiányzik...

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#5026) tlac


tlac
nagyúr

megérkezett a fiit vr 2s-em, hát így első tapasztalataim róla az, hogy ez egy kacat :D

-élességet nem tudtam beállítani, hiába tekergettem én ezen mindent
-semmennyire nem immerzív
-hozzáadott bluetooth-os kis vacakot sem tudtam semmire használni

évekkel ezelőtt próbáltam már a card board-ot, de valahogy jobb emlékeim voltak róla
persze úgy vettem ezt, hogy bohóckodni jó lesz, de még azt a színvonalat sem üti meg

holnap azért adok neki még egy esélyt, de szerintem jóval gyorsabban fogja a fiók alján végezni, mint ahogy gondoltam

(#5027) tlac válasza tlac (#5026) üzenetére


tlac
nagyúr

csak kicsit ránéztem még és egy gyors google már hozott is eredményt a fiit vr 2s-emen

úgy néz ki, hogy a qr kóddal van itt a probléma: [link]

nálam is ugyanez volt, hogy fiit vr 2n-nek ismerte fel:
erre ezt kaptam:

ha pedig a másikat használom, akkor ismeretlen eszköz lesz és ilyen lesz a kép:

az utóbbi sokkal jobb, eltűnik a csőeffektus, éles a kép, viszont nagyon közel kell hozzá fókuszálni a szemeimmel és iszonyat fárasztó
míg a másiknál inkább csak távolba kell nézni

nektek hova kell fókuszálni?

[ Szerkesztve ]

(#5028) Raymond válasza tlac (#5027) üzenetére


Raymond
félisten

Probald meg ezzel, olyanra allitod a parametereket amilyenre akarod: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5029) tlac válasza Raymond (#5028) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt azért szeretném megúszni

egyébként szerintem szoftveres problémák is vannak itt
némelyik app-ban ha nem a 2n-es qr-t használom, akkor vagy duplázódik a kép vagy krix-krax van helyette
de van olyan app is, ami szerintem mellőzi a beállításokat, és mindig homályos

[ Szerkesztve ]

(#5030) venomka1


venomka1
aktív tag

Sziasztok. Gondolkodom az Oculus vasarlasan, PC-s jatekokhoz hasznalnam,is film nezeshez. Mi a tapasztalatotok rola? Erdemes megvenni, vagy tul sok vele a baj, es nem nyujt akkora elvezetet mint amenyibe kerul? Irjatok.

(#5031) Raymond válasza venomka1 (#5030) üzenetére


Raymond
félisten

Tessek: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5032) Dyingsoul válasza venomka1 (#5030) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Először ki kellene próbálnod. Ez olyan, mint ruhát rendelni méret nélkül. Tapasztalatokat bőven találsz a topikban, keresőt használd és találsz jópárat. (oculus rift, tapasztalat, cv1, megérkezett, kipróbáltam stb...)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5033) LaptopSystem

sziasztok melyik most a legjobb VR- szemüveg?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5034) Csavez™ válasza LaptopSystem (#5033) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez nem kérdés! A vive,vagy az oculus! :)

(#5035) LaptopSystem válasza Csavez™ (#5034) üzenetére

az ok,de ezek közül melyik a jobb?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5036) Raymond válasza LaptopSystem (#5035) üzenetére


Raymond
félisten

Ez ki lett itt vesezve tobbszor is, keresovel megtalalod a hozzaszolasokat. Egyertelmu valasz nincs, mindkettonel mas-mas elonyok vannak es a legfontosabb ket dolog:

1) Milyen jatekokkal jatszol vagy akarsz VR-ben jatszani
2) Melyik jon be neked szemelyesen jobban - marmint jobban passzol a fejedre, melyiknek a kepe tetszik jobban (picit mas mindketto es megvannak mindkettonel az elonyei es hatranyai is)

Ergo, probald ki valahol mindkettot mielott 900EUR-t kiadsz az egyikre vagy a masikra (Vive vagy Rift+Touch).

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5037) LaptopSystem válasza Raymond (#5036) üzenetére

ez is jogos :)

jönnek idén ki új generációs VR- cuccok?vagy a már meglévők közül érdemes választani?

Mert ha két három hónap mulva jön az új generáció akkor inkább várok! :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5038) Raymond válasza LaptopSystem (#5037) üzenetére


Raymond
félisten

Ket-harom honap mulva nem jon semmi. Vagyis elmeletileg jon valami MS cucc tavasz vegen, nyar elejen, de ott egyelore senkinek sincs fogalma arrol hogy milyen lesz a hardware plusz azt sem tudni hogy mi lesz a software tamogatassal, jatekok stb. bejelentve egyelore nincsenek. Nem hinnem hogy sok mozgas lenne itt az ev vege elott amikor majd talan kijon a Scorpio (uj Xbox). Ezzel szemben a Rift-nel es a Vive-nal ott a par szaz/ezer jatek/app/"experience" az Oculus Store-ban es a Steam-en.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5039) LaptopSystem válasza Raymond (#5038) üzenetére

én azt látom itt de lehet rosszul,hogy valamivel többen írjátok a Rift-et

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5040) Raymond válasza LaptopSystem (#5039) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet tobben vettunk itt Rift-et es oszinten szolva a Vive nagy elonye tavaly decemberig a mozgaskovetett kontrollerek es a "room scale" volt, de sokan vettek/vesznek VR cuccot szimulatorokhoz es ott ez lenyegtelen mert ugyis ulsz a kormany/HOTAS elott :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5041) LaptopSystem

hol lehet ezeket kiprobálni?

melyiknek jobb a grafikája?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5042) Csavez™ válasza LaptopSystem (#5039) üzenetére


Csavez™
veterán

Autószimulátórhoz rift,room scale (ha nem akarsz kábeleket toldani hosszabbítani) akkor vive.

Szerk.:
Én most akarok építeni egy motion cockpitet,és oda pl a vive nem jó,mivel a szenzornak együtt kell mozogni a cockpittel, így valószínű vennem kell egyet.

[ Szerkesztve ]

(#5043) Raymond válasza LaptopSystem (#5041) üzenetére


Raymond
félisten

A grafika mindketton ugyanaz, mert ez a jatektol fugg, a kepminosegben vannak kulombsegek a konstrukcio es a lencsek miatt - a Rift kepe picit elesebb es ez eles "sweet spot" is valamivel nagyobb, de van ilyen "god rays" effekt ha feher/vilagos szoveg stb. van fekete hatteren. Ez a loading screen-eknel jon elo alltalaban, jateknal mar nemigen. A Vive-nal ezek inkabb olyan koncentrikus korok es nem annyira veszelyes, de ott meg az eles "sweet spot" valamivel kisebb. A FOV viszont picivel nagyobb, ez fuggoleges iranyba inkabb. A helyzet az hogy az emlitet dolgok nagyban fuggenek a felhsznalotol is - vagy zavar vagy nem (god rays vagy rings) es raadasul vagy latod vagy nem a fejformatol fuggoen. A ketto kozott a stereo overlap is mas (ebbol adodik a FOV kulombseg es megintcsak a fejformatol fuggoen az egyik jobban bejohet mint a masik. Ezert kell kiprobalni mindkettot.

Vannak demo allomasok uzletekben, de ezt majd valaki megirja hol mert en nem tudom es nem kovetem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5044) Dyingsoul válasza LaptopSystem (#5041) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A lap tetején a jobboltali sávban van két link kipróbálási lehetőséghez. Riftet kipróbálni jellemzően PlayIT-n lehet,

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5045) LaptopSystem

köszönöm a tippeket

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5046) Csavez™


Csavez™
veterán

Hol tároljátok ti a hmd-t? Egy ilyet néztem ki,vagy egyszerűbb egy valamilyen fej?

(#5047) Raymond válasza Csavez™ (#5046) üzenetére


Raymond
félisten

Siman az asztalra van leteve (Rift) mert van hely.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5048) Csavez™ válasza Raymond (#5047) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam is ,csak van mellette 3 kislányom... :)

(#5049) -Solt- válasza Csavez™ (#5048) üzenetére


-Solt-
veterán

Sokkal jobb lesz, ha az állvánnyal együtt verik le... ;]

www.smart-bus.hu

(#5050) ludi85 válasza Csavez™ (#5046) üzenetére


ludi85
tag

Igen, en az asztal alatt tartom a foldon. Onnan nem esik lejjebb...

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.