Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) Viktoár


Viktoár
addikt

Urak, a HL Alyx játszható lesz quest-tel is? Fiam nagy kedvence a HL, Pc-re megvettük neki az összes részt és rongyosra játszotta őket. :)

Üdv:Viktor

(#24952) Raymond válasza Viktoár (#24951) üzenetére


Raymond
félisten

Az Oculus Link-en keresztul igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24953) Joshi válasza Raymond (#24952) üzenetére


Joshi
titán

A kérdés az, hogy milyen minőségben és mennyi buggal. :U

(#24954) Viktoár válasza Raymond (#24952) üzenetére


Viktoár
addikt

Szuper, bár gépet kell hozzá fejleszteni de úgy is csak márciusra van kiírva a játék. Addig a Link is "helyreáll" és a kinézett hardverek is olcsóbbak lesznek a piacon. (Például egy ryzen 5 2600 - Rx 580 párosra gondoltam.)

Üdv:Viktor

(#24955) a2d2 válasza Viktoár (#24954) üzenetére


a2d2
addikt

Quest mellé mindenképp Nvidiát vennék (ALVR csak azt támogatja és pillanatnyilag a Link is)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24956) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Egészen tanulságos olvasgatni a HL VR-ral foglalkozó cikkeket, még olyat is összeütöttek hogy "Mennyi pénzt kell költened, hogy játszhass vele", csak pl alaplapot nem raktak bele :P
Múltkor a Medal of Honor VR-nál is nagy volt az aktivitás, de most ez überel mindent.

(#24957) Joshi válasza kiskuplung (#24956) üzenetére


Joshi
titán

Addig amíg HL VR-el csak VR cuccal lehet játszani és neked mondjuk nincs VR cuccod, akkor ez nem is annyira vicces. :DDD Persze anyagilag. ;]

(#24958) Raymond válasza Viktoár (#24954) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem egy Ryzen 5 + RX580 parost vagy most veszel ev vegeig ezeken az arakon amik vannak mert igy kozel egy ev alatt lassan ezek is elfogynak vagy valami mas utan kell nezned majd ha csak tavasszal esedekes a dolog. Ha lenne meg sok RX580 raktaron peldaul akkor nem jonnenek az 5500-as kartyakkal peldaul. De Polaris-t mar egyebkent se vennek. Vagy a kis Navi vagy ha az tul draga akkor legalabb az 1660S-t.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24959) kiskuplung válasza Joshi (#24957) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hallod van olyan, aki már azt várja, hogy majd valami modder megoldja, hogy menjen monitoron, és tolhassa egér+billentyűzettel.

Még mindig az van a fejekben, hogy a "VR = fejre szerelt monitor".

(#24960) Viktoár válasza a2d2 (#24955) üzenetére


Viktoár
addikt

Ne ezt nem tudtam, nem ástam bele magam ennyire. :R

Raymond Köszönöm neked is a tippet, márciusban visszatérek a témára addig marad az ábrándozás. :)

Addigra több tapasztalat lesz a linkkel és kiderül hogy mi hozzá a best buy. :R Mindenesetre ezt az rx580-as dolgot kukázom. :R

A proci az maradhat a tervben vagy márciusig még sok minden változhat?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#24961) Dyingsoul válasza a2d2 (#24941) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Akartam írni valami nagyon csúnyát, de megtisztellek azzal, hogy nem teszem! :R

Ez a trailer kiütött, tényleg benne van minden ami kell. Egyedül a másik G-betűs fickó hiányzik kicsit... :D De van rá egy tippem, hogy a játék során látjuk majd a hátát, na az lenne az igazi.

Jah és még annyit a trailer végérő, hogy volt egy szék nyikorgás hang.... illetve folyamatosan. És G-man egyszerre lépett a széknyikorgással, azaz nem tőle jött a hang hanem valaki ül előtte egy széken... Tuti mert előttünk van G-men, a kamera G-man és a szék között van, a nyikorgás meg hátulról jön, amerre G-man néz. Szerintem meg van kötözve... csak ugye kérdés, hogy ki lehet az? Alyx vagy esetleg Gordon?
Vagy kiderül, hogy Gordon skizo és G-man = Gordon-man = Gordon Freeman... :DDD

Egyébként lehet, hogy ez keményen megindítja majd a VR eladásokat. Jövőre jöhet új GPU gen is, remélhetőleg lejjebb megy a GPU használtpiaci átlagár is.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24962) abydos


abydos
aktív tag

Ahogy írták is többen, a Linkkel még vigyázni kell, mert nincs elég hosszú kábel hozzá, USB érzékeny és bizony még csak NVidiával megy.

Állítólag a tömörítés sem látszik, több YouTuber is nagyon dícséri, sajnos én kimaradok a tesztből, mert RX480-am van és az nem támogatott még. Illetve úgy tűnik kábelem sincs elég jó.

(#24961) Dyingsoul Nézd meg a Steam toplistát :D

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24963) Dyingsoul válasza abydos (#24962) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Melyik steam toplistát?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24964) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Belenéztem a steam curator review-kba. Bár ne tettem volna:
"NOT RECOMMENDED
Half Life 3? Nah, fùck that. Let's instead make a 50€ spinoff with a NARRATIVE FOCUS for our 0.05% customer base that was stupid enough to buy our 1000€+ INTERACTIVE FOCUSED shìt-bricks. ValveIsDead"

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24965) abydos válasza Dyingsoul (#24963) üzenetére


abydos
aktív tag

A legkelendőbb játékok :D Messze a Valve Index vezet

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24966) Csavez™


Csavez™
veterán

Az indexesek ingyen kapják a HL-t?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#24967) Joshi válasza kiskuplung (#24959) üzenetére


Joshi
titán

"Még mindig az van a fejekben, hogy a "VR = fejre szerelt monitor"."
Akkor rossz a VR reklámja, mert azt kellene hirdetni, hogy csak úgy jön át a feeling ha kipróbálja az ember.

(#24968) Raymond válasza Csavez™ (#24966) üzenetére


Raymond
félisten

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24969) a2d2 válasza Dyingsoul (#24961) üzenetére


a2d2
addikt

Köszönöm hogy ismételten megkímélsz :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24971) proci985 válasza Dyingsoul (#24964) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

the future is now, old man ;]

ez igy nagyon jonak nez ki

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24972) abydos válasza Csavez™ (#24966) üzenetére


abydos
aktív tag

Jaja, Index vagy Index kontroller tulajok :)

(#24970) kiskuplung Szeretem a Defy Reality reklámokat :D Remélem lesznek még újak.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24973) Sischo


Sischo
tag

Valaki esetleg látott valahol black friday-es dealben jó ajánlatot VR headsetre? Ez az Alyx nekem is meghozta a kedvem, de kicsit elveszettt vagyok még a témában. Oculus rift S-re gondoltam, de nem annyira tudom honnan szállítanak MO-ra. Talán amazonon láttam legolcsóbban de ott se akciós.

(#24974) abydos válasza Sischo (#24973) üzenetére


abydos
aktív tag

Úgy tűnik nem lesz a Rift S-re se hivatalos akció. Marad akkor vagy az Alza, vagy az amazon számodra.

Valaki pár hete vett itt Questet Alzán kuponnal. Melyik kupon jó rá?

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24975) goldb válasza abydos (#24974) üzenetére


goldb
tag

Sok kupon jó rá. :)
Best Buy topicban minden infót megtalálsz az Alzán való kuponozásról. Ha mégsem boldogulnál, szívesen segítek.
Kb. 16-18 ezer forintot tudsz faragni az árból, attól függően mennyire sürgős a kézhezvétel, illetve milyen tölteléktermékek érhetők el jelenleg.

Tessék, még a linket is kikerestem Neked: katt

[ Szerkesztve ]

(#24976) goldb válasza goldb (#24975) üzenetére


goldb
tag

(#24974) abydos Elnézést, a válasz természetesen nem neked szól. :R

[ Szerkesztve ]

(#24977) Viktoár


Viktoár
addikt

Valamelyik nap ránéztem mert a tesómnak kell egy Quest (kipróbálta amit a gyereknek vettünk :DDD ) és 158k-ra le tudtam vinni ingyenes kiszállítással.

Üdv:Viktor

(#24978) Joshi válasza kiskuplung (#24970) üzenetére


Joshi
titán

Ezekből a reklámokból pont nem jön át semmi hogy milyen is valójában. Az viszont biztos, hogy az ár a legnagyobb visszatartója a VR terjedésének. Talán egyszer olcsóbb lesz, de az nem mostanában jön el.

(#24979) Gigi01 válasza oriic (#24936) üzenetére


Gigi01
őstag

Első pc-és játékom Half-Life 2 volt! :C

(#24980) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Rendeltem egy IR fényszórót. Megérkezett elgörbülve, törötten, áramütés veszélyesen. Este teszt, hogy az Oculus szereti-e a kemény dolgokat. :C

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24981) Dyingsoul válasza Gigi01 (#24979) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Cöhh... fiatalok... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24982) abydos válasza Viktoár (#24977) üzenetére


abydos
aktív tag

Szééép :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24983) Gigi01 válasza Dyingsoul (#24981) üzenetére


Gigi01
őstag

Jelenleg a 39-et töltögetem.☺.

(#24984) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok,

VR szemüveg vásárlása előtt állok, nagyon filózom rajta..
Iracing, és autós szimulátorhoz szeretném használni.
Segítséget kérek hogy mit érdemes vennem, aminek azért már szép a képe, gyorsan reagál (késleltetés), és nem purcan ki azért.. :)
Még nem próbáltam VR-t, így először valahol ki kell valamit próbálnom.
Amit nézegettem:
Valve index, oculus quest, Hp reverb

Válaszokat előre is köszönöm!

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24985) Enton


Enton
addikt

3 nem épp azonos áru wmd és mind a 3 másban jobb egy kicsit a másikaktol, probáld ki öket élöben valahol aztán rögtön tudni fogod melyik a neked illö.
Ha nem meg lecseréled. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#24986) Raymond válasza Sziszifeca (#24984) üzenetére


Raymond
félisten

Ha van penz akkor Valve Index, ott minden megvan ami kell es nem kell gondolkodni hogy jo lesz vagy nem. Ha limitaltabb a budzse akkor azert jo lenne tudni hogy kb mennyi kb es kell azt se art tudni hogy mennyi az IPD-d (Inter Pupillary Distance), mert elmeletileg a HP Reverb jo lenne, de ha mondjuk 72mm a pupillaid kozti tavolsag akkor az eleve nem igazan jon szamitasba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24987) MlbMatic válasza Sziszifeca (#24984) üzenetére


MlbMatic
tag

quest kiesett ,,,, a mit szeretnél leirásod alapján

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24988) Joshi válasza Raymond (#24986) üzenetére


Joshi
titán

"Ha van penz akkor Valve Index, ott minden megvan ami kell es nem kell gondolkodni hogy jo lesz vagy nem."
Ez azért enyhe túlzás. Szimulátornál óriási előny lenne a magas FLOV, illetve még mindig kellene a szemenkénti 4K. Ja tudjuk hogy nincs még hozzá vga. ;]

(#24989) Raymond válasza Joshi (#24988) üzenetére


Raymond
félisten

Mit is akarsz ezzel mondani?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24990) Sziszifeca válasza Raymond (#24986) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi. :R
Valve Index szimpi. De abból a komplett KIT-et meg kell venni? :D
Az IPD-t még sose néztem, most mértem, 64-65mm körül van :D
HP reverb is szimpi, azért lehet olcsóbb dolog ez.. :D

Néha gondolom a lányom vagy asszony csak ki akarja valami játékon próbálni..
Szóval bizonytalan vagyok.
Gépem: i7-9700K@5ghz vs Evga 1080TI Ftw3

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24991) Raymond válasza Sziszifeca (#24990) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, a komplett kit kell mert annal a koveteshez meg a kulso base station-ok kellenek. A tobbi aktualis HMD mint inside-out (2, 4 vagy 5 kamera van beepitve a fejreszbe).

Az Index elonye hogy a FOV a legnagyobb a standard konzumereknel (a Pimaxot nem szamitom ide mert szerintem nem szeriozus ceg), kenyelmes, van jo minosegu beepitett audio es a kovetes is problemamentes. Persze 1079EUR-ert meg is kerik az arat.

A HP Reverb-nek van a legjobb felbontasa, de a lencsek lehetnenek jobbak es a FOV is a legkisebb. Vagyis inkabb ugy lehet mondani hogy a horizontalis FOV az ott van ahol a tobbi (de kisebb mint az Index) viszont a vertikalis valamivel kisebb. A kovetes is csak ket kameras inside-out, de ez szimulatoroknal lenyegtelen mert eleg oda. A konszenzus a szimeseknel az hogy a HP Reverb a legjobb mert a legnagyobb felbontas es legkisebb SDE miatt ott a legelesebb a kep ezert azzal latsz a legmesszebre.

A Rift S a legolcsobb es a legsokoldalubb. Az 5 kameras inside-out kovetes jo, a felbontas es a FOV "normalis" (kisebb FOV mint az Index es kisebb felbontas mint a Reverb) de a kijelzok jok es a lencsek a legjobban a szoban levo harom kozul. A beepitett audio nem az igazi, oda kell kulso fules. Ha esetleg masra is hasznalad (nem szim jatekokra) akkor oda is ez az igazi. Marmint az Index is jo, de azert nem 449EUR -> 1079EUR jo.

Az IPD-t jo a Rift S es a HP Reverb-hez is, azok kb. 63-64mm-re vannak belove es nem lehet allitani.

Tehat ha a csalad is hasznalni szeretne mas jatekokra is akkor a harombol az Index ha megvan ra a penz es a Rift S ha azert azt a 630EUR-t ami az arkulnbsegbol dodik masra is el lehet kolteni, pl. jatekokra :) HP Reverb tenyleg csak akkor ha csak szim-re lenne.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24992) Sziszifeca válasza Raymond (#24991) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm! Nagyon tartalmas leírás! :R

Mivel még nem volt VR-em, így szabadidőmben csak Iracing-ozok, és azért az 1079EUR kicsit túlzás, ezért a HP Reverb és a Rift S között filózok most már.
Sajnos nem tudom milyen játékok vannak ami VR-en szuper, és a család is nyomhatja :D
Valahogy ki kellene próbálnom ezt a 2 cuccot..
Én fülessel játszom, és szeretnék is annál maradni..
Budapesten van olyan hely ahol kipróbálhatóak?

kicsit a HP Reverb felé hajlok, mivel 80%-ban szimulátoroznék és azért szeretnék szebb képet látni..videókat nézve a Rift S képe a HP-hez viszonyítva sokkal rosszabb.. vagy nem annyira durva?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24993) Joshi válasza Raymond (#24989) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem leírtam mindent, és FOV-ra gondoltam. :D

(#24994) Raymond válasza Sziszifeca (#24992) üzenetére


Raymond
félisten

A HP-nal a problema a lencsek. A kep akkor jo ha nagyon pontosan beallitod a fejedre es nem mozdul el. Persze ha zomeben te hasznalod akkor ez nem nagy gond. Voltak itt linkek regebben hogy hol lehet kiprobalni, de nem latom. Lehet az osszefoglaloban vannak? Tobb helyen is lehet Bp-en, de en nem tudom hol mert nem ot elek, de majd valaki megmondja. Viszont van olyan erzesem hogy a legtobb helyen az eredeti regi Vive vagy oft CV1 lesz csak, esetleg Vive Pro. Lehet van valahol Rift S, de nem hinnem hogy HP Reverb-et talalsz. Azt max megrendeled online es ha nem jon be akkor visszakuldod.

(#24993) Joshi
Akkor tenyleg nem sok ertelme van mert az Index-nel van a legmagasabb FOV a normalis HMD-k kozul es a felbontasban is csak a Reverb van elotte, minden mas ugyanaz vagy kisebb. Az ugyanaz pedig a Cosmos igy az teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24995) Sziszifeca válasza Raymond (#24994) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Akkor a Rift S felé hajazok.. gondolom jó lesz az is :D
Na utána járok hol lehetne kipróbálni.. kíváncsi lennék a felbontására milyen..

Köszönök mindent! :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24996) Joshi válasza Raymond (#24994) üzenetére


Joshi
titán

"ott minden megvan ami kell..."
Az ok hogy a jelen kor legjobbját ajánlottad, de attól még messze van a "minden meg van ami kell"-től. :D Én erre céloztam. Akkor úgy látszik nem volt egyértelmű amit írtam. :U

(#24997) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Még 1 kérdés, az Oculus Quest az a Rift s-hez képest rosszabb?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24998) Joshi válasza Sziszifeca (#24997) üzenetére


Joshi
titán

Igen. A Questnek az az előnye/újdonsága, hogy vezeték nélküli. Sajnos ebből fakadóan korlátosabb, ahogy egy vezetékes megoldás is korlátos a szó szoros értelemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#24999) Raymond válasza Sziszifeca (#24997) üzenetére


Raymond
félisten

Hosszabb szimezeshez nem igazan jo mert kenyelmetlen lesz. Nagyon orrnehez a sok beepitett hardver miatt, ez egy standalone HMD, nem kell hozza PC.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25000) Sziszifeca válasza Joshi (#24998) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Gondolom a válaszidő..stb.. akkor maradok vezetékes :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.